i Ingezonden i Forse dwangsom dreigt voor ondernemer Open huis Kamille bloemdecoraties Wisseling van de wacht bij ABN-AMRO ff PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 6 september 2007 - Pagina 9 In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Renovatie gemeentehuis? Vooraf een rekensommetje! Wat zou nou een compleet nieuw gemeentehuis, inclusief grond, par keerplaatsen, groenvoorzieningen en inrichting kosten? Venray telt momenteel plusminus 300 amb tenaren. Ieder krijgt een ruime werkplek van 15 m2, totaal dus 4500 m2. Stel de publieksruimten en indirecte ruimten op een rian te 9000 m2, dan wordt de totale vloeroppervlakte 13-500 m2. Met 1100 euro per m2 vloerop pervlakte zijn de kosten betaald. Met andere woorden, voor nog geen 15.000.000 euro staat er een gloedje nieuw gemeentehuis. Maar nieuwbouw is niet aan de orde. Het huidige gemeentehuis (mét grond, gebouwen, recente verbouwing, parkeerplaatsen en tuinaanleg) wordt namelijk ver bouwd en wel voor zo'n slordige 30.000.000 euro. Met dit bedrag zou je dus twee nieuwe gemeen tehuizen kunnen bouwen en blijft het oude fier overeind. Maar wat moeten we met drie gemeente huizen als een half gemeentehuis voldoet. 25% van de ambtenaren heeft namelijk een dagtaak aan het op hun wenken bedienen van een handvol projectontwikkelaars, waarbij gesjoemel en gerommel met regels, informatie en feiten meer regel dan uitzondering aan het worden zijn. Direct belangheb benden, die door deze praktijken geslachtofferd worden, worden door een andere groep van 25% ambtenaren vakkundig met proce dures bestookt en murw gebeukt. Voorop in dit kaalslagbeleid lopen echter in hoge mate onze normen en waarden uitdragende gemeen telijke, provinciale en landelijke bestuurders van CDA-huizen. En weet u, voor dit vakkundige pluk en graaiwerk krijgt juist Janmo- daal de rekening gepresenteerd in de vorm van hogere grondprijzen, legeskosten,parkeerbelastingen en gemeentelijke heffingen. Teneinde de veroorzaakte ellende vooral positief naar buiten te brengen, worden bij tijd en wijle bureaus ingehuurd, die deze onverteer bare troep als hapklare brokken door onze strot moeten duwen. Voor een bedrag van 47.228 euro (72 tot 135 euro per uur) moet de gevoelswaarde van de 30.000.000 euro, die de verbouwing van het gemeentehuis kost, flink omlaag gebracht worden. Hierbij volgt mijn dringend en gratis advies: Stop de verbouwing. De niet ont slagen 50% ambtenaren kunnen in de meest bruikbare ruimten van het huidige gemeentehuis aan de slag. De overige 50% ex-ambtena- ren kunnen ongestoord voor hun bevriende projectontwikkelaars blijven werken, doch dienen vanaf nu door hen gehuisvest en betaald te worden! Leo Reintjes, Leunen Traag apparaat We schrijven oktober 2005. Samen met mijn vrouw hebben we de knoop doorgehakt om de lelijke witte stalen garagedeur te vervangen door een moderne pui. Ik, als fatsoenlijk burger stap naar de gemeente om te vragen wat ik moet doen om de pui te gaan zetten. De balie medewerkster roept de heer WJ. van de afdeling Wonen en werken erbij. Hij geeft aan dat het ongeveer 60,- a 70,- euro gaat kosten. December 2005 krijgen we een schrijven dat de vergunning is verleend. In janu ari 2006 krijg ik een brief van de gemeente waarin de leges staan vermeld die ik moet betalen. Ik sla steil achterover van het bedrag van 181,- euro. Aangezien in op de site van de gemeente Venray lees dat het 35,- euro zal zijn en een medewerker mij heeft verteld dat het ongeveer 60,- a 70,- euro gaat kosten dien ik een bezwaar in. Lange leve de informatievoor ziening van de gemeente Venray. Zowel de site als medewerker is niet in staat om de juiste informa tie te verstrekken. Óp 17 februari 2006 ontvang ik een bevestiging dat ze mijn bezwaarschrift heb ben ontvangen. In die brief staat: "dat ze de termijn voor het doen van een uitspraak op grond van artikel 25 eerste lid, van de Alge mene wet inzake rijksbelastingen gesteld op een jaar na ontvangst van het bezwaarschrift. We pro beren echter natuurlijk om uw bezwaarschrift zo snel mogelijk af te handelen." Op twee dagen na precies elf maanden later (janu ari 2007) krijg ik een brief waarin staat vermeld dat mijn bezwaar ongegrond is. De wijk Landweert en Veltum hebben nooit een bestemmings plan gehad en daarom moet er vrijstelling worden gevraagd en dat kost 146,-. euro Dus iedereen die ook maar iets wil veranderen in deze twee wijken moet 146,- extra betalen omdat het getoetst moet worden aan het bestem mingsplan. In andere wijken hoeft dat niet dus het gaat over de rug gen van de burgers in deze wijken. Deze informatie is ook niet te vin den op de site van de gemeente. Op 14 februari 2007 dien ik een klacht in tegen de heer WJ. en op 27 februari 2007 ontvang ik een brief waarin staat vermeld dat mijn klacht niet in behandeling is genomen omdat het te lang gele den is. Ik hang meteen weer aan de telefoon en ik eis een gesprek met de manager bouwzaken EVBW Dit gesprek vindt plaats op 14 maart 2007. Op 21 maart krijg ik een tele foontje van mevrouw T, vervang ster van de manager, die mij een bloemetje komt brengen en een brief waarin staat dat ze mij wel gelooft maar niets kan betekenen voor mij. Later op die middag heb ik de bloemen teruggebracht met een brief waarin ik vertel dat ik me niet af laat schepen met een bos bloemen. Waarom heb ik in godsnaam een vergunning aange vraagdzucht? Peter Francken, Venray Kenteken graveren Belangstellenden krijgen op zaterdag 8 september bij zwembad De Sprank in Venray de mogelijk geboden de voorruit van de auto te laten inspecteren op kleine beschadigingen. Deze kunnen indien mogelijk ter plaatse worden gerepareerd. Een ruitreparatie is vanaf WA+ geheel gratis, dus geen eigen risico en geen aantasting van no-claim. Wel de groene kaart of polis meebrengen voor de juiste gegevens. De rege ling geldt niet voor Centraal Beheer-verzekerden. Men kan hier tevens terecht voor kenteken graveren tegen autodiefstal. Het is niet nodig om een afspraak te maken. De dag duurt van 10.00 tot 17.00 uur. KBO Castenray bestaat 50 jaar Op vrijdag 7 en zaterdag 15 september viert de KBO afdeling Castenray het feit dat vijftig jaar geleden deze vereniging voor ouderen in het Venrayse kerkdorp werd opgericht. Dit gebeurde op initiatief van het Charitatief Centrum afdeling Castenray, dat in 1957 in het Patronaat, het huidige gemeenschaps huis De Wis, te Castenray een bijeenkomst belegde om te komen tot de oprichting van een bejaardenvereniging. In die tijd hadden de gevol gen van de vergrijzing nog niet zulke proporties aangenomen als tegenwoordig, want ouderen bleven langer deelnemen aan het arbeidsproces. Prepensioen kende men nog niet en ook na het berei ken van de AOW-leeftijd werkten veel ouderen nog door. De mees ten waren agrariërs en ze bleven ook na hun vijfenzestigste op de boerderij wonen. Daar was altijd werk. Het aantal bejaarden, zoals de ouderen steevast genoemd werden, was in Castenray vijftig jaar geleden nog niet zo groot en de groep potentiële leden beperkte zich vooral tot de 65- plussers. De bijeenkomst in het Patronaat werd dan ook slechts door een twintigtal mannen en vrouwen bezocht, maar de animo was er niet minder om. Het kostte Pietje Philipsen, de voorzitter van het Charitatief Centrum, weinig moeite om een vijfkoppig bestuur samen te stellen dat met groot enthousiasme aan de slag ging.Tot voorzitter van het eerste bestuur van de bejaardenvereniging werd de alom bekende en met veel bestuurservaring gezegende Petje Steeghs benoemd. Secretaris werd mevrouw Steeghs-Henekens en zij beiden werden in het bestuur bijgestaan door de leden Piet Duij- kers, Pietje Philipsen en mevrouw van Rhee-Drabbels. De contributie werd vastgesteld op vijf gulden per jaar en daarnaast ontving men van de gemeente een subsidie van drie gulden per lid. Deze inkom sten werden vooral aangewend voor een jaarlijks uitstapje. Aanvankelijk bestonden de Het huidige bestuur van de KBO afdeling Castenray:staand v.l.n.r. Hay Willenissen: Noor Jacobs-Rambags; Hub Strijbos; zittend v.l.n.r. Mart Smulders; Lei Philipsen; Mia Tersteegen-Naus; Truus Tacken-Jen- niskens. activiteiten van de jonge vereni ging van ouderen vooral uit een potje kaarten en het maken van een praatje bij een kop koffie. Het voornaamste doel, de bejaarden op een ontspannen manier met elkaar in contact brengen, was daarmee verwezenlijkt. In die tijd was het Patronaat nog een weinig geschikte gemeenschapsvoorzie ning. Een koffiezetapparaat was niet beschikbaar en mevrouw Steeghs bracht de koffie telkens in een thermoskan van huis mee. Ook voor het serviesgoed en de bediening moesten de ouderen zelf zorgen. Mevrouw Classens- Verstegen, mevrouw Roelofs en mevrouw Dinghs-Arts werden aangesteld als serveersters, maar ondanks al die goede zorgen werd de accommodatie weinig bevredi gend gevonden. Al spoedig werd er door de groep uitgeweken naar café van Rltee, waar men een gezelligere en huiselijkere ambi ance aantrof. Ook hoefden de kof fie en het serviesgoed niet meer telkens van thuis meegebracht te worden en een niet onbelangrijke bijkomstigheid was dat in het café citroentjes, advocaatjes, jenever tjes en cognacjes verschonken werden. Dit in tegenstelling tot het Patronaat, waar alleen zwakal- coholische drankjes verschonken mochten worden. GROEI In de beginjaren wilde het nog niet zo vlotten met de vereni ging, maar geleidelijk groeide de belangstelling voor de kaart- en praatmiddagen. Ook het jaarlijkse uitstapje mocht zich verheugen in een alsmaar grotere deelname. Met de uitbreiding van het aantal leden groeide ook het aantal acti viteiten en de vereniging mocht zich meer en meer verheugen in de belangstelling van de ouderen in Castenray. Behalve de kaartmid- dagen kwamen er ook middagen voor liefhebbers van volksdan sen en biljarten en één keer per maand was er een 50+ bal. Er wer den kookcursussen voor mannen georganiseerd en in samenwerking met de Oirlose bejaarden werden spellenmiddagen gehouden. Ook werden diverse bijeenkomsten in Venray bezocht, zoals carnavals- picknick- en toneelmiddagen. Uitwisselingen met ouderen- dansgroepen uit andere plaatsen stonden eveneens regelmatig op het activiteitenprogramma. Niet onbelangrijk was dat de ouderen vereniging zorgdroeg voor het onderhoud van het kerkhof en de beplanting rondom de parochie kerk. Dat gebeurt heden ten dage nog steeds en ook het openbaar groen binnen de kom wordt door de ouderen netjes bijgehouden. Volgens voorzitster Truus Tac- ken-Jenniskens wordt er de laat ste jaren bij bepaalde activiteiten steeds meer samengewerkt met de KBO-afdelingen van Oirlo en Oostrum. "Met de drie dorpen ondernemen we elk jaar een bedevaart naar Smakt, Kevelaer en Wittem. Ook wordt er jaarlijks een driedaagse reis georganiseerd en tekent Castenray voor de organi satie van een midgetgolftoernooi en Oirlo voor jeu-de-bouleswed- strijden voor de drie dorpen." Anno 2007 bloeit de Casten- rayse KBO-afdeling als nooit tevo ren. Door 50-plussers als lid toe te laten, is er een duidelijke verjon ging in de vereniging opgetreden. Met 137 leden op nog geen 800 inwoners is ruim een zesde deel van het inwoneraantal aangeslo ten bij de KBO Castenray. Truus Tacken is zichtbaar trots op het grote aantal leden. "Iedereen doet goed mee aan de verschillende activiteiten en we krijgen ook veel leuke reacties. Hoogtepunten in ons jaarprogramma zijn de kerst avond en de 50+ carnavalszitting die geheel door inwoners van het dorp verzorgd worden." Het zevenkoppige bestuur draagt zorg voor een zeer uitge breid en aantrekkelijk jaarpro gramma en daarin vinden de ouderen volop hun vertier. "Soms horen we van iemand een leuk idee of we krijgen een tip van een andere KBO-afdeling. Maar het fijn ste vind ik toch om iets te organi seren wat andere afdelingen niet hebben. Niet om hen de loef af te steken, maar vooral voor de origi naliteit en de verrassing die er van uitgaat", aldus de voorzitster. EIGEN VAANDEL Erg trots is Truus Tacken op het feit dat de Castenrayse KBO bij gelegenheid van het gouden jubileum over een eigen vaandel kan beschikken. "Ik kreeg het idee tijdens het défilé van de Ven rayse Wandelvierdaagse. Toen de Castenrayse fanfare Dorpsklank voorbij trok met voorop fier het prachtige vaandel, wist ik dat dit ook iets voor onze vereniging zou zijn. En het meest trots ben ik dat onze eigen leden, zij het onder professionele begeleiding, voor het borduurwerk en dergelijke gezorgd hebben. Het resultaat mag er zijn; een eigen vaandel als prachtig visitekaartje van onze vereniging. Zo'n vaandel volg je met z'n allen en je draagt daar mee uit dat je daar bij hoort.'Voor voorzitster Truus Tacken is het duidelijk. "We hebben een goed bestuur en enthousiaste leden. De vereniging loopt gesmeerd." Alle reden dus om aan het gou den jubileum een feestelijk tintje te geven. Op vrijdag 7 september is dan ook iedereen van harte welkom in gemeenschapshuis De Wis bij de kerk in Castenray. Dan recipieert het bestuur van de KBO van 19.00-20.30 uur, waarna er nog gezellig kan worden nage praat. Op zaterdag 15 september is er 's middags om 13-30 uur in de St. Matthiaskerk een heilige mis voor de levende en overle den leden, tijdens welke ook het nieuwe vaandel zal worden inge zegend. Vervolgens krijgen de 137 leden in het gemeenschapshuis een fantastisch feestprogramma voorgeschoteld. Het duo Um en Um en Pierre van Helden zullen zorgdragen voor een vrolijke noot tijdens deze middag, waarvan ook een feestdiner deel uitmaakt. Een mooie afsluiting van dit gouden jubileum. Het hangt als een donkere wolk boven het hoofd van Mart Bos uit Ysselsteyn. De dwang som van 120.000 euro die hij van de gemeente Venray moet betalen als hij de bedrijfswo ning aan de Jan Poelsweg 12 niet voor 1 oktober heeft ver laten en ontruimd. Volgens de gemeente Venray woont Bos namelijk illegaal in het huis en is er op korte termijn geen zicht op legalisering. Maar daar is de Ysselsteynse ondernemer het absoluut niet mee eens. Hij heeft inmiddels bezwaar aangetekend tegen de forse last onder dwangsom die de gemeente Venray hem heeft opgelegd. Ja, Mart Bos heeft het er moei lijk mee. Want de dwangsom van 120.000 euro hangt als het spreek woordelijke zwaard van Damo cles boven zijn hoofd. "Dat geld heb ik in ieder geval niet. Als de gemeente haar plan doorzet, dan sta ik over een kleine maand met de hele inboedel op straat. Zonder huis, een sombere toekomst. En dat terwijl ik al zeventien jaar in de woning woon. Met veel plezier en zonder problemen." Wat is er nu precies aan de hand? Mart Bos is eigenaar van slij terij en cafetaria Forest en van de voormalige discotheek Pilot aan de Jan Poelsweg in Ysselsteyn. Na het faillissement in 1990 maakte discotheek Forest onder de naam Pilot een doorstart en ging Mart Bos, die op zoek was naar woon ruimte, in een ruimte boven de discotheek wonen. Hij informeer de bij de gemeente Venray en de woning werd gebouwd. Alles leek oké, tot er enkele jaren geleden werd gesproken over een nieuw bestemmingsplan voor Ysselsteyn en Mart Bos aangaf dat hij bij een horecabestemming ook een woonbestemming op het gedeelte boven de discotheek wilde krij gen. "Als ik dat niet had verteld, had bij de gemeente Venray nie mand er volgens mij ooit bij stil gestaan dat ik zo inpandig in het gebouw woon. Maar ik wil alles netjes regelen en had nooit ver wacht dat de gemeente zo moei lijk zou doen. In principe moet de gemeente weten dat ik daar woon. Daar zeggen ze nu echter: het was bekend, maar niet officieel.Terwijl ik wel gewoon OZB-belasting voor de woning moet betalen." Het ontwerpbestemmingsplan werd goedgekeurd, maar het ver zoek van Bos (nog) niet ingewil ligd. Er zou namelijk eerst een onderzoek komen naar de moge lijkheden om de woning te legali seren. Maar die studie is nog niet uitgevoerd, met als gevolg dat de woning van de Ysselsteynse onder nemer volgens de letteren van de wet nog altijd illegaal is. "Het is een witte vlek in het bestem mingsplan", aldus Mart Bos. TWEE BEDRIJVEN Mart Bos is eigenaar van twee verschillende bedrijven. Van de cafetaria aan Jan Poelsweg 12 en van de discotheek in combinatie met een slijterij aan de Jan Poels weg 14. In het ontwerpbestem mingsplan is sprake van twee bedrijven. Bij elk bedrijf mag vol gens Bos een bedrijfswoning in gebruik zijn. De woning boven de cafetaria is in 2003 gebouwd. "Daar hebben we een vergun ning voor. Maar ik wil zelf boven de voormalige discotheek blijven wonen. Dat moet kunnen in mijn ogen, maar de gemeente Venray wil daar helaas niet aan mee werken." Het college van B en W vindt een woning boven een discotheek namelijk niet wense lijk en constateert dat er op korte termijn geen zicht op legalisering is, waardoor handhaving noodza kelijk is. Maar daar is Mart Bos het uiter aard niet mee eens. Volgens hem voldoet de woning namelijk aan alle bouwvoorschriften en mag hij gewoon twee bedrijfswonin gen bii ziin twee horecabedrij ven realiseren En, als niet voldaan wordt aan de bouwvoorschriften, dan is hij bereid om de woning te verbouwen en/of aan te pas sen. De Ysselsteynse ondernemer heeft inmiddels een bouwkundig adviseur en een advocaat in de arm genomen en zijn hoop geves tigd op de commissie bezwaar schriften van de gemeente Venray, die zich momenteel weer buigt over de kwestie. Weer, want ook vorig jaar stond Mart Bos voor die zelfde commissie, die het college van B en W destijds het advies gaf om vanwege de specifieke omstandigheden te onderzoeken of het mogelijk is om de woning te legaliseren. Dit advies kreeg de gemeente Venray ook van de provincie Limburg, maar blijkbaar hebben burgemeester en wethou ders deze adviezen naast zich neergelegd. Want onlangs kreeg Bos een last onder dwangsom van 120.000 euro opgelegd. Terwijl hij ervan uitging dat de gemeen teraad van Venray op een behoor lijke manier zou onderzoeken of en hoe de illegale situatie aan de Jan Poelsweg gelegaliseerd zou kunnen worden. Als dat onder zoek wel zou hebben plaatsgevon den, dan zou volgens Bos al lang duidelijk zijn dat de aangevoerde ruimtelijke bezwaren eenvoudig zijn weg te nemen. Waarom deze spierballentaal? Waarom dreigt de gemeente Venray Mart Bos met zo'n forse dwangsom? En waarom is dat onderzoek nog niet uitge voerd? "Noch voor de bouw, noch voor de verbouw van de woning van de heer Bos is een bouwver gunning aangevraagd", verklaart een woordvoerder van de gemeen te. "Niet het nieuwe bestem mingsplan was aanleiding voor de gemeente om te handhaven, maar een milieumelding. Conform de hierbij horende tekening was zonder vergunning een woning in het pand gecreëerd. De gemeen teraad heeft het verzoek van de heer Bos om de woning positief te bestemmen niet gehonoreerd. Het college van Gedeputeerde Staten heeft echter geen goedkeuring aan deze bestemming gegeven. GS. was van mening dat op grond van de stukken onvoldoende bleek dat de gemeenteraad de kwestie goed had onderzocht." Het eer dere advies van de commissie was volgens de woordvoerder geen opdracht aan het college om te onderzoeken of legalisatie moge lijk was, wel vond de commissie toen dat er gezien de specifieke omstandigheden van dit geval nog niet tot handhaving mocht wor den overgegaan. "Tot op heden is er door de gemeenteraad geen nieuw bestemminesolan voor deze locatie vastgesteld. Wel is het besluit van het college om geen bouwvergunning te verlenen voor de bouw van deze woning onherroepelijk geworden. Het col lege heeft zich op het standpunt gesteld, dat een woning niet op een achterterrein moet worden gebouwd, maar aan de straat." De gemeenteraad heeft volgens de woordvoerder nog geen nieuw bestemmingsplan vastgesteld, omdat de gemeenteraad priori teit heeft gegeven aan het maken van nieuwe bestemmingsplannen voor Centrum Venray Venray en het buitengebied. "De paar plaat sen in de dorpen waar goedkeu ring aan is onthouden door GS worden naar verwachting over enkele jaren meegenomen met een totale actualisatie van dit bestemmingsplan. Het college van burgemeester en wethouders was, nu er geen enkel zicht was op het ontstaan van een legale situatie gezien de beginselplicht tot hand having, genoodzaakt een nieuw handhavingsbesluit te nemen." een abonnement waard l< Bruidswerk, versieringen, boe ketten, rouwbloemwerk, bloem stukken, bloemabonnementen en workshops: het is slechts een kleine greep uit de specialiteiten van Kamille bloemdecoraties van Francien Verbiesen en Ria Litjens aan het Kamillepad 17 in Wans- sum. 'Creatief in bloemwerk' is de slogan waarmee de twee dames ook dit jaar weer tal van belang stellenden naar hun presentatie hopen te trekken. De open dagen, die in het teken staan van vijftien jara Kamille bloemdecoraties, vin den plaats op vrijdag 7 september van 16.00 tot 20.00 uur, zaterdag 8 september van 11.00 tot 17.00 uur, zondag 9 september van 11.00 tot 17.00 uur en maandag 10 september van 11.00 tot 17.00 uur. <pstyleall-mag-inspr>Tij dens de open dagen worden onder meer alle thema's van de workshops in het seizoen 2007-2008 geëxpo seerd. Een workshop bestaat uit vijf lessen in de periode van okto ber tot maart. De lessen worden 's middags en 's avonds gegeven. Voor de workshops is een speci ale ruimte ingericht waar in een ontspannen sfeer gewerkt kan worden. Tijdens de open dagen kunnen belangstellenden zich laten informeren over of inschrij ven voor de workshops. Ook is er een expositie van keramische beelden. Kamille maakt bloem werk op bestelling. Particulieren, bedrijven en instellingen kunnen bij Francien en Ria terecht voor bruidswerk, versieringen en rouw bloemwerk, maar ook voor een boeket, bloemstuk of een bloeme- nabonnement. Voor het vijftienja rig bestaan van Kamille maken de twee dames er een bloemrijk feest van met bijzonder bloemwerk. Dit is tevens het laatste seizoen van Kamille aan het Kamillepad, want Kamille gaat volgend jaar verhuizen. Daarom zijn er tijdens de open dagen speciale aanbiedin gen van glas- en cadeauartikelen te koop met vijftig procent korting. Meer informatie over Kamille is te vinden op de website: wwwkamil- lebloemen.nl. Kamille bloemde coraties is gelegen aan het Kamil lepad 17 in Wanssum (vanuit Wanssum de laatste weg voor de brug naar Well linksaf). Voor meer informatie, Kamille: 0478-502679- Sinds 1 april is Arjan Geurts (links op de foto) de nieuwe Directeur Zaken bij ABN-AMRO in Venray. Hij volgt daarmee Wim Keukens op die een regi onale functie binnen de bank- organisatie is gaan bekleden. Wat Arjan betreft liggen er voor hem en zijn bank volop mogelijkheden in Venray en omgeving. "ABN-AMRO heeft veel zake lijke relaties in Venray, maar er liggen genoeg kansen voor ons. Wij hebben een goede naam en ons doel is om dit te handhaven en verder uit te breiden." Naast Arjan gaan nog drie accountmana gers zich met de zakelijke markt bezighouden, te weten Rick Boots, Ans Janssen en Ellen Hanssen. "Met dit team kunnen wij perfect inspringen op de ontwikkelingen in deze regio. Persoonlijke contac ten leggen met de onderneming én de ondernemer is daarbij heel belangrijk. Wij voelen ons betrok ken bij de onderneming en de ondernemers. En daar waar nodig kunnen we terugvallen op de expertise binnen onze totale ABN- AMRO- organisatie. Denk daarbij bijvoorbeeld aan onze preferred banking adviseurs, treasury advi seurs, verzekeringsadviseurs en cashmanagement adviseurs.' Voor zijn voorganger, Wim Keukens, (rechts) ligt een nieuwe opdracht in het verschiet. Hij werkt momen teel regionaal als Personal Busi ness adviseur. Hij heeft kennis van zaken en adviseert integraal over het managen en in balans brengen van alle aspecten van zakelijke en privé-financiën. Dit beslaat een breed scala aan onderwerpen waaronder privé- en bedrijfsinves teringen, risicobeheer, voorzienin gen bij arbeidsongeschiktheid of overlijden, pensioenvoorzienin gen, vermogensopbouw, de nala tenschap en de overdracht van de onderneming. Na het eerste gesprek wordt er een Personal Business Profiel gemaakt. Het Per sonal Business Profiel toont alle financiële aspecten van de situatie en maakt eventuele onvolkomen heden haarscherp zichtbaar. Wat Arjan Geurts betreft gaat ABN-AMRO in Venray muziek maken. "Om ons marktaandeel te vergroten gaan we diverse acties ontwikkelen, denk daarbij aan thematische bijeenkomsten voor ondernemers. Daarnaast zullen we op veel plekken ons gezicht laten zien, wij nemen deel aan interessante netwerkbijeenkom sten waar onze klanten komen. Op deze en andere wijzen kunnen we ons totaalconcept, waarmee we ons onderscheiden, op een goede manier onder de aandacht brengen." Binnenkort start ABN-AMRO met MKB-next, een platform waar bedrijven in het midden- en klein bedrijf bij elkaar worden gebracht die een bedrijf of bedrijfson derdeel wil verkopen dan wel kopen, waarbij men on-line wordt ondersteund om een succesvolle bedrijfsoverdracht te realiseren "Met ABN-AMRO natuurlijk als spil", aldus Arjan Geurts. Wereldwinkel Venray De maanden september en oktober zijn door De Wereldwinkel geko zen om extra aandacht te vragen voor Unicef. Hiervoor is in de the maruimte een tentoonstelling opgezet over Unicef. Men kan hier kij ken en lezen over Unicef in het algemeen en er is extra aandacht voor de rechten van het kind. Unicef heeft veel goed werk verricht. Na de problemen in Europa en daarna in Azië, ging Unicef haar werkterrein verleggen. Doelstellingen werden, het structureel aanpakken van pro blemen in Derde Wereldlanden, waarbij vooral gekeken werd naar de problematiek van kinderen. Belangrijk bij de uitvoer van doelstellingen, is de woon- en leefomgeving van kinderen. Goed onderwijs, goede voe ding en goede leefomgeving zijn belangrijke aandachtspunten. Unicef werkt over de hele wereld, zonder beïnvloed te worden door politieke of geloofsovertuigingen. De kinderen staan centraal. Door de tentoon stelling wordt nu extra aandacht aan dit onderwerp geschonken. De Wereldwinkel is onder meer een plaats waar men in Venray de producten van Unicef kan kopen, zodat men het werk van Unicef ook daadwerkelijk kan steunen. De tentoonstelling in Wereldwinkel Venray aan de Henseniusstraat is te bezoeken tijdens de winkeluren. De vereniging loopt gesmeerd"

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9