Maatregelen tegen lastige hangjongeren Vragen over 't Podium Overschot op begroting Julicher Meijer MAN WOMAN MAN WOMAN SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN PEEL EN MAAS Donderdag 20 september 2007 - Pagina 3 Gehele collectie Hugo Boss kostuums van 539/659 nu €249,- PAUL BROUWER MODE www.paulbrouwer.nl Venray krijgt digitaal parkeerverwijssysteem De tien raadsleden van de oppositiepartijen Samenwer king, WD, SP en inVENtief stemden dinsdag tegen de extra kosten van 244.000 euro voor de verhuizing van het parkeerbureau naar de Gou den Leeuw. Tevens verzette de oppositie zich tegen de aan schaf van een digitaal parkeer- verwijzingssysteem dat nog eens 234.000 euro kost. Door de steun van de coalitie CDA, PvdA en Lokaal Aktief haal den beide voorstellen toch een meerderheid. Voor de verhuizing en inrichting van het parkeer bureau van Q-Park, dat een plek krijgt in de nieuwe parkeergarage, was 865.000 euro uitgetrokken. Dit bedrag blijkt nu 244.000 te laag ingeschat. Vooral omdat er enkele posten waren 'vergeten'. Daarnaast wil het college een digitaal parkeersysteem aanschaf fen. Automobilisten worden dan verwezen naar parkeerterreinen waar nog plek vrij is. Het voordeel is dat de parkeergelegenheid veel beter wordt benut en dat er 'zoek verkeer' rondom het centrum wordt voorkomen. Dit zou tevens de verkeersveiligheid ten goede komen. De oppositie raakte niet over tuigd. Vooral de extra kosten voor het miljoenenproject De Gouden Leeuw vielen verkeerd. "Waarom moeten wij er zoveel geld in stop pen, ten behoeve van de exploi tant van de parkeergarage?", vroeg Gerard Thijssen (inVENtief) zich af. "Een laconieke berekening die exorbitant veel geld kost." Tineke Lamers (Samenwerking) herin nerde eraan dat 865.000 euro het maximum zou zijn. "Het mocht niet meer worden. Voor ons zijn de grenzen nu bereikt. Het is een knullig beleid rond die parkeer garage. Het gevolg zal zijn dat het parkeren duurder wordt. Daar zit niemand op te wachten." Tiny Grebenjak (Lokaal Aktief) had er moeite mee. "Maar we kunnen nu geen 'nee' meer zeggen. We staan met de rug tegen de muur. Het is het zoveelste voorbeeld dat de schoonheidsprijs niet verdient." Henk Bisschops (PvdA) dacht er ook zo over. "Het is zuur maar we kunnen er niet omheen. We zullen niet tegenstemmen, het kan niet anders", aldus Bisschops, die geen verdere overschrijdingen meer accepteert. Wethouder Van der Broeck (CDA) kon de kritiek wel begrij pen. "Deze overschrijding is inder daad heel vervelend. Ik sta zelf ook met de rug tegen de muur", aldus de wethouder, die verze kerde dat er geen eurocent meer bijkomt. "Dit is het bedrag en daar mee moeten we het doen." Ook het digitale parkeersy steem zorgde voor tweespalt tus sen oppositie en coalitie. Zelfs de WD, de partij die de automobilist toch een warm hart toedraagt, ziet het niet zitten. "Kan het niet met gewone borden?", vroeg Ingeborg de Barbanson zich af. "We vinden het te veel geld terwijl er nauwe lijks verkeersproblemen zijn." Ike Busser (Samenwerking) merkte op dat veel grotere steden het nog met 'normale' borden doen. CDA en PvdA toonden zich echterl grote voorstanders. "Het is prettig als borden aangeven waar nog een parkeerplaats vrij is. Het biedt grote voordelen voor Venray", denkt Gerda van Stelten (CDA). "Het komt de verkeersvei ligheid ten goede en het voorkomt lange rijen wachtende auto's bij de volle parkeerterreinen.' Volgens Henk Bisschops (PvdA) is de aan schaf zelfs noodzakelijk. "Omdat de parkeerterreinen niet gunstig liggen. Zo kunnen we de parkeer- capaciteit toch optimaal benutten. Een digitaal systeem is goedkoper dan extra parkeerplaatsen aanleg gen. Het zou een gemiste kans zijn als we het nu niet doen." Op 30 september wordt in Berlijn weer de marathon gehouden. Tienduizenden marathonlopers zullen de afstand van 42 kilometer en 195 meter afleggen. Twee van hen zijn Bert Linders (58) en Willem Freriks (57) uit Venray. Ervaren duurlopers. Ze liepen meerdere malen de marathon in Rotterdam en gaan nu voor de derde keer dwars door Ber lijn. Dit jaar heeft het tweetal wel een heel bijzondere reden om mee te doen in Berlijn. Bert Linders en Willem Freriks lopen namelijk voor Metakids, een organisatie die zich sterk maakt voor kinderen met een stofwisselingsziekte. Vroeger voetbalde de zoon van Bert Linders, Bart, samen met Erwin Straetmann (28.) "Erwin was erg fanatiek en een doorzet ter. We snapten er niets van toen hij opeens besloot te stoppen met voetbal, omdat hij er zogezegd niets meer aan vond", vertelt Bert Linders. Tijdens een brommeron geluk in januari 2000 liep Erwin Straetmann een ernstige hersen schudding op en begon vreemd gedrag te vertonen. Hij werd ver geetachtig en ging vaak zonder iets te zeggen op pad. Uit onder zoek bleek dat hij buitengewone celvorming in de hersenen heeft en in mei 2000 constateerden art sen van het Radboud Ziekenhuis in Nijmegen Metrachromatische Leuko Dystrofie (MLD), één van de 600 verschillende stofwisselings ziekten die er bestaan. Door deze stofwisselingsziekte en het medi- cijnengebruik is Erwin Straetmann in een rolstoel terechtgekomen en zal niet meer zelfstandig kunnen lopen. Hij heeft twee nieuwe heu pen gekregen toen hij 26 jaar oud was "Daisy Straetmann, het zusje van Erwin, bleek ook deze ziekte te hebben en is op 18-jarige leef tijd overleden aan deze ziekte na een stamceltransplantatie van beenmerg. Het is afschuwelijk. Veel mensen weten ook niet wat een stofwisselingsziekte is, laat staan dat ze de gevolgen kennen", zegt Willem Freriks. De familie Straetmann is bijzon der trots op de hulp die hun vrien den bieden."Metakids is een jonge stichting, die meer onderzoek naar deze ziekte wil laten doen. Jaarlijks worden er 800 baby's met een stofwisselingsziekte geboren, waarvan tweederde aan de ziekte overlijdt voordat ze de volwas sen leeftijd heeft bereikt. Stofwis selingsziekten bestaan in zoveel verschillende vormen dat veel onderzoek nodig is, maar er zijn blijkbaar te weinig patiënten om gedegen onderzoek te laten doen. Hopelijk kunnen wij dankzij de sponsorloop van Bert en Wim een bijdrage leveren aan Metakids." Corrie Straetmann (52) zou graag zelf samen met haar man Dieter Straetmann (55) meer wil len betekenen voor de organisatie, maar dat kan voorlopig niet. "Ons leven staat op z'n kop. We staan elke minuut van de dag stil bij het verlies van onze dochter en de toekomst van Erwin. De prognose voor Erwin is onduidelijk en we willen genieten nu hij stabiel is." ABSLJRD Voor de beide marathonlopers blijft de ommekeer absurd. "Twee jonge mensen die van fanatiek vol leybal en voetbal zo ineens in een rolstoel zitten, en alleen nog kun nen aanmoedigen langs de zijlijn zolang dat gaat. En vergis je niet, Erwin is een slimme jongen." Willem Freriks doet al sinds zijn jeugdjaren aan duursporten zoals mountainbiken en hardlopen. Een bergklim op de Mont Blanc ont breekt ook niet. Bert Linders heeft een lang voetbalverleden en nam deel aan onder meer de Kennedy- mars en Zevenheuvelloop. "Deze marathon gaan we voor de volle 100% om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor de Metakids." GEHEIM Aan fanatisme ontbreekt het de atleten niet. Bert Linders en Willem Freriks zijn ongeveer 12 weken geleden begonnen met de voorbereidingen op de marathon. Een prima temperatuurtje gehad om te trainen, zou je denken. Maar dat wil niets zeggen. "Om aan de temperatuur te wennen, lopen we meestal eerst in het voorjaar mee in Rotterdam omdat het dan niet al te warm is. Maar dat ging dit jaar niet door. Wegens te hoge temperaturen werd de wedstrijd afgelast, kun je nagaan. En afge lopen jaar in Berlijn was het 29 graden." Beide lopers hopen binnen 3,5 uur over de finish te komen, zodat ze bij de eerste 150 van de 1500 lopers in hun categorie zitten, maar de persoonlijke streeftijd blijft een beetje geheim. "Ik hoop wel dat ik mijn tijd verbeter. Vorig jaar kwam ik 8 minuten later bin nen dan het voorafgaande jaar en toen baalde ik toch wel", bekent Bert Linders. Een halve week voor de mara thon vertrekt het duo naar Berlijn. "We gaan de stad een beetje ver kennen, veel koolhydraten eten en ons aanmelden voor de loop uiteraard." Dat Willem Freriks veel ervaring heeft, blijkt ook uit zijn overnachtingplaats. Hij slaapt de dagen van te voren in een tent op een camping, zo'n 15 kilometer buiten Berlijn. "Zondagochtend om 9 00 uur moeten we starten, dan pakken we de auto, rijden richting de stad en een kilometer of 9 voor Berlijn springen we op de fietsje moet daar ook niet al te vroeg klaarstaan trouwens, anders word je helemaal gek van de zenuwen. Daarbij zijn de beelden van medelopers niet altijd even fris", zegt Bert Linders. Dhr. Fre riks haakt er nog even op in: "Je ziet genoeg mensen in hoekjes of recht voor je neus nog even hun laatste behoefte doen, want daar hebben ze tijdens het lopen geen tijd voor." Wat de loop uiteindelijk zal opbrengen, kunnen Bert Linders en Willem Freriks nog niet zeggen. "We hopen op zo'n 1000 euro, maar dat is moeilijk in te schatten. Bert Linders en Willem Freriks uit Venray lopen een marathon voor de Metakids. We zijn twee weken bezig en tot nu toe zijn het vooral vrienden, kennissen en collega's die een donatie storten en het shirt op de foto is gesponsord door fotograaf Dom Melskens. De inschrijving van 75 euro de reis en het verblijf betalen we uiteraard zelf", vertelt Willem Freriks, maar we mogen bij Plus Gerard van Dijck een gra tis rondje boodschappen doen voor de koolhydraten en energie." De zwaarste training van 32 kilometer hebben ze achter de rug. Nu is vooral rustig drie tot vier keer trainen en uitkijken naar een zeer succesvolle loop voor de Metakids. De familie Straetmann gaat met veel enthousiasme de atleten via live tv-uitzendingen volgen op 30 september. Erwin Straetmann: "Ik ben groot fan van Ajax, maar naast een wedstrijd van deze club hoop ik toch stiekem naar de marathon te gaan en de mannen toe te juichen." Bijdragen zijn welkom op reke ningnummer 129177652 (Rabo bank) ow Metakids. Meer info via e-mailadres lin- dersmeirackers@hetnet.nl en www.metakids.nl Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie ADVOCATEN arbeidsrecht Parkmanager Birgit Kainama is aangesteld als parkmanager van de bedrijventer reinen Keizersveld en Smakterhei- de. Kainama komt uit Venray en ze is werkzaam voor de Limburgse Werkgevers Vereniging (LWV). Ze heeft een eigen kantoorruimte in het pand van Martin Cuijpers op Keizersveld 65. In Roermond heeft ze in dezelfde functie erva ring opgedaan. Kainama treedt in dienst van de stichting Parkma- nagement die in maart 2006 is opgericht. Het stichtingsbestuur bestaat uit voorzitter Paul van den Broek (Smakterheide) en de leden Jan de Jong (Keizersveld) en wet houder Heidens van de gemeente Venray. De parkmanager is verant woordelijk voor het oppakken en uitvoeren van projecten op beide bedrijventerreinen. Het gaat bij voorbeeld om beveiliging en cri minaliteitsbestrijding,bewegwijze ring, onderhoud van de openbare ruimte, bedrijfshulpverlening en afvalinzameling. Duiksport Op donderdag 20 en 27 sep tember start Duikteam Div'Ocean in zwembad De Sprank in Venray weer met een nieuwe duikcur- sus voor beginners. De cursus is geschikt voor iedereen vanaf 12 jaar, de enige vereiste is dat de deelnemers kunnen zwemmen. Tijdens de beginnerscursus leren de cursisten alle basisbeginselen van het duiken, zowel theoretisch als praktisch. Aan de orde komen duikveiligheid, materiaalkennis en het gewichtloos als een astronaut leren zweven onder water. Na de theorie- en zwembadlessen wordt het geleerde toegepast in het bui tenwater. De introductielessen vin den plaats op 20 en 27 september (avondvullend avontuur), deze les is gratis als men de cursus gaat vol gen. De lessen beginnen om 20.30 uur in De Sprank. Voor informatie en aanmelding kan men mailen of bellen naar Duikteam Div'Ocean Venray, info@divocean.nl of tel. 06-41526403. Poging tot inbraak De politie heeft vorige week woensdagnacht rond 02.00 uur op een parkeerplaats aan de A73 drie mannen in de leef tijd van 18 tot 24 jaar uit Eind hoven aangehouden. Zij wor den verdacht van een poging tot inbraak in een geparkeerde vrachtauto. Een oplettende vrachtauto chauffeur zag de mannen aanko men in een personenauto en zag hoe een van hen op de uitkijk ging staan, terwijl de andere man nen naar een vrachtauto toe lie pen. Hij waarschuwde de politie die snel ter plaatse was en de drie mannen aan kon houden. Van de vrachtauto bleek het zeil van de vrachtauto en de aanhangwagen op een aantal plaatsen stuk gesne den te zijn. Ook bleek de inhoud van de vrachtauto doorzocht te zijn. De mannen zijn voor onder zoek mee naar het bureau geno men en ingesloten. De politie heeft dinsdag een samenscholingsverbod inge steld voor hangjongeren die in het centrum van Venray overlast veroorzaken. Directe aanleiding was een incident afgelopen weekeinde waar bij een 18-jarige man zich bemoeide met de aanhouding van een 21-jarige Pool door de politie. In het centrum van Venray heeft men overigens al langer last van een groep die met name op het Hensenius- plein voor overlast zorgt. De 18-jarige is volgens korpschef John Geraedts een van de lei dende figuren van deze groep. Het is voor het eerst dat in Venray een dergelijke maatregel van kracht is. Een samenscho lingsverbod is geregeld in de Alge mene Plaatselijke Verordening (APV). "We maken hier gebruik van artikel 2.1.1.1 van het hoofd stuk Openbare Orde", laat John Geraedts weten. Wanneer hieraan geen gehoor wordt gegeven, heeft de politie de mogelijkheid om jon geren op te pakken. "In het centrum van Venray hebben we al langere tijd last van een groep jongeren. Die jongeren, voor het merendeel van allochto ne afkomst, hangen meestal rond in de buurt van Albert Heijn op het Henseniusplein en vallen pas santen, ondernemers, winkelend publiek en ook de politie lastig. Ook richt deze groep, die meest al bestaat uit zo'n vijf tot vijftien personen, regelmatig vernielingen aan. Na zondag was voor ons de maat vol", aldus Geraedts. Toen werd bij de aanhouding van de Pool een politieagent uit Gennep, die op dat moment aan het win kelen was, mishandeld door de 18-jarige man toen de groep jon geren probeerde de Pool te ont zetten. Dit incident en de aanhou dende klachten heeft Geraedts doen besluiten het samenscho lingsverbod in te stellen. "Op zich een heel zwaar middel, maar zoals de problematiek zich nu ontwik kelde echt noodzakelijk." Volgens Geraedts is het niet zo dat er nu in het centrum een algemeen samenscholingsverbod van kracht is. "Daar waar een situatie uit de hand dreigt te lopen, zullen we ons op dit verbod beroepen en maatregelen nemen. Hangt een groep slechts rond en is er geen overlast, dan zullen we het ver bod ook niet toepassen. De maat regel is voor onbepaalde tijd van kracht." Geraedts erkent dat het probleem zich mogelijk zal ver plaatsen. "Dan zullen we ook daar passende maatregelen nemen", aldus de korpschef. De 18-jarige man is inmiddels weer op vrije voeten. "Hij krijgt in ieder geval voor een bepaalde tijd een gebiedsontzegging voor het centrum", stelt Geraedts. De politie richt zich in ieder geval op de leiders van de groep jongeren. Volgens Geraedts zijn dit een stuk of drie personen. De overige jon geren uit de groep beschouwt hij als meelopers. Woensdagmorgen heeft Geraedts met burgemees ter Waals overleg gehad. "Waals ondersteunt onze maatregel vol ledig", besluit de korpschef. Raadslid Gerard Thijssen (inVENtief) stelde dinsdag in het vragenuurtje een serie vragen over jongerencafé 't Podium. Volgens Thijssen wordt de exploitant door de gemeente in de watten gelegd. "Het is concurrentie vervalsing als de gemeente grotendeels de lasten voor 't Podium betaalt." De gemeente heeft café 't Podium gekocht om er een jongerencen trum onder te brengen. Driekwart jaar later is dit nog steeds niet van de grond gekomen en draait het café gewoon door als voorheen. Wethouder Emonts (PvdA) moest 'tot mijn spijt' melden dat hij de vragen niet kon beantwoor den. "Ik heb de vragen maandag ochtend bij de ambtenaren uitge zet. Gezien het aantal vragen en de complexiteit, kan ik nu geen adequate antwoorden geven. Dat zou ook onzorgvuldig zijn", aldus Emonts die toezegde binnen veer tien dagen met schriftelijke ant woorden te komen. Thijssen en de andere raadsle den toonden er begrip voor. Het is de eerste keer sinds de invoering van het vragenuurtje in 2002 dat er tijdens de raadsvergadering geen direct antwoord komt. De vragen moeten uiterlijk drie werk dagen van tevoren worden inge diend. "Het mag geen gewoonte worden dat vragen die iets moei lijker liggen, voortaan schriftelijk worden afgedaan", zei fractielei der Ike Busser van Samenwerking. Vervolg voorpagina Er loopt momenteel een onder zoek naar hoe groot de reserve eigenlijk moet zijn. In oktober is de uitkomst bekend. Dan zal blijken of er nog meer reserve- geld ten goede kan komen aan de ambitieuze projecten. Van der Broeck verwacht dit jaar een exploitatieoverschot van 2 mil joen euro. Dit ligt in de lijn van de laatste jaren. Afgesproken is alvast dat de helft van het jaarresultaat bestemd is voor de verbouwing van het gemeentehuis. De belas tingdruk voor de burgers stijgt in 2008 slechts licht. De onroeren- dezaakbelasting (ozb) stijgt met het inflatiepercentage van 2,5 procent. De rioolrechten nemen ieder jaar met 5,5 procent toe.Ter- wijl de afvalstoffenheffing in 2008 met 4,2 procent daalt. Daarnaast zal de stijging van de parkeerta rieven geen 5 maar 2,5 procent bedragen. Op de langere termijn ziet het financiële beeld er minder posi tief uit. Het jaar 2009 laat nog een klein overschot zien. Vanaf 2010 duikt de gemeente in de rode cijfers, alhoewel de 'schade' tot nu toe binnen de perken blijft met een tekort van circa zes ton in zowel 2010 als 2011. Deze cij fers kunnen nog sterk beïnvloed worden als grote en dure projec ten een aanslag moeten doen op de reguliere begroting. Er waren dinsdag ook enkele tegenvallers te melden. Zo krijgt de gemeente jaarlijks 3,5 ton minder voor de bekostiging van de WMO. Ook bij de bijstand ziet het er niet roos kleurig uit ondanks dat het aantal bijstandsgerechtigden aan de lage kant is. Venray krijgt van het Rijk negen ton minder voor de WWB (Wet Werk en Bijstand). Omdat er jaarlijks 3,5 ton minder bijstands- geld hoeft worden uitgekeerd, bedraagt het 'verlies' nog altijd 5,5 ton. In de begroting is geld opgenomen voor jeugdbeleid, jon gerencentrum 't Podium, de sport hal, het informatiebeleidsplan en het project centrum op de schop. Ook is een aantal wensen van de gemeenteraad gehonoreerd. Bij de behandeling van de voor jaarsnota zijn er moties aangeno men om uitgaven, die niet waren geraamd, toch in de begroting op te nemen. Dat is nu ook gebeurd. Zoals geld voor het gebiedsbureau Reconstructie, het groenbeheer- plan en reguliere werkzaamhe den aan bestemmingsplannen. Aan de inkomstenkant gaat de bijdrage van het Grondbedrijf jaarlijks omhoog van 300.000 naar 600.000 euro. De gemeenteraad heeft er meermaals op aange drongen om scherper te begroten. Want ieder jaar blijkt weer dat er geld overschiet. Volgens Van der Broeck is daar nu de eerste aan zet voor gemaakt. "We hebben alle budgetten doorgelicht en hebben zo structureel vijf ton kunnen besparen." Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek DE SCHEIDINGSWEG Vervolg voorpagina Centrumplan Leunen afgeschoten Daarmee moest de dorpsraad het doen. Het viel iedereen koud op het dak. De teleurstelling maakte plaats voor verbittering. "Hebben we hier jarenlang zoveel energie ingestoken voor dit eind plaatje? Dit is zeer frustrerend", zei dorpsraadlid Ton Smets. "De dorpsraad heeft nooit mogen meedenken. Het is inderdaad een 'blackbox'. Maar vanaf nu willen wij overal bij betrokken worden. Anders komen we geen stap ver der", aldus Smets, die voorstelde een externe projectmanager aan te stellen. Van de Craats zei dat de dorpsraad meerdere keren tever geefs gevraagd heeft om een pro jectleider. "Want de regie ontbrak. Dit is nooit opgepakt." Om het centrumplan financieel toch haalbaar te maken, zouden er bijna zeventig appartementen gebouwd moeten worden. "Dat is veel te massaal voor een dorp als Leunen. En er is ook geen markt voor", aldus Van Stiphout. Ook de dorpsraad zag in dat dit aantal niet gewenst is. "Maar er moeten toch andere geldstromen en subsidies zijn los te weken", probeerde Van de Craats. Dorpsraadvoorzitter Jeroen van de Leur haalde Melder- slo aan dat een bijdrage kreeg van 1 miljoen euro voor een nieuw gemeenschapshuis. Teunissen rea geerde: "Maar een gat van 3 mil joen is daarmee niet te dichten. Dat is onmogelijk." Wijnhoven vertelde dat Wonen Venray gesprekken heeft gevoerd met andere partijen. Zoals met Hendricx die gronden in het cen trum bezit. De locatie van café-zaal Martens is verkocht aan project ontwikkelaar Haegens. Op termijn zal ook hier woningbouw komen. Daarnaast is er een gesprek geweest met het kerkbestuur en schoolbestuur SPOV Wijnhoven: "De kerk is eigenlijk te groot. Wel licht dat we het nieuwe gedeelte erbij kunnen betrekken." Duidelijk is dat er veel nieuwe ontwikkelingen op stapel staan in Leunen. Toch biedt het geen soe laas. "Want hoe meer je de kerst boom optuigt, hoe duurder ie wordt", zei Teunissen. "We moeten afscheid nemen van het centrum plan, hoe pijnlijk het ook is." De droom van een gezellig dorpshart met een mooi groen plein en een nieuw gemeen schapshuis met sportzaal is dus vervlogen. Een bittere pil ook voor de nieuwe voorzitter Jeroen van de Leur. "We wisten dat het moei lijk zou worden. Maar dit is rond uit teleurstellend. Leunen loopt al hopeloos achter bij Oostrum en Ysselsteyn." Afgesproken is dat er binnenkort een gesprek plaats vindt met alle betrokkenen om te bezien hoe uit de impasse te komen. Gehele collectie Hugo Boss kolberts van 339/419 nu €139,- PAUL BROUWER MODE www.paulbrouwer.nl PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,95 (postcode 58..) 35,50 (overige binnenland) Venray - Tel. 0478 - 521 070 WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY Oppositie wijst duurder parkeerbureau af Marathon lopen voor Metakids De juiste weg in de goede richting Hans Peeters 077 3523359 of 06 53264978 Bezoek onze websitewww.scheidingsweg.nl WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY ui i iy cii lyoi uyu ui ly Gratis kennismakingsgesprek

Peel en Maas | 2007 | | pagina 3