Gemeente Ven ray WÈiSM Bijdrage voor evenementen Openbare bekendmakingen Goede start Wijkplatform Veltum Collectes Nieuwe verordening subsidies Autobanden inleveren 50 euro winnen met petfles Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden De oprichtingsvergadering van het Wijkplatform Veltum op woensdag 12 september was een groot succes. Het was druk in wijkcentrum 't Schöpke. Niet alleen was een groot aantal bewoners en gebruikers van het wijkcentrum aanwezig. Maar ook de partners, zoals gemeente en politie. Uiteraard stond de presentatie van de wijkraad in oprichting centraal tijdens de bijeenkomst. Daarnaast presenteerde Wonen Venray zijn plannen met het centrum van de wijk. Wethouder Hassan Najja gaf aan blij te zijn met het nieuwe wijkplatform, dat is opgericht met ondersteuning van Synthese. Zodra het wijkplatform straks officieel is, is het voor de gemeente ook de officiële gesprekspartner voor de wijk Veltum bij het gebiedsgericht werken. De grote opkomst geeft aan dat inwoners zich betrokken voelen bij wat er in de wijk gebeurt. Het kersverse wijkplatform in oprichting roept wijkbewoners op zich te melden met vragen, opmerkingen, klachten of suggesties over wat er in Veltum gebeurt. Uiteraard kunnen belangstellenden zich ook nog aanmelden om zitting te nemen in het platform. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de Wet kinderopvang Bouwplannen Aangevraagd Uniforme openbare voorbereidingsprocedure (UOV) Procedure vrijstelling art. 15 Wro en/of art. 50 lid 4, Woningwet Verleend openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van Kapvergunningen Verleend Wet milieubeheer Meldingen Ontwerpbesluiten Besluiten het gemeentehuis in Venray. Ontheffing stookverbod Verleend Milieu-effectrapportage Aanmeldingsnotitie Donderdag 20 september 2007 - Pagina 18 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 38 Organisatoren van evenementen kunnen bij de gemeente een aanvraag indienen voor een financiële bijdrage aan hun evenement. Of het evenement ook in aanmerking komt voor een bijdrage, beoordeelt de gemeente aan de hand van haar evenementenbeleid. Bijdragen voor evenementen in 2008 kunnen tot en met 30 oktober 2007 worden aangevraagd. De gemeente handelt de aanvragen vóór 1 januari 2008 af. Een aanvraagformulier is verkrijgbaar bij de afdeling Veiligheid Handhaving, telefoon 52 33 33 of e-mail info@venray.nl. De Derde-Werelddag op het Henseniusplein, een van de vele evenementen in Venray De gemeenteraad stelt in de ver gadering van oktober de nieuwe Algemene Subsidieverordening vast. In die verordening is opgenomen op welke wijze de gemeente subsidie kan verstrekken. In de verordening staat niet wie subsidie ontvangt en waarvoor. Dat bepaalt de gemeente op basis van haar inhoudelijke beleid. Daarin legt de gemeente vast welke doelen ze wil bereiken en de wijze waarop ze dat wil doen. Een van de middelen om een doel te bereiken is subsidie verstrekking. Het komend jaar stelt de gemeente op diverse terreinen inhoudelijke beleidsnota's op. Voorbeelden zijn kunst en cultuur, sportbeleid en vrijwilligersbeleid. In die nota's legt de gemeente vast of ze haar doelen wil bereiken door on der andere subsidie te verstrekken. De nieuwe Algemene Subsidie verordening treedt op 1 januari 2008 in werking. Subsidieaanvragen die vóór die datum zijn ingediend, worden nog volgens de huidige verordening afgehandeld. In het Register Kinderopvang Gemeente Venray zijn opgenomen: - SSK, BSO De Keg - Tinnegieterstraat 6 te Venray - SSK, BSO De Sprank - Kempweg 70 te Venray. De registraties zijn in werking getreden op respectievelijk 27 augustus en 10 september 2007. Het register ligt ter inzage. Ook staat het register op www.venray.nl. Hier kunt u altijd een actueel overzicht krijgen van de geregistreerde kinderopvangcentra, buitenschoolse opvang en gastouderbureaus. Bouwvergunni ngen - Oostsingel 2 - bouwen van een tuinhuis/bijgebouw (nr. ba070429) - Smakterweg 27 - vergroten van de bedrijfshal en bouw kantoor (nr. ba070430) - Grotestraat 32 - plaatsen gevelreclame (nr. ba070341). Sloopvergunningen - Kleindorp 16 - slopen van de garage/berging (nr. slp070077). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voorbereidingsprocedure, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding - Rietweg 2 - bouwen van een carport (nr. ba070420) - Veulenseweg 6a - bouwen van een woning, slopen van de bestaande woning/aanpassen van de voorgevel van het bestaande bijgebouw (nr. ba060590) - Spurkt 12 - bouwen van een bollenloods (nr. ba060037) - Rozendaal 2 - vergroten van de varkensstal (nr. ba070133). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 21 september 2007 t/m 1 novem ber 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelin ge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Tegen het definitieve besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijker wijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen voor: - Keizersveld 81 - vergroten van een bedrijfspand (nr. ba070327) - Maasheseweg 87a - bouwen van een bedrijfsgebouw (nr. ba070366) - Kerkweg 19 - verand eren/verg roten van de woning (nr. ba070396). U kunt de betreffende stukken van 21 september 2007 t/m 4 oktober 2007 (twee weken) inzien. Tijdens de inzage termijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemees ter en Wethouders. Vrijstellingen en bouwvergunningen zonder UOV - Horsterweg 43c - bouwen van een carport (nr. ba070387, verzenddatum 11/09) - Lathyrus 22 - wijzigen van de hal (nr. ba070399, verzenddatum 13/09) - Rooseveltstraat 13 - bouwen van een schuur en afdak (nr. ba070427, verzenddatum 13/09) - Kaardebol 28 - vergroten van de woning (nr. ba070426, verzenddatum 13/09) - Gasstraat 5 - gewijzigd uitvoeren van bouwvergunning ba060085 (overkapping t.b.v. wintertuin) (nr. ba070388, verzenddatum 13/09) - Stationsweg 82 - bouwen van een loods t.b.v. een agrarisch gebouw (nr. ba070289, verzenddatum 13/09). Sloopvergunningen - Blauwververstraat 18 - slopen van een basisschool (nr. slp070071, verzenddatum 13/09). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Vrijstellingen en bouwvergunningen met UOV - Laagriebroekseweg 30 - plaatsen van een mestsilo (nr. ba060439) - Klaproos 108 - bouwen van een woning en garage (nr. ba070340). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. - Overloonseweg - voor 30 eiken en 4 sierkers i.v.m. aanleg nieuwe Overloonseweg, herplant 35 bomen - Laagheidseweg - voor 10 essen i.v.m. aanleg nieuwe Overloonseweg, herplant 12 bomen - Langstraat - voor 1 linde, 6 acacia en 1 eik i.v.m. met aanleg fietspad en Wadi, herplant 10 bomen - Deurneseweg/Kiekweg - voor 13.000 m2 i.v.m. aanleg geluidswal, herplant 13.000 m2 - De Blakt - voor 4490 m2 bosplantsoen, 900 m2 opslag en 54 bomen, herplant volgens de natuurcompensatie De Blakt - Oostsingel - voor 28 coniferen i.v.m. uitbreiding De Hommel, geen herplant. U kunt de desbetreffende stukken van 21 september 2007 tot en met 1 november 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Bouwplannen - Verleend. Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit motorvoertuigen Wm - Zuivelweg 2b te Leunen - dhr. M.J.P. Kuijpers, Mozartstraat 100 te Venray in verband met het veranderen van de inrichting - Zuivelweg 2a te Leunen - dhr. L.A. Özkul, Veltumse Kleffen 71 te Venray in verband met het veranderen van de inrichting. De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 21 september 2007 t/m 4 oktober 2007 inzien. Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Lorbaan 10 te Veulen - D.P. en J.G. Janssen, Lorbaan 10 te Veulen, voor het realiseren van een tweetal uitloopruimten van scharrelkippen. De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de verklaring met bijbehorende stukken van 21 september 2007 tot en met 1 november 2007 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening -een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Puttenweg 43 en 45 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Mts. van Asten, Puttenweg 45 te Ysselsteyn voor een varkensfokkerij, vleesvarkenshouderij en landbouwproductiebedrijf -Timmermannsweg 56 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan H.M. Hubers, Timmermannsweg 56 te Ysselsteyn voor een pluimveehouderij. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 21 september 2007 t/m 1 november 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefoni sche afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: -Timmermannsweg 41 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan H. de Wit, Timmermannsweg 41 te Ysselsteyn voor een vleesvarkens- en rundveehouderij - Veldstraat 28 te Merselo - een revisievergunning te verlenen aan Poels Agro bv, Veldstraat 28 te Merselo voor een varkenshouderij en akkerbouwbedrijf - Rozendaal 2 te Merselo - een veranderingsvergunning te verlenen aan Rozendaal Agri bv, Rozendaal 2 te Merselo voor een fokzeugen-, vleesvarkenshouderij en landbouw productiebedrijf. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 21 september 2007 t/m 1 november 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: Voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied en snoei- en sprokkelhout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbedrijven en boom- en rozenkwekerijen op de locaties: - Bremmenkamp 11 te Oirlo - verleend aan dhr. J.L.L.M. Willems - Horsterweg 17 te Leunen - verleend aan dhr. W.H.J. Vervuurt. Voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbed rijven en boom- en rozenkwekerijen op de locaties: - Rotven ongenummerd en Dwarsweg ongenummerd te Oirlo - verleend aan Wilcro boomkwekerijen bv. Voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Engesteeg 3 en De Hoef ongenummerd te Leunen - verleend aan dhr. H. Hendrix - Wusterweg 1 te Castenray - verleend aan dhr. J.G.M. Marcellis - Ripseweg 6 te Vredepeel - verleend aan dhr. G.P.R. Pouwels. Voor het verbranden van kerstbomen en snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locatie: - Droessenweg 2 te Heide - verleend aan dhr. A.E.J.P. Poels. Voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan landschapselementen in het buitengebied op de locatie: - Stationsweg 179a te Oostrum - verleend aan dhr. M.J.M. Meulendijks. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 21 september 2007 t/m 1 november 2007 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Wet milieubeheer - Meldingen. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een beoordeling voor de aanmeldingsnotitie milieu-effectrapportage heeft plaatsgevonden voor: - Ysselsteynseweg 40 te Ysselsteyn - Houbensteyn Holding bv, Ysselsteynseweg 69 te Ysselsteyn, voor het wijzigen van een gespeende biggen- en vleesvarkenshouderij. Vanwege het ontbreken van bijzondere omstandigheden waaronder de activiteiten plaats vinden, is er geen noodzaak tot het opstellen van een milieueffectrapportage. U kunt de desbetreffende stukken van 21 september 2007 t/m 1 november 2007 inzien. Deze beslissingen zijn niet vatbaar voor bezwaar of beroep, tenzij deze beslissing de belang hebbende los van het voor te bereiden besluit rechtstreeks in zijn belang treft. 20 september 2007 Burgemeester en Wethouders van Venray Autobanden zonder velg kunt u tot maximaal vijf stuks gratis inleveren bij het milieustation. Banden met velg en tractorbanden kunt u alleen tegen betaling inleveren. Het milieustation aan de Metaalweg ld, telefoon 63 12 31, is open van maandag t/m vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 09.00 tot 15.00 uur. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van dinsdag 18 september gevallen op lotnummer 4011685 bij VIP Veltum se Kleffen (C1000). De bon kan wor den ingewisseld bij deze C1000. Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. U krijgt de loten als u lege petfles- sen of lege drankblikjes inlevert bij de VIP-terminals. Elke week wordt een levensmiddelenbon van 50 euro verloot en eenmaal per maand 1 minuut gratis winkelen. 22 sept. - Wijkfeest, De Schans- Donkweg 22 sept. - Blaaskapellenfestival, Veulen t/m 22 sept. - Nierstichting Nederland 23 t/m 29 sept. - Stichting Fonds Verstandelijk Gehandicapten Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 18