Zaterdag 15 september 2007 Medewerkers (m/v) gezocht Optredens tijdens de open dag De vernieuwing van Omroep Venray Omroep Venray, daar ben je thuis Liesbeth Lucassen 25 jaar radio Nieuwste technieken Actief bij Omroep Venray Samenwerken in de regio Oprichting van de omroep Programma Waardering £l Kijk voor al onze producten en diensten eens op www.vandenmunckhof.nl Altijd al willen weten hoe radio gemaakt wordt? Altijd al willen weten hoe een studio eruit ziet? PEEL EN MAAS Donderdag 13 september 2007 - Pagina 18 Omroep Venray houdt op zaterdag 15 september open dag voor luisteraars en belang stellenden. Iedereen is welkom van 10.00 uur tot 17.00 uur in de studio's aan de Langeweg 92 in Venray. Een live verslag van de dag is te beluisteren bij Omroep Venray via de kabel op 87.5 Mhz en via de ether op 90.2 Mhz. Tijdens de open dag kunnen bezoekers kennismaken met Omroep Venray. Ze kunnen het radio maken van dichtbij meemaken. Denk aan het pre senteren van een programma, compleet met interviews, de voorbereidingen zoals het redactionele werk en de tech niek, of het maken van een commercial. De vrijwillige medewerkers van de omroep geven work shops en tekst en uitleg. Ook lichten ze de nieuwste tech nieken toe, zoals podcast, live stream en web tv. Er bestaat zelfs de mogelijkheid om een eigen naamjingle te maken. Uiteraard kunnen de bezoe kers ook kennismaken met de medewerkers die ze altijd horen via Omroep Venray. Daarnaast zijn er de hele dag spectaculaire live optredens in de diverse genres muziek die te horen zijn via Omroep Venray, zoals dialect, country, volksmuziek, streektaal, blues en top 40. Het bestuur en de mede werkers van Omroep Venray hopen veel mensen deze dag te mogen begroeten. Ze heten u van harte welkom. Omroep Venray wil blijvend vernieuwen en verjongen. Dus als je interesse hebt in programma's maken, nieuws lezen, creatief mee denken, vorm geven aan thema's, ondersteunend werk verrichten, techniek regelen of hand- en spandiensten verzorgen, kom dan naar de open dag en informeer voor een passende plek. De artiesten die 15 september op het programma van Omroep Venray staan, zijn niet de gering ste. De meeste hebben al een of meerdere cd's uitgebracht en zijn regionaal, landelijk en zelfs tot over de landsgrenzen bekend. 10.00 - 11.00 uur 11.00- 12.00 uur 12.00 -13.00 uur 13.00- 14.00 uur 14.00- 15.00 uur 15.00 - 16.00 uur 16.00 - 17.00 uur Jos Geris Cash on delivery Die Kaiser Buam Mirjam Aarts Etan Huijs, Bram de Koning, Maartje Smedts, Zoe Mclachlan Blue Monday April Fools Jos Geris, uit Meyel, kan geweldig overweg met zijn gitaar. Hij heeft vroeger deel uitgemaakt van de folkgroep Down Side en later in de daaruit ontstane Canyon Drive Band. De rasmuzikant heeft een muziekcafé "de Muzikant" in Neerkant. Elke week is daar live muziek te horen en is er een open podium. Omroep Venray is daar regelmatig te gast om opnames te maken. Cash On Delivery is één van de top countrybands van Neder land. De band trad op verschil lende grote Europese festivals op als een van de hoofdacts. Ze heeft een groot aantal nominaties gehad en awards gewonnen. Cash On Delivery heeft een aantal cd's uit gebracht. Tijdens hun optredens vullen ze eigen nummers aan met een grote variatie aan covers. Van klassieke country tot het moder nere werk. Die Kaiser Buam is op gericht door Theo Keijsers. De groep speelt voornamelijk Oberkrai- ner en Sloveense Volksmuziek. In oktober 2001 stond de groep in de finale van de Südtiroler Grand Prix der volkstümlichen Musik. Bovendien speelde ze samen met bekende orkesten als Die Mooskirchner, Die Jungen Ober- kainer en Die Jungen Zillertaler. In juni 2002 verscheen de eerste cd 'Polka für alle Tage'. Onlangs verscheen hun nieuwe cd 'Musik ohne Grenzen.' Mirjam Aarts is bekend om haar mooie liedjes in de streektaal. Aanvankelijk alleen carnavalslied jes in Oostrum en Venray, maar later ook een breed repertoire aan luisterliedjes. Mirjam begeleidt meestal zichzelf op gitaar. Mirjam staat op de cd van de Oostrumse Revu "Aostrum speuls nor 2000" de VenrodsenAovend van Veldeke Venray en de cd "Zeg luuster 's efkes, waar Omroep Venray regel matig opnames van uitzendt. Etan Huijs is zanger en song writer. Hij maakt sinds zeven jaar muziek. Hij speelde in de bands Fuse, Wanted, Wioon en nog steeds in No Cause For Concern en diverse nevenprojecten. Hij bracht drie demo cd's uit en onlangs zijn eerste officiële EP "Travelling bet- ween places".Tijdens de open dag laat hij de meer jazzy kant van zijn muziek en vooral nieuw werk horen. Bram de Koning uit Oirlo is gitarist in de rock coverband F-Act. Verder speelde hij in het verleden ook in bands als Scum, Wanted en Fuse. Normaal gesproken bespeelt hij vooral de elektrische gitaar, maar 15 september neemt hij de akoestische gitaar ter hand. Maartje Smedts uit Horst is pianiste bij pop/jazzduo Razzle Dazzle. Verder speelt ze ook regel matig mee met Etan's solowerk. Zoe Mclachlan uit Venray is zangeres en violiste. Ze zong en speelde viool in Fuse en Apa che's Tear. Zij is nu bezig met haar eigen nummers. Op 15 septem ber brengt ze een jazz cover ten gehore. Blue Monday is opgericht om tijdens een lokaal open podium eenmalig als bluesband op te tre den. Vanwege de goede reacties kwam er een vervolg. De band zet een gevarieerd bluesprogramma neer. In de afgelopen jaren heeft Blue Monday al diverse optredens verzorgd in het Nederlandse club circuit. In oktober en november 2004 heeft een deel van de band een minitoer verzorgd met de uit Austin Texas afkomstige Dede Priest. April Fools heeft zich oor spronkelijk als tijdelijke band gevormd voor het "Tiende Bonte Koe Top 100 festival" in Venray in 2001De muzikale formule bestaat uit lekkere muziek uit de jaren 70 en voornamelijk de jaren 80, wat ze combineren met muziek van nu. In 2005 werd een van de gita risten opgevolgd door een toetse nist om het repertoire nog breder te maken. Het vernieuwde bestuur van Omroep Venray heeft een meerjaren beleidsplan geschreven. Het heet "Afstem men op golflengte 2010." Hier in staat dat de omroep een kwaliteitsslag wil maken. Het is de bedoeling om het thuis gevoel van Omroep Venray verder uit te bouwen. Jan Driessen, voorzitter van het bestuur, licht toe: "De program ma's moeten de lokale Venrayse sfeer uitstralen om de binding met de luisteraars en de herkenbaar heid van de Venrayse Omroep te vergroten. Bijvoorbeeld door de grote Venrayse evenementen en lokale gebeurtenissen op te zoe ken voor rechtstreekse reporta ges." Het bestuur heeft omschre ven hoe ze haar doelen voor de komende jaren wil bereiken. Een onderdeel daarvan is dat ze wil laten onderzoeken of en hoe ze nieuwe vormen van multimedia in kan zetten in de toekomst. "Denk aan het medium televisie," vertelt de voorzitter. "Maar we gaan ons ook meer inzetten op acquisitie. Want de omroep is een stichting en niet commercieel. En we moe ten meer geld binnenhalen voor het vernieuwen van de techni sche apparatuur, zodat we een goede kwaliteit van de uitzendin gen kunnen blijven neerzetten. En natuurlijk kunnen we niet zonder goed personeel. We zetten in op vernieuwing en verjonging van de groep enthousiaste, vrijwillige medewerkers." Ook wil het bestuur de com municatie van de omroep verster ken. Door vaker luisteronderzoek te houden, wil het bestuur de programmering nog beter laten aansluiten bij de wensen van de luisteraars. En ze wil meer samen werken met collega-omroepen in de regio en met andere media partners in Venray. "Tenslotte is de locatie van de studio een belangrijk aandachtspunt," vertelt Jan Driessen. "Het bestuur wil de huidige studio aan de Langeweg behouden, maar deze moet wel kwalitatief verbeteren." Jan besluit: "Onze open dag is een prima gelegenheid voor alle luisteraars en geïnteresseerden om een kijkje te nemen in de studio, te zien hoe radio gemaakt wordt en wie de medewerkers zijn. Een bezoek zal het thuisgevoel van Omroep Venray versterken. Van harte welkom namens bestuur en medewerkers." Met deze slagzin heeft Omroep Venray een vaste plaats gekregen binnen de Venrayse samenleving. Het thuisgevoel; warm en ver trouwd. Dat is wat de omroep wil uitstralen voor zowel de luisteraar als de medewer kers. En uit de reacties die de omroep ontvangt, blijkt dat de luisteraar dit waardeert. De omroep heeft een verplich ting volgens het programmavoor schrift uit de Mediawet om vijftig procent van de zendtijd tussen 07.00 en 23.00 uur te besteden aan onderwerpen met een infor matief, cultureel en educatief karakter, bestemd voor de gemeen te Venray. Daarnaast is er voldoen de ruimte voor muziek. Binding met het publiek is belangrijk voor de omroep. Daarom hanteert ze een regelmaat en herkenbaarheid in haar programmering. Omroep Venray schenkt aandacht aan het lokale nieuws, sportieve, sociale en politieke gebeurtenissen. En aan zaken die een stempel druk ken op Venray, zoals de regionale kunst- en sportbeoefening, cultuur, religieuze zaken en amusement. Maar ook de kleine dingetjes van alledag. De gemeente Venray, de talloze verenigingen, stichtingen, particulieren en het bedrijfsleven zijn belangrijke informatiebron nen voor Omroep Venray. De programmaraad ziet toe op de programmering. Zij bestaat uit twaalf personen en is beleidsbe palend. De samenstelling is repre sentatief voor de belangrijkste in de gemeente voorkomende maat schappelijke, culturele, godsdien stige en geestelijke stromingen. Volgens de Mediawet moet de programmaraad uit vertegenwoor digers van minimaal acht stromin gen bestaan. Bij Omroep Venray zijn er tien stromingen vertegen woordigd. Tijdens de open dag van Omroep Venray wordt Lies beth Lucassen in het zonnetje gezet. Liesbeth is ruim 25 jaar actief bij de radio. Eerst bij de VOS (de Venrayse Omroep Stichting), de voorganger van Omroep Venray, en later bij Omroep Venray. Liesbeth heeft meegewerkt aan zeer veel programma's en heeft in al die jaren ook een groot aandeel gehad in het goed functioneren van de omroep. Omroep Venray heeft een originele manier op het oog om Liesbeth te eren op zater dag 15 september, tijdens de open dag. Liesbeth verzorgt samen met Boudewijn de Hen de presentatie van die dag. Iedereen kan haar deze dag aan het werk zien en feliciteren met dit bijzonder jubi leum. In 2003 is Omroep Venray genomineerd voor "Lokale Omroep van het Jaar". Er waren tien lokale omroepen uit het hele land uitverkozen. Ook hieruit bleek dat de omroep kwalitatief goede programma's maakt, een duidelijke rol speelt in de lokale gemeenschap en gewaardeerd wordt door het publiek. Ook uit het luisteronderzoek dat de omroep zelf heeft gehouden in 2004 blijkt dat Omroep Venray één van de best beluisterde radiostations uit de regio is. In het verleden werden alle opnames op een bandrecor der opgenomen en dan moest er geknipt en geplakt worden. Nu, met digitale technieken, gaat het heel anders. Omroep Venray gaat met de tijd mee. Via de website www.omroej> venray.nl is vanalles mogelijk. De medewerkers passen de informa tie op de site dagelijks aan. Zo is vaak 's middags al te zien welke onderwerpen tussen 17.00 en 18.00 uur in Lokaal Centraal aan bod komen bijvoorbeeld. En door de nieuwste technieken als pod- casting en live stream is Omroep Venray door middel van de com puter op de gehele wereld te ont vangen. Daar wordt veel gebruik van gemaakt, zo blijkt uit de cij fers die de omroep via de website krijgt. En wellicht zendt Omroep Venray in de toekomst zelfs tv- programma's uit met Web-tv. De mogelijkheden hiervoor gaat de omroep onderzoeken. Radio maken, ruim 80 vrij willige medewerkers doen het! De programmamedewerkers, hoofdredacteur, programmastaf, technici, redactieraad, bestuursle den, programmaraad, zijn allemaal vrijwilligers. De omroep is een stichting, die haar vrijwilligers een bijzon dere vrije tijdsbesteding te bie den heeft. Het werk is boeiend, leerzaam, interessant, bevredi gend, veelzijdig, met steeds weer nieuwe uitdagingen. Tijdens de open dag kunnen bezoekers van dichtbij meema ken hoe enthousiast en met welke inzet de vrijwillige medewerkers werken. Deze pagina "Open Dag Omroep Venray" is mede mogelijk gemaakt door Makelaardij Carel Fijen, Gerard Reijnders Schilderwerken en uitgeverij van den Munckhof bv. Taxatie GERARD REIJNDERS schilderwerken b.v. Plataanstraat 12 Venray 0478-582635 www.gerard-reijnders.nl TT van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 0478-582727 Op 30 maart 2005 heeft Omroep Venray met drie andere lokale omroepen in Noord-Limburg, Streekomroep Reindonk, Omroep Venlo en Omroep P en M, een intentie verklaring ondertekend voor intensieve samenwerking en hiervoor een stichting opge richt. De samenwerking levert heel veel praktische voorde len op. Onder het motto "er is meer v ons bindt dan wat ons schei heeft de samenwerking inmidd gestalte gekregen. De omroep zenden gezamenlijk reclame tegen één tarief, de medewerki volgen gezamenlijk cursuss en er is een uitwisseling op 1 gebied van apparatuur, ken en medewerkers. Uiteraard bl iedere lokale omroep de eig identiteit behouden. Stichting Lokale Omroep Venray, kortweg Omroep Venray, vindt haar oorsprong in het samengaan van twee radiostations; de Venrayse Omroep Stichting, VOS, ook wel bekend als de Ziekenom roep, en Radio Wonderland, een piratenzender uit Veulen. De VOS verzorgde de eerste radio uitzendingen in 1979- Die waren oorspronkelijk alleen bestemd voor de zieken en bejaar den in Sint Anna, Sint Servaas, Sint Elisabethziekenhuis, de Laterije, het Vincentiushuis, Spraeland en het Schuttersveld. Later werden, vanuit Huize Theresia Sint Anna, uitzendingen voor heel Venray verzorgd. Radio Wonderland was een zogenaamde piratenzender. Die is ontstaan uit de piratenzen der "Radio Vrije Vogel" die Bert Muysers in 1980 was gestart. Maar piratenzenders waren illegaal en in september 1987 werd alles in beslag genomen. In 1986 startte op initiatief van de Stichting CAI-Venray een onderzoek naar de belangstelling voor een lokale omroep in de gemeente.Toen in 1988 de VOS en Radio Wonderland vrijwel gelijktij dig een aanvraag bij de gemeei indienden om legale lokale rat te maken, werd met hulp van e werkgroep vanuit de politiek 18 augustus 1988 de Stichti Lokale Omroep Venray aange aan. Zij kreeg op 26 januari 19 een zendvergunning. De eerste kabeluitzendi vond plaats op zaterdag 24 feb ari 1990, met de sleuteloverdrat van Prins Gerard I (Gerard Rei ders). Er werd uitgezonden van de voormalige VOS-studio in Hu Theresia Sint Anna. In datzell jaar verleende de PTT de eth vergunning, waarmee een v groter uitzendgebied bestrek kon worden. De eerste etheruitzending vonden plaats vanaf de Venray kermis in augustus 1991- De zi der en antenne stonden in Veul bij Bert Muysers aan de Lorba Vanaf toen zond Omroep Vi ray dus zowel via de kabel de ether uit. Later werden bei locaties, op Sint Anna en de L baan, opgeheven en verhuisde omroep naar het Intervencolk aan de Antoniusstraat. Sinds jai ari 1999 is de omroep gevesti in de voormalige Dr. Poelssscfu aan de Langeweg 92 in Venray. Woningmakelaar Bedrijfsmakelaar Wij zijn een relatie van "Omroep Venray" C rel Fijen Makelaardij een kwestie van vertrouwen Q Open dag Omroep Venray z' fel Bestaande bouw - Nieuwbouw - Commercieel onroerend goed - Taxaties Poststraat 9 5801 BC Venray T 0478 63 69 22 F 084 711 46 63 Ewonen@carelfijen.nl www.carelfijer

Peel en Maas | 2007 | | pagina 18