UERBOUUIMGS kortihg E ComPAnV de graaf ,4l spetters specialist mij ling Peter Ne Hen Uw ICT ónze zorg r# tegels,, sanitair en tegelwerken! Gouden handdruk? KADOTIP! TuinToko En verder: ,0' wel 5Q% Bandoetere voor GRATIS www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 PERSOONLIJK ADVIES Brunch/Diner Cheque Willy van Wunnik ruimde mijnen in Noord-Limburg Gouden bruidspaar Kol Honderdachtentwintigste jaargang - week 44 - donderdag 1 november 2007 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 13 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Sport 21-27 Kunst Cultuur 28 Kerkelijke diensten 30 Leunen te sterk voor TOP'27 d venray wiIRLS DEPI Indian Rose Pepe Jeans BOYS EDC Mexx Take Two Schotch Soda Vero Moda ïakeïwo QS female Esprit PepeJeans Gemeenteraad wijst ook Dr. Poelsschool af als locatie supermarkt De verhuizing van Albert Heijn naar bedrijventerrein de Brier is van de baan. De gemeenteraad besloot dins dag deze locatie te schrappen als vestigingsplaats voor een supermarkt. Ook de mogelijke verplaatsing van Em-Té naar de Dr. Poelsschool, op de hoek Hoender straat-Langeweg, vindt de gemeenteraad onge wenst. Het college heeft drie locaties aangewezen waarnaar de drie supermarkten in het centrum (Albert Heijn, Jan Linders en Em-Té) op termijn kunnen ver huizen. Twee plekken zijn voor de gemeenteraad evenwel onbe spreekbaar. Alleen de verplaatsing van Jan Linders, naar de voorma lige Ford-garage Van Haren aan de Raadhuisstraat, krijgt groen licht. De kwestie Albert Heijn is het meest nijpend. De supermarkt wil het huidige onderkomen zo snel mogelijk verlaten. Door de bouwwerkzaamheden in de Gou den Leeuw is de grote parkeer plaats verdwenen. En dat merkt de grootgrutter aan de omzet. Albert Heijn verkast tijdelijk naar het leegstaande winkelpand van Leenbakker in de Gouden Leeuw. Maar dit is slechts een noodoplos- sing.AH heeft zijn zinnen gezet op een plek aan de rand van Venray. Het winkelbedrijf is al langer in gesprek met Auto Arena over een vestiging in de hoek Leunseweg- Acaciastraat. Maar dat vindt de gemeenteraad geen goed plan. Wethouder Heidens (CDA) pro beerde tevergeefs de raadsleden op andere gedachten te brengen. "Albert Heijn is een gewaardeerde supermarkt die we willen behou den. De Brier is straks de meest geschikte locatie", stelt Heidens. "Als het daar niet kan, waar kan het dan wel", vraagt de wethouder zich af. "We moeten Albert Heijn toch een alternatief bieden." Toen een duidelijke raadsmeer- derheid zich bleef verzetten, trachtte Heidens de nota van tafel te halen. "Dit is een lastige situatie. Ik weet niet wat het in de prak tijk betekent. Het kan vergaande consequenties hebben voor de toekomst van Albert Heijn in Venray. Ik moet eerst weer met ze in gesprek. Daarom wil ik nu het voorstel terugnemen." Maar dat wilde de gemeenteraad weer niet. Ook het CDA eiste dat de nota wordt vastgesteld, zonder de twee omstreden locaties. "We laten ons niet leiden door Albert Heijn. Dat gaat te ver", zegt CDA- erToon Loonen. De gemeente wil in elk geval één supermarkt voor het centrum behouden. Em-Té heeft hiervoor de beste papieren maar het college heeft op termijn plannen met Blekersveld. B en W willen dit gedeelte opwaarderen en meer betrekken bij het totale winkelcentrum. Daarvoor wordt de voormalige Dr. Poelsschool, op een steenworp van Em-Té, als een goed alternatief gezien. Maar de gemeenteraad wil dit gebouw behouden voor Omroep Venray en de Zangers van St. Frans. LEESVERDER OP PAGINA 3- Moeilijk Het is moeilijk om na een weekje vakantie er weer in te komen. Zeker als je nog met je gedachten bij de Spaanse zon zit en je maandag meteen een hele regendag voor de kiezen krijgt. Als je dan ook nog geacht wordt de begrotingsbehandeling in Ven ray te volgen dan heb je meteen een zware week. En ondertus sen gaat het leven van alledag gewoon door. Flextronics Inter national doet in Venray de deuren dicht, BAS beton is vertrokken uit Venray en opent komende week officieel in Venlo terwijl andere hoogwaardige bedrijven even eens op het punt staan om Venray de rug toe te keren. Wethouder economische zaken Lei Heidens zal van dergelijke nieuwstijdin gen niet echt vrolijk worden. En zeker niet van dat ene folder tje dat bij menigeen afgelopen weekeinde in de bus viel. Of we maar een mailtje wilden sturen naar Lei om te laten weten dat de realisatie van Science Link niet wenselijk is. Want daar komt een dierproefcentrum. Schijnbaar weet Anti Dierproe ven Coalitie, schrijver van het foldertje, meer dan wie dan ook. De wethouder liet onlangs nog weten dat er nog geen contrac ten getekend zijn. Eerder dit jaar zei hij dat een bedrijf als Harlan met haar proefdiercentrum in Horst blijft. Wel liet hij weten dat er onder voorwaarden dierproe ven mogelijk zijn maar het fok ken van proefdieren uitgesloten is. Dat dergelijke bedrijven zich daadwerkelijk op Science Link gaan vestigen is dus nog niet zeker. Een dergelijke actie is dan ook prematuur. Het bestempe len van Science Link als nieuw proefdiercentrum in Venray ook. Voor de duidelijkheid, een voor stander van dierproeven ben ik niet. Zeker niet als het gaat om cosmetische doeleinden maar voor medische doeleinden is het moeilijk zonder. Waar het mij om gaat is dat een werkgelegenheids project niet op voorhand moet worden afgeschoten omdat er mogelijk dingen plaatsvinden waar een deel van de bevolking op tegen is. Het is verstandiger dat de wethouder de door hem genoemde voorwaarden eens op tafel legt en dat dan de discussie gevoerd wordt wat op Science Link wel of niet wenselijk is. Een duidelijk standpunt dus. De Anti Dierproeven coalitie zal ongetwijfeld doorgaan met haar acties, zoals een in decem ber geplande fakkeloptocht met sprekers en zelfs hapjes. Naar die laatste ben ik zeer benieuwd of zouden ze daar niet zo moeilijk over doen? Hannes JACK B JON ES Moedercentrum Eva in Ven ray kreeg afgelopen dinsdag verrassend bezoek van oud- Venraynaar Fons Vermeulen die nu woonachtig is in Eersel. De 94-jarige Vermeulen ver raste het moedercentrum met een auto vol met speelgoed voor de kinderspeelkamer van Eva. Het werd een bijzondere ontmoeting met een bijzon dere man. Enkele maanden geleden was de bijna blinde Fons Vermeulen met een begeleidster op bezoek in Venray. Bij een wandeling door de Paterslaan deden ze ook num mer 12, moedercentrum Eva, aan. Eva heeft voor de krasse negenti ger een bijzondere betekenis. Op het bidprentje van zijn overleden dochter, dat hij had meegenomen, staat op een foto een houtsnij werk van Eva in een kathedraal in Frankrijk. "Daarom ben ik niet zo maar toevallig het moedercentrum met die naam binnengegaan", aldus Vermeulen dinsdagmorgen. Vermeulen overhandigde ook een vergroting van die foto van Eva om op te hangen in het moeder centrum. Ook met de Paterslaan 12 heeft Vermeulen een bijzon dere verbondenheid. "Mijn groot ouders woonden vroeger in dit pand, in mijn jeugdjaren in Venray heb ik daar veel vertoefd. Vandaar dat ik in een brief aan het moe dercentrum heb gevraagd wie ze zijn, wat ze doen en waar ze voor staan." Fons Vermeulen heeft nog steeds een grote binding met Venray. Zijn overgrootvader was koster in de Grote Kerk, kaarsen maker en voorzanger omdat hij een dijk van een stem had en zijn grootvader was schoolmeester in Merselo in de jaren 1880. Vanuit die tijd kent hij nog lunchroom Verheugen en de 'proemevlaai- kes'. Later is Vermeulen architect geworden en vanaf zijn 75-ste levensjaar als schilder doorgegaan. Fons Vermeulen ontwierp eind jaren 50 een wijk nabij het cen trum in Venray en ook de kerk en pastorie in Veulen waren in 1947- 1948 eveneens van zijn hand. Afgelopen dinsdag werd Ver meulen hartelijk ontvangen door voorzitter Elly van Dijck en Gerda Janssen van Moedercentrum Eva. Bij die gelegenheid kreeg hij een rondleiding en uiteraard 'proe- mevlaai'. Echter niet meer van VerheugenAan het slot deed hij de toezegging binnenkort met nog meer speelgoed naar Venray terug te komen. Raadsvergadering afgebroken De gemeenteraadsvergadering is afgelopen dinsdag voortijdig afge broken. Voorzitter Bert Linskens, hij verving burgemeester Waals die op vakantie is naar Turkije, besloot klokslag twaalf uur de bijeenkomst te schorsen. Er was toen al vieren half uur vergaderd en er stonden nog twee onderwerpen (nieuwe sporthal en gemeentehuis) op de agenda.Op dinsdag 6 novem ber wordt de raadsvergadering om 19-00 uur hervat. Deze avond was eigenlijk alleen bestemd voor het begrotingsdebat. Maar vooraf gaand daaraan worden nu eerst de twee overgebleven agendapunten behandeld. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Grotestraat 5 Venray Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl vakkundig adviseren. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u Autoschadecenter Venlo H u I ste rd reef Autosc h a d e Ve n ray lenzen pro beren! SPECIAAL OPTIEK Zaterdag 3 november bdZe&UtVj Echt onafhankelijk financieel advies Bernard Driessen Master in Financial Planning 077-4638041 www.driessen-pfp.nl Laat je vrienden of familie HOTEL ASTERIA VENRAYl •"CE 7a^ Voor AANBIEDINGEN www.schutting.nl EN MAAS grotestraat 33 Albert Heijn niet naar De Brier Speelgoed voor Venrays moedercentrum sterk in schadewerk www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl Informatieve kookdemonstratie door Neff Informeer naar de voorwaarden ^Passage 5 5801 BR Venray T. 0478 - 583440 www.mijlingoptiek.nl Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl Van 11.00 tot 16.00 uur De Hulst 9a 5807 EW Oostrum-Ven ray www.peternellenkeukens.nl VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl BIJ ONS EENS CULINAIR VERWENNEN Koken met een combi stoom-'bak'oven (en wat u er allemaal mee kunt doen) Kom dus vrijblijvend langs bij Keukencentrum Peter Nellen MAASHESEWEG 80a Venray Inlichtingen en RESERVERINGEN: TEL. 0478-511466 blokhutten TuinToko De Tuin Totaal Markt Beekweg 52b Venray (Merselo) T. 0478 - 57 90 92

Peel en Maas | 2007 | | pagina 1