Open dag RCG Ballonnen uit 't Rotary houdt fundraiseavond Brukske Themadagen Raayland College Dat dat nog kan in Nederland: persoonlijke zorg ZORG GROEP Zorg aan Huis Groene Kruis Zorg aan Huis GROENEKRUIS www.zgnl.nl klantenservice 077 320 95 95 f PEEL EN MAAS Het Regionaal Centrum Geeste lijke Gezondheidszorg (RCG) Ven- ray houdt op zondag 4 november een open dag. Reden voor deze open dag is de voltooide verbou wing van gebouw 't Kernpke aan de Overloonseweg in Venray, dat vanaf 6 november de gehele kli niek en deeltijdbehandeling van RCG Venray gaat huisvesten. Het RCG Venray biedt een breed én volledig zorgpakket van geestelijke gezondheidszorg, aan mensen met (ernstige) psychische problemen of psychiatrische ziektebeelden. Het aanbod is gericht op volwasse nen (18-65 jaar) en ouderen (65+). Tussen 14.00 en 17.00 uur zijn alle belangstellenden welkom bij RCG Venray om kennis maken met de wereld van de GGZ. Uitgangspunt is een zo breed mogelijk publiek te informeren over de werkwijze van het RCG Venray. Men kan the rapieën volgen, rondkijken op een (nog niet bewoonde) afdeling en een bezoek brengen aan de sepa- reervoorziening. Daarnaast vindt voorlichting plaats over bijvoor beeld Schizofrenie en het project Separeren, Minder, Anders, Korter, Kundiger (SMAKK). Marrakech by night SP sluit meldpunt bijstand De SP sluit het meldpunt bij stand. Naar aanleiding van een aantal meldingen over mogelijke wantoestanden voor wat betreft de verstrekking van een bijstands uitkering van de gemeente Venray opende de SP in augustus 2007 het meldpunt bijstand. Vanaf het openstellen van het meldpunt heeft de SP geen meldingen meer binnengekregen. In juli en augustus melden zich een aantal aanvragers van een bijstandsuitkering bij de SP. Ze voelden zich door de gemeente onheus behandeld. Vooral de wijze waarop de huisbezoeken werden uitgevoerd stond de mel ders tegen. Unaniem spraken de melders van razzia's. Naar aanlei ding van deze meldingen opende de SP het meldpunt bijstand en stelde vragen aan de verantwoor delijk wethouder Emonts tijdens de commissie maatschappelijke diensten. Emonts stelt dat aanvra gers huisbezoek krijgen en dat het huisbezoek aan regels moet voldoen. Wanneer aanvragers zich onheus voelen behandeld kunnen ze een klacht indienen tegen de gemeente. Geen van de melders voelde achteraf de behoefte om een klacht in te dienen tegen de gemeente. Ronald van Hal: "Dit is ook een van de zaken waar we tegen aan lopen. De melders hebben aangegeven bang te zijn dat hun aangevraagde uitkering gevaar loopt als ze een klacht tegen de gemeente doorzetten. Ik kan me daar het een en ander bij voorstellen maar of het verstandig is, dat is een tweede. We hebben de keuze van de melders te res pecteren en dat doen we ook." De SP blijft de uitvoering van de Wet Werk en Bijstand (WWB) volgen. "Als er aanleiding toe is dan staat het meldpunt in no time weer paraat en voelen we de verantwoordelijke wethouder weer aan de tand", aldus van Hal. PEEL EN MAAS E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF BEZORGEN? Op initiatief van bewoners uit de Griegstraat en Vivaldistraat werd een nieuwe speelplek in de wijk't Brukske gerealiseerd, welke door de bewoners eind septem ber feestelijk werd geopend. De bewoners, het project Kan wél!, opbouwwerk Synthese, Wonen Venray en de gemeente Venray sloegen de handen ineen om dit mogelijk te maken. Op de feeste lijke opening werden door ruim In 2004 startte een samenwer king rondom het thema Oud ontmoet jong, jong ontmoet Oud tussen de verzorgingstehuizen Beukenrode en Schuttersveld en de afdeling zorg welzijn van het Raayland College. Doel van het thema is ouderen en jongeren bij elkaar te brengen, van elkaar te leren en met elkaar te leren. In de aanloop naar de themadagen maken de leerlingen zelf een keuze welke vakinhoudelijke opdracht zij uitvoeren. De opdrachten voe ren zij daarna samen uit met de ouderen. Hiertoe worden verschil lende activiteiten ontplooid zoals: handverzorging en haarverzor- ging, kaarten maken en spellen spelen, cake- en appelflappen bak ken, kleine hartige hapjes berei- honderd kinderen ballonnen opge laten in een ballonnenwedstrijd. En deze ballonnen kwamen ver: zes stuks werden teruggevonden en gestuurd vanuit België, Duits land en Drenthe. Uit handen van HenkWillems en filiaalleider Willy Janssen van de Plus ontvingen de winnaars Karolina Dietkieuriz, Yoerie Geurts, Kai Janssen, Gwen Kersten, Harun en Arjanit Ruhani een prijs. den, rondleidingen door de school verzorgen, optredens verzorgen bij het Schuttersveld en Beuken rode. Leerlingen van het VWO organiseren mede de optredens. Een deel van de ouderen van de twee verzorgingshuizen bezoekt het Raayland. Een deel van de leerlingen bezoekt de twee ver zorgingstehuizen. De optredens vinden plaats op de woensdagen 7 en 14 november. Op 14 en 21 november bezoeken de ouderen het Raayland College. De ontmoe tingen worden door de leerlingen zelf voorbereid aan de hand van stappenplannen. Groepjes leerlin gen leren op deze wijze samen te werken. Ouderen krijgen inzicht in de lessen binnen het Vmbo en nemen er zelf actief deel aan. Succesvol Halloweenconcert Fanfare St. Cecilia kan tevreden terugkijken op het Halloweencon cert van 28 oktober jl. Een prach tige vuurdoop voor de jongste muzikanten. Bij de ingang werd iedereen welkom geheten door een heks en een toverfee. Het concert werd geopend door de klanken van de film King Kong. Nadat dirigent Theo Bindels het publiek het halloweenlied Tricks and Treats had aangeleerd trad de groep De Weduwen op met een act over een zigeunerhuwelijk. Het tweede en derde optreden stond geheel in het thema van heksen. Tijdens het heksenfeest werden onder andere de liederen la Bamba en Mama Mia gezongen. De fanfare sloot het concert af met muziek uit de film Harry Potter. Verder kregen de bezoekers een kop pompoensoep. Foto's staat op www.fanfaremaashees.nl. De Zuiderpoort Samen met vrijwilligers houdt Synthese Venray in de ontmoe tingsruimte van de Zuiderpoort wekelijks activiteiten voor oude ren. Op de dinsdagmiddag is de ontmoetingsruimte geopend voor ouderen die gezamenlijk activitei ten willen ondernemen. Geduren de zo'n middag worden er aller lei creatieve- en spelactiviteiten gedaan. Voor een aantal ouderen uit de Zuiderpoort en de aange legen seniorenwoningen is deze middag inmiddels uitgegroeid tot een waardevolle middag, die men trouw bezoekt. Maar ook andere oudere bewoners uit de 'bomenbuurt' zijn welkom deel te nemen aan deze middagen. Kom eens geheel vrijblijvend een kijkje nemen in de ontmoetingsruimte van de Zuiderpoort. Vanaf 14.00 uur zijn er vrijwilligers en oude ren aanwezig. Tot ziens in de ont moetingsruimte van Zuiderpoort aan de Berkenstraat in Venray. Rotary Venray houdt op zaterdag 1 december een avond voor het goede doel met als thema Marrak ech by night. De avond in de Witte Hoeve in Venray staat helemaal in het teken van Oosterse sferen en begint om 19.00 uur met de ont vangst van de gasten. Om 19-30 uur is de officiële opening waarna er doorlopend entertainment is in een Marokkaanse sfeer. Zo is er een 'wandelend diner', een unieke veiling met fantastische kavels en dansen op het 'Djema el fua plein'. De totale opbrengst van de avond gaat naar het Marokkaans kinder tehuis Fiers et Forts in Marakkech. Het Centre Fiers et Forts trekt zich het lot van deze ontheemde kinderen aan en probeert hen een toekomst te bieden. Dat gebeurt door kinderen die vaak op straat leven en vaak noch een achter naam noch papieren hebben, op te vangen, te verzorgen en een zodanige opleiding te geven dat zij een eigen plaats vinden in de maatschappij. In het centrum worden de kinderen tussen zes en zestien jaar 's morgens liefde vol ontvangen, krijgen een ontbijt en vervolgens ontvangen zij door daarvoor opgeleide krachten klas sikaal onderwijs in elementaire vakken als Arabisch, Frans, reke nen, geschiedenis en geografie. Daarnaast wordt tijd besteed aan ontspanning, culturele vorming en sport.Alle kinderen krijgen om 12.00 uur een warme maaltijd en de internen die geen ouderlijk huis hebben, ook een avondmaal tijd. Het is daarbij nadrukkelijk de bedoeling de kinderen zodanig te scholen en op te vangen dat ze weer aansluiting kunnen vinden bij hun leeftijdsgenoten en hun eigen sociale omgeving en hen zodoende weer een toekomstper spectief te bieden. Voor meer informatie of aan melding voor deze avond kunt u contact opnemen met het e-mail adres van C.Janssen, cjns@planet. nl Vijf typen starters op de woningmarkt Dé woonstarter bestaat niet. Zo blijkt uit onderzoek van De Hypo theken De uiteenlopende voor keuren, financiële condities en problematiek van starters zijn niet onder één noemer te plaatsen. Maar in welk profiel passen star ters in Venray dan wel? Of passen ze in geen enkel profiel? Om daar achter te komen, kunnen starters vanaf vandaag terecht op www. hypotheker.nl. Het onderzoek van De Hypotheker leverde vijf typen starters op: de klassieke starter, de alleen-starter, de late starter, de langdurige starter en de re- starter. Starters uit Venray kunnen via de website of op basis van een gesprek met De Hypotheker kij ken wat voor type ze eigenlijk zijn. Waarom dit onderscheid? Jurriën Jacobsen van De Hypotheker in Venray: "Wij hebben dagelijks te maken met starters op de woning markt en signaleren met hen dat de situatie niet altijd rooskleurig is. Tegelijkertijd weten we ook dat met goed zoeken en een goed financieel advies er wel degelijk mogelijkheden zijn. Goed inzicht in de profielen van de vijf typen en bijbehorende kenmerken van starters is daarbij van essentieel belang. Als je weet wat de knel punten zijn en waar ze zitten, kom je tot betere oplossingen." Vanaf vandaag kunnen starters op de website van De Hypotheker infor matie achterlaten over zaken waar ze tegenaan lopen in de zoektocht naar een eerste woning. De Hypo theker zal al die verhalen bunde len en online zetten. "Op www. hypotheker.nl. staat ook een onli ne enquête waar de woonwen sen van de starter centraal staan" aldus Jurriën Jacobsen. Vijf typen starters; De alleen- starter is single met een fulltime baan. De klassieke starter een jong stel, beiden hebben een baan en (nog) geen kinderen. De late star ter heeft wel kinderen. Het gezin woont al lange tijd in een huurhuis, maar wil nu toch gaan kopen. De re-starter is gescheiden en - nadat de gezamenlijke woning verkocht is - alleen of met de kinderen op zoek naar een eigen huis. De lang durige starter zoekt al langer dan twee jaar naar een huis, maar kan deze om uiteenlopende redenen niet vinden. De Hypotheker wil er in haar dienstverlening voor zorgdragen dat de consument de juiste finan ciële beslissingen neemt. Van het kopen van een huis tot en met de oudedagsvoorziening krijgt de consument op zijn persoonlijke financiële situatie toegesneden ad vies. Zie ook www.hypotheker.nl. Nieuw concept: Club Minimal Zaterdag 10 november zal er in café de Tijd in Venray een nieuw concept gepresenteerd worden. Club Minimal zal voor de eerste maal plaatsvinden in Venray. Op het Outdoor Dance Event dit voorjaar heeft Venray al stiekem van deze muziekstroming kunnen proeven. Het proeven is echter voorbij en er kan aan het hoofd gerecht begonnen worden. Deze gehele avond zal in het teken staan van de club en minimal stro mingen, die gebracht worden door de volgende bekenden. Als eerste zal de dj van De Tijd, dj Sjuut, de avond openen. Enkele jaren gele den ontdekte de Tijd Sjuut, maar inmiddels heeft hij zelf ook al vele kilometers buiten Venray ontdekt. Met als hoogtepunten de Zomer feesten in Nijmegen, de Stille Vrij dagen in de Riva, eveneens in Nij megen, en HiLite in Schaijk. Waar hij samen met Funky R de avond flink heeft weten te escaleren in één grote danspartij. Hierna zal een inmiddels ook al bekende naam in Venray de stage beklim men. Jonas Pay, dit voorjaar nog deelnemer aan de dj battle voor het Outdoor Dance Event, nu op Club Minimal. Jonas Pay is vooral bekend zijn van de strandfeesten waar hij draaide en CLUB100, waar hij onlangs samen draaide met dj Sjuut. Met zijn diepe mini mal sound zal hij de voorzet geven voor de hoofdact deze avond: Piet van Dongen, opener van het Awa- keningsfestival 2006, Noorderslag 2007, Planet Rose, KinkFM en nog veel meer. Optredens met onder andere Jussi Pekka, Terry Toner, Gregor Salto en Funkerman spre ken voor zich. Op deze heerlijke minimal beats zal de Tijd helemaal los gaan. De avond begint om 22.00 uur en de entree is vrij.Voor meer info bezoek www.tijdvoordetijd.nl. Open dag Speel-o- theek De Speel-o-theek in Venray houdt op zaterdag 10 novem ber een open dag van 11.00 tot 13-30 uur. Belangstellenden kun nen, aansluitend op de Dag van De Vrijwilliger die gevierd wordt in Schouwburg Venray, kennis maken met het vrijwilligerswerk in de praktijk. De Speel-o-theek presenteert ook de nieuwe col lectie speelgoed en men zich laten informeren over de werking van de uitleen van speelgoed. Het abonnement op het goedkoop lenen van speelgoed wordt duide lijk toegelicht door de medewer kers. Voor de kinderen wordt een -ballonnenwedstrijd gehouden. Startersdag KvK Voor de zevende keer op rij houdt de Kamer van Koophandel Limburg-Noord de regionale Startersdag. Iedereen die er aan denkt om voor zichzelf te beginnen of onlangs gestart is met een eigen bedrijf is op zaterdag 3 november van 10.00 tot 16.00 uur welkom in de onderwijsboulevard aan de Hagerhofweg in Venlo. De Startersdag, die gehouden wordt voor alle starters binnen de regio Noord- en Midden-Limburg, is een groot feest vol informatie en vertier. Meer dan de helft van alle Nederlands denkt er wel eens over na om voor zichzelf te beginnen. Iedereen die bij deze groep Nederlanders hoort of net gestart is met een eigen bedrijf, kan zich tijdens de Startersdag vrijblijvend laten informeren door vele experts als de Belastingdienst, Rabobank, GIBO Groep Accountants en Adviseurs en het UWV Bezoek bijvoorbeeld de stands van deze experts tijdens de informatiemarkt of bezoek een van hun lezingen. In het netwerkcafé kan iedere bezoeker onder het genot van een drankje netwerken met de aanwezige bedrijven of collega-starters. In het Starters- straatje, speciaal ingericht voor ondernemers die het afgelopen jaar gestart zijn,kunnen ervaringen uitgewis seld worden. De directeur van de Kamer van Koophandel Limburg-Noord, de heer H. Loozen, opent de dag. Namens Kal-fire b.v. vertelt de heer B. van Melick hoe hij ooit begonnen is.Tijdens de middag vindt er een startersideeënwedstrijd plaats. Middels deze wedstrijd maken startende ondernemers kans op een vliegende start. Pierre Cnoops houdt een speciaal voor de starter samengestelde buutte en wethouder Mark Verheijen sluit de dag af. Kijk voor meer informatie op www.kvk.nl/startersdaglimburgnoord. Truus (83) en Guus (81) Knoops uit Tienray Guus Knoops (81) uit Tienray kent het ziekenhuis op zijn duimpje. Niet dat hij daar nu zo blij mee is, want hij heeft in zijn leven al meer dan 20 operaties moeten ondergaan. De meeste in Nederland, maar ook in Duitsland. Diverse hartoperaties, maar ook behandelingen aan de bloedvaten. Als diabeet weet Guus namelijk als geen ander hoeveel last je kunt krijgen van complicaties zoals een slechte bloedtoevoer. Noord-Limburg Donderdag 1 november 2007 - Pagina 14 Wil jij of andere bladen zoals Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Sinds 2003 maakt meneer Knoops (hij runde ruim 20 jaar de voormalige Edah-supermarkt in het dorp) gebruik van de diensten van Groene Kruis Zorg aan Huis. Drie maal per week komen medewerkers bij hem langs om een wond aan zijn rechtervoet te verzorgen. Geen eenvoudige opgave, want het werk is niet zonder risico. Geneest de wond niet, dan moet Guus weer naar het ziekenhuis. Meneer heeft regelmatig last van wondjes aan zijn voet, doordat de bloedtoevoer niet optimaal verloopt. Een probleem dat veel voorkomt bij diabetici. Hij is al diverse malen geopereerd aan zijn vaten, maar het probleem is hardnekkig. Een wond aan zijn voet wilde afgelopen zomer maar niet genezen. Dat leidde tot weefselversterving en uiteindelijk moest Guus' kleine teen worden geamputeerd. Bij die laatste operatie is een stent (een 'veertje' om de aderen open te houden, red.) geplaatst, die ervoor moet zorgen dat de bloedtoevoer via de aderen wel weer goed kan verlopen. De medewerkers van Groene Kruis Zorg aan Huis zien erop toe, dat zijn rechtervoet thuis goed wordt verzorgd en dat wondjes worden gespoeld. Daarnaast helpen ze Guus dagelijks bij de persoonlijke verzorging. "Allemaal vriendelijke mensen, de dames van het Groene Kruis", zo laat Guus weten. Kundig ook. Ook echtgenote Truus is heel tevreden, al heeft ze ook kritiek. "Afgelopen zomer hebben we te veel verschillende gezichten over de vloer gehad. Ik heb toch liever een vertrouwd gezicht in huis, dan al die vakantiekrachten. Gelukkig is dat probleem verholpen. Nu zijn het vaak dezelfde medewerkers die het verloop van het genezingsproces in de gaten houden. De wond herstelt nu prima, we hebben er zelfs foto's van gemaakt." Guus: "De dames van Groene Kruis Zorg aan Huis houden alles goed bij. In een ordner, het zorgdossier noemen ze dat. Dat moet ook wel, want iedere medewerker moet precies weten wat ie moet doen. Maar ook mijn huisarts moet kunnen zien wat er met de wond gebeurt. De dames werken ook goed samen met de collega's in het ziekenhuis. Die communicatie verloopt prima. De arts heeft zelfs nog in een persoonlijk briefje de complimenten uitgedeeld aan het Groene Kruis. Hij schreef dat hij erg te spreken was over het resultaat en dat hij het zelf niet beter had kunnen doen. Dat vind ik nou prachtig, dat dat nog kan in Nederland. Persoonlijke zorg. En erg leuk natuurlijk voor de medewerkers. Een mooier compliment kun je niet krijgen! Dat wordt nog vaak onderschat, dat communiceren. Toen ik in Duitsland aan mijn hart ben geopereerd, hebben ze geen rekening gehouden met mijn verleden als diabetespatiënt. Dat heeft men zich niet gerealiseerd, men heeft alleen naar het hart gekeken. Thuisgekomen in Nederland bleek dat ik geen medicijnen voor mijn suiker had meegekregen van de Duitse artsen. Met spoed moest ik weer in Venlo in het ziekenhuis worden opgenomen. Maar, omdat ik in een buitenlands ziekenhuis was geweest, moest ik eerst 2,5 uur in de ambulance blijven en daarna in quarantaine. Hadden ze in Duitsland nu maar even gebeld met de collega's in Venlo, dan was me een hoop ellende bespaard gebleven. Kijk, dat heet nou communicatie. Gelukkig verloopt nu alles prima. De medewerkers van Groene Kruis Zorg aan Huis zorgen goed voor mij. Mijn vrouw zou ook wel wat hulp kunnen gebruiken, maar dat wil ze niet. Ze wil het nog allemaal zelf doen. Terwijl ze zelf ook een heel ziekenhuisverleden heeft. Ze heeft maar één long en is ook al vaker geholpen aan het hart. Al zou je dat niet zeggen als je haar ziet. En ze is al 83!"

Peel en Maas | 2007 | | pagina 14