Nieuw fei getrimd Arno Jakobs beste stoffeerder Jubileum op grote hoogte Diner voor de vrijwilligers van Hospice Zenit Numac winnaar Senior Power Harry de vakman Hypotheekshop in actie tijdens Open Huizen Route Zangers vieren verjaardag Nieuwe kantooropleidingen Wijnactie bij Rob Van Dijk Optiek Rock My Religion: 5000 bezoekers FRANSLEMMERS Uw hond fris en vakkundig GOED SLAPEN PEEL EN MAAS Meer informatie: www.vooralledierenhetbeste.nl Kookclub Saroma bestond onlangs tien jaar. Reden voor een feestje! Dat werd het, en al helemaal voor de ruim negen tig vrijwilligers van Hospice Zenit. Zij werden zaterdag 29 september door de hobby koks namelijk getrakteerd op veelgangendiner op sterren niveau. Het menu: een amuse van kip, carpaccio van wagyu-rund met frambozendressing, een trilogie van diverse soepen, zeeduivel met in de tempura gefrituurde scam pi met kruidenrisotto, spoom, varkenslapje gevuld met salie, omwikkeld met Italiaans spek en een bospaddenstoelenstamppot, chocoladepiramide met mousse, vanille-ijs met advocaatsaus, een kaasterrine met honingdressing en vijgenbrood en ten slotte kof fie met friandises. Deze gerechten met een behoorlijk sterrenniveau prijkten op de menukaart, die de ruim negentig vrijwilligers van Hospice Zenit aantroffen toen zij in zaal Martens in Leunen aan tafel gingen. De koks van Saroma waren op jongere leeftijd zeer actief op sportief gebied.Toen zij wat ouder werden en de sportieve prestaties wat minder, besloten zij om als vriendengroep actief te blijven en gingen zij koken. De hobbykoks van Saroma hadden eerder beslo ten om de viering van hun 10-jarig jubileum gepaard te laten gaan met een actie voor mensen die zich op vrijwillige basis inzetten voor hun medemens. De keuze viel op Hospice Zenit in Venray, waar ter minaal zieken die niet meer thuis kunnen zijn in die laatste fase van hun leven terecht kunnen voor zorg in een huiselijke omgeving. Het hospice kent een grote groep vrijwilligers. En dat zijn niet alleen vrijwilligers in de directe zorg, die daarvoor overigens ook nog een speciale cursus hebben gevolgd. Er zijn ook mensen die koken, de was doen, de tuin verzorgen of zorgen voor een gezellige sfeer in huis voor de gasten van het hos pice, en mensen die de nieuws brief maken of zorgen voor admi- Kookclub Saroma maakte onlangs een diner voor de vrij willigers van Hospice Zenit. nistratieve ondersteuning. Op basis van vooroverleg met het bestuur gingen de hobbykoks uit van een opkomst van zo'n vijf tig tot zestig personen. Maar dat aantal werd ruim overschreden en Saroma zag zich daarmee voor een enorme krachttoer geplaatst. Het koken voor zo veel mensen was geen probleem voor de koks. Maar voor een goede logistieke planning en uitvoering durfden zij niet te tekenen. Daarom deed Saroma een beroep op echtgeno tes en vrienden én op 'vakbroeder' Ruud Welbers. En het liep als een trein: eenmaal begonnen met uit- serveren had elke gast binnen vier minuten het gerecht voor zich staan. De opmaak van de borden was fantasierijk en een streling voor het oog en ontlokte de hos- pice-vrijwilligers veel bewonde rende reacties. Karei Thomassen, vrijwilliger in de keuken van het hospice, beloonde de culinaire kwaliteiten en de logistieke pres tatie van het Saromagezelschap dan ook met een dikke 10. ALLE MEDEWERKING Het diner werd muzikaal omlijst met accordeonmuziek van Wim Drabbels en na het voorgerecht zorgde het duo Um Um met prikkelende en geestige liedjes voor een lach op alle gezichten. Verder bracht Zanggroep GZN, bestaande uit een aantal leden van het Venrays Mannenkoor spiritual- gospelachtige en soms ook hila rische songs ten gehore. Zowel de kookploeg als de muzikanten mochten na afloop een daverend applaus van de vrijwilligers van het hospice in ontvangst nemen. Boer Hans, Café Zaal Martens, Culi nair Creatief Ruud Welbers, Druk- shop Venray, Gilde Opleidingen afdeling brood en banket, Intra- tuin Venray, Jan Koopmans Bos paddestoelen, Plus G. van Dijck, Slagerij Biermann-van de Eijnden, Visspecialiteiten Thielen, Wagyu farm Jan Slangen en IJssalon De Verleiding maakten het de koks mogelijk dit diner te serveren. Numac uit Venray is de win naar geworden van de Senior Power Prijs 2007. Het bedrijf kreeg de prijs op woensdag 3 oktober uit handen van Jan van Zijl (vice-voorzitter Regie groep GrijsWerkt en voorzitter RWI). Numac kreeg de prijs op basis van het baanbrekende werk dat verricht is om de organisatie op alle fronten en in alle leeftijdsgroepen vitaal te houden. Een eervolle ver melding was er voor KSU uit Amsterdam. De eervolle ver melding werd overhandigd door staatssecretaris Ahmed Aboutaleb, die daarmee nog eens onderstreepte werk te willen maken van het verho gen van de arbeidsdeelname van oudere werkzoekenden. De Senior Power Prijs 2007 is een initiatief van de Regiegroep GrijsWerkt. De prijs is ingesteld om aansprekende voorbeelden van leeftijdsbewust beleid te ver zamelen. En te belonen. Doel van GrijsWerkt is het uitdragen van de goede voorbeelden en het stimule ren van organisaties in Nederland om concreet aan de slag te gaan met leeftijdsbewust beleid. In de ogen van de jury heeft het voor beeld van Numac alles in zich om andere organisaties te inspireren. Numac is een middelgroot bedrijf, voornamelijk actief in machine onderhoud. Tekenend is de uit spraak: 'Op machines schrijf je af, op mensen schrijf je bij.' Numac heeft het aangedurfd om de CAO- uittreedleeftijd van 62 ter discus sie te stellen. Ervaren mensen die tegen hun pensioen aanzitten worden nog aangenomen, gewoon op grond van hun specialisme. Op een breed front wordt gewerkt aan het vitaliseren van het bedrijf en de mensen binnen het bedrijf. De prijswinnaar is gekozen uit een groep van drie topgenomi- neerden. Numac is sinds 1984 gespecialiseerd in machineonder houd in het breedste zin van het woord. In een landelijk netwerk van vestigingen zijn zo'n 600 tech nici en adviseurs werkzaam. Door zich naast preventief en correctief onderhoud te richten op advies en automatisering op maat, is Numac in staat meer uit machines en processen te halen en de kos ten per voortgebracht product te drukken. Vele toonaangevende organi saties in de technische en produ cerende industrieën profiteren van het totaalconcept machineon derhoud én procesoptimalisatie. www.numac.nl Eerste prijs klompenmaker Jeuken Op de 80e klompenmakers dag in Sint Oedenrode heeft Carel Jeuken uit Leunen met zijn met de hand gemaak te klompen de eerste prijs gehaald met 27,25 punten van de in totaal 30 punten. Deze punten waren te halen door keuring van de pasvorm, het model en de kwaliteit van de klomp. Op de klompenmakers dag werden de klompen gekeurd door een drietal juryleden die alle klompen keurden, zowel hand matig als machinaal. Deze dag kwamen klompenmakers uit heel Nederland bijeen. De 24-jarige Arno Jakobs uit Velden is op 26 september Nederlands kampioen wonings tofferen geworden. De wedstrijd vond plaats tijdens de vakbeurs 'Vloeren 2007' in Rijswijk. Arno volgt momenteel op het ROC in Eindhoven de opleiding All round Woningstoffeerder en is sinds oktober 2002 werkzaam als woningstoffeerder bij Peters Woninginrichting in Meerlo. Vorig jaar werd hij al tweede tijdens deze kampioenschappen. Door dit resultaat mag Arno Jakobs nu deelnemen aan de Europese kam pioenschappen in het Duitse Han nover in januari. Aan de wedstrijd namen dit jaar elf studenten uit heel Nederland deel. Op maandag en dinsdag waren er voorrondes waarbij Arno zich als tweede voor de finale plaatste. Tijdens de fina ledag op woensdag maakte de Vel- denaar geen enkele fout, waardoor hij de wedstrijd wist te winnen. Tijdens de wedstrijd beoordeelde de jury de kandidaten onder meer op het leggen van vloerbedek king met rand, linoleum, laminaat diagonaal en pvc-tegels. "Ik was erop gebrand om te winnen", vertelt Arno. "Vorig jaar eindigde ik bij deze wedstrijd op de twee de plaats. Dat kon maar op één manier worden verbeterd. Ik ben supergeconcentreerd, zeer gedre ven en stijf van de adrenaline aan de wedstrijd begonnen. Dat heeft zijn vruchten afgeworpen." Arno werkt sinds 2002 als woningstof feerder bij Peters Woninginrich ting in Meerlo. Daarvoor was hij machinaal houtbewerker. "Toen het slecht ging in de houtbranche, raakte ik mijn baantje kwijt. Via een adver tentie kwam ik bij mijn huidige bedrijf terecht. Het werk is erg afwisselend en creatief. De ene keer is het de vloerbedekking leg gen, de andere keer een rolluik bevestigen en weer een andere keer een gordijn ophangen. Elke dag kan zo een ander kleurtje heb ben." Vorig jaar zomer is Saarloos Automotive Equipment BV van Overloon naar Venray - Smakter- heide verhuisd en nu al kon het bedrijf zijn eerste jubileum vie ren. Op 1 oktober 1982 nam René Visser Saarloos over van Havam in Venlo, waar hij toen al geruime tijd algemeen directeur was. Vanuit de garage en woonkamer thuis in Overloon is gestart met vier man om een droom te verwe zenlijken. Niet geheel onverdien stelijk: de Saarloos Holding telt inmiddels 53 medewerkers met zusterbedrijven in Frankrijk en Texas (USA). Afgelopen zaterdag 6 oktober hebben de beide zonen, Adam en Jeroen, een feest in eigen huis georganiseerd om hun vader in het zonnetje te zetten. De per- René Visser geniet samen met zijn vrouw van het uitzicht. soneelsvereniging RemAF had een erg origineel cadeau. Tijdens het feest landde op het terrein voor Saarloos een helikopter waarin de jubilaris en zijn vrouw in konden plaatsnemen voor een rondvlucht van een halfuur boven Overloon enVenray."Een geweldige ervaring om deze regio eens van boven te zien, ons bedrijfterrein van 7000 m2 lijkt dan opeens helemaal niet meer zo groot", aldus een enthou siaste René Visser. De feestelijke avond werd afgesloten met een cabaretvoorstelling door Sophie van Hoytema die een speciale voorstelling geschreven had voor dit jubileum. Zomaar even binnenlo pen bij een huis dat te koop staat? En dat bij verschillende huizen op één dag? Het lijkt onmogelijk maar het kan tij dens de Open Huizen Route. De Open Huizen Route vindt weer plaats op 13 oktober in Venray en omstreken. Naast het snelle kijkje in de keuken wat betreft uw woonwensen, maakt De Hypotheekshop het ook mogelijk direct een blik te werpen op de financiële mogelijkheden. Uw plaatse lijke Hypotheekshop adviseur is namelijk tijdens de Open Huizen Route beschikbaar om al uw financiële vragen over de eventuele aankoop van het betreffende huis te beant woorden. "Wij vinden een Open Huizen Route een heel goed initiatief", zegt Johan Nijssen, Hypothecair Planner bij De Hypotheekshop in Venray. "De meeste mensen verkopen hun huis via een make laar. Die regelt de verkoop en gaat altijd mee als kijkers een huis komen bezichtigen. Zo'n bezichtiging moet van tevoren met de makelaar worden gepland en de verkoper moet voor iedere bezichtiging zorgen dat zijn huis leeg en aan kant is. In de praktijk een hoop gedoe. Het is dus voor zowel kopers als verkopers een uitkomst dat er op verschillende zaterdagen in het jaar een Open Huizen Route wordt georgani seerd. Uit de praktijk blijkt ook dat er op zo'n dag enorme behoefte is aan het direct kunnen inwinnen van hypotheekadvies. Logisch! Als je je zinnen hebt gezet op een huis, dan wil je ook zo snel moge lijk weten of je dat kan betalen en welke financiële consequenties dat met zich meebrengt. De Hypo theekshop-adviseur beantwoordt daarom tijdens de Open Huizen Route direct al uw financiële vra gen en geeft een deskundig hypo theekadvies." Wilt u ook financieel advies bij het kopen van een huis? Dat kan, De Hypotheekshop in Venray is gevestigd aan de Patersstraat 3. Voor een afspraak, informa tie of vragen kunt u bellen naar 0478 - 51 57 55 of e-mailen naar jni j ssen@ hypotheekshopnlOf breng een bezoek aan onze web site: www.venray.hypotheekshop. nl. Tijdens de Open Huizen Route op 13 oktober a.s. is het kantoor geopend van 11.00 tot 15.00 uur. De Zangers van Sint Frans vie ren elk jaar rond het feest van de heilige Fransiscus (4 oktober Werelddierendag) hun verjaar dag. Dit jaar heeft de viering voor de 48ste keer plaatsgevonden. De verjaardag is gevierd door de opluistering van de Fransiscus hoogmis in de Paterskerk, afgelo pen zondag met aansluitend een feestelijke bijeenkomst in koor huis De Galmhut. In het koorhuis zijn zangers en zangeressen gehul digd die 5,10,15, en zelfs 20 jaar trouw zijn aan het koor. Het afgelopen jaar heeft het koor ondersteuning gekregen van dirigent Vincent Las uit Oss, die nu samen met de heer Buys het koor dirigeert. De concertreis naar Polen was ook een groot succes. Instituut Van den Boom start in de eerste week van novem ber weer met nieuwe groepen voor LSSO Kantooropleidingen in Gemert, Helmond, Oss, Uden en Venray. Opnieuw wordt het aan tal opleidingen uitgebreid. Zo kan er in Gemert begonnen worden met de opleiding Management Assistent(e) waarin de modulen Office-Management, Management, Marketing, PR/Bedrijfscommuni- catie, Vergader-en Presentatietech niek en Powerpoint zijn opgeno men. Ook het volgen van losse modulen is mogelijk. Ook nieuw is de module Zakelijk Duits die zal worden opgestart in Venray. Op maandag 15 oktober is er een informatieavond over alle Kan tooropleidingen in Gemert op het Commanderij College locatie St. Josephstraat 17, aanvang 20.30 uur. Informatie kan verder aangevraagd worden via www.instituutvanden- boom.nl en/of tel.0492-362751 Rob van Dijk Optiek houdt samen met Essilor in de maan den oktober en november een speciale wijnactie. Kopers van een bril met Varilux glazen (Essilor is de Nederlandse fabrikant van Varilux) krijgen tij dens de actiemaanden een prach tige koffer cadeau met een fles witten en een fles rode wijn uit de Bourgogne. Daarnaast ontvangt de koper nog een set wijnacces- soires met een wijnthermometer, een druppelvanger, een som- meliersmes, een schenktuit met champagnestop en een wijstop. Met deze najaarsactie willen Rob van Dijk Optiek en Essilor de aan dacht vestigen op de enige, echte Varilux brillenglazen. Dat zijn 'mul- tifocale' glazen, die in 1959 door Essilor uitgevonden zijn. In een multifocaal glas loopt het vertege deelte van het glas geleidelijk en zonder zichtbare onderbrekingen over in het leesgedeelte. Dat bete kent optimaal zien, zowel veraf als dichtbij en op alle tussenliggende afstanden. De nieuwste generatie Varilux brillenglazen, Varilux Phy sio, biedt een aanzienlijk scherper beeld, meer contrast en een maar liefst 30% breder gezichtsveld op de tussenafstanden. Daarnaast zijn er de afgelopen jaren verschil lende nieuwe soorten Varilux bril lenglazen ontwikkeld -zelfs voor zonnebrillen- en verschillende soorten coatings, waarmee bril len ontspiegeld, krasvast en anti- statisch gemaakt kunnen worden, zodat u bij de gekwalificeerde opticien voor alle omstandighe den de ideale bril kunt samenstel len. U herkent Varilux brillengla zen aan de unieke merkgravering. Die gravering bewijst dat u het beste voor uw ogen heeft gekocht. Let dus scherp op de naam. Want alleen op Varilux staat Varilux. Omdat Varilux uniek is, krijgen kopers van dit glas bovendien een bewijs van echtheid en geeft Rob van Dijk Optiek hun klanten de Varilux Tevredenheidsgarantie. De grootse kunstmanifesta tie Rock My Religion die een maand geleden van start in het Odapark in Venray heeft in de eerste vier weken ruim 5000 bezoekers getrokken. Daarnaast hebben zo'n 750 leerlingen van het middelbaar onderwijs deelgenomen aan het educatieve onderdeel Exo dus. De organisatie is bijzonder verheugd over alle positieve reacties de ze van de bezoekers terugkrijgt en is er van over tuigd dat de manifestatie via mond-op-mondreclame nog vele duizenden bezoekers kan verwachten. De interesse voor het eerste deel van Rock My Religion, de voettocht van het Odapark naar het St.Anna- terrein, is overweldigend. Iedere donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag lopen honderden 'pelgrims' door het historische centrum van Venray, veelal gewapend met de in het oog springende routegids. Het meest druk bezocht is het werk van de Amerikaanse kunstenaar Devorah Sperber in de Sint Petrus Banden kerk; het indrukwekkende kunstwerk, een uit 20.736 klosjes garen opgebouwde remake van Da Vinci's LaatsteAvondmaal,is zonder twijfel de grootste publiekstrekker en voor vele mensen aanleiding om de hele route te gaan lopen. De rondtrekkende karavaan van Rock- My-Religioncaravans heeft inmid dels zo'n 750 middelbare scho lieren in aanraking gebracht met de thema's religie en beeldende kunst. De videopresentaties maken grote indruk bij de scholieren. Sommige bekende beelden, zoals een optreden van Madonna aan het kruis, maken in deze setting en binnen het kader van de manifestie indruk en leiden tot felle discus sies. Rock My Religion duurt nog tot en met januari 2008. De kuns troute door Venray kan nog tot en met 4 november worden gelopen, van donderdag tot en met zondag, van 13:00 uur tot 17:00 uur. Voor uitgebreide informatie: www.oda- park.nl Venraynaar Harry Oudenhoven is sinds 1 juli in dienst bij het Box meers Tapijthuis in Boxmeer. "Na 28 jaar trouwe dienst als bedrijfs leider bij een woninginrichter in Venray, ben ik zes jaar werkzaam geweest bij een warenhuis in Vol- kel. Daar heb ik bijna zes jaar de afdeling vloerbekleding met veel plezier gerund. Sinds 1 juli ben ik in dienst bij het Boxmeers Tapijt huis te Boxmeer. Boxmeers Tapijt huis is een bedrijf met een com pleet aanbod in woningtextiel. Ze bieden een uitgebreid aanbod in Circus naar Venray In het weekend van vrijdag 19 tot en met 21 oktober komt het Nederlands Circus Colombaro naar Venray. Colombaro verzorgt op het terrein van de GGZ aan de Oostsingel vier voorstellingen, vrijdag 19 oktober, aanvang 19-30 uur, zaterdag 20 oktober, aanvang 15.00 uur en 19-30 uur en zondag 21 oktober, aanvang 14.00 uur. De voorverkoop van kaarten is bij het VW Venray aan het Henseni- usplein 13, tijdens kantooruren via de ticketlijn 06-51240096 en op voorstellingsdagen van 11.00 tot 13.00 uur aan de circuskassa. Het Nederlands Circus Colombaro verzorgt in haar voorstelling een unieke samensmelting van circus, variété en theater. Het internatio nale artiestengezelschap zorgt voor een ruim twee uur durende show voor het gehele gezin. Het circus Colombaro is slechts een zestal weken in Nederland te bewonderen. Voor meer informa tie kijk ook op www.circuscolom- baro.nl. Volgende week in Peel en Maas alles over dit circus en de vier voorstellingen in Venray. gordijnen, zonwering, karpetten, tapijt, vinyl, laminaat en houten vloeren. Dit is precies waar mijn collega's en ik u in adviseren. Zo doet u gegarandeerd een juiste aankoop." Darten in Meerlo Sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo biedt tal van activiteiten aan. Zo kunnen belangstellende deelnemen aan de zogeheten Brugeind Darts Trophy 2007/2008. Een erg leuke activiteit voor een familie, bedrijf, of vereni- gingsfeest. De deelnemers kunnen deze avond compleet zelf indelen met eigen tellers. De kosten zijn in dat geval 75 euro voor het huren van de dartborden. Maar het is ook mogelijk om de avond compleet door 't Brugeind te laten verzor gen. De medewerkers zorgen in dat geval voor de borden, de tellers en de geluidsinstallatie. Het is moge lijk om verschillende spelvormen te doen, zoals 301 of 501 dubbel uit voor de gevorderde darters, of gewoon enkel uit voor de ongeoe fende darters.Verder biedt 't Brug eind spellen aan als poker, snooker of golfdart. Deze avond compleet verzorgd kost 300 euro. Verder is het mogelijk om de avond uit te breiden met een van de arrange menten. Nieuw bij 't Brugeind is het zogeheten kermisschieten. 't Brugeind heeft een kermisstand met vier verschillende doelen. Het kermisschieten kost 130 euro per twee uur. Deze avond kan gecom bineerd worden met kruisboog- schieten, kosten 230 euro p.p voor twee uur. Dit is inclusief begelei ding. Voor meer informatie kunt u de informatiebrochure bij 't Brug eind opvragen. Auping nights, Better days Donderdag 11 oktober 2007 - Pagina 11 PATERSSTRAAT 31 VENRAY TEL 0478 585 552 www.franslemmers.nl Vraag naar de voorwaarden Dierenkliniek de Oude Melkfabriek onderdeel van Dierenklinieken Horst e.o. Leunseweg 22A Venray-Leunen T 0478 - 58 26 90 I E info@dierenkliniekdeoudemelkfabriek.nl

Peel en Maas | 2007 | | pagina 11