Eetcafé in actie voor We Care Foundation Open dag Paschalis op 13 oktober Rooyse Ladies adopteren Kindervakantiewerk Open dag Rode Kruis Venray oeigoed LETSELSCHADE? Niets! VAN DER PUTT MUI ADVOCATEN PEEL EN MAAS MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 11 oktober 2007 - Pagina 9 Dinsdag 30 oktober eerste thema-avond De laatste drie maanden van het jaar staan bij Eetcafé De Graaf in het teken van een goed doel: We Care Founda tion. Behalve dat aan gasten een kleine (vrijwillige) donatie van een euro per tafel wordt gevraagd, gaat het eetcafé zelf ook allerlei dingen organise ren om zoveel mogelijk euro's voor dit goede doel in te zame len. "Het eerste weekend was een doorslaand succes", aldus Wendy Dakkus van De Graaf. "Het eerste weekend zit er op en het was een groot succes. Aan de een euro actie heeft werkelijk iedereen meegedaan. Sterker nog, er waren mensen die vroegen of ze meer mochten doneren en dat ook gedaan hebben. Het was geweldig", zegt Wendy Dakkus enthousiast na het openingsweek end van We Care Foundation. De We Care Foundation is een stichting die geld inzamelt met medewerking van de Nederland se horeca. Het geld is bestemd voor organisaties of mensen die zich bezighouden met het bevor deren van gastvrijheid in onze maatschappij. Elk jaar wordt er een goed doel gekozen waar de gelden aan gedoneerd zullen wor den. De We Care Foundation is een initiatief van HotelloTOP. Al eerder werden er tijdens evene menten van HotelloTOP veilingen gehouden ten behoeve van het goede doel. Echter, HotelloTOP wil meer dan incidentele acties en structureel bijdragen in de vorm van maatschappelijk verantwoord ondernemen. Zodoende is binnen de collectieve gastvrijheidbranche de We Care Foundation opgericht. De inspiratie voor het concept van de We Care Foundation komt uit Engeland. Momenteel is dit concept ook overgenomen in Australië, de Verenigde Staten en Zuid-Afrika. In oktober 2007 zal de We Care Foundation dit con cept in Nederland lanceren. Tij dens de wintermaanden oktober, november en december wordt er geld ingezameld in de Nederland se restaurants en hotels. Bij deel nemende ondernemingen worden de gasten middels een klein infor matief kaartje of een verwijzing op het menu geattendeerd op het feit dat er een euro aan de reke ning wordt toegevoegd voor het goede doel. Wanneer een gast niet wil meedoen, kan hij/ zij dit aangeven aan de gastheer en dan zal die ene euro niet in rekening worden gebracht. Aan het eind van de maand maakt de horeca ondernemer de donaties over aan de We Care Foundation. Dit jaar worden de gelden gedoneerd aan Vrijwilligers Palliatieve Terminale Zorg Nederland (VPTZ); zij staan mensen in de laatste levensfase bij met aandacht van mens tot mens. Dat kan zowel thuis, als in een hospice. Meer informatie: www. wecarefoundation.eu. In het kader van We Care Foun dation worden er de komende maanden ook thema-avonden gehouden. Wendy Dakkus: "De eerste thema-avond is op dinsdag 30 oktober. Wij bieden dan een viergangen menu aan voor 27,50 euro waarvan 20 euro aan het goede doel geschonken wordt. Dit is mede mogelijk door inzet van personeel dat gratis komt werken en door een gedeeltelijke sponsoring van onze leveranciers. Zo kunnen wij die avond ook de opbrengst van de drankjes volle dig ten goede brengen aan de We Care Foundation. Reserveer alvast want vol is vol. Als er mensen zijn die hoe dan ook hun steentje hier aan bij willen dragen, denk bij voorbeeld aan de veiling van een kunstobject, dan willen wij graag meewerken. Ieder idee voor het goede doel is welkom." Neem dan contact op met Wendy Dakkus, eetcafé de Graaf, telefoon 0478511330 eetcafede- graaf@home.nl De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M. ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gra tis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Puft Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Ven ray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl Ter gelegenheid van de lande lijke dag van de verslavingszorg zijn belangstellenden op zaterdag 13 oktober tussen 12.00 en 16.00 uur van harte welkom in Ver slavingskliniek Paschalis aan de Wanssumseweg 12 in Oostrum. Verslaving is een toenemend maatschappelijk probleem. Steeds meer mensen gebruiken middelen en worden er afhankelijk van. Het percentage cannabisgebruikers en amfetaminegebruikers blijft stabiel, maar het aantal gebruikers dat hulp zoekt voor deze middelen neemt toe. Gecombineerd gebruik van cocaine met alcohol is favoriet en neemt toe. De hulpvraag voor problemen met cocaïne lijkt over zijn hoogtepunt heen te zijn. De ouder wordende opiaatgebruikers kampen vaak met lichamelijke en psychische problemen. Zij hebben speciale zorg nodig. Het percen tage mensen dat in één keer veel drinkt (binge drinken) daalt, maar jonge stappers drinken meer en vaker thuis in. In deze samenle ving ziet men een groeiend aantal mensen dat vanwege cannabispro- blematiek aanklopt bij de versla vingszorg. In het uitgaanscircuit ziet men onder uitgaande jonge ren en vooral 'probleemjongeren' regelmatig problemen ontstaan door het zogenaamde flippen. Een ander verschijnsel is het cocaï negebruik, en dan vooral onder jongeren. Uit onderzoek blijkt dat ten gevolge van cocaïnegebruik agressie kan toenemen maar dat ook angsten of wanen kunnen ontstaan. In het uitgaanscircuit wordt cocaïne geregeld samen met (grote hoeveelheden) alco hol geconsumeerd. Dat is op zijn zachtst gezegd geen gelukkige combinatie. In het uitgaans- en par tycircuit zijn middelen als cocaïne én ecstasy nog steeds populaire middelen om lang door te kunnen feesten. Middelen die bij langdurig gebruik tot tal van gezondheids klachten kunnen leiden. Dan er is ook nog alcohol.Alcohol is in deze huidige samenleving verbonden met het uitgaansleven. Maar onder jonge stappers doet zich steeds meer het fenomeen van indrinken (uit kostenbesparing) voor. Daar naast kent men in deze regio ook het verschijnsel "keten". Plekken waar jongeren vaak ongebreideld alcohol kunnen gebruiken. In Nederland kunnen jongeren onder de zestien jaar makkelijk alcohol houdende dranken verkrijgen. Op elke straathoek is wel drank te koop, zonder dat er nadruk kelijk naar legitimatie gevraagd wordt. Uit onderzoek weet men dat Nederlandse scholieren, ver geleken met andere landen, vaker en meer drinken. Dat is zorgwek kend. Maar ook onder ouderen neemt het alcoholmisbruik toe. Vorige week verscheen een onder zoek van het NIGZ waaruit blijkt dat verslavingsproblemen bij 55+- ers sterk toenemen. Het gebruik van bewustzijnsveranderende middelen kan leiden tot misbruik en uiteindelijk tot verslaving. Ook gedrag, zoals gokken, kan tot verslaving leiden. Mensen met een verslaving hebben minder mogelijkheden voor zelfontplooi ing. Door de afhankelijkheid van middelen of gokken zijn mensen niet vrij om keuzes te maken op levensgebieden zoals werk, vrije tijd en relaties. Verslavingspro blemen en andere persoonlijke problemen kunnen ingrijpend op elkaar inwerken. Overmatig gebruik van drank, drugs en/of medicijnen, of overmatig gokken, kan een allesoverheersende plaats innemen in iemands leven, waar door gevoelens en vaardigheden in de verdrukking raken. Politiedag in Kasteeltuinen De politie Limburg-Noord houdt de Landelijke Politiedag dit jaar op zaterdag 13 oktober in de Kasteeltuinen in Arcen. Deze dag wordt een mix van spektakel en informatie. Er zijn voortdurend indrukwekkende demonstraties te zien en allerlei informatiestands ingericht. In totaal verzorgen de politie en haar diverse veiligheids partners met ongeveer tweehon derd medewerkers meer dan veer tig activiteiten. De open dag die duurt van 10.00 tot 17.00 uur is een uitje voor het hele gezin. De politiedag heeft als motto Een vei lige woon- en leefomgeving: Dat doen we samen! Parkeergelegen heid is er voldoende. De N271 is tijdens de openingstijden van de politiedag gedeeltelijk afgesloten tussen de Schans en de verkeers lichten bij de Kasteeltuinen. De rijbaan in de richting Nijmegen is afgesloten en dient als parkeer plaats. Kijk voor meer informatie op www.politielimburgnoord.nl. Passiflora Hoveniers Venray 06 - 20 43 99 57 www.passiflorahoveniers.nl Het Verkeershandhavings- team van de politie Limburg- Noord heeft sinds de start van het project gericht tegen handheld bellen al ruim 70 overtreders bekeurd. Hierbij valt op dat zeker de helft van de bestuurder wel een carkit of een oortje heeft, maar die niet gebruikt. De controles zijn gestart in september en worden uitgevoerd door een koppel van twee motoragen ten, van wie er één in burger rijdt en de andere in uniform op een herkenbare politiemo tor. Handheld bellen leidt tot gevaar lijk weggedrag. Een bestuurder die met de telefoon in de hand belt, wordt op twee manieren afgeleid. Lichamelijk, wanneer hij gelijk tijdig de telefoon moet bedienen als zijn auto moet besturen, maar ook geestelijk, als zijn aandacht verdeeld moet worden tussen het telefoongesprek en het autorij den. Bellen tijdens het autorijden verhoogt de kans op een ongeval aanzienlijk. Het ongevalrisico bij mobiel bellen is vier maal hoger dan wanneer er niet wordt gebeld. (SWOV factsheet, mei 2006). Handsfree bellen is iets veiliger, maar is door concentratieverlies ook bepaald niet risicoloos. De Nederlandse Stichting Weten schappelijk Onderzoek Verkeers veiligheid (SWOV) heeft berekend dat bij 20 tot 30 procent van de ongevallen afleiding van of gebrek aan aandacht voor het verkeer een belangrijke rol speelt. De SWOV schat in dat er per jaar circa 600 slachtoffers (doden en ziekenhuis gewonden) in het verkeer vallen door bellen tijdens het rijden. Sinds 30 maart 2002 is er een wet telijk verbod op handheld bellen. Letterlijk staat in het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RW) dat het 'degene die een motorvoertuig, bromfiets of inva lidenvoertuig bestuurt, verboden is om een mobiele telefoon vast te houden'. Het is dus niet alleen ver boden om rijdend handheld te bel len, ook rijdend sms-en, een adres opzoeken of een telefoonnummer opslaan is niet toegestaan. De wetgever heeft de term'vast houden' dus bewust gekozen. Ook is bepaald dat het klemmen van de telefoon tussen oor en schouder niet mag. Handheld bellen is een strafbaar feit, waarop een boete van 130 euro staat, als de telefoon wordt vastgehouden tijdens het rijden in de auto. Het boetebedrag voor het handheld bellen op de brommer bedraagt 90 euro. Jaar lijks worden bijna 120.000 bekeu ringen uitgeschreven voor over tredingen van het verbod. Omdat het verbod nog onvol doende nageleefd wordt, contro leert de politie sinds 1 septem ber 2007 een jaar lang meer op handheld bellen tijdens het rijden. Hiervoor zijn onopvallende motor fietsen aangeschaft. Deze worden in combinatie met opvallende politievoertuigen ingezet voor de extra controles. Tussentijds zullen de effecten van de extra controles worden geëvalueerd. Oud-Oostrumse Lies Rooijmans wandelt voor Pink Ribbon De in Oostrum geboren Lies Rooijmans was een van de deelnemers aan het eve nement The 60K walk van A Sisters Hope, een tweedaagse wandeltocht van Amersfoort naar Amsterdam. Aan de tocht, die voor het eerst in Neder land werd gehouden, namen maar liefst 300 wandelaars deel. Zij brachten 532.000 euro op het voor het goede doel: Pink Ribbon, een organi satie die zich vooral inzet voor meer en beter onderzoek naar borstkanker. Lies Rooijmans, nu woonachtig in Deurne, was onder de indruk: "Het was een supergoed en vooral zeer emotioneel gebeuren." Een sfeerverslag door de ogen van de uit Oostrum afkomstige Rooijmans. "Het waren voor mij twee zeer speciale dagen van geweldig mooie ontmoe tingen en zeer aparte unieke ervaringen." "In alle vroegte ben ik met Henny naar Amersfoort gegaan. Rond de klok van 09-30 uur ben ik in mijn eentje, maar samen met 299 andere wandelaars, aan de tocht begonnen. Het was een super weertje, een hele mooie tocht en zeer goede verzorging onderweg. Rond 14.30 uur kwam ik nog hartstikke fit op de cam ping aan. Meteen een zalige mas sage gekregen en daarna een plek je voor de nacht, in een van de tenten, gezocht. Bedje gespreid en toen was het tijd om een heerlijk pilsje te gaan pakken. Na een wel verdiende warme douche en lek kere gezamenlijke maaltijd, ben ik tegen 21.30 uur naar bed gegaan. Wel een zeer vreemde ervaring om dan met een totaal vreemde in zo" n klein slaapcabine te gaan slapen. Het werd uiteindelijk ook meer vertoeven in een soort grijs- gebied. Dankzij de dikke warme slaapzak van Sander en het goede luchtbed van Martijn heb ik abso luut geen kou gehad en 's morgens was het zelfs een beetje moeilijk om dat warme nestje te verlaten, want buiten was het die morgen om 6.30 toch nog behoorlijk koud en klam. Na een frisse dou che en een lekker bakje koffie en goed ontbijt, om 8.00 uur aan mijn tweede dag begonnen. Eerst door een prachtig stuk waterna- tuur met heel veel dieren, optrek kende mist en de doorbrekende zon, die ons die dag ook niet meer heeft verlaten.Terwijl het gisteren veel bossen en heide waren, is het vandaag water. Van de ene rivier oever naar de andere.Tegen 12.00 uur was het zalig om ineens drie bekende gezichten in de verte te zien staan. Mijn zussen Dian,Yvon en Maartje. 'De taxi' terug naar huis. Samen lekker in Oudenkerk a.d.Amstel gegeten en daarna weer ieder x n pad vervolgd. Zij gingen naar het middagdagprogramma in het Olympisch Station en ik ging de laatste kilometers bewandelen. Om 15.00 uur zat het wandelen er helemaal op en tot 17.00 uur wer den de deelnemers binnengeklapt. In het Olympisch stadion werden alle wandelaars warm ontvangen door familie, vrienden en kennis sen. Helaas door de zeer slechte geluidsinstallatie konden we niets verstaan van alle goede en zeker ook emotionele verhalen. Vandaar dat we rond de klok van zes uur zijn vertrokken. Niet voordat ik afscheid heb genomen van een paar zeer bijzondere mensen die ik tijdens de twee wandeldagen heb ontmoet. Ik heb twee dagen super gewandeld, veel heerlijk alleen en af en toe gezellig met de een of ander. Eigen gedachtes en veel mooie overdenkingen waren voor mij het cadeau door alleen op stap te gaan. Emotionele ver halen van deelnemers, want ieder heeft zo zijn eigen verhaal. Een geweldige saamhorigheid van een groep van 300 onbekende men sen. Bedankt dat jullie dit voor mij hebben mogelijk gemaakt en nog geweldiger was uiteindelijk het resultaat voor A Sister's Hope: 532.000 euro. Wat een fantastisch bedrag. Dankzij de steun van vele mensen en sponsoren heb met een bedrag van 2303,01 euro mijn steentje mogen bijdragen. Maar meer nog dan het geld was het een geweldige ervaring. Het sponsoren was mijn uitdaging, het wandelen werd een fantastisch, veel groter cadeau dan menigeen zal kunnen bedenken. Het delen, steunen, het lachen en het huilen met al die mensen die vaak nog midden in een genezingsproces of rouwproces zitten, dat is waar we het voor hebben gedaan. Voor alles wat nog komen gaat,.is dat het beter gaat....." Al enkele jaren dragen de dames van Kiwanis De Rooyse Ladies de vrijwilligers van Kin dervakantiewerk Venray een warm hart toe. De dames gaan echter nog een stapje verder, want zij hebben bekendge maakt voor vijf jaar Kinderva kantiewerk te adopteren. Deze adoptie houdt in, dat de Kiwanis jaarlijks minimaal één activiteit organiseert waarvan de opbrengsten naar Kindervakan tiewerk gaan. In een reactie laat KVW weten erg blij te zijn met deze adoptie. "Om zoveel moge lijk kinderen deel te kunnen laten nemen, willen wij de kosten zo laag mogelijk houden", aldus Erik van de Leur van Kindervakan tiewerk. "Met schenkingen, zoals deze van de Kiwanis, kunnen wij dat ook de komende jaren waarmaken." Kiwanis De Rooyse Ladies, een serviceclub die bekend staat om haar benefietactiviteiten, heeft al twee keer eerder een acti viteit georganiseerd waarvan de opbrengsten naar KVW gingen. Binnenkort vindt de derde acti viteit plaats en, net als de vorige keren, zal het ook dit jaar een och tendwandeling zijn. Onder begeleiding van een gids wordt er op zondag 28 oktober dauwgetrapt in de Ballonzuilbos- sen. Natuurlijk ontbreekt hierbij een natje een droogje niet. Net als de Kiwanis is ook Kinderva kantiewerk een begrip in het Venrayse. Op volledig vrijwillige basis houden de vrijwilligers van Kindervakantiewerk al meer dan 56 jaar een zomerweek voor de Venrayse jeugd. Oorspronkelijk doel hierbij zijn de kinderen die om welke reden dan ook niet op vakantie kunnen, maar al jaren zijn alle basisschoolkinderen uit groep 3 tot en met 7 welkom om mee te doen. Kindervakantiewerk vindt jaarlijks plaats in de eerste week van de basisschoolvakantie. Inschrijven voor de benefietwan deling is mogelijk bij de VW/ ANWB. De wandeling start om 8.00 uur en heeft een lengte van circa vijf kilometer. Meer informa tie over de Kiwanis en KVW is te vinden op www.kiwanisderooyse- ladies.nl. en www.kvw-venray.nl. Wat gebeurt er als U niet adverteert De afdeling Venray van het Nederlands Rode Kruis houdt op zaterdag 13 oktober een open dag in en rond het club gebouw gelegen aan de Berg weg. Alle afdelingen van het Rode Kruis zijn dan aanwezig om hun werkzaamheden aan het publiek te tonen. Onge veer zeventig vrijwilligers geven uitleg over hun werk, er wordt een film gedraaid, en er vinden oefeningen plaats. De jeugd is aanwezig met een schminktent voor de kleintjes, er is een raadpot, waarmee mooie prijzen te winnen zijn en men kan enveloppen trekken. Bloed bank Sanquin is aanwezig met een stand, de groep opvang en verzorging neemt een plaats in, de regionale SIGMA (snel inzetbare groep medische assistentie) voert oefeningen uit, er treden enkele LOTUS slachtoffers voor het voet licht, de verbindingsdienst draagt haar steentje bij, de diverse oplei dingen krijgen een rol van beteke nis. De open dag begint om 10.30 uur en eindigt om ongeveer 15.00 uur. Het is alweer tien jaar geleden dat het Rode Kruis zo'n dag orga niseerde. Onder alle basisscholen in de gemeente Venray zijn 4000 kleur- en tekenplaten verspreid. Deze kaarten worden door een deskundige jury beoordeeld. Om 14.00 uur vindt hiervan de prijs uitreiking plaats. Een selectie van het ingestuurde werk krijgt een plaats in het Rode Kruisgebouw. Het is de bedoeling het Venrays publiek meer te laten zien van het werk van het Rode Kruis en de afdeling Venray kan best nog een aantal bestuurders en nieuwe leden gebruiken. redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl tuinontwerp tuinaanleg tuinonderhoud groeiwijze van de bomen en struiken is hiervoor van essentieel belang. Bel nu alvast voor een af spraak, want goed snoeiwerk is de basis voor een gezonde tuin. Handheld bellen: 70 bonnen "Met elkaar lachen, huilen en steunen" Het meeste snoeiwerk is vakwerk. Kennis van de

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9