Gemeente Venray 7 Floriade on Tour in Venray 1 Toch ijsbaan in Venray m Nieuwsbrief Centrum op de schop Venray sluit aan bij Dataland Lagere kosten voor inzamelen huisvuil Klanten zijn tevreden over gemeente Kijk ook op www.venray.nl Selectie architect voor renovatie van gemeentehuis Masterplan Brukske Parkeergarage trekt veel bekijks PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Week 45 Venraynaren kunnen eind van het jaar toch de schaatsen onderbinden op het Schouwburgplein. Een gedeelte van de weekmarkt zal op drie maandagen op een andere manier worden opgesteld. De initiatiefnemers van schaatsevenement Venray on Ice hebben daarover overeenstemming bereikt met de marktkooplieden. Ook de ondernemersvereniging Venray Centraal en de ondernemers die drie dagen een marktstandplaats voor hun bedrijf krijgen, hebben ingestemd met het plaatsen van marktkramen tijdens de weekmarkt in de Grotestraat en op de Grote Markt. De ingangen van de betreffende winkels zullen vrij blijven, zodat klanten zonder problemen de winkels kunnen bezoeken. De gemeente ondersteunt het initiatief voor het schaatsevenement Venray on Ice door een subsidie van 9500 beschikbaar te stellen. Ook een ander succesvol winterevenement, de kerststal, krijgt geld. De gemeente geeft eenmalig een aanvullende subsidie van 1200, bedoeld voor vervanging van de kerstgroep. Venray, focus op mensen Donderdag 8 november 2007 - Pagina 21 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl De eerste editie van de nieuws brief Centrum op de schop valt komende zaterdag, 10 november, in de bus. Hij wordt verspreid onder alle inwoners van de gemeente Venray die ongeadres seerde informatie wensen te ontvangen. De nieuwsbrief is een initiatief van de gemeente om inwoners van Venray, en vooral de bewoners van het centrum, te informeren over het project Centrum op de schop, de herinrichting van het centrum zoals die tussen 2008 en 2010 gaat plaatsvinden. In de nieuwsbrief komen, naast de verantwoordelijke wethouders, de drie adviesgroepen van bewoners, ondernemers en gebruikers aan het woord. Daar naast is er aandacht voor de tijds planning, vorderingen en belangrijk ste ontwikkelingen van het project. Verder is er een rubriek met foto's die lezers van het centrum hebben gemaakt. Kortom, een nieuwsbrief waarmee iedereen helemaal op de hoogte is van het project Centrum op de schop. Vanaf 1 december neemt de gemeente Venray deel in Data- land. Dit is het landelijke vast goedloket van de Nederlandse gemeenten. Dataland maakt gegevens op adresniveau namens de gemeente voor afnemers toegankelijk. Door het landelijke loket Dataland is overheidsinformatie gemakkelijker te verkrijgen. Dat is ook het doel van de gemeentelijke en landelijke overheid. Venray levert vastgoed- gegevens die openbaar zijn, zoals bouwjaar en bestemming, aan Data land. Deze controleert de gegevens en koppelt haar bevindingen terug aan de gemeente. Vervolgens zijn de gegevens beschikbaar voor derden. Dataland maakt op deze manier de gegevens van meer dan 300 gemeenten breed toegankelijk. Diverse toepassingen Allerlei organisaties en bedrijven gebruiken de gegevens van Data land. Het gaat daarbij om heel diverse toepassingen. Zo kunnen hypotheekverstrekkers er hun risico analyse op baseren terwijl woning corporaties er hun voordeel mee doen bij hun strategische voorraad- analyse. Verder kunnen makelaars gerichter zoeken voor hun klanten, consumenten kunnen gemakkelijker de waarde van hun pand laten taxeren en de regionale brandweer kan beter bereikbaarheidsanalyses maken. De gegevens kunnen indivi dueel per adres worden bekeken, maar ook in relatie tot elkaar en door middel van uitgebreide selec ties, combinaties en analyses. Wilt Op maandag 5 november vond in het Venrayse gemeentehuis de spectaculaire opening plaats van Floriade on Tour. De Floriade is een wereldtuinbouwtentoon stelling die eens in de tien jaar plaatsvindt. Venray is één van de vijf participerende gemeenten in Floriade 2012. De Floriade is een evenement waar mee de tuinbouw en de regio op een bijzondere en positieve wijze in de belangstelling komen te staan. Flori ade on Tour, de voorlichtingstournee voor het publiek, heeft eerder de gemeenten Gennep, Helden, Horst aan de Maas en Venlo aangedaan. Ter gelegenheid van de opening van deze voorlichtingstournee in Venray bood de heer Paul Beek, algemeen directeur van Floriade 2012, aan loco-burgemeester Lei Heidens en wethouder Patrick van der Broeck symbolisch een boom aan. Er is gekozen voor de Paulownaboom die met haar uitbundige, opvallende bloei en karakteristieke blad invulling geeft aan het thema dat Venray in het kader van de Floriade uitdraagt: Theater in de natuur. Speciale plek De échte Floriadeboom krijgt begin volgend jaar zijn definitieve stand plaats op een speciale plek in het centrum van Venray. Dit gebied staat aan de vooravond van een ingrijpen de renovatie. Door alle maatregelen zal het centrum nog aantrekkelijker worden voor bewoners en bezoekers, waarmee de attractiewaarde van Venray en van de regio verder wordt vergroot. Op 29 februari 2008 klinkt met het planten van de boom het startschot voor het project Centrum op de schop. Horticulture Ex, Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Inform ati ecentru m Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Inwoners van Venray en vijf andere gemeenten in de regio zien de kosten van het inzame len van huisvuil dalen. De gemeenten hebben afgelopen maandag een nieuw contract getekend met inzamelaar SITA. Doordat ook Horst aan de Maas vanaf 1 januari 2008 deelneemt aan dat contract, kunnen de kosten verder omlaag. Tot nu toe verzorgde SITA de inza meling van huisvuil in de gemeenten Beesel, Bergen, Venray, Meerlo- Wanssum en Sevenum. Afgelopen maandag tekende directeur Stefan de Jong van het afvalverwerkingsbe drijf in het Venrayse gemeentehuis een vijfjarig contract met de zes gemeenten. Erg tevreden SITA is erg tevreden over de voort zetting van de dienstverlening en het vertrouwen dat de gemeenten in SITA uitspreken, aldus directeur De Jong. Enige tijd geleden heeft SITA meegedaan aan een Europese aanbesteding voor de inzameling van restafval en gft in de zes Noord- Limburgse gemeenten. Volgens de gemeenten kwam SITA als beste uit de bus wat betreft prijs en kwaliteit. De inwoners van de gemeenten zullen aan de dienstverlening zelf geen verandering merken. u meer informatie over de beschik bare gegevens, waarvoor u deze gegevens kunt gebruiken en wat de kosten zijn, kijk dan op www.dataland.nl. Klanten van de gemeente Venray waarderen de dienstverlening van de gemeente goed met een 8. Dit blijkt uit een onderzoek van juni 2007 naar de klant tevredenheid. Bezoekers van het gemeentehuis werd gevraagd een vragenlijst in te vullen over het gemeentehuis, openstelling en contact met medewerkers. De resultaten zijn opgenomen in een rapportage. Die vindt u op de website van de gemeente, www.venray.nl. De gemeente Venray is blij met de eindresultaten, de cijfers spreken voor zich. Contact De waardering van de klantvriende lijkheid is erg goed te noemen. Zo scoort het persoonlijk contact een 8,3. Hierbij is onder andere gelet op presentatie, uitstraling, beleefdheid en de tijd die de medewerker voor de klant neemt. Het inhoudelijke contact krijgt een 8,2. Deze score is opgebouwd uit de tevredenheid over onder andere de deskundigheid, het meedenken, het tonen van begrip en de snelheid van werken. Gemeentehuis Het gemeentehuis zelf wordt goed gewaardeerd. De nieuwe publiekshal levert een 7,9 op. Aspecten als parkeergelegenheid, toegankelijk heid, bewegwijzering en uitstraling van de wachtruimte zijn hierbij meegewogen. Openstellingtijden De deelnemers aan het onderzoek geven voor de openstellingtijden een 6,1 en voor de wachttijd een 7,1. De resultaten van het onderzoek geven op het punt van de open stellingtijden aanleiding om extra servicemogelijkheden en alternatie ven te onderzoeken. De gemeente Venray zal een aantal opties gaan uitwerken en beoordelen op doel treffendheid, haalbaarheid en financiële consequenties. Nadat de gemeenteraad in mei 2007 besloot tot renovatie van het huidige gemeentehuis, zijn de voorbereidingen voor dit omvangrijke project voortvarend ter hand genomen. Op 30 oktober is de aan bestedingsprocedure begonnen voor het vinden van een geschikte architect. Volgens EU-regels zijn daarvoor twee stappen nodig. In de eerste stap nodigt de gemeente gegadigden uit hun interesse voor het project kenbaar te maken. In de tweede stap selecteert de gemeente uit alle aanmeldingen maximaal vijf architecten(bureaus). De vijf geselecteerde architecten geven vervolgens hun visie op het project. Een selectiecommissie beoordeelt de visies en maakt de definitieve keuze voor de architect. Een begeleidings commissie van raadsleden is bij het hele project betrokken en zal dus ook geïnformeerd worden over de voortgang van de selectie van de architect. Projectleider De gemeente heeft in september besloten de leiding van het project intern in te vullen, dat gebeurt door een projectleider van team Projecten in te zetten. Verantwoordelijk wethouder Hassan Najja: "Na alle voorbereidingen gaan we nu geleidelijk de realisatiefase van het project in. Met een interne projectleider bouwt de gemeente extra expertise op en zijn de lijnen binnen de organisatie kort. Dat zal het project zeker ten goede komen." De selectie van de vijf architecten zal begin december plaatsvinden. De definitieve keuze voor de architect volgt naar verwachting in februari 2008. Maandagavond werd in een volle zaal van wijkcentrum De Kiosk het Masterplan Brukske gepresenteerd. In de zaal was ook PvdA-politicus Wouter Bos aanwezig. Hij was in Venray te gast bij de PvdA-fractie en greep de gelegenheid aan om deze vorm van bestuurlijke vernieuwing van dichtbij te bekijken. Het Masterplan is de uitvoering van een wijkontwikkelingsplan binnen gebiedsgericht werken, hier vorm gegeven door het Ondernemend Gezelschap Brukske (OGB). In het plan is veel aandacht voor wonen, de groen- en verkeersstructuur, ouderen, jongeren en de brede school. Concreter Op 11 september werden de eerste ideeën voorgelegd. Nu waren veel onderwerpen concreter, zoals voorstellen voor de flats aan de Bach- en Mozartstraat, voor meer variatie op het gebied van wonen, voor de verplaatsing van de bergingen bij een aantal woningen en vermindering van de parkeeroverlast. Woonplezier De aanwezigen reageerden overwegend positief. Hen werd duidelijk dat een aantal beslissingen nodig zijn om het woonplezier ook voor de toekomst te behouden. Natuurlijk was er bij de bewoners ook zorg: wat raakt mij straks persoonlijk en op welke manier? Het OGB gaf aan dat ook in de toekomst regelmatig overleg met bewoners en OGB belangrijk blijft. Wouter Bos vond het vooral belangrijk dat mensen zelf de ruimte krijgen om mee te denken over hun woonomgeving. "De mensen weten vaak zelf het beste hoe het anders kan", aldus Bos. Het masterplan wordt 18 december in de raad behandeld. Circa honderd geïnteresseerden waren zaterdag op de been om de parkeergarage in aanbouw te bekijken. Op het terrein van De Gouden Leeuw woonden zij een rondleiding bij onder begeleiding van de projectleider en directie voerder van dit grote project. De bezoekers kregen veel informatie over de bouw van een parkeerga rage in het algemeen en het project De Gouden Leeuw in het bijzonder. De beide rondleiders beantwoord den talloze vragen, gaven uitleg en voorzagen de bezoekers van veel weetjes. Technische informatie over draagkracht, beton- en staalcon structies, het graafwerk en het slaan van damwanden. Maar ook over het toekomstige parkeren en het nieuwe woongebied. Expositie In de ontvangstruimte op het terrein konden de bezoekers nog een kleine expositie van foto's en presentatie materiaal over De Gouden Leeuw bekijken. Naast omwonenden, toekomstige bewoners en inwoners van Venray grepen ook leden van de Venrayse politiek en het college van B en W deze unieke gelegenheid aan om de parkeergarage te bezoeken. Alom waren na de excursie enthou siaste reacties te horen, zoals van een van de omwonenden: "Heel interessant, de gelegenheid om zo'n werk van dichtbij te bekijken doet zich maar één keer voor. Een heel goed initiatief." Prijsvraag Aan het einde van de rondleiding was er nog een kleine prijsvraag. De vraag luidde: hoeveel badkuipen zou je kunnen vullen met het opge pompte grondwater? Winnaar werd J. de Boer, die het dichtste bij het juiste aantal van 259.240 zat. Hij krijgt binnenkort bericht over de gewonnen prijs.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 21