Judotitel voor Bas Philipsen Theaterfeest Kiwanis is nu al een succes Bridge in Venray e.o. Telecommarkt volop in beweging De Rooijerie bouwt grand café verder uit met een eetcafé Rampenoefening Raayland College Niets! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 11 oktober 2007 - Pagina 32 Rabobank en Contour sponsoren fundraiseavond Jessie Wismans derde op Open Duitse Goud voor Pauline Manders De Peelrunners Atletiek Venray Beginnersgroep hardlopen Handboog Diana Venray Mudhunters Jongen aangehouden Boomstamzagen niet ontvangen? Bel 582877! Collecte spierziekte BC 2002 RV BC Common Sense BC Doublet BC Harten Drie Bridgesoos De Kemphaan BC Klavertje Vier NRBC Venray Overloonse Bridgeclub BC Venray Atlantic Telecom speelt in op ontwikkelingen Getuigen Eerste winterseizoen in oude raadhuis Wat gebeurt niet Tijdens de Limburgse kampioen schappen judo voor judoka's geboren van 1994 tot en met 1997 slaagde Bas Philipsen erin om zijn zevende Lim burgs kampioenschap te behalen. Met negen deelnemers waren de judoka's van de Judo Vereniging Venray in de sporthal in Born aanwezig om zoveel mogelijk eremetaal huiswaarts te nemen. Zij slaagden daar maar gedeel telijk in, want de prestaties tijdens de ochtendsessie van dit kampioenschap waren niet echt opzienbarend. Van de vier deelnemers behaalde alleen Nout ten Bree de bronzen medaille. De uitschakeling van Teuntje Altunyuva, Quin La Grand en Martijn Janssen kwam gedeeltelijk voort uit onerva renheid en ook wel gebrek aan inzet. Tijdens de wedstrijden in de middag kwamen vijf van de meer ervaren judoka's op de mat en dit resulteerde dan ook in twee Limburgse titels en tweemaal een tweede plaats en een derde plaats. In de gewichtsklasse - 34 kg kwamen Bas en Rick Philipsen uit. Beide judoka's wonnen al hun voorwedstrijden en kwalificeerden zich hiermee voor de finale. In deze finale was het Bas Philipsen die door twee keer waza-ari te scoren tegen Rick Philipsen zijn zevende Limburgs kampioenschap behaalde. De tweede plaats was voor Rick Philipsen. In de klasse -37 kg kwam Nic Goumans voor de Venrayse vereniging uit. Gou mans maakte in al zijn wedstrijden geen fout en scoorde volop met erg sterk judo. Na vier gewonnen wed strijden mocht hij dan ook de welver diende gouden medaille en daarmee het Limburgs kampioenschap in ont vangst nemen. De tweede plaats van Bianca Jenneskens -57 kg en de derde plaats van Daniël Pijnenborg in de -60 kg maakte het succes compleet. Ereplaatsen: 1) Bas Philipsen en Nic Goumans. 2) Rick Philipsen en Bianca Jenneskens. 3) Nout ten Bree en Dani el Pijnenborg. Na een lange vakantie en wat kleine blessures heeft judoka Jessie Wismans van Sportinstituut Verhagen weer van zich laten horen. Terwijl haar trainer/ coach Rudi Verhagen in Sjanghai op de Special Olympics is, scoorde Jessie tijdens een internationaal toernooi. In Bremen werd ze derde tijdens de open Duitse kampioenschappen. Jes sie deed voor het eerst mee in de klasse tot 48 kg. In de voorrondes was ze te sterk voor haar tegenstanders, al ging het niet zo makkelijk. Ze won haar wedstrijden in de golden score en op een klein resultaat. In de halve finale trof Jessie de reserve kampioen van de EJOF jeugd olympische spe len) Sanne Verhagen uit Eindhoven. Jessie verloor deze wedstrijd maar bood prima tegenstand. De wedstrijd die erop volgde was de wedstrijd voor de derde plaats. Jessie gaf haar tegen stander geen kans en sloot de partij af, met een vol punt. Dit is een belang rijk resultaat dat mee gaat tellen voor volgend jaar, waar Jessie kanshebber is om zich te plaatsen voor het EK - 17 jaar. Pauline Manders van Sportinstituut Verhagen uit Venray heeft tijdens dis- trictswedstrijden in Born een gouden medaille behaald. Bij de meisjes min 41 kg wist Pauline al haar wedstrijden met de hoogste score te winnen en de eerste plaats voor zich op te eisen. Bij de jongens werd Paul Verhoeven, eveneens in de categorie min 41 kg, ook eerste door alle wedstrijden met een vol punt te winnen. Micha Eyt kwam in de klasse min 60 kg in de finale net iets te kort en moest genoe gen met een tweede plaats. Niels Koedam (min 45 kg), Lars de Haas (min 41 kg) en Rob Jacobs behaalden allen een derde plaats. De trainers houden op zondag 21 oktober een Peelloop. Er wordt gestart om 10.00 uur vanaf herberg De Mor genstond in Griendtsveen.Afhankelijk van het aantal en het niveau van de aanwezige Peelrunners, worden er 3 of 4 niveaugroepen gevormd. Elke groep heeft een eigen parkoers. Zoals het er nu uitziet kan men kiezen uit drie of vier afstanden die liggen tus sen de 8 en 20 kilometer. De te lopen afstand wordt in duurlooptempo een (praattempo) afgelegd. Na afloop komt men weer bijeen in de herberg. Trainingen: dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur.Kastiëlse Baan. Donderdag: kom naar de donderdag avondtraining op de baan (van 19.00 tot 20.30 uur). Deze training vindt plaats in een kleinere groep waardoor veel aandacht wordt geschonken aan de (toekomstige) loopstijl. Hierdoor is de kans op blessures veel minder. Zaterdagochtend damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwisselende bostrai- ning van 16.00 tot 17.30 uur, verzame len bij de parkeerplaats in de Schadij- ker Bossen. Bostraining op zaterdag 13 oktober in Vlakwater voor de pupillen. Verza melen om 11.00 uur bij De Sprank. Zie ook www.atletiekvenray.nl. Op zon dag 28 oktober start het LimBracross- circuit 2007-2008. De eerste wedstrijd is de IJzeren Mancross in Weert. Trainingen: Pupillen: Woensdag 18.00-19.00 uur. Zaterdag 11.00-12.15 uur. C/D junioren maandag 18.00- 19.00 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. A/B en senioren; Dinsdag 19.00-20.30 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. Zon dagochtend in overleg trainer. Mid den- en lange afstand: Dinsdag 18.30- 20.00 uur. Donderdag 18.30-20.00 uur. Zaterdag (bos) 13.00-14.30 uur. NSG-atleten donderdag 18.30-19 30 uur. Lopersgroep/alle niveaus dins dag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën).Tele foon tijdens trainingen 585522. Zie ook www.atletiekvenray.nl. Iedere zaterdag is de papiercontainer van AV Venray-Regio, geplaatst aan de Weg in den Berg/kruising Veltumse Kleffen, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Agenda: 14-10 Eindhoven Marathon en halve marathon 21-10 Amsterdam marathon 28-10 Weert IJzeren Mancross (Lim- Bracrosscircuit) AV Venray-Regio start op dinsdag 6 november met een beginnersgroep hardlopen. De start is om 19.00 uur op de atletiekbaan, Sportlaan 1 in Venray. Aanmelden voor deelname aan deze groep kan via telefoon (0478)580352 of via e-mail info@atletiekvenray.nl Deelneming aan de beginnersgroep is bestemd voor mannen en vrouwen boven 18 jaar die hun conditie willen verbeteren of conditie willen opdoen. De trainingen worden in groepsver band onder ervaren begeleiding uit gevoerd. Ook zal aandacht worden besteed aan kleding, schoeisel, voe ding en looptechnieken. Deelname voor de eerste vier weken is gratis. Doel van de beginnersgroep is binnen enkele maanden een aantal kilometers te kunnen hardlopen. Nadere informa tie kan worden verkregen bij Ger Ver stegen via telefoon (0478)513705. De eerste verschieting van de onderlinge competitie is gehouden. Deze wordt verschoten tegen het per soonlijk gemiddelde. Martien Barents liet weer eens zien hierin sterk te zijn en schoot 200 punten, 29,403 pro cent boven zijn gemiddelde. Tweede was Fun Vermeulen met 201 punten en 20,043 procent boven zijn gemid delde, en derde werd Mia Vermeulen met 189 punten en 19,737 procent boven haar gemiddelde. Verder is de eerste ronde van de NHB beker op de banen van Diana verschoten. De schotroe uit Horst werd zevende met 1123 punten. Zesde werd EHS uit Venlo met 1226 punten, vijfde waren de Batavieren uit Castenray met 1250 punten, vierde waren de Indianen uit Koningslust met 1286 punten, derde was St. Hubertus Merselo met 1304 punten, tweede was St. Sebastiaan Heide met 1338 punten en eerste Diana Venray met 1365 punten. De eerste ontmoeting tussen Nederlands Limburg en Belgisch Limburg in Ospel is gehouden. Matthias Deul en Mari Thijssen behaalden beiden 457 punten bij de heren. Anny Thijssen behaalde 439 punten bij de dames. De heren en dames van Nederlands Limburg wonnen deze ontmoeting van de Belgen met overmacht, terwijl de jeugd een kleine nederlaag moest incasseren. Matthias Deul, Limburgs kampioen bij de heren won zijn wed strijd in de strijd der kampioenen tegen zijn opponent met 96 tegen 88 punten. Aanstaande donderdag is er vanaf 19.30 uur een koppelwedstrijd in Milheeze. Verder is aanstaande zon dag de finale van de Souranus beker in Boukoul.Aanvang 14.00 uur. Meer dan 25 Mudhunters hebben deelgenomen aan de tocht van Venray. Daarnaast waren er ook nog zeven aspiranten in de leeftijd van zeven tot dertien jaar die de korte afstand voor hun rekening namen. Er werden afstanden gereden van 35 tot 65 kilo meter. Voor de komende tijd is variatie is het devies bij de mudhunters. Met de ene week een training rond Ven ray en de week erna een tocht buiten Venray, De ene keer zo plat al een dubbeltje en de keer erna in heuvel achtig terrein. De ene keer in België en de andere keer in Duitsland. Mud hunters is een recreatieve vereniging die in zomer en winter op de ATB zit. Er worden in de wintertijd veel tour tochten gereden en dit gaat op snel heden van 16 tot 23 km per uur. Men kan gratis vier weken meetrainen. Nieuw in het hele concept van de mudhunters is de jeugdgroep. Kinde ren van zeven tot dertien jaar trainen gemiddeld een keer per maand onder begeleiding van enkele leden van de Mudhunters.Als je interesse Zie voor meer informatie www. mudhunters.nl. Agenda: zondag 14 oktober vertrek per fiets om 8.30 uur en per auto om 8.45 uur voor de tocht van Horst 30- 40- 50 km. Zondag 21 oktober vertrek 8.30 uur per auto voor een training o.l.v. van gids omgeving Venlo. Vertrek is bijna altijd vanaf De Sprank. De politie heeft een 15-jarige jongen uit Venray aangehouden op verdenking van bedreiging van een 16-jarige plaatsgenoot. De bedreiging vond donderdagmiddag plaats op de Schoolstraat. Toen het slachtoffer een winkel uitliep werd hij bedreigd met een voorwerp dat op een vuurwapen leek. Na onderzoek heeft de politie de verdachte zaterdagmorgen aangehou den in zijn woning. Aanleiding voor de bedreiging is waarschijnlijk een eerder conflict tussen de twee. In zaal 't Veule in Veulen wordt op zaterdag 13 oktober vanaf 21.00 uur een wedstrijd boomstamzagen gehouden. Diverse teams hebben zich al ingeschreven en binden dan met elkaar de strijd aan om in een zo kort mogelijke tijd een schijf van de boom stammen af te zagen. Inschrijven kan in café t Veule en bij Toon Nuijten. De organisatie is in handen van het Boerenbruiloft Comité. vrijdag tussen 9.00-17.00 uur De collecte spierziekte van het Prins Beatrix Fonds is door de inzet van vele vrijwillige collectanten een groot succes geworden. De volgende bedragen werden in 2007 opgehaald: Venray-centrum 4900 euro, Heide 349,29 euro, Merselo 358,41 euro, Oirlo 494,35 euro, Oostrum 507,71 euro, Veulen 388,32 euro, Vredepeel 190 euro en Ysselsteyn 990,32 euro. Voor meer informatie spierziektes en collecteren voor het Prinses Beatrix Fonds kunt u contact opnemen met Lies van Bavel, telefoon 582193 of 06- 51817570 Op 1 november houdt Kiwa- nisclub Sehieëpersiand voor het eerst een theaterfeest in de Venrayse schouwburg. Zo'n 250 gasten krijgen een wervelende avond voorgeschoteld met naast culinaire hoogstandjes een dien stenveiling en diverse optredens met als klapper Karin Bloemen. De opbrengst voor deze avond is bestemd voor het ALS-centrum in Nijmegen. De Venrayse serviceclub borduurt met het Theaterfeest voort op haar dienstenveiling die sinds 2002 wordt gehouden. Twee jaar geleden bestond de club 15 jaar en werd een theater avond georganiseerd met als verras sing het dineren op de bühne van de schouwburg en diverse optredens vanuit de zaal. "Wij hebben beide evenementen aan elkaar gekoppeld en met succes. Ruim een maand voor het theaterfeest zijn we uitverkocht en hebben we zelfs mensen op een wachtlijst moeten zetten. Maar het programma is er dan ook naar. Een avondje lekker eten en drinken, een De telecommarkt is volop in beweging. PDF's versturen per sms, pre carrier select bellen, nummerinformatiediensten, sms- diensten, telefonisch vergaderen, 0800 -diensten, 0900-diensten, fax naar mail. Het is maar een greep uit de talloze diensten die tegenwoordig via het telefoon net mogelijk zijn. Atlantic Tele com heeft daar de laatste jaren volop op ingespeeld. Zodanig dat onlangs het naastgelegen pand van Van Hooft Advocaten is betrokken om de bijna 30 gespe cialiseerde telecommedewerkers beter te kunnen huisvesten en door te kunnen groeien, want het bedrijf is nog steeds op zoek naar commerciële specialisten. Atlantic Telecom zit al sinds 1995 op te telefoniemarkt. In de beginjaren werd met namen pre carrier select bellen aangeboden. De klanten, onder wie particulieren en ondernemers, konden via Atlantic Telecom stuk ken voordeliger gaan bellen. Daarbij maakte Atlantic Telecom gebruik van bestaande telefonienetwerken zoals die van KNR "Wij hebben ons bewust gericht op de diensten en niet op de infrastructuur. Die was er al en die is goed. Dan kun je je ook volledig op de dienstverlening richten met onder andere een 24-uurs helpdesk", vertelt directeur Jos Peeters. Sinds het begin van dit jaar is KPN op het vaste net haar abonnements monopolie kwijtgeraakt. Atlantic en enkele andere telecomaanbieders hadden die monopolie met succes bij de rechter aangevochten. "Klanten kunnen dus voor al hun diensten bij ons terecht en krijgen bovendien een Karin Bloemen (foto Nick van Ormond) optreden van Annelie Reijnders en Karin Bloemen en daarnaast een dien stenveiling waar mensen kunnen bie den op zo'n veertig prachtige kavels", begrijpelijke factuur", aldus Peeters. "Wat voor ons daarbij belangrijk is, is de directe en persoonlijke relatie met de klant." Bij Atlantic Telecom betaalt de klant naarmate zijn verbruik. "De telecom- municatiekosten zijn door steeds meer toepassingen ook hoger gewor den. Klanten met een hoog belvolume krijgen daarom een lager tarief dan klanten die minder afnemen." Naast financiële voordelen voor de klant speelt gemak een grote rol. aldus Erik Verhoeven, die namens de serviceclub mede belast is met de organisatie. Hoeveel de avond op zal brengen, wil en kan hij nog niet zeg gen. "Dat is mede afhankelijk van de dienstenveiling", aldus Verhoeven. Behalve de bijdrage van 250 bezoe kers is het theaterfeest mede mogelijk gemaakt door twee hoofdsponsoren, Contour Accountants en Belasting adviseurs en Rabobank Venray. Voor beide organisaties is dit niet zomaar een sponsoring. "Voor ons betekent het ons gericht presenteren in Venray en omgeving", vertelt Mario Langeveld van Contour. "Wij hebben drie kanto ren, in Venray, Boxmeer en Venlo. Juist in het hart van ons werkgebied, de regio Venray, zochten we een aanspre kend evenement om ons te presente ren. Daarnaast past het theaterfeest en de achterliggende doelstelling precies binnen onze eigen werkwijze als organisatie. Daarbij wordt gelet op kwaliteit, betrokkenheid en het per soonlijke karakter. Deze drie aspecten zijn ook binnen onze organisatie van groot belang." Bij Contour werken in "Zo zijn er bijvoorbeeld bedrijven en instellingen die individueel tele foonverkeer doorbelasten. Een grote administratieve rompslomp die wij voor die organisaties uit handen kun nen nemen. Zo maken bijvoorbeeld al veel zorginstellingen van deze dienst gebruik." Daarnaast springt Atlantic Telecom ook in op nieuwe marktontwikke lingen. Onlangs introduceerde het bedrijf een sms-dienst waarmee pdf- documenten naar een e-mailadres totaal 85 mensen. Daarnaast is bij de vestiging Venray Loonpunt gevestigd, een bureau voor loonadvies en -admi nistratie. De sponsoring van de Rabobank is tweeledig. Enerzijds investeren wij als bank in activiteiten waarin we ons netwerk kunnen uitbreiden. Het theaterfeest is zo'n activiteit", aldus Willie Koonings, directeur bedrijven bij Rabobank Venray. Anderzijds is Rabobank Venray een lokale partij die maatschappelijke initiatieven onder steunt. Kiwanisclub Sehieëpersiand is een club met dezelfde intentie en dat spreekt ons aan. Cultuur, sport- goede doelen en - initiatieven en de samenleving als geheel ondersteunen is binnen de bank een belangrijk issue en is naast aandacht voor het milieu, de basis voor Rabobank Venray van maatschappelijk verantwoord onder nemen." Het Theaterfeest wordt op 1 november gehouden in de Venrayse schouwburg. Het evenement is inmid dels uitverkocht. verzonden kan worden. "Er komen steeds meer van dergelijke innova tieve ontwikkelingen. Een fax naar een mail versturen bestaat al veel langer. En door een wijziging in de telecomwet hebben wij deze zomer onder 1805 ook een nummerinforma tiedienst kunnen opstarten. Alle ont wikkelingen volgen we op de voet en nemen we op in ons dienstenpakket. We mogen ons dan ook met recht een full service provider noemen", besluit Peeters. De vierde laddercompetitie is gespeeld en de winnaars in de gele lijn waren de dames Mien Kuenen en Truus Kusters met 65.55 procent. De tweede plaats was voor het echtpaar Toos en Wim Spreeuwenberg met 59.66 procent, terwijl de derde plaats behaald werd door de dames Lia Bee- rens en Nellie Bexkens met 58.82 procent. In rood waren Nel Houben en Toon Stiphout de beste met 60.38 procent, gevolgd door Tony Jansen en Maria Vloet met 57.42 procent. Derde waren Riek Bouten en Mien Steverink met 57.26 procent. Donderdag 11 oktober om 11.00 uur aanwezig zijn in De Kiosk. Dit in verband met het eerste lustrum. De derde laddercompetitie is gespeeld. In geel was de eerste plaats met 58,33 procent voor Bets Bister- veis en Nel Lagarde. Met 57,29 pro cent bezetten Jo Linders en Jeanne Korsmit de tweede plaats en met 56,79 procent ging de derde plek naar Jac. Huijs en Herbert Janssen. In rood waren met 69,49 procent Rikie Cremers en Jose Verhaegh de beste, gevolgd door Nel Gorree en Leny Worst met 63,19 procent. Derde met 56,94 procent waren Thea Lamers en Ger Wiegman. De parencompetitie blok 1, tweede zitting is afgewerkt. In deA-lijn was de hoogste score voor Ans van Hooft en Trudy Jeurissen met 61.25 procent. Tweede waren Corrie Hartong en Jan Heinekamp met 60 procent. De derde plek was voor het paar Els Hendriks en Thea Biessels met 59.17 procent. In de B-lijn scoorden Jos en Mieke van Osch maar liefst 64.58 procent. Goede tweede was het paar Jan Kleeven-Nel- lie Bexkens met 57.81 procent. Derde waren Rob en Trees van de Beele met 53.65 procent. Ook in de vijfde competitiezitting was het weer spannend. Er werd in beide lijnen met veertien paren gespeeld. De eerste plaats in de A lijn was voor het paar Fiers en Manders met 62,85 procent, terwijl het paar v.d. Beele en Teunissen met 61.81 procent op de tweede plaats terecht kwam. Goede derde werden de heren Jacobs en Penninx met 59.76 pro cent. In de B lijn was gelegenheids- paar echtpaar Nollen de winnaar met 64,65 procent, gevolgd door de dames Van de Pas en Van Vegchel met 59,27 procent. Het echtpaar Eibers was met 58.65 procent derde. Volgende week de laatste competitieavond van het eerste blok. In beide lijnen zijn er nog voldoende paren in de race om op de eerste plaats te eindigen. Er is vrij bridgen gehouden. In geel waren met 63,89 procent Wil Tacken en Jeanne Korsmit de winnaars.Twee- de met 56,94 procent waren de paren Francien Haegens met Tilly Reintjes en Truus Michels met Mien Spreeuwen- berg. In groen was de eerste plaats met 56,25 procent voor de paren Jos Linders met Anton Vollenberg en Ali Overbeek met Betty Janssen. De derde plek ging met 54,86 procent naar Mariet Backus en Truus van Gerwen. In rood waren de winnaars met 58,85 procent Jo Linders en Wim Rambags, gevolgd door Jan Janssen en Frans Mertens met 58,33 procent. Derde met 57,81 procent waren Henny Alke made en Gert Claesssens. De tweede competitieavond is gespeeld. In de gele lijn waren Mar tien Verheyen en Jan Versleijen de beste met 61.88 procent. Tweede waren Thea Peters en Leny Spekhorst met 60.42 procent en de derde plaats was voor Francien Haeghens en Jeu Steeghs met 57.50 procent. In groen waren de winnaars Frieda en Tom Kalkman met 60.42 procent, gevolgd door Betty Janssen en Yorgo Canli met 60 procent. De derde plaats was voor Leentje Faas enAnnie Siroen met 59.17 procent. De vierde avond van de nieuwe competitie is gespeeld. In de gele lijn waren Tilly en Jan van der Heijden de beste met een score van 63,19 pro cent, gevolgd door Toon den Brok en Theo Jakobs met 58,33 procent. Derde waren Sraar van Meijel en Piet Rutten met 56,67 procent. In de rode lijn waren Antoinette Coppus en Riet Willems de winnaars met 62,92 procent. Tweede waren Jopie en Jan Emmen met 57,08 procent en op de derde plaats eindigden met een score van 55,83 procent de paren Miets Bis- seroux met Hilde Kooien en Trees van Ham met Annie Siroen. De groene lijn werd wederom gewonnen door Mar griet Mater en Hans Koopman met 60,50 procent. Corrie Jenniskens en Mariet Strijbos waren tweede met 57,95 procent enAdrie en Piet Koek derde met 54,05 procent. De derde competitieavond is afge werkt. De sterkste in de gele lijn waren Toon den Brok en Jan Steijn- voort met 61.25 procent, gevolgd door Hans Aerts en Jac Huijs met 59.17 procent. Bert Vloet en Marijke van de Boom bezetten de derde plaats met 57.08 procent. In de rode lijn waren de hoogst scoorenden Antoi- net Coppus en Thea Peters met 63.75 procent. Frans van Heuvel en Tony Jansen bezetten de tweede plaats met 61.25 procent. Derde waren Gerda en Mathieu Crooijmans met 58.85 pro cent. In de groene lijn ging met 65.28 procent de eerste plaats naar Nellie Jeuken en Lucy Hendriks. Jac Spreeu wenberg en Jan van Sleeuwen waren tweede met 58.33 procent en derde met 58.33 procent waren Piet en Nel lie Botden. Deze week waren de best scorende te vinden in de rode lijn. Lucy Keizres en Thea Martens haalden met ruim 72 procent bijna 15 procent meer dan de nummers twee en drie Jacky Coenen met Charlotte Olislagers en Thérèse Schaeffers. In de gele lijn wistenAgnes Bloemen met Jan Simons, Frans van Lieshout met Wim Manders en Annet te Paris met Mieke Stappers achter zich te laten. In de groen lijn zorgden Theo Collin met Jan Mater ervoor dat Willemien Cunnen met Jeanne Hoo- geveen en Irene Camps met Jaques Jeurissen het nakijken hadden. Don derdagavond de laatste avond van het pprcfp rnmnpfitiphlnlz De politie zoekt getuigen van een verkeersongeval dat maandag omstreeks 10.45 uur plaatsvond op de rotonde van de Henri Dunant- straat. Bij dit ongeluk is een 20-jarige fietsster lichtgewond geraakt. Een onbekende automobiliste verleende op de rotonde geen voorrang aan de fietsster waarna beiden met elkaar in botsing kwamen. De automobiliste is uitgestapt om naar de schade te kij ken en is vervolgens in de richting van de wijk het Brukske weggereden. De bestuurster reed in een witte auto, met paarse lakschade aan de voor zijde. Getuigen kunnen contact opne men met de politie via 0900-8844. Het is inmiddels tien maanden geleden dat De Rooijerie aan de Grote Markt haar deuren opende. De horecazaak van de gebroeders Pelzer heeft in de achterliggende periode hard gewerkt om De Rooijerie een plek te geven bin nen de Venrayse horeca. Met sue- ces, maar Bert en Geert Pelzer wil len niet stil blijven zitten. "Natuurlijk verloopt alles in zo'n eerste jaar niet vlekkeloos, maar we zijn zeer tevreden", vertelt Bert Pel zer. Door het betrekken van de oude raadzaal op de tweede verdieping hebben Bert en Geert in de startfase het nodige extra werk moeten verzet ten. "Maar daar hebben we ook iets moois voor teruggekregen", vertelt Geert.De zaal wordt veel gebruikt voor allerlei bijeenkomsten zoals bruiloften, partijen, grotere diners, cursussen, vergaderingen etc. Enkele serviceclubs in Venray zijn inmiddels kind aan huis." Ook het restaurant kent een goede bezetting. Dit najaar willen Bert en Geert extra het accent leggen op het grand café op de eer ste verdieping. Nu wordt deze ruimte meestal alleen als café gebruikt in het weekend. Een grand café kenmerkt zich echter door de combinatie van eten en drinken. Bovendien is een grand café elke dag geopend. "Reden voor ons om dit plaatje te gaan verwe zenlijken. Wij gaan naast de culinaire kaart van ons restaurant ook een eet- cafékaart voeren in het grand café. In het grand café hebben we ongeveer 50 zitplaatsen, het restaurant biedt ruimte aan ongeveer 35 mensen. En uiteraard blijft iedereen overdag wel kom voor een lunch of koffie met wat lekkers. Zie de huidige ontwikkeling maar als een afronding van de Rooije rie. Het maakt het verhaal compleet", aldus Bert Pelzer.. Afgelopen maandagmiddag, tegen de klok van een uur, werden de leer lingen in gebouw C van het Raayland College opgeschrikt door een alarm. In het gebouw verblijven met name de leerlingen van de eerste en tweede klassen. Het bleek om een oefening De leerlingen verlieten na het alarm zeer gedisciplineerd het gebouw. te gaan. Er zou zich in de school een chemisch incident hebben voorge daan. De oefening was een initiatief van de school in samenwerking met de politie, brandweer en de bedrijfs hulpverlening. De partijen toonden zich achteraf tevreden over de snelle ontruiming van het gebouw. Binnen kort zal de totale oefening worden geëvalueerd.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 32