Gemeente Venray a Kijkdag riolering geslaagd Openbare bekendmakingen Collecte Opening IND-loket in Eindhoven Deze week Evenementen Inzamelingen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Week 44 •tcA 4 m iu v^> De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) opent maandag 5 november loketten op verschillende plaatsen in Nederland. Vanaf die dag kunt u niet meer bij de gemeente Venray terecht als u bijvoorbeeld een verblijfsdocument regulier voor bepaalde tijd wilt aanvragen, uw verblijfsdocument of verblijfssticker wilt ophalen of informatie wilt over regulier verblijf in Nederland. U kunt dan bij het IND-regiokantoor in Eindhoven terecht voor al uw (aan)vragen. Wilt u een verblijfsvergunning regulier voor bepaalde tijd aanvragen? Bel dan 0900 1234561 0,10 per minuut) voor het maken van een afspraak. U hoort dan meteen welke gegevens u mee moet nemen. Wilt u alleen infor matie over een verblijfsvergunning regulier, bel dan 0900 1234561 0,10 per minuut) of ga naar de informatiebalie in het Rijksverzamelgebouw Hoog- huis, Keizersgracht 5, 5611 GB in Eindhoven. Daar kunt u zonder afspraak terecht op werkdagen van 9.00 uur tot 16.30 uur. U kunt bij de informatie balie geen aanvraag indienen. Kijk voor meer informatie op www.ind.nl. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Kennisgeving Toezicht op kwaliteit kinderopvang Beleidsregels Vastgesteld Bestemmingsplannen Vastgesteld bestemmingsplan Onthouding goedkeuring bestemmingsplan Verleend Wet milieubeheer Bouwplannen Uniforme openbare voorbereidingsprocedure (UOV) Meldingen Ontwerpbesluiten Besluiten Besluiten Ontheffing stookverbod Verleend Optimale bestrijding van gladheid Donderdag 1 november 2007 - Pagina 20 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Inform ati ecentru m Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 .Awi t IM^li Or Een kleine groep belangstellen den heeft zaterdag 27 oktober deelgenomen aan de kijkdag riolering. Tijdens deze dag kregen zij te zien hoe het regen water in een extra riool wordt opgevangen. Onder begeleiding van projectleider Erik Weijzen werd uitgelegd waarom bewoners niet meer bang hoeven te zijn voor straten die blank komen te staan. Het extra riool vangt namelijk het overtollige regenwater op. Als dit extra riool ook vol is, loopt het over naar een zogenaamde wadi langs de Kulutweg. Deze verbetering aan de riolering heeft niet alleen een positief effect in deze straten, maar werkt ook door in de rest van Veltum. Opknapbeurt De werkzaamheden worden uitge voerd in het zuidwestelijk deel van Veltum tussen Laurahof en Claudia- hof. De rioolwerkzaamheden zijn ook aanleiding geweest voor een opknap beurt van de buurt. Zo is de buurt ingericht als 30-kilometerzone, zijn Het college van burgemeester en wethouders is verantwoordelijk voor het toezicht op en de naleving van de landelijk geldende uniforme kwaliteitseisen en regels die in het kader van de Wet kinderopvang gesteld worden aan kinderopvangcentra/gastouderbureaus. Hiertoe dienen Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray ambtenaren van de GGD aan te wijzen als toezichthouder. In haar vergadering van 23 oktober 2007 heeft zij de heer E. Jarmohamed aangewezen als toezichthouder van de GGD. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de volgende nadere regels vastgesteld: - Nadere regels voor de markt. In deze nadere regels is vastgelegd hoe het college omgaat met de bevoegheid voortkomend uit de "Marktverordening Venray 2003". De beleidsregels treden op 1 november 2007 in werking en liggen ter inzage. De gemeenteraad heeft op 30 oktober 2007 het volgende bestemmingsplan vastgesteld: - 'Circuit De Peel'. Het plan voorziet in het bieden van een juridisch-planologisch kader voor de realisering van een circuitterrein ten behoeve van verschillende vormen van lawaaisport en de daarbij behorende ruimtelijke inrichting. Het plangebied is gelegen aan de Bakelsedijk te Merselo, globaal begrensd aan de westzijde door de luchtmachtbasis De Peel, aan de oostzijde de Middenpeelweg en aan de noord- en zuidzijde bosgebied. Ten opzichte van het ontwerp is het plan gewijzigd vastgesteld. De wijzigingen betreffen onderdelen van de plankaart, de voorschriften en de bijbehorende toelichting. De meest belangrijke wijziging is een aanpassing van de geluidscontour op de plankaart. U kunt de desbetreffende stukken van 2 november 2007 tot en met 13 december 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u schriftelijk of mondeling bedenkingen inbrengen bij Gedeputeerde Staten van Limburg (Postbus 5700, 6202 MA Maastricht), wanneer u: - tijdig een zienswijze bij de gemeenteraad naar voren hebt gebracht - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een zienswijze bij de gemeenteraad naar voren te brengen - een bedenking hebt tegen de wijzigingen die zijn aangebracht ten opzichte van het ontwerp bestemmingsplan. De voorkeur gaat uit naar het schriftelijk inbrengen van bedenkingen. Voor het mondeling inbrengen van bedenkingen kunt u contact opnemen met het secretariaat van de Afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling, tel. 043-3897903, te bereiken tijdens kantooruren. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben naar aanleiding van de op 13 juni 2007 in beroep gedane uitspraak van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State op 9 oktober 2007 besloten alsnog geheel de goedkeuring te onthouden aan het door de gemeenteraad van Venray op 17 mei 2005 vastgestelde bestemmingsplan: - 'Buitengebied', voor zover zij daaraan eerder op 13 december 2005 goedkeuring hebben verleend en voor zover daaraan niet rechtstreeks de goedkeuring is onthouden door de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Voorts is opnieuw goedkeuring onthouden aan de volgende planonderdelen: - de medebestemming "burgerwoning" ter plaatse van het perceel janslust 8 in Heide - de in artikel 24, elfde lid, van de planvoorschriften opgenomen wijzigingsbevoegdheid, alsmede aan het planonderdeel dat op de plankaart 2 "ontwikkelingen" de aanduiding "vergroting visvijver" heeft - de medebestemming "Agrarisch bouwblok" voor het perceel Spurkt 12. U kunt de desbetreffende stukken van 2 november 2007 tot en met 13 december 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kan iedereen tegen dit besluit tot onthouding van goedkeuring een beroepschrift indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag). Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Het besluit tot onthouding van goedkeuring treedt in werking met ingang van de dag na die waarop de beroepstermijn afloopt, tenzij binnen die termijn tevens een verzoek om een voorlopige voorziening is ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. voorbereidingsprocedure, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding - Kempweg 70 - realiseren buitenschoolse opvang in twee ruimtes (nr. ink0703507) - Herenpasweg 1 - vergroten van de woning (nr. ba070472). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 2 november 2007 t/m 13 december 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mon delinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Procedure vrijstelling art. 15 WRO en/of art. 50 lid 4, Woningwet Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen voor: - Koningskaars 48 - gebruik van zolderkamer als massagesalon (nr. prin070090). U kunt de betreffende stukken van 2 november 2007 t/m 13 december 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemees ter en Wethouders. Vrijstellingen en bouwvergunningen zonder UOV - Engelenstraat 35 - vergroten van de woning (nr. ba070475, verzenddatum 25/10) - Pascherhof 55 - bouwen van een terrasoverkapping (nr. ba070466, verzenddatum 25/10) - Wilhelminastraat lc - plaatsen van zonwering (nr. ba070282, verzenddatum 26/10) - Pastoor Verheggenstraat 6 - tijdelijk plaatsen van een unit (nr. ba070390, verzend datum 25/10) - Twistweg 15 - bouwen van een varkensstal (nr. ba070098, verzenddatum 25/10) - Timmermannsweg 54 - bouwen van een varkensstal (nr. ba070447, verzenddatum 26/10) - Lollebeekweg 39 - vergroten van een varkensstal (stal D) (nr. ba070432, verzenddatum 26/10) - Lollebeekweg 39 - vergroten van een zeugenstal (stal C) (nr. ba070442, verzenddatum 26/10) - Oeldershof kavel 1, 2 en 3 - bouwen van twee garage's met carport en één garage (nr. ba070455, verzenddatum 26/10) - Reekgraafstraat 9 - plaatsen van een dakkapel (nr. ba070383, verzenddatum 25/10). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Vrijstellingen en bouwvergunningen met UOV - Dagoberthof 24 - verbouwen van de woning (nr. ba070354) -Langeweg 72 - vergroten van de woning (nr. ba070285) -Stationsweg 46 - bouwen van 74 zorgwoningen (nr. ba060514) - hoek Mgr. Hanssenstraat/Watermolenstraat - bouwen van tien bergingen (nr. ba070360). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. Aangevraagd Bouwaanvragen - Schaapskuil 1 - bouwen van een terrasoverkapping (nr. ba070486) - hoek Nieuwe Overloonseweg/Beekweg - plaatsen van een projectbord (nr. ba070487) - Mgr. Hanssenstraat 33 - bouwen van een overkapping (nr. ba070488) - Kapelweg 3 - veranderen van het schoolgebouw (nr. ba070489) - Hubertusstraat 24 - vergroten van de woning (nr. ba070490) - Twistweg ongenummerd - plaatsen van projectbord (nr. ba070491) - Zuivelweg 2 - bouwen van een yogacenter (nr. ba070492) - De Hoef 11 - tijdelijk plaatsen van units (nr. ba070493). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) -Timmermannsweg 103 te Ysselsteyn - dhr. G.F.H. In 't Hulst, Timmermannsweg 103 te Ysselsteyn, voor wijziging van de situering en indeling stal. De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de verklaring met bijbehorende stukken van 2 november 2007 t/m 13 december 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Scheiweg 15 te Leunen - een revisievergunning te verlenen aan M.H.J.G. van Kempen (Kempfarm B.V.), Scheiweg 15 te Leunen voor een vleesvarkens- en legkippenhouderij. Aan de vergunning worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 2 november 2007 t/m 13 december 2007 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tij dig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Lorbaan 8 te Veulen - een revisievergunning te verlenen aan J.C. Diender, Lorbaan 8 te Veulen voor een nertsenhouderij. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 2 november 2007 t/m 13 december 2007 (zes weken) inzien. U kunt gelijktijdig een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit hebt ingediend - bedenkingen hebt tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit in te dienen. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Volen 7 en 9 te Heide - een revisievergunning te verlenen aan J. Michels, Volen 7 te Heide voor een varkensvermeerderings-, vleesvarkens-, akkerbouw- en boomteeltbedrijf. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 2 november 2007 t/m 13 december 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Voor het indienen van een beroepschrift zie onder Wet milieubeheer - Besluiten. Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Lollebeekweg 40 te Castenray - aan dhr. L.H.M. Philipsen - Heidseweg ongenummerd te Heide - aan Zorgtuinderij "De Lorr" - Rozendaal 2 te Merselo - aan Rozendaal Agri BV - Pottevenweg 10 te Ysselsteyn - aan mevr. K.M. Vermeule-Vromen. voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan landschapselementen in het buitengebied op de locatie: - Eijkenhofweg 14 te Veulen - verleend aan dhr. M.H.T.G. Mulders. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 2 november 2007 t/m 13 december 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. 1 november 2007 Burgemeester en Wethouders van Venray er nieuwe lichtmasten geplaatst, worden alle perken opnieuw inge richt en is het hele gebied opnieuw bestraat. De reacties van de deel nemers aan deze kijkdag waren positief. De gemeente vindt het belangrijk bewoners te betrekken bij haar werkzaamheden. Binnenkort vindt ook een kijkdag plaats bij de bouw van De Gouden Leeuw. De gemeente Venray laat de komende jaren de gladheid bestrijding uitvoeren door aan nemer Ewals uit Heide. Ook huurt de gemeente een zout- en machineloods in Heide, waardoor er weer een vaste uitvalsbasis is voor de gladheidbestrijding. Het college schakelt Ewals uit Heide in omdat deze aannemer de werk zaamheden in het verleden naar tevredenheid heeft uitgevoerd. De mogelijkheid om de opdracht recht streeks te gunnen, vloeit voort uit het Besluit aanbestedingsregels voor overheidsopdrachten (Bao). Verkocht Voorheen vond de gladheidbestrij ding plaats vanaf de oude gemeente- werf aan de Acaciastraat. Deze grond is verkocht; hier bevindt zich inmiddels De Woonmax. Na een tijdelijke locatie in Ysselsteyn heeft de gemeente nu een nieuwe locatie gehuurd in Heide. Daarmee is een optimale gladheidbestrijding voor de komende jaren gewaarborgd. 1 nov. - Theaterfeest 2007, Kiwanis, Schouwburgplein 4 nov. - Veldtoertocht TWC Gemert 6 nov. - Grof huishoudelijk afval 6 nov. - Wit- en bruingoed t/m 3 nov. - Diabetes Fonds 4/m 10 nov. - Stichting Alzheimer Nederland Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, gemeente Venray Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 20