Verzet SP tegen circuit De Peel Gehandicaptenvignet voor De Wis Castenray Gemeente: circuit De Peel tot eind 2008 open Venray te schuchter en te bescheiden Sluiting Flextronics International Omroep Venray krijgt meer ruimte Venray wil uniforme gevelreclame FRANSLEMMERS MOOI WONEN Laat u inspireren L PEEL EN MAAS door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 25 oktober 2007 - Pagina 5 Bedreigingen en intimidaties over standpunt De SP is en blijft tegen cir cuit de Peel. De partij wil ook geen verplaatsing en geen voortzetting van races op het bestaande circuit. Dinsdag 16 oktober zou de gemeenteraad van Venray beslissen hoe het verder gaat met circuit De Peel. Inmiddels is de open bare vergadering verplaatst naar dinsdag 30 oktober. Het duidelijke standpunt van de SP wordt niet door iedereen in dank afgenomen. De partij heeft last van bedreigingen en intimidaties. De SP is tegen voortzetting van circuit De Peel. Maar waarom? Het oude circuit ligt er illegaal. Het veroorzaakt geluidsoverlast en schade aan natuur en milieu. Veel omwonenden hebben over last van het geluid. In het nieuwe bestemmingsplan wordt het race circuit verplaatst naar een 'betere' plek vlak naast het bestaande race circuit. Het is dan weliswaar niet meer illegaal maar geluidsoverlast zal blijven bestaan evenals schade aan natuur en milieu. De geluids overlast zal zelfs toenemen, omdat het nieuwe circuit zestig uur per week in gebruik zal zijn. De SP is tegen het illegale circuit, ille gale teelt van wiet wordt ook niet getolereerd waarom dan wel een illegaal racecircuit? De gemeente Venray tracht schade aan de natuur te voorko men door een zogenaamd com- pensatiebeleid. Dit betekent dat op vooraf aangewezen plekken er nieuwe natuur wordt 'aange plant'. Hierdoor zou schade aan de natuur worden gecompen seerd. Dit is echter maar de helft van de waarheid; in werkelijkheid wordt een prachtig stuk onver vangbaar natuurgebied onherstel baar beschadigd, meent de SP. Het bestemmingsplan stelt dat het wel meevalt met de geluidsoverlast op de nieuwe plek. Ervaringen met andere soortelijke racecir cuits geven echter het tegendeel aan ondanks de vele prachtige en vooral dure onderzoeken. Verder sparen raceauto's het milieu niet. Integendeel, race auto's zijn juist gebouwd om te winnen. En daarvoor is kracht en vooral brandstof nodig. Motoren in raceauto's worden afgesteld om zoveel mogelijk pk's te leveren en niet om het milieu te sparen. De SP is tegen sporten die de natuur en het milieu onnodig belasten. De SP heeft gemerkt dat de spanningen hoog kunnen oplopen zeker onder de autosportliefheb bers die gebruik maken van het racecircuit. De SP vindt dat ieder een het recht heeft op zijn of haar eigen mening en die mening ook mag laten horen. Elke mening is belangrijk. De belangen zijn name lijk groot; niet alleen voor de lief hebbers en gebruikers maar ook voor de natuur, het milieu en de omwonenden. De SP kiest ervoor natuur, milieu en omwonenden voorrang te geven boven het belang van het racecircuit. Onze duidelijke mening wordt ons niet altijd in dank afgenomen. Dit heb ben we een tijd geleden gemerkt toen we op onze weblog een klein stukje plaatsten over het racecir cuit. De beledigingen, intimidaties en bedreigingen vlogen ons om de oren. De SP accepteert de mening van anderen, tenslotte hoeven we het niet met elkaar eens te zijn. Deze meningen mogen gerust op onze site staan, maar laat het taalgebruik wel normaal zijn. De SP accepteert geen bedreigingen en intimidatie. Daarvan doen wij altijd aangifte. 0 Als eerste kerkdorp van Venray komt het gemeenschapshuis De Wis te Castenray in aanmerking voor het gehandicaptenvignet. Dat is een kenmerk voor bereik baarheid, toegankelijkheid en bruikbaarheid door minder valide mensen. Het Castenrayse gebouw voldoet geheel aan de eisen die het Gehandicapten Platform Ven ray stelt aan de toekenning van het vignet.Afgelopen vrijdag werd het gehandicaptenvignet met enig feestelijk vertoon aan het bestuur van de Stichting Gemeenschaps huis Castenray overhandigd. Voorzitter BertArts van de Stich ting Gemeenschapshuis heette de vele aanwezigen welkom. Een bij zonder woord van welkom was er voor het bestuur van het Gehan dicaptenplatform en voor Hassan Najja, wethouder van bestuurlijke vernieuwing en leefbaarheid in de gemeente Venray. De laatste had enkele maanden eerder in Maas tricht bij de uitreiking van de tro fee Kern met Pit al aangegeven dat hij zeker het Castenrayse gemeen schapshuis eens zou komen bezichtigen. De voorzitter was blij dat daar nu de gelegenheid voor was. Na een videopresentatie, die een duidelijk beeld gaf van het werk van de ruim 150 vrijwilligers bij de renovatie van het gemeen schapshuis, was het woord aan Mieke Beerkens, voorzitster van het Gehandicapten Platform Ven ray. Zij gaf aan dat reeds in 1998 alle gemeenschapshuizen in de gemeente Venray door het Plat form getoetst waren op bereik baarheid, toegankelijkheid en bruikbaarheid. Gebleken was dat er heel veel viel te veranderen en de verschillende besturen hadden dan ook tal van adviezen gekre gen, waarmee men aan de slag kon. In 2006 was nogmaals een bezoek gebracht aan de gemeen schapshuizen en ondanks het feit dat er her en der verbeteringen hadden plaatsgevonden, was de situatie nog nergens optimaal. Castenray had zich de adviezen goed in de oren geknoopt. Omdat het plaatselijke gemeenschapshuis wekelijks meerdere keren door groepen ouderen gebruikt werd, had men tijdens de renovatie in 2006 terdege rekening gehouden De gemeente wil racecircuit De Peel tot eind 2008 open houden. Tot die tijd mag het circuit maximaal acht uur per week gebruikt worden. Enkele maanden geleden besloot de provincie dat het circuit op 1 december 2007 op slot moet. Gedeputeerde Staten zagen geen mogelijkheid het illegale circuit langer open te houden nadat de Raad van State een streep trok door het gedoog beleid. Het college heeft dinsdag anders beslist en wil - conform de wens van eigenaar Harry Maessen - het circuit nog een raceseizoen langer openhouden. Met als reden dat volgens de milieueffectrap portage (MER) het gebruik gedu rende acht uur per week geen ver dere schade zou betekenen voor de omgeving en de natuur. Ook zouden de geluidsgrenswaarden bij de omwonenden niet worden overschreden. Volledige beëin diging zal echter wel ten goede komen aan de vogelpopulatie, geeft de gemeente toe. Harry Maessen heeft aangege ven, indien hij de mogelijkheid krijgt tot eind 2008 het circuit te mogen gebruiken, het voldoende inkomsten oplevert om daarna de bodem van het oude circuit te saneren en te beplanten. Maessen heeft gedreigd de overeenkomst tussen gemeente, provincie en motorsportstichting MSS De Peel op te blazen, wanneer het circuit nog dit jaar dicht moet. Daarmee zou de verplaatsing én de ontman teling van het huidige circuit van de baan zijn. De commissie bezwaarschriften pleit eveneens voor het beëindi gen van het circuit uiterlijk eind 2008. Het college heeft dit advies overgenomen. De gemeente moet echter eerst de uitspraak van de rechtbank van Roermond van 1 november afwachten. Dan wordt duidelijk of de gemeente mag gedogen dat het circuit nog tot eind 2008 openblijft. Mocht de rechtbank anders beslissen dan kan de gemeente in hoger beroep gaan bij de Raad van State. De VROM-inspectie heeft in 2001 ontdekt dat het racecircuit illegaal is. Het ligt er inmiddels al ruim dertig jaar zonder de vereiste vergunningen. Er is toen afgespro ken dat het circuit voor 1 januari 2006 verplaatst zou worden. Tot die tijd zou het gedoogd worden. Deze datum is niet gehaald. Omwonenden en milieuorgani saties willen dat het circuit onmid- delijk wordt gesloten. De gemeenteraad heeft gekozen voor verplaatsing naar de over kant van de Bakelsedijk zodat het circuit straks geheel buiten het waardevolle natuurgebied (EHS) komt te liggen. De gemeente legt nu de laatste hand aan het bestem mingsplan om de verplaatsing mogelijk te maken. Op 30 oktober neemt de gemeenteraad hierover een besluit. met de noodzakelijke voorzienin gen. De aanleg van twee parkeer plaatsen voor invaliden brachten onverwachte kosten van 20.000,- met zich mee. Een post die niet begroot was, maar die door extra vrijwilligerswerk toch opgebracht kon worden. Mieke Beerkens, zelf geboortig uit Castenray, felici teerde Castenray dan ook met dit geweldige resultaat. WARM GEVOEL Vervolgens was het de beurt aan wethouder Najja. Hij gaf aan na het zien van de videobeelden erg onder de indruk te zijn van hetgeen in Castenray gepres teerd was. Ondanks het feit dat het de eerste keer was dat hij het gemeenschapsgebouw bezocht, gaf het hem al direct een heel warm gevoel. "En niet alleen het gemeenschapshuis, maar ook de dorpsgemeenschap geeft mij een echt thuisgevoel. Vele malen ben ik door Castenray gefietst en in mijn vorige baan heb ik een aan tal Castenrayers persoonlijk leren kennen. Ik heb daar altijd leuke gesprekken mee kunnen voeren en heb steeds meer waardering gekregen voor de mensen in Cas tenray", aldus de wethouder. Ook hij vond het grote klasse wat hier verricht was en hij feliciteerde de gehele dorpsgemeenschap met het mooie gebouw, dat nu dus aan alle eisen van toegankelijkheid voor minder validen voldeed. Aan sluitend zette hij, evenals Mieke Beerkens en Bert Arts, zijn hand tekening onder het bij het vignet behorende certificaat en daarna mocht hij samen met de gehandi capte Annie Hendriks het vignet op de deur van de hoofdingang bevestigen. In zijn slotwoord bena drukte Arts nog eens dat de gehele fondsenwerving voor de renovatie van het gemeenschapshuis afge stemd was op de toegankelijkheid en bruikbaarheid voor iedereen. Hij was blij met de adviezen van het Gehandicapten Platform Ven ray, al bracht het volledig voldoen aan de gestelde eisen wel veel extra kosten met zich mee. Vol trots kon hij dan ook melden dat de begrote 1500 vrijwilligersuren er uiteindelijk ruim 7000 werden. "Dus eigenlijk heeft onze hele gemeenschap er zelf voor gezorgd dat wij hier vandaag zitten." De gemeente gaf hij als advies mee alerter te zijn bij het afgeven van vergunningen voor openbare gebouwen. "Zorg dat voordat deze wordt afgegeven, het gebouw vol doet aan alle eisen die er gesteld worden op het gebied van toegan- kelijkheid.' Tot slot feliciteerde hij het Gehandicapten Platform Ven ray met weer een overwinning, waarop als afsluiting gezamenlijk het glas geheven werd. Venray zou te schuchter en te bescheiden zijn. En dat terwijl Venray veel te bieden heeft op cultuurhistorische gebied en daarnaast tal van grootstedelijke voorzieningen heeft. Dat is de hoofdconclusie uit het plan van aanpak dat het bureau Merkator in opdracht van de gemeente Venray heeft gemaakt. Volgens het bureau is er in Venray wel voldoende draagvlak om onder leiding van de gemeente de vermar- keting van Venray aan te pak ken. Het plan moet nog door bur gemeester en wethouders wor den goedgekeurd maar de grote lijnen werden afgelopen donder dag tijdens een ondernemers bijeenkomst al bekendgemaakt. Zo benut Venray haar toeristisch profiel niet of nauwelijks. Met het Odapark, de schatten van de Grote Kerk en ook het St. Annaterrein heeft Venray op cultuurhistorisch gebied veel te bieden. Daarnaast heeft Venray een winkelcentrum met een breed scala aan winkels. Dat in combinatie met tal van voorzieningen zoals schouwburg en bioscoop waarmee het zich duidelijk van de andere regioge meenten onderscheidt. Al met al ingrediënten die Venray een aan trekkelijk woonklimaat bezorgen. Ook dat facet wordt in de promo tie van Venray nauwelijks benut. Hetzelfde geldt voor de promo tie richting bedrijven. Er is vol gens de onderzoekers voldoende ruimte voor ondernemers en het uitbouwen van bestaande acti viteiten zoals Science Link. Wel dient de gemeente oog te houden voor reeds in Venray gevestigde bedrijven. Kortom, Venray is vol gens Merkator het hart van de regio met tal van culturele en ste delijke voorzieningen waar Venray trots op mag zijn en meer bekend gemaakt mag worden. Initiatie ven zoals Fanray en Fraay Venray dragen daar al toe bij en moeten volgens de onderzoekers daar ook absoluut bij betrokken worden. Het plan van aanpak zal vermoe delijk in december in de raad wor den behandeld. Flextronics International Europe wil in juni 2008 het bedrijf sluiten. De directie heeft dat vrijdag medegedeeld aan het personeel. Twee weken geleden liet de directie al door schemeren dat er opnieuw een reorganisatie op stapel stond. Toen al werd gevreesd dat alle 240 resterende banen zouden verdwijnen. Vorig jaar verdwenen 465 banen na alweer de zoveelste reorganisa tie binnen het bedrijf. Flextronics International Europe nam in 2001 de assemblageafdeling van Xerox over. Toen nog werkten er 1250 mensen binnen het bedrijf. De vakbonden gaan zich de komende tijd buigen over een sociaal plan voor de laatste groep medewer kers. Veel werknemers die bij deze en de reorganisatie van vorig jaar zonder baan komen te zitten waren al vele jaren werkzaam binnen het bedrijf. Eerst bij Rank Xerox dat in 1965 naar Venray kwam, vervolgens bij Xerox en de laatste zes jaar bij Flextronics. In de topjaren van het bedrijf werkten er meer dan 3000 mensen. Binnen de Xerox-organisatie kende het bedrijf regelmatig reorganisaties. De eerste in maart 1983, toen 413 mensen ontslag kregen aangezegd. Begin deze eeuw stond Xerox aan de rand van het faillissement en werd wereldwijd een groot scheepse reorganisatie doorge voerd. Venray ontkwam daar ook niet aan en de assemblage-afdeling werd verkocht aan Flextronics. Op dat moment werkten bij Xerox in Venray ruim 2100 mensen. Meer dan de helft, 1250 personen, kre gen een nieuwe baas. Flextronics International Europe kon echter ook niet op tegen de veel goedko pere productie in lage lonenlan- den.In 2004 werden de eerste 300 banen geschrapt, gevolgd door de volgende 465 een jaar geleden. Vorige week kreeg het personeel te horen dat het doek definitief is gevallen voor Flextronics Interna tional. De perikelen binnen het bedrijf staan los van het zusterbedrijf Flextronics Logistics, dat even eens is gevestigd in Venray. Bij dit bedrijf, dat in 2002 Irish Express Europe overnam, werken inmid dels ruim 1300 mensen waaron der bijna 600 vaste krachten. Gemeente berekent slechts kleine huurverhoging Omroep Venray krijgt er een extra ruimte bij in het huidige gebouw. Het bestuur van de radio-omroep heeft bij de gemeente een verzoek ingediend om het leegstaan de lokaal van de voorma lige Marokkaanse moskee te mogen huren. De gemeente wilde in eerste instantie de huur met 1.500 euro per jaar verhogen. Daarmee ging de omroep niet akkoord. Waarna de huurverhoging is terugge draaid tot 800 euro. De lokale omroep betaalt momenteel 5.200 euro huur per jaar. Sinds 1998 zit Omroep Venray in het gebouw van de voormalige Dr. Poelsschool op de hoek Lange- weg-Hoenderstraat.Tot 2005 deel de de omroep de eerste verdie ping met de Marokkaanse moskee. Na de nieuwbouw van de moskee in Brukske vertrok het Marok kaans islamitisch centrum uit het gebouw. De ruimte staat sindsdien leeg. De benedenverdieping is in gebruik door de zangers van St. Frans. Omroep Venray is al langer op zoek naar meer ruimte. Begin dit jaar deed het bestuur het verzoek aan de gemeente om het leeg staande lokaal te mogen huren. De lokale omroep wil het vooral benutten als ontvangst- en verga derruimte. Waarin bijvoorbeeld bestuursvergaderingen en bijeen komsten kunnen plaatsvinden. Dit moet nu gebeuren in de hal wat weer storend is voor de uitzendin gen. De omroep wil ook meer werk maken van de acquisitie. Door de uitbreiding kunnen adverteerders beter worden ontvangen voor De gemeente Venray wil meer uniforme reclame op de gevels in het winkelcentrum. Wethouder Van der Broeck vertelde dat vorige week donderdagavond tijdens een ondernemersbijeenkomst in het gemeentehuis. Daarmee wil de gemeente het reclame- beleid, dat is vastgelegd in de nota Ruimtelijke Kwaliteit in Venray, ten uitvoer brengen en het straatbeeld in het centrum een positieve impuls geven. In die nota zijn onder andere de regels vastgelegd waar gevel reclame in de toekomst aan dient te voldoen. Op basis daarvan heeft de gemeente een inventarisatie laten maken van alle panden in het centrum van Venray. Deze ana lyse wordt aan de pandeigenaren van het centrum voorgelegd. Wan neer die mee willen werken aan de door de gemeente beoogde gevelverbetering, worden zij in contact gebracht met een bureau. Dit bureau maakt vervolgens op kosten van de gemeente een ont werp dat past binnen de regels die in de nota Ruimtelijke Kwaliteit zijn vastgelegd. De ondernemer dient vervolgens zelf zorg te dra gen voor de uitwerking (vergun ningaanvraag) en de uitvoering. Wanneer pandeigenaren/onder- nemers kenbaar maken dat zij aan het project willen deelnemen worden zij wel geacht binnen twee jaar de plannen te hebben uitgevoerd. De gemeente wil bin nen nu en vijf jaar dat alle panden in het centrum voldoen aan de in de nota gestelde regels. "Wanneer ondernemers of eigenaren nu instappen dragen wij zorg voor de ontwerpkosten" aldus de wet houder. "Bovendien is er nu nog sprake van vrijwillige deelname, over vijf jaar zal elk pand aan de eisen moeten voldoen" het inkopen van reclamespots. Omroep Venray wil een kwaliteits slag maken zoals is verwoord in het beleidsplan 'Afstemmen op golflengte 2010'. Het omroepbestuur liet de gemeente weten de huurverho ging van 1.500 euro per jaar niet te kunnen betalen. De gemeente ging overstag omdat de leegstaan de ruimte momenteel toch geen opbrengsten genereert. Er zou ook geen interesse van andere huurders voor zijn. Bovendien is in de huurovereenkomst afge sproken dat de huurtarieven niet kostendekkend behoeven te zijn. 'De huurders die gebruik maken van de voormalige Dr. Poelsschool hebben allen een beperkte draag kracht en een relatie met het maatschappelijk vlak'verklaart de gemeente. De jaarlijkse lasten voor het gehele gebouw bedraagt 37.050 euro. Daar staat nu een huurop brengst van 6.835 euro tegenover zodat de gemeente kampt met een exploitatietekort van 30.215 euro per jaar. Door de uitbreiding van Omroep Venray daalt het tekort iets naar 29.415 euro. Gewapende overval De politie onderzoekt een gewapende overval op een hore cagelegenheid die in de nacht van donderdag op vrijdag heeft plaats gevonden aan de Eindstraat. Een 44-jarige medewerker uit Venray was bezig toen twee gemaskerde mannen binnenkwamen. Één van de overvallers bedreigde hem met een steekwapen en eiste geld. Hierop reageerde de medewerker door snel een stoel te pakken en voor zich te houden. De daders zijn toen zonder buit in de rich ting van de parkeerplaats voor de kerk gerend. De politie vraagt eventuele getuigen contact op te nemen met de basiseenheid Ven ray via 0900-8844. niet ontvangen? Bel 582877! www.franslemmers.nl vrijdag tussen 9.00-17.00 uur PATERSSTRAAT 31 VENRAY TEL 0478 585 5 52 Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com tfe COMFORTABEL WONEN wnpak

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5