John van der Wijst direct gestopt SV Venray loopt voorop met iet-programma Keepersmiddag geslaagd Uitstekende zege hockeyheren Sportive "Baas over de bal worden t Ronnie Bovee mist strafschop SV Venray wil clublokaal uitbreiden Sjef Keijzers herkozen als voorzitter SV United bedwingt Quick Boys ff PEEL EN MAAS SV Oostrum SV United Geijsteren op titelkoers Manual "Ploeg heeft trainer nodig die 200 procent gemotiveerd is" Venray bekert verder Oud-Ajax naar Merselo Herfsttoernooi succes MHCV Jumpers'76 MGC Venray Sportprijzen en Relatiegeschenken Venraynaar Orlando Salarbux leert kinderen voetbaltechnieken PLEZIER Vanaf 1 december kinderopvang Donderdag 1 november 2007 - Pagina 25 Uitslagen RKSVFCV Al-Oostrum Al 1-2 Oostrum B2G-RESIA B2CO 4-4 SV Oostrum vet-Wittenhorst vet 1-2 SV Oostrum 1-IVO 1 0-7 SV Oostrum 2-SVVenray 4 1-2 RESIA 3-SV Oostrum 3 0-2 Holthees 2-SV Oostrum 4 4-0 SV Oostrum 5-America 4 7-2 SV Oostrum DAl-Excellent DA1C 3-3 Programma zaterdag 3 november EWC'46AlCO-OostrumAl 15.00 Oostrum Bi-Leunen BI 14.30 Oostrum B2-Wittenhorst B4 13.30 HVCH C2-Oostrum Cl 13.00 Meterik C2-Oostrum C2 14.00 Wittenhorst D3-Oostrum Dl 9.00 Ysselsteyn D2-Oostrum D2 12.45 Oostrum D3-Lottum D2 11.30 Oostrum El-SSS'18 El 12.00 Venray E4-Oostrum E2 10.00 RESIA E4CO-Oostrum E4 10.00 Oostrum E5-Stormvogels'28 E3 9.00 Oostrum Fl-Venray F3 10.45 Oostrum F2-SVEB F1 9.30 Oostrum F3-TOP' 27 F2 11.30 Oostrum F4-RESIA F2 9.30 HRC'27 F2-Oostrum F5 11.00 Griendtsveen MFl-Oostrum MF1/2 9.30 DEV Arcen vet-SV Oostrum vet 15.30 Programma zondag 4 november Sparta'18-SV Oostrum 14.30 Juliana Mill 3-SV Oostrum 2 12.00 SV Oostrum 3-Leunen 6 10.00 SV Oostrum 4-Venray 8 10.30 SVVenray 9-SV Oostrum 5 9.30 Festilent DA1-SV Oostrum DAI 11.00 3-3 1-6 0-2 1-7 1-3 6-0 2e 3e le 4e 4e Uitslagen SV United (W)-EWC vet SV United 2-SVEB 2 RESIA 2-SV United 3 SVEB4-SV United 5 SV United da-RESIA da SSS'18B1-SV United BI 4-4 SV United Dl [A] SV United Dl [B] SV United Dl [C] SV United D2 [A] SV United D2 [B] Futsal SV United 1-Gallus/Café de Tijd 1 7-3 SV United 2-Venrode/café Hulsm. 2 4-6 SV United 3-ZW Leunen/Claas 5 7-7 Programma vrijdag 2 november Futsal SV United 1-Panningen 1 21.00 SV United 2-Gallus/Café de Tijd 3 20.00 TV/Sportijn 8-SV United 3 22.00 Programma zaterdag 3 november Holthees vet-SV United (W) 17.00 RKDSO vet-SV United (M/BW) 15.30 SV UnitedAl-Venlosche BoysA214.30 SV United Bl-Volharding B2 14.00 SV United Cl-DSV Cl 14.00 SVOCC1-SV United C2 14.30 SSS'18C2g-SV United C3 13.00 SV United Dl-Sparta'18 Dl 10.00 Juliana Mill D2-SV United D2 11.15 SV United D3-SVOC D2 10.00 Montagnards El-SV United El 9.00 SVOCE1-SV United E2 10.30 SV United E3-SSS'18 E3 9.00 DEV-Arcen E3-SV United E4 11.00 SV United F1-Stormvogels F1 11.00 Stormvogels F2g-SV United F2 9.30 Leunen F4-SV United F3 9.00 SSS'18F4g-SV United F4 9.30 SV United MF 1+2-Ysselsteyn MF 1+2 11.00 Programma zondag 4 november RKSVFCV-SV United 14.30 SV United 3-RKDSO 2 9.30 SV United 4-TOP'27 2 10.30 SV United 5-TOP'27 3 12.30 Venray da3-SV United da 9.30 SVOC'Ol 3-Geijsteren 1-5 (1- 2). Doelpunten Geijsteren: Bram Derikx (3x), Ralf Boom en Gijs Wijnhoven. In een duel met naaste titelcon- current SVOC'Ol 3 heeft Geijsteren laten zien wie de sterkste is: 1-5. De ploegen waren aan elkaar gewaagd maar al in de vijfde minuut ging het mis. De scheidsrechter beoordeelde een harde maar faire tackle van Ralf Boom als een overtreding en gaf een strafschop die zuiver werd ingescho ten 1-0. Na een half uur kon de stand terecht gelijk worden getrokken door dat Ralf Boom een strafschop benutte nadat Gijs Wijnhoven gevloerd werd binnen de 16 meter. Vijf minuten voor rust kwam de verdiende tweede Geijsterse treffer op het scorebord. Gijs Wijnhoven slingerde de bal hoog in vanaf rechts en Bram Derikx kopte de bal bij de tweede paal prachtig bin nen 1-2. Vlak na rust wist Geijsteren het krachtsverschil meteen duidelijk te maken door twee doelpunten van Bram Derikx, de tweede na knap werk van Cordon Veldhuyzen. Hierna ging Geijsteren het wat rustiger aan doen en groef men zich wat in om zo via de counter er nog gevaarlijk uit te komen. SVOC kreeg, buiten de penal ty, deze hele wedstrijd welgeteld één grote kans welke door keeper Stan Kunen in de korte hoek gekeerd kon worden, een groot compliment dus aan de verdediging. Vijf minuten voor tijd liet Geijsteren nog even zien wie de gedoodverfde titelkandidaat is in deze klasse door de 1-5 te scoren. Ralf Boom stoomde het veld over en gaf de bal af aan zijn maatje Gijs Wijnhoven die zijn goede spel van deze morgen bekroonde met een mooi doelpunt 1-5. Met 18 punten uit 6 wedstrijden en met een doelsaldo van +32 gaat het Geijsteren dit seizoen dus voor de wind. Uitslagen Dames 1-Esia-Manual 1 17-21 Dames 2-Manual 2-Merefeldia 1 8-14 Heren 1-Brunssum-Manual 1 11-27 Heren 2-Manual2-BSAC 1 11-18 Programma zaterdag 3 november Dames BISwift 2000 1-Manual 114.05 Dames C Ospel 2-Manual 11.35 Programma zondag 4 november Heren 1 Vios 2-Manual 1 14.30 Sporthal de Weert Heren C Manual-Explosion 1 11.00 Heren B2 Manual 2-Explosion 1 11.50 Heren BI Manual 1-W'horst 1 12.45 Dames B2 Manual 2-Pex 1 13.40 Dames 2 Manual 2-Explosion 14.40 Dames 1 Manual 1-Rapiditas 1 15.50 Programma dinsdag 6 november Dames ree. Manual-Torpedo 20.00 John van der Wijst is vorige week vrijdag opgestapt als trainer van SV United. De 38-jarige voet- balcoach was vijftien maanden in dienst bij de vijfdeklasser die dit seizoen matig presteert. "United zit in een moeilijke situatie", zegt Van der Wijst. "De groep heeft juist nu een trainer nodig die 200 procent gemotiveerd is. Dat kan ik niet meer opbrengen en daar om ben ik gestopt." Door Henk Willemssen Kort gezegd komt het erop neer dat Van der Wijst zijn elftal niet aan het voetballen krijgt. Hij ziet blijk baar ook geen mogelijkheid het tij te doen keren. SV United is binnen een jaar van titelfavoriet verworden tot een angstige degradatiekandidaat. De motivatieproblemen van de trainer zijn er de laatste weken ingeslopen. De training van vorige week dinsdag was het breekpunt. "Voor het eerst in mijn carrière was ik blij dat het negen uur was en dat de training was afgelo pen. Dan moet je stoppen. Donderdag heb ik de knoop doorgehakt en vrij dag heb in mijn besluit aan de voorzit ter bekend gemaakt." Voorzitter Arie Janssen vindt het 'betreurenswaardig'. "Voetbal is toch een hobby. Dan is het erg dat het zover kan komen. Dat het iemand zo bezighoudt, dat het een last wordt. John had het gevoel niet de juiste man op de juiste plaats te zijn." Jans sen heeft nog gevraagd of gesprekken met de spelersgroep uitkomst konden bieden. "Maar dat heeft geen zin meer. John was er helemaal klaar mee." Assistent-trainer Michel Knoops neemt voorlopig samen met elftallei der Robert Custers de honneurs waar. SV United hoopt binnen een aantal weken een interim-trainer aan te stel len voor de rest van het seizoen. John van der Wijst zegt dat hij de laatste tijd steeds meer geïrriteerd raakte over de matige trainingsop komst en de instelling van een aan tal spelers. "Het kostte mij daardoor steeds meer moeite om naar de trai ningen te gaan. Daarbij vallen de pres taties inderdaad tegen. Vorig seizoen was het ook niet goed maar toen was de trainingsopkomst nog optimaal. Dit jaar is alles een stuk minder." De voetbalcoach uit Oostrum vindt dat hij zijn oefenstof onvoldoende kwijt kon. "Ik wil tactische oefeningen doen om de spelers en de groep beter te maken. Maar als er zoveel ontbreken dat heeft dat geen zin. Dan wordt een training alleen maar bezigheidsthera pie. En daar heb ik een hekel aan." Van der Wijst is in het bezit van het diploma trainer-coach II. Hij maakte in 2001 zijn debuut als hoofdtrainer bij de Venlose vierdeklasser FCV waar hij als jeugdtrainer was begonnen. Van der Wijst bleef drie seizoenen bij FCV waarna hij na een pauze aan de slag ging bij SV United. Ondanks de nega tieve ervaring wil hij als trainer actief blijven. "Ja, ik hoop wel weer ergens aan de slag te kunnen gaan. Ik zie wel of er een club komt die bij me past." Zonder te spelen hebben de voet baldames van SV Venray de volgende bekerronde bereikt. Het thuisduel afgelopen zaterdag tegen Reuver vond geen doorgang, omdat het bestuur van de hoofdklasser zeven speelsters had geschorst waardoor Reuver geen elftal op de been kon brengen. De speelsters kregen de schorsing omdat zij zonder toestemming mee hadden getraind bij de KNVB-voorselectie van het nieuw op te richten vrouwenteam van Roda JC. Oud-Ajax is op 7 juni 2008 deelne mer aan het Ooit Venray voetbaltoer nooi van Merselo 2. In de selectie van oud Ajax spelen illustere voetballers uit de Ajax-historie als Sjaak Swart, Simon Tahamata, John Bosman, Peter van Vossen, Bryan Roy, John van 't Schip, Aron Winter, Gerrie Miihren, Rob en Richard Witschge, Frank de Boer, Marco van Basten en Sonny Silooy. Tijdens het toernooi spelen teams vijf tegen vijf op een klein veld. De organisatie mikt op 32 deelnemen de bedrijventeams. Naast het voetbal toernooi is er een avondprogramma met artiesten van niveau en een ver- rassingsact. De opbrengst van de dag gaat ieder jaar naar een goed doel. Deze keer is dit de stichting NIGYO die zich bezighoudt met onderzoek naar en voorlichting over vrouwen kankers. Het straathoekwerk van Synthese heeft een zaalvoetbaltoernooi gehou den voor jongeren uit Venray van twaalf tot en met zestien jaar. Juist onder deze leeftijdcategorie was de vraag om een dergelijk toernooi groot. De herfstvakantie was een mooi moment om aan deze vraag te voldoen. Acht teams hadden zich in geschreven, waaronder twee meiden teams. Dit was, vanwege de beschik bare tijd, het maximale aantal teams dat kon deelnemen aan het toernooi. De teams werden zo eerlijk mogelijk verdeeld over twee verschillende pou les. Nadat de poulewedstrijden waren afgewerkt, speelden de twee laatste teams uit de poules om de derde en vierde plaats van het toernooi. Als afsluiter speelden de eersten uit de poules in de finale om de eerste en tweede plaats van het herfsttoernooi. Dat tijdens deze laatste wedstrijd de belangen groot waren was goed te merken. De sportiviteit, die over het hele toernooi gezien goed was, zakte tijdens de finale een beetje weg. Het was wel duidelijk dat de sportiviteit- prijs ondergeschikt was aan de toer- nooititel. Toen de rook eenmaal van het strijdtoneel was opgetrokken kwamen de Skillerz als winnaar van het veld. Een eervolle tweede plaats was er voor het Team Zonder Naam en als derde eindigde H.J. De sportivi- teitprijs had aan beide meiden teams gegeven kunnen worden, maar omdat er toch een keuze gemaakt moest worden werd er gekozen voor Venray 2. Maar sportief als deze meiden zijn werd de prijs gedeeld met de zusters van Venray 1. Programma zaterdag 3 november Venray JE 1-Venray JE2 10.00 Venray J12 mix-Weert JE I mix 10.00 Venray M8D1-Weert M8D1 10.00 Venray MEl-Venlo ME3 10.00 Venray JC2-Helmond JC3 11.30 Venray JDl-VenrayJD2 11.30 Venray JBl-TegelenJBl 13.00 Venray MC2-Helmond MC5 13.00 Venray MAl-Bakel MA1 14.30 Venray MB1-HCAS MB1 14.30 Venray JA1-HCASJA1 16.00 Helden ME2 mix-Venray ME3 9.00 Venlo ME2-Venray ME2 9.30 Venray JE 1 -Venray JE2 10.00 Weert JF2-VenrayJFl 10.00 Venray JDl-VenrayJD2 11.30 SonJC3-VenrayJCl 12.30 Programma zondag 4 november Tegelen HA-Venray HA 10.00 DeurneH3-VenrayHl 16.00 Uitslagen EBCG-U12 18-52 Springfield-Dames 47-38 Programma zondag 4 november U16-Yellow Sox 16.15 U14-Wizards Helmond 16.15 U12-BC Deurne Pioniers 16.15 Heren-BCJink 18.00 Dames-Fanatics '71 18.00 MGC Venray houdt aanstaande don derdag een najaarsvergadering in zaal Back in Time in Oostrum. Aanvang 20.00 uur. SV Venray heeft een vrijwel uniek computerprogramma ont wikkeld voor haar leden. Het bestaat uit een technisch en een administratief gedeelte. Zo is er een spelervolgsysteem waarin de voetbalontwikkeling van alle jeugdspelers nauwlettend wordt bijgehouden. Tevens is er een volautomatische ledenadministratie waarbij leden thuis achter de computer een mutatie, zoals een adreswijziging of een nieuw tele foonnummer, zelf met een inlogcode kunnen doorgeven. SVVenray kon het programma ontwikkelen met behulp van subsidie uit de CAI-gelden. De voormalige centrale antenne-instel ling ondersteunt financieel allerlei iet-projecten in Venray. Voorzitter Sjef Keijzers is enthousiast over het pro gramma. "Het is een heel brede iet- ondersteuning voor de gehele vereni ging. Ik denk dat wij hiermee voorop lopen in Nederland. We zijn zelfs ver der dan de KNVB. Het is heel ruim van opzet. Ook zaken als normen en waar den staan erin. Het programma biedt veel voordelen. Voor het samenstellen van selecties is het bijvoorbeeld heel handig om alle gegevens en ontwikke lingen van de spelers zo bij de hand te hebben." Venray wil het programma niet alleen voor zichzelf houden. "Wij den ken aan een breder doel. Ook de voet balclubs uit de kerkdorpen kunnen, als ze geïnteresseerd zijn, er gebruik van maken." SV Ysselsteyn heeft voor de eer ste keer een keepersmiddag voor de jeugdkeepers van SVYsselsteyn en SV Leunen gehouden. Profkeeper Jaap Litjens van FC Eindhoven verzorgde een training waarbij alle aspecten van het keepersvak aan de orde kwamen. Na de gezamenlijke warming-up en de balvaardigheidoefeningen gaf Rob Berkers, keeper van SV Ysselsteyn 1, samen met Jaap Litjens een keeperde monstratie. In de kantine kreeg Litjens vele vragen op zich afgevuurd. De E-kee- pers waren vooral benieuwd wat zijn grootste blunder was, en bij welke club hij graag zou willen keepen. Lit jens zei dat hij wel bij Ajax zou willen keepen en hij werd getrakteerd op boegeroep van de PSV-liefhebbers en op applaus van de Ajax-supporters. De A-keeper was meer benieuwd of Litjens een vriendin had, en of die af en toe kwam kijken. Hij antwoordde hierop dat zijn vriendin dan vaak moest werken. Na uitleg over goede keeperhandschoenen bleek dat goede handschoenen niet eens zo erg duur hoeven te zijn.Ter afsluiting kregen de deelnemende keepers een certificaat met een groepsfoto en een vrijkaartje voor een wedstrijd van FC Eindhoven. MHCV-Geel-Zwart 5-0(3-0). Doelpunten Venray: Jules Dorren (2x), Leon Schellens, Diederik de Greef en Reinier Palmen. Na de 6-1 zege op Helmond een week eerder boekten de de hockey heren van Venray afgelopen zondag opnieuw een prima zege. Op eigen veld werd met 5-0 gewonnen van Geel Zwart uit Veghel. Voorafgaand aan deze wedstrijd stond Venray in de middenmoot, met twee over winningen, één gelijkspel en twee nederlagen. De hockeyheren had den de beschikking over een vrijwel complete selectie, waardoor er goed doorgewisseld kon worden. Binnen vijf minuten kreeg Venray binnen al een strafbal. Een schot op doel werd op de lijn met de voet gestopt door een verdediger. Zoals gebruikelijk liep aanvoerder Leon Schellens richting de stip. Eerder dit seizoen liet hij al zien dat de strafbal zijn specialiteit is. Wederom faalde hij niet waardoor hij zijn ploeg op voorsprong zette: 1-0. Venray liet zich de gehele wedstrijd niet verleiden tot het fysieke spel van de tegenstander. Mede hierdoor wisten ze de voorsprong te verdubbe len. Talent Diederik de Greef bewees dat het met de jeugd van Venray wel goed zit. In zijn derde wedstrijd in de hoofdmacht kon hij zich goed aanpas sen aan het niveau en de fysieke duels. Hij tekende voor de 2-0. Nog vóór rust wist de uitstekend spelende Reinier Palmen het doel te vinden. Na een goede assist van Jules Dorren schoot hij de bal goed in de verre hoek. De hockeyheren gingen met een veilige 3-0 voorsprong de rust in. Na rust raakten de tegenstanders geïrriteerd, waardoor ze nauwelijks meer goed in hun spel kwamen. Toch raakte het middenveld van Venray vermoeid en kwamen er kansen. De heren uit Veghel kregen drie straf- corners. De eerste mondde uit in een schot op doel die keeper Wouter Born goed blokte. Een tweede strafcorner werd links van de keeper geslagen, waar lijnstopper Jeroen Wijnhoven uitstekend redding bracht. De solide verdediging van Venray, onder leiding van Leon Schellens, maakte weinig fouten. Niet veel later werd de derde strafcorner hoog op doel gepusht. De bal vond echter weer de Venrayse kee per op zijn weg. Uit twee belangrijke counters wisten de hockeyheren de wedstrijd definitief op slot te gooien. Jules Dorren kon zich onderscheiden met de beslissende 4-0 en 5-0. Bij beide doelpunten stond hij op de juiste plek en kon een voorzet goed intikken. Met acht doelpunten in zeven wed strijden is hij de onbetwiste clubtop scorer. De wedstrijd tegen Geel-Zwart was de wedstrijd van Reinier Palmen. Met veel inzet en oog voor zijn mede spelers had hij een belangrijk aandeel in de overwinning. Toch was het een overwinning waarbij elke selectiespe ler belangrijk was. Er werd ouderwets voor elkaar gestreden. Speler/trainer/ coach Maurice Holla behaalde de vier de overwinning onder zijn hoede. De eerstvolgende partij is komende zon dag. Dan zal er in Deurne afgerekend moeten worden met de plaatselijke hockeyheren. Sauna-Relaxroom 0478-58 77 07 06-400 222 79 calmness-topsportive@home.nl www.calmness-topsportive.nl Bert Rean Snijders Eikenlaan 50 5802 CW Venray Sportnieuws -info - Zelfs de meest gerenommeer de voetbalclubs ter wereld gaan terug naar de basis van het spel letje: techniek. Waar conditie, kracht en snelheid jarenlang de spil waren waar het bij voetballen om draaide, daar beginnen steeds meer beleidsbepalers te beseffen dat technische vaardigheden van de speler nog steeds het verschil maken. Ook in de absolute top. Orlando Salarbux uit Venray huurt nu bijna twee maanden een zaaltje in de wijk Brukske. Om enthousi aste jongetjes de grondbeginselen van het voetballen bij te brengen. "En te zorgen dat ze plezier heb ben in voetballen. Want dat is en blijft het allerbelangrijkste." Chelsea, Manchester United, FC Porto en nationaal PSV en Ajax, zo maar vijf clubs, en niet de minste, die een specifieke techniektrainer in huis hebben gehaald om de talentvolle jeugd de basistechnieken bij te bren gen. Dribbelen en drijven, passen en trappen, passeren, kappen en draaien. Geen enkele sport buiten voetballen heeft zoveel specifieke eigenschap pen die het tot de meest beoefende sport ter wereld maken. Orlando Salarbux (38 jaar) had een hele ande re reden om in Venray te starten met het geven van techniektrainingen. Orlando Salarbux met de jonge voetballertjes die bij hem de fijne kneepjes van de techniek leren. "Mijn zoontje ging bij een voetbalclub trainen. Tien kinderen renden achter een bal aan. Dat vond hij maar niks. Hij wilde iets leren en haakte meteen af." Voor Salarbux onbegrijpelijk dat clubs niet op een andere wijze met de kinderen aan de gang gaan. "Waarom geven ze die kinderen geen techniek training?", vraagt hij zich af, "Want op het moment dat ze de bal de baas zijn, vinden ze het steeds leuker worden. Als ze een bepaalde techniek aanleren en vervolgens door hebben, dan heb ben de kinderen de grootste lol. Dan genieten ze, hebben ze plezier in het voetballen. En daar gaat het toch om." Orlando Salarbux trok de stoute schoenen aan, huurde op donder dag- en vrijdagavond van 18.00 en 19.00 uur een zaaltje, plaatste enkele oproepen en startte al snel met enke le enthousiaste kinderen de eerste trainingen. "De kinderen en de ouders waren meteen razend enthousiast. Al snel volgden nieuwe aanmeldingen en nu train ik twee groepen op twee avonden." Hij ziet zijn voetbalschool als een soort van bijles geven. "Kinderen vin den het leuk om voetbaltechnieken te leren die ze in de wedstrijden bij hun club kunnen laten zien. We geven ze de kans om die technieken te beheersen, om kennis op te doen. Met de lessen zijn ze al die andere kleine voetballertjes en voetballers altijd een stapje voor." Hij streeft er naar om een zo breed mogelijk pakket aan te bie den. Voor kinderen van vijf tot en met zestien jaar. "Van basistechnieken tot professionele technieken die je in het topvoetbal ziet. Er zijn wel honderd verschillende voetbaltechnieken en er komen steeds nieuwe bij. We trai nen alle technieken met het linkse en rechtse been. Ze worden voorgedaan en tot in detail uitgelegd. De kinderen moeten de baas worden over de bal. Hoe meer eigen vaardigheid ze heb ben, hoe meer plezier ze krijgen." Persoonlijke aandacht staat bij Orlando Salarbux met kapitale letters geschreven. Een lesgroepje bestaat dan ook uit maximaal tien kinderen. 'Teder kind verdient de grootst moge lijke aandacht. Ik kijk dan ook naar de sterke en zwakke punten van een kind en speel daar op in. Ieder kind krijgt de juiste begeleiding en per soonlijke aandacht van mij. Alleen op die manier kan een kind groeien en alle voetbaltechnieken leren beheer sen. Ik werk volgens een bepaald stap penplan. Iedere drie maanden heb ik dan ook een gesprek met de ouders over het functioneren van hun kinde ren." Hij voetbalde zelf bij FC Den Bosch Al en later nog bij SV Venray. "Een eerste vereiste is dat je de technie ken zelf beheerst en voor kunt doen. Dat werkt het beste bij de kinderen. Jij doet het voor en zij doen het na. Als trainer moet je ook enthousiasme uitstralen en zorgen dat een kind veel vertrouwen krijgt, want niet ieder kind is hetzelfde. Ik geef ze ook na iedere training huiswerk mee, een techniek die ze thuis moeten trainen. Een paar minuutjes per dag is meer dan genoeg. Met een tennisbal of een kleine bal kunnen ze zelfs thuis in de woonkamer of de eigen slaapkamer oefenen." Waar zijn nieuw initiatief uiteinde lijk in uitmondt, blijft koffiedik kijken. Orlando: "Als het goed gaat hoop ik het aantal uren te kunnen uitbrei den. Het belangrijkste blijft echter dat de kinderen hier met plezier naar toe komen om voetbaltechnieken te leren. Een eventuele groei moet niet ten koste gaan van de aandacht voor het individuele kind." Voor meer informatie of aanmelding kunt u terecht via email voetballes@ gmail.com of telefoon 06-23822087. Ysselsteyn-GFC'33 0-0 Ysselsteyn heeft tegen GFC uit Grubbenvorst een verdienstelijk gelijkspel behaald tegen een goed voetballende thuisploeg: 0-0. GFC'33 begon goed aan de wedstrijd en Ysselsteyn had in de beginfase moei te om de gasten te volgen. Het was deze middag niet te zien dat GFC in de onderste regionen vertoeft want het speelde fris aanvallend voetbal en het enige waar het deze middag aan ontbrak was de afwerking. Naar mate de wedstrijd vorderde gaf Yssel steyn steeds beter partij en net voor de rust kregen de gasten een grote kans maar ook bij de witten stond het vizier niet op scherp en zo brak de rust aan met een 0-0 stand. Na de thee was Ysselsteyn de betere ploeg. Beide teams hadden deze middag ech ter een gemeenschappelijk probleem: scoren. Ysselsteyn had zelfs aan een strafschop nog niet voldoende om de score te openen. Ronnie Bovee miste jammerlijk voor de thuisploeg. Het aantrekkelijke duel bleef tot aan het einde spannend en de punten werden dan ook terecht gedeeld. Zondag speelt Ysselsteyn thuis tegen Lottum. SV Venray wil de accommodatie uitbreiden. De voetbalclub heeft het plan voor een aanbouw over de gehele achterzijde van de kan tine en de businessruimte. Dit heeft ook te maken met de kin deropvang die vanaf 1 december bij SV Venray plaatsvindt. In de uitbreiding komt een nieuwe bestuurskamer en een fitnessruimte waar voetballers kunnen revalideren. De voetbalvereniging heeft een over eenkomst gesloten met de gemeente en de organisatie SSK (Samen Sterk in Kinderopvang) voor twee groepen die vanaf 1 december terecht kunnen in De Boggerd. De kinderopvang zal gebruikmaken van de businessruimte en het achterste gedeelte van de kantine. "Het is voor ons een inkom stenbron en dat is altijd welkom", zegt voorzitter Sjef Keijzers. "Maar wij willen als vereniging ook onze maatschappelijke verantwoordelijk heid nemen. Wij kunnen zo een bij drage leveren aan andere belangrijke functies. De SSK kampt met ruimte gebrek. Met wat kleine aanpassingen is het goed mogelijk om bij ons twee groepen kinderen op te vangen. De vergunning was binnen een korte tijd rond." Het initiatief van SV Venray past ook in het landelijke beleid om sportaccommodaties, die buiten de avonduren en de weekeinden vaak onbenut blijven, overdag te gebruiken voor andere activiteiten. Ook het Huis voor de Sport probeert de Limburgse verenigingen hierin te stimuleren. Zo zou bijvoorbeeld een sportkantine als rustplek met een kopje koffie kunnen dienen bij een wandelroute. Het doel is drieledig. De verenigingen kunnen zo extra inkomsten genereren, de sportaccommodaties worden beter gebruikt en organisaties die kampen met ruimtegebrek worden geholpen. Keijzers zegt dat de uitbreidings plannen nog in een pril stadium verkeren. "We moeten het financieel nog doorrekenen. Maar de SSK heeft al aangegeven ook met een derde en vierde groep bij ons terecht te willen. Dit zou daar ook prima in passen." Maandag tijdens de algemene ledenvergadering van SVVenray is Sjef Keijzers herkozen als voorzit ter. "Ik ga nog drie jaar mijn best doen voor de club", zegt Keijzers die in 2000 de opvolger was van Wiel Michiels. Ook bestuurslid Herman Zegers werd voor drie jaar herkozen. Bart van Oers was vanwege drukke werk zaamheden niet meer herkiesbaar als bestuurlid. Voor hem is nog geen opvolger gevonden. Keijzers is tevreden over de ontwik keling die de voetbalclub van 1.300 leden doormaakt. "We proberen op een breed front door te groeien als vereniging. Presta- tief gaat het dit seizoen natuurlijk erg goed. Het eerste elftal is koploper en ook tweede team doet het verrassend goed in de reservehoofdklasse. Na het vertrek van een aantal spelers is het tweede elftal verjongd met A-jeugd- spelers. Ze draaien bovenaan mee en enkele spelers tonen aan de stap naar de hoofdmacht te kunnen maken." SV United-Quick Boys 2-2 (0- 2). Doelpunten SV United: Willem Reintjes en Geurt Clevers. SV United boekte afgelopen zon dag onder leiding van interim-coach Michel Knoops een verdiend gelijk spel tegen Quick Boys: 2-2. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat er nog succes was weggelegd voor de blauw- witten uit Meerlo-Wanssum. Al in de derde minuut ging het fout toen een buitenspelval door de United-grens- rechter over het hoofd werd gezien. Patrick Korsten maakte geen fout en scoorde beheerst: 0-1. Na tien minu ten had Geurt Clevers de stand gelijk kunnen trekken, maar zijn kopbal miste de goede richting. Direct daarna was het Quick Boys doelman Ploum die een vrije trap van Paul Beterams knap uit zijn doel wist te tikken. Dit was niet de enige knappe redding in de eerste helft die deze doelman voor zijn team verrichtte. Enkele minuten later ranselde hij een goed ingescho ten bal van Roel Vissers uit zijn doel en na een half uur redde hij wederom op knappe wijze op een kopbal van Geurt Clevers. Totaal tegen de ver houding in wisten de gasten op 0-2 te komen toen doelman Vousten de bal niet klemvast had en Bart Camp- stein er als de kippen bij was om dit kansje te verzilveren. Even later was de United-doelman wel alert op een inzet van Danny Manders. Met 0-2 ging de ruststand in. Na de pauze was er eerst een grote kans voor Quick Boys, maar Danny Manders schoot uit goede positie de bal recht in handen van doelman Voesten. Na precies een uur voetballen kwam United verdiend aan de aansluitingstreffer. Het was uitblinker Willem Reijntjes die met een goede kopstoot uit een corner van Freddy van de Munckhof de Boys doelman kansloos liet: 1-2. Hierna gebeurde er een tijdlang erg weinig. United was wel de meest aanvallende ploeg. Uit een van die aanvallen wist Geurt Clevers in de 75e minuut te scoren, toen hij met een bekeken lob doelman Ploum het nakijken gaf: 2-2. Hierna kregen beide ploegen nog wel kleine kansen, maar gescoord werd er niet meer.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 25