Kim Muijsers clubkampioen Nobel Bowlingvereniging Venray jeugd inZicht Erik Stevens en Suzanne Stevens op dreef Heren 1 op de catwalk bij Ricor Dementie PvdA bezoekt operatiekamers Informatiedag borstvoeding "Buurten" PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 20 september 2007 - Pagina 23 Paardensport vereniging Ysselsteyn Roelanzia Biljartclub De Peel Van ik via jij naar Wij Het lijkt helemaal in de mode te zijn. Er is zelfs een programma op de televisie aan gewijd. Het belang van onderling contact binnen een buurt wordt als zeer belangrijk gezien. In deze tijd van individualisme waarin ieder druk bezet en bezig is, groeit de behoefte aan onderling contact met buurtgenoten. Volgens de van Dale betekent buurten bij de buren een bezoek brengen, een praatje gaan maken." Nog niet zolang geleden was het normaal dat thuismoeders op een doordeweekse dag s' ochtends bij elkaar op de koffie gingen. Tijdens deze gesprekken kon men ervaring uitwisselen, was er ruimte en tijd voor het delen van emoties. Afgelopen zaterdag stond de nationale buurtdag op de agenda. Het is iets van deze tijd, dat er voor een sociaal gebeuren speciale aandacht gevraagd moet worden, zodat ieder gemotiveerd wordt in het zetten van de stap om weer in contact te komen met elkaar. Belang sociale relaties De mens is een sociaal dier: alles wat we doen, denken en voelen wordt beïnvloed door anderen. Anderen kunnen direct invloed op ons hebben als ze aanwezig zijn, maar ook indirect. Sociale relaties kunnen op verschillende manieren de gezondheid beïnvloeden. De steun van sociale relaties kan leiden tot een betere psychische gezondheid omdat men zich meer gewaardeerd voelt en meer hulp beschikbaar is in geval van nood. Bij weinig steun, veel kritiek of ruzie in een relatie of wanneer een gevoel van wederkerigheid ontbreekt, wordt de kans op bijvoorbeeld burnout, depressie en ziekteverzuim groter. Ik, Jij, wij In onze praktijk melden mensen zich die knelpunten ervaren in hun relatie(s), waaraan ze hinder ondervinden en/of klachten ervaren emotionele-en/of fysieke klachten). Dit kan ontstaan in verschillenden soorten relaties, bijvoorbeeld huwelijksrelaties, ouder-kind relaties, burenrelaties, werkgever-werknemer relaties etc..Wij hebben er allemaal wel een of meerdere keren mee te maken of mee te maken gehad en dan weet men ook hoe ingrijpend een negatieve relatie kan zijn. Tijdens de counsellingsessies wordt er geleerd anders met de relatie(s) om te gaan waardoor klachten kunnen verminderen of zelfs overgaan. "Buurten" Een paar weken gelden hebben ook wij mogen genieten van een gezellige en heerlijke buurtbarbecue. Velen heb ik ontmoet waarvan ik nog niet eerder wist dat ze in dezelfde buurt woonden. Het delen van een gemeenschappelijk goed is een basis voor een prettige relatie. Het vormen van een wijk is daar een van. Investeer in de ander en ervaar het resultaat. Zoals het spreekwoord luidt: Beter een goede buur dan een verre vriend" '\am&(QL Jamara Buytendijk is counsellor/coach bij inZichtadvies in Venray (www.inzichtadvies.nl). Maandelijks schrijft ze over onderwerpen uit de praktijk. Voor reacties en/of vragen: jamara@inzichtadvies.nl Motorcrossers regio Venray St. Jan Merselo Halfweg VOP/DWH een abonnement waard De Maasvogels DOS Veiling in Maashees Nationale titelstrijd voor meerkampers bij de junioren Duizend euro voor G-voetbal Sociale weerbaarheid Collectanten gezocht Zondag 16 september hebben de leden van ruitervereniging Nobel gestreden om het felbegeerde club kampioenschap. De beker was nog in handen van Marloes van Rattingen. Het weer was perfect en om 10.00 uur 's morgens gingen ze van start. Na enkele uren was het dressuur afgelo pen en hadden de bewoners van Dich terbij de kans om een rondje op een pony of paard te rijden. Rond 14.00 uur begon het springen. Om clubkam pioen te worden moest deelgenomen worden aan het dressuur en springen. Van de tien combinaties was Kim Muijsers de beste met springen omdat zij als enige foutloos het parcours aflegde. Bij het dressuur eindigde ze als derde. De zusjes Luca (eerste) en Klinte (tweede) stonden boven haar. Luca en Klinte deden echter niet mee aan het springen, waardoor Kim de nieuwe clubkampioen werd. Hoewel Niels de la Roy goed speel de en met een game van 214 de hoog ste game van de dag produceerde, kreeg hij zware concurrentie van de stevig oprukkende Kevin Litjens, die de lijstaanvoerder tot op twee punten naderde. Kevin scoorde een gemiddelde van 160,50 met 185 als hoogste game en stoomde daarmee op naar de tweede plek. Niels de la Roy kwam tot een gemiddelde van 155,40. RichardAddae kwam tot een gemiddelde van 150,75 gemiddeld. Zij hoogste game was 192. Ken litjens speelde eveneens een prima wedstrijd, dat leidde tot 148,33 gemiddeld en 171 als hoogste game. Willem Denissen kwam nog tot een fraaie 164-er en Jelle van Duuren lijkt Afgelopen weekend was er een wedstrijd in Venlo .Tamara Klaassen werd hier vierde in de klasse B-sprin- gen met Vencie en ze werd negende in de klasse L-springen met Vanesa. op de weg terug en liet 81 als hoog ste game aantekenen. In de stand leidt Niels de la Roy met 119 punten net vóór Kevin litjens met 117 punten. Derde is nu Ken Litjens met 24 pun ten, die Jolanda Camps (18 punten) passeerde. Zaterdag a.s. wordt om 11.15 uur de eerste Huisleague gespeeld. Roelanzia 4 ging kopje onder tegen BC Vors, ze verloren 10-1 Het enige puntje werd gehaald door John van Kempen, hij speelde gelijk met 1.14. Het Cl team won met 5-2 van de Jordaan 2.Jo Poels winst met 9.47 gem en een serie van 39. Harrie Mennen winst met 10.00 gem. en een serie van 40. Het C2 team won inTegelen met 5- 2.Twan Backus was in supervorm, hij won in 13 brt. met een gem. van 8.46 en een serie van 30. Miep Poels winst met 2.03 gem, en een serie van 8 Voor het derde jaar waren de jeugdrijders te gast op het circuit van MSV-NOV Heerde. De baan was zwaar maar lag er perfect bij en de rijders hadden er zin in. Voor deze wedstrijd hadden zich 195 rijders aangemeld die als een speer over de piste gingen. Bij de 65 versnellingen kleine wie len wist Lue Hermsen een sterke manche te rijden. Na een verbeten strijd eiste hij nog net de vierde plaats op door de manches op een derde en een vierde plek af te sluiten. Een tien de stek bij de 65 versnellingen grote wielen kwam op naam te staan van Bart Pijpers, die op een achtste en een elfde plaats werd afgevlagd, terwijl Jules Deenen met een elfde en een tiende plek een elfde eplaats in het dagklassement veilig stelde. Door de beide manches op een zestiende plek af te sluiten, kwam de zestiende posi tie ook op naam te staan van Bryan Kersten, terwijl vader Ferdy de acht ste man werd door beslag te leggen op een achtste en een zevende plek na het rijden van de manches. De laatste wedstrijd van de EK Open Klasse werd afgelopen zondag verreden op de zandbaan van MSV NOV te Heerde. Voor deze wedstrijd hadden zich 140 rijders ingeschreven, terwijl het aantal bezoekers wat aan de lage kant was. Na een felle strijd wist Erwin Robins op Nederlandse bodem met één puntje verschil de dagoverwinning op zijn naam te schrijven en wist de Belg Christophe Descamps de EK titel voor zich op te eisen. Bij de EK Open Klasse ein digde Maarten van der Aa nog net binnen de top 10 door in de manches op een twaalfde, dertiende en elfde plaats te worden afgevlagd. In de eindstand werd hij veertiende. In de eerste manche van de MX 3 Senioren ging Mare van Dijck als 33e over de streep en in de tweede manche moest hij wegens problemen vroegtijdig de strijd opgeven. Door op een zevende en een negende stek de meet te pas seren wist Han de Lange een negende plaats voor zich op te eisen. Komende zondag is er een nationale wedstrijd te Asten-Heusden. Paarden, Swolgen 6 september. Miranda van Disseldorp ging met haar Thirza naar een dressuurwedstrijd bij manege De Gun in Swolgen ze startte samen met haar Thirza in de klasse LI en behaalde met 180 punten een prachtige le prijs. Petra van Dijck had zich gekwali ficeerd voor de Nederlandse Kampi oenschappen en reisde af naar Ermelo. Petra startte Un de May in de klasse L-springen en van de 52 combinaties die aan de start kwamen, waren er 22 combinaties foutloos waarvan onze Petra er ook een was. Petra mocht barrage rijden en behaalde op deze NK een schitte rende 7e plaats samen met haar Un de May. Een schitterende prestatie!. Venlo 16 september: Springen: Monique van Dijck startte haar Unbelivia in de klasse B-sprin- gen en behaalde een schitterende le plaats. Petra van Dijck startte Un de May in de klasse L-springen en behaal de een hele mooie 6e plaats. Dressuur: Esther van Dongen start te haar Wiona in de klasse LI, Esther reed een keurige proef wat resulteer de in een hele mooie 3e plaats met maar liefst 202 punten. Ook Karin Winnen startte in de klasse LI en behaalde samen met haar Winter een hele mooie 5e plaats met 191 punten. Janine van Ooi startte Saline in de klasse L2 en met 197 punten behaalde ze een hele mooie 6e plaats. BI Tegelen 1-Halfweg 2-5: Piet Vol- leberg verloor zijn partij met 0.980 gemiddeld en een hoogste serie van 7. Theo Voesten won zijn partij met 0.700 gemiddeld en een hoogste serie van 5. Ook Jan Voesten won zijn partij met 0,457 gemiddeld en een hoogste serie van 4. BI Halfweg-'tKlötske4-3:Met 1,132 gemiddeld en een hoogste serie van 6 won Piet Volleberg zijn partij met een carambole verschil. Marcel Janssen won zijn partij met 0,457 gemiddeld en een hoogste serie van 4. Ondanks een serie van 5 was er geen eer te behalen voor Nellie Dericks in de met 0,301 gemiddeld verloren partij. Kader: Halfweg-'t Huukske 4-4:Voor de winstpartijen zorgden Eric Dericks (57/2) met 25,00 gemiddeld en een hoogste serie van 121. Herman Robins (38/2) won met een gemiddelde van 13,08 en een hoogste serie van 48. Programma: 24 september Kader: de Tapperij/De Peel-Halfweg; 25 sept. Halfweg-Coba. KNBB Libre C2B VOP/DWH n Bas cule 5 n 2. Het team behaalde een goede overwinning, C. Michels 2 pun ten Gem. 1.90 HS 9. H.Veltrop 2 pun ten Gem. 2.60 HS 9.W Janssen zorgde voor het extra punt, Gem. 1.77 HS 9. KNBB. Libre C 5A VOP/DWH. n Den Handboog 5 n 4. Een nipte overwin ning. H. Schreurs 2 punten Gem. 1.22 HS 6. Nicole Schreurs 2 punten Gem. 1.65 HS 9. Districtsfinale 3 Banden Klein 3 Klasse. (Theo Verlinden van het Klotske werd kampioen met 10 punten. Gem. 0.420 HS 5. 2e werd Piet van der Coelen van A.C.B.it Topke 10 punten Gem. 0.371 HS 4. Beide spelers gaan op 12t/m 14 oktober naar de regio finale bij B.VTegelen. Programma. Op 22 n 23 september speelt C. Michels voor wedstrijden 3 banden 2e klasse bij Apollo in Deurne. 26-09-2007 VOP/DWH. n DOS. C2B Libre K.N.B.B. 28-09-2007 Boems Jeu n VOP/DWH Libre B .Klasse B.B.H.V 28-09-2007 VOP/DWH. n O.G.O. Libre A. Klasse. B.B.H.V N17 Pommeroeul: Los: 10.45 uur, deelnemers acht, duiven: 148. Uitslag: Roosen R. 1, 2, 3, 18, 21, 22, 23, 25, 31,Textor F. 4,7,8,10,27,30, Verhoe ven L 5,6,9,12,14, 20, 32, 34, 36, 37, Peters G 11, 16, 17, 26, 28, 29, Franc ken G 13, 33, 35, TheeuwenW 15, 19, 24.De Maasvogels, Pommeroeul: Los: 10.45 uur, deelnemers vijf, duiven 21. Uitslag:Textor F. 1,4,5,6, Peters G. 2,Verhoeven L. 3. Uitslagen week 37: BBHV Dos 4 - Top '63 lE-klasse 4-8 Dos 3 - EvSt 3-Band 2-9 KNBB Dos - Inaborg C-l 7-0 Inaborg - Dos C-2 5-2 Dos 4 verloor thuis van Top '63. Piet Barents, gemiddeld 1,11 was goed voor een punt vanwege zijn gemid delde. Frits v.d. Waerden won zijn partij met gemiddeld 0,96 en 3 pun ten. Bij het driebanden kwam alleen het derde team in actie. Dos 3 was thuis niet opgewassen tegen EvSt. Alleen Ton van Gaaien, gemiddeld 0,37, won zijn partij en behaalde twee punten. In KNBB-verband won het Cl- team thuis tegen Inaborg met de maximale cijfers Leo Cuijpers, gemid deld 10,71 hoogste score 92. Wiel Vermeulen,gemiddeld 7,08 hoogste score 32 en Gerrit Vermeulen, gemid deld 5,71 hoogste score 32. Derhalve 3x2 punten plus het extra match- punt. Dos C2 verloor uit van Inaborg. Alleen Lambert Coenen, gemiddeld 2,24, hoogste score 12, wist zijn partij in winst om te zetten en twee punten te pakken. Programma week 39: 24 sept. Lbc 2 - Dos 3 C-klasse 24 sept. Dos 1 - Dos 3 3-band 24 sept. Sna 1 - Dos 2 3-band 25 sept. Dos 4 - Trefpunt 2 E-klasse 27 sept. Dos 1 - Dos 2 A-klasse 25 sept. Dos - Den Hook Cl- klasse 27 sept.Vop-Dwh - Dos C2- klasse Volleybalvereniging MVC'64 houdt op zondag 23 september een goede ren- en dienstenveiling in zaal Plein 27 in Maashees. De veiling begint om 14.30 uur en om circa 17.00 uur is de trekking. De toegang is gratis. Op de website mvc-64.nl staan alle artikelen en diensten. In de sporthal draait tijdens de veiling een film voor de jeugd vanaf 4 jaar. Sportnieuws -info Op zaterdag 15 en zondag 16 september werd de nationale titelstrijd voor junioren op de meerkamp in Emmeloord afge werkt. Bij de meisjes-D (12- en 13- jarigen) werd Suzanne Stevens tweede met een clubrecord van 3320 punten. Suzanne is een uitstekende spring- ster, en was ook met afstand het beste bij het hoogspringen met 1.60 meter. De 1.65 meter werd maar net niet gehaald. Op dit nummer werd Suzanne twee weken geleden ook al Nederlands beste in Amsterdam. Bij het verspringen was ze ook voorin te vinden met een afstand van 4.43 meter. Toch schoot ze vooral uit haar slof op de 60 meter horden met een tijd van 10.22 seconden. Ze ver beterde zich daarmee met bijna een halve seconde, en kwam een fractie tekort om dit record af te nemen van haar begeleidster Geeke Blenk. Bij kogel presteerde ze naar behoren met 11.81 meter, en bij het speerwerpen was er al weer een record te melden met 24 meter precies. In de afsluitende 600 meter ver dedigde ze haar tweede plaats met gemak. Ondanks een stevige wind liep ze nog bijna een persoonlijk record met 1.51,17 minuten. Erik Stevens deed mee bij de jon gens B (16-en 17- jarigen). Erik is nog eerstejaars in zijn categorie, en kan volgend jaar dus nogmaals meedoen in dezelfde categorie. Daar was in de wedstrijd weinig van te merken, want vanaf de start stortte hij zich in de strijd om de medailles. Op de 100 meter eiste hij direct met overmacht de overwinning op met 11.39 sec. Hij trok de lijn goed door bij het versprin gen, waar hij tot 63 5 meter kwamDit Erik Stevens werd derde en Suzanne Stevens tweede tijdens de nationale titelstrijd voor junioren op de meerkamp. was zijn tweede record. Bij de werpnummers moet Erik nog te veel inleveren, dus bij kogelsto ten viel hij met een afstand van 11.56 meter wat terug. Polsstokspringen gaf eenzelfde beeld, met overigens een record van drie meter. Hij werd bij dit nummer al gehinderd door een ongelukkige val naast de mat bij het inspringen, waardoor hij één arm nauwelijks kon gebruiken. Hij sloot de eerste dag als vierde in het tussenklas- sement af. Op de 110 meter horden had hij dermate last dat hij bijna uit zijn startblok viel en direct 5 tot 10 meter achterstand opliep. Hij knokte echter uitermate sterk naar een tijd van 15.65 seconden, en werd daarmee vierde. In normale omstandigheden had hij dit nummer gewonnen. Discuswerpen is niet zijn sterkste nummer. In het voorjaar wierp hij nog 24 meter in de meerkamp, nu bracht hij zijn record naar 33.28 meter. Ook bij het hoogspringen liep het naar verwachting en hij sprong 1.89 meter waarmee hij als tweede eindigde in het veld. Het speerwerpen liep niet goed. Na een worsteling van een half uur was het resultaat niet best met 37.92 meter, en hij wist dat hij op de afslui tende 1500 meter voluit moest gaan om nog derde te worden. Hij liep in zware omstandigheden met veel wind 4.36 minuten en eindigde daar mee als derde in het eindklassement met 5499 punten. Daarmee was hij de sterkste eerstejaars in het veld en mag hij volgend jaar op herhaling. Het puntentotaal was uiteraard goed voor een clubrecord. Het eerste van SV Venray doet het goed op de groene mat. Na drie wedstrijden is het team nog steeds zonder puntverlies. Dat de spelers ook buiten het veld hun mannetje staan werd onlangs onderstreept In verband met hun opening had Ricor Damesmode - Herenmode de businessclub van SV Venray uitgeno digd voor een openingsavond met modeshow. Ricor is sinds kort kle- dingsponsor van SV Venray en heeft de heren van Venray 1 in een smart casual outfit gestoken. Tijdens de bijeenkomst werd een modeshow gehouden met de laatste modetrends. Die werden niet alleen door profes sionele mannequins geshowd, maar ook door de voltallige selectie. Ter wijl een enkeling zich wat onwennig over de catwalk begaf, bleek dat een aantal spelers ook op deze mat goed uit de voeten kon. Tijdens deze avond Ook op de Catwalk stonden de spelers van SV Venray 1 hun man netje. kregen SV Venray van de heer en mevrouw Cordang van Ricor ook een cheque ter waarde van duizend euro overhandigd, speciaal bestemd voor het G-voetbal. Ricor had er tijdens hun openingavond voor genodigden op 9 augustus namelijk voor gekozen om geen bloemen of iets dergelijks te willen ontvangen. Wilden de genodig den wat doen, dan was een donatie aan het G-voetbal welkom. "We waren hierdoor erg onder de indruk", aldus voorzitter Sjef Keijzers. "Super is het enige woord dat hier op zijn plaats is, zo geholpen te worden door het bedrijfsleven van Venray zodat goede doelen verwezenlijkt kunnen worden. Daarmee zet je Ven ray en de vereniging weer eens goed op de kaart. Daar doen we het met zijn allen toch ook voor." De afdeling Noord-Limburg van Alzheimer Nederland houdt samen met de Synthese en Woonzorgcen trum Maasduinen Staete in Bergen op woensdag 10 oktober een infor matiemiddag rondom dementie. Deze informatiemiddag vindt plaats in Maasduinen Staete in Nieuw Ber gen. Nederland telt ongeveer 250.000 mensen met dementie. De belang rijkste en meest bekende vorm van dementie is de ziekte van Alzheimer. Bij mensen met dementie gaat het functioneren van de hersenen lang zaam maar zeker achteruit. Zij wor den in hun dagelijkse leven steeds afhankelijker van anderen. Tweederde van de mensen met dementie woont thuis. Het zorgen voor een demente rende is meestal een zware taak voor de mantelzorgers: partners, kinderen, buren en vrienden. De problemen van de mantelzorger en het mogelijke verloop van het ziekteproces worden tijdens de informatiemiddag, aan de hand van een drietal korte eenakters, belicht. Daarnaast wordt de problema tiek uitgediept aan de hand van inter views en presentaties. Er is gelegenheid tot reacties van uit het publiek en er kunnen vragen gesteld worden aan een deskundig forum. Dit forum is samengesteld uit vertegenwoordigers van diverse hulp verlenende instanties. Eenieder die belangstelling heeft is welkom. De ontvangst is vanaf 13.00 uur. Het pro gramma begint om 13.30 uur en duurt tot 16.30 uur. Aanmelding is nood zakelijk in verband met het aantal beschikbare plaatsen. Sluitingsdatum voor de aanmelding is 30 september. Voor informatie of aanmelding kan men van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur terecht bij Syn these via tel. (0485)348080 of e-mail sdekkers@synthesenl. Een afvaardiging van de Partij van de Arbeid heeft vorige week een werkbezoek gebracht aan het VieCuri ziekenhuis van Venray. Na de gastvrije ontvangst door bestuursvoorzitter Pieter van Dreumel en Mark Konings, mana ger bedrijfsvoering sector Heel kunde, werd de delegatie geïnfor meerd over de ontwikkelingen binnen het VieCuri ziekenhuis in relatie tot het nieuwe zorgsstelsel, het meerjarenbeleid, marktprik- kels en de wensen van de klant. Een terugblik leert dat het jaar 2006 voor het VieCuri een druk jaar is geweest waarin een basis is gelegd voor het VieCuri van de toekomst, aldus Van Dreumel. Drie initiatieven die in 2006 vorm en inhoud hebben gekregen, zijn het onder andere het programma Sneller Beter. Hierbij is het de bedoeling om door middel van een aantal projecten de patiënt sneller wordt geholpen, terwijl de zorg beter wordt. Ook is veel energie gestoken in de NIAZ-accreditatie. Door middel van auditing worden interne proces sen tegen het licht gehouden welke zullen leiden tot verbetering van deze processen. De oprichting van Vie- CuriVitaal is bedoeld om erachter te komen waar je tegenaan loopt als je op onderdelen gaat concurreren of niet- reguliere vormen van zorg gaat ont wikkelen. VieCuriVitaal is dan ook de kraamkamer voor het aanleren van de ondernemersvaardigheden die onont beerlijk zijn voor het succes van een ziekenhuisorganisatie in de toekomst. Onder leiding van Mark Konings werd in gepaste kledij een kijkje genomen in de gloednieuwe operatiekamers (ok's). De compleet gerenoveerde ok's zijn heel recent in gebruik genomen. Vol trots vertelde de manager dat een hoogstand zuiveringssysteem ervoor zorgt dat de aanwezig lucht in de ok's de schoonste is van alle operatieka mers in Nederland. De PvdA- leden waren zeer onder de indruk van de met hypermoderne technische appa ratuur geoutilleerde operatiekamers. Aangrenzend aan de operatiekamers hebben ook de preoperatieve ruimte en de recoverkamer een metamorfose ondergaan. Daarna ging de rondlei- De Vereniging Borstvoeding Natuurlijk (VBN) is een vrijwilli gersorganisatie die zich al sinds 1979 inzet om ouders, zwangeren, zorgverleners en andere geïnte resseerden te informeren over borstvoeding. Een goede informa tievoorziening zorgt er namelijk voor dat moeders langer en met meer plezier borstvoeding geven. Omdat de VBN een vrijwilligersor ganisatie is, is er geen budget om dure advertenties te plaatsen. Door onderzoek is onomstreden vast komen te staan dat borstvoeding de beste voeding is voor baby's. Het is niet voor niets dat Unicef, de WHO, de Europese Unie en de Nederlandse overheid aanraden om baby's de eer ste zes maanden exclusief borstvoe ding te geven. Moedermelk is baby voeding die perfect bij baby's past en heel veel gezondheidsvoordelen heeft boven kunstmatige zuigelingenvoe ding. Dit geldt voor jonge baby's, maar zeker ook voor de gezondheid op de lange termijn. Borstgevoede baby's hebben een sterker immuunsysteem. Zij zijn minder vaak ziek - en als ze ziek zijn, duurt dat veel korter - en komen minder vaak in het ziekenhuis terecht. Op de lange termijn heeft moedermelk nog meer voordelen: borstgevoede baby's hebben minder kans op ernstige ziekten als - onder meer - diabetes, kanker, de ziekte van Crohn, allergieën en obesitas. Ook voor de moeder is het gezon der om borstvoeding te geven: een moeder die zelf voedt heeft minder kans op borstkanker, baarmoederhals kanker en osteoporose. Op zaterdag 29 september wordt in de gemeente Venray de VBN een dag gehouden waar zwangeren, ouders, zorgver leners en andere belangstellenden volop geïnformeerd gaan worden over borstvoeding. Dit gebeurt mid dels een viertal lezingen. De eerste lezing gaat over de opbouw van het immuunsysteem, de rol van borst voeding hierbij en de preventie van allergieën. Deze lezing wordt door de heer Pelleboer gegeven, kindergastro- enteroloog werkzaam in Catharinazie- kenhuis in Eindhoven. Daarnaast is er een lezing zijn over een goede start maken met borstvoeding met daarin natuurlijk aandacht aan het thema van de wereld borstvoeding week: pasge boren niet storen en zullen er nieuwe inzichten besproken worden. Verder is er een lezing over kolven en tot slot nog een over borstvoeding in deze maatschappij met daarin aandacht voor onder andere nachtvoedingen en tandemvoeden. Deze lezingen worden door lactatiekundigen Mia v.d. Nieuwenhuizen en Femmie de Jong verzorgd. Het middagprogramma is voor iedereen vrij te bezoeken. Er zijn veel leuke activiteiten zoals een modeshow van borstvoedingskleding, een workshop over draagdoeken, de mogelijkheid om een borstvoedings foto te laten maken en er zijn stands met aantrekkelijke artikelen. Het bijwonen van de lezingen tij dens het ochtendprogramma kost 15 euro en bij deze prijs is een lunch inbegrepen. Hiervoor dienen belang stellenden zich op te geven vóór 25 september. Het middagprogramma is voor iedereen gratis te bezoeken. De basisschool ligt tegenover de kerk in Merselo. Het programma begint 's ochtends om 9.45 uur en zal rond 16.00 afgerond worden met de uitrei king van een prijs voor de winnende foto van onze internet wedstrijd. Voor meer informatie en/of opgave kunt u terecht op www.infodagborstvoe- ding.nl ding richting de verpleegafdeling chi rurgie waar onder andere patiënten na een heupoperatie via een versneld verpleegprogramma binnen een week thuis verder kunnen revalideren. Tot slot werden de vertegenwoor digers van de PvdA door Van Dreumel geïnformeerd over de stand van zaken van het Masterplan VieCurie locatie Venray. De plan schetst een beeld van de mogelijke nieuwe voorzieningen rond de huidige locatie. Het Master plan dient ook als onderlegger voor het nieuwe bestemmingsplan. In het plan is voorzien in de vestiging van een regionaal centrum GGZ waarvan inmiddels de ontwerpfase is gestart. De totstandkoming van deze voorzie ning staat gepland voor 2010. Daar naast wordt de haalbaarheid van een Zorgboulevard en een parkeergarage onderzocht. De fractieleden van de Partij van de Arbeid zullen zich bin nen afzienbare tijd buigen over dit masterplan. Het Groene Kruis Pluspakket biedt een weerbaarheidstraining aan aan jongens en meiden van 8 tot 12 jaar. De training is bedoeld voor alle kin deren van groep 5 tot en met 8 van de basisschool die zich in een vei lige en soms onveilige omgeving goed staande willen houden. Daarbij ligt de nadruk niet eens zozeer op fysieke weerbaarheid, maar meer op mentale weerbaarheid door het veranderen van de houding en het verbeteren van het zelfvertrouwen. In de training wordt dan ook niet alleen aandacht gegeven aan fysieke zelfverdediging technieken, maar ook aan mentale en verbale vaardigheden. Onder deskun dige begeleiding leren de kinderen voor zichzelf op te komen en grenzen te stellen. De training bestaat uit tien lessen van één uur en 15 minuten. Voorafgaande aan de cursus die in oktober 2007 zowel in Venlo als in Venray start, wordt een informatiebij eenkomst voor de ouders gehouden. Er zijn nog enkele plaatsen beschik baar. Voor meer informatie en aanmel ding kan men contact opnemen met Klantenservice Groene Kruis bereik baar van maandag tot en met vrijdag via tel. (077)3209595. zie ook www. groenekruis.org. De Dierenbescherming Limburg zoekt vrijwilligers die in de periode van 30 september tot en met 6 okto ber willen collecteren voor de Dieren bescherming. De opbrengst van deze collecte is hard nodig, want dieren leed is helaas nog aan de orde van de dag. De Dierenbescherming probeert waar mogelijk dieren in nood te hel pen, maar omdat zij volledig afhanke lijk is van contributies en giften kan de organisatie alleen met de financiële steun van het publiek opkomen voor alle dieren. Vrijwilligers voor de die renasielen, mensen die op braderieën het werk van de organisatie toelichten of inspecteurs die op zoek gaan naar verwaarloosde dieren en collectanten. Vrijwilligers kunnen zich melden via tel. (046) 4586097.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 23