Spijkerhoek loopt in Nadia Janssen tweede 7i Maak kennis met sport Sjoelers presteren wisselend Sjoelers naar NK Bridge in Venray e.o. Clubkampioenen SG Noord-Limburg Moedercentrum in zijn nopjes Cheque voor speeltuin •-S Drukwerk? PEEL EN MAAS Donderdag 8 november 2007 - Pagina 31 BC 2002 RV BC Common Sense BC Doublet BC Harten Drie Bridgesoos De Kemphaan NRBC Venray LR en PC St. Jan Merselo DC De Pielhaas Nobel Overloonse Bridgeclub BC Venray Atletiek Venray PC De Jumpers Zwangerschaps- yoga De Peelrunners www.vandenmunckhof.nl Diana Venray Mudhunters Beginnersgroep hardlopen Het Alvertje Tasjesroof Informatieplatform Spijkerhoek en After Fifty's geven elkaar niets toe in de le klasse van de bedrijvencompetitie tafeltennis. Beide teams wonnen hun wedstrijden, maar Spijkerhoek is door de ruime over winning met 9-1 de koploper After Fif ty's tot op één punt genaderd. Beide teams zullen dus wederom om het kampioenschap spelen. Adviesbur. VB&C-After Fifty's 4-6 Bij Adviesbureau VB&C was de weer herstelde Ton Peeters goed op dreef. Hij won van Erwin van Mill en Janos Rosmanics.Ton had wel de maximale vijf games nodig tegen beide tegen standers en vooral Janos Rosmanics sputterde hevig tegen. Peeters ver loor alleen van de weer zeer sterk spelende Elly Moors, die trouwens ongeslagen bleef in het team vanAfter Fifty's. Thea van den Bosch en Gerda van Meijel wisten elk één wedstrijd te winnen, beiden tegen de wat onge lukkig spelende Janos Rosmanics. Het belangrijke dubbelspel was heel span nend en pas in de laatste en vijfde game wisten Elly Moors en Erwin van Mill de partij naar zich toe te trekken en uiteindelijk deze lastige wedstrijd te winnen van Adviesbureau VB&C. Erwin van Mill laat zien dat hij naast Elly Moors een stabiele factor in dit team is en daarom zal After Fifty's een geduchte kandidaat zijn voor het kam pioenschap. Spijkerhoek-PlusMinus 9-1 Gusta Thijssen van PlusMinus heeft in de wedstrijd tegen het sterke Spij kerhoek de eer gered door verdiend te winnen van Patrick Hendriks. Als de bescheiden Gusta wat meer bruta liteit laat zien in haar wedstrijden, dan zal menige tegenstander een hele dob ber aan haar hebben. Ook tegen Geert van Boven en Frans Roording stond ze goed te spelen en kwam ze net die brutaliteit te kort om hen te verassen. Anne Say en Elly Coenen hadden een lastige avond tegen deze sterke oppo nent. Elly Coenen speelde een hele nette partij tegen Patrick Hendriks en wist zelfs brutaal de eerste game te winnen met 11-5 maar moest daarna toch haar meerdere erkennen in Hen driks. Ook Frans Rooding is een ver sterking in het team van Spijkerhoek. Als debutant doet hij het uitstekend. Anne Say had haar avond niet en slaagde er niet in om ook maar één game te winnen. Spijkerhoek kruipt dus stilletjes naar de koppositie toe. NLW-Peters Voegwerken 4-6 NLW trad aan met Jan van Gerven, Koen Heideveld en Marjo Lange. NLW begon uitstekend aan de wedstrijd want zowel Koen Heideveld als Jan van Gerven wisten hun eerste wed strijd te winnen van resp. Mark.v.d. Langenberg en Peter Verhaegen. Grote man deze avond was Frans van Meijel. Frans scoorde een gave hattrick en bleef ongeslagen. Ook in het dubbel spel was Frans van Meijel ongenaak baar. Koen Heideveld wist uiteinde lijk ook nog een tweede wedstrijd te winnen tegen Peter Verhaegen. Na vijf spannende games was Koen net even te sterk voor de eveneens uit stekend spelende Peter Verhaegen. Marjo Lange deed weer haar uiterste best, doch moest wel buigen voor haar tegenstanders. Ook Jan van Ger ven speelde heel verdienstelijk, want hij wist zowel Peter Verhaegen als Mark v.d. Langenberg te verslaan. Vd. Langenberg mist duidelijk wedstrijd ritme en heeft verder nog wat last van nasleep van zijn blessure. Peters Voeg werken doet dus goed mee in boven ste regionen van de le klasse. Taekwondoka Nadia Janssen heeft met succes deelgenomen aan het open internationaal kampioenschap in Siegburg in Duitsland. Vergezeld door bondscoach master Steve Zon dag, deed zij mee aan het onderdeel tuis en sparren. Bij het onderdeel Tuis zat Janssen in een grote poule met tegenstanders uit onder meer Neder land, Duitsland, Engeland. In de poule zaten zowel Europees kampioenen als een wereldkampioen. Toch kon ze de vijfde plek bemachtigen. Met sparren was er een uitvalsysteem; een wed strijd verliezen betekent dat men uit het toernooi ligt. Gelukkig won Jans sen haar partij overtuigend en mocht ze door naar de finale. Helaas was haar tegenstander te sterk en behaalde ze de tweede prijs. Voor de zestiende maal wordt dit jaar het grootschalige JeugdSportKen- nismakingsproject (JSK) gehouden. Via alle basisscholen in Venray inclu sief de kerkdorpen en de eerste en tweedee klas van het Raayland Col lege krijgen de leerlingen een sport- aanbod voorgeschoteld. In een over zichtelijk programmaboekje krijgen ze in de tweede helft van januari de gelegenheid zich in te schrijven voor een sportcursus met als thema: bewe gen is noodzakelijk en gezond. Dit sportaanbod houdt in dat de deelne mende Venrayse verenigingen in het voorjaar van 2008 vier weken achter een hun accommodatie en trainers ter beschikking stellen om de jeugd enthousiast te maken voor hun sport. De gemeente Venray onderschrijft en ondersteunt deze succesformule. Alle sportsecretariaten zijn aangeschreven met het verzoek deel te nemen en zich in te schrijven voor 15 november. Van belang is ook de meegeleverde enquête in te vullen en in te sturen. Voor nadere informatie kan men contact opnemen met Frans Jennis- kens van de Rooyse VK via telefoon (0478)585814 of met Peter Bouw- mans van TTV Summa/Red Stars via telefoon (0478)589134. Ook bij de tweede selectiewedstrijd voor het NK-teams hebben de twee sjoelteams van de Invaliden Sport- en Belangen Vereniging Venray e.o. in Sit- tard wisselend gepresteerd. Het eer ste team verdedigde de eerste plaats in het voorlopige klassement met veel succes, het team liet de concur rentie ver achter zich. Marijke Denis- sen speelde met een gemiddelde van 129,00 een uitstekend toernooi. De andere teamleden overtroffen hun gemiddelden ruimschoots. Zo speelde Marjo Manders gemiddeld 127,35. Koen Heideveld bleef daar niet veel bij achter met 126,70. Martien Man ders herstelde zich van zijn zwakke eerste wedstrijd met 115,80 gemid deld. Door deze prestatie gaat dit team de eer van Limburg hooghouden in de derde klasse tijdens het NK voor teams op 24 november in Arnhem. Het tweede team speelde in de vijfde klasse, maar kon daarin niet opbok sen tegen de sjoelers van Sjoelclub Venray. Alleen Linda Buis wist te over tuigen met een mooi gemiddelde van 102,80. Bas Pastors kwam niet verder dan 110,85 gemiddeld. Ook Frans van Soest en Leo Reintjes bereikten niet hun normale niveau met hun gemid delden van 100,60 en 98,15. De tweede en laatste teamwedstrijd voor de Limburgse Kampioen Schap pen van de ANS (Algemene Neder landse Sjoelbond) zijn gehouden. Ook Sjoelclub Venray deed met een team mee. Na een eerste prijs in de eerste wedstrijd, werd ook de tweede wed strijd vewonnen De scores waren van alle speelsters hoog. Ze werden eerste in de 5de klasse. Tevens zijn ze afgevaardigd naar de NK op zater dag 24 november in Arnhem. Het team bestond uit Truus Jenniskens, Anny van der Heijden, Mathy Rens en Regien Sanders. De clubcompetitie is gestart en de eerste zitting van de eerste clubcom- petitieronde is gespeeld. De winnaars in de gele lijn waren Toos en Wim Spreeuwenberg met maar liefst 65.83 procent. Tweede waren Jan van Cas teren en Hennie Röhrich met 57.50 procent. Derde waren Piet van Aar en Sef Raedts met 56.25 procent. In de rode lijn waren de beste Tony Jansen en Maria Vloet met 63.92 procent. De tweede plaats was voor het echtpaar Toos en Wim Ambrosius met 61.81 procent en de derde plaats ging naar het bridgepaar Frans Mertens en Nel lie Tax met 60.42 procent. De zevende laddercompetitie is afgewerkt. In geel was de eerste plaats met 64,58 procent voor Wil Tacken en Martien Verheijen. Tweede met 58,33 procent waren Riet Dobbe en Cor van Elzakker en derde met 53,13 procent waren Jo Linders en Jeanne Korsmit. In rood waren de winnaars met 64,58 procent Diny Steegs en Huub Lin ders, gevolgd door Gert Claessens en Tonny Wijnhoven met 58,84 procent. De derde plaats was met 57,64 pro cent voor Bella Huisman en Wim van Schoonhoven. Donderdag is de laatste laddercompetitie. De vierde zitting van de eerste parencompetitie is gespeeld. In de A-lijn was de hoogste score voor Cor- rie Hartong en Jan Heinekamp: 67.19 procent.Tweede warenAns van Hooft en Trudy Jeurissen met 55.73 procent en Jan en Tilly v.d. Heijden scoorden 55.21 procent, goed voor de derde plaats. In de B-lijn wonnen Annie en Onniek Karagozyan met 59.38 pro cent. Jan Kleeven en Nellie Bexkens bezetten de tweede plek met 58.33 procent. Klazien Baak en Marie-Louise van Gemert behaalden 55.73 procent en eindigden daarmee op de derde plaats. Evenals vorige week waren de dames Miets Verstappen en Mieke Custers oppermachtig in hun lijn. Ze behaalden de hoogste zaalscore. In geel waren Annie v.d. Munckhof en Jan Simons de beste met 65.42 procent. Trees v.d. Beele en Wim Teu- nissen bezetten de tweede plek met 60.42 procent, gevolgd door Theo Jakobs en Henk Penninx met 58.33 procent. In rood waren Mieke Custers en Miets Verstappen de winnaars met 67.71 procent. Tweede waren Nellie en Pierre Wientjens met 64.24 pro cent en de derde plek ging naar Han- nie Keijsers en Joke Peters met 63.19 procent. Donderdag is de derde zit ting van de tweede ronde. In verband met afmeldingen wegens griep is er in twee lijnen gespeeld. In oranje waren de beste met 70,83 pro cent Wil Tacken en Jeanne Korsmit, gevolgd door Tiny en Frans Ouden hoven met 69,17 procent. De derde plaats was met 56,25 procent voor Rienie Mommen en Anny Selder. In groen waren de winnaars Josphine Philipsen en Nelly van Vegchel met 74 procent. De tweede plaats was met 70 procent voor Truus Buijssen en Ilse Tummers en op de derde plaats eindigden Henny Alkemade en Gert Claessens met 62,92 procent. De tweede zitting van de tweede competitieronde is afgewerkt. Er werd in drie lijnen gespeeld. In de gele lijn waren Doke Verheijen en Lou Gilissen de beste met een score van 62,92 pro cent, gevolgd door Toon den Brok en Theo Jakobs met 59,08 procent. Op de derde plaats eindigden Joan Hinssen en Jan Stiphout met 58,67 procent. In de rode lijn waren de winnaars Edith Ottenheim en Joke Peeters met 63,42 procent. Er was een gedeelde tweede plaats met 58,92 procent voor Luc Duijn met Jacqueline van der Slik en Thea van den Berg en Siem Leijen. De groene lijn werd nipt gewonnen door Ger Janssen en Mien Pijpers met de hoogste score van de avond, namelijk 64,08 procent. Henk van Bergen en Cor Oostveen werden tweede met 62,58 procent en op de derde plaats eindigden met 62,25 procent Ricky Erps en Ine Nillesen. In Sevenum is een selectiewed strijd voor paarden gehouden. Ellen van Dijck startte hier voor de eerste keer haar paard Weldlady in de klasse B, en dit niet zonder resultaat want ze behaalde in deze klasse ook maar met een de eerste prijs met maar liefst 199 en 204 punten. Ook Susan Hendriks startte in de klasse B. Ze ging met haar Terika de dressuurring in en ook zij deed het erg goed want met 199 en 194 punten werd ze vijfde. in café De Pielhaas wordt op zater dag 10 november vanaf 20.30 uur het whiskeydarten gehouden. Ieder een kan aan dit toernooi deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur via tele foon (0478)582187. Uitslag winnaars ronde: 1Dennis Smits. 2. Dennie Plum. 3. Peter v.d. Berg. 4. Marco Jacobs. 5. Carl de Bruijn. 6. Nicole Voesten. 7. Johan van Hoof. 8. Tom Hendiks. Ver liezersronde: 1. Marcel Oosterwijk. 2. Marcelle van Beider. 3. Roy Troisfon- taine. 4. Roland v.d. Voort. 5. Ela Oos terwijk. 6. Daisy Eggen. 7. Sasha Dien der. 8. Henk van Moorsel. Er werd 180 gegooid door Dennis Smits. In Sevenum is een selectiewedstrijd gehouden. Een aantal amazones heb ben hieraan deelgenomen. Stephanie Muijsers werd met haar paard Withny in de klasse B tweede met 388 punten. Rianne Schellekens werd vierde met Urgonda in de klasse B met 196 en 185 punten. Bianca Enders reed even eens een B dressuurproef en werd met Zolena derde met 582 nunten Er is een vrije avond gespeeld. De beste in geel waren Karei en Ann Pee- tjens met 60.56 procent. Hans Aerts en Jac Huijs bezetten de tweede plaats met 60 procent, gevolgd door Frans van Lieshout en Jan Steijnvoort met 56.67 procent. In de rode lijn was het sterkste paar Teun Willems en Hein Tak met 6l.81 procent.Tweede waren Jan enThera van Gaal met 59 72 pro cent en de derde plek wordt bezet door Luus en Wim van Son met 59.03 procent. In de groene lijn scoorden Koos Bongers en Toon Coopmans het hoogst met 71.30 procent. Jos van de Pas en Gerrit Weijs waren tweede met 54.63 procent en met 50.93 procent waren Peter en Ria Geurts derde. Op de tweede competitieavond van het tweede blok werd er met name in de groene groep met scherp gespeeld. Wil Gielen met Frans Seuren lieten de overige dertien paren ver achter zich. Met bijna 73 procent bleven ze de nummer twee en drie respectievelijk 10 procent en 15 procent voor. Hermi ne Frankefort met Mariëtte Kuyer en Miem Limpens met Harrie Hulsmans bleven nog het meest in hun kielzog. De verschillen in de gele en groene lijn waren aanmerkelijk minder groot. Annie Röttgering met Toos Willems, Ria Liebrand met Mientje Wester en Annie Boekholt met Jan Steinvoort waren de beste in de gele lijn en Marij Pierey met Jan Roelof de Pijper waren in de rode lijn de winnaars. Zij wer den gevolgd door Margriet Mater met Ton van Jaarsveld en Emely Kuiper met Afko Schoonbeek. Donderdag avond wordt de derde speelavond van dit blok gehouden. Er is een nieuwe beginnersgroep hardlopen van start gegaan. Deze beginnersgroep is bedoeld voor per sonen boven de achttien jaar die hun conditie willen verbeteren of conditie willen opdoen. Aanmelden kan bij Ger Verstegen via telefoon (0478)580352 of info@atletiekvenray. nl. An Lenders heeft de tweede wed strijd van de Limbracrosscompetitie gewonnen. In Tegelen bij de Scopias Klein Zwitserlandcross won zij in de categorie meisjes A de 3160 m lange loop in 13.15 min. Tijdens deze veld loop behaalde verschillende leden een prima resultaat. Bij de korte cross over 4740 meter behaalde bij de vrou wen Esther Arts in haar eerste wed strijd voor AV Venray-Regio een fraaie tweede plaats in een tijd van 19.22 min. Een tweede plaats was ook weg gelegd voor Frans Deenen M 45 op de lange cross over 9480 m met zijn tijd van 35.20 min. en voor Gerda Top bij de vrouwen in 44.40 min. Een derde plaats behaalde Femke Riensema bij de meisjes pupillenA door in de loop over 1580 m te finishen in 6.46 min. Hierdoor nestelde zij zich aan de top van het tussenklassement na haar overwinning vorige week in Weert. Mirthe Nelissen werd fraai derde bij de meisjes C door haar tijd van 8.33 min over 2120 meter. Tenslotte finish te Robin Teunissen als derde bij de jongens A met zijn tijd van 17.21 min over 4740 meter. Naast deze ereprij zen behaalden verschillende atleten goede klasseringen. De zaaltrainingen zijn in sporthal De Weert: op maandag voor de CD junioren van 18.00 tot 19.00 uur en op woensdag voor de pupillen van 18.00 tot 19.00 uur. Er geldt ook een gewijzigde leeftijd- en categorie-inde ling. Tweedejaars A-pupillen worden dan D-junior en tweejaars D-junioren worden C-junioren; c/d junioren trai nen op maandagen en donderdagen. Zie ook www.atletiekvenray.nl. De trainingen: Pupillen woensdag zaal 18.00-19.00 uur. Zaterdag bos 11.00-12.15 uur. C/D junioren maandag zaal 18.00- 19.00 uur. Donderdag: baan 19.00- 20.30 uur. A/B en senioren Dinsdag 19.00-20.30 uur. Donderdag 19.00- 20.30 uur. Zondagochtend in over leg trainer Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Donderdag 18.30-20.00 uur Zaterdag (bos) 13.00-14.30 uur. NSG-atleten vanaf 8 november. Donderdag: zaal Petrus Banden van 18.30-1930 uur. Lopersgroep/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunst stofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën).Telefoon tijdens trainingen (0478)585522. Iedere zaterdag is de papiercontainer van AV Venray-Regio, geplaatst aan de Weg in den Berg/krui sing Veltumse Kleffen, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Agenda: 11-11 Tilburg Warandeloop 18-11 Nijmegen Zevenheuvelenloop 25-11 Helmond Molenvencross (Lim- Bra) De zussen Jeurissen hebben deel genomen aan een springwedstrijd in Asten en in De Mortel. Iris Jeurissen won in Asten in de categorie B met haar paard Ushi. Katja Jeurissen won de categorie B in De Mortel met Free style en ze behaalde nog een tweede prijs in de categorie L met Raspoetin. Het doel van zwangerschapsyoga is het op een ontspannen wijze beleven van je zwangerschap. De zwanger- schapyoga omvat 17 lessen, waarvan 12 lessen vóór de bevalling en 5 les sen na de bevalling. De lessen starten omstreeks de 20e week van de zwan gerschap. De cursus wordt aangeboden in Venlo en in Venray. Voor meer informatie en aanmel ding kunt u tijdens kantooruren con tact opnemen met Groene Kruis Klan tenservice, tel: 077 320 95 95. Kijk ook op onze website: www. groenekruis.org Sportnieuws -info In zwembad De Sprank zijn de jaarlijkse clubkampioenschappen van Startgemeenschap Noord-Limburg gehouden. Tijdens de wedstrijd wer den door zwemvereniging Spio/SG Noord Limburg vele persoonlijke records gezwommen, waaronder zelfs twee limieten voor de Nederlandse Naomi Euwes (l.) en Bernadette Verstegen waren afgelopen weekeinde bij zonder succesvol in zwembad De Sprank jeugdkampioenschappen. Minke Jans sen uit Venray behaalde op 100 meter rugslag een NJK-limiet, en Casper van Dijk uit Bergen behaalde een NJK- limiet op de 100 meter vlinderslag. Daarnaast werden ook de clubkam pioenen bekend gemaakt. Die eer is voor de zwemmer of zwemster die de beste resultaten en de meeste vooruit gang heeft geboekt tijdens het afgelo pen jaar. In de categorie jongeren tot en met elf jaar werd Naomi Euwes uit Oostrum uitgeroepen tot winnares. Eenzelfde eer viel ook te beurt aan Bernadette Verstegen uit Venray in de categorie senioren. Met een deelname van ruim dui zend lopers is de Bridge to Bridgeloop in Blerick niet meer weg te denken uit de regio. Voor de meeste lopers is deelname en uitlopen belangrijker dan een topklassering. Topdrie klas seringen waren er voor op de korte loop voor Irmgard Gijsen met een derde plaats bij de vrouwen. Bij de heren 2 topklasseringen op de korte loop: Chris Beurskens werd eerste en Joop Zanders tweede in hun catego rie. Bij de lange loop mannen was er een tweede plaats voor Jan Peeters. Korte loop: Jan Hendrik Koene uit Horst, 18:15. Chris Meulendijks uit Grubbenvorst, 18:20. Chris Beurskens uit Horst, 18:07. Joop Zanders uit Horst, 18:32. Irmgard Gijsen uit Horst, 22:35. Yvonne Keijsers uit Horst, 26:46. Lange loop: Nick Clabbers uit Broekhuizen, 48:07. Hein Hoeijmakers uit America, 36:20. John Weijs uit Veu- lenl, 41:32. Twan Keijsers uit Horst, 41:40. Ted Beekman uit Horst, 41:58. Piet v.d. Munckhof uit Horst, 46:13. Frits Gösgens uit Oostrum, 49:43. Jan Peeters uit Horst, 37:50. Jac Geurts uit Horst, 42:34. Wim Jacobs uit Mer selo, 43:50. Bêr Jeucken uit Maasbree, 45:26.Wiel Brouwers uit Horst, 45:41. GeertTielen uit Maasbree, 48:55. De Bosloop in Afferden ging over een zwaar heuvelachtig parcours over 5,1 km. Piet Aarts kwam in een tijd van 24 minuten en 20 seconden over de finish, gevolgd op 10 seconden door Peter Coenen. Dinsdag: baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Don derdagavondtraining op de baan (van 19.00 tot 20.30 uur). Zaterdagochtend damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag: afwis selende bostraining van 15.30 tot 17.00 uur. Verzamelen bij de parkeer plaats in de Schadijker Bossen. Wedstrijduitslagen en berichten doorgeven via info@peelrunners.nl. De tweede wedstrijd van de onder linge competitie werd met overmacht gewonnen door Marjolein Janssen met een nieuw persoonlijk record van 193 punten 38,85 procent boven haar gemiddelden. Op 3 november jl. was de eerste van zeven competitiewed strijden van de Nederlandse hand- boogbond. De zes hoogste schutters behaalde 1368 punten, met als hoog ste schutters Wendy en Matthias Deul met 238 en 239 punten. Team twee behaalde 1267 punten hoogste schut ter hier was Harrie Willemse met 215 punten. Team drie had 1188 punten met als hoogste schutter Robert Thijs sen met 204 punten. Op 4 november jl. was er de ontmoeting tussen de teams van Regio Limburg en samen zijn in Stein. Deze ontmoeting werd ruim gewonnen door het team van Regio Limburg. De heren wonnen hun wedstrijd met een verschil van 107 punten, de dames wonnen met 21 punten verschil. Alleen de jeugd moest hun meer dere erkennen in de schutters van GS zij verloren nl met 40 punten. Matthias Deul Limburgs kampioen won zijn wedstrijd tegen de kampi oen van GS met 6 punten 93 tegen 87 punten. Annie Thijssen won haar wedstrijd tegen de kampioene van GS met 81 tegen 71 punten. Zondag 11 november is de derde wedstrijd van de onderlinge competitie. Aanvang 20.15 uur. Een grote delegatie mudhunters heeft deelgenomen aan de tocht in de Rips. Een tocht waar iedereen wel een afstand naar zijn zin kan vinden. Met afstanden van 30 tot 90 km is dat ook gemakkelijk. De senioren vertrok ken veelal voor de afstand van 50 of 70 km en een enkeling waagde zich aan de 90. Voor de jeugd was er ook weer een kans om een tocht te rijden. Met een afstand van 30 km konden de kids weer hun kunsten vertonen. Over een paar weken kan weer deelgeno men worden aan een tocht. De seni oren gaan komend weekend weer samen met de Nijmeegse vereniging Cycletime op stap. Met meestal een hele mooie route in het Reichswald komen de Mudhunters dan voldaan weer terug. De mudhunters is een recreatieve vereniging die in zomer en winter op de ATB zit. Er worden in de wintertijd veel tourtochten gereden en dit gaat op snelheden van 16 tot 23 km per uur. Men kan vier weken gratis meetrainen. Nieuw in het hele concept van de mudhunters is de jeugdgroep. Kinderen van zeven tot dertien jaar trainen gemiddeld een keer per maand onder begeleiding van enkele leden van de Mudhun ters.Als je door het lezen van dit stuk nieuwsgierig bent geworden dan kun je bij de mudhunters informatie krij gen, zie onderstaande internet adres. Kijk voor meer informatie op www. mudhunters.nl. Zondag 11 November vertrek 8.30 per auto voor de training in het Reichswald, samen met Cycle time Nijmegen. Vertrek is bijna altijd vanaf de Sprank. AV Venray-Regio is gestart met een beginnersgroep hardlopen op de atle tiekbaan aan de Sportlaan in Venray. Aanmelden voor deelname kan bij de heer Ger Verstegen via telefoon (0478)580352 of via e-mail info@ atletiekvenray.nl. Ook kan men zich melden op de trainingsavonden op dinsdag en donderdag om 19.00 uur in het clubgebouw van de vereniging aan de Sportlaan. Deelneming aan de beginnersgroep is bestemd voor ieder een boven de achttien jaar die zijn conditie wil verbeteren of conditie wil opdoen. De trainingen worden in groepsverband onder ervaren begelei ding uitgevoerd. Ook wordt aandacht besteed aan kleding, schoeisel, voe ding en looptechnieken. Deelname is de eerste vier weken gratis. Doel van de beginnersgroep is binnen enkele maanden een aantal kilometers te kunnen hardlopen. Nadere informatie kan worden verkregen bij Ger Verste gen via telefoon (0478)580352. De nieuwe weg rondom de jeugd- vijver wordt op zaterdag 10 november om 16.00 uur officieel geopend. Op zondag 11 november wordt de eerste wedstrijd om de winterkoning 2007 gevist. De bijeenkomst is om 7.30 uur en er wordt gevist van 8.15 tot 12.15 uur in de jachthaven. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Voor vragen en informatie betreffende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via tele foon (077)3662920. Voor vergunningen 2007 kan men terecht bij Faunaland van Grootel in Venray en bij van de Ligt Allicht in Wanssum. Dagvergunningen zijn ver der verkrijgbaar bij het BP tankstation aan de Rijksweg in Well. Zie voor de contributiebedragen 2007 www. hsvhetalvertie.nl. Moedercentrum EVA in Venray wil een plek zijn waar vrouwen uit alle culturen, rangen en standen elkaar kunnen ontmoeten. Waar ze samen kunnen groeien en zich verder kun nen ontwikkelen. Het moedercen trum geeft individuen en groepen de kans om zich verder te ontwikkelen en het zelfrespect en zelfvertrouwen te vergroten middels betrokkenheid en respect voor elkaar. Het Moedercentrum kent vier pij lers: Zelforganisatie en zelfbeheer: Vrou wen zijn zelf verantwoordelijk voor het programma, sfeer en organisatie. Iedere actieve vrouw levert haar bij drage op basis van interesse en des kundigheid. Alle functies, diensten en activiteiten worden opgezet en gerund vanuit de capaciteiten van de vrouwen die er werken en komen. Open aanbod: De activiteiten en diensten in het Moedercentrum ont staan vanuit de initiatieven van de vrouwen zelf. De activiteiten kennen een open karakter en zijn, mede door de lage eigen bijdrage, voor iedereen toegankelijk. Er zijn geen drempels en er heerst een open sfeer. Door de interactie van verschillende culturen ontstaan zo meer betrokkenheid en acceptatie. Werk wordt betaald: Alle werk in het centrum wordt in natura betaald door bijvoorbeeld de mogelijkheid tot het volgen van een gratis cursus of workshop. Waardoor inzet en werk zichtbaar gemaakt en gewaardeerd wordt. Kinderen horen erbij: De zorgtaken van vrouwen worden meegenomen in de organisatie. Bij alle activiteiten kunnen de kinderen meegenomen worden. Moeders worden zo in hun rol als belangrijkste opvoeder bena derd, onder andere met een open aanbod opvoedingsondersteuning en opvoedingsvoorlichting. Zo worden er tal van cursussen gegeven. De kinderen kunnen niet bij de les aanwezig zijn en daarvoor heeft het moedercentrum een kinderkamer ingericht. Om deze kamer op te knap pen en te voorzien van een hygiëni sche vloer zijn drie vrijwilligers naar Kwantum aan de meubelboulevard D'n Brier gegaan om maximaal te kun nen scoren voor hun beperkte budget. Na daar eens heel goed rondgekeken en genoteerd te hebben sprak een van het drietal de bedrijfsleider aan of hij z'n ongetwijfeld gulle hart kon laten spreken voor het moedercen trum EVA (Elke Vrouw Anders) in Ven ray en een leuk prijsje van het geheel te maken. Natuurlijk moest daarvoor overleg worden gevoerd met zijn meerdere, maar het kwam rond. Mede dankzij de heer Frerejean van Kwan tum kunnen de kinderen die in de kinderkamer verblijven tijdens de les sen die hun moeders volgen, voortaan naar vrolijke muren en mooie lampjes kijken, kruipen over een schone dege lijke vloer of spelen met auto's op een te gek speelkleed. En als ze moe gespeeld zijn kunnen ze lekker slapen en maakt een van de vrijwilligers het vouwgordijntje dicht. Er is geld ingezameld voor een goed doel tijdens het oldtimertreffen in Venray in juli van dit jaar. De keuze van de Stichting Venray Oldtimer City is gevallen op het project Speeltuin en Picknickweide van de Junior Kamer Venray. Onlangs werd de cheque door de heren H.Willems en H.Achten aan het bestuur van de Junior Kamer over handigd. De politie onderzoekt een tasjes roof op de Landweertweg die dins dagavond omstreeks 21.30 uur heeft plaatsgevonden. Een 56-jarige vrouw uit Venray fietste over die weg toen ze werd ingehaald door een brom fiets. De bestuurder greep de tas uit de fietsmand van de vrouw en reed er vandoor. Bij het Wijkplatform Venray Cen trum kan men terecht voor vragen, opmerkingen en ideeën over de leef baarheid in het centrum van Venray. Het centrum is open maandag en vrijdag van 14.00 tot 15.30 uur en is gevestigd in de bibliotheek in Ven ray. Men kan ook schriftelijk vragen stellen en ideeën opperen via e-mail wpfcentrum@kpn-oificedsl.nl. of via telefoon 06-50887446

Peel en Maas | 2007 | | pagina 32