Koester uw Monument Monstertrucks in Venray Marrakech by night Griezelen en lachen met theaterstuk Home Alone "We hebben nog geen tijd voor de Kemphaan" Honderdachtentwintigste jaargang - week 43 - donderdag 25 oktober 2007 Deze week is het de beurt aan het woonhuis aan de Veldstraat 12 in Merselo. Dit zeer interessante woonhuis ietwat verscholen ach ter het groen is ontworpen door architectenbureau B&H Lerou en gebouwd in 1973- Ondanks de afwijkende vorm en afwijkend materiaalgebruik past het uitste kend in de omgeving. De kloeke dimensies van deze architectuur zijn kenmerkend voor de jaren zeventig. Koester uw Monument! Bron architectenbureau Noord en Midden Limburg, C. Colsen. Reacties en suggesties voor deze wekelijkse rubriek via e-mail koesteruwmonument@kpnplanet. nl., p.a. Jerusalem 7, 5801 ML in Venray. Gratis kinderkaart via Peel en Maas Het stuntteam van de Stunt Movie Production komt op zaterdag 27 en zondag 28 okto ber naar Venray. Het team brengt een 90 minuten duren de, indrukwekkende show met live stunts die men normaal gesproken alleen op het witte doek ziet. De zware monster trucks zorgen voor een alles verpletterend spektakel. Het belooft een bloedstollend spektakel te worden met salto's draaiende auto's, razende quads, motoren die meterslange en hoge sprongen maken en dwars door vuur voorbij stuiven. Naast snelheid ziet men ook pure behendigheid. Gino Winter gaat met een auto op twee wielen rijden. Ook worden er levensgevaarlijke stunts uitge voerd met voertuigen die dwars door de 'wall of lire' voorbij 'vlam men'. Het team is dus allround en is dan ook werkzaam voor films en televisieseries. Zo werkte het team mee aan diverse James Bondfilms en series alsTatort en Cobra. Alles verpletterend, acht ton zwaar en reusachtig zijn de monster trucks. Met hun twee meter hoge wie len en 1400 pk, verpletteren de kolossale gevaartes auto's alsof het speelgoedauto's zijn. De Powerbox maakt meters hoge sprongen bovenop de reeds verpulverde auto's. Ondanks veel training en calculaties zijn de stunts levensgevaarlijk. Onlangs is Peter Winter tijdens opnames voor een filmproductie zwaar gewond geraakt aan zijn been en teamlei der Gino Winter kan de breuken en kneuzingen die hij in zijn 30- jarige loopbaan heeft opgelopen al niet meer tellen. Winter is de leider van het gezelschap. Hij trad als vierjarige al op met zijn motor fietsje in de Helldriver Show van zijn opa Fredy Winter. Zoon Peter (12) is nu al een ware stuntman. De groep bestaat dan ook vooral uit familie versterkt door een aan tal gast stuntmannen. De stunt show is te zien op de Parking van Sportpark de Wetteling in Venray. De voorstelling begint op zaterdag om 19-00 uur en op zondag om Rotary Venray houdt op zaterdag 1 december een avond met als thema Marrak ech by night. De avond in de Witte Hoeve in Venray staat helemaal in het teken van Oosterse sferen en begint om 19.00 uur met de ontvangst van de gasten. Om 19.30 uur is de officiële opening waarna er doorlopend entertainment is in een Marokkaanse sfeer. Zo is er een 'wandelend diner', een unieke veiling met fan tastische kavels en dansen op het 'Djema el fua plein'. De totale opbrengst van de avond gaat naar het Marokkaans kindertehuis Fiers et Forts in Marakkech. Het Centre Fiers et Forts trekt zich het lot van deze ontheemde kinderen aan en probeert hen een toekomst te bieden. Dat gebeurt door kinderen die vaak op straat leven en vaak noch een achter naam noch papieren hebben, op te vangen, te verzorgen en een zodanige opleiding te geven dat zij een eigen plaats vinden in de maatschappij. In het centrum worden de kinderen tussen zes en zestien jaar 's morgens liefde vol ontvangen, krijgen een ontbijt en vervolgens ontvangen zij door daarvoor opgeleide krachten klas sikaal onderwijs in elementaire vakken als Arabisch, Frans, reke nen, geschiedenis en geografie. Daarnaast wordt tijd besteed aan ontspanning, culturele vorming en sport.Alle kinderen krijgen om 12.00 uur een warme maaltijd en de internen die geen ouderlijk huis hebben, ook een avondmaal tijd. Het is daarbij nadrukkelijk de bedoeling de kinderen zodanig te scholen en op te vangen dat ze weer aansluiting kunnen vinden bij hun leeftijdsgenoten en hun eigen sociale omgeving en hen zodoende weer een toekomstper spectief te bieden. Voor meer informatie of aan melding voor deze avond kunt u contact opnemen met C. Janssen, telefoon (0478)550760 of A. Ver linden, telefoon (0478)550295. 15.00 uur. De kassa is vanaf een uur voor aanvang geopend. Lezers van Peel en Maas krijgen bij inlevering van dit artikel een kinderkaart gratis per betalende volwassene. Deze actie is geldig voor alle plaatsen en beide voor stellingen, maar niet in combinatie met andere acties of kaarten. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Sander Balk via tele foon 06-13063112. Expositie vredesposter- wedstrijd In de bibliotheek van Venray kan men van maandag 29 oktober tot zaterdag 3 november genieten van een bijzondere tentoonstel ling. Gedurende deze week zijn namelijk een groot aantal tekenin gen te bewonderen die gemaakt zijn door elf- tot dertienjarige kin deren van twintig basisscholen uit Venray en directe omgeving. Samen met veel andere Neder landse kinderen hebben zij in wedstrijdverband opnieuw hun idee over vrede aan het papier toevertrouwd. Dit jaar naar aanleiding van het thema Vrede, overal op de Wereld. De wedstrijd wordt voor de negen de keer gehouden door Lions Clue Venray. Vrijdag 2 november om 16.30 uur gaat een deskun dige jury bepalen welke drie teke ningen de beste genoemd mogen worden. De makers kunnen een fraaie geldprijs tegemoet zien. Ook dit jaar heeft de wedstrijd com missie een publieksprijs ingesteld. Alle kinderen tot en met vijftien jaar kunnen in de tentoonstellings- week op een stembiljet aangeven welke tekening naar hun mening de beste is. De biljetten zijn in de bibliotheek aanwezig en kunnen na het uitbrengen van de stem in een daarvoor bestemde verza- melbus gedeponeerd worden. De maker van de door deze kinderen uitgekozen tekening kan eveneens een prijs tegemoet zien. Antoon en Diny Heetkamp een actief gouden paar Desdemona Dance verzorgt 24 en 25 november drie voorstellingen in Overloon Wie kent de kaskraker Home Alone niet? Dat Nederlanders tijdens Kerstmis blijven genie ten van de lachwekkende fami lie McAllister blijkt uit het feit dat de film nog ieder jaar op de beeldbuis verschijnt. Dit jaar kunnen de liefhebbers al in november schuddebuiken met de slimme en gehaaide Kevin en zijn klungelige inbrekers. De setting is geen huiskamer of een bioscoopstoel, maar het sfeervolle gemeenschapshuis in Overloon. Dansgroep Des demona uit Overloon tekent voor de uitvoering. Het gezelschap begon een jaar geleden met de repetities voor deze swingende, grappige musical. "Het laatste weekend van novem ber kunnen de 120 dansers op het podium uit hun dak te gaan." Joop van Heulen, schrijver en choreo graaf van de musical Home Alone, geniet van iedere repetitie. Dansgroep Desdemona Dance met scholen in Oirschot, Oister- wijk, Hilvarenbeek en Overloon, verzorgt al jaren spectaculaire optredens voor jong en oud. De Overloonse afvaardiging bestaat uit een gemengde groep van 120 leden en treedt op 24 en 25 november drie keer in Overloon op. Swingende kids van 4, 5 en 6 jaar worden afgewisseld met in totaal zeven andere dansgroepen van Desdemona Dance. Het verhaal van Kevin McAllis ter die per ongeluk alleen thuis wordt achtergelaten wanneer zijn familie op vakantie gaat, blijft komisch. "Toch zijn niet alle stuk ken komisch", vertelt Joop van Heulen. "Vooral de eerste keer dat de boeven rondom het huis zwer ven, is behoorlijk eng. Een leuk gegeven in onze voorstelling is de hoofdrol. Onze hoofdpersoon heet 'Sara'. Twee meiden, Djoeke en Joyce, vertolken deze rol. Het is mooi om te zien hoe de zenuw trekjes langzaam van hun kinder gezichtjes zijn verdwenen en heb ben plaatsgemaakt voor trots en tevredenheid." ALLE LEEFTIJDEN De combinatie van jong en oud is de kracht van deze theatervoor stelling. De jeugd is de baas en de ouders hoeven slechts te genieten en te applaudisseren. "Het verhaal is gericht op de jeugd, maar het stuk is voor alle leeftijden toe gankelijk. Het aantal mannelijke bezoekers neemt zelfs toe bij onze voorstellingen. De combinatie van dans met toneel en zang spreekt aan. We krijgen niet alleen meer bezoekers, maar ook steeds meer mensen die willen meedansen, meezingen en meespelen. Ons verzorgingsgebied groeit, en dat is geweldig. Ik hoop dat ook dit jaar weer bezoekers worden geïnspi reerd om zelf actief deel te nemen aan theater. Onze voorstellingen hebben een wervend karakter." Vele voorbereidingen zijn nodig om de show op de planken te krijgen. De dansgroepen repete ren wekelijks een uitdagende mix van streetdance, soms langzame R&fi met een stuk showdance. "Tijdens de lessen leren de leden verschillende dansstijlen. We kie zen dan de leukste dansen uit en voegen deze samen tot een musi cal. Natuurlijk zijn enkele kleine aanpassingen nodig om het dans- optreden kloppend te maken met het verhaal. Maar dat is aardig gelukt." In Home Alone zullen ook veel leden hun opwachting maken als acteur. Joop van Heulen speelt zelf de rol van een van de boeven. "Van de twee boeven mag ik de slome boef spelen. Men zegt dat 'nurd rollen' me goed afgaan, dus deze rol is mij op het lijf geschre ven." Samen met de andere acteurs startte Joop van Heulen begin september met de voorbereidin gen en een maand voor de voor stelling worden dans en toneel samengevoegd. 'Alle inbreng, ook de muziek, valt dan samen. Ik ben erg benieuwd." FILMSET De jonge sterren van Desde mona moeten nog met de laatste zenuwen afrekenen. Joop van Heulen vertelt over de jongste spelers, die in het begin geen heil zagen in een publiek optreden. "In eerste instantie durfden meerdere kinderen niet, maar nu zijn ze alle maal supertrots en vinden ze het juist gaaf!" Joop van Heulen vindt een goede feeling met kinderen belangrijk. "Balletpakjes dragen wij nooit, gewoon kleding die lekker zit. En na afloop ranja en spekjes in de kleedkamer. Je moet weten hoe je kinderen uitdaagt en beloont. Het belangrijkste is dat we met zijn allen lol hebben en dat de kinderen enthousiast worden gemaakt voor theater en dans." De muziekkeuze is volledig overgelaten aan de jeugd. Num mers van onder anderen Shakira, Pussycat Dolls en Highschool Musical passeren de revue. Leven in de brouwerij met muziek en een ware filmset, want het decor van 10 bij 3 meter schetst het huis van de familie McAllister. Voor deze voorstelling zijn de nodige attributen verzameld, waarmee domme boevenacties kunnen worden getoond. De kaartverkoop verloopt voor spoedig. Een kaartje kost 5.50 euro voor kinderen vanaf 4 jaar en 7.50 euro vanaf 12 jaar. De pre mière vindt plaats op zaterdag 24 november om 20.00 uur in Over loon. De zondagvoorstellingen op 25 november worden gehouden om 11.00 uur en 15-30 uur. Op 7, 8 en 9 december worden ook nog vijf voorstellingen in Oirschot gehouden. Bij Salon Toine in Overloon en via email (kaartjes@desdemo- nadance.nl) zijn nog kaarten te koop. 'Blij bejaard is goud waard.' Het gouden paar Antoon en Diny Heetkamp-Hekking is de verpersoonlijking van deze oer Hollandse spreuk. Ze zijn beiden vitaal, ze genieten van een goede gezondheid en ze zijn ook nog actief voor de samenleving. Dat ze zich ver heugen op dé grote dag van 2 november is zonneklaar als Jan Leijsten de echtelieden op een herfstachtige middag een bezoekje brengt. "Maak er wel geen hoogdravend verhaal van", krijgt de verslaggever te horen. Valse bescheidenheid? Nee, beslist niet. Het blijken gewoon twee aardige mensen te zijn die zich verheugen op het feest. 'Tevreden en gelukkig' zijn de tref woorden van het paar zonder het precies onder woorden te bren gen. Hun wieg stond in Raalte, in de kop van Overijssel.Antoon (78) is de oudste uit een gezin van veer tien kinderen terwijl zijn twee jaar jongere vrouw de tweede van een tiental is. Antoon, ook wel Teun genoemd, werkte bij de boerenbond in zijn woonplaats. Op 15 mei vierde zijn werkgever het feest van de patroonheilige St. Isidorus. Diny schonk aan de feest tafel de koffie in en jawel de vonk sloeg over. Antoon was werkzaam als pluimveevoorlichter. Hij bestreek een vrij groot gebied, aanvankelijk met de bromfiets. Daarna werd het een motor en weer wat later een auto. "Mijn rayon bestond uit de noordoost polder, de kop van Overijssel, Zuid-Friesland en delen van Twente en de Achterhoek." Na jaren verkering waren Diny en Antoon aan een eigen nestje toe. Echter in de vijftiger jaren was woonruimte schaars, vooral voor beginners. Plotseling diende zich een kans aan.Teng van der Sterren, die in Oirlo een pluimveebedrijf runde, zocht een bedrijfsleider. Antoon ondernam de verre reis naar Noord-Limburg en het beviel hem. Teng had zelfs een woning beschikbaar onder één voorwaar de: 'als jullie binnen zes weken trouwen'. Zo toog Antoon op 16 augustus 1957 naar'Oeldere'. Van der Sterren bestelde een houten noodwoning maar een week voor de oplevering vloog de fabriek in brand. Met als gevolg op zaterdag pas laat naar Raalte en op zondag middag alweer terug. Op 29 okto ber 1957 trouwde het paar in de basiliek van de Heilige Kruisver heffing in Raalte. De kerk waar ze ook beiden gedoopt waren en de eerste communie deden. De verhuizing naar Oirlo bete kende vooral voor Diny een grote stap. "Ja, als je in die tijd van Raalte naar Limburg vertrok, leek het wel of je ging emigreren. En dan het dialect. Het was in het begin niet te verstaan.'Toch voelde het jonge paar zich snel thuis aan de Blak- terweg 7A. Ze raakten bevriend met de familie Van der Sterren. Bets van der Sterren, inmiddels 90 jaar, woont nu in Beukenrode. De eigenaar verkocht in 1966 het bedrijf aan de CPI in Nuland. "Wij werden erbij verkocht", zegt Antoon lachend. "Van der Ster ren was in Nederland een zeer vooraanstaand opfokbedrijf." CPI was dan ook zeer tevreden met de koop. Antoon deed in Nuland de verkoop en runde samen met Diny de broederij. Diny heeft ook steeds in de 'legsector' gewerkt. Het paar stond ook zo'n 25 jaar lang op de beurzen van Utrecht en Gent. In 1990 werd een punt achter het arbeidzame leven gezet. Twee jaar later verhuisde het paar naar de Langeweg in Ven ray. "Heerlijk. Hier is alle dichtbij en we vervelen ons nooit", zegt de gouden bruid. Met bridgen vormen ze samen een koppel. En gaat dat goed? Diny begint te lachen. "Bij mindere resultaten geven we elkaar niet meer de schuld." Antoon is door zijn volle werkdagen nooit een verenigings mens geweest. Alhoewel hij een halve dag in de week actief is bij de houtsnijdersclub in 't Schöpke. "De hobby is niet het belangrijk ste, maar meer het sociale contact. We zijn met z'n zeventienen en zelden ontbreekt er iemand." De Zonnebloem ('we hebben een heel fijne groep') is Diny's lust en leven. Het bezoeken van mensen en vooral eenzamen deed ze al in Oirlo en nu ook in Venray. Het echtpaar fietst ook heel veel. "Nee, voor de Kemphaan hebben we nog geen tijd." Zeker niet op de laatste plaats zijn er de vier kinderen met aan- getrouwden en de tien kleinkin deren die allemaal de Langeweg wel weten te vinden. "We hebben een mooi leven." In de Grote Kerk zijn ze om de drie weken suppoost. "Het is een prachtige kerk met veel bekijks. Er zijn zondagmiddagen waarop we wel driehonderd mensen rond leiden", vertellen ze trots. Deken Smeets draagt op 2 november om 13-00 uur de heilige mis op. Uit dankbaarheid voor vijftig mooie huwelijksjaren. Daarna is het groot feest en er komen zelfs twee volle bussen uit Raalte. EL EN MAAS

Peel en Maas | 2007 | | pagina 17