SP en Lokaal Aktief: meer huurwoningen Bezwaar tegen verleggen Ipg-vulpunt Kwestie Hulsman bij Raad van State Protest buurt tegen bouw zorgwoningen Bedreiging Laat u Inspireren PEEL EN MAAS door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 11 oktober 2007 - Pagina 5 Dance-event en milieuconcert krijgen ieder 2000 euro De gemeente heeft twee ini tiatieven van jongeren geho noreerd met een eenmalige subsidie van 2000 euro. De projecten waren ingediend in het kader van het wensgeld Roy en Remco Hellegers uit Leunen gaan op 17 mei 2008 in tennishal De Schaapskooi een dance-event organiseren voor jongeren. Claire Schlüter, Fenne van den Broek, Huyen Nguyen, Laura Swinkels en Kelly Baarslag willen op 27 juni 2008 een concert hou den waarbij aandacht wordt gevraagd voor het milieu. Op zaterdag 15 september heeft er bij 't Podium al een dance- event plaatsgevonden. Dit was de eerste activiteit die met het wens geld gefinancieerd is. Het werd bezocht door 850 jongeren. De evaluatie wordt besproken met de initiatiefnemers die volgend jaar een dance-event gaan organiseren. De opzet van het wensgeld is een laagdrempelige regeling om initia tieven van jongeren te stimuleren. Roy (18) en Remco (21) Hel legers noemen hun indoor dance-event 'Suggestive Sounds'. De Leunse neven willen in De Schaapskooi acht uur lang de beste muziek brengen 'om de mensen aan het dansen te krij gen'. Als reden geven ze op dat er in Venray weinig georganiseerd wordt voor liefhebbers van dance- muziek. "Daarnaast vinden wij het gewoon interessant om een der gelijk groot evenement te organi seren. Het is een uitdaging om te kijken wat we kunnen bereiken", aldus de Leunenaren. De doel groep is jongeren van 18 tot en met 24 jaar uit Venray en omge ving. In de Schaapskooi kunnen maximaal 1.000 mensen terecht. De organisatoren rekenen op 600 bezoekers. Er is nog veel werk aan de win kel. Zoals het drukken en ver spreiden van flyers en posters, het boeken van de DJ's en het regelen van zaken als catering, beveiliging, steigers en hekwerken en sponso ren. Rond de jaarwisseling zal er een eigen website de lucht ingaan. De kaartverkoop start op 1 maart 2008. De DJ's vormen met 7.000 euro de grootste kostenpost. De totale kosten worden geraamd op 12.000 euro. Met 7.500 euro entreegeld, 2.000 euro wensgeld en 2.500 euro van sponsoren is het plaatje financieel rond. Claire Schlüter, Fenne van den Broek, Huyen Nguyen, Laura Swinkels en Kelly Baarslag willen niet alleen een concert organiseren maar de meiden gaan er tevens een milieu actie aanvast koppelen. Onder het motto 'concert met een milieu vriendelijke achtergrond'. Het vijftal heeft grootse plannen en willen Nick Simon of Ali B of Jackie en Hyde uitnodigen. Tevens komt er een auditie voor lokale bandjes of solozangers. De beste groepen mogen ook optreden. De auditie kan gebeuren in het Raayland College want de sector leider helpt de vijf scholieren met het organiseren van de actie. Om geld in te zamelen voor de milieu organisatie Hier, wordt na ieder optreden met de bus rond gegaan. Het bandje dat met z'n optreden het meeste geld ophaalt, wordt beloond met een prijs. De meiden denken dat er veel animo voor is. De locatie zal 't Podium zijn en het liefst buiten. 'Want we hopen op mooi weer aan het begin van de vakantie. Er kunnen dan veel mensen op afkomen. Zeker met Nick Simon is het een aanrader', vermeldt het plan. Buiten kunnen er meer bezoekers terecht dan de maximaal vierhonderd die in 't Podium kunnen. Er wordt reke ning gehouden met 1500 bezoe kers. Er zal geen alcohol worden geschonken. 'De jongeren kunnen zelf meedoen en natuurlijk hele maal uit hun dak gaan. Er is voor ieder wat wils.' Van het entreegeld en de spon soren kunnen de artiesten en de locatie betaald worden. De vijf organisatoren gaan flink de publi citeit opzoeken. Er is al een poster ontworpen en er komen stickers en folders van de stichting Hier. De meiden zeggen voor een concert te hebben gekozen omdat de jeugd van Venray niet zit te wachten op een gesprek over een beter milieu. 'Daarom hebben we besloten om een leuke activiteit te organiseren, en de winst die we maken op te sturen naar Hier. We kregen tot voorheen vaak nega tieve reacties over onze milieuor ganisatie. Maar sinds het idee van een concert, zijn er heel wat men sen die nu wel geïnteresseerd zijn. We organiseren eigenlijk een con cert maar ook een milieuactie.' De leerlingenraad van het Raay land College kan helpen en heeft al meer ervaring opgedaan met het organiseren van activiteiten, zoals een brugklasfeest en een feest in de Zenith. Afgelopen zaterdag heeft Stich ting Loqal Venray, op een goed bezochte bijeenkomst, aan diverse partners uitleg gedaan over de totstandkoming, het huidige beeld en vooral de toekomstvisie van dit unieke project. Loqal is het inter actieve jongerenplatform op inter net voor jongeren in de gemeente Venray, dat sinds mei van dit jaar 'live' is. Het bestuur van V-Kick is twee jaar geleden door de Stich ting CAI Venray uitgedaagd om een plan te ontwikkelen en zo aanspraak te maken op onder steuning vanuit de Stichting CAI Venray. Deze stichting houdt zich bezig met het beoordelen van aanvragen op ICT-gebied en, bij goedkeuring, ondersteunt de CAI deze projecten met een financiële bijdrage. Het Loqalproject werd door de CAI ondersteund met ruim 48 duizend euro. "Dit omdat het project zich richt op de jonge ren uit de gemeente Venray, toch een belangrijk deel van de maat schappij" aldus Victor Weijs in een reactie.Verder voldoet het project volledig aan de doelstellingen van de CAI omdat gebruikgemaakt wordt van internet. Bovendien is het vernieuwend voor Venray. De gemeente Venray maakt dankbaar gebruik van het initiatief van de Venrayse jongeren. Loqal is inmiddels opgenomen in de nota jeugd en jongeren en wordt daar benoemd als het communi catiemiddel voor de gemeente Venray met de jongeren en vooral ook omgekeerd. Om de interactie te bevorderen heeft wethouder Emonts een Honq aangemaakt op loqal waar jongeren binnenkort hun vragen en opmerkingen kwijt kunnen. Een kritische kantteke ning zetten de initiatiefnemers bij het huidige interactieniveau van loqal.nl. Om deze interactie in de toekomst te vergroten is de samenwerking aangegaan met Op de foto v.l.n.r Gijs Schapen donk, Herm Hoex, Dirk Ueber- bach en Victor Weijs. een aantal partijen waaronder de Openbare Bibliotheek Venray en het jongerenwerk van Synthese. Daarnaast is de ontwikkeling van een nieuw initiatief, het loqal magazine, een middel dat ingezet wordt om jongeren meer moge lijkheden tot interactie en lokale informatie te bieden. SP en Lokaal Aktief vinden dat er veel te weinig huurwo ningen zijn opgenomen in de woonvisie. In het woning- bouwprogramma 2007-2021 zijn van de 2000 te bouwen woningen er 242 bestemd voor huur. De opppositiepartijen uitten maandag in de commissie Stede lijke Ontwikkeling hun zorgen. Elianne Sweelssen (SP) wees er op dat van de 242 nieuwe huur woningen er 75 inVeltum worden gebouwd. "Maar hiervoor zijn wel twee flats gesloopt. Dat waren 96 woningen. Dus het gaat er eigen lijk nog op achteruit." Tom van den Hoek (Lokaal Aktief) betreurt de sloop. "Het waren twee goede flats. Die had den prima gerenoveerd kunnen worden zoals ook met de andere vier flats is gebeurd." Bert Linskens (PvdA) pleitte ervoor de projectontwikkelaars te bewegen meer huurwoningen te bouwen. "Maar dit blijkt toch las tig. In een groot plan als de Gou den Leeuw was slechts ruimte voor acht sociale huurwoningen." SP en Lokaal Aktief bekijken ook de ontwikkelingen in Bruks- ke met argusogen. Wonen Venray heeft het plan in deze wijk 250 tot 300 huurwoningen te verko pen. Tevens wordt een van de twee grote flats gerenoveerd en geschikt gemaakt voor middenin komens. "Die driehonderd huur woningen moeten elders terug- gebouwd worden", vindt Van den Hoek. TonTeeuwen (CDA) wijst op de keerzijde. In de wijken Brukske en Veltum zijn nu grote ingrepen nodig (sloop en grondige reno vatie) om de verloedering en eenzijdigheid te doorbreken. "We moeten daarom genoeg kwaliteit bieden.Anders zitten we over der tig jaar weer met hetzelfde pro bleem", denkt Teeuwen Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) merkt dat projectontwik kelaars steeds meer bereid zijn hun bouwplannen aan te passen ten gunste van het goedkopere segment. "Ik zit bijna dagelijks met deze mensen aan tafel. Ik wijs ze erop dat er gebouwd moet wor den voor de behoefte. De ontwik kelaars zien dit ook in want het is immers economische nood zaak. Ze gaan niet bouwen voor leegstand." Teunissen meldt dat er ook andere manieren zijn om tegemoet te komen aan de vraag naar goedkopere woningen. Zoals de starterslening, de verkoop van huurwoningen of het bouwen in eigen beheer zoals in Oirlo gebeurt. Teunissen hoopt dat dit CPO-project (Collectief Particulier Opdrachtgeverschap) straks in meer dorpen van de grond komt. Toen de milieuvergunning van een tankstation aan de Ripseweg in Vredepeel werd herzien, werd tevens beslo ten om het vulpunt voor lpg te verplaatsen. Een omwo nende kwam daartegen in het geweer. De verplaatsing van het vulpunt zou helemaal niet nodig zijn voor de veiligheid, maar uitsluitend tot doel heb ben woningbouw mogelijk te maken. Met de veiligheid rond het Nedoil-tankstation is niets mis. Johan van Stalbergwegbewoner P. van Lipzig heeft dan ook geen enkele moeite met de nieuwe gemeentelijke milieuvergunning. Alleen de verplaatsing van het vulpunt voor lpg zit hem dwars. Hij ging aan het meten en reke nen, en kwam tot de conclusie dat de huidige situatie ruimschoots voldoet aan de officiële normen. Het vulpunt dient zich namelijk op minimaal 45 meter afstand te bevinden van de dichtstbijzijnde woning, die van Van Lipzig. Aange zien deze op bijna 60 meter van het vulpunt woont, is er op dat front geen vuiltje aan de lucht. Er liggen echter plannen voor woningbouw achter het tank station, en daar zit 'm de kneep. Om te voorkomen dat de nieuwe woningen in de 'gevarenzone' komen te staan, is verplaatsing van het vulpunt wél noodzakelijk. Van Lipzig windt er geen doek jes om dat hij niet zit te wachten op nieuwbouw achter zijn huis. Daarom ging hij tegen de nieuwe vergunning in beroep bij de Raad van State. Tijdens de zitting van dinsdag hamerde de woordvoer ster van de gemeente Venray er op dat de woningbouwplannen in deze procedure niet ter discus sie staan. De gemeente moest een aanvraag voor een nieuwe milieu vergunning beoordelen, en daarin kwam onder meer de verplaatsing van het lpg-vulpunt voor. Er was geen geldige reden om een en ander te weigeren. De gemeente woordvoerster bleek echter niet te weten of de tankstationexploi- tant dan wel de gemeente het ini tiatief voor de verplaatsing geno men had. Van Lipzigs raadsman blijft erbij dat de verplaatsing van het vulpunt op zichzelf overbodig is. De hele operatie dient uitslui tend om de nieuwbouwplannen mogelijk te maken. De Raad van State heeft over enkele weken het laatste woord. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in 'Rommeltje bij afvalcontainers' De afvalinzamelplekken trekken steeds meer zwerfafval aan. Tino Zandbergen (inVENtief) merkte dinsdag in de commissie Stedelijk Beheer op dat het in buurten en wijken steeds meer een rommel tje wordt rondom de afvalcontai ners. "Je zult er maar tegenover wonen", zei Zandbergen, die vindt dat de gemeente de inzamelplaat- sen beter moet schoonhouden. Wethouder Van der Broeck (CDA) meldde dat alle buurtbewoners een brief krijgen indien er vaker rommel ligt. "Het blijkt dat vaak meerdere personen in een wijk zich er schuldig aan maken. We wijzen de mensen erop dat het afvaltarief in Venray vrij laag is. Maar als de gemeente steeds meer ophaalrondes moet maken om het zwerfafval op te halen, dan gaan de kosten omhoog. Dat betekent dat de burgers ook meer moeten gaan betalen." Indien iemand op heter daad wordt betrapt, dan krijgt hij een boete van 250 euro. Van der Broeck zei dat de milieuwachter niet schroomt om aan huis aan te bellen om de bewoners terecht te wijzen. Woninginbraak De politie onderzoekt een woninginbraak aan de Vinger hoedskruid die tussen woensdag avond en donderdagmorgen heeft plaatsgevonden. De inbrekers zijn vermoedelijk binnengekomen door een deur te forceren. Bij de inbraak is een Seat Leon ont vreemd. Naast de auto zijn er ook tientallen euro's aan contanten gestolen. Getuigen kunnen zich melden bij de politie via telefoon nummer 0900-8844 (lokaal tarief). De nieuwbouwplannen van Café Hulsman op het Hen- seniusplein vallen niet in de smaak bij de familie Sijbers. Sijbers, buurman van Huls man, is bang dat de toekom stige serre zijn panden aan het oog van het winkelend publiek onttrekt.Dat zou weer nadelig uitpakken voor de huuropbrengsten. De kwestie speelt al jaren en dinsdagmid dag diende het bezwaar van Sijbers bij de Raad van State. Het oude café is inmiddels gesloopt, om plaats te maken voor nieuwbouw die onder meer een serreachtige aanbouw en een danszaal op de eerste verdie ping omvat. Volgens het echtpaar Sijbers had de gemeente Venray nooit met deze plannen akkoord mogen gaan. Zowel de hoogte van de nieuwbouw als de serre zijn hen een doorn in het oog, aan gezien de nieuwbouw de nabij gelegen winkelpanden aan het zicht dreigt te onttrekken. Na een eerdere rechtszaak bij de recht bank in Roermond vond dinsdag de bodemprocedure plaats bij de Raad van State in Den Haag. De gemeente Venray erkende tijdens die zitting dat de gevolgde proce dure geen schoonheidsprijs ver dient. Zo bleek pas gaandeweg dat er behalve een bouwvergunning ook een vrijstelling van het hui dige bestemmingsplan nodig was, vooruitlopend op het nieuwe Centrumplan dat in de pijplijn zit. Sijbers zou volgens de gemeente hierdoor echter niet noemens waardig zijn benadeeld. De nieuw bouw wordt weliswaar voor een klein gedeelte hoger dan eigenlijk mag, maar dat zijn 'minimale afwij kingen, waarvan de omgeving geen hinder ondervindt'. Wat de danszaal op de eerste verdieping betreft: die zou er ook kunnen komen onder het oude bestemmingsplan. Er vindt volgens de gemeente dus geen 'explosieve toename' van het horecavloerop- pervlak plaats, zoals Sijbers in eerste instantie beweerde. Wat resteert is de aanbouw, en ook die levert volgens de gemeente nauwelijks overlast op dankzij de transparante structuur: 'Het zicht op de winkels blijft prima.' Sijbers en zijn raadsman waren dinsdag duidelijk niet in alle opzichten overtuigd. Ze blijven erbij dat de gemeente geen zorg vuldige belangenafweging heeft gemaakt, en op een discutabele manier het groene licht heeft gegeven voor een discutabel plan. Binnen enkele maanden blijkt hoe de hoogste bestuursrechter hier tegen aan kijkt. Met de nieuw bouw is overigens nog niet begon nen, maar dat heeft volgens Huls mans advocaat eerder praktische dan procedurele redenen. Een aantal buren heeft pro test aangetekend tegen de bouw van drie zorgwoningen aan de Honingklaver 1, 3 en 5 in Venray. De omwonenden vinden dat het stedenbouw kundig plan niet door de beu gel kan, vrezen voor toename van het verkeer en hebben ook geen goed woord over voor de communicatie van de gemeen te en de projectontwikkelaar die het bouwplan gaat realise ren. Maandagmorgen lichtten de buren hun bezwaarschrift tegen het besluit van het col lege van B en W om een bouw vergunning aan Dichterbij, een organisatie die hulp- en dienstverlening aan mensen met een verstandelijke beper king in hun directe woonom geving biedt, te verlenen voor de bouw van drie zorgwo ningen toe voor de commis sie bezwaarschriften van de gemeente Venray. Dat ze het niet met elkaar eens zijn, is wel duidelijk. Project ontwikkelaar Holtermans en de buren Versteegen en Van Meijel vlogen elkaar tijdens de behande ling van het bezwaarschrift voor de commissie bezwaarschriften regelmatig in de haren. Over de procedure die gevolgd is, het al dan niet tijdig informeren van de buurt, het bouwplan, de breedte van de weg en de termijn waarop het bezwaar werd ingediend bij voorbeeld. Want de grote vraag is volgens voorzitter mr. De Vries van de commissie bezwaarschrif ten of het bezwaarschrift van de omwonenden Versteegen, Jansen, Van Meijel en Janssen op tijd bij de gemeente Venray op de deurmat plofte. Niet, vindt de projectont wikkelaar, wel vinden de buren. Die vinden het namelijk vreemd dat ze eerst een brief van het col lege van B en W ontvingen waarin stond vermeld dat de bouwver gunning op 5 juli was verleend en dat ze binnen zes weken bezwaar konden aantekenen tegen dit besluit, terwijl een dag later weer een brief van de gemeente op hun deurmat plofte. Dit keer van de verantwoordelijk projectbege leider, die in de brief schreef dat de vergunning op 12 juli gepubli ceerd zou worden in Peel en Maas. Erg verwarrend, vinden de buren, die ervan uitgingen dat de ver plichte publicatie in Peel en Maas de start betekende van de bezwa renprocedure. Niet dus, waardoor het bezwaarschrift te laat is inge diend en eigenlijk als niet-ont- vankelijk beoordeeld zou moeten worden. Maar ook het college van B en W van de gemeente Venray vindt volgens een woordvoerder dat het te laat indienen van het bezwaarschrift 'verschoonbaar moet worden geacht' en dat de commissie bezwaarschriften het bezwaar toch inhoudelijk moet bekijken. Dat wil overigens niet zeggen dat de rechter diezelfde mening is toegedaan, mocht er door de buurt een voorlopige voorziening worden aangevraagd om de bouw van de drie zorgwo ningen te schorsen, waarschuwde mr. De Vries de bezwaarmakers alvast. Want puur juridisch gezien is het bezwaarschrift te laat inge leverd, en te laat is te laat. TOENAME VERKEER Oorspronkelijk waren in het plan vier zorgwoningen gepland, maar later is het aangepast tot drie zorgwoningen voor twaalf in plaats van veertien mensen met een geestelijke en/of lichamelijke beperking. Twee in de vorm van een twee-onder-een-kapwoning en een derde als geschakelde woning. Volgens de gemeente slui ten de woningen qua bouwmassa en bebouwingstypologie goed aan bij de bebouwde stedenbouwkun dige waarden en beeldkwaliteit in de omgeving, maar daar zijn de buren het helemaal niet mee eens. Ze vinden de bebouwing te massief, te hoog en, ondanks het schrappen van een woning, nog steeds te veel. Maar vooral zijn ze bang dat de verkeersonveiligheid in het 30 kilometergebied door een toename van het verkeer zal toenemen. De buren vrezen dat door de bouw van de drie zorg woningen (waarin cliënten van Dichterbij onder begeleiding van wonen red.) de verkeersdruk in de -in hun ogen - te smalle straat zal toenemen, want de cliënten worden 's morgens in taxibusjes naar de dagopvang vervoerd en 's avonds weer met taxibusjes thuis gebracht. Maar volgens de gemeente vol doet de weg aan alle verkeersuit- gangspunten en worden er ook genoeg parkeerplekken bij de te bouwen zorgwoningen gereali seerd. Ook past het bouwplan in het bestemmingsplan en in het overheidsstreven van kleinscha lige woonvoorzieningen voor geestelijk en lichamelijk gehan dicapten in de woonomgeving, om zo tot een zo goed mogelijke integratie van deze mensen in de maatschappij te komen. De commissie bezwaarschriften buigt zich nu over de kwestie en komt binnenkort met haar advies aan het college van BenW De politie onderzoekt een bedreiging van een 19-jarige man uit Oostrum. Het slachtof fer werd in de nacht van zater dag op zondag door enkele personen aangesproken, mis handeld en bedreigd met een wapen. Dat gebeurde omstreeks half drie toen de man op de Henri Dunantstraat over een fietspad liep. Daarna gingen de daders ervandoor. Het slachtoffer liep lichte verwondingen op en heelt zich onder doktersbehandeling gesteld. Het motief is nog onbe kend. Een van de daders had een getinte huidskleur en kort, zwart, stekelig haar. Hij was ongeveer 1.70/1.75 meter groot. Deze man sprak met een buitenlands accent. De tweede had een paardenstaart en een blanke huidskleur. En de derde had blond, stekelig haar en eveneens een blanke huidskleur. De politie heeft de zaak in onder zoek en komt graag in contact met getuigen. Zij kunnen contact opnemen met de basiseenheid Venray via telefoonnummer 0900- 8844 (lokaal tarief). www.irok.nl LIJSTEN GALERIE KUNSTUITLEEN I R O K J Meldersloseweg 6 A73 afsl. 11 - HORST Pasje voor milieustation De gemeente Venray gaat voor het gebruik van het milieustation pasjes invoeren. Dat antwoordde wethouder Van der Broeck (CDA) in de commissie Stedelijk Beheer op een vraag van Gerrit Verkoe- ijen (Samenwerking). Verkoeijen had vernomen dat het nieuwe systeem al op 1 januari ingaat. Dat kon Van der Broeck niet bevestigen. "Het gebruik van pas jes biedt voordelen. Zo hoeven de mensen niet meer contant te beta len. De kosten komen voortaan op de rekening van de afvalstof fenheffing. Zo krijgt iedere burger een duidelijk overzicht van het bezoek aan het milieustation." Fietswereld Frank Welles, Eindstraat 12, Venray, Tel: 0478 - 581553 Wensgeld voor ideeën jeugd Mooie collectie en deskundig advies nu expositie nieuwe collectie J Dealer van Gazelle, Batavus, Sparta, Grandeur. Electro-fietsen, gespecialiseerd in Sparta en Batavus Loqal gaat voor interactie Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONENnonpo/r

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5