En Voyage Leather Luggage nu ook in Venray Jubileum De Hazekeutel Berly-Fleur 25 jaar in beweging Theaterfeest levert recordopbrengst op FRANSLEMMERS Niets! Gunhoek PEEL EN MAAS ook voor üw tuin PEEL EN MAAS Administratiekantoor ERVEGE St. Maarten in Brukske Activiteitenvereniging Brukske Aktief houdt op zondag 11 novem ber een St. Maartensoptocht in de wijk Brukske. Om 18.15 uur kun nen de kinderen bij De Kiosk een lampion afhalen. Zelfgemaakte lampionnen worden met iets extra's beloond. Om 18.30 uur vertrekt de optocht vanaf De Kiosk door verschillende straten van Brukske. Muziekkapel Lang Zök gaat de tocht muzikaal bege leiden. Bij terugkomst wordt het St. Maartensvuur ontstoken. Bij zeer slecht weer gaat de optocht niet door. De Kleine Boomhut BSO De kleine Boomhut houdt op zondag 11 november een Sint Maarten viering. Op 11 november gaan de kinderen met hun ouders in optocht door de buurt. Om 18.30 uur is het verzamelen op het sfeervol aangeklede buiten terrein van De kleine Boomhut. Vervolgens vertrekt de hele groep, met Sint Maarten op zijn paard voorop, voor een korte tocht door de buurt. Weer terug in De kleine Boomhut is er wat lekkers en om ongeveer 19-30 uur is de activiteit ten einde. Bij slecht weer wordt de activiteit verplaatst naar de aula van de Petrus' Banden School. Sint Maarten in Landweert Wie mee wil lopen met de Sint Maartensoptocht in Landweert dient op zaterdag 10 november, met lampion, om 18.30 uur bij 't Stekske te zijn. Daar vertrekt de optocht met Sint Maarten voorop. Na de optocht krijgen de kinderen warme chocolademelk en kunnen ze naar het verhaal blijven luis teren. De volgende route wordt gelopen: 't Stekske, Pinksterbloem, Sleutelbloem, Vingerhoedskruid, Wijnruit, Wolfskers, Zwanebloem, Zilverschoon, Zwanebloem, Pen ningkruid, Sterremuur, Sneeuw klokje, Silene, Kruidenlaan en weer terug naar 't Stekske. St. Maarten in Veltum Jong Nederland en Wijkvereni- ging Veltum houdt op zondag 11 november weer de traditionele Sint Maartens optocht door de wijk Veltum. Kinderen en ouders die aan deze lampionoptocht wil len meelopen kunnen zich om 18.30 uur te verzamelen bij Wijk centrum Veltum in Venray. Om 18.45 uur vertrekt dan de stoet onder aanvoering van Sint Maar ten te paard en op de muzikale klanken van de joekskapel. De route is als volgt; Veltumse Klef- fen, Blauwververstraat, Vollenberg straat, Rochusstraat, Engelenstraat, Monikesstraat, Gratenstraat, Haam- makerstraat, Vogezenlaan, Eiffel- laan, Oerrallaan, Dolomietenlaan en Kempweg. Eindpunt is de Blok hut van Jong Nederland alwaar rond 19-30 uur het vuur ontsto ken wordt en de jeugdige wan delaars een versnapering krijgen. Tevens worden daar de prijsjes uitgereikt voor de mooiste lam pion die onlangs gemaakt werden op de jeugdclubbijeenkomst van de wijkvereniging en de clubavon den van Jong Nederland. Week van Beek De jaarlijkse Week van Beek in het Koningskerkje in Vierlings beek wordt dit jaar van zondag 11 tot en met zondag 18 novem ber gehouden. De negende keer alweer! De Week van Beek staat voor een gezellige en interessante week waarin allerlei activiteiten plaatsvinden rondom één thema uit de omgeving. Ditmaal gaat het over bomen: gewone bomen en minder gewone bomen die in onze buurt voorkomen. Hoe heten ze, hoe herken je ze, hebben ze vruchten, wat betekenen ze voor ons en wat zijn hun geheimzin nige krachten? Op zondag 11 november begint de Week van Beek in het Koningskerkje met de opening van de tentoonstelling Hout Spreekt. De opening is om 13.00 uur. Wat gebeurt er als U niet adverteert Lezing dyslexie De heer Van Gemert en Inge Vleugels geven op 14 november in de bibliotheek van Venray een lezing over dyslexie. Na een vlie gende start in het voorjaar en de officiële opening in juni van dit jaar zijn er nu al meer dan 160 kinderen en volwassenen in behandeling bij Van Gemert. De lezing begint om 20.00 uur. Voor vragen kan men contact opnemen met Inge Vleugels via telefoon 06- 21296549 of kijk op www.dys- lexienubehandelbaar.nl. Sjoelen wordt rage Nederland gaat vanaf maandag 12 november weer sjoelen. Deze behendigheidssport, die tot de oud-Hollandse spelen behoort, wordt door de PLUS supermark ten in een nieuwe jas gestoken. Samen met Nickleodeon TV heeft PLUS sjoelstenen ontwikkeld met daarop de afbeeldingen van de karakters van Nickleodeon. Om het geheel compleet te maken biedt PLUS daarbij ook nog een speciaal gepimpte Nickleodeon sjoelbak met het originele wed strijdformaat van 200 X 41 X 7.4, met een winkelwaarde van 59 euro aan voor slechts 29-95 euro. Om de sjoelstenen, er komen er in totaal maar liefst dertig verschil lende, te bemachtigen hoeft men alleen maar boodschappen te doen bij PLUS. Bij elke besteding van 10 euro ontvangt de klant al een sjoelsteen. Bovendien zijn er elke week een zestal producten in de aanbieding waarbij ook nog eens een sjoelsteen wordt aange boden. Ervaring bij de PLUS super markten leert dat deze acties zeer snel tot een hype leiden. Kinderen willen alle karakters sparen en gaan als ze dubbele hebben ook aan het ruilen. Dat is nu net het leuke aan een dergelijke activi teit. Zoals het ernaar uitziet wordt aan het einde ervan een ruilbeurs gehouden. bezoek onze site: www.gunhock.nl Venray De Hoveniers mjx-sjimi Veiligheid in huis MEE Noord en Midden Limburg houdt op donderdag 15 novem ber een themacafé in cafézaal De Evenaar in Venray. Het themacafé is een bijeenkomst waar mensen met een licht verstandelijke handi cap bij elkaar komen om te praten over onderwerpen die hen bezig houden. Het thema is deze keer veiligheid in huis. De bijeenkom sten zijn bedoeld voor alle men sen met een licht verstandelijke handicap vanaf achttien jaar. De bijeenkomst in De Evenaar begint om 20.00 uur en duurt tot 21.30 uur. Voor meer informatie over het themacafé kan men contact opne men met Manon Clarke van MEE Noord en Midden Limburg via telefoonnummer (077)39615 15. Het themacafé is een initiatief van MEE Noord en Midden Limburg. Offroad Challenge in Overloon Circuit Duivenbos in Overloon wordt op zondag 11 november omgedoopt van motorcrossterrein tot de zevende hemel voor 4wd-rij- ders. Het is nu aan de leden van de Offroad Challenge om met hun 4x4 terreinwagens het Loonse zand op circuit Duivenbos te bedwingen. Voor deelname aan het evenement kan men kijken op www.offroad- challenge.nl. De Off road Challen ge begint om 10.00 uur. Informatieplatform Bij het Wijkplatform Venray Centrum kan men terecht voor vragen, opmerkingen en ideeën over de leefbaarheid (wonen, wer ken, maar ook vrijetijdsbesteding) in het centrum van Venray. Het centrum is geopend op maandag en vrijdag van 14.00 tot 15-30 uur en is gevestigd in de openbare bibliotheek in Venlo. Men kan ook schriftelijk vragen stellen en ideeën opperen via e-mail wpf- centrum@kpn-officedsl.nl. of via telefoon 06-30887446. Met de opening op 7 novem ber van de nieuwe vestiging van En Voyage heeft Venray er een fraaie winkel bij gekre gen. De zaak is gevestigd aan de Hofstraat 6a. Een bezoek aan deze zaak wordt een ont dekkingsreis langs een uitge kiende collectie tassen, kof fers en accessoires. Een ware lust voor het oog. Op bijzon der fraaie wijze is de lange diepe winkel door een smaak volle inrichting omgetoverd in een overzichtelijke en uit nodigende presentatie van de producten. En u treft ze aan: alle bekende merken, onder meer Claudio Ferrici, Kipling, Samsonite, Eastpak, Rimowa, Katy van Zeeland, Tumi, The Bridge,Lupo, Renato Angi, Oilily, Laimböck, Knirps en nog tal van andere. En Voyage in Venray is de tweede vestiging van het onder nemersduo Remco Groenen en Judith Swinkels uit Boxmeer. Samen met een nieuw en enthou siast verkoopteam zullen ze de toekomstige klanten ontvangen in een prettige ambiance waarin met behulp van een goed en deskun dig advies de juiste keuze gemaakt kan worden En Voyage Leather Luggage is trendsettend op het gebied van tassen en koffers voor zowel dames als heren. Daarnaast treft u een uitgebreide keuze accessoi res aan die u van een speciaalzaak mag verwachten. Wilt u voor de komende feestdagen eens anders dan anders voor de dag komen, dan is een bezoek aan de nieuwe zaak een verrassende belevenis. Ook leuk is het geven van een originele cadeaubon. Dankzij een aantrekkelijke openingsactie maakt u tijdens de eerste dagen zelfs kans op teruggave van uw aankoopbedrag. Van woensdag 7 november tot en met zaterdag 10 november ontvangen vijf klan ten per dag hun aankoopbedrag retour in de vorm van een cadeau bon. En Voyage Leather Luggage, Hofstraat 6a, 5801 BJ Venray, tel. 0487-691300, www.envoyage.nl Dit seizoen bestaat de jeugdcar navalsvereniging De Hazekeutel 4 x 11 jaar. Op zondag 11 november gaat het jubileumjaar van start met om 13.44 uur de opening van het vastelaovendseizoen van De Haze keutel samen met De Piëlhaas. De jeugd krijgt ook dit jaar op school een flyer met daarop de activiteiten. Denk ook aan het tij dig bestellen van de kaartjes voor de kiender- en tienermok. Bij het 4x11 feest hoort natuurlijk een kienderoptocht op carnavalszon dag. Veel Hazekeutels gaan op zondag 11 november in diverse St. Maartenoptochten mee lopen, zodat het jubileumseizoen bescheiden van start gaat. Het programma (onder voorbe houd) van de jubilerende Haze keutel: Zondag 11 november: 13.44 uur opening van het vastelaovendsei zoen Hazekeutel samen met de Pielhaas. Zondagmiddag 6 januari: Jeugdzit- ting.Wie wordt de nieuwe jeugd prins voor het 4x11 feest Zondag 13 januari: Kiendermök. Locatie: Beejekörf Dit jaar zelfs drie voorstellingen op deze dag. Donderdag 17 januari: Tienermok. Locatie: Beejekörf. Een avond voor Topkapper bij Hairmix In het artikel over Hairmix en de komst van topkapper Theo Knoop is door onze redactie abusieve lijk het tijdstip van de informa tieavond niet genoemd geweest. Hiervoor onze excuses. Voor meer informatie over Hairmix, gevestigd op Keizersveld 21a, kunt u terecht op www.hairmix.nl en door de jeugd. Vrijdag 1 februari: Overdag: Trio en gevolg gaan feestvieren tijdens de scholentour. 's Avonds: Jubileumfeest met receptie. Iedereen die de jeugd carnaval een warm hart toedraagt is welkom.Tevens is er een reünie voor aid prinsen, adjudanten, raad en garde, vrijwilligers en bestuurs leden. Zaterdag 2 februari: Na de instal latie op het gemeentehuis, is er om 16.00 uur voor de allerklein ste Hazekeutels (circa tot groep 6) een feestje met speciale gast in de jeugdtent. Kunnen de ouders roet sjen. Overigens zijn alle Pielhazen en Hazekeutels welkom Zondag 3 februari: Vastelaovend- mis. De traditionele kinderoptocht in jubileumvorm met het thema feest. Alzheimer Café Venray Het Alzheimer Café Venray is op maandag 12 november weer open voor alle mensen met dementie, hun partners, familieleden en betrokkenen. Hulpverleners en andere belangstellenden zijn ook van harte welkom. Het thema voor deze avond is Omgaan met dementie en gastspreker is Claire Boumans, psycholoog van Zorg groep Noord-Limburg. Het Alzhei mer Café vindt plaats in De Kemp haan. De inloop is vanaf 19.00 uur en de aanvang van het programma is om 19-30 uur. De avond wordt uiterlijk 22.00 uur afgesloten.Voor meer informatie kan men contact opneme met het Informatiecen trum Geestelijke Gezondheid via telefoon (0478)527066. Het theaterfeest met daaraan gekoppeld de dienstenveiling van Kiwanisclub Schieëpers- land heeft donderdagavond een recordopbrengst van 37.000 euro opgeleverd. De opbrengst gaat naar het ALS- centrum in Nijmegen waar onderzoek gedaan wordt naar deze zeldzame ziekte. Kiwanisclub Schieëpersland organiseerde voor de vijfde keer de dienstenveiling. De afgelopen jaren zijn diverse formules uitge probeerd en dit jaar had de Ven- rayse serviceclub de dienstenvei ling in een theaterjasje gegoten. ALS is een ziekte waarbij cellen in de ruggemerg afsterven waardoor de spieren uiteindelijk verlam men en verschrompelen. Bij het ALS-centrum in Nijmegen wordt onderzoek gedaan naar deze ziek te, waarvoor nog geen medicijn is. Het ALS-centrum is ook actief bij de begeleiding van patiënten en familie. De ruim 250 gasten werden donderdagavond verrast op een gevarieerd meergangendiner dat begon met enkele mondvermaak- jes in de foyer van de schouwburg en eindigde met een diner op de bühne van de theaterzaal. In deze bijzondere ambiance traden de Venrayse Annelie Reijnders en "La" Karin Bloemen op. De laatste had zich zeer goed ingeleefd in de avond en bracht zelfs een speci aal voor het theaterfeest geschre ven Kiwanislied ten gehore. Haar optreden werd afgesloten met "You've got a friend" dat ze samen met Willy Voesten en Milton Cavis zong. Deze beide Venraynaren waren deze avond ceremonie- en veilingmeester en hadden een belangrijke bijdrage in het slagen van de avond. Vooral de wijze waarop zij de kavels aan de man brachten was uit de kunst. Gaan deweg de veiling voelde de zaal ook aan dat dit wel eens een heel bijzondere avond kon worden. En dat werd het ook want aan het slot van de avond kon een trotse Robert van Rijswijck, president van Kiwanisclub Schieëpersland een cheque van maar liefst 37.000 euro overhandigen aan professer Zwarts van het ALS-centrum in Nijmegen. Niet eerder bracht een fundrai- seactiviteit van de Venrayse ser viceclub zoveel geld op als deze avond. Berly-Fleur 25 jaar in bewe ging is dit jaar het thema van de kerstshow bij deze Over- loonse onderneming. In november 1982 zijn Bert en Liny Nelissen gestart met hun winkel aan de Vierlingsbeek- seweg te Overloon. Al 25 jaar zijn ze volop in beweging op het gebied van bloemsier- kunst, tuinontwerp, aanleg en onderhoud. Vele verbou wingen en verhuizingen zijn in de afgelopen jaren tot stand gekomen. En het houdt nog steeds niet op. 1 januari 2008 gaat het bedrijf tijdelijk met de winkel verhui zen naar het voormalige pand van kapsalon Toine aan de Ste- vensbeekseweg 2a in Overloon. Medio 2008 wordt er gestart met de bouw van de nieuwe winkel en 12 luxe appartementen op de huidige locatie. Een reden te meer om nu eens lekker uit te pakken voor een unieke sfeervolle kerst show. Ook het gehele woonhuis wordt hierbij aangekleed. Vele bloemschikobjecten zullen ten toongesteld worden. Berly-Fleur biedt een enorm assortiment voor aankleding van het interieur en ook veel hobbyartikelen zijn weer verkrijgbaar. Deze bijzonder fees telijke dagen met extra openings tijden worden gehouden op: don derdag 15, vrijdag 16, zaterdag 17 november van 9-00 uur tot 21.00 uur en zondag 18 november van 10.00 uur tot 17.00 uur. Tijdens deze dagen worden er per dag vier keer een workshop gehouden waar iedereen tegen betaling van een jubileumprijs van vijftien euro (incl. materialen) aan deel kan nemen. Aanmelding dient vooraf te geschieden, tel 0478-641890 of mail info@berly-fleur.nl Vol is vol. Ook zijn er tijdens deze dagen vele demonstraties en worden alle bezoekers persoonlijk ontvangen en in het zonnetje gezet door de gastvrouw die speciaal voor deze gelegenheid is gekleed in een cre atie van natuurlijke materialen. Kapsalon Toine ontwerpt voor deze gelegenheid enkele feeste lijke kapsels. Ook de toekomstige buren, IJssalon Clevers, is van de partij met hun geweldig ijs. Ver der zijn tijdens deze dagen Byoux Mery en Emofra kleding eveneens geopend. Natuurlijk staat de kof fie en warme chocomel met een feestelijke traktatie klaar. Na deze extra sfeervolle dagen wordt deze kerstshow ook aangeboden tij dens de normale openingstijden. Stichting CAI Venray stelt dit jaar 33.479 euro ter beschik king aan de Stichting Jeugd- en Gemeenschapshuis De Wis in Castenray. Het gemeenschaps huis besteedt dit bedrag aan deugdelijke, maar vooral functionele multimedia- en iet- apparatuur waar zowel de oudere als de jongere dorpsge noten profijt van hebben. In januari 2007 is het ver nieuwde gemeenschapshuis in Castenray feestelijk heropend. De nieuwe dorpszaal is nu dé locatie voor jong en oud om elkaar te ont moeten. Met de financiële steun van Stichting CAI heeft De Wis apparatuur gekocht waar beide doelgroepen iets aan hebben. De moderne middelen sluiten aan op de wensen en bezigheden van deze tijd. En dat alles in één en dezelfde zaal. De Wis biedt ouderen nu de gelegenheid om in hun eigen ver trouwde omgeving en met beken de mensen 'in de leer' te gaan op het gebied van computerprogram ma's, het internet en telebankie ren. Daarnaast kunnen professi onele dienstverleners, zoals een diëtiste, fysiotherapeut of huisarts, de oudere mensen beter bereiken door presentaties te geven in het gemeenschapshuis. Door de aan schaf van multimedia-apparatuur heeft De Wis ook voor de jeugd genoeg te bieden; educatie en ontspanning gaan hierbij hand in hand. Het project dat De Wis in november 2006 aan Stichting CAI heeft voorgelegd, viel precies bin nen de doelstelling van Stichting CAI Venray. De Stichting onder steunt graag iet-initiatieven die van algemeen maatschappelijk nut zijn én die niet tot doel heb ben winst te maken. Stichting CAI werd begin jaren tachtig opge richt om het Venrayse kabelnet aan te leggen en te beheren. Tien jaar later is dit kabelnet verkocht aan Essent. Stichting CAI beheert de financiën en heeft als doel om geld op een verantwoorde manier terug te laten vloeien naar de Ven rayse gemeenschap. Voornamelijk clubs, stichtingen of verenigingen in Venray die efficiënter willen werken met behulp van iet-toe passingen kunnen financiële steun krijgen. Uiteraard moeten deze organisaties goede ideeën hebben op het gebied van communicatie en het beheer en uitwisselen van gegevens. Het project van De Wis is dinsdag 6 november feeste lijk afgesloten toen Victor Weijs van Stichting CAI de cheque van 33-479 euro overhandigde aan Bert Arts van Stichting Jeugd- en Gemeenschapshuis De Wis in Cas tenray. Slapen als een vorst Donderdag 8 november 2007 - Pagina 11 joicu* lU Overloon dondeKiag 15 novembei vrijdag 16 november zaterdag; 17 november ^.oo-zi.o.o uur .url cie Uuk^I/ www.berly-fLeur.nl Ven rayseweg 7 - Overloon 047&-641&90 Voor de verzorging van o.a. uw: financiële administratie/boekhouding salaris- en personeelsadministratie belastingaangiftes en fiscaal advies jaarrekening en jaarrapportage Voor (startende) ondernemers in het MKB, particulieren en instellingen. Een afspraak maken voor een vrijblijvend persoonlijk gesprek, neem contact op met: Administratiekantoor ERVEGE Jan van Swolgenstraat 46 5866 AV Swolgen T 0478 - 692234 E info@ervege.nl www.ervege.nl CAI doneert aan De Wis Vraag naar de voorwaarden PATERSSTRAAT 3 I VENRAY TEL 0478 585 552 CONTACT@FRANSLEMMERS.NL WWW.FRANSLEMMERS.NL Dit is 'm: de Dublin Maximus. Een heerlijke warme boxspring met de kwaliteit van een echte Auping. En ongekend comfortabel. U kunt de matras aanpassen aan uw eigen kleurwensen en dankzij een extra topmatras ligt u als een vorst. Bovendien biedt de Dublin Maximus een hoge mate van verstelbaarheid, lekker zitten of liggen in elke houding die u maar wilt. Kortom, met de Dublin Maximus weet u zeker dat u beter slaapt - en elke ochtend veel fitter weer uit bed stapt.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 11