We hopen nog lang samen te zijn" Jubileum Erato moet dorpsfeest worden Sportpark SV United nog ver weg Toneel Geijsteren 3 Oude foto Service rubriek ii PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 20 september 2007 - Pagina 11 Gouden bruidspaar Jan en Annie van de Wildenberg-Nijs Natuurlijk, Annie van de Wildenberg- Nijs (76) kijkt uit naar de grote dag, de dag waarop ze vijftig jaar geleden in het huwelijksbootje stapte met haar echtgenoot Jan (80). Op maandag 24 september is het namelijk al een halve eeuw geleden dat de twee elkaar het jawoord gaven in de kerk van Stramproy. Maar wat er pre cies op hun gouden huwelijks dag gaat gebeuren, dat weten Jan en Annie (nog) niet. Want hun dochters Wilma en Caro line, die tijdens het interview in de woonkamer van het gou den bruidspaar Van de Wil denberg-Nijs zitten, houden ondanks de plaagstootjes van Annie hun monden pot- en potdicht. "Laat jullie maar ver rassen", zegt Wilma met een brede grijns op haar gezicht. Annie heeft het er niet op, dat is wel duidelijk. Want wat voeren die twee meiden allemaal in hun schild? Ze zou het zo graag weten, maar moet nog enkele dagen geduld hebben. Want op maandag 24 september is het groot feest in huize Van de Wildenberg in Wanssum. Maar even terug naar het begin. Want hoe hebben de twee elkaar eigenlijk ontmoet? Op de kermis in Stramproy, zo blijkt, waar Annie Nijs opgroeide en waaraan Jan op uitnodiging van een broer van Annie een bezoek bracht. Jan, die voor bakker leerde en opgroeide in Vlierden, werkte op dat moment in een bakkerij in Swartbroek, waarbij ook een molen was. "En die molen was verhuurd aan oom Wiel", weet Jan nog goed. "Wiel kwam regelmatig op bezoek in de bakkerij en hij vond dat ik maar eens naar de ker mis in Stramproy moest komen. Dat was in 1952." TROUWEN Gelukkig maar dat Jan aan dat verzoek voldeed, want anders was hij Annie wellicht nooit tegen het lijf gelopen. Vijf jaar later trouwen de twee in Stramproy, maar ze gingen in Gemert wonen. In die Brabantse plaats werkte Jan als bakker en de bedoeling was om op termijn de bakkerszaak van twee ongetrouwde dames over te nemen. Dat plan ging echter niet door, waarna het echtpaar, na drie jaar woonachtig te zijn geweest in Gemert, in het Noord-Limburgse Wanssum belandde. "We waren op zoek naar een eigen bakke rij en namen in oktober I960 de zaak van de familie Pijpers over", zegt Annie. "Onze eerste dochter Wilma is in Gemert geboren, Caro line in Wanssum. We wonen hier dus al meer dan 47 jaar met veel plezier." Het echtpaar heeft altijd hard gewerkt in de bakkerszaak in hartje Wanssum. Annie in de win kel en Jan in de bakkerij. Ook hun twee dochters staken regelmatig de handen uit de mouwen in de zaak van pa en ma. "Het bakkers vak is een prachtig vak", vindt Jan. "Vanaf mijn dertiende heb ik altijd in bakkerijen gewerkt, ruim vijftig jaar. Maar ik heb het altijd graag gedaan, anders had ik het ook niet zo lang volgehouden." In Wanssum voelt het echtpaar zich prima thuis, zo blijkt. Maar dat is ook niet zo vreemd, want beiden zijn erg actief in het plaat- Jan en Annie van de Wilden berg-Nijs uit Wanssum vieren op maandag 24 september hun gouden bruiloft selijke verenigingsleven. Biljarten is bijvoorbeeld een grote hobby van Jan, terwijl ze beiden lid zijn van de ouderenvereniging en het ouderenkoor. Annie is ook nog lid van de vrouwenbond en ze volks danst graag. En dan vergeten we ongetwijfeld nog enkele andere bezigheden en/of hobby's van het actieve paar. Nee, vervelen doet het echtpaar Van de Wildenberg zich niet, want ook hun vier (grote) kleinkinderen komen regelmatig bij opa en oma op bezoek. Wat is het geheim achter hun gouden huwelijk? "Een geheim is er niet", zegt Jan. "In een huwelijk is het geven en nemen, alleen kun je het niet." En Annie vervolgt: "Bij ons is nog nooit een steen door de deur gesmeten. We hopen dat we nog lang samen mogen zijn." Het gouden huwelijksfeest van Jan en Annie van de Wildenberg- Nijs wordt op maandag 24 september in besloten kring gevierd. Gemengde zangvereniging Erato pakt zaterdag 22 en zon dag 23 september groot uit. In het kader van haar 40-jarig jubileum worden leden, zang verenigingen en alle inwoners van Blitterswijck getrakteerd op een spectaculair muzikaal programma. Om er een echt Blitterswijcks festijn van te maken, heeft Erato verschil lende groepen uitgenodigd. In samenzang met óf zonder Erato spelen zij speciaal voor het jubileum gearrangeerde muziek. Naast het muzikale feest zal ook een aantal jubila rissen in het zonnetje worden gezet. "Gemengde zangvereniging Erato is op 22 september 1967 opgericht door een negental heren, elf dames en dirigent Sraar Wijnhoven. De vereniging groeide snel uit tot veertig leden en nam succesvol deel aan verschillende festiviteiten en concoursen in Made, Nijmegen, Rotterdam en verschillende plekken in Limburg. Of we overal iets gewonnen heb ben, durf ik niet te zeggen", lacht RiaWilmer. Naast het verzorgen van Heilige Missen, optredens in bejaarden- en verpleegtehuizen in Venray, Horst en Bergen en in het ziekenhuis in Venray, maakt de zangvereniging uitstapjes in binnen- en buiten land. Afgelopen jaren hebben ze op zeer bijzondere locaties gezon gen. "We hebben onder meer in de O.L.V kerk in Brugge gezongen, de St. Jan in 's Hertogenbosch, en de St. Christoffelkerk in Roermond. Ik kan me niet alle uitstapjes precies herinneren, maar we hebben ook concerten gegeven in Bad Salzig, Banneux, Kevelaer, Rotterdam en Gent." Erato houdt van plezier maken. "Natuurlijk willen we allemaal leren op de repetitieavonden, maar plezier is toch wel onze lei draad." Plezier maken is ook het uitgangspunt van het jubileum programma. Het jubileumweek end begint zaterdagavond 22 september met een etentje voor leden en familie van de vereniging in het Roekenbosch.Tussen 20.00 en 21.00 uur houdt Erato receptie in het gemeenschapshuis van Blit terswijck. De feestavond wordt in de stijl van de jaren zestig en zeventig voortgezet door orkest 'Cobra', bekend door de reünie in Meerlo. NIEUWE DORPSLIED Het programma wordt op zon dag om 11.00 uur vervolgd met een speciale jubileum eucharis tieviering in de parochiekerk O.L. Vrouw Geboorte. Speciaal voor deze festiviteit heeft Erato, onder leiding van dirigent Sjors Wilmer, de Messe-Brève nr. 7 van GH. Gounod gerepeteerd. De viering wordt voortgezet door gemengd koor Vivace uit Ysselsteyn en het strijkorkest Poco a Poco uit Ven ray. Vanaf 14.30 uur begint het grote jubileumconcert in de paro chiekerk. Gemengd koor Moed en IJver uitTienray, de drumband, een blokfluitgroep van kinderen uit groep 5 en 6 en het nieuwe dorpslied worden ten gehore gebracht. "Het nieuwe dorpslied, geschreven door Herman van Maaseren, is hip en wordt op deze manier hopelijk weer nieuw leven ingeblazen". In het gemeenschaps huis wordt de dag afgesloten met optredens van onder meer De Geraniums uitTegelen. De zangvereniging is ook actief betrokken bij het dorp. Ze orga niseert allerlei activiteiten in Blit terswijck. Jaarlijks komt de rom melmarkt terug.Twintig kraampjes worden opgebouwd met pro ducten variërend van elektrische goederen tot snoepgoed. Tijdens de bloemenactie verkopen leden huis-aan-huis bosjes bloemen. Daarom vindt Ria Wilmer het zo belangrijk dat het jubileum een echt Blitterswijcks spektakel wordt. "Iedereen is uitgenodigd, we willen er een echt dorpsfeest van maken." MUSICALS De naam Erato is treffend, want het merendeel van de leden is vrouw. De 'beminnelijke muze van De Blitterswijckse gemengde zangvereniging Erato pakt zater dag 22 en zondag 23 september groot uit in het kader van haar 40-jarig jubileum. het lied' viert daarom ook haar jubileum. De groep, die bestaat uit 32 leden in de leeftijd van 45 tot 85 jaar met een aantal jubila rissen in haar gelederen, wil het koor aantrekkelijk maken voor iedereen. En er staan ook weer diverse activiteiten op de agenda. Het herfstconcert in Lomm komt eraan, er is een aantal optredens met zangverenigingen gepland en het gemeentekoren-concert in Meerlo-Wanssum wordt door Erato georganiseerd. "In tegenstel ling tot de vroegere zangvereni gingen die puur waren gericht op klassieke muziek, speelt Erato ook veel licht populaire muziek zoals stukken uit musicals en covers van popmuziek. Wij repeteren iedere dinsdagavond. Wie interesse heeft, is welkom om eens te komen kij ken en luisteren." BW'27 laat verstek gaan in werkgroep De werkgroep voor het sportpark 'noord' in Meerlo- Wanssum ging dinsdag zon der BW'27 van start. De Blit terswijckse voetbalclub zegt geen uitnodiging voor de bij eenkomst de hebben ontvan gen. Bovendien ziet voorzitter Hans Speijcken net nut van de werkgroep niet in. "Het is niet zinvol om te praten als er geen duidelijkheid is." SV Uni ted wil daarentegen met spoed aan de slag. De fusieclub zit al twee jaar met twee sportparken - De Broek- berg in Wanssum en Bergsbos in Meerlo - 'opgescheept'. SV United wil zo snel mogelijk verhuizen naar een nieuw sportcomplex aan de Helling, tussen beide dor pen in. BW'27 wil de eigen thuis haven Hoogveld behouden en peinst er niet over te verkassen naar De Helling. Speijcken denkt dat deze optie financieel onhaal baar is.Andersom is SV United van harte welkom op een gerenoveerd sportpark in Blitterswijck. Deze standpunten zijn in de afgelopen drie maanden niet veranderd. In juni tijdens een commissie vergadering werd het BRO-rap- port besproken. BRO onderzocht alleen het ruimtelijke aspect waarbij Hoogveld als beste uit de bus kwam als onderkomen voor BW'27 én SV United. Het betekende een tegenvaller voor de fusieclub. Het sportpark in Blitterswijck kent geen belemme ringen voor uitbreiding. Terwijl de beoogde locatie aan De Hel ling vlakbij een aaneengesloten natuurgebied (EHS) ligt. De aanleg van een sportcomplex is hier niet zondermeer mogelijk. Maar er wegen nog twee andere belang rijke zaken mee: het geld en het maatschappelijke aspect. Dit laat ste moet nog onderzocht worden. Het gaat erom voor welke variant er het meeste draagvlak is. De financiën zijn onderzocht door het bureau Oranjewoud. Het uit breiden en renoveren van Hoog veld kost 2,1 miljoen euro. Een nieuw sportpark aan De Helling voor alleen SV United vergt een investering van 3 miljoen euro. Indien BW'27 zich erbij aansluit, dan kost het 500.000 euro meer. Dinsdag stond dit op de agenda voor de werkgroep. De stichtin gen De Broekberg en Bergsbos, SV United, BW'27 en het Huis voor de Sport zouden erbij aanschui ven. Maandagochtend kreeg Hans Speijcken nog een telefoontje van de gemeente, maar hij bedankte voor de 'eer'."Het is een commu nicatie van niets", vindt de BW- preses."We hebben ook geen zin om in zo'n werkgroep te zitten met zoveel mensen uit Meerlo en Wanssum. Dan is de verhouding zoek. We krijgen er ook geen men sen voor om in zo'n werkgroep te stappen." Speijcken heeft de berekenin gen van de drie alternatieven slechts op een A4-tje gezien. "Ik ken het rapport helemaal niet. Dat moeten we eerst hebben, willen we verder kunnen praten", aldus de BW-preses, die grote vraagte kens zet bij de cijfers van Hoog veld. "Eerst was er sprake van 1,2 miljoen en nu is het in een keer veel duurder geworden. Hoe kan dit?", vraagt hij zich af. BW'27 heeft ook geen haast en kan zelf standig nog goed vooruit op het eigen sportterrein. Voor SV Uni ted kan het daarentegen niet snel genoeg gaan. Voorzitter Arie Jans sen blijft koersen op De Helling. Met of zonder BW'27. "Voor de vier dorpen (Blitterswijck, Geijs- teren, Meerlo en Wanssum, red.) is De Helling een unieke kans. Het ligt mooi centraal, is ook voor jeugdleden goed bereikbaar en het betekent een verrijking voor alle vier gemeenschappen. We moeten er vol voor blijven gaan." Janssen hoopt op de drie spo ren (ruimtelijk, financieel en maat schappelijk) snel vorderingen te maken. SV United was in juni nogal kritisch over het BRO-rap- port dat enkele onjuistheden zou bevatten. Volgens Janssen komt er binnenkort een aanvulling op het rapport. Wat de financiën betreft wil ook SV United het rapport van Oranjewoud zien. En tot slot moet besproken worden hoe het maatschappelijk draagvlak wordt gemeten. Ook politiek gezien zal dit een belangrijke wegingsfactor zijn. Komende vrijdag 21 septem ber houdt SV United een extra ledenvergadering. Het bestuur wil de leden bijpraten over de ontwikkelingen sinds de laatste vergadering van april. "Er is sinds dien veel gebeurd wat vooral via de pers naar buiten is gekomen. We bespreken niet alleen het sportpark, maar ook de breuk met de jeugdafdeling van BW'27. Tevens willen we de opinie peilen en hopen we suggesties van onze leden te vernemen", aldus Arie Janssen. Bij het sportpark 'zuid' is het heel wat minder gecompli ceerd. De sportclubs van Tienray en Swolgen krijgen onderdak op sportpark Kerkebos in Swolgen. De werkgroep is op 3 september van start gegaan. Er is een brief naar de provincie gestuurd over de beoogde uitbreiding die circa 2 miljoen euro gaat kosten. Het college heeft alvast een bedrag van 500.000 euro ter beschikking gesteld. De raad moet dit nog wel goedkeuren. Op de begroting van 2008 is een miljoen euro beschikbaar voor de buiten sport. "Dit is onvoldoende voor realisatie van de accommodaties", schrijft het college in een brief aan de raad. Dorpsraad Tienray De dorpsraad van Tienray ver gadert op maandag 24 september in dienstencentrum Zonnehof. Aanvang: 20.00 uur.Agenda: ope ning, notulen vorige vergadering, bespreking actielijst juli 2007, inkomende stukken, nabespre king werkconferentie gemeente, website, werkgroep monument, werkgroep verkeer, ruimtelijke ordening, leefbaarheid, nieuwe inwoners, uitgaande post, rond vraag, sluiting. Vogelmarkt Vogelvereniging De Gevleugel de Vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 23 september van 9-30 tot 12.00 uur weer haar maande lijkse vogelmarkt in 't Brugeind in Meerlo. Belangstellenden kunnen tijdens deze markt vogel kopen of verkopen.Tevens zijn er enkele vogelhandelaren aanwezig die vogels opkopen maar ook zelf vogels verkopen. Ook kunnen bezoekers in 't Brugeind terecht voor allerlei vogelbenodigdheden zoals drinkflesjes en nestkastjes. In de verenigingsbibliotheek zijn boeken over de vogelsport te leen. een abonnement waard Solistenconcours Meerlo Op zondag 9 september heeft in Meerlo het solistenconcours van de Limburgse Bond van Tam boerkorpsen plaatsgevonden. De volgende deelnemers van majoret- ten Concordia Wanssum hebben aan dit concours deelgenomen en de volgende punten behaald, smallteam jeugd 2 sectie A (Sil- vie Tissen, Maud Wijnhoven, Anne Wijnhoven, Denice Verberkt, Mel- loney Janssen, Cynthia Janssen) 72,65 punten, smallteam jeugd 1 sectie A (Manon Broere,Anne- Fleur Janssen, Danique Janssen, Fabiënne Kremers, Krissie Poels, Maud Rutten) 77,4 punten. Solist junior basis sectie A Fleur Claes- sens 82,85 punten. Solist junior basis sectie A Jill Deenen78,09 punten, duo jeugd 3 basis sectie A Karin van Meijel en Anouk van de Ven 72 punten. Solist junior basis sectie B Lieke Peters 79 punten. Kwartet jeugd 3 basis sectie A (Simone Lucassen, Marly Pijpers, Daisy Poels, Charlotte Vorster- mans) 72,3 punten, smallteam junior basis sectie B (Sanne Peters, Anne Claessens, Sil Dekkers, Loes Voesten, Lieke Peters, Jill Dee- nen, Fleur Claessens, Lianne Ste vens) 78,7 punten, solist senior midden sectie A Sil Dekkers 84,1 punten, solist senior basis sectie B Loes Voesten 85,6 punten: pro motie. Marijke Schuurs helpt scouts Marijke Schuurs uit Blitterswij ck heeft de scouts van Roermnd vrijdagavond dolblij gemaakt met nieuwe T-shirts, kampeerspullen, een verfbeurt voor hun gebouw én duizend euro. De jeugdige Blitterswijckse moest dat bedrag uitgeven als weldoener voor het programma Heel Holland Helpt van RTL4-presentatrice Wendy van Dijk. Omdat een drukkerij in Sevenum de shirts sponsorde en een dumpzaak in Venray de kam peerspullen leek het geld niet op te gaan. Kort voor de overdracht bleken ook de schilders uit Horn voor niets aan de slag te gaan. Van de redactie van het televisiepro gramma mocht Marijke Schuurs uiteindelijk het geld gewoon geven. De actie is vrijdag 19 okto ber om 21.30 uur op tv. De toneelclub van Geijsteren onder leiding van haar grote ani mator onderwijzer Jans. Hij vierde in 1936 zijn 25-jarig ambtsju bileum als onderwijzer. Op dat moment was hij 12,5 jaar verbon den aan de school in Geijsteren. Op de foto uit het jaar 1936 onder meer meester Jans, H. Vennekens, H. Baltussen, Piet Geurts, M. Cuy- pers,A. Cuypers, Jac. Bergmans, P. Hendrix, RVerstegen, H. Kleven en Th. Kleven. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: F.J.R vanArensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Meerlo-Wanssum mtr, xr y&diM I JI

Peel en Maas | 2007 | | pagina 11