College praat met getroffen veehouders Gemeente Venray Infoavond voor commissies en publiek Nog eens vier evenementen krijgen subsidie Meer aandacht voor bomen Inzameling grof vuil en wit- en bruingoed Sofinummer wordt burgerservicenummer Blikje levert 50 euro op College wil meer investeren in Gebiedsgericht Werken PEEL EN MAAS De gemeente Venray is dit jaar begonnen met een nieuw soort openbare informatieavonden. Op deze regelmatig terugkerende bijeenkomsten worden presentaties over actuele onderwerpen gegeven die vroeger in de diverse commissievergaderingen plaatsvonden. Ze zijn in eerste instantie bedoeld voor de commissieleden. Maar ook u als inwoner van de gemeente kunt deze bijeenkomsten bijwonen. Op deze avonden geldt geen spreekrecht voor het publiek. De eerstvolgende presentatieavond is op donderdag 8 november, aanvang 19.30 uur, in de raadzaal van het gemeentehuis. Twee onderwerpen komen deze avond aan bod. Van 19.30 tot 20.30 uur wordt gesproken over de herziening van het bestemmingsplan Buitengebied, waarvoor de gemeente momenteel een plan van aanpak opstelt. Van 20.30 tot 21.30 uur komt het project Wet geurhinder ter sprake. Daarvoor wordt nu een eerste aanzet voor de gebiedsvisie en geurverordening opgesteld. Openingstijden Week 44 Gemeentehuis •Vs Venrayfocus op mensen Donderdag 1 november 2007 - Pagina 19 Vier evenementen die in 2007 plaatsvinden of al plaatsvonden, hebben subsidie gekregen. Het gaat om Rooy on the beach, de samengestelde wedstrijd in Ysselsteyn, Zomaarpop 2007 en het jubileumevenement van carnavalsvereniging De Piëlreus. Eerder al kende het college van B en W subsidies toe aan negen tien andere evenementen in 2007. Subsidie van evenementen vindt plaats op basis van de Kadernota evenementen. Deze is in 1998 door de gemeenteraad vastgesteld om de kwaliteit van evenementen te helpen verbeteren. Op die manier wordt een bijdrage geleverd aan de betekenis van evenementen voor de lokale bevolking. In de Kadernota staan criteria waaraan de gemeente een evenement toetst. Op basis van de criteria bekijkt de gemeente of het evenement in aanmerking komt voor een financiële bijdrage. Nieuw beleid Voor de evenementen die in 2008 plaatsvinden, is de subsidieverlening gebaseerd op het nieuwe evenemen- tenbeleid. Aanvragen voor 2008 kunnen tot 1 november 2007 worden ingediend. Aanvragen die na 1 november binnenkomen, zal de gemeente rond 1 mei 2008 afhan delen op voorwaarde dat er dan nog voldoende geld beschikbaar is voor subsidies. Steeds vaker klinken geluiden dat karakteristieke, beeld bepalende en historische bomen behouden moeten blijven. Een aantal artikelen de komende weken belicht monumentale en waardevolle bomen binnen de gemeente Venray. Daarbij ook aandacht voor de vraag hoe de gemeente daar in de toekomst mee om wil gaan. Tot eind jaren zestig hechtten we weinig waarde aan bomen. Niemand sprak over milieuproblemen, leef baarheid of stadsklimaat. Later, toen er veel bomen werden geveld, keerde het tij. Geconfronteerd met de vele gaten die er overbleven, werden de bomen gemist. Iets Burgemeester Jos Waals en de wethouders Hassan Najja en Lei Heidens hebben vorige week dinsdag met zeven veehouders uit Ysselsteyn en hun partners gepraat over de gevolgen van de ziekte blauwtong. De vee ziekte betekent niet alleen een economische schadepost, maar laat ook emotioneel haar sporen na. "Je moet machteloos toezien hoe je dieren lijden." In zaal Roelanzia in Ysselsteyn vertelden de veehouders anderhalf uur lang over de impact die de wat zo vanzelfsprekend was, werd bijzonder. En dat is nog steeds het geval. Bomen staan sterk in de be langstelling. Niet alleen landelijk en provinciaal neemt de aandacht voor de zorg van monumentale bomen toe. Ook op plaatselijk niveau valt steeds vaker te horen dat karak teristieke, beeldbepalende en historische bomen bewaard moeten blijven. Potentieel monumentale en waardevolle bomen vallen hier ook onder. Monumentale bomen In 1997 is in opdracht van de gemeente een lijst samengesteld van monumentale bomen. Om te bepalen hoe waardevol een boom is, werd toen een aantal criteria opgesteld door bestaande richt lijnen van de Bomenstichting toe te spitsen op de Venrayse situatie. Het ging hier alleen om bomen op parti culiere grond binnen de bebouwde ziekte heeft op hun gezin en bedrijf. De melkveehouders verliezen gemiddeld 10 procent van hun koeien terwijl nog eens 10 procent van de dieren langdurig moet herstellen van de ziekte. Door miskramen en verlies van melk productie worden de veehouders relatief zwaar getroffen. Geluk bij een ongeluk bleek de stijgende melkprijs, waardoor het inkomens verlies beperkt was gebleven. De schapenhouders zien in verhou ding meer dieren sterven: van de lammetjes overleeft zelfs de helft blauwtong niet. Inenten De veehouders waren het er over eens dat de schadepost nu nog te accepteren was, maar dat vooral het lijden van de dieren hen getroffen had. De veehouders maken zich nu al zorgen over het verloop van de ziekte volgend jaar. Blauwtong werd vorig jaar voor het eerst gesigna leerd in Nederland. Dit jaar werden beduidend meer bedrijven door de ziekte getroffen. De Ysselsteynse veehouders verwachten dat blauw tong volgend jaar nog drastischer om zich heen grijpt. Zij benadruk ten bij de burgemeester en beide wethouders dan ook het belang van onderzoek naar inenten van vee, aangezien de gevolgen van dit inenten nog niet duidelijk zijn. In Brussel is inenten momenteel een punt van discussie. Visie De bijeenkomst werd door de veehouders aangegrepen om de leden van het college bij te praten over agrarische ontwikkelingen. Ook de manier waarop de gemeente invulling geeft aan haar beleid met betrekking tot het buitengebied kwam ter sprake. kom van Venray en de kerkdorpen. Alle eigenaren ontvingen destijds een brief als een of meerdere van hun bomen op de lijst stond(en). Voor het verwijderen van deze boom of bomen was altijd een kapvergunning vereist. Stond een boom niet op de bomenlijst, dan mocht hij zonder vergunning worden gekapt. Boskarakter Naast individuele bomen ging de aandacht ook naar specifieke gebie den met een boskarakter. Molenklef bijvoorbeeld was zo'n gebied. Eigenaren die in een 'aandachts gebied' woonden, moesten voor elke boom die ze wilden verwijderen een vergunning aanvragen. Dat was noodzakelijk om het karakter van het gebied te beschermen. Zo is indertijd de monumentale bomenlijst ontstaan. Volgende keer aandacht voor de huidige situatie in de gemeente Venray. Op dinsdag 6 november zamelt Maessen Recycling weer grof huishoudelijk afval in. Diezelfde dag haalt De Cirkel wit- en bruingoed op. De inzameling van grof huishoudelijk afval gebeurt op afroep. Dat wil zeggen dat u zelf de firma Maessen belt om een afspraak te maken op deze dag. Het telefoonnummer is (0478) 51 31 00. De kosten zijn 15 euro voor maximaal 2 m3. Er dient iemand aanwezig te zijn om te betalen. Betaling kan via pinnen, chippen of het invullen van een eenmalige machtigingskaart bij de chauffeur. U kunt grof huishoudelijk afval natuurlijk ook zelf naar het milieustation brengen. Wit- en bruingoed Wit- en bruingoed valt niet onder het grof huishoudelijk afval. Firma De Cirkel haalt wit- en bruingoed op tegen betaling van 15 euro. U moet zelf De Cirkel bellen op nummer (077) 382 77 65 en thuis zijn om af te rekenen of de machtiging te ondertekenen. U kunt wit- en bruingoed ook gratis naar het milieustation brengen. De openingstijden van het milieustation zijn maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Op 26 november wordt landelijk het burgerservicenummer (BSN) ingevoerd. Het BSN is een uniek persoonsnummer waarmee mensen zich kunnen identificeren bij de (semi)overheid. Dit wordt hetzelfde nummer als uw sofinummer. Waar het sofinummer vooral gebruikt wordt bij fiscale aangelegenheden, krijgt het BSN een breder gebruik. Wat u moet doen? Niets. Uw sofinummer wordt automatisch omgezet in uw BSN. Het levert u aan de andere kant wel veel op. Iedere (overheids-) organisatie, dus ook de gemeente Venray, gaat het BSN gebruiken in de communicatie met u als inwoner. Daar waar dat wettelijk is toegestaan, gaan (overheids)organisaties het BSN ook gebruiken voor de onderlinge uitwisseling van persoonsgegevens. Hierdoor hoeft u niet telkens dezelfde gegevens te verstrekken, zoals bijvoorbeeld uw geboortedatum, woonplaats en huwelijkse staat. Alleen uw BSN is voldoende. Naast de gemeente zullen ook de zorg en het onderwijs het BSN gebruiken als uniek persoonsnummer. Toekennen Vanaf 26 november gaat de afdeling Publieksdiensten een BSN toekennen aan iedere inwoner van de gemeente Venray die voor de eerste keer wordt ingeschreven in de gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens. Wilt u meer informatie over het BSN? Op www.venray.nl vindt u een overzicht van de meest gestelde vragen. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van dinsdag 30 oktober gevallen op lotnummer 2007001 bij VIP Ysselsteyn (Coop). De bon kan worden ingewisseld bij deze Coop. Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. U krijgt de loten als u lege petflessen of lege drankblikjes inlevert bij de VIP-terminals. Elke week wordt een levensmiddelenbon van 50 euro verloot en eenmaal per maand 1 minuut gratis winkelen. Na een evaluatie van het eerste jaar Gebiedsgericht Werken heeft het college van B en W voorstellen tot verbeteringen goedgekeurd. De voorstellen bieden een extra impuls voor het leveren van maat werk per gebied. Het college gaat deze voorstellen met alle dorps- en wijkraden en de overige kernpartners bespreken om te horen of zij de voorgestelde maatregelen ondersteunen. Na dit overleg neemt het college een definitief besluit en worden de voorstellen ter goedkeuring aan de gemeenteraad voorgelegd. Kennis inbrengen Sinds 2006 werkt de gemeente gebiedsgericht. Dit betekent dat de gemeente op een structurele manier samenwerkt met de dorps- en wijk raden en professionele partners, zoals politie, Wonen Venray en Synthese. Samen richten zij zich op alle belangrijke zaken die in de dorpen en wijken spelen. Op deze manier kan per gebied maatwerk worden geleverd. Vooral inwoners van de gebieden, vertegenwoordigd door de dorps- of wijkraad, krijgen hierdoor meer kans om hun kennis van het gebied in te brengen. Wennen Recent is de nieuwe werkwijze geëvalueerd. Uit deze evaluatie blijkt dat er naast opstartproblemen ook ruim voldoende aanknopingspunten zijn om blijvend extra in te zetten op deze nieuwe manier van werken. De evaluatie toont onder andere aan dat het voor alle partijen wennen is aan de nieuwe manier van werken. Daarnaast blijkt dat deze werkwijze veel voordelen oplevert voor de eerste gebieden waar op deze manier gewerkt wordt, zoals Centrum, Oostrum en Brukske. Een van de voorstellen tot verbetering is dat ieder gebied een vaste contactpersoon krijgt, zodat burgerparticipatie beter vorm kan krijgen. Op maandag 10 december staat het onderwerp op de agenda van een informele raadsvergadering. Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Inform ati ecentru m Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl

Peel en Maas | 2007 | | pagina 19