Gemeente Venray Subsidie voor De Rosmolen in Geijsteren Venray zo' mooi! Leerlingen spelen Venrays Archiefspel Openbare bekendmakingen Collecte Toeslag vervangt kinderkorting Kijk ook op www.venray.nl Blikje levert 50 euro op Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden In de publiekshal van het gemeentehuis werd vorige week vrijdag het Venrayse Archiefspel gespeeld. Leerlingen van het Raayland College konden zo, samen met wethouder Mathieu Emonts, Karin Bruggeman (afdelingsmanager Publieksdiensten) en Peter Teeuwen (voorzitter Historisch Platform Venray), op ongedwongen wijze kennismaken met de bronnen van het gemeentearchief. Het spel is bedacht door René Bleumink, leraar geschiedenis aan het Raayland College. Het spel is in principe bedoeld voor leerlingen van de 2e klassen havo en vwo, maar iedereen vanaf twaalf jaar kan het spelen. Op het spelbord is een plattegrond van de gemeente Venray afgebeeld met daarop een route die door de hele gemeente voert. Met pionnen wordt de route afgelegd. Onderweg moeten de spelers opdrachten uitvoeren of vragen beantwoorden die betrekking hebben op de historie van Venray en de kerkdorpen. Voor uitvoering van de opdrachten maken zij gebruik van de bronnen van het gemeentearchief, zoals boeken, films en foto's. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Vergaderingen Bouwplannen Aangevraagd Bouwaanvragen Uniforme openbare voorbereidingsprocedure (UOV) Verleend Wet milieubeheer Meldingen Besluiten Werk in uitvoering Donderdag 25 oktober 2007 - Pagina 20 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 43 De gemeente Venray geeft 7414,- subsidie voor de instandhouding van rijksmonu ment De Rosmolen in Geijsteren. Het bedrag is bedoeld voor een periode van vier jaar. Door de toekenning is de provincie Limburg bereid om hetzelfde subsidiebedrag te geven aan Landgoed Geijsteren BV, dat de molen beheert. Uit berekeningen van de Rijksdienst voor Archeologie, Cultuurlandschap en Monumenten blijkt dat voor het in stand houden van De Rosmolen een kleine 60.000 nodig is. Molens hebben echter recht op hooguit C 50.000 subsidie in zes jaar. De Rijksdienst wil daarvan 60 procent 30.000) betalen. Van de bijna 30.000 die dan nog nodig is, nemen de gemeente en de provincie ieder 25 procent voor hun rekening. Dat betekent een bedrag van 7414,- in vier jaar. Achterhaald Eigenlijk valt De Rosmolen niet onder de Subsidieverordening gemeente lijke monumenten. Zo gaat het om een rijksmonument en niet om een gemeentelijk monument. Bovendien is de verordening bedoeld voor onderhoud en restauratie van monu menten, niet voor de instandhouding daarvan. En tot slot is er een be staande Subsidieregeling onderhoud molens. Waarom krijgt De Rosmolen dan toch geld? De Subsidieregeling onderhoud molens is feitelijk achter haald. De overheidsregels waarop ze was gebaseerd, bestaan niet meer. De gemeente Venray zal de regeling binnenkort herzien, waardoor ook rijksmonumenten geld kunnen krijgen. Het college loopt met zijn beslissing over De Rosmolen hierop vooruit. Dat kan ook omdat het in bijzondere omstandigheden is toe gestaan om van de verordening af te wijken. Rapport De verordening stelt wel als voor waarde dat er een rapport van de Stichting Monumentenwacht Limburg ligt voor de financiële onderbouwing van het verzoek om subsidiegeld. Maar de Rijksdienst voor Archeologie, Cultuurlandschap en Monumenten heeft al berekend hoeveel geld nodig is voor de instandhouding van de molen. Daarom ziet het college ervan af om dit rapport te eisen. Dat zou slechts dubbel werk betekenen. De kindertoeslag (niet te verwarren met de kinderopvangtoeslag) vervangt vanaf 1 januari 2008 de kinderkorting. Deze nieuwe, inkomensafhankelijke toeslag is bedoeld als tegemoetkoming in de onderhoudskosten van kinderen en kan oplopen tot ruim C 80,- per maand. De huidige kinderkorting wordt vervangen omdat niet ieder huishouden ervoor in aanmerking komt. Zo betalen werkende, alleenstaande ouders met een minimumloon niet voldoende belasting om de kinderkorting te kunnen krijgen. Maar zij hebben de korting vaak het hardste nodig. Dit manco wordt opgelost door de kinderkorting te vervangen door de kinder toeslag. SVB De Sociale Verzekeringsbank, die ook de kinderbijslag uitbetaalt, speelt de gegevens van mensen met kinderen door aan de Belastingdienst. Als ouders samen niet meer verdienen dan 46.700,- dan ontvangen ze de kinder toeslag. Ze hoeven er zelf geen actie voor te ondernemen, maar zullen in november een beschikking ontvangen over de hoogte van het bedrag waar ze recht op hebben. Het aantal kinderen maakt hierbij niet uit. Zelf aanvragen Ouders die in 2007 geen kinderkorting ontvingen, zullen in sommige gevallen de kindertoeslag wél zelf aan moeten vragen. Dat is het geval als ze nog niet bekend zijn bij de Belastingdienst en dus nog geen huur-, zorg- of kinderopvangtoeslag ontvangen, of wanneer hun inkomen plotseling sterk daalt. Aanvragen kan via www.toeslagen.nl. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van dinsdag 23 oktober gevallen op lot nummer 3018255 bij VIP Landweert (Plusmarkt). De bon kan worden ingewisseld bij deze Plusmarkt. Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. U krijgt de loten als u lege petfles- sen of lege drankblikjes inlevert bij de VIP-terminals. Elke week wordt een levensmiddelenbon van 50 euro verloot en eenmaal per maand 1 minuut gratis winkelen. Agenda voor de openbare vergadering van de gemeenteraad te houden op dinsdag 30 oktober 2007 en voortgezet op dinsdag 6 november 2007 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1. Aanvang van de vergadering op 30 oktober om 19.30 uur en op 6 november om 19.00 uur. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de raad van de gemeente Venray, gehouden op dinsdag 18 september 2007 6. Ingekomen stukken Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur Onderdeel C 8. Vaststelling bestemmingsplan Circuit De Peel 9. Vaststelling Woonvisie Venray 10. Burgerparticipatie in Venray 11. Spreidingsbeleid supermarkten 12. Ontwikkeling van een sport- en evenementenhal aan de Zuidsingel 13. Delegatiebesluit met betrekking tot artikel 19 lid Wet op de ruimtelijke ordening ten behoeve van het oprichten van een tennispark aan de Bosweg/Paul Burgmanstraat 14. Delegatiebesluit met betrekking tot artikel 19 lid Wet op de ruimtelijke ordening ten behoeve van diverse projecten 15. Ter bespreking nota van Burgemeester en Wethouders inzake inkoop projectondersteuning Project Ontwerpfase Herhuisvesting Gemeentelijke Organisatie Onderdeel D 16. Informatiebeleidsplan 2007 - 2010 17. Subsidieverordening Wensgeld Gemeente Venray 18. Exploitatielasten 't Podium 19. Huisvesting Primair Onderwijs 2008 20. Vervanging vloeren basisschool De Hei 21. Verordening voorzieningen maatschappelijke ondersteuning gemeente Venray 22. Verordening schuldhulpverlening 23. Kadernota post onvoorziene uitgaven 24. Toekomst lokale VVV 25. Herziene vaststelling Bijlage 2 Single information single audit (SISA) behorende bij de Programmaverantwoording 2006 en als gevolg hiervan opnieuw uitgebracht Rapport van Bevindingen 2006 door PricewaterhouseCoopers 26. Algemene Subsidieverordening 27. Verantwoording van het groepsrisico externe veiligheid en de aanwezigheid van een restrisico externe veiligheid betreffende woningbouw aan de Keizer Karelweg te Vredepeel 28. Wensen of bedenkingen kenbaar maken met betrekking tot het deelnemen in een stichting tot beheer van het erfgoed van de Zusters Ursulinen 29. Toezeggingenlijst van de gemeenteraad Onderdeel E 30. Vaststelling programma beg roting 2008 31. Sluiting. - Torenvalk 38 - plaatsen overkapping carport (nr. ba070477) - Torenvalk 40 - plaatsen overkapping carport (nr. ba070478) - St. Catharinastraat 25 - vergroten van een woning (nr. ba070479) - Ripseweg 1 - plaatsen van een automatische krooshekreininger (nr. ba070480) - Kempweg 70 - bouwen van een fietsenberging (nr. ba070481) - Mr. Driessensstraat 9 - bouwen van een terrasoverkapping (nr. ba070482) - De Schans ongenummerd - bouwen van 6 woningen (nr. ba070483) - Pavanestraat 84 - bouwen van een dakkapel (nr. ba070484) - Timmermannsweg 103 - bouwen van een vleesvarkensstal (nr. ba070485). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voorbereidingsprocedure, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding - Buitenweg 3 - bouwen van een bergruimte en carport (nr. ba070463) - Deurneseweg 148 - gedeeltelijk vergroten van een ligboxenstal voor koeien (nr. ba060355) - Steegse Peelweg 55 - veranderen bedrijfsruimte t.b.v. een wijnproeverij (nr. ba070019) - Deurneseweg 72 - bouwen van een pluimveestal en loods (nr. ba070307) - De Zomp 4 - bouwen van een pluimveestal (nr. ba070179) - Haag 28 - verbouwen van een woonboerderij (nr. ba060445) - Merseloseweg 176 - vergroten van een woning (nr. ba070284). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 26 oktober 2007 t/m 6 december 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Tegen het definitieve besluit kunt u later alleen beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijker wijs niet in staat bent geweest. Vrijstellingen en bouwvergunningen zonder UOV -Pastoor Jacobspeel 4 - machine opslagloods (nr. ba070373, verzenddatum 12/10). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) -Macroweg 2 te Venray - Timmerfabriek P. van Duijnhoven BV, Macroweg 2 te Venray voor het uitbreiden van de opslagruimte en het uitbreiden/vernieuwen van de kantoorruimten. De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de verklaring met bijbehorende stukken van 26 oktober 2007 t/m 6 december 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Matthiasstraat 3 te Castenray - een revisievergunning te verlenen aan J.M.H.J. Willemssen, Matthiasstraat 3 te Castenray voor een varkensfokbedrijf en akkerbouwbedrijf - Timmermannsweg 120 te Ysselsteyn - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van J.P.N. Pijnenborg, Timmermannsweg 120 te Ysselsteyn voor een legkippen-, vleesvarkens- en melkrundveehouderij. Deze intrekking is t.b.v. de locatie aan de Vliegertsdijk 18 in Grashoek (verzoek vergunninghouder). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 26 oktober 2007 t/m 6 december 2007 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 25 oktober 2007 Burgemeester en Wethouders van Venray In de nacht van zaterdag 27 op zondag 28 oktober sluit Strukton Railinfra Zuid de spoorwegovergang aan de Mgr. Hanssenstraat in Oostrum af van 00.00 tot 08.00 uur, of zoveel langer als nodig is. Dit in verband met onderhouds werkzaamheden aan het spoor. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Openbare Ruimte via nummer (0478) 52 33 33. 27 okt. - (P)uur Natuur, De Marke-nacht, Kempkensberg 27 en 28 okt. - Stuntshow, Venray 28 okt. t/m 3 nov. - Stichting Diabetes Fonds Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, gemeente Venray Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 20