j| Ingezonden Steenhandel Kusters breidt flink uit Guus Reintjes is de naam... Vier generaties Manpower opent nieuwe vestiging Drukke open dag omroep 100 jaar Probin Verhaegh Vakantie de Zonnebloem Spectaculaire bruidsshow jaarffijjlkse wijnproeverij PEEL EN MAAS Donderdag 20 september 2007 - Pagina 9 Merseloseweg 2-8, 5801 CD Venray Tel. 0478 - 51 56 16 Fax 0478 - 51 34 94 E-mail wijnhuisvenray@home.nl In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Elke dag lawaai Als alles meezit is er in Merselo en omgeving vanaf april 2009 elke dag een voortdurende lawaai- belasting door race- en andere gemotoriseerde activiteiten. Dat wordt mogelijk gemaakt door het bestemmingsplan voor het nieuwe circuit de Peel. In dit plan gaat de maximale gebruiksduur voor het circuit van 8 naar 60 uur per week. Nog is het niet zover. Het ontwerp bestemmingsplan dat dit alles mogelijk maakt moet nog door de gemeenteraad van Venray worden vastgesteld. Dit zal naar verwachting in oktober 2007 gebeuren. Vrijwel alle raadsleden hebben zich zonder voorbehoud achter de inhoud van dit plan geschaard. Reden voor de Stichting Natuur en Rust Venray en Deurne om nu echt aan de alarmbel te trekken. Daar, waar in de Venrayse wijken en kerkdorpen een aangenaam woon- en leefklimaat voor ieder een voorop staat, gelden ten westen Venray (Veltum, den Dril, Biezenvenneke, den Brabander, Merselo en Vredepeel) blijkbaar andere maatstaven. Met name in de weekeinden, wanneer de bewoners na een lange werkweek van hun vrije tijd willen genieten, zal er in de nabije toekomst sprake zijn van een overheersend lawaai. Heel wat inwoners van Merselo en omgeving vrezen daarom het ergste en hebben zich verenigd in de Stg. Natuur en Rust Venray en Deurne, die zoals de naam al aan geeft zich inzet voor een rustige en aangename leefomgeving. Een gegeven dat elke burger in Neder land uitermate belangrijk vindt zoals uit tal van enquêtes blijkt. Hoe ziet die lawaai overlast er dan uit? Is het allemaal wel zo erg? Het ontwerp bestemmingsplan cir cuit de Peel stelt dat slechts één woning ontoelaatbare geluidsover last zal ondervinden. Men baseert een en ander op een theoretische aanname hoe de geluidsbelasting rondom het nieuw circuit de Peel er uit zal komen te zien. Daarbij gaat men er van uit dat er geluids arme racemotoren gebruikt gaan worden. Verder hanteert men daggemiddelden in plaats van piekwaarden. Simpel gezegd men smeert de geluidsbelasting over de gehele dag uit en daardoor vallen de maxima heel erg mee. Daadwerkelijke metingen van de geluidsoverlast hoeven daardoor niet plaats te vinden. Een zelfde methode werd ook bij onze nati onale luchthaven Schiphol toege past. Geluid werd niet gemeten maar berekend op basis van theo retische aannames waarbij er altijd vanuit wordt gegaan dat de vlieg tuigen van de meest geluidsarme soort zijn. Gevolg van deze idiote methode is dat de omwonenden van onze luchthaven gek worden van het geluid van elk dalend of opstijgend vliegtuig, terwijl er gemiddeld volgens de autoritei ten weinig aan de hand is. Juist dit scenario vrezen de omwonenden, wanneer de gemeenteraadsleden vinden dat het nieuwe circuit de Peel direct bij hun woonplaats en hun huizen moet komen. Gemid deld is er niets aan de hand, maar ondertussen! Het buitengebied ten westen van Venray is land schappelijk buitengewoon waar devol. Er is de laatste tijd er heel veel aan gedaan om de kwaliteit van dit gebied nog verder te ver hogen, denk maar aan het prach tige Loobeekdal en de Ballonzuil- bossen met zijn wandelroutes. De activiteiten die in dit gebied thuis horen zijn stille recreatie zoals wandelen, fietsen en kamperen. Daar leent het gebied zich bij uit stek voor. Een professioneel race- en motor circuit hoort hier niet in thuis. Juist omdat dit circuit commercieel zal moeten opere ren. De verplaatsing en aanleg is zo kostbaar (6 miljoen euro) dat er niet aan kan worden ontkomen de voorziene gebruiksduur maxi maal te benutten. Heeft u dezelfde zorgen: maak dit kenbaar bij uw vertegenwoordiger in de dorps- wijk- gemeenteraad. Voor meer informatie: http://www.natuuren- rust.nl/. Stichting Natuur en Rust Venray en Deurne Steenhandel Kusters uit Heide (Venray) heeft haar werkgebied flink uitgebreid tot het midden van het land en de Randstad. Dit maakte de steenhandel donderdag 13 september jl. bekend tijdens de tweejaarlijkse relatiedag. Die dag ontvingen beide directeuren Ralf en Roy Kusters ruim 80 relaties in de Kapel Marienthal van kun stenaar Fons Schobbers in Venlo. Het thema van de ontmoeting was Kunst en ontwikkeling. Hierbij stond de ontwikkeling van de wijk Q4 in Venlo centrum centraal. Een woonwijk waar kunst en creativi teit een belangrijke plek innemen. Steenhandel Kusters organiseert elke twee jaar een relatiedag voor klanten en leveranciers. Zij wil op deze wijze bijdragen aan het inten siveren van contacten en verbete ren van de samenwerking binnen de bouwsector. Al jarenlang is Steenhandel Kusters toonaange vend op het gebied van kerami sche aankleding van nieuwbouw-, verbouw- en renovatieprojecten. De afgelopen jaren is het aantal gevelmetselwerk projecten flink toegenomen. De ambities op dit gebied beperken zich niet tot de regio. Ook ver buiten de regio par ticipeert Steenhandel Kusters in bedrijven die van die advisering over gevelmetselwerk tot hun spe cialisme hebben gemaakt. Deze bedrijven zijn: Baksteen Advies in Den Bosch, 'Steen! 010' in Rotter dam en 'Steen! 020' inAmsterdam. Drie bedrijven met adviseurs die jarenlange ervaring hebben opgedaan in de markt. Zij ont vangen en adviseren architecten, ontwikkelaars, aannemers en par ticulieren vanuit een eigentijdse showroom of op locatie. Net als in de speciaal ingerichte baksteen showroom Gallery bij Steenhan del Kusters in Heide. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS In Veulen vond zondag een unieke gebeurtenis plaats met als hoofdrolspelers, van links naar rechts: Guus Reintjes, Guus Rein tjes, Guus Reintjes en nogmaals Guus Reintjes. Kleine Guus Rein tjes (0 jaar, van Bas en Jolanda) moest gedoopt worden. En die eervolle taak werd verricht door pater Guus Reintjes (ruim 80 jaar, geboren in Leunen). Van de doop van en door Guus Reintjes kre gen Guus Reintjes (46 jaar) uit Leunen, die een neef is van pater Guus Reintjes, en Guus Reintjes (12 jaar), zoon van André en Anita uit Leunen, lucht. Zij kwamen hun naamgenoten even opzoe ken. Voor even waren de vier met dezelfde naam Guus Reintjes dus bij elkaar. En deze vier zijn in meer of minder mate ook nog eens familie van elkaar. Juliana zoekt een thuis Het zal je maar gebeuren dat je als zestienjarig meisje uit Brazilië naar het koude en verre Nederland komt om van de ene verbazing in de andere te vallen, dat staat Juliana Con volves binnenkort te wachten. Met hulp van uitwisselingsor ganisatie Travel Active komt ze in september naar Neder land om hier naar school te gaan, de Nederlandse cultuur te leren kennen, de taal beter te leren spreken en natuur lijk om nieuwe vrienden te maken! Juliana komt uit de stad Santos in Brazilië. Ze is een spontane en sportieve meid die houdt van zwemmen, surfen en fietsen. "Hier in Brazilië fiets ik als sport maar straks in Nederland wordt het gewoon mijn vervoersmiddel, dat lijkt me echt leuk!vertelt Juliana tijdens haar introductie interview. Ze spreekt redelijk goed Engels, maar ook Spaans en natuurlijk Portugees, haar moedertaal. In Brazilië is ze al begonnen met haar eerste woorden Nederlands. Een andere cultuur over de vloer krijgen is een bijzondere ervaring. Niet alleen leren gastgezinnen van heel dichtbij over de gebruiken en gewoonten van een ander land, maar worden ze tegelijkertijd geconfronteerd met Nederlandse gebruiken en gewoonten. Vanzelf sprekend staan de gastgezinnen er niet alleen voor en krijgen zij steun van Travel Active. Van het begin tot het einde van de uit wisseling hebben de gezinnen én de buitenlandse studenten een persoonlijke begeleider die voor hen klaar staat bij vragen en pro blemen. Daarnaast houdt Travel Active verschillende excursies voor de uitwisselingsstudent. Travel Active is Nederlands grootste uitwis selingsorganisatie met interna tionale werk-, studie- en Au Pair programma's. De organisatie wil zoveel mogelijk jongeren in staat stellen een internationale ervaring op te doen om daarmee begrip te kweken tussen de verschillende culturen in de wereld. Travel Acti ve bestaat achttien jaar en heeft in die tijd al zo'n 210.000 jongeren geholpen bij hun buitenlandse avontuur. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Lilian Idink via tel. (0478)551914 of e-mail naar highschoolholland@ travelactive.nl. Vernieling De politie heeft maandagavond een 12-jarige jongen uit Venray aangehouden op verdenking van vernieling van ruiten in de Harp- straat. Buurtbewoners meldden dat er een groepje jongens bezig was met het gooien van steentjes tegen ruiten. Uiteindelijk sprak een buurtbewoner de groep aan waarop de jeugd vluchtte. Een jongen, de 12-jarige, bleef staan, waarna de buurtbewoner de poli tie belde. De jongen is meegeno men voor verhoor en later aan zijn ouders meegegeven. Er wordt nog bekeken of er doorverwijzing plaatsvindt naar Bureau Halt. De politie onderzoekt de zaak. Ongeval De politie onderzoekt een ver keersongeval, donderdagmiddag rond 14.45 uur op de kruising Westsingel/Veltumse Kleffen. Een 54-jarige automobiliste uit Venlo reed op de Westsingel in de rich ting van de Noordsingel. Op het kruispunt haalde zij een 51-jarige vrouw uit Venray op een scootmo- biel in. Terwijl de Venlose aan het inhalen was, kwam de Venrayse plotseling naar links gereden. Hierdoor ontstond een aanrij ding waarbij de vrouw uit Venray gewond raakte. Zij is met onbe kende letsel naar het ziekenhuis gebracht. Trouwplan 2008 van Huis tot Stadhuis Met de geboorte van Lieke van Eeuwijk mag Overloon vier gene raties verwelkomen. Op de foto overgrootmoeder Toos Slieker-de Winter (86 jaar), grootmoeder Trudy Cremers-Slieker (57 jaar), de trotse moeder Anita van Eeuw- ijk-Cremers en de kleine Lieke. Omdat het oude pand geen recht deed aan de positie van Manpower als marktleider in de uitzendmarkt van Venray, is Man power op zoek gegaan naar een nieuwe locatie. Het nieuwe pand staat op een mooie locatie aan de Hofstraat 9 in het centrum van Venray. Op maandag 17 september heeft Manpower zijn deuren geopend. Deze opening gaat gepaard met een aantal feestelijke activiteiten. Het team, bestaande uit zestien collega's, nodigt iedereen van harte uit het prachtige pand te bewonderen en om eventueel de volgende stap in hun carrière te bespreken. Schrijf je in bij Man power en doe mee aan de prijs vraag! Dan maak je kans op een avon tuurlijke ballonvaart over Venray en omgeving. De open dag van Omroep Ven ray was zeer succesvol. Bijna 1000 bezoekers kwamen een kijkje nemen in de keuken van Omroep Venray. Zij kregen te zien hoe programma's gemaakt worden en waar het werken op de redactie uit bestaat. Maar ook hoe jingles worden gemaakt en hoe er wordt geschoven met de knopjes. Verder kregen de mensen te zien wat podcasten en live stream is en werd er in de toekomst gekeken met het maken van web-tv Een van de actiepunten van de open dag was het werven van nieuwe vrijwilligers. Een tiental mensen vertelde dat zij sterk geïnteres- Liesbeth Lucassen werd tijdens de open dag van Omroep Venray in het zonnetje gezet. seerd zijn om ook vrijwilligers werk te gaan doen bij het team van Omroep Venray. Er waren verschillende optredens van artiesten met diverse genres van muziek die veelal te horen zijn via de omroep zoals dialect, country, volksmuziek, streektaal, blues, en top 40-werk. Ook werd Liesbeth Lucassen, die al meer dan 25 jaar als vrijwilligster werkt bij de loka le radio, door bestuursvoorzitter Jan Driessen onderscheiden met een bijzondere erespeld. Op zondag 14 oktober is het weer zover. Dan is er weer onze Dan kunt meer dan 120 soorten wijn proeven o.a. uit Frankrijk waaronder hele mooie wijnen uit de Bourgogne, plaatjes uit de Bordeaux, ontdekkingen uit Zuid Frankrijk, witte uit de Elzas en Cru's uit de Beaujolais, maar ook wijnen uit Zuid Afrika, Chili, Italië en Oostenrijk. Tevens zal Partyservice Verkoeijen zich aan u voorstellen met een scala aan diverse hapjes en mogelijkheden tot catering. Conferentiecentrum De Witte Hoeve organiseert verder een kaasproeverij. U kunt zich nog inschrijven, wees er snel hij! Inschrijven kan in de winkel of per mail wijnhuisvenray@home.nl Alle informatie staat op www.wijnhuisvenray.nl Van smederij tot technische groothandel Deze maand is het 100 jaar gele den dat in Horst de smederij van Verhaegh de deuren opende. In de loop der jaren werden de werk zaamheden uitgebreid met handel in ijzerwaren, kachels en gereed schappen. Nu is het een van de grootste technische groothandels in de regio met vestigingen in Horst en Venray. Doordat paard en wagen plaats maakten voor andere ver voermiddelen namen de smede rijwerkzaamheden steeds verder af en werden ijzerwaren zoals schroeven, bouten, hang- en sluit werk steeds belangrijker. In het centrum van Horst werd in I960 het huidige winkelpand betrok ken, maar door de sterke groei vond tien jaar geleden een split sing plaats. De winkel in Horst bleef zich richten op particulieren en mkb-ers terwijl op Keizers- veld in Venray een prachtig pand verrees waarin een technische groothandel voor het bedrijfsle ven werd gevestigd. Het markante rode gebouw is absoluut een blik vanger langs deA73- In 2000 koos Verhaeg voor de Probin formule. Dit is een samenwerkingsverband van technische groothandels. De voordelen van een kennisnetwerk en gunstigere inkoopvoorwaarden maken van Probin Verhaeg voor de klanten een aantrekkelijke part ner. De winkel in Horst is inmid dels een Provak winkel, een fran- chiseformule voor specialisten in gereedschappen en ijzerwaren. Bij Verhaeg werken inmiddels eenen twintig medewerkers, zes in Horst, vijftien in Venray. Personeelsleden met voldoende technische ken nis en de vaardigheid om met de klant mee te denken. Bij Verhaeg kunt u terecht voor ruim 25.000 artikelen, bijna allemaal A-merken zodat kwaliteit vanzelfsprekend is. De klantenkring van Verhaeg komt met name uit het bedrijfsleven in Noord-Limburg en Oost-Brabant. Naast bedrijven horen ook over heden, instellingen en scholen tot de klantenkring van Verhaeg. Daarnaast heeft Probin Verhaeg een eigen werkplaats waar mon teurs gereedschappen kunnen keuren en repareren zodat klan ten hun gereedschap niet langer dan noodzakelijk kwijt zijn. Uniek is de cilinderservice waarbij, na een inbraak, alle cilinders worden vervangen door een exemplaar dat voldoet aan alle eisen op het gebied van veilig wonen, zodat niet al het hang- en sluitwerk ver vangen hoeft te worden. Bij Ver haeg denkt men niet alleen aan zijn klanten. Het bedrijf onder steunt bijvoorbeeld de stichting Gered Gereedschap. Deze stich ting repareert oud gereedschap en geeft dat een tweede leven in ontwikkelingslanden. Daarnaast steunen Probin Verhaeg en Provak Verhaeg het G-voetbal (gehandi capten voetbal) in Venray e.o. Dit jaar speelt voor het eerst een team van SV Venray mee in competitie verband. Relaties die de honder- jarige willen feliciteren kunnen een donatie doen ten gunste van het G-voetbal bij SV Venray. Probin Verhaeg en Provak Verhaeg hou den op 28 en 29 september een open dag op de locatie Keizers- veld 61 te Venray. Op vrijdag 28 september bent u tussen 14.00 en 21.00 uur welkom. Op zaterdag 29 september zijn de deuren van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Onlangs ging de Zonnebloem met 22 gasten uit de regio Ven ray op vakantie in 't Slothuys in Spanbroek. De gasten genoten onder meer van een uitstapje naar het openluchtmuseum in Enkhui zen en een tocht met de Zonne bloemboot door de grachten van Amsterdam. De Zonnebloem organiseert tal van activiteiten, zoals dagtochten en diverse aangepaste vakanties waar jaarlijks heel veel zieken en gehandicapten van genieten. Bovendien leggen de ruim 38.500 vrijwilligers per jaar meer dan een miljoen bezoeken af aan mensen die door ziekte of handicap aan huis gebonden zijn en behoefte hebben aan persoonlijke aan dacht. Zondag 30 september kun nen aanstaande bruidsparen elkaar alvast een betoverend jawoord geven. Dan vindt in Hotel Riche in Boxmeer Trouwplan 2008 van Huis tot Stadhuis plaats. Een exclusieve bruidsbeurs waar alles op het gebied van trouwen te vinden is. Een spectaculair bruid- en bruidegomspektakel met het allernieuwste op het gebied van trouwmode. Voor beide huwelijkspartners, maar ook voor familieleden. In een fascinerende show zul len professionele modellen de allernieuwste collectie 2008 tonen. Met meer dan 150 ver schillende creaties zal Bruids huis Diana i.s.m. Jansen Jansen gelegenheidskleding en Lady M damesmode het allernieuwste op het gebied van design, kleuren en stoffen aan u voorbij laten gaan. Op het gebied van bruidsmode zal er dit jaar veel nieuws te zien zijn. De bruidsmode anno 2008 wordt in vele opzichten weer wat uitbundiger. Luxe zijde en geraf fineerde modellen met kant-ver- werking zijn helemaal hot. Naast de bestaande bekende merken showt Bruidshuis Diana ook de veel geroemde collectie van Ian Stuart, veelvoudig design winner uit Engeland.Wat vooral opvalt in zijn collecties zijn de perfecte pas vorm en de vrouwelijke lijnen die door zijn japonnen extra worden geaccentueerd. Natuurlijk presen teren we ook dit jaar weer japon nen uit onze eigen 'private label' collectie om u de nodige exclu siviteit te bieden, evt gecomple teerd met schattige bruidsmode voor uw bruidskinderen. Naast de bruidsshow, is er een complete trouwbeurs. Een aparte manifestatie waarin werkelijk alles te zien is wat met het huwelijk te maken heeft. Van sieraden en ringen tot lingerie en exclusieve videoproducties en fotografie. Van feestkleding en bruidsboeketten tot de aankondigingskaart en de droomauto. De trouwlocatie, visa- gie en haarmode en natuurlijk de feestgelegenheid zullen niet ont breken. Kortom van Huis tot Stad huis. De presentatie en organisatie staan onder supervisie van diverse speciaalzaken: Bruidshuis Diana, Jansen Jansen gelegenheidskle ding, Haarmode en visagie Salon Toine, Lady M Damesmode juwe lier Verlinden, Fotografie Frido Smeets, Bloemsierkunst de Mortel, Huwelijkssluiting het Koningskerkje, All-inclusive VIP World, Oriflame Cosmetics, Zange res Yvonne Peters, Hotel-, vergader en feestlocatie Klooster Elsen- dael en Hotel Café Riche met een compleet nieuwe feestzaal. Meer informatie is te vinden op: www. trouwplan.info. Trouwplan 2008 start 30 sep tember a.s. om 10.00 uur in Hotel Riche in Boxmeer. De shows beginnen om 11.00 en om 14.00 uur. De beurs sluit om 17.00 uur. Entreeprijs in de voorverkoop bedraagt 10,00 euro. Kaartjes reserveren kan via tel. 0485- 578752. VERHAEG

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9