Onverwacht politiek vuurwerk Vijftien jaar cel voor gruwelijke doodslag op echtgenote Toch ijsbaan op Schouwburgplein Raad kiest voor sobere sporthal VERKEERSONGEVAL? Laat u inspireren VAN DER PUTT (ill) ADVOCATEN door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 8 november 2007 - Pagina 5 Samenwerking: motie van afkeuring tegen wethouder Najja Advocaat verdachte gaat in hoger beroep tegen uitspraak rechtbank Roermond Moord met voorbedach ten rade achtte de rechtbank in Roermond niet bewezen. Maar dat Erik E. zijn vrouw Kathleen op 15 maart vorig jaar in hun woning aan de Wasbloem in Venray op gruwe lijke wijze heeft gedood, stond voor de rechters wel vast. En daarom werd de 37-jarige man maandag veroordeeld tot vijf tien jaar onvoorwaardelijke gevangenisstraf. De maximale celstraf voor doodslag. Advo caat Lina heeft laten weten in hoger beroep te gaan tegen de uitspraak. Officier van justitie Ad Clarijs eiste twee weken geleden voor de rechtbank in Roermond een onvoorwaardelijke gevangenis straf van twintig jaar tegen E., die ervan wordt verdacht op 15 maart 2006 zijn vrouw Kathleen Cre- mers doelbewust en op beestach- Het is de Venrayse onder nemer Joop Goossens gelukt om rond de jaarwisseling een ijsbaan in Venray te realise ren. Niet op de Grote Markt, maar net als vorig jaar op het Schouwburgplein. Van 14 december tot en met 6 janu ari kan heel Venray en omge ving zich weer uitleven op de schaatsbaan, weer of geen weer. De horeca zal net als vorig jaar worden verzorgd door de bedrijven van Paul Hulsman en Ruud Welbers. Zij zullen wederom onder meer een Rooyse avond, après-ski avond en een Pentagonavond organiseren. 'Venray on Ice' wordt georganiseerd door de stichting Venray Events. Joop Goossens is blij dat de kogel door de kerk is. De afgelo pen weken heeft hij zich volle dig ingezet om een representa tieve ijsbaan in Venray te krijgen. "Natuurlijk heb ik dit niet alleen voor mekaar kunnen boksen", ver telt een opgeluchte Joop. "Ik heb dit voor elkaar gekregen door de geweldige hulp van René Duijkers (vennoot Avydo accountants en belastingadviseurs) en Tom Smits (eigenaar DesignXpress). Om Venray on Ice te realiseren is de Stichting Venray Events in het leven geroepen. René Duij kers zal voorzitter worden van de stichting. "Onze stichting staat garant voor lef en ondernemer schap zonder winststreven. Het eerste doel van de stichting is, onder een andere naam, het eve nement van vorig jaar te evenaren. "Wij willen dat iedereen in Venray en omgeving kan genieten van een geweldige schaatsbaan rond de feestdagen. Dit kan daarnaast een enorme opsteker zijn voor de detailhandel en de horeca in Ven ray. Volgens statistici kan een der gelijke ijsbaan circa anderhalf mil joen euro extra omzet genereren. Voorzitter René Duijkers ver telt dat Joop Goossens hem vier tige wijze te hebben vermoord. Met zeventig messteken werd zij, volgens Clarijs, door E. 'afgeslacht' in hun woning aan de Wasbloem in Venray. De rechtbank deelt die mening, met dien verstande dat er geen sprake was van voorbedach ten rade en kalm beraad. Dus geen moord, maar wél doodslag. Daar om ging de rechtbank niet mee in de eis van twintig jaar van het Openbaar Ministerie, maar legde ze wel de maximale sanctie op voor doodslag. Volgens de rechtbank lagen ech telijke problemen ten grondslag aan de doodslag. E. had contact met andere vrouwen en onder hield een kortstondige seksuele relatie met een andere vrouw. Dat leverde spanningen op, die op 15 maart vorig jaar moeten zijn geës caleerd. Kathleen zou bij E. weg gaan en dat kon hij niet verkrop pen. Volgens de rechtbank heeft E. zijn vrouw in een vlaag van extre- weken geleden benaderde of hij eens mee wilde kijken. "Het viel mij op dat niemand in Venray nog iets begreep van het gedoe met die ijsbaan, ondanks alle kranten artikelen. Nieuwsgierigheid deed mij besluiten om mee te gaan kijken en luisteren. Ik heb daarbij direct Tom Smits ingeschakeld, aangezien Tom als leverancier al jaren betrokken is bij de ijsbanen in Venray. Tom en ik hebben ons vervolgens laten informeren door respectievelijk Barto Hulleman en Luc Thomassen (oud-bestuurs leden Stichting Winterfestival), wethouder Van der Broeck en de huidige bestuursleden van de Stichting Winterfestival." Tijdens deze gesprekken bleek dat een ijsbaan op de Grote Markt, de eerste optie van Joop Goossens, een onhaalbare zaak was. Boven dien zou dit afbreuk doen aan het festijn van vorig jaar. "Dat plan is dus direct naar de prullenbak verwezen", aldus Duijkers. "Ver volgens hebben we gekeken naar de problematiek op het Schouw burgplein. Uit de gesprekken met de wethouder en het Winterfesti val bleek dat de oude organisatie en de marktkooplui niet tot elkaar konden komen. Daarnaast werden wij geïnformeerd wat er contrac tueel allemaal aangeleverd moest worden voor een vergunningaan vraag bij de gemeente. Wij hebben hier als ondernemers naar geke ken en zijn er vervolgens binnen drie weken in geslaagd om aan alle eisen te voldoen. Wij hebben met name de marktkooplieden weten te overtuigen van de potentiële win-winsituatie. Joop heeft hierin een belangrijke rol gespeeld. Als voormalig marktmeester was hij de juiste man met de juiste kwali teiten om dit probleem op te los sen. Daarnaast hebben we van de winkeliers in de Grotestraat, waar straks op maandagmiddag een aantal marktkramen komt te staan, instemming gekregen. De initiatiefnemers hebben als me woede gedood, is daarna gaan klussen en 'ontdekte' vervolgens later in de avond haar ontzielde lichaam. Bloedsporen op de plaats waar hij is gaan werken, steunen die theorie. E. beweert echter dat er 's avonds twee hem onbekende mannen in de woning waren die zijn vrouw hebben verwond. Hij heeft hen weggejaagd en bloed van de hoofdwond van zijn vrouw op zijn hand gekregen dat hij later bij kennissen heeft afgewassen. Volgens E. kwamen de mannen terug en vermoordden zijn vrouw, terwijl hij het eigenlijke doelwit was. Het zou gaan om een afreke ning in het criminele circuit. De verdachte is elektricien en kluste bij door meterkasten te bouwen voor wietplantages en illegaal stroom af te tappen. De twee man nen wilden dat E. voor hen ging werken. laatste nog een poging onderno men om het evenement onder de vlag van de Stichting Win terfestival te laten plaatsvinden. Dit is volgens Duijkers helaas in schoonheid gestrand. "De Stich ting Winterfestival is verder gaan strijden met hun vergunningaan vraag bij de gemeente, waarvan we de afdronk vorige week in de krant hebben kunnen lezen. De Stichting Winterfestival heeft ons wel voorzien van alle benodigde informatie over het afgelopen jaar, waarvoor we ze zeer erkentelijk zijn." De nieuwe sporthal krijgt geen geluidsisolatie om ook als evene mentenhal dienst te kunnen doen. De gemeenteraad vindt de extra investering van 950.000 euro niet nodig. Ook wordt het plafond van zeven meter niet verhoogd naar tien of twaalfenhalve meter zodat de hal ook geschikt is voor internationaal volleybal. De extra kosten van 600.000 tot 1 miljoen euro wil de raad er niet voor uit geven. Een grote meerderheid ging akkoord met het voorstel van B en W om te kiezen voor een sobere variant van 6,2 miljoen euro. De hal wordt naast De Wetteling aan de Zuidsingel gebouwd. Beide sporthallen worden verbonden door een horeceruimte. Voor de 6,2 miljoen wordt ook De Wet teling grondig opgeknapt. De kantine van de huidige sporthal wordt omgebouwd tot vecht- sportruimte. De opzet was dat Venrays derde sporthal tevens een evenementenhal zou worden. Vooral om het centrum van groot- De rechtbank geloofde niets van het verhaal van de twee mannen, temeer omdat E. pas na anderhalf jaar met die versie op de prop pen kwam. E. houdt vol dat hij de moord niet heeft gepleegd. Volgens zijn advocaat Lina wordt dat bevestigd door getuigenver klaringen, die verdachte bewegin gen hebben gezien en gehoord die bewuste avond in de wijk. De strafpleiter wijst er op dat er ook (bloed)sporen zijn die erop kun nen wijzen dat iemand anders de moord heeft gepleegd. En dan is er nog het tijdstip van de moord. Volgens Lina zijn er onnauwkeu rige metingen verricht, waardoor het tijdstip van overlijden later moet zijn geweest dan nu wordt aangenomen. Op dat moment bevond E. zich elders en kan hij dus niet de dader zijn. Bovendien is E. de persoon er niet naar om zijn vrouw, de moeder van zijn kinderen, op gruwelijke wijze te Uiteindelijk is besloten om als Stichting Venray Events verder te gaan. "Wij willen dat het evene ment 'Venray on Ice' een jaarlijks terugkerend evenement wordt voor jong en oud. Venray heeft hiermee een publiekstrekker van formaat, want gebaseerd op vorig jaar moet dit festijn minimaal 40.000 bezoekers naar Venray trekken. Wij willen dit bezoekers aantal verder uitbouwen door een aanzienlijke reclamecampagne (posters en billboards op alle invalwegen van Venray) gecombi neerd met tal van acties, zoals de schalige muziekevenementen te verlossen. Dit is nu van de baan alhoewel Lokaal Aktief en Samen werking het graag anders hadden gezien. "We willen dat er ook eve nementen kunnen worden gehou den waar Venray geen overlast van heeft", zei Martin Leenders (Samenwerking). Tiny Grebenjak (Lokaal Aktief) drong eveneens aan op flexibel gebruik. "Met een goede geluidsisolatie ondervindt de buurt geen overlast meer. We kunnen het beter nu goed doen, want achteraf maatregelen nemen is veel duurder." Het CDA vindt evenwel 950.000 euro hiervoor te gortig. "Het is veel te duur voor een paar eve nementen", zei John Michels. "Met een ontheffing kunnen er nog twaalf evenementen per jaar plaatsvinden." Volleybalclub Rooyse VK en ook de korfbalverenigingen heb ben zich sterk gemaakt voor een hogere hal. Maar ook hier zag de gemeenteraad vanwege de hoge kosten vanaf. "Het is niet noodza- doden. Dat past volstrekt niet bij hem. En dan is er nog het DNA onder de nagels van de linkerhand van Kathleen. Uit onderzoek blijkt dat er partiële DNA van een tot dusver onbekende persoon onder de nagels is aangetroffen. DNA van E. is niet aangetroffen, terwijl Kathleen zich volgens Lina verde digd moét hebben. Ook de patho loog zou dat hebben geconsta teerd. Kortom, zo vindt Lina: er is te weinig bewijs, E. moet worden vrijgesproken. Hij heeft het niet gedaan. "Dit is een tegenvallende uitspraak waartegen we zeker in hoger beroep gaan", laat Lina in een reactie weten. "Zeker omdat het DNA onder de nagels niet onderzocht is en dat vormt een belangrijke hiaat in het onderzoek van justitie. Dat vind ik een kwa lijke zaak. Dat is een spoor dat in mijn ogen onderzocht moet wor den omdat het naar de werkelijke dader zou kunnen leiden." De initiatiefnemers v.l.n.r.Joop Goossens, René Duijkers en Tom Smits. verspreiding van 14.000 kleurpla ten." "Venray schreeuwde om een ijs baan, Venray krijgt nu een ijsbaan", besluit Joop Goossens. "Wij heb ben met zijn drieën onze schou ders eronder gezet en lef getoond. Inmiddels hebben we een aantal sponsoren benaderd en de eerste reacties zijn overweldigend. Geïn teresseerden kunnen overigens kijken op www.venray-on-ice.nl." kelijk. We hoeven geen sporthal met franje", zei Michels. De par tijen drongen vooral aan op snel heid. Wethouder Emonts (PvdA) heeft toegezegd dat de sporthal in september 2009 in gebruik kan worden genomen. Volgens Emonts hoeft de bouw niet openbaar aanbesteed te wor den omdat er in Nederland slechts drie bedrijven zouden zijn die voldoen aan de NOC*NSF certi ficering. Samenwerking en CDA drongen toch aan op een open bare aanbesteding. "Want drie is een beperkt aantal. Dit neigt naar prijsafspraken", meent Ike Busser (Samenwerking). Na overleg met een ambtenaar meldde Emonts dat er toch meer dan drie bedrij ven zijn. "Wethouder Emonts en getallen, dat zorgt altijd voor ver warring", merkte Martin Leenders al eerder op. Burgemeester Waals zegde toe dat Emonts de commissie Maat schappelijke Diensten op de hoogte zal houden over de aanbe steding. Dinsdag in de raadsverga dering ontstond er plotseling politiek vuurwerk. Samen werking diende een motie van afkeuring in tegen PvdA-wet- houder Najja. Alleen de WD steunde de motie die bij de PvdA kwaad bloed zette. "Een theaterstukje", zei een boze fractieleider Bert Linskens tijdens de schorsing. "Samen werking probeert willens en wetens onze wethouder te beschadigen." Het is voor de eerste keer tij dens deze raadsperiode dat het één na zwaarste middel - na de motie van wantrouwen - uit de kast wordt gehaald. Het ging niet over de begroting maar over het laatst overgebleven agendapunt uit de vorige week afgebroken raadsvergadering. Bij de project ondersteuning van de renova tie van het gemeentehuis heeft Najja zich niet gehouden aan het inkoop- en aanbestedings beleid, oordeelt Samenwerking. De raad is niet verteld dat er een interne projectleider komt en dat voor extern advies voor 100.000 euro een beroep wordt gedaan op Twynstra Gudde. Omdat de gemeente goede ervaringen heeft met dit bureau, is afgezien van een aanbesteding en is Twynstra Gudde de opdracht gegund. Het is Samenwerking vooral te doen om de gevolgde handelwijze.Alle par tijen zijn het erover eens dat de projectbegeleiding zoveel moge lijk in eigen huis moet gebeuren. Samenwerking heeft heel wat moeite moeten doen om alles boven water te krijgen. "Het is een welbewuste poging de geldende wet- en regelgeving te ontlopen. Dit weegt zwaar", zei fractieleider Ike Busser (Samenwerking), die het vooral hoog opnam dat Najja een eerder aangenomen voorstel (amendement) naast zich neer heeft gelegd. Frans van der Kruijf (WD) steunde de lokale partij."Het gaat te ver dat er van het inkoopbe- leid wordt afgeweken. Er moeten gewoon drie offertes komen. Het kan geen kwaad om eens met een ander bureau te werken." De andere partijen deelden de kritiek van Samenwerking niet. "Het is een prima oplossing. De wethou der heeft zorgvuldig en correct gehandeld", vond Henk Bisschops Busser stoort zich aan 'filmende' ambtenaar Ike Busser (Samenwerking) stoorde zich dinsdag aan ambte- naarYvonne Winnen die zwaai end met haar mobieltje opnamen maakte van de raadsvergade ring. Naast haar zat de lachende gemeentesecretaris Piet Lucassen. Busser vroeg burgemeester Waals in te grijpen. Waals reageerde: "Alleen de pers mag hier beeld opnamen maken. Voor anderen zal ik nooit toestemming geven." Busser vroeg Waals erop toe te zien dat het filmpje weer wordt gewist. Gerard Thijssen (inVEN- tief), hij zit vlak voor de ambtena- rentribune, had er minder moeite mee. "Ben ik blij dat ik net naar de kapper ben geweest. Verzet tegen clustering dorpen De gemeente Venray heeft de tien kerkdorpen onderge bracht in zes clusters. De opzet is dat de samengevoegde dor pen qua voorzieningen voor elkaar een vangnet vormen. Het dorpsradenoverleg ziet er grote gevaren in. "Op zijn zachtst gezegd hebben we hier veel moeite mee", zei voorzit ter Theo Zegers maandag in het dorpsradenoverleg. Zo vormen Merselo en Vrede- peel samen een cluster. "Dus de school in Vredepeel zou zomaar kunnen sluiten omdat er in Mer selo al een school is", geeft Zegers als voorbeeld aan. De gemeente geeft als uitleg. 'Als voorzieningen in het dorp niet meer te handha ven zijn, gaan we er vanuit dat er op de schaal van het cluster nog wél oplossingen voor handen zijn.' Ysselsteyn vormt met Deurne een cluster. Leunen, Heide en Veulen zijn samengevoegd. Oirlo en Cas- tenray zitten in een cluster met Horst. Oostrum is aangesloten bij Venray en Smakt en Holthees vor men samen een koppel. Het dorps radenoverleg wil dat de gemeente de clustering schrapt uit de opzet voor het gebiedsgericht werken. "Het is makkelijk zeggen, ga maar naar de buurman", vindt Zegers. "Het betekent een groot risico voor de identiteit en de zelfstan digheid voor de dorpen." Geslaagd Aan de Faculteit Diergenees kunde in Utrecht is Loes Kateman uit Oirlo geslaagd voor het dieren artsendiploma. Zij is afgestudeerd in het trio varken, rund, paard. (PvdA)."De procedure is goed ver lopen", meende ook Toon Loonen (CDA). Burgemeester Waals wei gerde vervolgens Najja aan het woord te laten. "Een bijdrage van de wethouder is niet nodig", vond Waals ondanks aandringen van Samenwerking dat direct om een schorsing vroeg. Ike Busser haal de vervolgens fel uit naar Waals. "U heeft verhinderd dat de wethou der antwoordt. En de wethouder heeft zelf niet die kans genomen. Deze zaak stinkt. We dienen een motie van afkeuring in." Opnieuw werd de vergadering geschorst waarna Najja wel het woord nam. "Ik wil u deze motie ontraden", luidde zijn eerste zin. Hij deed de hele zaak nog eens uit de doeken, hoe en waarom het zo gelopen was. Maar daar had Samenwerking geen enkele behoefte meer aan. "Een scherts vertoning. Het is geen stijl. Eerst niet antwoorden en nu wel", foeterde Busser, maar Najja ging vrolijk verder met zijn uitleg. Een woedende Busser greep opnieuw in."Schandalig.We worden als raad voor schut gezet.' Waals reageerde: "De wethouder mag toelichten waarom hij de motie ontraadt. Dat is politiek toch correct." Busser vroeg opnieuw om een schorsing. "We gaan ons beraden of we over- Opkikkeren in Venray Stichting de Opkikker is lan delijk bekend vanwege hun opkikker oftewel verwenda- gen voor langdurig zieke kin deren en hun gezin.Ze werkt nauw samen met de grote ziekenhuizen zoals het Rad- boudziekenhuis en is volledig afhankelijk van sponsoring, donaties en vrijwilligers. De stichting heeft een ambas sadeur in Venray, namelijk de zes tienjarige Rick Lucassen. Lucassen heeft zelf een dergelijke opkik- kerdag cadeau gekregen en wil nu graag iets terug doen om zo ook andere zieke kinderen een fijne dag te bezorgen. Daarom is hij ambassadeur geworden. Op zijn eigen manier en op kleine schaal ontplooit hij activiteiten om geld in te zamelen voor het goede doel. Op zaterdag 10 november is Lucassen met zijn stand te gast bij EM-TÉ op De Bleek. Voor wei nig geld koopt men bij hem leuke cadeautjes, handgemaakte kaarten en knuffels. Daarnaast kunnen kin deren een cadeautje grabbelen uit de Opkikkerton. Voor meer infor matie over het werk van de stich ting kan men kijken op www. opkikker.nl. gaan tot het zwaarste middel." Maar de motie van wantrouwen bleef in de kast. Wel vond Busser dat Waals door zijn opstelling die zou verdienen. "Voor de wethou der handhaven we de motie van afkeuring." Bert Linskens: "Dit is buiten alle proporties. De wethouder heeft uitgelegd waarom hij van het beleid is afgeweken. Dit is een schertsvertoning van de eerste orde." Frans van der Kruijf sprak daar entegen van minachting van de raad. "En het is niet chic van de burgemeester om de wethouder het spreken te verhinderen." Jolanda Dijkema (SP) sprak als nieuwkomer haar verbazing uit. "Dit heb ik nog niet eerder mee gemaakt. Ik vind het niet prettig. Het gaat erom hoe je met elkaar omgaat. Een motie van afkeu ring is een veel te zwaar middel." Gerard Thijssen (inVENtief) toon de begrip voor de irritaties bij Samenwerking. "Maar deze motie is schieten met een olifant op een mug..." Met deze opmerking ver brak Thijssen de ijzige sfeer. Gerda van Stelten (CDA) vond dat Najja goed had uitgelegd waarom het zo gelopen is. "We vinden het prima. Alleen jammer dat dit zoveel tijd heeft gekost." Amnesty: Darfur vraagt om gerechtigheid Meer dan 200.000 doden. 2,5 miljoen ontheemden. Een tra gedie in Darfur die nooit had mogen gebeuren. En die zeker niet onbestraft mag blijven. Twee mensen zijn nu aange klaagd bij het Internationaal Strafhof. Amnesty wil dat dit duo berecht wordt in Den Haag. Zaterdag 10 november tussen 10.00 en 16.00 uur gaat Amnesty groep Peel Maas bij de ingang van de Albert Heijn hiervoor actie voeren. Wanneer men het ermee eens is dat deze personen door de Sudanese regering aan het Inter nationaal Strafhof in Den Haag overgedragen worden, dan kan men hiervoor een petitie onder tekenen. De aanklager bij het Interna tionaal Strafhof in Den Haag ver denkt voormalig onderminister van Binnenlandse Zaken Ahmad Harun, nu onderminister voor Humanitaire Zaken, en de leider van de Janjawid-milities, Ali Kus- hayb, van misdaden als moord, verkrachting en berovingen. De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M. ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gratis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Puft Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl 'Venray on Ice' nieuwe naam voor schaatsfestijn Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONEN aanpak

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5