'Europese Tour André Rieu wordt een waanzinnige klus' Feestelijke opening brede school Woningbouw funest voor verkeersveiligheid Kapellenfestival in Swolgen /I I Intensief werk f Oude foto Service rubriek O PEEL EN MAAS Donderdag 25 oktober 2007 - Pagina 24 PRO FM Events in Tienray maakt internationaal furore Patrick Hop (28) is eigenaar van PRO FM Events en een hele drukke baas. Ooit begon hij met het uithelpen van zijn buurman. Tien jaar later start te hij een eigen bedrijf, gespe cialiseerd in het leveren van personeel voor evenementen. PRO FM Events is specialist in de op- en afbouw van festivi teiten. In twee jaar tijd is Pro FM uitgegroeid tot één van de grootste en bekendste organi saties in Nederland van podia en lichtwerk. Bijzonder aan het internationale bedrijf is de vestigingsplaats: geen grote stad in het westen van het land, maar Tienray. PRO FM Events staat voor cre atief, reactief en actief. Eigenaar Patrick Hop vertegenwoordigt dit allemaal. Bij binnenkomst is de jonge ondernemer druk in de weer met zijn mobiele telefoon. Het gesprek wordt netjes afge rond, Patrick Hop maakt een noti tie in zijn agenda en stelt zich voor. "De telefoon blijft gaan, het is een gekkenhuis. En dit is mijn kantoor. Klein, maar meer dan een bureau, telefoon en computer heb ik niet nodig." Patrick Hop nestelt zich aan de vergadertafel in het kleine, maar keurige kantoor. Ontspan nen, ondanks het voortdurend gerinkel van de telefoon, vertelt hij over het ontstaan, de groei en het succes van Pro FM Events. De naam Pro FM Events is afge leid van de vooropleiding facilitair management? Patrick Hop schudt van'nee'."Pro FM Events staat voor 'Professional Facility Management Events', de naam die ik samen met mijn voormalige compagnon heb bedacht. De oorsprong van mijn interesse in concerten en evene menten begon echter al eerder.Als vijftienjarige hielp ik mijn vader vaker. Je kent dat wel, zo'n klein mannetje dat op zaterdagochtend loopt te sjouwen met brandhout. Een buurman riep eens tegen me: 'hé Patrick, kun je niet eens komen helpen met opbouwen?' Vanaf dat moment ging ik vaker met hem mee naar kleine en grote concerten, waar ik van podium bouw via hekkenplaatsing tot het lichtwerk werd ingezet. Het beviel zo goed, dat er haast geen tijd meer was voor mijn opleiding en ik langzaam mijn eigen plan begon te trekken." SCHULD Patrick Hop kende met zijn bedrijf geen succesvolle start. "Mijn eerste eigen organisatie was een carnavalsavond in Horst, waarvoor wij Neet Oet Lottum hadden geprogrammeerd. Mijn voormalige compagnon Paul en ik kregen het voor elkaar om 25 bezoekers aan te trekken en ach ter te blijven met een schuld van 2000 euro. Het geleende geld van mijn vader hebben we dankzij goede improvisatie de daaropvol gende dag terugverdiend met een eenvoudige houseparty." De eerste personele klus was een twaalftal personen naar een concert van Bruce Springsteen sturen."Vooral mijn stage bij André Rieu heeft de doorslag gegeven. Dankzij goede service en het onderhouden van contacten ver zorgt PRO FM Events onder meer al drie jaar de volledige personele invulling voor André Rieu op het Vrijthof in Maastricht.Toen Patrick in januari 2006 besloot alleen ver der te gaan, leek de tijd dubbel zo snel te gaan. Voor de concerten van Marco Borsato, Frans Bauer, Guus Meeuwis, grote feesten van ID&T zoals Q-Base,Mysteryland en allerhande bedrijfsevenementen, bleven aanvragen binnenkomen. Voor de jongens is het zo'n mach tig gevoel om mee te werken aan grote evenementen en vervolgens met een crewbandje te genieten van het eigenhandig opgehangen decor en lichtwerk." Waar nodig helpt Patrick Hop mee met de opbouw van evene- menten."Daar geniet ik nog steeds van. Het is af en toe ook wel ont spannend, of het nu een concert van Bruce Springsteen, Marco Borsato of een lokaal evenement is. Ons bestand van 450 oproep krachten tracht ik in te zetten bij de voor hen bekende opdrachtge vers, zodat ze meteen bekend zijn met materialen en de gang van zaken. Het gros komt uit Tienray en omgeving, maar ik heb ver schillende mensen in het bestand die in Amsterdam, Maastricht of Enschede wonen. Dat ik in Tien ray ben gevestigd, is dus geen probleem. Het personeel woont of in de buurt of we rijden met bedrijfsbussen naar de gewenste locatie. Ik ben ooit vanuit Melder- slo begonnen en de regionale fes tiviteiten wil ik zeker niet missen. Ik geniet net zoveel van een lokaal evenement als van een megagroot concert of party voor tienduizend personen." WINTERFESTIVAL In de laatste week van septem ber heeft Pro FM Events de com plete technische productie en realisatie van het Koningsplein Festijn in Ridderkerk verzorgd. "Je kunt het je haast niet voorstellen, maar de programmering van acts, shows, licht, geluid en decors lag volledig in onze handen. Aan het geslaagde evenement hebben hon derden vrijwilligers meegewerkt. Een indrukwekkend spektakel. Ik hoop door goede samenwer king met gemeente, ondernemers, initiatiefnemers en marktkraam houders van Venray een mooi vrij toegankelijk Winterfestival neer te kunnen zetten in december. De oproer van de marktkraam houders begrijp ik, maar door de verkoop te combineren met het festijn kunnen we allemaal meer rendement behalen. De een groeit in naamsbekendheid, een ander in omzet en weer een ander in zelf voldoening." "Rust? Heb ik niet", vertelt Patrick Hop. "De telefoon staat roodgloeiend, daarom heb ik nu een fulltime medewerkster aan genomen ter ondersteuning van de planning. Ook wil ik de auto matisering verbeteren, want mijn agenda is vooral op de drukke dagen moeilijk leesbaar." Patrick Hop toont een reguliere agenda, die staat volgeschreven met namen van werknemers en evenementen. "In de nabije toe komst staat ons een waanzinnige klus te wachten: de realisatie van André Rieu's Europese Tour, waar voor we 300 medewerkers gaan leveren die deels meereizen. Stel je voor: 135 vrachtwagens vol met decor gefabriceerd door ons en dat wordt getoond in heel Euro pa." patrick@profmevents.com Met het oplaten van ballonnen kreeg de opening van de brede school in Swolgen afgelopen vrij dag een extra feestelijk tintje. De hele week stond de school al in het teken van activiteiten om het 'nieu we jasje' van de school feestelijk te openen. De leerkrachten, kinderen en ouders kunnen met recht trots zijn op het uiteindelijke resultaat. De brede school in Swolgen kreeg nieuwe vloeren en bestrating, een multifunctionele bibliotheek en fris geverfde muren. De school kan met vertrouwen in 2008 het 25- jarig jubileum tegemoet zien. De Raad van State moet bepa len of er wel of geen huis mag worden gebouwd in de 'punt' tussen de Generaal Dempsys- traat en de Donkstraat in Swol gen. Volgens de toekomstige overbuurman is dat funest voor het zicht en dus voor de verkeersveiligheid. De woningbouwplannen van J. Eibers dateren alweer van bijna vijfentwintig jaar terug. Tot voor kort hield de gemeente Meerlo- Wanssum altijd de boot af, omdat het betreffende perceel officieel te boek stond als groen. Vorig jaar besloot de gemeente echter alsnog de benodigde bouwvergunning en vrijstelling van het bestem mingsplan te verlenen, tot onge noegen van zowel de buurman als de overbuurman van het perceel. Nadat beiden eerder tevergeefs naar de rechtbank in Roermond waren gestapt, gingen ze in hoger beroep bij de Raad van State in Den Haag. Tijdens de zitting van 18 oktober jl. hamerde de raads man van overbuurman A.Janssen vooral op de verkeersveiligheid. De nieuwe woning zou het zicht op de toch al gevaarlijke kruising tussen de Generaal Dempsystraat en de Donkstraat nog verder verminderen, met funeste gevol gen voor de verkeersveiligheid. Temeer daar het bouwplan op verzoek van buurman H. Peeters al een stukje richting de punt is opgeschoven. Peeters zou op zijn beurt graag zien dat de nieuwe woning nog een stukje verder opschuift. De nieuwbouw zou immers een aanslag vormen op zijn uitzicht, zonlicht en privacy. De gemeente erkent dat diens situatie er niet beter op wordt, maar van een onaanvaardbare aantasting van het woonklimaat zou geen sprake zijn. En met het oog op de verkeersveiligheid zit een verdere verschuiving er niet in. Staatsraad Van der Spoel vroeg vooral door op dit laatste punt. Hoewel er officieel sprake is van een 30-kilometerzone, beweert Janssen dat er stelselmatig te hard wordt gereden. Zodoende zouden de officiële berekeningen voor de benodigde remweg en het bijbe horende zicht veel te optimistisch zijn. Wat de gemeente betreft, is dit echter een andere kwestie.Als Janssen gelijk heeft, moet tegen de hardrijders worden opgetreden. Een reden om de nieuwe woning tegen te houden is dit niet. De Raad van State heeft bin nen enkele maanden het laatste woord, waarna Eibers al dan niet eindelijk kan beginnen met bou wen. Janssen blijft erbij dat het op zijn minst merkwaardig is dat een stuk grond dat tientallen jaren groen is gehouden, opeens als 'inbreidingslocatie' geldt. Blaasorkest De Sigboldhemer uit Swolgen houdt op zondag 28 oktober van 14.00 tot 19.00 uur een kapellenfestival in zaal Wilhel- mina in Swolgen. De Sigboldhe mer bestaat uit elf muzikanten en het repertoire bestaat uitTsjechi- sche-Moravische muziek met een zangeres van Tsjechische afkomst, die garant staat voor de perfecte uitspraak van deze moeilijke maar schitterende taal. Onder leiding van Lambert Rooijendijk zorgen de Sigboldhemer voor een mooie muzikale middag. Die Stevenslander muzikanten Stevensbeek zijn opgericht in 1991- Onder leiding van Joseph Eddy Krenz en enkele muzikanten begon de kapel met de bekende egerlander muziek. Na het vijfjarig bestaan verschoof het accent naar Tsjechische blaasmuziek onder leiding van Tiny van Dommelen. In 2000 nam de kapel gesteund door haar vriendenclub deel aan een concours in Bergeyk, waar ze een eerste prijs met lof der jury behaalde en promoveerde naar de Bergklasse. Deelname aan de Nederlandse kampioenschappen leverde wederom de eerste prijs op met het hoogst aantal te beha len punten. Na enkele jaren overal in Limburg en Brabant gmuziek te hebben gemaakt op bekende plaatsen volgde dirigent Jan van Osch uit Merselo, Van Domme len op. Krajovjanka is sinds hun korte bestaan al een begrip in de nationale en internationale blaas- muziekwereld, een blaaskapel uit het midden van Limburg en Zuid oost Brabant. Sinds de start van Krajovjanka, is het Nicole Verkou- len samen met haar muzikanten gelukt zich op de kalender van de Tsjechische en Bohmische volks muziek te spelen in binnen- en buitenland. Een jonge dynamische blaaskapel met een voorliefde voor Moravische en Bomische volksmuziek. Krajovjanka staat onder leiding van Verkoulen en dat is best een bijzondere vermel ding waard, want het komt maar zelden voor dat de muzikale lei ding van een kapel in handen is van een vrouw. Krajovjanka, is een garantie voor gedegen en sfeer volle Tsjechische en Bohmische blaasmuziek. Dorpsraad Tienray Op maandag 29 oktober verga dert de Dorpsraad Tienray vanaf 20.00 uur in de vergaderruimte van dienstencentrum Zonnehof. Op de agenda staat onder ande re de enquete, website, werkgroep monument, 150 jaar Lourdes, Ruimtelijke Ordening en Leefbaar heid. Huldiging 'gouden' Jens Gruntjens Judoka Jens Gruntjens (12) wordt zaterdagmiddag 27 oktober op initiatief van de dorpsraad gehuldigd in zijn woonplaats Meerlo. De jeug dige Meerlonaar, die in Sjang hai een gouden medaille won op de Special Olympics World Summer Games, wordt door de inwoners van het dorp voor zijn unieke prestatie in het zonnetje gezet. De plaatselijke muziekvereniging begeleidt de kampioen vanaf zijn ouderlijk huis naar het gemeentehuis, waar rond 14.00 uur de huldi ging zal plaatsvinden. Jens Gruntjes deed samen met zijn clubgenoten Tjeerd Nelissen en Patrick van de Beuken van Sportinstituut Verhagen uit Venray mee aan deze Olympische Spelen voor mensen met een verstande lijke beperking. Special Olympics Inc., een wereldwijde organisa tie op het gebied van sport voor mensen met een verstandelijke beperking, organiseerde voor de twaalfde keer dit evenement. Dit jaar voor het eerst met judo als officiële sport. Het was dus echt 'special' voor de judoka's en trainer/begeleider Rudi Verhagen van Sportinstituut Verhagen om als eerste Limburgers te mogen strijden tegen G-judoka's uit de hele wereld. En met succes, want naast de gouden plak voor Jens Gruntjens behaalden Tjeerd Nelis sen (15) en Patrick van de Beuken (18) een zilveren medaille. Elk jaar kwam het werk weer terug. Een in de huidige tijd bio logisch verantwoord onkruid verwijderen en "bieten dunnen". Op de foto zijn Ton Mooren met zus Nelly met veel plezier aan het werk. (foto: Heemkundevereni- ging Meerlo-Wanssum) Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr.Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tienray-Swolgen, Meeuwstraat 16, 5854 GD Bergen. Voor bezoekwerk: tel.0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2007 | | pagina 24