Hoeve Blues Roots Rock Night Stars in Concert Harmonie Oostrum op concours Licht in het Donker Uitvoering Erato, Vivace, Poco a poco Receptie zangvereniging Vondel Kom Op speelt Een onbeschreven blad Susanne van Els opent concertreeks Niets! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 25 oktober 2007 - Pagina 21 De Witte Hoeve staat op zater dag 27 oktober vanaf 20.00 uur weer op zijn grondvesten te tril len als de tiende aflevering van de Hoeve Blues Roots Rock Night wordt gehouden. Vorig jaar werd besloten om meer muziekstijlen met blues ach tergronden te laten horen, en hier mee een groter publiek te berei ken. Omdat al die stijlen nooit te horen en te zien zijn in Venray heeft de organisatie van Hoeve Blues er alles aan gedaan om met de vier bands die deze avond op het podium staan zo veel moge lijk stijlen te laten horen. Voor bij komen onder andere blues, rhythm&blues, swing, boogie, jump, rock, rock&roll, rockabilly, Americana en swamp. De bands die deze avond optreden zijn The Seatsniffers uit België, al jaren een topper in Europa met hun Roots muziek.The Big Four een Belgisch- Nederlandse band die zich toelegt op Swing Blues, een stijl die door de Amerikaanse bands gebracht werd in de jaren '40 en '50. Een mix van swing blues en swingen de rock&roll. T Bird Rhythm een Nederlandse band die zich toelegt op de Sound van de Legendarische band The Fabulous Thunderbirds. Als men liefhebber is van de Fab. Thunderbirds mis dan deze band niet, want ze benaderen het origi neel akelig dichtbij. De leden vanT Bird zijn allemaal muzikanten die al jarenlang in diverse bluesbands spelen. Tot slot is het de beurt aan de Venrayse Band Dont Lose It. Een band die bestaat uit muzikan ten die al 35 tot 40 jaar bezig zijn met muziek. Zij spelen liedjes van diverse bands, zoals The Southern Blues Band, Third Room, Street Corner, VeGe band, Blues-U-Hate- 2-Lose en Rocking Starfighters. Kaarten zijn te reserveren via tel. (0478)580624 of (0478)581626 of via e-mail l-linders@home.nl. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij De Witte Hoeve. Zie ook www.dewittehoeve.com. Smartlappen tijdens halloweenconcert Fanfare St. Cecilia uit Maashees is klaar voor het halloweencon cert dat op 28 oktober gaat plaats vinden in de sporthal in Maashees. Het concert begint om 16.00 uur. Op deze middag gaat de Maashese fanfare deze van oorsprong Kel tische traditie tot leven brengen met muziek die goed past bij de enge halloweensfeer. Ook de sporthal is in halloweenstijl inge richt. Spannende lichteffecten en pompoensoep zullen niet ontbre ken. Het fanfareorkest staat onder leiding van Theo Bindels en speelt onder andere een melodie uit de film Harry Potter en uit de musical The Phantom of the Opera. Behal ve de fanfare brengt cabaretgroep De Weduwen enkele sketches en smartlappen. Tijdens het laatste blok vieren zij een heksenfeestje en zingen zij liederen zoals Mama Mia en la Bamba. Kaarten en infor matie zijn verkrijgbaar via tele foon 06-15360643. Zie ook www. fanfaremaasheesnl Country line-dance De countrylinedansers van Plein 27 in Maashees houden op zondag middag 28 oktober een cd middag met DJ John. Men kan verzoekjes aanvragen.Aanvang 14.00 uur. Wat gebeurt er als U niet adverteert De voorbereiding van het tra ditionele eindejaarsconcert van het Venrays Mannenkoor dat dit jaar in samenwerking met het Guido's Orchestra wordt gehou den is in volle gang. Het Venray's Mannenkoor geniet grote belang stelling van cultuurliefhebbers uit de regio Noord Limburg en Zuidoost Brabant. Het koor heeft behalve door haar voortduren sterk vernieuwend repertoire, ook bekendheid verworven van wege haar succesvolle acties ter verjonging van het ledenbestand, en dat in een tijd dat vergrijzing de grootste kopzorg is voor nage noeg alle koren in den lande en daar buiten. De verjonging van het ledenbestand en vernieuwing in repertoire alsook in de presentatie gaan, elkaar versterkend, hand in hand. Ook het eindejaarsconcert zit opnieuw vol met nieuwe addi tionele elementen, die opnieuw garant staan voor een onvergete lijke happening waarbij, hoe kan het ook anders, een opbouw zal zijn verwerkt die zelfs bij de koel ste onder ons een warm en fijn gevoel te weeg zal brengen wat past bij de kersttijd. Guido Diete ren en zijn Orchestra zijn even eens wel bekend in de regio want deze samenwerking met het Ven ray's Mannenkoor is niet het eer ste optreden van dit orkest in de schouwburg van Venray. Dieteren gaf al meerdere malen zeer suc cesvolle concerten in de Venrayse Schouwburg. Het programma is door de dirigent van het Venrays Mannenkoor, Anton Kropivsek, samen met Guido Dieteren per soonlijk in elkaar gezet. Het koor brengt diverse werken waarbij zangeres Wendy Kokkelkoren zal soleren. Kokkelkoren geniet voor al faam als vaste zangsoliste van de succesvolle muziekproductie van Guido's Orchestra, maar heeft ook samen met sterren als Marco Bosa- to en Alessandro Safina gezongen. Tevens heeft Kokkelkoren suc cesvol haar eerste solo-album Fee lings uitgebracht waarop zij diver se duetten samen met haar zus In het Liberty Park in Overloon is de nieuwe tentoonstelling Licht in het Donker te zien. De titel ver wijst naar de buizen- en lampenfa brieken van Philips. In de tentoon stelling gaat het om de speciale werkplaats die Philips in Kamp Vught had voor haar eigen mede werkers. Door die werkplaats kon voorkomen worden dat honder den Philips-medewerkers, deels van Joodse afkomst, op transport werden gesteld naar de vernieti gingskampen. In het SS-concentra- tiekamp in Vught werden verschil lende fabricagewerkzaamheden verricht. Het macabere daaraan was dat de Philips-producten bedoeld waren voor de Duitse oorlogsindustrie. De gevangen genomen medewerkers moes ten in Kamp Vught dus spullen maken die tegen de Geallieerden gebruikt zouden kunnen worden. Op vernuftige wijze werd gepro beerd om deze onderdelen dan net iets minder goed te maken, zodat ze bijvoorbeeld vaker ver vangen moesten worden. Zo kon de inzet van militair materieel een beetje bekort worden. Het zoge heten Philips-Kommando kon zo jaren blijven bestaan, totdat een wisseling van de kampcomman dant hieraan een drastisch einde maakte. Veel Philips-medewerkers uit Kamp Vught moesten alsnog op transport maar gelukkig over leefde het merendeel de kampen, omdat het einde van de oorlog tij dig in beeld kwam. Het verhaal van het Philips-Kommando in Kamp Vught wordt wel eens de Neder landse versie van Schindler's List genoemd, een bekend verhaal van een Duitse fabrikant die ook hon derden Joodse werknemers uit handen van het NAZI-regime wist te houden. De tentoonstelling in het kampengebouw van het Liber ty Park is dagelijks te bezoeken tussen tien uur 's morgens en vijf uur 's middags. Het verhaal wordt verteld aan de hand van geluids fragmenten, teksten, foto's en ori ginele Philips-onderdelen. De ten toonstelling is te zien tot en met 6 februari. Tijdens de heilige mis van 19.15 uur op zaterdag 27 oktober in de Grote Kerk in Venray wordt de Messe Brève in C van Charles Gou nod uitgevoerd door Gemengde zangvereniging Erato uit Blitters- wijck, Gemengd koor Vivace uit Ysselsteyn en strijkersensemble Poco a poco uit Venray. Violist San- der Hendrix en pianiste Els Pete rink nemen de solopartijen van het door J.S. Bach gecomponeerde Wohl mir, dass ich Jesus habevoor hun rekening. Het geheel staat onder lei ding van dirigent Jos Wilmer. De samenwerking, tussen de beide koren en het strijkerensemble kwam tot stand doordat Erato in het programma, voor de viering van hun 40-jarig jubileum, een speciale eucharistieviering had opgenomen. Samen met Vivace en Poco a poco wilde het koor in deze viering de Messe Brève in C van Gounod ten gehore brengen. De muzikale klik tussen dirigent Jos Wilmer, die beide koren onder zijn hoede heeft, en dirigent San- der Hendrix, van Poco a poco, was er meteen. Hieruit volgde een reeks zeer plezierige gezamenlijke repetitieavonden. Dit resulteerde in een succesvolle uitvoering op eind september in de parochie kerk in Blitterswijck. De Locht De Week van het Brood wordt van 28 oktober tot en met 4 november gehouden. Daar streek museum De Locht in Melderslo over een eigen bakoven beschikt, hebben de bakkers van De Locht besloten om extra aandacht te schenken aan deze landelijke actie. Dit betekent dat er op zondagmid dag 28 oktober, woensdagmiddag 31 oktober en zondagmiddag 4 november speciale bakactiviteiten zijn voor kinderen. Ze mogen hun eigen broodje kneden en bakken. Op 28 oktober staan op de bin nenplaats enkele oldtimers opge steld. Het museum is alle dagen open van 11.00 tot 17.00 uur. De bijzondere activiteiten op zondag en woensdag beginnen om 14.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. Expositie Hedy Derks In november exposeert de Ven rayse kunstenares Hedy Derks in de bibliotheek in Venray. Getoond worden onder andere schilderijen waaronder de serie Copperfield. Derks werkt vanaf 2006 als ont werpster van kunstposters en ze is beeldend kunstenaar. Ze werkt vooral in opdracht. Haar werk bestaat uit uiteenlopende thema's van reclameposters tot aan klas siek en modern abstract. Reliëf, strak of gecombineerd, waarbij licht, schaduwen, compositie en kleur samen een geheel worden. Momenteel volgt ze een oplei ding aan de kunstacademie Artez in Arnhem. Meer informatie is te vinden op www.hedyline.nl. De expositie is te bekijken tijdens de openingstijden van de biblio theek. Gemengde zangvereniging Von del uit Vierlingsbeek houdt op zondag 28 oktober een receptie. Het koor, bestaande uit 38 leden en dirigent Mia Schoonbrood, kijkt tijdens deze feestelijke receptie terug op zestig jaar koor geschiedenis. Opgericht in 1947, behaalde het koor in het verleden al vele successen en deze zestigja rige bruist nog altijd van energie. Afgelopen september nog werd een geslaagde concertreis onder nomen naar Trier in Duitsland. Naast een gezamenlijk avondcon cert, werd door het koor opgetre den in de Basilika. Een absoluut hoogtepunt vormde echter het concert in de imposante Dom kerk, waar de bisschop van Trier sinds eeuwen resideert. Op de receptie die duurt van 11.00 tot 13.00 uur en wordt gehouden in zalencentrum Concordia in Vier lingsbeek, is tevens een kleine fototentoonstelling te zien die een overzicht geeft van het koor verleden. Uiteraard wordt er ook gezongen door Vondel en aan de piano zit Theo Hes. Met name oud leden, en verder iedereen die het koor een warm hart toedraagt is van harte welkom. Zie ook www. zangvereniging-vondelnl Harmonie Sub Matris Tutela neemt op zondag 4 november deel aan het concours van de Hol landse Bond van Muziekvereni gingen in Noordwijkerhout. De harmonie komt uit in de tweede divisie en staat onder leiding van dirigente Betty Bartels. Aanvan kelijk zou deelgenomen worden aan een concours van de KNFM in Venlo. Dit is echter vanwege te weinig deelnemers afgelast. Om toch op dezelfde datum op con cours te kunnen gaan bleef alleen het concours van de Hollandse Bond over. De jury bestaat uit de herenA. van Diepen, W Jongen en T. Oosterman. Voorafgaand aan de concours deelname houdt de harmonie op zaterdag 3 november een concert onder de naam Prelude Concert. Prelude staat voor voorspel en het concert is dan ook een opmaat naar de concoursdeelname. De harmonie gaat een Spaans pro gramma uitvoeren met medewer king van de Roemeense violist Rasvan Dumitru, die ook op zon dag mee gaat spelen tijdens het concours. Rasvan Dumitru is een jonge violist die bij diverse sym fonieorkesten in Roemenië speelt en al diverse internationale prijzen heeft gewonnen. Onlangs was hij nog te gast bij het Orlandofestival in Landgraaf. Na het optreden van de harmonie gaat Dumitru ook als solist optreden en wordt het Trio van Khachaturian uitgevoerd, waarbij naast Dumitru op viool ook Von Reijnders op piano en Wim Romeijn op klarinet meespe len. Het concert vindt plaats in de kerk van Oostrum en begint om 20.00 uur. In Oostrum zijn kaarten verkrijgbaar bij Slagerij Biermann, en in Venray bij van de Mortel Assurantie Advies aan het Pastoor Wijnhovenpark. Kaarten bestellen kan ook via e-mail j_schuurmans@ hotmail.com. Meer informatie over de harmonie en het concert staat op www.Aostrum.nl. Toneelvereniging Kom Op uit Holthees-Smakt brengt al vele jaren kluchten op de planken die garant staan voor een gezellig avondje uit, waarbij vooral veel gelachen wordt. Dit jaar brengen ze de komische thriller Een onbe schreven blad. Hierin draait alles om een vrouw die met geheugen verlies in het ziekenhuis belandt. Niemand weet wie ze is en de dokter plaatst een oproep in de krant om bekenden van de vrouw zich te melden. Hierop melden zich verschillende, al dan niet vriendelijke mensen, waardoor al snel veel over de vrouw bekend wordt. Het blijkt dat de vrouw al heel wat op haar kerfstok heeft. Hoe dit afloopt kan men zien op zondag 4 november vanaf 14.30 uur in Plein 27 in Maashees en op woensdag 7 november, don derdag 8 november en vrijdag 9 november vanaf 20.00 uur in 't Pelgrimshuis in Smakt. Kaarten zijn te bestellen bij Christien Gou- mans via telefoon (0478)636676 of bij Anneke Evers via telefoon (0478)632408. De serie concerten 2007-2008 in het Theehuis in Het Odapark in Venray opent op zondag 28 okto ber om 15.30 uur met een concert waarin als rode draad de altviool sonate van Ligeti, Hongaars com ponist die na zijn vlucht in 1956 uit Hongarije vermaardheid ver wierf in het Westen met onconven tionele muziek. Maar wel muziek die sprekend genoeg was om film regisseur Stanley Kubrick ertoe te brengen Ligeti's muziek te gebrui ken in zijn 2001A spoce Odyssey en Eyes wide shut. Susanne van Els, de soliste van zondag, was de eerste die in ons land zijn altvi oolsonate heeft gespeeld. Van Els, die een kostbare Testore (1745) bespeelt, is altvioliste van het Schönberg Ensemble dat onder leiding van Reinbert de Leeuw een belangrijke bijdrage levert aan de verbreiding van de eigentijdse muziek. Zij gaat dan ook stukken spelen van Nederlandse compo nisten als Huba de Graaf, Willem Jeths en Louis Andriessen. Na een concert dat hij in februari 1997 in het Theehuis gaf met werken van Erik Satie, zei Reinbert de Leeuw: Eigentijdse muziek wordt toegan kelijk als je erbij bent: muziek is niet alleen voor de oren maar ook om naar te kijken. Dan heb je als musicus contact met de luisteraar en de luisteraar met de muziek. Dat gold voor Mozart, dat geldt ook nu. Van Els ontving de Cul tuurprijs van de Stad Nijmegen voor haar verdiensten als uitvoe rend musicus, jureert, geeft les aan verschillende universiteiten, ontwierp een muziekcursus voor het University College Utrecht, is bestuurslid van het Fonds voor de Scheppende Toonkunst en is lid van de benoemingenadvies commissie van de Raad voor Cul tuur. Voor dit concert zijn kaarten verkrijgbaar bij Concertorgani satie Fred H. Renirie via telefoon (0478)582472, via e-mail fredh. renirie.@home.nl of aan de ingang van het Theehuis vlak voor aan vang van het concert. Melodramatic bij Jera'70 Melodramatic staat op zaterdag 27 oktober op het podium van Jera'70 in Ysselsteyn. Deze uit Woerden afkomstige band gaat er met hun rock en skacovers voor zorgen dat het publiek een onver getelijke avond gaat beleven. De achtkoppige coverband Melodra matic is uniek in z'n soort. Door de brede muzieksmaak van de bandleden en de inmiddels jaren lange ervaring, is een 'rockbandje' uitgegroeid tot een 'No nonsense- BOOM-in your face' rock ska party machine. Zonder pardon wordt de ene hit na de andere het publiek ingegooid in een tempo dat maar een ding kan betekenen: Melodramatic wil het publiek vanavond vermaken! Denk niet aan een standaard rockcover- band, want deze formatie is niet te beroerd om een classic, Irish tra ditional of glamourrockhit even te 'schudden voor gebruik'. De bla zers zorgen ervoor dat de uitstap jes naar feest ska onverwacht en helemaal raak zijn. De roadie kan een behoorlijke keel opzetten dus ook hij legt even een bezoek je aan het podium af. Vanaf 20.00 uur gaat het bier rijkelijk vloeien tot in de kleine uurtjes. Tessa Kokkelkoren zingt. Onder begeleiding van een negenmans ensemble van Guido's Orchestra geven Wendy Tessa samen met het Venray's Mannenkoor een optreden, waarbij wereldberoem de romantische melodieën maar ook vele kerstliederen ten gehore worden gebracht. Het sprankelen de ensemble, de betoverende zang van Wendy en Tessa Kokkelkoren en de warme klanken van het Ven ray's Mannenkoor zijn de ingredi ënten voor dit eindejaarsconcert. Het concert wordt dit jaar, mede door het grote succes van de laat ste jaren, tweemaal uitgevoerd, en wel op zaterdagavond 22 decem ber vanaf 20.00 uur en op zondag middag 23 december vanaf 14.30 uur, beide keren in de schouw burg van Venray. Kaarten zijn nog bestellen via info@venraysman- nenkoor.nl. of bij Piet Pannekoek aan de Liebeth Ribiusstraat 18 in Venray, telefoon (0478)589207, e-mail pietpannekoek@home.nl. Kunst Cultuur socthej ■U-S ROCK B,

Peel en Maas | 2007 | | pagina 21