Beoordelings concert in Oostrum Nederland Leest Collectie Gerarda Verlinden in museum Expositie Denny Baggen 1 Engleby ENGLEBY PEEL EN MAAS Donderdag 11 oktober 2007 - Pagina 15 Programma Schouwburg Venray Klatergold met de jubile umvoorstelling Durgedraejd, cabaret met Pieter Derks en het podiumbeest Ellen ten Damme. Schouwburg Venray presenteert komende week drie zeer gevarieerde voorstel lingen. Op vrijdag 12 en zaterdag 13 oktober, aanvang beide avonden om 20.00 uur, presenteert Klater gold de jubileumvoorstelling Dur gedraejd. Op het gebied van natio nale en internationale producties heeft Schouwburg Venray een naam hoog te houden. Daarnaast geeft Schouwburg Venray ook ruimte op haar podia aan vele cul turele verenigingen zoals fanfares, harmonieën, zangkoren, toneel groepen enz. Ook maakt de direc tie van Schouwburg Venray zich sterk om kwalitatief hoogstaande amateurs een plaats te geven bin nen het theater onder het motto van een grotere openheid voor het publiek, toegankelijkheid voor de artiesten en diversiteit in het programma. De schouwburg sluit hierbij ook aan op kleinschalige en middelgrote podia en bevor dert een gezonde doorstroming van talent van het kleine naar het grote podium. Dit was circa 10 jaar geleden reden genoeg om enkele vrijwilligers in de regio te benaderen met de vraag of zij een tweejaarlijks theaterprogramma wilden produceren waaraan ama teurs en semi-professionals uit de regio kunnen deelnemen. De ach terliggende gedachte was dat er in de regio nogal wat talent in poten tie aanwezig is binnen verenigin gen en bijvoorbeeld de scholen. Een andere reden om Klatergold te produceren is dat met zo'n regi onale theatershow een nieuw the aterpubliek wordt aangeboord dat veelal voor het eerst kennis maakt met nieuwe vormen van theater. Gedurende twee jaar scoutten de leden van het productieteam in de regio naar talent op het gebied van dans, jazz, zang (klassiek en modern), entertainment, cabaret, humor ed. Dit jaar staat alweer de 5e productie van Klatergold op de bühne, dit maal onder de naam "Durgedraejd". Wederom biedt deze voorstelling vele facetten van het theater op één avond. Maar bovenal altijd luchtig. Dit jaar zijn Neet oét Lottum, Bram van de Velde, Lars Beuving, Bruce Dance Factory, Peter Winnen, 3Diva's Searing Quartet en de Oddlings te bewonderen.Tien jaar al speelt Neet oét Lottum aanste kelijke dialectpopmuziek. Begon nen in Venlo, gegroeid in Limburg, met de blik gericht op het hele land. Resultaat: vier albums, een Paradeplaat op Radio 2, optre dens bij Barend Van Dorp, Spij kers met Koppen, NOS TV en op Oerol, shows voor vijftienduizend festivalgangers én vooral een hele hoop plezier. Nog steeds, want de jongens van Neet oét Lottum zijn gemiddeld pas zo'n 28 jaar.Tijdens de voorstelling Klatergold brengen ze een bijzonder akoestische set. Als geboren en getogen Limburger is de cabaretier Bram van de Velde nu woonachtig in de Randstad en er zich "pijnlijk van bewust dat er mensen voor minder zijn opgeslo ten". Na een zoektocht van 25 jaar naar zichzelf, kwam hij erachter dat er wel licht brandde op de zol der, maar er verder niemand thuis was. Nu is hij weer thuis in Lim burg tijdens Klatergold. Drummer Lars Beuving speelde in de band Terranova waarmee hij in januari 1998 aan een tournee door Japan gedaan heeft, in de band V-male waarmee hij meerde re TV optredens gedaan heeft bij onder andere Barend &Van Dorp, Top of the pops, TMF, the Box. Momenteel speelt hij in diverse bands zoals in de begeleidings band van singer/songwriter Chris Cook(USA). Tijdens Klatergold brengt hij 2 Fusion/Jazzrock num mers met andere muziekanten op zijn I-pod. Vreemd maar heel bij zonder. Eigenaar van de dansschool Bruce Dance Factory, Bruce Yanez - geboren te Brooklyn, New York is op vijf jarige leeftijd naar Neder land gekomen. Bruce is een veel gevraagde choreograaf voor zowel theaterproducties als commercië le dansproducties. De dansschool is hard gegroeid en heeft inmid dels een vestiging in Venray. Nu laat de vestiging in Venray twee bijzondere dansstukken zien. Peter Winnen, rustend wielrenner, actief schrijver, sportman in hart en nieren. Zo'n sprekende Ven- raynaar mocht natuurlijk niet ont breken tijdens een regionale pro ductie. Peter Winnen brengt een wel zeer bijzondere voordracht tijdens Klatergold op een home trainer 3Diva's Drie fantas tische zangeressen met Venrayse roots brengen diverse liederen tijdens Klatergold, ondersteund door het combo Searing Quartet. Angelique Lemmens stond onder andere in voorprogramma's van niemand minder dan The Pilgrims en Hans Dulfer. Mariska Custers- Rommers begon met zingen in de Countrygroep Green River. Met de Venrayse formatie Burlesk trad zij een aantal jaar op door het gehele land en als soliste zong ze in diverse shows die onder ande re te zien waren in Schouwburg Venray. Miranda van der Heijden, zeer getalenteerde zangeres, zan geres van de band BOB, zingt deze avond samen met de boven genoemde zangeressen voor het eerst in deze combinatie. Een unieke samenstelling. Oddlings is een samenwerkingsproject van Angela Dirven (Wolkenruiters) en John Kessels (Vlieg- Kunst werk). Zij maken bijzondere acts, waarin acrobatiek en theater in balans zijn. Het is zeer moeilijk te omschrijven wat zo'n act precies behelst. Het eenvoudigste is om te verwijzen naar de website Hierop is middels beeldmateriaal exact te bezichtigen wat u verwachten kan. Zeer bijzonder. De gehele avond wordt door niemand minder van de goedgebekte Vorst van de car navalsvereniging Smakt/Holthees, Rob Poels gedaan. PIETER DERKS Op woensdag 17 oktober vanaf 20.00 uur is cabaretier Pieter Derks te gast in Schouwburg Ven ray. Afgelopen seizoen maakte hij, zeer succesvol, deel uit van de cabarestafette. Nu brengt hij een avondvullend programma. Het woordenboek vermeldt bij "verba zen" onder andere "in grote ver wondering brengen, bevreemden, verwonderen, kennis laten maken met het onverwachte"oftewel Pieter Derks. Grappig genoeg Ellen ten Damme. merk je daar niets van in zijn pro gramma Dat zal je nog verbazen. Een held zal Pieter nooit worden, maar een onrustig hart maakt gekke sprongen. Pieter Derks (1984) is opgeleid aan de Konings- theaterakademie in Den Bosch en winnaar van de publieksprijs van het Amsterdams Kleinkunstfesti- val 2005. Laat u verrassen door dit jonge, maar unieke talent nu hij nog betaalbaar is. ELLEN TEN DAMME Een bijzondere voorstelling op donderdag 18 oktober vanaf 20.00 uur: theater in optima forma met Ellen ten Damme. Van spagaat tot flikflak, van hedendaagse Duitse popmuziek tot werk van Bertolt Brecht en Kurt Weill, van La Diet rich en punkdiva Nina Hagen tot nieuwe sounds - live! Ellen ten Damme doet waar ze zin in heeft en met stijl. Ellen werkt al twaalf jaar met veel succes in Duitsland, waar ze de laatste drie jaar veel opzien baarde met haar optreden in de theatershow Atlantic Affairs van en met Udo Lindenberg, en met het "Skandal-lied" Plattgefickt waarmee ze aan de Duitse Grand Prix meedeed. De opstap voor deze eerste Nederlandse thea tertournee deed Ellen vorig jaar zomer op het theaterfestival De Parade, gevolgd door een tour nee met het Noord Nederlandse Orkest en het Jazz Orchestra van het Concertgebouw. Ellen ten Damme is een entertainer en podi umbeest bij uitstek. Begeleid door haar eigen band vertolkt ze "unbe- schreiblich weiblich" de mooiste liedjes van onze oosterburen en van zichzelf. Binnenkort komt namelijk haar derde solo-album uit met geheel eigen nummers. Dit wordt spannend. Kom, kijk, luister en huiver. Bij ieder optreden ver rast Ellen haar publiek met haar ondeugende streken en bijzonde re verschijningen. Mocht u willen reserveren voor een voorstelling bij Schouwburg Venray en mocht u nog vragen hebben kunt u contact opnemen met ons op 0478 - 530999 of via website www.schouwburgvenray. nl De theatervoorstelling Dans met Mij is op vrijdag 12 oktober voor het eerst te zien in de omgeving van de Mariakapel in Holthees. De kapel, daterend uit het mid den van de 14e eeuw, een rijks monument, biedt een uitstekend decor voor een beklemmende en indringende theatervoorstelling, die vraagt om de beslotenheid en intimiteit van een kleine, sfeer volle ruimte. De voorstelling is in de maand september uitgevoerd in het Nedinsco-gebouw in Venlo, een voormalig industriecomplex, waar ooit hoogwaardige richtap- paratuur werd vervaardigd, en dat bijna als industrieel cultureel erf goed betiteld kan worden. In de grote fabriekshal van dit gebouw is dezelfde voorstelling gespeeld, waarbij de grote speelruimte toen nog van belang was voor de the atervoorstelling. De beslotenheid van de Mariakapel brengt met zich mee dat de spelers elkaar letterlijk en figuurlijk dicht op de huid zit ten, er is geen ontkomen aan. Dat leidt tot een bloedstollende thea tervoorstelling vol dynamiek. De voorstelling is gemaakt door regis seur en actrice Gerrie Abels, die eerder in opdracht van de stichting Odapark in Venray Een kamer voor jezelf, een voorstelling over leven en werk van de Engelse schrijfster Virginia Woolf, heeft gemaakt, en daarna nog de voorstelling Soma Coma samen met beeldend kun stenaar Mathieu Knippenberg en musicus MartijnAlsters. Dans met mij is opnieuw door Abels ver vaardigd in opdracht van het Oda park Venray, dat in Noord-Limburg thans de derde kunstmanifestatie verzorgt onder de titel Rock my Religion. In het kader van deze manifestatie daagt het Odapark opnieuw kunstenaars binnen en buiten de regio uit tot het maken van mooie en oorspronkelijke din gen, dit keer in relatie tot thema's als zingeving en religiositeit. Een van de kunstvormen om aan dit thema inhoud te geven is de thea tervorm, en dat heeft geleid tot de voorstelling, die nu gespeeld gaat worden, Dans met mij .Al jarenlang speelde Abels met het idee een voorstelling te maken op basis van een krantenartikel uit 1993 over een echtelijke ruzie met een dramatisch einde. Gefascineerd door wat zich afgespeeld moet hebben begon zij te schrijven. Samen met acteur Willem Wester- mann en haar vaste vormgevers Jos van Och en Henk Vennekens, ontstond een heel bijzondere voorstelling in het Nedinsco-com- plex in Venlo en de Mariakapel in Holthees. Het is een voorstelling geworden die laat zien hoe het mogelijk is dat twee mensen, die veel van elkaar houden, elkaar toch niet kunnen vinden. Ze kun nen niet mét - maar ook niet zón der - elkaar leven. Zij is op zoek naar de kern van de dingen. Zij wil antwoorden op levensvragen. Hij vindt de alledaagse antwoorden voldoende. Zij wil weten waarom ze zo vaak ongelukkig is. Hij vindt dat een zinloze vraag en zegt "dat het leven nou eenmaal zo is". Zij wordt met de jaren ongelukkiger. Hij weet geen antwoorden meer. Zij vraagt zich af of ze zo wel ver der kan leven. Hij wordt wanhopig van haar maar wil haar niet kwijt. De kloof wordt steeds groter; de strijd steeds harder tot het op een dag erg fout loopt. De voorstelling begint wanneer zij elkaar na 3 jaar opnieuw ontmoeten. De speeldata voor deze bijzon dere voorstelling in de Mariakapel zijn 12,13,14,19,20,21,26,27,28 oktober en 9,10,11,23,24 en 25 november. De voorstelling begint steeds om 20.30 uur. Toegangs kaarten zijn te reserveren bij het Odapark in Venray via telefoon (0478)513690. Vanaf een half uur voor aanvang van de voorstelling zijn kaarten ook te koop aan de ingang van de Mariakapel. In het gemeenschapshuis van Oostrum wordt op zondag 14 oktober een beoordelingsconcert gehouden. Om 15-30 uur opent harmonie Sempre Avanti uit Tege- len (3e divisie) onder leiding van Jacques Claessens het concert en om 17.00 uur speelt harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum (2e divi sie), onder leiding van Betty Bar- tels. De jurering is in handen van Heinz Friesen. Beide harmonieën hebben dit concert opgenomen in hun concoursvoorbereiding.Tege- len neemt op zondag 21 oktober deel aan het concours van de LBM in de Oranjerie in Roermond en Oostrum op zondag 4 november aan het concours van de Holland se Bond van Muziekverenigingen in de Leeuwenhorst in Noordwij- kerhout. Tevens houdt harmonie Sub Matris Tutela op zaterdag 3 novem ber vanaf 20.00 uur een concert in de Oostrumse kerk dat als naam Preludeconcert heeft meegekre gen. Het is een laatste concert als opmaat naar de concoursdeel name de volgende dag. Tijdens dit concert speelt de Oostrumse harmonie samen met de Roe meense violist Rasvan Dumitru en na de pauze gaat Rasvan Dumi tru nog optreden als solist in een trio met Von Reijnders (piano) en Wim Romeijn (klarinet). Kaarten zijn via e-mail te reserveren bij j_schuurmans@hotmail.com. Nederlanders worden tussen 19 oktober en 16 november aan gespoord een speciale editie van een markant boek in de Neder landse literatuur te lezen. Een initiatief van de Stichting CPNB in nauwe samenwerking met de Vereniging van Openbare Bibli otheken. Ook de bibliotheek Venray nodigt, onder de noemer Nederland Leest, lezers uit met elkaar in discussie te gaan over dit boek. Dit jaar is gekozen voor het boek De gelukkige klas van Theo Thijssen. Dit boek krijgen leden vanaf 18 jaar, tegen inlevering van een volledig ingevulde bon, van de openbare bibliotheken cadeau zolang de voorraad strekt. De eer ste exemplaren van het boek zijn met de ingevulde bon en op ver toon van een geldige bibliotheek kaart vanaf vrijdag 19 oktober af te halen in de bibliotheek tijdens de openingsuren. De gelukkige klas van Thijssen (1879-1943) wordt algemeen beschouwd als een van de meest sociaal-maat schappelijk geëngageerde werken van deze onderwijsvoorvechter. Thijssen -van origine zelf onder- wijzer- typeerde zijn in dagboek vorm geschreven De gelukkige klas als 'Een hymne op het onder wijzersschap'. Zijn pleidooien voor de verbetering van de positie van het kind bezorgden de auteur grote faam. Zo is de oeuvreprijs voor kinder- en jeugdliteratuur van de Stichting PC Hooft-prijs naar hem vernoemd en bestaat er een museum dat geheel gewijd is aan Thijssen en zijn werk. Neder land Leest is geïnspireerd op de uiterst succesvolle Amerikaanse campagne One Book, One City. Deze wordt sinds 2001 in tiental len Amerikaanse steden en staten georganiseerd. De aldaar door de overheid en bibliotheken gesti muleerde discussies over telkens één boek blijken zowel het lezen als de gemeenschapszin te bevor deren. Vooraf aan de campagne houdt de bibliotheek in samen werking met het Lokaal Historisch Platform de avond Klasgenoten. Vijf bekende Venraynaren, Mathieu Emonts, Sjef Raedts, Jan Strijbosch, Ton Teeuwen en Hans Teunissen worden al dan niet met een aan tal klasgenoten door Peter Thee- uwen ondervraagd op de manier van het programma Klasgenoten. Tussentijds worden er films met interviews van ouderen getoond, waarin zij vertellen over hun lage reschooltijd van voor en in de oor log. Toeschouwers zijn van harte welkom om op deze avond te luisteren naar de voor velen her kenbare verhalen van weleer. De avond vindt plaats op donderdag 18 oktober.Aanvang 19-30 uur. Op zaterdag 13 oktober gaat in het Limburgs Museum in Venlo de vernieuwde afdeling open over kleding, mode en Limburgse streekdrachten. De afgelopen jaren heeft het museum bijzon dere stukken in bruikleen of als schenking voor de textielverza- meling ontvangen. Een belangrijk deel ervan wordt nu tentoonge steld in de geactualiseerde presen tatie Aangekleed.gaat uit! Heel bijzonder voor de geschie denis van de Limburgse streek- kleding zijn de stoffen, garnituren, accessoires en benodigdheden voor het vervaardigen van toe ren. De collectie is afkomstig uit de nalatenschap van Gerarda Verlinden uit Venray. Een toer, de kenmerkende hoofdtooi van Noord-Limburgse vrouwen uit de periode 1865- 1930, was meer dan een versiering. Aan de toer kon men zien uit welk dorp een vrouw kwam, of ze 'van stand' was, of ze 'vrij' was of in de rouw. Een meisje mocht voor het eerst een toer dragen wanneer zij de communie deed. Werd ze achttien jaar, dan ging ze echt 'aan de toer'. Jonge vrouwen droegen graag de strikkentoer, zonder bloemen met veel linten. Ouderen kozen vaak voor de knoppentoer, met knop pen en blaadjes. Rijke vrouwen spreidden hun welvaart ten toon met een overdaad aan kunstzijden bloemen en Belgische kant. Arme vrouwen moesten het doen met goedkopere machinale kant. Doopkleding werd binnen fami lies gekoesterd. De garderobe van een dopeling was een pronkstuk met emotionele waarde, omdat ze verschillende generaties met elkaar verbond. Een oma zag bij voorbeeld bij de doop van een kleinkind het kleed terug dat zij zelf had gedragen toen ze werd gedoopt. Doopkleding uit familie bezit wordt dan ook niet zo maar weggedaan, dat krijgt niemand over het hart. Gelukkig maar. Het Limburgs Museum kreeg enkele prachtige setjes, waaronder dat van mevrouw M.Aerts uit Venlo dat door liefst zestig kinderen is gedragen. In de vernieuwde textielafde- ling zijn nog enkele andere 'stof fen getuigen'van het Rijke Roomse Leven te zien. In de jaren voor de Tweede Wereldoorlog was pries tertje-spelen een geliefde bezig heid van kinderen. Aangekleed als priester speelde een jongetje voor zijn vriendjes en vriendinne tjes een eucharistieviering na aan een speelgoedaltaartje. De familie Verhoeckx uit Blerick schonk het museum een mini-priestergarde robe uit de jaren dertig van de vorige eeuw. Mevrouw Linssen- Gerritzen uit Tegelen stond een zogenaamde herderspakje af. Het werd in 1963 in de sacraments processie gedragen door haar zoon Stan. In de sacramentspro cessie, op de tweede donderdag na Pinksteren, liep de priester met een monstrans met hostie door het dorp om mensen, dieren en gewassen te zegenen. Van Mgr. Henricus van der Mühlen (1887- 1967) zijn een schoudermantel, priesterhoed en ceintuur te zien, geschonken door mevrouw M. Hermans-Zwitserland uit Eijs. Dr. Mr. L de Gou (1916-2000) was burgemeester van Venlo (1957-1969) en lid van de Eerste Kamer voor de KVP (1955-1963). In zijn laatste functie droeg hij een ambtskostuum, bestaande uit een zwarte rokjas met gouddraad borduursel en een bijpassende pantalon. Dit zogenaamde Staten- Generaalskostuum was sinds 1815 in gebruik. Van weer een geheel andere orde is het rokkostuum met toebehoren dat mevrouw R.C. Waterborg-Wyburg uit Venlo heeft geschonken. Het werd door haar man Harm Waterborg ieder jaar gedragen in de optocht op de maandag van carnaval in Venlo. Met zijn buikorgeltje was Harm Waterborg jarenlang een bekende verschijning. De nieuwe presentatie Aange kleed gaat uit bestaat verder uit trouwjaponnen (een uit 1912 en een uit 1962), kinderkleding, kanten kraagjes, een welpenpakje en tot slot maar niet op de laatste plaats: de outfit van een Limburg se hippie van eind jaren zestig, begin jaren zeventig van de vorige eeuw. De tentoonstelling Getekend in Olieverf met schilderijen van Denny Baggen duurt tot en met 28 oktober en wordt gehouden in het Koningskerk je in Vierlingsbeek. Denny Baggen tekent lijnen in olie verf. Op het doek ontstaat een fan tasierijke wereld, bevolkt met allerlei figuurtjes.Tijdens deze ten toonstelling vinden er meer activi teiten plaats in het Koningskerkje. Zo vertelt Denny Baggen op don derdag 18 oktober vanaf 20.00 uur over haar werk, met name haar grote werk in opdracht zoals wandschilderingen. Reserveren kan verstandig zijn. Op dinsdag 23 oktober vindt weer de aquare lavond plaats. Ook dit keer wordt dat lekker werken in een sfeervol le omgeving. Penseel, papier, kleur en water zijn eenvoudige materia len, maar heerlijk om mee te bezig te zijn. De lijnen van Denny Bag gen vormen een spannende uitda ging om eens iets anders te doen. De aquarelavond duurt van 19-30 tot 22.00 uur en wordt evenals voorgaande keren begeleid door KristianneTummers. Zowel begin ners als gevorderden zijn welkom. Ook de kinderen van groep 3 tot en met 8 komen aan de beurt. Woensdag 24 oktober kunnen zij in het Koningskerkje aan de slag: tekenen, knippen, plakken en echt schilderen. Net als in het werk van Denny Baggen staat de lijn centraal. Denny Baggen tekent vooral lijnen, die in een wir war over elkaar heen slingeren. Daarbij komen allerlei figuurtjes tevoorschijn zoals hondjes, vogels Foto-expositie Clubleden van de Amateurfoto grafen Vereniging Venray expose ren van oktober tot en met decem ber bij Synthese. Fotoclub Venray (Amateur Fotografen Vereniging Venray) is een club met mensen die eens in de twee weken bij elkaar komen in de Clockert, om hun hobby fotografie, met elkaar te delen en te leren van elkaar, door opdrachten, fotobesprekingen en uitstapjes. Bij interesse om lid te worden kan men contact opne men met Mieke Arts via telefoon (0478)636387 of Anneke Willems via (0478)585514. Men kan ook eens komen kijken op een club avond. Men streeft ernaar om vol gend voorjaar een expositie samen met alle clubleden te organiseren. Tijdens kantooruren zijn meer dere ruimtes in gebruik. Men kan het beste van te voren even bellen voor een afspraak. De exposanten zijn Anneke Willems, Ted Born en Henk Hoedemaekers. en poppetjes. Bij al die figuurtjes zijn ook weer allerlei verhalen te verzinnen. De schildermiddag voor kinderen duurt van 14.00 tot 15.30 uur. Aanmelden kan via telefoon (0478)631401 of via e-mail kris- tiannetummers@hotmail.com. In de week voor de herfstvakantie komen basisschoolkinderen op bezoek in het Koningskerkje om meer over kunst te leren. Zoals gebruikelijk in het Koningskerk je wordt er ook deze keer iets extra's georganiseerd in het kader van de lopende tentoonstelling. Kunstenares Baggen vertelt aan de hand van een powerpointpresen- tatie over haar grote werk dat dus niet in het Koningskerkje hangt. Ze heeft tal van wandschilderin gen op haar naam staan in zieken huizen, scholen, bedrijven en op gebouwen in de openbare ruimte. Zo maakte ze onder meer een grote muurschildering voor het Montessori-College in Nijmegen. Haar ontwerpen zijn trouwens ook op T-shirt te vinden en sinds kort kan men eten van een Denny Baggen-bord en zo echt 'proeven van kunst' Concert in Grote Kerk In de Grote Kerk in Venray wordt op maandag 15 oktober vanaf 20.00 uur een concert gege ven door het vocaal ensemble Vivat. Deze solisten uit St. Peters burg brengen geestelijke en fol kloristische liederen uit Rusland. Ver van de oppervlakkige folklore presenteert het ensemble gees telijke liederen uit de orthodoxe liturgie vanaf de 16e eeuw tot de moderne en folkloristische liede ren uit het land. De kunstenaars steunen de intensive care neona tologie van het Kinderziekenhuis in St. Petersburg, St. Nicolaas Won derdoener. Er is informatiemateri aal aanwezig en de cd van Vivat is te koop. Expositie Enkele amateurschilders die wonen in De Hoge Beek expo seren hun werken in de ont moetingsruimte De Halm aan de voorzijde van het flatgebouw in Venray. De kunstenaars laten onder andere olieverfschilderijen, aquarellen, pentekeningen en wer ken gemaakt met potlood zien. De expositie is te zien op zaterdag 20 en zondag 21 oktober van 14.30 tot 17.00 uur. De tentoonstelling is tot stand gekomen in samen werking met kunsthandel/lijsten makerij Amba aan de Paterstraat 24a in Venray. De toegang is gratis. Boekrecensie in Peel en Maas Mike Engleby is met zijn uit stekende observatievermogen en vlijmscherpe meningen een typisch Angelsaksische romanfiguur die de lezer niet meer snel vergeet. Onder het oppervlak van zijn beschou wingen bevindt zich een duis ter geheim. Een van Engleby's tijdgenoten is verdwenen, en hij weet veel over haar te ver tellen. Naarmate zijn relaas verdergaat, begint de lezer van dit meester werk zich ongemakkelijk af te vra gen of Engleby wel de waarheid vertelt. Engleby is een klaagzang over een Engelse generatie en het land dat deze ten onder liet gaan. Ook is het en meditatie over de grenzen van de wetenschap en de vloek van het menselijk geweten. Maar bovenal is het een ongekend spannende en briljant geschreven roman over de onpeilbaarheid van de mens - ook, en misschien juist, voor zichzelf. Sebastian Faulks (1953) schreef SEBASTIAN FAULKS onder meer de schitterende romans 'Het lied van de loopgra ven', 'Human Traces' en 'Charlotte Gray' (verfilmd met Cate Blan- chett).Voor zijn romans kreeg hij verschillende prijzen. Engleby is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 19-95 euro. Klatergold, Pieter Derks en Ellen ten Damme Dans met Mij in Mariakapel Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2007 | | pagina 15