'Venray mist kwaliteitswinkels en toprestaurants' Linden PvdA wil voorrang flexibele bouwplannen VVD wil belastingdruk laag houden Lokaal Aktief heeft vertrouwen in college 900 euro voor goede doel We Care Foundation CDA pleit voor soberheid grote projecten Restaurant De Vier Linden Gunhoek Laat u inspireren PEEL EN MAAS ook voor üw tuin door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 1 november 2007 - Pagina 5 inVENtief keurt de begroting af. "De ambities zijn indruk wekkend en het is goed hoog te reiken, maar dat mag niet ontaarden in beleid dat op tekorten mikt", zegt Gerard Thijssen van de eenmansfrac tie in zijn beschouwingen. De lokale partij vindt dat de grote projecten onvoldoende aan bod komen in de begroting. Er zijn nog geen bedragen inge vuld voor de verbouwing van het gemeentehuis en de aan pak van de wijk Brukske. "Uitbundige aandacht voor details terwijl de majeure projec ten met een enorme financiële omvang mondjesmaat of ternau wernood worden beschreven", vindt Thijssen. "De Engelsen han teren hiervoor het spreekwoord 'penny-wise and pound-foolish'. Wat in het Venrays betekent 'nölen om centen en de euro's met bakken over de balk smieten'." InVENtief vindt het een goede zaak dat het centrum van Venray 'Venray geen vergaarbak dierproeven' InVENtief waarschuwt voor de ontwikkeling van Science- link. Het terrein op de Hulst II mag geen vergaarbak worden van bedrijven die zich bezig houden met dierproeven die elders worden geweerd. "Er is veel maatschappelijke weerstand tegen dit soort bedrij ven. De naam of de uitstraling van Venray dient niet in verband te worden gebracht met dierproe ven", vindt fractieleider Gerard Thijssen. De WD laat een heel ander geluid horen. "De ontwikkeling van life science producten speelt een grote rol in het welzijn van ons allen en de kwaliteit van ons leven", meent Frans van der Kruijf die de negatieve reacties van die- renwelzijnsgroeperingen - 'op zich sympathiek en te waarderen' - uiterst eenzijdig vindt. Het doet geen recht aan de bedrijfstak die zich op een serieuze en integere manier bezighoudt met life scien ce, meent de WD die het college verzoekt als antwoord hierop een tegenoffensief in te zetten. "Hier liggen grote kansen om innova tieve ondernemingen naar Venray te halen met als gevolg hoogwaar dige werkgelegenheid. De komst van een dergelijke branche mag niet gefrustreerd worden door een te eenzijdige negatieve beeld vorming", aldus Van der Kruijf. op de schop gaat. In 2010 moet de klus geklaard zijn. Een ambitie die niet mis is. De partij vraagt zich af of dit wel waar gemaakt kan wor den. InVENtief signaleert een pro bleem in het winkelaanbod in Venray. Er zijn wel veel en geva rieerde winkels, maar het aanbod is van gemiddeld niveau. Het ont breekt aan kwalitatief hoogwaar dige winkels die een centrum, dat attractief wil zijn, juist die extra kwaliteitsimpuls kunnen geven. De belangrijkste oorzaak is vol gens inVENtief het gebrek aan een koopkrachtig publiek. Waardoor een hoogwaardig winkelbestand zich niet kan ontwikkelen. "Daar door ontbreekt het in Venray ook aan toprestaurants, waar een stad als Maastricht juist een deel van zijn naamsbekendheid aan ont leent", meent Thijssen die veel waardering heeft voor de ontwik keling van het Odapark tot een hoogwaardige cultuur- en kunst instelling. "Gebleken is dat Venray hiermee echt op de kaart wordt gezet en landelijk naamsbekend heid verwerft." InVENtief wil iets moois maken van de verpauperde witte huizen en Dingus aan de Hoenderstraat. Het is een van de weinige plek ken in het centrum waar de his torie van de oude dorpskern nog zichtbaar is. "Een waardig monu ment als dat van het voormalige jongerencentrum Dingus staat totaal te verkommeren. Om maar niet te spreken van de oudste woonhuizen van Venray. Hier zou een voorbeeldproject van allure moeten komen. Gerestaureerde monumenten in combinatie met hoogwaardige nieuwbouwarchi- tectuur." inVENtief maakt zich zorgen over de economische ontwikke ling. Het aantrekken van hoog waardige bedrijvigheid is bittere noodzaak. De komst van de vele logistieke bedrijven stemt niet hoopvol. "Waar andere gemeenten belangrijke zichtlocaties vorm geven met hoogwaardige econo mische activiteiten en dito archi tectuur, vult Venray deze op met massaal aandoende buitengewoon eentonige loodsen. Begrijpelijk dat innovatieve en vernieuwende ondernemers weinig zien in deze deprimerende locaties en Venray links laten liggen." Logistiek levert onvoldoende hoogwaardige werkgelegenheid op. Het gevolg is een weinig koopkrachtig publiek waardoor alles in het vernieuwde centrum blijft zoals het is. Ook wijst inVEN tief op de flinterdunne marges in de logistiek. Waardoor faillisse ment of overplaatsing steeds op de loer licht. Dit kan op termijn juiste extra werkloosheid tot gevolg hebben. Vierlingsbeek Op zaterdag 3 november serveren wij voor u een '5-gangen menu de luxe speciaal'. Dit 5 gangen menu serveren wij voor slechts €37,50 p.p. Vrijdag 9 en zaterdag 10 november serveren wij een 4-gangen verrassingsmenu inclusief een aperitiefje en gedurende het diner bier, wijn en frisdranken voor slechts €39,50 p.p. Op zaterdag 1 december serveren wij weer ons jaarlijks 12- gangenmenu, dit menu serveren wij voor €42,50 p.p. Gedurende de kerst bent u bij ons van harte welkom voor de lunch of het diner. Ons kerstmenu en de prijzen kunt u raadplegen op onze site, www.devierlinden.nl. Tel. 0478-631637 inVENtief: begroting kan niet door beugel Het CDA lanceert twee voor stellen die geld kunnen genere ren voor extra toezicht in het centrum. Het invoeren van recla- De eerste thema-avond in het kader van de We Care Foundation in eetcafé De Graaf in Venray is een succes geworden. Samen met de andere activiteiten heeft De Graaf inmiddels 900 euro ingeza meld voor het goede doekWe Care Foundation. Dit is een stichting die geld inzamelt met medewerking van de Nederlandse horeca. Het geld is bestemd voor organisaties of mensen die zich bezighouden met het bevorderen van gastvrij heid in onze maatschappij. Elk jaar wordt er een goed doel gekozen waar de gelden aan gedoneerd zullen worden. De We Care Foun dation is een initiatief van Hotello- TOP Eetcafé De Graaf is inmiddels ook bezig om kunst te gaan veilen voor het goede doel. "Daar zijn we inderdaad volop mee bezig, maar dat vergt uiteraard de nodige voorbereidingen", aldus Wendy Dakkes van De Graaf. Ze is trots dat er nu al 900 euro voor het goede doel binnen is. "De komen- De PvdA vindt dat projectont wikkelaars, die hun bouwplan nen willen aanpassen aan de gemeentelijke woonvisie, een voorkeursbehandeling moe ten krijgen. Veel bouwplannen (vooral appartementen) stro ken niet met de woonbehoef te in Venray. Ontwikkelaars die star vasthouden aan hun plannen, en vanuit winstmaxi malisatie minder flexibiliteit tonen, zouden op het tweede plan moeten komen. Dat zegt de Partij van de Arbeid in de algemene beschouwingen over de begroting van 2008. De PvdA vraagt meer aandacht voor levensloopbestendige woningen in nieuwbouwprojecten. Ook star ters op de woningmarkt kunnen nog onvoldoende bediend wor den. De PvdA is enthousiast over het masterplan Brukske waarbij alle partijen in de wijk betrokken zijn. Het is een goed voorbeeld van bur gerparticipatie. Alhoewel Brukske niet voorkomt op de lijst van veer tig achterstandswijken van minis ter Vogelaar, zullen woningcor poratie, gemeente en bewoners alles op alles moeten zetten om het tij te keren. De PvdA hoopt dat Wonen Venray extra bijdragen zal leveren aan de sociale investe ringsplannen. "Wijkverbeteringen zien corporaties ook terug in de stijging van de waarde van hun niet ontvangen? Bel 582877! vastgoed", aldus fractieleider Bert Linskens.die het plan met vertrou wen tegemoet ziet. "Maar er zullen wel stevige financiële inspannin gen geleverd moeten worden." De PvdA is blij met de moge lijke komst van een onderwijs centrum in Brabander. Naast een basisschool komt er een school voor speciaal onderwijs en voor leerlingen met een verstandelijke beperking en gedragsproblemen. Het gaat een regionale functie ver vullen voor alle basisscholen. "Wij zien dit als een uitgelezen kans voor de Brabander en voor Venray Wij juichen deze initiatieven dan ook van harte toe." Het project Centrum op de schop is ambitieus en kent een strakke planning. "Er kunnen nog aardig wat kinken in de kabel komen", meent de PvdA. "Natuur lijk hopen wij dat het volgens het tijdsplan zal verlopen. Goede samenwerking is wel noodzake lijk. Het is daarom erg prettig te zien dat er goed overleg is met alle belanghebbenden." Het afvalsysteem Diftar werpt steeds meer zijn vruchten af en dit is voor de inwoners van Ven ray inmiddels ook merkbaar in de portemonnee. Het zwerfvuil blijft nog steeds de grootste bron van ergernis. In de bestrijding wordt weliswaar vooruitgang geboekt, maar voor de burgers is dit nog onvoldoende zichtbaar. Vooral in het groengebied en bij de inza melpunten. Bij de omvorming van stank cirkels naar geurcirkels krijgt de gemeente zelf een grote inbreng. Het wordt een precaire keuze voor wat een leefbaar leefmilieu is, meent de PvdA. Want wil je woningbouw op de kerkdorpen mogelijk blijven maken, dan zal dat onvermijdelijk consequenties hebben voor de uitbreidingsplan nen van agrarische bedrijven. Hierin een keuze maken betekent in ieder geval duidelijkheid voor alle betrokken partijen. Beide heren dienen lijkt een onmogelijk heid, denkt de PvdA. De Partij van de Arbeid kan zich vinden in de reservering van 5,5 miljoen euro uit de algemene reserve voor de renovatie van het gemeentehuis. Evenals de reserve ring van de helft van toekomstige positieve resultaten."Daarmee, dat beseffen we ons ook, wijken we af van wat tot nu toe gebruike lijk was", aldus Linskens die twee motieven aandraagt. De algemene reserve is zo hoog dat geen risico's gelopen worden bij toekomstige tegenvallers. Daarnaast blijkt dat dure maar noodzakelijke investe ringen mogelijk zijn zonder lasten verzwaring voor de burgers. Belediging De politie heeft zaterdagmor gen rond 2.30 uur op de Kruis straat een 20-jarige man uit Ven ray aangehouden op verdenking van belediging. De man zou een medewerker van een horecagele genheid aan de Kruisstraat in het gezicht hebben gespuugd. De man werd geboeid overgebracht naar het politiebureau waar hij voor nader onderzoek werd ingesloten. De man is in de loop van zaterdag morgen in vrijheid gesteld. Tegen de man is proces verbaal opge maakt. Tevens heeft hij een lokaal verbod opgelegd gekregen. de twee maanden van dit jaar kan dit alleen nog maar meer worden. Iedereen is ontzettend enthousiast over de actie. Het personeel heeft dinsdagavond voor niks gewerkt, zelfs de fooienpot werd door hen aan het goede doel geschonken. Fantastisch toch. Ik kreeg ook de opmerking 'maar je verdient toch aan de drank'. Niks van dat, alle opbrengsten zijn voor de We Care Foundation. Op 27 november en 18 december zijn onze volgende We Care avonden. Als u toch al van plan bent om tegen die tijd met de afdeling, bedrijf of wat dan ook te gaan eten; eet dan voor het goede doel." Ondanks dat de financiële voor uitzichten op langere termijn minder gunstig zijn, wijst de WD iedere belastingverhoging af. De partij wil de redelijk goede positie van Venray ten opzichte van ande re gemeenten in Limburg behou den. "Wij moeten inzetten op een goed woon- en leefklimaat in onze gemeente. Belastingdruk speelt hierin ook een rol", zegt fractielei der Frans van der Kruijf. De WD is tegen de reservering van 5,5 miljoen euro voor de renovatie van het gemeentehuis uit de alge mene reserve. Het kan straks zo zijn dat andere gewichtige zaken een beroep moeten doen op deze reserve.Venray zet in op recreatief winkelen. Dit is een prima initiatief waarover de WD toch zijn beden kingen heeft. Er zijn namelijk te weinig concrete initiatieven om het kernwinkelgebied om te vor men tot een recreatief winkelcen trum. Het project Centrum op de schop knapt het winkelcentrum wel op, maar het promoveert het niet tot een funshopping centrum. "Hier is veel meer voor nodig dan een nieuwe bestrating, reclame, verkeer, bevoorrading, straatmeu- bilair en groen", meent Van der Kruijf. "Wat wij missen is een dui delijk beleid om tot een funshop ping centrum te komen. Op een bezoek otize site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers 0478-5711100 soort Efteling zonder attracties zit niemand te wachten.". De openbare verlichting en de aanpak van black spots kan beter. Met de inzameling van huishou delijk afval is de gemeente op de goede weg. Toch blijft er nog veel rommel in de openbare ruimte liggen, vooral aan de randen van de woonwijken. De WD meent dat de gemeente hiertegen onvol doende optreedt. "Het instellen van een centrumconciërge, zoals in Helmond, is een goed voorbeeld om dit soort problemen adequa ter aan te pakken", denkt Van der Kruijf. "Kleine ergernissen hebben vaak grote consequenties bij het gevoel van aangenaam wonen." De WD vindt dat er het afgelo pen jaar veel bereikt is voor jeugd en jongeren. "Dat was ook hoog nodig en de WD is blij dat er nu een gedegen beleid ligt." Het niet tot stand komen van de brede school de Brabander vindt de partij 'zeer spijtig'. De WD is zeer ontstemd dat er niet adequater is gereageerd. "Hier hebben we een enorme kans laten liggen." Woninginbraak De politie zoekt getuigen van een woninginbraak aan de Harpstraat die donderdagmid dag omstreeks 15:45 uur heeft plaatsgevonden. Bij de inbraak is voor enkele honderden euro's aan audio- en fotoapparatuur ont vreemd. De inbrekers zijn ver moedelijk binnengekomen door een raam en deur te forceren. Bij de inbraak waren ten minste twee personen betrokken. De bewoners zagen bij thuiskomst de inbrekers vluchten. De politie vraagt eventuele getuigen contact op te nemen met de basiseenheid Venray via 0900-8844. Een college, dat met beide benen stevig op de grond staat, moet het toch lukken om oplossingen te vinden voor de toekomstige financi ële problemen. Dat zegt Ger- rit Lemmens, fractieleider van Lokaal Aktief, in zijn begro tingsbeschouwing. De klein ste coalitiepartij (twee zetels) maakt zich niet zoveel zorgen. Het weerstandsvermogen is immers op peil en de grond exploitaties laten goede winst verwachtingen zien. Wel dringt Lokaal Aktief aan op een grondige analyse van de risi co's. "Een must voor de bedrijfs voering. Anders verdampen resul taten en reserves snel." Door het informatiebeleidsplan en de verbouwing van het raad huis zal de dienstverlening naar burgers en politiek verbeteren. De lokale partij vraagt aandacht voor de coffeeshops en het drank en alcoholmisbruik bij de jeugd. De politie moet een wezenlijke bijdrage leveren aan een veilige woonomgeving en vermindering van overlast. Waarbij inzet van cameratoezicht als ondersteuning kan dienen. Door de toenemende vergrijzing zullen meer burgers en gehandicapten een beroep doen op WMO-voorzieningen. Lokaal Aktief wil hierop niet bezuinigen zoals wellicht staat te gebeuren bij de Thuiszorg door inzet van Alpha-hulp. Venray moet aantrek kelijk zijn voor wonen, werken en welzijn. Voor veel groepen, zoals jongeren, moeten er voldoende betaalbare (huur)woningen komen. Ook pleit Lokaal Aktief voor extra zorgwoningen. Bij sloop of vervanging door leef- tijdsbestendige woningen, dienen er evenveel huurwoningen terug te komen. Dit speelt nu vooral in Brukske en Veltum. Investeren in een attractief centrum draagt bij aan de beleving 'Venray is leven dig'. Iedereen moet zich thuis kunnen voelen in het centrum van Venray. "Er moet ruimte zijn om elkaar te ontmoeten tijdens de kermis, markt en evenementen", aldus Lemmens. "Goede maatre gelen voor verkeer, hulpdiensten, voetgangers en gehandicapten moeten het centrum bereikbaar houden." Lokaal Aktief vindt jongeren centrum 't Podium een tijdelijke en niet volledige oplossing. De partij blijft zich hard maken voor de komst van het multifunctio neel centrum waarin alle jongeren - ook de groep van twaalf tot zes tien - een plek kunnen krijgen. Lemmens is blij met de komst van de speeltuin in Vlakwater. Maar hij vraagt zich af of dit de meest geschikte plek is. Het blijkt een ideale hangplek voor jonge ren te worden. Bovendien ligt de speeltuin te afgelegen om kinde ren er alleen heen te laten gaan. Bij kunst en cultuur heeft Lokaal Aktief zijn voorkeuren. Zoals de bibliotheek, het kunstencentrum, beheer van archieven en oudheid kundige zaken. "Geld voor kunst op de rotondes besteden wij lie ver aan de historische kunst, tradi ties en verenigingen." De lokale partij wil een aanpak van de lege verpauperde bouw- plekken in het centrum. Zoals de lege plek in de Schoolstraat en het terrein van de voormalige biologi sche school. Lokaal Aktief stemt in met de jaarlijkse verhoging van het ozb-tarief met het inflatieper centage. De partij ziet graag een onderzoek naar een verlaging van de rioolheffing, de afvalstoffenhef fing en andere belastingen. 'Blinkend goud of zilveren randje niet nodig' Het CDA kijkt met argus ogen naar de grote projecten waarmee enorme uitgaven zijn gemoeid. Zoals de verbou wing van het gemeentehuis, het Centrum op de schop of de nieuwe sporthal. De partij ziet de noodzaak ervan in maar wil ervoor waken dat de kosten de pan uitrijzen. "Niets hoeft als goud te blinken of een zil veren randje te hebben", zegt fractieleider Gerda van Stelten in de algemene beschouwin gen op de begroting 2008. Het CDA vindt het 'verstandig en acceptabel' om alvast 5,5 mil joen euro te reserveren voor het gemeentehuis. Vooral met het oog op een gezonde financiële huishouding ook in de toekomst. Het rentmeesterschap staat bij de christen-democraten hoog in het vaandel. Het CDA werpt zich zelfs op als als rentmeester van de Ven- rayse samenleving. De coalitiepar tij vindt dat er teveel tijd wordt gestoken in allerlei onderzoeken en plannen. Dit levert alleen maar vertraging op, zoals de aangekon digde leefbaarheidsmonitor in de dorpen. Het CDA pleit ervoor de zaken sneller aan te pakken. "Wij dragen het college op aan de slag te gaan met alle informatie die er al is. En niet met voorstellen te komen die verder uitstel opleve ren." mebelasting en legesinkomsten van nachtvergunningen voor de horeca. Er wordt in Venray al jaren gepraat over de mogelijkheid van een dependance voor speciaal onderwijs (expertisecampus). Er komt een onderzoek naar de bouwkosten en de financiering. Het CDA wil snel duidelijkheid en eist dat het onderzoek voor medio 2008 is afgerond.Terwijl steeds meer goedkopere arbeid naar de lage lonenlanden verhuist, ontstaat er tegelijkertijd meer vraag naar hoger opgeleid perso neel. "De veel besproken kennis economie laat zich hier in volle omvang gelden. Het CDA wil dat op deze ontwikkelingen wordt ingespeeld", aldus Van Stelten. "Het college moet zich inzetten om hoger onderwijs, bijvoorbeeld Fontys, naar Venray te halen." In Venray zijn op dit moment circa honderd hoogbegaafde leer lingen. Het CDA vindt dat er op korte termijn aangepaste klassen moeten komen voor deze groep. Een voorbeeld is de zogenaamde Leonardoschool. "Want juist deze hoger begaafden zijn straks brood nodig om als trekker te fungeren in onze kenniseconomie. Door deze leerlingen de mogelijkheid te bieden om in een gelijkgestem de groep les te volgen, zullen de prestaties verbeteren", meent het CDA. "Door dit in Venray te doen en niet bijvoorbeeld inVenlo blijft de leerling in zijn vertrouwde omgeving en is de kans groter dat de leerling later ook in Venray blijft." «Jüe Vies vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONENaanpo/r

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5