Prima start Jumpers'76 Gijs Gommans toernooi Iris Verreijt op dreef Kampioenschap Limburg Eventing bij SGW Ysselsteyn Rooyse dames beginnen overtuigend Rooyse wint uitduel Jubileumfeest Rooyse VK Niets! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 4 oktober 2007 - Pagina 25 Biljarten Halfweg BC 2002 RV BC Klavertje Vier BC Common Sense BC Harten Drie NRBC Venray Overloonse Bridgeclub ATB-Tocht Venray Wat gebeurt er als U niet adverteert Jumpers'76 Het Alvertje SV Ysselsteyn Motorcross Regio Venray De Roerdomp De Peelrunners Kader: De Tapperij/ De Peel- Half weg 4-4 Erick Dericks won zijn partij (57-2) in negen beurten met 22.22 gemid deld en Herman Robins (38/2) deed er vier beurten over en won met 9.44 gemiddeld. Driebanden: Half- weg-Coba 2-5.Winst was er voorTheo Voesten die 0.686 gemiddeld speelde. Programma: Driebanden: 9 oktober Halfweg-Pumpke. Kader: 11 oktober Halfweg-DOS'71. De derde laddercompetitie is gespeeld en de winnaars in de gele lijn waren Mien Kuenen enTruus Kusters met maar liefst 63.18 procent. Vervol gens bezettenAnnie Clermonts en Mia Koopman met 57.08 procent de twee de plaats, terwijl gelegenheidspaar Clazien Baak en Toon den Brok derde waren met 51.61 procent. In de rode lijn behaalden gelegenheidspaar Joke van Heumen en Alie ter Schegget de eerste plaats met 58.13 procent, ter wijl een gedeelde tweede plaats ging naar het bridgepaar Rieky Cremers en Annie Selder alsook voor Hennie Röhrich en Jan van Casteren, allen met 56.88 procent. Op donderdag 4 oktober wordt de vierde laddercom petitie gespeeld en op donderdag 11 oktober wordt eerste lustrum gevierd om 11.00 uur in De Kiosk. Tijdens een feestelijke drive ein digden in de lijn A Truus Buijssen en Truus Michels met 55 procent als winnaars. Tweede waren Maria Cup pen en Leny Jenniskens met 54.17 procent, gevolgd door Betty Janssen enToos Smids met 54.17 procent. In lijn B waren de beste Lot Beijersber- gen en Mia v.d. Munckhof met 61.81 procent. Henny Alkemade en Lily Tis- sen bezetten de tweede plaats met 58.33 procent. Derde met 57.50 pro cent waren Philo van Enckevort en Nelly Loeffen.Wie altijd bridgen heeft willen leren kan dit nu doen want Klavertje Vier start een cursus voor beginners. De lessen starten maandag middag 8 oktober bij café Martens in Leunen. Voor inlichtingen of opgave kan men contact opnemen met Jean ne Korsmit via telefoon (0478)510532 of met Wiel Verhoeven via telefoon (0478)641349. De tweede laddercompetitie is gespeeld. In geel waren met 68,75 procent Jo Linders en Jeanne Kors mit de winnaars. Tweede met 62,52 procent waren Tiny Schaminee en Frans Oudenhoven. Derde waren Riet Dobbe en Cor van Elzakker met 60.44 procent. In rood waren met 62,50 pro cent Rikie Cremers en Jose Verhaegh de beste, gevolgd door Bets Bistervels en Nel Lagarde met 59.90 procent. Derde met 56,77 procent waren Jac. huijs en Herbert janssen. De heren Fiers en Manders zijn gestaag bezig zich vaster op de eerste plaats te nestelen van de gele groep. In rood waren Mien Kuenen enTonny Swinkels de winnaars met 63.33 procent. De tweede plaats werd met 60.42 procent gedeeld door Gonnie van de Pas met Tonny van Vegchel en Jan den Hoedt met Harrie Oomen. Derde waren Francien Haegens en Door van Kempen met 59.17 pro cent. In geel waren Sjef Fiers en Wim Manders de beste met 58.93 procent. Tweede waren Annie van de Munck hof met Jan Simons en Theo Jakobs met Henk Penninx. Zij behaalden 57.74 procent. De derde plaats was voor Peter Kooien en Jeu Steeghs met 56.58 procent. De derde avond van de nieuwe competitie is gespeeld. In de gele lijn waren Mirjam Voermans en Frans van Lieshout de beste met een score van 64,58 procent, gevolgd door Annie Boekholt en Mia Lommen met 59,17 procent. Op de derde plaats eindigden Doke Verheijen en Lou Gilissen met 57,08 procent. In de rode lijn ging de eerste plaats naar Edith Ottenheim en Joke Peeters met 56,25 procent. Tweede waren Ger Janssen en Mien Pijpers met 56,18 procent en derde waren Tineke Meurs en Riet Muer- mans met 53,91 procent. De groene lijn is gewonnen door Margriet Mater en Hans Koopman met 59,58 procent. Antoinette Coppus en Riet Willems bezetten de tweede plek met 58,33 procent en met 54,17 procent waren Mia van der Heijden en Ricky Claes- sens derde. Op de tweede competitieavond waren de sterkste in de gele lijn Miny en Wiel Verhoeven met 60.63 procent. Bert Vloet en Marijke van de Boom waren tweede met 59 38 procent, gevolgd door Hans Aerts en Jac Huijs met 59.27 procent. In de rode lijn waren de best geplaatsten Maria Vloet en Toon den Brok met 58.33 procent. Jo Kok en Jac Spreeuwenberg waren tweede met 57.64 procent. De derde plaats was voor Jan en Riet Aarts met 57.64 procent. In de groene lijn was de eerste plaats voor Nellie Jeuken en Lucy Hendriks met 59.03 procent. Tweede met 58.33 procent waren Nellie Basten en Marie Kersten. Triathlonvereniging Venray houdt op zondag 7 oktober eenATB-tocht in samenwerking met TWC Oostrum en AVVenray. Ieder jaar wordt deze tocht drukbezocht door deelnemers uit de regio maar ook van ver daarbuiten. Zij komen allemaal voor 35, 50 of 65 kilometer te fietsen over het parcours door de bosrijke en afwisselende omgeving van Venray en Overloon. Dit jaar met een gedeeltelijk nieuwe route. De start en inschrijving zijn gelegen aan de atletiekbaan op Sport park de Wieën in de kantine van AV Venray. Inschrijven kan tussen 8.00 en 9-30 uur. Vanuit de invalswegen rondom Venray staan borden die de weg naar de start aangeven. Er is par keer-, kleed- en douchegelegenheid en de mogelijkheid tot het afspuiten van de fiets. Voor meer informatie e-mail twan.jeuken@renoklus.nl of telefoon (0478)513491 of mobiel (op 7 okto ber) 06-53339156. Tantalus-Jumpers'76: 50 - 88. Topscorers: Mikke Leenders 24 punten, Robbie Wijnhoven 19 punten en Mirko Antheunisse 15 punten. De mannen van de Venrayse basket balvereniging Jumpers'76 komen dit seizoen uit in de eerste klasse B van rayon Zuid. Na twee opeenvolgende kampioenschappen is opnieuw kam pioen worden niet realistisch te noe men. Doestelling is dan ook te bou wen aan een goed team en een plaats in de middenmoot moet haalbaar zijn. Vrijdagavond startte Jumpers het sei zoen tegen Tantalus 2 in Eindhoven met winst: 50-88. De mannen van trainer/coach Tristan Lammerts van Bueren begon nen in Eindhoven voorzichtig. De eer ste paar minuten was het vooral de thuispelende ploeg die voor gevaar zorgde en daardoor al snel aan de leiding ging. Echter na vijf minuten kwam toen toch de omschakeling bij Jumpers'76, wat mede door het over gewicht aan snelheid en scorend ver mogen, snel op gelijke hoogte kwam en meteen afstand nam. De stand na tien minuten bedroeg dan ook 13- 27 in het voordeel van de basketbal lers uit Venray. In het tweede kwart vergrootte Jumpers'76 snel de voor sprong naar een gat van 20 punten. Tantalus miste veel schoten waardoor Jumpers'76 door middel van snelle fastbreaks duidelijk de baas was. De zone-defence die de mannen uit Eind hoven speelden, pakte niet goed uit waardoor Jumpers'76 kon gaan rust ten met een voorsprong van 17 pun ten (ruststand: 28-45). Duidelijk was dan ook dat Tanta lus dit seizoen een van de zwakkere tegenstanders genoemd mag worden in de eerste klasse B. Vorige week werd namelijk ook al dik verloren van Aalst-Waalre. Zaak voor Jumpers'76 was dus om er voor te zorgen dat de voorsprong behouden bleef en dat men werkte aan het tactisch spel.Trai- ner/coach Tristan Lammerts wees zijn jongens er dan ook op om het aan- valsspelletje te blijven spelen omdat tegen dit soort tegenstanders je de ruimte krijgt om dit te oefenen. In het derde kwart was het echter Jum pers'76 dat slordig begon. Naar drie minuten pikte de Venrayse ploeg dan toch weer de draad goed op en door extra druk op de pointguards van Eindhoven te leggen kon men enkele keren makkelijk de bal onderschep pen en simpel scoren. Ook de korte onderbreking door een technisch probleem aan het scorebord kon Jum pers'76 niets deren en met nog 10 minuten te spelen had men de voor sprong vergroot naar bijna 30 punten (stand na drie kwarten: 69-40). In het laatste kwart vloog Jum pers'76 letterlijk even over Tantalus heen. De thuisploeg kon het tempo niet meer bij benen waardoor men in de eerste vijf minuten al gauw tegen een 11-0 run aan liep. Jum pers'76 wist uiteindelijk nog verder uit te lopen naar een voorsprong van 38 punten (einduitslag: 50 - 88). Topscorers: Mikke Leenders 24 pun ten, Robbie Wijnhoven 19 punten en Mirko Antheunisse 15 punten. Vol gende week reist Jumpers'76 af naar streekconcurrent Deurne Pioniers. In Deurne zal zaterdag om 18:45 uur de streekderby tussen Venray en Deurne van start gaan. Honk - en softbalvereniging Red Caps Venray houdt in het weekeinde van 6 en 7 oktober weer haar jaar lijkse internationale Gijs Gommans- toernooi voor senioren. Inmiddels wordt dit toernooi alweer voor de 17e keer gehouden. De deelnemers komen dit jaar allen uit de landen van de Benelux. Zo strijden de heren van Red Caps Venray tegen de Sharks en de Quisqueya Indians uit België, tegen de Wanderers uit Duitsland en MULO, UW en Indians uit Nederland. De dames kennen als tegenstanders de Borgerhout Squirrels en Tournai Celtics uit België en de Duitse Wan derers. Naast sportieve elementen kent dit toernooi ook altijd een groot gezelligheidsgehalte. Niet in de min ste plaats door de feestavond die elk jaar met een thema gehouden wordt. Het thema van dit jaar is Murder at the Ballpark. Liefhebbers van de honk- en soft- balsport zijn van harte welkom op de velden van Red Caps Venray. De wed strijden starten beide dagen om 10.00 uur. Op zaterdag wordt om 11.30 een openingswoordje door de voorzitter gehouden. Het toernooi eindigt zon dag om 16.45 uur met de prijsuitrei king. Afgelopen weekend werd het open nationaal dameszadelkampioenschap in Leusden gehouden. De historie van het rijden met een dameszadel werd weer in alle takken van de paarden sport verreden. Iris Verreijt deed met Hill Pearl voor de eerste keer mee aan dit kampioenschap. Op de eerste dressuurproef behaalde ze de derde prijs met 190 punten met de tweede proef een hele mooie eerste prijs met 204 punten. Bij de best rijdend amazone behaal de ze een vijfde plaats en dit resul teerde in een mooie algemene vierde plaats. Felicitas Band uit Maashees werd Nederlands kampioen. Paardensportvereniging Yssel steyn houdt in het weekeinde van 6 en 7 oktober voor de vijfde maal in de huidige setting de jaarlijkse SGW De SGW bestaat uit een dressuur- en springproef, alsmede een uithou- dingsproef (crosscountry), waarmee het eerste lustrum een feit is. Tijdens het evenement strijden de Limburgse combinaties in iedere klasse om het regiokampioenschap Limburg. Daar naast wordt nog een extra accent toe gevoegd omdat de wedstrijd opnieuw meetelt voor de seizoenscompetitie in het kader van de Vive la Vie Eventing Cup. Het aantal deelnemers is dit jaar opgelopen tot ongeveer 340. Deelne mers zijn afkomstig uit het hele land en wederom een groot aantal uit Bel- gië en Duitsland. Nationale coryfeeën van de eventing scène die aantreden met meerdere paarden zijn Jan van Beek, Gert Boonzaaijer enAlice Naber- Lozeman. Voorts behoren de dochters van vierspanrijder Ysbrand Chardon met hun pony's tot de deelnemers. Van de organiserende vereniging zet ten Kim Egelmeers met Lady Chelsea, Natascha Mennen met Unymtheb en Irene Potten met Jupiter hun beste benen voor. Het wedstrijdterrein is gelegen aan de Midden Peelweg ten zuiden van de kom Ysselsteyn. Het betreft hier een unieke plek waar al jarenlang de samengestelde wedstrijd sport wordt bedreven en een geliefd trainingsdomein voor regionale en nationale teams in deze tak van sport. Ook vinden hier de KNHS Regiotrai ningen Limburg plaats. Alle paarden en pony's staan, zoals gebruikelijk, onder veterinaire controle. Het programma loopt op beide wedstrijddagen van 8.30 tot ongeveer 18.00 uur. Uitslagen Tantalus 2-Heren 50-88 OBC 2-U12 12-39 BC Jink-U20 91-61 Programma zaterdag 6 oktober Wizards Helmond-Ul 4 12.15 Wizards Helmond 2-U16 17.30 BC Deurne Pioniers 2-Heren 18.45 Het pad rond de jeugdvijver en de parkeerplaats bij de jeugdvijver zijn voorzien van klinkers. De uitslag van de vierde wedstrijd om de lentekoning voor korte hengels: 1) Lambert v.d. Hoogenhof. 2) Leo van Ooijen. 3) HuubTeeuwen. 4) Toon van Ooijen. 5) Math Houwen. De uitslag van de derde wedstrijd om de lentekoning voor lange hen gels: 1) Lambert v.d. Hoogenhof. 2) Peter Beelen. 3) Harrie Theeuwen. 4) HenkTheeuwen. 5) Jan Sanders. Op zaterdag 6 oktober is de vijfde en laatste wedstrijd om de lentekoning voor de korte hengels en op zondag 7 oktober is de vierde wedstrijd om de lentekoning voor de lange hengels. Bovendien is er op zaterdag 6 oktober een individuele wedstrijd in het Leu- kermeer. Deze wedstrijd wordt geor ganiseerd door De Snutters Well. Er wordt gevist van 12.00 tot 16.00 uur. Veel leden hebben een abonnement op het Visblad. Dit blad verschijnt twaalf keer per jaar, is prachtig uitge voerd en staat boordevol informatie staat over allerlei manieren van vissen. Bovendien vindt u er ook veel infor matie in over het werk van Sportvis- serij Nederland. Leden die hun abon nement op dit blad willen opzeggen, worden verzocht dit voor 1 november te doen bij de ledenadministrateur, bij voorkeur per e-mail naar info@hsvhe- talvertje.nl. of anders via telefoon (077)3662920. Ook leden die dit blad vanaf 2008 wensen te ontvangen kun nen dit op bovenstaand adres doorge ven. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Bel daarvoor even met een van de onderstaande telefoonnummers. Voor vragen en informatie betref fende lidmaatschap en vergunnin gen met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920. Dagvergunningen zijn verkrijgbaar bij het BP tankstation aan de Rijksweg in Well. Zie voor de con tributiebedragen 2007 www.hsvhetal- vertje.nl. Uitslagen Ysselsteyn A 1-Sp cl Irene A2 0-7 Blerick B2-Ysselsteyn BI 1-14 Ysselsteyn Cl-Constantia Cl 5-0 SES Dl-Ysselsteyn Dl 2-1 Ysselsteyn D2-Volharding D2 1-2 Venlosche Boys E2-Ysselsteyn El 1-0 Ysselsteyn E2-America El 4-3 Ysselsteyn E3-VenrayE12 2-3 SSS'18 E4-Ysselsteyn E4 1-16 Y sselsteyn F1 -Venray F5 5-0 Ysselsteyn F2-America F1 1-10 SSS'18 F4-Ysselsteyn F4 3-0 Ysselsteyn MF1-2-SVEB MF1-2 36-0 Ysselsteyn MF3-TOP'27 MFl-2co 9-4 Programma zaterdag 6 oktober Quick Boys'31 Al-Ysselsteyn Al 14.30 Y sselsteyn B1 -America BI 15.00 UDI C3-Ysselsteyn Cl 13.00 Ysselsteyn C2-Milheezer B. C2 14.00 Ysselsteyn Dl-JVC Cuijk D3 12.45 TSC'04 D2-Ysselsteyn D2 11.45 Ysselsteyn El-Oostrum E1G 9.00 Wittenhorst E4-Ysselsteyn E2 9.00 Ysselsteyn E4-Oostrum E4G 9.00 Ysselsteyn E5-Someren E12 9.00 SVEB F1-Ysselsteyn F1 9.30 Wittenhorst F6-Ysselsteyn F2 11.30 Ysselsteyn F3-SVOC01 F3 10.15 Ysselsteyn F4-Leunen F5 10.15 EWC/Resia-Ysselsteyn MF1-2 10.00 Ysselsteyn MF3-Montagnards 11.00 MSV Overloon heeft op de laatste zaterdag van september het tweede motorcrossweekend van dit seizoen gehouden, 's Nachts voor de wed strijd had het flink geregend en het was behoorlijk modderig, maar na de trainingen was lag de baan er toch nog prima bij. De clubleden hadden omdat een stuk baan zeer slecht was de baan omgelegd. In de 2e manche begon het behoorlijk te regenen en de baan werd er niet veel beter op. Maar verder verliep alles op rolletjes en ook de club MSV Overloon had alles tot in de puntjes verzorgd en niets werd aan het toeval overgelaten. Bij de 65 versnellingen kleine wielen was de grootste beker voor Luc Hermsen weggelegd door de manches op een 2e plek en met een manche overwin ning op zijn naam te schrijven. De 9e plek bij de 65 versnellingen grote wie len kwam op naam te staan van Jules Deenen met een 10e en een 9e plek na het rijden van de manches. Met evenveel punten maar door de rollen om te draaien maakte Bart Pijpers de top tien vol. Na een felle strijd wist Jeremy de Vink voor eigen publiek de manches op een 6e en een 7e plek te doen afsluiten en mocht de 5e beker in ontvangst nemen. Een 12e plek bij de 85 grote wielen werd op geëist door Bryan Kersten die op een 12e en een 13e plek werd afgevlagd en was er de 22e stek voor Jop Koopmans weggelegd met een 21e plaats in de le manche. De hoogste trede bij de liefhebbers was voor Edwin Logtens door het volle pond op zijn naam te schrijven. Op de laatste zondag van septem ber hield MSV Overloon voor de tweede keer dit seizoen een motor crosswedstrijd op circuit De Duiven- bosch. De baan lag er goed bij en was goed te rijden, alleen een stukje baan achter in het circuit was wat modde rig. De clubleden waren morgens nog flink in de weer geweest om de baan in topvorm te krijgen. Rond 6.00uur morgens vielen er een paar fikse buien. Ondanks dat het prachtig weer was viel het aantal inschrijvingen met 140 rijders tegen, maar de rijders die toch naar Overloon waren gekomen gaven prachtige wedstrijden ten ogenschouw. Een 17e stek bij de MX 1 Inters was voor Marc Josephs weg gelegd met een 17e en een 16e plek na het rijden van de manches. Voor eigen publiek reed Jim Janssen een sterke wedstrijd en eindigde op een 14e plek en eiste een 1 le en een 17e stek op in de reeksen bij de MX 2 Inters. Met een 9e en een 8e plaats in de manches was voor Werner Kuenen voldoende om een 8e plek in het dag klassement bij de MX 3 Nationaal op zijn naam te schrijven, terwijl broer Bernie Kuenen bij de MX 2 Senioren de 17e man werd en in de manches als 11e en 21e de streep passeerde. Ook Han de Lange reed een prach tige wedstrijd voor eigen publiek schreef hij een 2e en een 3e plek op zijn naam om op de tweede trede te moaen olaats nemen. Sportnieuws -info Rooyse VK 50 jaar in boekvorm verschenen Het langverwachte jubileum boek van de Venrayse volleybal vereniging Rooyse VK is recen telijk verschenen. Rooyse VK, in 1985 voortgekomen uit VC Rooy en Lyceum '64, viert dit jaar haar 50-jarig jubileum. Guido van den Tillaart, oud-lid en auteur en samensteller, zal op zaterdag 6 oktober a.s. tijdens de groots opgezette reünie en feestavond dit prachtig gebonden boek aan bieden aan de huidige voorzitter, Martin Hendriks. Daarna wordt het boek voor tien euro verkocht op de avond zelf, later via de website www. rooysevk.nl en boekhandel Van den Munckhof in Venray. Guido is zo'n twee jaar geleden de geschiedenis van de club ingedoken. Zijn motivatie: 'Ik had grote behoefte aan een tastbare herinnering van een prachtige tijd bij deze volleybalclub. Door de fusie vanVC Rooy en Lyceum '64 is een roemruchte periode afge sloten, waarbij het Venrayse volleybal De makers van het boek, v.l.n.r. Matthijs Rikken (vormgeving/opmaak), Guido van den Tillaart (hoofdredactie), Gerwin Godschalk (coverontwerp) en Bobo Freeke (fotobewerking) landelijk gevreesd werd; bij Lyceum bij de jeugd, bij VC Rooy bij de seni oren.' Bij Rooyse VK heeft deze presta tietendens zich nog een aantal jaren voortgezet. Daarna daalde de presta tiecurve en werd de club een gezel lige thuisbasis voor met name jeugd leden. Guido vervolgt: 'Iedereen heeft wel wat krantenknipsels of fotoplakboe ken bewaard, maar van een gestructu reerde historie was nauwelijks sprake. Ik wilde deze versnippering van onze volleybalgeschiedenis bundelen. Daar om heb ik in 2005 voorzitter Martin Hendriks gebeld en heb hem mijn ideeën verteld. Dit boek is het uitein delijke resultaat.' Guido, in het dagelijkse leven werk zaam als hoofdredacteur/pr-man van campingspecialist ACSI in Andelst, is niet over één nacht ijs gegaan. Guido: 'De eerste zeven maanden ben ik alleen maar bezig geweest met de opzet, structureren, organiseren, ver zamelen, ordenen en doorlezen. Ik had toen nog geen letter op papier. Toen het geraamte stond, werd het schrijven een koud kunstje. Het uit zoeken van de juiste foto's was overi gens wél een hele klus, omdat ik nu eenmaal niet over de foto's beschikte van alle oud-leden. Daar waar ik wei nig of geen schriftelijk materiaal voorhanden had, heb ik gesprekken gevoerd met (tientallen) sleutelperso nen. Daarbij heb ik alle ups en downs meegemaakt. Bij de een heb ik me kapot gelachen over zulke onwaar schijnlijke verhalen, bij de ander had ik de tranen in de ogen omdat een dierbare volleybal(l)(st)er onderwerp van gesprek was die er niet meer was. Ook ben ik blij dat ik pater Jan Tim mermans, beter bekend als Hannibal, nog gezien heb, drie weken voor zijn overlijden vorig jaar.' Niet alleen is aandacht geschonken aan de hoogtijdagen van de club, ook is een tijdsbeeld geschetst van zowel het allereerste begin als ook de ont wikkelingen van de laatste jaren. Zo is een boek ontstaan voor zowel jong als oud. Dat hij geslaagd is in zijn opzet, bewijst het eindresultaat. Het jubile umboek telt ruim 200 pagina's, ver deeld in 13 hoofdstukken, heeft een harde kaft en ziet er daarom gelikt uit: een echte 'must have'. Behalve de his torie van de club heeft Guido allerlei thema's behandeld die het volleyen raken. Zoals het een echt jubileum boek betaamt, horen daar veel (hon derden) foto's en anekdotes bij. Het is een collector's item, want het boek is niet alleen historisch verantwoord, het is ook een leuk (kijk)boek gewor den. Niet alleen de rechtgeaarde volley balliefhebber, maar ook andere geïnte resseerden kunnen dit boek bestellen bij de Rooyse VK.'Maar nu eerst feest vieren', besluit Guido van den Tillaart. VC Voerendaal- Rooyse VK 4-0 (19-25, 20-25, 21-25 en 24-26). Na een lange zomerstop stond afgelopen zaterdag de eerste com petitiewedstrijd van het seizoen op het programma. De volleybaldames begonnen het seizoen goed door een 4-0 zege op tegenstander VC Voeren daal. Het eerste team van de Rooyse VK komt dit jaar na de promotie uit in de promotieklasse. De eerste set begon moeizaam. Het blok van de tegenstander stond goed en er wer den veel persoonlijke fouten gemaakt. Meteen keek de Rooyse tegen een 6- 1 achterstand aan. Gelukkig herpakte de dames zich snel er werd er begon nen aan een inhaalslag. Mede door de goede servicedruk werd de ach terstand omgezet in een voorsprong en deze werd ook niet meer wegge geven. De eerste set werd dan ook gewonnen met 19-25. De tweede set begon meteen goed Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Jaar,- dag- en weekvergunningen zijn verkrijgbaar bij Faunaland van Grootel in Venray en bij secretaris Hendriks aan de Pastoor v.d. Gaet- straat 48 in Venray. Hier kan men ook terecht voor inlichtingen via telefoon (0478)582994, 06-23140989, of e- mail info@hsvderoerdomp.nl. Zie ook www.hsvderoerdomp.nl. De 4de 5de 6de en 7de wedstrijd van de 50 plus competitie zijn gevist. De uitslagen: 4de wedstrijd: 1) G. Verdonschot. 2) Henk Ermers. 3) J. v.d. Heuvel. 5de wedstrijd: 1) G.Verdonschot. 2) G. Hendriks. 3) M. Voermans. 6de wedstrijd: 1) J. Philipsen. 2) M. Voermans. 3)A.Verbakel. 7de wedstrijd: 1) M. Voermans. 2) L. v.d. Hoogenhof. 3) G.Verdonschot. De titel van herfstkoning werd dit jaar in de wacht gesleept door M. Voermans die alle drie de wedstrijden winnend wist af te sluiten en dus met drie wedstrijdpunten herfstkoning werd. Tot woensdag 17 oktober is er elke woensdag een wedstrijd voor de 50 plussers. Voor alle wedstrijden van de 50 plus competitie, de samen komst is om 13.00 uur is het vissen is van 13-30 tot 17.00 uur. Voor inlich tingen bij de wedstrijdcommissie de heer A. de Klein via telefoon (0478) 581066, 06-13617597 of via toonde- klein(5)hnme nl en al snel stond er een 4-0 voor sprong op het scorebord. Door een paar goede bloks van Bianca van Dor- restein, raakte de beste aanvalster van VC Voerendaal uit haar spel en daar werd goed gebruik van gemaakt. De pass lag goed en spelverdeelster Sofie Manders zorgde met goede set-ups voor variatie in het spel. Van de mid- denaanvalsters Stephanie Hartog en Susan van der Putten kwam veel drei ging op het midden, waardoor het blok van de tegenstander regelmatig verkeerd stond. Beide speelster zaten goed in het spel en wisten zelf ook verschillende punten te scoren. Ook de buitenaanvalsters functioneer den goed. De zusjes Anne en Loes Vervoort kwamen in de tweede set pas echt op stoom en scoorden punt na punt. De derde en vierde set ver liepen hetzelfde. De Rooyse dames verslapten niet en de 4-0 winst werd binnengehaald. De setstanden waren respectievelijk: 20-25, 21-25 en 24-26. Beide tegenstanders waren erg aan elkaar gewaagd, maar de Venrayse dames maakte iedere set het verschil door vechtlust, enthousiasme en door zettingsvermogen. Het enthousiasme kwam voor een groot deel van de reservespeelsters, die de speelsters in het veld bleven aanmoedigen en juichten om elk punt. Komende zater dag staat de uitwedstrijd tegen DKJO uit Mierlo op het programma. De 23e editie van de Dam tot Dam- loop is gehouden. Deze loop ging over tien Engelse mijl oftewel 16,1 km.Anita Hoeijmakers en Irmgard Gij- sen (lu28:53), Ge Stappers (lu34:00). Trainen: Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag: Kom naar de donderdag avondtraining op de baan (van 19.00 tot 20.30 uur). Deze training vindt plaats in een kleinere groep waardoor veel aandacht wordt geschonken aan de (toekomstige) loopstijl. Hierdoor is de kans op blessures veel minder en de kans om het hardlopen vol te houden vele malen groter. Zaterdag ochtend damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdag middag afwisselende bostraining van 16.00 tot 17.30 uur, verzamelen bij de parkeerplaats in de Schadijker Bossen. Wedstrijduitslagen en berichten door geven via info@neelrunners.nl. Accretos - Rooyse VK 1-3. Setstanden: 21-25 21-25, 25-20 en 19-25. Het eerste herenteam van vol leybalvereniging Rooyse VK heeft het uitduel met Accretos eenvoudig gewonnen. In Roggel werd het 1-3 in het voordeel van de gasten uit Venray. Goed gemotiveerd en schijnbaar ontspannen kwamen de Rooyse heren in Roggel aan. Met extra ver sterking in de breedte in de persoon van Koen Oudenhove, die er vanwege de smalle basis en het wegvallen van de tweede spelverdeler als supersub bij was gehaald. Hulp van buitenaf bleek zaterdag in Roggel echter niet nodig, want de zes basisspelers van de Venrayse ploeg speelden een zeer attractieve en effectieve pot volley bal. Vooral Hans Hendriks kan terug zien op een bijna perfecte perfor mance. Dat Accretos vorig jaar nog in de promotieklasse acteerde, was door het voortdurende Venrayse over wicht aan het net niet zichtbaar. Met Koen Verweij en Sef Teeuwen nieuw in de middenaanval draait de Venrayse aanval als een tierelier. Veel moeite hebben de meeste tegenstanders van Rooyse met de snelle set-up achter over op vooral Björn Emonts. Hier mee domineerden de Rooyse-man- nen ook tijdens de wedstrijd weer de eerste twee sets. Geen moment zag het ernaar uit dat de het thuisteam het Rooyse moeilijk kon maken, voor al in tweede set liepen de bezoekers snel uit. Deze set werd met onnodige fouten aan het eind toch nog enigs zins spannend, maar desondanks toch redelijk makkelijk gewonnen. Dat de derde set problemen zou kunnen opleveren, is een statistisch gegeven, wat nog versterkt werd door het feit dat de vorige set niet goed afgesloten werd. Deze set ging dan ook met 25 - 20 naarAccretos. De verhoogde serve- druk van de thuisploeg leverde enige problemen op en de buitenaanval van de Rooyse leverde in plaats van pun ten regelmatig los metselwerk in de sportzaalmuren op. In de vierde set werd er echter weer gespeeld met de inzet van de eerste sets. Dit leverde naast mooie aanvalscombinaties ook gedreven verdedigingswerk op, waar door de zwaarbevochten maar dik verdiende overwinning binnen werd gehaald. Het is jammer dat Rooyse VK volgende week geen wedstrijd speelt vanwege de grote jubileumreünie, want deze overwinning smaakt naar meer. Volleybalvereniging Rooyse VK viert zaterdag 6 oktober haar gou den jubileum. De 50- jarige vol leybalvereniging uit Venray sluit het jubileumjaar af met een groot feest in de schouwburg van Ven ray. De jubileumcommissie heeft de handen vol gehad aan de organisatie van dit jubileum en is er bijna twee jaar lang mee bezig geweest. Zo werd 2007 ingeluid met een grootst opgezet oliebollentoernooi voor alle leden. Dat begon met een volleybalclinic voor de jeugd door Mischa Latuhihin, gevolgd door een onderling toernooi en aan sluitend een feest in de trend van de toepasselijke fifty's. In mei werd er een volleybalinterland georganiseerd in de Wetteling tussen Nederland en Brazilië. De Rooyse VK-circusvoorstel- ling voor en door de eigen jeugd in juni, gaf veel meer te zien dan alleen volleybaltalent. Ook wist de com missie nr activiteiten een geweldig beachtoernooi in juli te organiseren waardoor onder meer Rooyse VK en het volleyballen op de kaart werden gezet in Venray. En in augustus kreeg de jaarlijkse barbecue een feestelijk tintje. De afsluitende klapper staat dus zaterdag op het programma. Dat volleybal ook een gezelligheidssport is, blijkt wel uit het aantal reacties van (oud-)leden die zich aangemeld heb ben voor deze avond. Om 18.30 begint de receptie die duurt tot 20.00 uur. Dan begint de avond voor de leden en genodigden met onder meer het overhandigen van het jubileumboek door Guido van de Tillaart aan de jubilerende voorzitter Martin Hendriks. Ook zal de trekking van de jubileumloterij plaatsvinden, natuurlijk zal muziek niet ontbreken en uiteraard zijn oude beeldmateria len uit de kast gehaald om ze te tonen tijdens deze avond. Voor meer informatie kijk op www. roovsevk.nl

Peel en Maas | 2007 | | pagina 25