'Opknapbeurt Smakterheide is niet genoeg' Festival Uit de Kunst geslaagd Wijkraad tegen woningbouw Senioren sporten Samenwerking met huurdersvereniging Fusie Boerenbond en SaWeCo een feit Naschools sportaanbod Gunhoek Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 ook voor üw tuin PEEL EN MAAS Donderdag 20 september 2007 - Pagina 7 Bedrijven willen fietspaden en betere bewegwijzering op industrieterrein Deze week wordt gestart met een opknapbeurt van industrieterrein Smakterhei de. Voor eind dit jaar worden er een paar fietspaden aange legd, goten langs de weg ver vangen en rommelige opritten en bochten opgeknapt. Met een budget van 350.000 euro, waarvan 150.000 euro subsi die is van de provincie, moet de klus worden geklaard. De ondernemers vinden het aanpakken deze knelpunten alleen niet voldoende. Er moet veel meer gebeuren om Smak terheide veiliger en toeganke lijker te maken. Donderdag was er een informa tieavond in hotel Asteria die 25 bezoekers trok. Sinds kort is er een ondernemersvereniging waar bij 26 van de vijftig bedrijven zijn aangesloten. Voorzitter Paul van den Broek deed een oproep om massaal lid te worden. "We moe ten onze krachten bundelen. Een andere weg is er niet. We staan ook sterker bij de gemeente als we negentig procent van de bedrij ven vertegenwoordigen." Vanaf 1 september is Birgit Kainama als parkmanager in dienst getreden. Bedrijventerrein Smakterheide is steeds meer het domein gewor den van logistieke bedrijven. De aloude productiebedrijven als Blitta, Inalfa, MMI en Xerox zijn er nog wel, maar de vele vracht wagens met opleggers domineren toch het straatbeeld. De wegen zijn niet berekend op een combi natie van veel vrachtverkeer met kwetsbare verkeersdeelnemers als fietsers en voetgangers. Een groot knelpunt is de slechte bewegwij zering. Veel chauffeurs verdwalen op het terrein en lopen dan bij voorbeeld bij MMI in de fuik. Peter Coppus telt dagelijks wel dertig trucs die voor zijn bedrijf vastlo pen en moeten zien te keren. Hier loopt de Smakterweg dood en gaat verder als Dr. Kortmannweg. "Het is er een gigantische puin hoop. Bedrijven moeten duidelij kere namen krijgen en er moeten betere wegwijzers komen. En in de huisnummers zit ook al geen enkele logica", zegt Coppus. Een ander bijkomend probleem is de criminaliteit die transport bedrijven aantrekken. "Het is 'hot news' in de transportsector. De inhoud van een oplegger is vaak meer waard dan een geldtransport auto. En we zitten in een gevaar lijke regio zo vlak bij de grens", weet Van den Broek, die werkzaam is bij ND Logistics. De werkgroep beveiliging heeft ervoor gezorgd dat er iedere avond en nacht - van tien tot zes uur - een surveillance wagen een oogje in het zeil houdt. "Maar hier vang je geen grote boe ven mee', zegt Van den Broek. De grote wens is camerabewaking en een gedeeltelijke afsluiting van het bedrijventerrein in de nachte lijke uren. Toch is het in de eerste helft van 2007 vrij rustig geweest. Het aantal inbraken of pogingen daartoe is in vergelijking met 2006 met liefst 60 procent gedaald. Niet alleen vrachtwagens zijn het doel wit. Ook op kantoren wordt veel ingebroken. Daarbij zijn vooral computers, fototoestellen en kas geld gewild. De ondernemersvereniging heeft een wensenlijstje opgesteld. De rommelige aanblik is velen een doorn in het oog. Zoals de beton nen blokken en palen, die inritten en bochten markeren of wegen afsluiten, en de stuk gereden weg- goten en bermen. De vele fiet sers kunnen zich niet veilig over het bedrijventerrein begeven. De gemeente had niet meer dan een potje van 200.000 euro. Dit was bij lange na niet voldoende om enkele knelpunten aan te pakken. Dankzij een stimuleringssubsidie van 150.000 euro van de provin cie, is er nu wat meer mogelijk. Voorwaarde is wel dat alles nog dit jaar wordt uitgevoerd. Maar de bedrijven wachten eigenlijk op de complete revitalisering van Smak terheide. Van den Broek drukte het in cijfers uit. "Nu hebben we een vier. Na de opknapbeurt is het misschien een zes en na de revitalisering moet het een dikke acht worden." Zo probeerde hij de sceptici te overtuigen. Wat gaat er nu precies gebeu ren? De Spurkt en de Metaalweg worden voortaan de twee grote ontsluitingswegen. Zij nemen deze functie over van de Macro- weg en Spurkterweg. Vooral op de Macroweg is het verkeersonvei- lig. Er gebeuren regelmatig onge lukken waarbij zelfs al dodelijke slachtoffers zijn gevallen. Aan één kant van de Spurkt en Metaalweg wordt een vrij liggend fietspad aangelegd. Het werk wordt uit gevoerd door aannemer BAM. Enkele ondernemers vinden dit weggegooid geld. Omdat deze wegen, aan de rand van het bedrij venterrein, nauwelijks door fiet sers worden gebruikt. De situatie op de Smakterweg zou vel nijpen der zijn. "Fietsers kiezen altijd de kortste weg binnendoor", merkte iemand op. De opzet is juist al het verkeer zoveel mogelijk bui tenom te leiden. De andere wegen krijgen fletssuggestiestroken die schijnveiligheid bieden. Maar het doel is dat het autoverkeer snel heid mindert doordat de wegen dan smaller lijken. Veel goten van klinkers zijn stuk gereden. Ze wor den aan een kant van de Energie weg, de Smakterweg en deels de Macroweg - een totale lengte van drie kilometer - vervangen door betonnen goten. De bedrijven zullen tijdens de werkzaamheden bereikbaar blijven. Ook bochten, inritten en plantsoenen worden opgeknapt door aannemer Roos uit Bladel die vanaf half oktober aan de slag gaat. De Smakterweg krijgt vanaf de Paul Burgmanstraat tot voorbij de NLW Bedrijven een trottoir. BAM is afgelopen maan dag al begonnen met de aanleg van het fietspad langs de Spurkt. Beide aannemers hebben zeven tot acht weken nodig. "Voor de feestdagen moet alles klaar en opgeleverd zijn", zei projectleider Riny van Deursen. Afgelopen zondag opende Schouwburg Venray het cul turele seizoen met het festival Uit de Kunst. Dit evenement is de afgelopen jaren gegroeid tot een waar feest op theaterge- bied. Was Schouwburg Venray het eerste jaar verheugd dat zo'n vijfhonderd tot duizend mensen dit festival bezochten, dit jaar overtrof alle verwach tingen met bijna 4000 bezoe kers. De reacties van zowel de deelnemers als de vele men sen uit Venray en regio waren zeer positief. Schouwburg Venray legt het accent op de presentaties van amateurkunst gezelschappen en organisaties en heeft dit jaar ook een aantal professionele artiesten bereid gevonden belangeloos mee te werken aan festival Uit de Kunst. Een mooie mix van amateurkunst- artiesten met professionele arties ten die absoluut niet voor elkaar onderdeden. De presentatie van het festival lag in de vertrouwde handen van Leon Aarts. Petazzie, Op sterk Water, de Amerikaanse comediens van Boom Chicago, Adje en Eric Koller gaven het publiek een voorproefje van hun programma dat zij in de loop van dit seizoen in Venrayse schouw burg gaan brengen. Dit werd door het publiek in dank afgenomen. De cabaretier Eric Koller wist zijn publiek compleet voor zich te winnen door ze het ene bizarre schouwspel na het andere voor te schotelen. Zelfs een heus water ballet mocht niet ontbreken! Petazzie zorgde voor tropische sferen in de foyer door zóveel publiek te trekken dat het erg knus en warm werd. Dat mocht de pret niet bederven! Mensen lachten hardop om de grappen en prachtige liederen van deze vier Helmonders. Adje (bekend van Paul de Leeuw) was absoluut de klapper van de dag. De theater zaal, inclusief het balkon, zat afge laden vol. Helaas moesten er men sen teleurgesteld worden omdat er echt niemand meer binnen kon. Mocht u echter zijn optreden gemist hebben, kunt u altijd nog naar zijn avondvullend program ma komen kijken op zaterdag 16 februari 2008. Daar zijn nog kaarten voor verkrijgbaar. Ook de artiesten van eigen bodem moch ten genieten van een overvolle foyer of theaterzaal. Zo wist Dizzy Jazzdance zowel binnen als buiten bijzonder veel publiek te trekken en wist het Venray's Mannenkoor de foyer compleet te vullen. Schouwburg Venray geeft aan dat hij voor ieder wat wils aan moet kunnen bieden en de schouwburg heeft daarom weder om de medewerking van de men sen van het Theater Actief Cen trum gevraagd. Deze bijzondere openingsact was er dan ook één waarover veel gesproken is. Naast al deze bovengenoemde arties ten wisten het Kunstencentrum Jerusalem en de bigband Close Formation ook het nodige publiek te trekken. Venray mag dan ook trots zijn op al het talent wat hier te vinden is. Het productieteam van Klatergold gaf een impres sie van de nieuwe show "Dur- gedraejd", te zien op vrijdag 12 en zaterdag 13 oktober, met een bijzonder voorproefje van Bruce Dance Factory. Het Odapark pre senteerde zijn activiteiten in een informatiestand en de fotoclub Adje (bekend van Paul de Leeuw) was absoluut de klapper van de dag. Foto: D.J.Fouarge. had het druk met het op de gevoe lige plaat vastleggen van ouders en kinderen in het decor van de Fabeltjeskrant. Tevens maakte de fotoclub een mooie fotoreportage van deze dag. Terwijl de ouders genoten van de optredens van deze dag, konden de kinderen in de kidscorner kleuren, spelen, kleien, kettingen maken en ga zo maar door. Een dagbesteding voor het hele gezin. Kortom een zeer geslaagde dag die mede mogelijk gemaakt werd door hoofdsponsor Van den Munckhof BV uit Venray. Als dit de voorbode is van het komende theaterseizoen, dan prijst Schouw burg Venray zich gelukkig! De wijkraad Noord-west heeft nooit positief gereageerd op mogelijke woningbouw op het speelterrein in de hoek Molen- klefweg-Hagelweg. Voorzitter Elly Keijsers laat weten dat de wijkraad zelfs faliekant tegen het bouwplan is. Bouwbedrijf Fleuren wil op het speelveld patiowoningen bouwen. De wijkraad hoorde al eerder van de geruchten en schreef op 23 mei een brief aan het college. De wijkraad vindt woningbouw niet passend. Het speelveld is het enige in de omgeving en wordt ook gebruikt door scholen en het kindervakantiewerk. De wijkraad heeft onlangs nog op eigen kos ten een speeltoestel aangeschaft. Bovendien wordt gevreesd voor aantasting van het bos. Vorige week meldde deze krant dat de wijkraad 'redelijk positief' gere ageerd zou hebben op de bouw plannen. In juli vond een gesprek plaats met Fleuren. "Het enige wat we positief vonden, was dat er nu opening van zaken werd gege ven", zegt Elly Keijsers. "Maar we staan zeker niet positief tegenover bebouwing van het speelveld. Inte gendeel." De wijkraad reageerde dan ook opgelucht toen het col lege onlangs besloot dat de bouw plannen niet zullen doorgaan en dat het speelterrein behouden blijft. "We zijn inderdaad tevre den met dit besluit. Daarmee zijn onze wensen ingewilligd", aldus Keijsers. Senioren Sport Synthese start in oktober met activitei ten in de ontmoetingsruimte de Tol van het Ambachtskwar tier. Activiteit l:Yoga (Evenwicht en innerlijke rust).Yoga is een manier om het leven te beleven, zodat je niet geleefd wordt, maar zelf leeft. Bewust en gericht. Er zijn veel vormen van yoga. Ze hebben alle maal hetzelfde doel. Dat doel kun je op veel manieren omschrijven, maar misschien is het nog het simpelst om te zeggen: evenwicht en innerlijke rust. Er zijn altijd mensen die yoga met hun her sens proberen te begrijpen. Prima, maar yoga is iets dat je moet erva ren, iets dat je moet ondervinden, iets dat je de kans moet geven in je te laten groeien. Zo betekent yoga uiteindelijk overgeven, de schijn opgeven en worden wie en wat je eigenlijk altijd al was: jezelf. Een uniek en geweldig zelf. Om dit zelf eens te ervaren kunt u intekenen op een cyclus van 11 yogalessen te beginnen op maan dag 1 oktober om 19.00 uur in de Tol. Activiteit 2: Meer bewegen voor Ouderen (gym). Meer bewe gen voor Ouderen (MBvO) is een verzamelnaam voor bewegingsac tiviteiten voor mensen van 55 jaar en ouder. Het gaat om bewegings- lessen die inspelen op de verschil lende aspecten van het ouder wor den. Daarbij staat niet de activiteit centraal, maar de deelnemer. In tegenstelling tot bijvoorbeeld bij sportverenigingen gaat het vooral om het bewegen zelf. Niet de spelregels en winnen of verliezen, maar het zich fit voelen, plezier hebben in het samen bewegen en de mogelijkheid om anderen te ontmoeten staan voorop. Senio ren Sport Synthese stelt u nu in de gelegenheid om deel te nemen aan gymnastiek in ontmoetingsruimte de Tol van het Ambachtskwartier. In de gymnastieklessen wordt gericht aandacht besteed aan het vergroten of behouden van de beweeglijkheid, de spier(ont- )spanning en de vaardigheid. De gymlessen beginnen op dinsdag 2 oktober om 10.00 uur in de Tol. Inschrijfformulieren liggen klaar in de ontmoetingsruimte de Tol van het Ambachtskwartier Voor eventuele verdere inlichtingen: Senioren Sport Synthese Tel. 0478- 517317 (vraagt u even naar Kees Moerkerk. Hij is uitsluitend telefo nisch op maandagen en dinsdagen bereikbaar). Of via e-mail senioren- sport@synthese.nl Op 14 september tekenden Wonen Horst en Wonen Venray een samenwerkingsovereen komst met de Huurdersvereniging Noord-Limburg. In deze overeen komst staan afspraken over de manier waarop en de onderwer pen waarover Wonen Horst en Wonen Venray en de Huurdersver eniging Noord-Limburg met elkaar overleggen. Deze samenwerkingsovereen komst is een uitwerking van de raamovereenkomst die op 12 maart 2005 door Wonen Limburg (waarvan Wonen Horst en Wonen Venray deel uitmaken) werd geslo ten met de vijf afzonderlijke huur dersorganisaties in haar werkge bied. Op dit centrale niveau vindt overleg plaats over slechts enkele onderwerpen, zoals de jaarlijkse huurverhoging, het meerjarenbe- leid en het woningtoewijzingsbe leid. Omdat andere zaken meer betrekking hebben op plaatselijke of regionale onderwerpen, hebben Wonen Horst en Wonen Venray en de Huurdersvereniging Noord- Limburg een samenwerkingsover eenkomst opgesteld. Hierdoor is het beter mogelijk om rekening te houden met de belangen van huurders en bewoners in de werkgebieden van Wonen Horst en Wonen Venray. De woning markten verschillen immers sterk per regio. Door het tekenen van de samenwerkingsovereenkomst erkennen Wonen Horst en Wonen Venray de Huurdersvereniging Noord-Limburg, haar vestigings commissies en bewonerscommis sies als gesprekspartner voor alle onderwerpen van beheer, beleid en leefbaarheid die voor huurders en bewoners van belang zijn. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N o o rd - L i m b u rg J j Daar kunt u op rekenen! Nieuwe fabriek in Ysselsteyn De voorgenomen fusie van de Coöperatieve Boerenbond Yssselsteyn U.A. en Coöpera tie SaWeCo U.A. is een feit. Op maandag 17 september jongst leden hebben de leden van beide coöperaties tijdens de ledenvergadering hun stem uit kunnen brengen over het al dan niet doorgaan van de fusie tussen bovengenoemde coö peraties. Zowel de leden van de Coöperatieve Boerenbond Ysselsteyn U.A. als van Coöpe ratie SaWeCo U.A. hebben met een grote meerderheid voor een fusie tussen beide partijen gestemd. Vanaf 1 januari 2008 is de fusie officieel en vanaf dat moment gaan beide coöperaties samen opereren onder één naam: Coö peratie Boerenbond Ysselsteyn - SaWeCo U.A. Aan het voorstel om te fuseren liggen diverse redenen ten grond slag, zoals de huidige consolidatie in de mengvoerindustrie. De afge lopen jaren zijn zowel in Neder land als in Europa vele bedrijven uit de mengvoerindustrie samen gaan werken, overgenomen of gefuseerd. Ook de primaire sector maakt een enorme groei door. Om een sterke speler op de markt te blijven en een goede behartiger voor de leden, is het volgens de bedrijven noodzakelijk om met de omgeving mee te groeien. Boerenbond Ysselsteyn Meng voeders en SaWeCo Mengvoeders werken sinds jaar en dag samen binnen eenzelfde gemeente. Een volgende stap is dan een fusie, zodat de samenwerking verder kan worden uitgebreid. Dit bete kent dat inkoop, nutritie, kwali teitszorg, logistiek, productie en verkoop, in elkaar worden gescho ven om optimaal en efficiënt te kunnen werken. Boerenbond Ysselsteyn Meng voeders heeft fabrieken in Yssel steyn, Panningen, Overloon en Neer en winkels in Ysselsteyn en Overloon. SaWeCo heeft een mengvoederfabriek in Oirlo, de plantaardige toelevering in Lot- tum, winkels in Bergen en Swol- gen en financieel dienstverlener Summa Adviesgroep is gevestigd in Oirlo, Panningen en Bergen. De regio's waarin beide partijen actief zijn sluiten naadloos op elkaar aan. Een fusie tussen de twee coöperaties betekent in dit geval dat de energie in samen werking wordt gestopt in plaats van in concurrentie in eenzelfde gebied. Wat producten en diensten betreft wordt het beste van twee werelden samengevoegd. Voor mengvoeders betekent dit dat er een buiksegment en een speciaal segment ontstaat. Voor de Boeren bond-winkels en de plantaardige sector betekent dit een uitbrei ding van assortiment en diensten. De fusie zorgt voor een schaalver groting die voordelen oplevert voor de klanten waarmee,volgens de besturen, het toekomstperspec tief wordt versterkt. De nieuwe combinatie pro duceert zo'n 550.000 ton meng voeders op jaarbasis. Met alle gezamenlijke activiteiten wordt een omzet gegenereerd van 120 miljoen euro op jaarbasis met een personeelsbestand van 160 werk nemers. Op de ledenvergade ringen is tevens bekendgemaakt dat de vergunningaanvraag voor de nieuwbouw op het Agrarisch Bedrijventerrein Ysselsteyn in gang is gezet. Investeren in de huidige productielocaties is niet zinvol, vanwege de ligging van de huidige fabrieken. In alle gevallen liggen de fabrieken in of tegen de dorpskern aan. Om deze reden is besloten om op een andere loca tie nieuw te bouwen. Vervolgens is gezocht naar een geschikte locatie, bij voorkeur aan het water. Er is gekeken voor een locatie langs de Zuid-Willemsvaart of langs de Maas, maar hier zijn uiterst beperkte mogelijkheden. Dit heeft de beider besturen van de coöperaties doen besluiten om een vergunningaanvraag in gang te zetten voor nieuwbouw op het Agrarisch Bedrijventerrein Yssel steyn. Hierbij is de doelstelling dat de nieuwe fabriek met een capaciteit van 400.000 ton per jaar in 2010 in gebruik kan worden genomen. De locaties in Ysselsteyn, Panningen, Overloon en Neer komen hier mee te vervallen. De twee boven genoemde ontwikkelingen geven zowel de Coöperatie Boerenbond Ysselsteyn - SaWeCo U.A. als haar leden-afnemers een gunstig toe komstperspectief. De nieuwe coö peratie heeft een sterke regionale positie en is door zijn omvang en diversiteit minder afhankelijk en kwetsbaar. Daarnaast kunnen de kosten van mengvoer worden beheerst door bijdrage vanuit ove rige activiteiten. Op initiatief van basisschool De Flierefluit is door een vijf tal Venrayse sportverenigin gen een concept bedacht om tot eennaschools sportaan bod te komen voor genoemde school. Medewerking verlenen bas ketbalvereniging Jumpers, bad mintonclub Venray, volleybalclub Rooyse VK, handbalvereniging Manual en tafeltennisvereniging Summa/Red Stars. Deze laatste vereniging bijt het spits af door zes weken lang in blokken van zes middagen de tafeltennissport bij te brengen aan de leerlingen. Deze blokken vinden plaats na de reguliere schooltijd. Vervolgens komt de rest van de betrokken Museum 't Freulekeshuus extra open Venray is in de ban van de manifestatie Rock my Religion. Al wandelend van St. Oda naar St. Anna komen we de meest uit eenlopende kunstuitingen tegen. Niet alleen in de openbare ruimte maar ook in het museum zijn een drietal kunstwerken geplaatst. Dat is de reden dat 't Freulekeshuus tot en met 4 november nu ook op donderdag- en vrijdagmiddag geopend is, eveneens van 14.00 tot 17.00 uur. Normale openings tijden zijn de woensdagmiddag, zaterdagmiddag en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Entree is gedurende deze periode gratis. Routebeschrijving en een mooi vormgegeven boekje zijn buiten het Odapark ook te koop bij het museum. Ga wandelen en ver wonderen en ontdek de hemel op aarde. verenigingen aan bod, zodat de leerlingen van De Flierefluit het hele jaar door verzekerd zijn van een gezonde activiteit na school, waarin ze leren sporten en samen spelen. Dankzij de inzet van de school en de verenigingen wordt dit project financieel ondersteund gedurende twee jaren door de provincie Limburg via het Huis voor de Sport en de gemeente Venray. Op donderdag 20 sep tember (vandaag) om 16.30 uur wordt de opening verricht door wethouder Mathieu Emonts in de sporthal van tafeltennisvereniging Summa/Red Stars. Mishandeling De politie zoekt getuigen van een mishandeling die dinsdag avond plaatsvond op de Oude Oostrumseweg. Daarbij raakte een 16-jarige jongen uit Venray gewond die samen met enkele vrienden had gejogd. Toen ze tussen half negen en kwart voor negen de Oude Oostrumseweg overstaken rich ting de Vlierstraat, kwam het slachtoffer in aanraking met een fietser. Die gooide zijn fiets aan de kant, ging direct achter de jongen aan en sloeg hem in zijn gezicht. In eerste instantie keerde hij zich ook nog tegen de vrienden van het slachtoffer maar hij sprong op zijn fiets en ging ervandoor richting de Julianasingel. Bij de mishande ling verloor de jongen zijn bril en liep hoofdpijn op. Hij moest naar een dokter voor behandeling. De politie is op naar getuigen. Ze wil graag in contact komen met een man en vrouw die kort na de mishandeling voorbij fietsten. De politie Venray is bereikbaar via telefoonnummer 0900-8844 (lokaal tarief). Week van de Toegankelijkheid Het Gehandicapten Platform Venray (GPV) schenkt op maan dag 15 oktober, tijdens de Week van Toegankelijkheid, aandacht aan het gebruik van hulphonden voor gehandicapten. Vanaf 19.00 uur is iedereen welkom in de Schouwburg Venray. Het program ma begint om 19-30 uur. De Stichting Hulphond zal in de schouwburg tekst en uitleg geven over de hulp die speciaal getrainde honden kunnen geven aan mensen met een motorische functiebeperking of een gehoor- stoornis. De Stichting Hulphond leidt speciale hulphonden op die vervolgens kosteloos ter beschik king worden gesteld aan mensen met een motorische of auditieve functiebeperking, epilepsie of aan verwante aandoening. Een hulp hond opent letterlijk en figuurlijk deuren die daarvoor voor mensen met een beperking gesloten ble ven. Een hulphond kan veel prak tische hulp bieden, maar ook de sociaal-emotionele voordelen van een hond mogen niet onderschat worden. Het baasje krijgt immers een zorgtaak voor de hond wat een zeer positieve uitwerking kan hebben op iemand met een licha melijke beperking. De openbare bijeenkomst vindt plaats op maan dag 15 oktober om 19-30 uur in de schouwburg in Venray. Voor meer informatie: Meldpunt GPV voor hulp, advies en informatie: Tel: 06 43113073- bezoek otize site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers whsjwhi

Peel en Maas | 2007 | | pagina 7