Gemeente Venray sluit zich aan bij Dataland Film Blind Sight ook in Gent een topper f Half miljoen euro extra door vele bouwplannen Schoolontbijt op basisschool Anton i us Vensters op Venray langer open Gemeente krijgt bedrijfsauto's Informatieavond Kopen Dichterbij Fairtrade Week bij de wereldwinkel Vele winterlaarzen Plyers PEEL EN MAAS Donderdag 25 oktober 2007 - Pagina 9 Landelijk loket voor gegevens gebouwen De gemeente Venray gaat een overeenkomst aan met de stichting Administratie kantoor Dataland. Het is een landelijk loket van gemeenten om gegevens over gebouwen te leveren aan marktpartijen en andere overheden. Dataland past in het doel van de overheid om informatie beter te ontsluiten via een landelijk loket. Gemeenten zijn van oudsher een belangrijke spil in het beheren en verstrekken van vastgoedge- gevens en geografische informa tie. Een landelijke stelsel is hier een logisch gevolg van. Burgers, ondernemers en andere overhe den vragen vaak meer informatie dan alleen de basisregistraties. Zoals financiële dienstverleners in het kader van fraudebestrijding of het gebied van veiligheid. Om alle informatiekanalen effec tief te beheren en beschikbaar te stellen is in 2001 Dataland opge richt met steun van de VNG en BNG, respectievelijk de Vereniging en de Bank van de Nederlandse Gemeenten. Dataland brengt ook ieder jaar de kwaliteitsmonitor Gebouwen en Adressen uit. Venray ziet vooral positieve effecten. De gegevens worden toegankelijker voor marktpartijen, het betekent een betere dienst verlening en het leidt ook tot een kwaliteitsverbetering van de vast- goedgegevens. Het halfjaarlijks aanleveren van de gegevens, door middel van uitwisselingssoftware, past binnen het regulier werk van de medewerker applicatie en gegevensbeheer. In de alge mene leveringsvoorwaarden is opgenomen dat de gemeente niet aansprakelijk gesteld kan worden voor schade als gevolg van fou ten in de aangeleverde gegevens. Volgens de Wet bescherming persoonsgegevens zullen er geen waarde- of subjectgegevens wor den verstrekt, met het oog op de privacy en zorgvuldigheid. Meer dan driehonderd gemeen ten zijn inmiddels aangesloten bij Dataland. De kosten voor de gemeente bestaan uit de koop van aandelen in de BV Dataland. De stichting hanteert een uitgifteprijs van f0 eurocent per gebouw. Venray telt 18.615 adressen waarmee de kos ten op 1.861 euro uitkomen. De gemeente krijgt twintig pro cent van de behaalde omzet van gegevens uit Venray die Dataland aan afnemers versterkt. Daarnaast deelt de gemeente mee in de winst die de stichting van de BV Dataland ontvangt. Een bus vol enthousiaste men sen uit Venray is vorige week naar de film Blind Sight in Gent geweest. De door Verstraaten Per sonenvervoer BV beschikbaar gestelde bus vertrok 's morgens vanuit Venray en na een voor spoedige reis waren de passagiers ruim voor aanvang van de film op de lokatie van het filmfestival van Gent. Hier waren ook Sabriye Tenberken en Paul Kronenberg aanwezig. Voor aanvang van de film wer den zij geïnterviewd en vertelden ze gepassioneerd over de film en hoeveel moeite het maken ervan gekost heeft. De film zelf was overweldigend. Het ruige hoog gebergte van de Himalaya als achtergrond voor het heroïsche verhaal van zes blinde kinderen die tot boven de 6000 m klim men en daar niet bij gespaard worden. Ook het Braille Without Borders project krijgt in deze film gepaste aandacht. De deelnemers aan deze reis hebben bijzonder genoten en het is dan ook leuk als men dit weekend leest dat de film Blind Sight na Berlijn, Los Ange les en Palm Springs ook in Gent de publieksprijs heeft gewonnen. Na afloop van de film is er nog even gezellig nagepraat met spe lers Paul Kronenberg en Sabriye Tenberken en daarna keerden de deelnemers zeer tevreden terug naar Venray. Gemeente Venray ontvangt fors meer inkomsten uit bouwleges De gemeente Venray had voor 2007 gerekend op 1.080.000 euro inkomsten aan leges uit bouwplannen en grote bouwprojecten. In de eerste acht maanden van dit jaar is dit bedrag al binnenge haald door een explosie van bouwinitiatieven. De gemeen te rekent voor de rest van het jaar op 520.000 extra legesin komsten. De stormloop wordt niet alleen veroorzaakt door grote woning bouwprojecten als de Gouden Leeuw en de wijk Brabander/ Aan den Heuvel. Ook op de indu strieterreinen Smakterheide en de Hulst II is veel bedrijvigheid en er zijn opvallend veel parti culiere bouwinitiatieven vooral in de agrarische sector. Het col lege heeft besloten de helft van de extra inkomsten (260.000 euro) toe te voegen aan de post onvoor zien. De andere 260.000 euro gaat naar de reserve Bouwen. De vele bouwplannen hebben ook tot meerkosten geleid. Zoals bij het ARK (Adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit), de opvolger van de commissie Welstand. De meerkos ten voor dit jaar van 39-000 euro worden betaald uit de reserve Bouwen. Met ingang van volgend jaar wordt het budget voor het ARK verhoogd met 20.000 euro. De gemeente houdt er alvast rekening mee dat het hoge aan tal bouwplannen voorlopig zal aanblijven. Gezien de ontwikke lingen rond de nieuwe Geurwet zijn in het buitengebied veel initi atieven op de plank blijven liggen. Het wachten is op duidelijkheid rondom het bouwen in en rond de dorpen. De nieuwe werkwijze van welstand, zoals die in april dit jaar is ingegaan, voldoet aan de verwachtingen. Er is meer tijd en ruimte voor individuele bege leiding van kleine plannen en een korte maar intensieve bege leiding van grote bouwplannen. Zowel opdrachtgevers, architec ten, adviseurs, ambtenaren als het ARK zijn redelijk positief over de eerste resultaten. Voorheen werd veel tijd besteed aan de vergade ringen met de gehele commissie. Nu is er meer aandacht voor het begeleiden van individuele bouw plannen. Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl De leerlingen van basisschool Antonius in Veulen gaan op dins dag 30 oktober genieten van het Nationaal Schoolontbijt. Meer dan 2000 scholen nemen hier aan deel. Dat zijn zo'n 450.000 ontbijtjes! In Veulen doen ruim tachtig leerlin gen, de leerkrachten en de ouders van de MR en OR én de vrijwillige conciërge, zich tegoed aan verse broodjes. De school doet mee aan het Nationaal Schoolontbijt, omdat goed ontbijten belangrijk is voor de leerlingen. Het Nationaal Schoolontbijt wil het belang en het plezier van een goed ontbijt onder de aandacht brengen van leerlingen, hun ouders en leer krachten. Het wil bijdragen aan meer kennis over goede, gezonde voeding en brood- en bakkerij producten in het bijzonder. Een goed ontbijt draagt bij aan de leerprestaties. Kinderen die goed ontbijten behouden hun con centratie en nemen lesstof beter op. Het Nationaal Schoolontbijt wordt georganiseerd door Stich ting Bakkerij Imago (SBI) en het Voorlichtingsbureau Brood. Een groot aantal partners leverden de producten voor een volledig ont bijt waarbij de bakker zorgde voor vers brood en broodjes. Voor elk ontbijt betaalt de school 25 cent. Het geld gaat naar de Johan Cruyff Foundation. Deze stichting steunt sportprojecten voor kinderen met en zonder handicap in Nederland en daarbuiten. De tentoonstelling Vensters op Venray met schilderijen en teke ningen vanVenrayse zondagsschil ders in museum 't Freulekeshuus is met een week verlengd. De belangstelling voor deze expositie overtreft alle verwachtingen. Wie nog niet in de gelegenheid is geweest een bezoek aan het museum te brengen, krijgt nog tot en met zondag 4 november de tijd. Tot die datum zijn in het museum tevens drie kunstwerken geëxposeerd in het kader van de manifestatie Rock my Religion. Dat is de reden dat 't Freulekes huus tot en met 4 november nu ook op donderdag- en vrijdag middag geopend is van 14.00 tot 17.00 uur. De normale openings tijden zijn de woensdag-, zaterdag en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Zes leasewagens voor ambtenaren Veiligheid en Handhaving De gemeente Venray krijgt voor het eerst bedrijfsauto's. De amb tenaren van het regionale bureau Veiligheid en Handhaving krijgen binnenkort de beschikking over zes leasewagens die voorzien zijn van een eigen logo. De ruim veertig medewerkers van Veiligheid en Handhaving zijn begin deze maand verhuisd van het gemeentehuis naar een nieuw kantoorpand aan de rand van bedrijventerrein Keizersveld. De gemeente heeft dit gebouw voor vijf jaar gehuurd van Inther Logistics. Ook handhavingsamb- tenaren van de provincie zullen van de nieuwe locatie gebruik maken. Behalve Venray nemen ook de gemeenten Meerlo-Wans- sum, Horst aan de Maas en Seve- num deel aan het samenwerkings verband. Het aanschaffen van bedrijfsauto's past in het streven naar een verdere professionali sering en herkenbaarheid van de handhavingsorganisatie. De amb tenaren zijn regelmatig op pad voor het controleren van bijvoor beeld bouwwerken. Ook wordt veldwerk verricht om te kijken of de regels worden nageleefd. Naast de nieuwe huisvesting zullen ook de auto's een positieve impuls betekenen en zal het de dienst verlening ten goede komen. Het is nog niet bekend hoe het logo eruit komt te zien. Er moet eerst nog een huisstijl voor de afde ling ontwikkeld worden. Omdat de gemeente nog geen ervaring heeft met het leasen van auto's, is een contractperiode van twee jaar afgesloten. Uit een evaluatie zal blijken of er daarna mogelijk tot koop wordt overgegaan. De gemeente wil de financiële risi co's zo laag mogelijk houden. De leasekosten bedragen 35.000 euro per jaar. Daartegenover staat een besparing op de gedeclareerde kilometervergoedingen en op de kosten van woonwerkverkeer. Dit voordeel wordt geraamd op 20.000 euro per jaar. De extra kosten van 15.000 euro worden naar rato verdeeld over de vier deelnemende gemeenten. Voor Venray komen de kosten uit op 7.414 euro in 2008 en 6.711 euro in 2009- Luisteronderzoek omroep Binnenkort starten een aantal leerlingen van de Gilde Opleidin gen onder begeleiding van docent Ton Jillissen een luisteronderzoek voor Omroep Venray. Het luister onderzoek is een examenopdracht voor de leerlingen met de leergan gen marketing en communicatie. De Gilde Opleidingen hebben in 2004 ook een luisteronderzoek voor Omroep Venray uitgevoerd. De uitkomsten gaf een betrouw baar en onafhankelijk beeld waar bij de geïnventariseerde gegevens duidelijk geanalyseerd waren. Met het luisteronderzoek wil Omroep Venray een beeld krijgen van de bekendheid en ontwikkeling van de omroep als geheel. Bovendien geeft een luisteronderzoek infor matie over de samenstelling van de luisteraars. Ook geeft het een beeld welke programma's goed en minder goed beluisterd worden, op welke tijdstippen dat gebeurt en hoe lang geluisterd wordt. Met de informatie wordt het program mabeleid tegen het licht gehou den en krijgt de omroep de gele genheid de ingezette koers bij te stellen, als dat noodzakelijk blijkt. Maar een luisteronderzoek is uiter aard ook interessant voor andere betrokkenen, zoals adverteerders en subsidiënten. Het luisteronder zoek wordt verricht aan de hand van een vragenlijst waarbij een aantal inwoners van de gemeente Venray telefonisch, via straatin terviews of huis-aan-huis worden benaderd. De keuze is zodanig dat een betrouwbare steekproef getrokken wordt waarbij de wis kundige en statistische aspecten op verantwoorde wijze worden uitgevoerd. Aardappelteler staakt activiteiten Aardappelteler Janssen in Oostrum heeft zijn bedrijfsacti viteiten gestaakt. De gemeente Venray dreigde maandag over te gaan tot sluiting van het bedrijf van de aardappelteler aan de van Broekhuizenstraat. Reden was dat het bedrijf geen milieuvergunning heeft en dus illegaal werkte. Een gemeentelijke toezichthouder constateerde maandagmorgen dat de aardappelteler zijn bedrijfsac tiviteiten inmiddels had gestaakt. De gemeente Venray heeft de activiteiten van de aardappelteler in de afgelopen periode gedoogd omdat er mogelijk zicht was op legalisatie. Gedogen is volgens de wet dan voor een beperkte duur mogelijk. Onlangs werd duidelijk dat legalisatie in de toekomst niet mogelijk is. De gemeente kon daar door niet anders dan een besluit tot handhaving nemen. De omwo nenden van het bedrijf hebben in het verleden regelmatig geklaagd over onder meer geluidsoverlast. Vernieling De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 00.00 uur vier jongeren (in de leeftijd van 13-14 jaar uit Oostrum en Venray) aangehouden op verdenking van vernieling en openlijke geweldple ging tegen goederen. Twee van de jongens zouden over geparkeerde auto's hebben gelopen die op het Blekersveld stonden. Een getuige, een 30-jarige man uit Venray, is achter de jongens aangegaan en heeft ze op hun gedrag aangespro ken. De politie heeft de jongens meegenomen naar het bureau, verhoord en hun ouders in kennis gesteld. Stelen trottoirbanden De politie heeft dinsdagmiddag omstreeks 16.50 uur een 59-jarige man uit Venray verbaliseerd voor het stelen van trottoirbanden op de Kulutweg. Een getuige had gezien dat de man negen trottoir banden in zijn auto aan het laden was. De straat wordt momenteel opnieuw aangelegd. Met behulp van het kenteken kon de man thuis worden achterhaald. Hij man gaf gelijk toe dat hij de banden had gestolen en ze terug wilde brengen naar de Kulutweg. Tegen de man wordt proces verbaal opgemaakt. Wonen Venray houdt op woens dag 31 oktober en informatie avond over Kopen Dichterbij. Deze bijeenkomst begint om 19-30 uur en vindt plaats in de Witte Hoeve in Venray. Kopen Dichterbij is een product van Wonen Limburg, waarvan Wonen Venray deel uit maakt. Met deze regeling helpt ze starters op de koopwoningmarkt door een korting te geven bij de aankoop van hun eerste huis. De klant bepaalt zelf wanneer hij de korting terugbetaalt: bij verkoop van de woning of tussentijds. De hoogte van de korting kan oplo pen tot 30 procent van de ver koopprijs. De hoogte is afhankelijk van een aantal factoren. Bijvoor beeld de locatie, de hoogte van het inkomen en de verkoopprijs. De regeling is bedoeld voor men sen met een huishoudinkomen van maximaal 34.425 euro bruto per jaar. Overigens geldt de rege ling niet alleen voor jonge men sen. Maar voor iedereen die voor het eerst een huis koopt. "Het is duidelijk dat het voor starters moeilijk is een betaalbare woning te kunnen kopen. We zien het als onze taak om ons extra voor deze groep in te zetten", aldus Roeland Cleuren, woordvoerder van Wonen Venray. Cleuren: "We hebben een aantal woningen in ons bezit aan gemerkt voor verkoop met Kopen dichterbij. Zowel bestaande hui zen als nieuwbouwwoningen kunnen hiervoor in aanmerking komen. Ook in het type woning wordt geen onderscheid gemaakt. Bij verkoop van de woning betaalt de klant het kortingsbedrag, aangepast aan de hand van een indexcijfer van het Kadaster, weer terug. Tussentijds terugbetalen mag ook." De eigen woningbezit ter mag de woning gewoon op de vrije markt verkopen. Tijdens de informatieavond krijgen belang stellenden verder informatie over de Starterslening van de gemeente Venray. Ook de verschillen tussen Kopen Dichterbij en Starterslening komen aan bod. In de week van zaterdag 27 okto ber tot en met zondag 4 novem ber wordt de Fairtrade Week gehouden. Ook in Wereldwinkel Venray is er dan extra aandacht voor respectvolle handel, Respect vol zowel naar mens als milieu. Hiermee wordt aangegeven dat de producenten van de produc ten die de Wereldwinkel verkoopt een zodanige prijs voor hun pro ducten krijgen dat ze ervan kun nen leven en hun kinderen naar school kunnen. Bovendien is in de handelsvoorwaarden opgeno men dat de productie, zoveel als maar mogelijk milieuvriendelijk is, of wordt. De Fairtrade-produc- ten komen van kleine boeren en handwerkslieden en worden voor het overgrote deel in wereldwin kels verkocht. Gelukkig komen er steeds meer winkelketens die een assortiment Fairtrade-goederen hebben. Ofschoon dit concurrentie is voor de wereldwinkels juichen deze de ontwikkeling juist toe, want de Wereldwinkels werken er graag aan zichzelf overbodig te maken, hetgeen vooralsnog niet in zicht is. Er blijft dus voor de wereldwinkel werk aan de winkel. Wereldwinkel Venray doet graag mee aan de landelijke actie. Men kan ook in de winkel terecht met de kortingsbon uit de weekbla den, die 10 procent korting geeft op kunstnijverheidproducten. Bovendien loopt er een koffieac- tie. Reden te meer om Henseni- usstraat op te zoeken en eens te kijken wat er zoal te koop is. Workshop The Secret Maurice Smolders geeft bij Carma aan de Kempweg in Ven ray op zaterdag 3 november een workshop over The Secret. Het boek The Secret is wereldwijd door miljoenen mensen gelezen. Toch is niet iedereen in staat om de wet van aantrekking voor zich te laten werken. Wat wordt er niet in het boek of de film verteld, wat men toch moet weten? Tijdens de workshop gaat men voor twee wensen een 'bestelling plaatsen'. Men leert daarmee hoe dit princi pe werkt. De workshop duurt van 10.15 tot 16.30 uur. Aanmelden kan via telefoon (0485)322054 of www.inspi-ratio.nl. De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 - www.capretto.nl nuWc' ;oti® 'nfernet Co*1101 €100,- €100,-

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9