Bewoners St. Servatiusweg protesteren tegen aanleg parkeerplaatsen Dansschool Janssen Venrays nieuwste trouwlocatie 'Voortbestaan ijsbaan veiligstellen' 'Waarom koopt u dure groenten van Hak?' Marktcommissie boos op politiek Sterretje in uw autoruit? Niets! r -r i Gunhoek Laat u inspireren PEEL EN MAAS Aanbiedingen! PEEL EN MAAS Printwerk offerte? ook voor üw tuin door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Bewoners van de St. Ser vatiusweg in Venray hebben een bezwaar ingediend bij de gemeente Venray tegen de aanleg van parkeerplaatsen in hun straat. Volgens de bewo ners tasten de parkeerplaat sen, die bestemd zijn voor de medewerkers en de bezoekers van de nog te bouwen zorg- woningen op het GGZ-ter- rein, de veiligheid van de spe lende kinderen aan en komt de voorbeeldfunctie van de wijk, waarin water en groen voorziening prominent deel uitmaken, in het geding. Ook vrezen de huiseigenaren voor waardevermindering van hun woningen. De bewoners van de St. Serva tiusweg werden begin juli door de gemeente Venray uitgenodigd voor een informatiebijeenkomst over de aanleg van parkeerplaat sen in hun straat. Omdat de info- avond in de bouwvakantie viel, op dinsdag 17 juli, waren er slechts twee bewoners aanwezig. "Op de infoavond is het de aanwezige bewoners onduidelijk gebleven wat de gedachte achter de daad werkelijke plannen waren", aldus Marleen Reijnders die samen met een aantal andere bewoners een bezwaar heeft ingediend bij de gemeente. Reijnders: "Tot hun ver bazing werd er die avond medege deeld dat er parkeergelegenheid aangelegd moest worden in de wijk Antoniusveld ten behoeve van de bezoekers en het perso neel van de nog te bouwen zorg- woningen op het GGZ-terrein. De gemeente gaf aan ervoor te vrezen dat zij misschien hun weg via de wijk zouden gaan zoeken in plaats van de daarvoor aangewezen par keerplaatsen in het midden van het GGZ-terrein." Op eigen initiatief hebben de aanwezige bewoners op de infor matieavond een collectief opgezet om de overige buurtbewoners te informeren over de brief en de inhoud van de bijeenkomst. "De bewoners hebben een brief gekre gen met de bouwtekeningen. Er werd al snel duidelijk dat men het hier helemaal niet mee eens was. Niet met de beoogde plan nen en niet met het feit dat deze infoavond middenin de bouwvak gepland was.Tevens zijn de bewo ners erachter gekomen dat zelfs de plaatselijke politiek, waarvan ook afgevaardigden in de woon wijk Antoniusveld wonen, niet op de hoogte waren gebracht van de plannen." Uit onderzoek van de bewoners bleek dat het creëren van de par keerplaatsen een wettelijk vereis te was voor het verkrijgen van een bouwvergunning voor de tekenin gen van het GGZ-terrein die al geruime tijd ter goedkeuring bij de gemeente Venray aangeboden zijn. Reijnders: "Het bestemmings plan van een al voor jaren opge leverde woonwijk Antoniusveld moet opengebroken worden voor de goedkeuring van het bestem mingsplan van het GGZ-terrein. Dit met alle gevolgen van dien. Er zal een grote aanslag gepleegd worden op de broodnodige groen en speelvoorziening. Wat blijft er over van de voorbeeldfunc tie van de wijk, waarin water en groenvoorziening een prominent deel uitmaken? Men zal gebruik gaan maken van deze openbare parkeerplaatsen waardoor de ver keersonveiligheid voor deze zeer kinderrijke woonwijk drastisch zal gaan stijgen. Voor de huiseigena ren aan de St. Servatiusweg zal dit zelfs betekenen dat er waardever mindering van hun woningen zal gaan plaatsvinden. Het aan- en uit zicht zal immers aanzienlijk veran deren. De mooie boog, te zien aan het begin van de straat, zal geheel uit balans gebracht worden. Dan spreken we nog niet eens van het speelveldje, dat gehalveerd zal worden, waar iedere middag kin deren aan het spelen zijn. Waar is dit voor nodig? Er is genoeg ruim te op het eigen terrein. Het GGZ heeft hier ook niet om gevraagd. De bewoners van de St. Servatius weg hebben hier al helemaal niet om gevraagd." De bewoners vragen zich af of de gemeente Venray een spelletje speelt. "Wat speelt hier nu echt? Verkwanselt de gemeente de rech ten van wijkbewoners, van men sen die in de wijk en de gemeente hebben geïnvesteerd? Wordt daar zo laconiek mee omgegaan? We hebben inmiddels met een groep bewoners een bezwaar ingediend bij de gemeente. Het is nu wach ten op hun reactie", zegt Reijn ders. Echtpaar Van Nisselroij-Camps heeft de primeur Het is nog geen gemeen goed geworden, maar sinds 1 juli 2006 kan er ook buiten het gemeentehuis getrouwd worden. Na de Rooyerie en de Evenaar is dansschool Janssen al de derde horecalocatie in Venrays centrum waar in het huwelijksbootje gestapt kan worden. Afgelopen vrijdag pre cies om twaalf uur begroette Pius van Loon, buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand, het trouwlustige stel Marij Camps en Paul van Nis- selroij. Onze verslaggever Jan Leijsten was erbij aanwezig. In een kort voorgesprek maakt Van Loon duidelijk het een 'ere- baan' te vinden. Die hij, mooi in het pak gestoken, ook wel eens in de gemeenten Bergen en Boxmeer vervuld. Bruid Marij is oud-leer linge van het imbo, de school lag destijds tegenover de Paterskerk, Het echtpaar Marij Camps en Paul van Nisselroij luistert naar de mooie woorden van Pius van Loon. waar Pius van Loon leraar levens beschouwelijke vorming was. Toen heette het nog gewoon gods dienstles. Zodoende had Van Loon in het gesprek vooraf voldoende stof om tot een mooie, assertieve en soms belerende toespraak te komen. Tijdens de tonen van Celi ne Dion's 'On this moment' kwam het statige bruidspaar, vergezeld door het kwartet bruidskinderen Femke, Sarah, Kim en Anouk, de 'trouwzaal' binnen met de getui gen Björn, Ron, Nicole en Koos. Zo'n veertig familieleden, onder wie de beide moeders led en Ria - de vaders Hans Camps en Has van Nisselroij keken van boven toe - zaten keurig in het gelid en vol bewondering te wachten. Het thema voor de huwelijksviering kon niet toepasselijker: dansend op weg. Van Loon wist de eerste ontmoeting van twee jaar geleden treffend te schetsen. Paul ging uit in de Uitmarkt waar Marij ook was. "Vind je het gek dat hun har ten sneller gingen kloppen." Een muisstil gehoor en een geboeid luisterend bijna-echtpaar hingen aan Pius, een gepassioneerd ver teller, lippen. Hij verhaalde over de 'rijkdom' van het samenwonen. "We kunnen oefenen of het lukt." En het bewust ook ten overstaan van de kerk te trouwen. Bruide gom Paul, in het dagelijks leven majoor bij de luchtmacht, hoorde het ongestoord aan. Zelfs een grapje over zijn beroep kon geen lach op zijn gezicht toveren. Ook niet toen Paul gecompli menteerd werd over de romanti sche wijze waarop hij Marij ten huwelijk vroeg. Pius van Loon stak zijn pastoraal verleden niet onder stoelen of banken. "We moeten zorgen dat het doorgeven van de traditie niet verwordt tot het doorgeven van as.Traditie is er om de vlam brandend te houden." Het paar vertelde ook over zichzelf. Marij: "Ik ben rustiger geworden. Hij is sociaal, meegaand, positief en... verrassend. Paul: "Marij is mooi, ook van binnen, lief en aar dig." En dan het grootste compli ment dat een man zijn vrouw kan geven. "Ik kom graag naar huis." Van Loon richtte zich tot de aan wezigen: "Is dat bij u ook zo?" Hij oogstte gelach. Om 21 minuten over twaalf volgde het jawoord en de kus. Van Loon las De Kringloop, een gedicht van Ricky Rieter voor. Andermaal Celine Dion, nu 'One moment in time', sloot deze bij zondere plechtigheid in 'trouw zaal' Janssen af. Daarna werden in de Engelse tuin voor het gemeen tehuis de foto's genomen. Voor Jeanne Janssen-Maas en haar per soneel de tijd om de zaal feestrijp te maken. De uitbaatster was de eerste trouwplechtigheid goed bevallen. "Het bruidspaar was niet content met de raadzaal en kwam met de vraag of ze hier konden trouwen. 'Uitstekend' was mijn antwoord, mits jullie het geregeld krijgen." En dat lukte. Het is Jeanne Janssen zelfs zo goed bevallen dat ze een aanvraag gaat doen voor een vaste trouwlocatie. "De entou rage is er en we hoeven er weinig 'poppenkast' voor te doen." Inder daad want tien minuten later staat alles weer klaar. Bij terugkomst kan de bruidstaart aangesneden worden. Het geeft weer een nieu we dimensie aan de dansschool die in het voorjaar van 2008 al 25 jaar op de hoek van de Stations weg gevestigd is. Ook Pius van Loon maakte er iets moois van. Hij verstond de kunst het persoonlijke met een kwinkslag of met diepte het paar een mooi leven te wensen. Waar mee hij ook dansschool Janssen een sfeervolle start gaf. Binnen een paar weken is er duidelijkheid over de toekomst van de ijsbaan in Venray. De stichting Winterfestival wil niet alleen een oplossing voor dit jaar. Er moet in de komen de weken tevens een garantie komen dat het Winterfestival jaarlijks - en dan zonder pro blemen - kan terugkeren. Nog nooit heeft de stichting er zoveel tijd en energie ingestoken als dit jaar. Talloze vergaderingen en bijeenkomsten hebben echter tot nu toe nog helemaal niets opge leverd. Dat beaamt ook Jan Zwart- hoed van de marktcommissie:"Er zijn nu alleen maar verliezers.' Ook de gemeente zit met de kwestie in de maag. "We willen niet ieder jaar opnieuw dezelfde strijd voeren", zegt bestuurslid Fun Sijbers. "Het is een enorme tijdverspilling en het probleem keert toch telkens weer terug." Het struikelblok is de markt- verordening. Daarin staat dat de weekmarkt maximaal vijf keer Wat gebeurt er als U niet adverteert per jaar verplaatst kan worden. De eerste maandag van 2007 heeft het Winterfestival al gebruikt om de vorige editie rond te krijgen. Na aftrek van carnaval en kermis blijven er nog twee maandagen over. Terwijl de ijsbaan er ruim vier weken ligt. Vanuit de politiek komen al signalen de marktverordening aan te passen zodat meer dan vijf verplaatsingen mogelijk zijn. De marktcommissie staat niet te springen. "Omdat maandag al een heel ongunstige dag is voor de markt", zegt woordvoerder Jan Zwarthoed. "We hebben dan naast carnaval en kermis nog te maken met extra feestdagen met Pasen en Pinksteren. Terwijl het juist van belang is continuïteit in de markt houden. De bezoekers zijn gewend aan een vaste dag en plaats. Verplaatsing kost al gauw vijftig procent omzet. Terwijl het toch onze broodwinning is." Toch wil de marktcommissie meedenken in een oplossing. "Dat hebben we altijd gedaan. Ook toen de weekmarkt verplaatst moest worden van de Grote Markt", aldus Zwarthoed. "Verplaatsing is mogelijk mits het goed geregeld wordt." De marktcommissie wijst erop dat het college van B en W is geweest die er in juni de stekker eruit trok. De stichting Winter festival heeft een bezwaarschrift ingediend tegen het collegebesluit om voor dit jaar geen vergunning af te geven. "We zijn er heel onge lukkig mee. Omdat het een een zijdig besluit is", zegt Sijbers. "Er is geen rekening gehouden met de economische belangen van de centrumondernemers, de horeca en de verenigingen. Er is alleen strikt gekeken naar de marktveror dening." Sijbers denkt dat de nade lige gevolgen van de verplaatsing van de markt kunnen meevallen. "Als we de nieuwe opstelling van de markt maar goed uitleggen aan het publiek." www.vandenmunckhof.nl 2500 euro voor Op 't Nipperke Het Fonds Ons Limburg, onder gebracht bij het Oranje Fonds, steunt vereniging wijkgebouw Op 't Nipperke in Venray met een bij drage van 2500 euro. Dit bedrag is bestemd voor het vervagen van de verouderde verwarmings ketel. Fonds Ons Limburg draagt zodoende bij om de exploitatie van het wijkgebouw dekkend te maken. SP beschuldigt gemeente van intimidatie De SP heeft een meldpunt geopend voor mensen in de bijstand. De partij zegt de laat ste tijd regelmatig klachten te hebben ontvangen van bij standaanvragers. "Ze krijgen onverwacht huisbezoek en ze worden geïntimideerd en onheus bejegend", zei Roland van Hal (SP) donderdag in de commissie Maatschappelijke Diensten. Mensen zouden onder druk de deur van de koelkast moeten openen. Daarbij worden vragen gesteld als: waarom doet u bood schappen bij Albert Heijn of waar om koopt u dure groenten van Hak? "Mensen vragen zich af wat ze fout hebben gedaan. Of ze een potentiële fraudeur zijn als ze een uitkering aanvragen. En is het nor maal dat 'vreemden' zomaar aan je spullen mogen zitten?", vroeg Van Hal zich af. Ook zou gezegd zijn tegen een bijstandscliënt dat hij moest bewijzen dat de auto, die voor de deur stond, niet van hem was. Medewerkers van de gemeente zouden het hele huis doorzoeken en kasten en lades openen. De huisraad wordt beke ken en opgeschreven. Volgens Van Hal durven de mensen niet tegen te sputteren omdat ze bang zijn de uitkering verliezen. "Ze durven daarom ook geen klacht in te die nen." Wethouder Emonts (PvdA) verklaarde dat onaangekondigd huisbezoek alleen voorkomt bij een verdenking van fraude. "Als de mensen weigeren iemand binnen te laten, dan heeft dat geen con sequentie voor de uitkering", ver zekerde Emonts. Het huisbezoek gebeurt door een bijstandsconsu lent en een preventiemedewerker van de sociale recherche. "En dan mogen er vragen worden gesteld die nogal persoonlijk zijn. Bijvoor beeld over het koopgedrag. Ik begrijp dat de mensen dit verve lend vinden en zich ervoor scha men. Maar privacy is een onvol doende argument. Het gaat om gemeenschapsgeld. Uitkeringsge rechtigden moeten bewijzen dat ze er recht op hebben. We moeten scherp toezien op misbruik maar we gaan hier fatsoenlijk mee om. Zonder huisbezoek is het lastiger te controleren", zei Emonts. Volgens de wethouder kan het niet zo zijn dat medewerkers van de gemeente of sociale recherche de deur van de koelkast openen. "Dit wordt altijd gevraagd en dan opent de bewoner zelf de deur. De medewerkers die op huisbezoek gaan, weten precies wat wel en niet kan. Ze moeten zich aan het protocol houden", aldus Emonts, die meldde dat de gemeente over een onafhankelijke klachtenfunc tionaris beschikt. "Daar kunnen gedupeerden altijd met hun klach ten terecht." Winterfestival blijft gemoederen bezighouden Het al dan niet doorgaan van het Winterfestival blijft de gemoederen bezighouden. Vorige week uitten Samenwer king en SP felle kritiek op de marktkooplui die een halssta- rige houding wordt verweten. Vanwege de weigering mee te werken aan twee extra ver plaatsingen van de weekmarkt rond de jaarwisseling. Deze uitspraken zijn bij de markt commissie helemaal verkeerd gevallen. "Ongenuanceerde kritiek. Ze praten als een kip zonder kop. Wij laten ons niet door het slijk halen", klinkt het verwijt. Rob Wagenaar, Roel Weijts en Jan Zwarthoed betreuren het nog steeds dat de ijsbaan er eind dit jaar niet kan komen. Ook twee maanden nadat B en W beslo ten geen vergunning af te geven, blijven de marktkooplui open staan voor een gesprek om het Winterfestival alsnog mogelijk te maken. Ze verwijten de poli tici van Samenwerking en SP kort zichtigheid. "Ze weten niet waar ze het over hebben. Politici die met dit soort verwijten komen, weten niet hoe het reilt en zeilt op de markt", zegt Rob Wagenaar. De marktcommissie vermoedt dat de politiek de marktkooplui de zwartepiet wil toegespelen. Zwarthoed zegt nog geen enkele negatieve reactie van het publiek te hebben ontvangen. "Nee, inte gendeel. De klanten steunen ons zelfs omdat ze weten hoe het wel zit." De onderhandelingen tus sen de stichting Winterfestival en de marktcommissie liepen spaak toen de gesprekken onvriendelij ker werden. Sef Raedts, die optrad namens de verenigingen, zou in het laatste gesprek dreigementen hebben geuit. "En we laten ons niet bedreigen. Door niemand", zegt Zwarthoed strijdlustig. Hij is er nog steeds van overtuigd dat de laatste twee, drie dwarsliggende marktverkopers over te halen zijn. "Ondanks dat iedere verplaatsing veel omzet kost." Zodat de ijsbaan van 7 december tot 6 januari weer het stralend middelpunt kan zijn van het Schouwburgplein in win tersfeer. Vorig jaar is er ook een oplosssing gekomen. Alle kramen die moesten wijken voor de ijs baan hebben een alternatieve plek gekregen."Dat is redelijk goed ver lopen", zegt Roel Weijts. "Enkele kramen stonden wel wat ongeluk kig. Bijvoorbeeld pal tegen de ijs baan aan. Die hebben veel hinder gehad van het lawaai en van jon geren die met ijshallen gooiden." Elianne Sweelssen (SP) liet vorige week weten dat veel marktkooplieden in de winterdag verstek laten gaan vanwege het slechte weer. "Dus zo dringend is het allemaal niet", meent het SP-raadslid. Volgens Zwarthoed betreft het vooral de textielhan delaren die hun waren nog in de ouderwetse kramen verkopen. Zij hebben het meeste hinder van regen en wind in tegenstel ling tot de marktkooplieden die over wagens beschikken. "Deze kramen zijn heel kwetsbaar. De mensen die wegblijven doen dat niet zomaar. Want ze lopen al hun inkomsten mis, en het is voor hen al geen vetpot. Veel verkopers zit ten op de rand van het bestaans minimum", weet Zwarthoed. Tineke Lamers (Samenwerking) vindt dat de gemeente strenger moet toezien op de markt die officieel van 12.00 tot 16.00 uur is geopend. Veel kramen zijn al ruim voor twaalf uur open en slui ten ook na vier uur. "Zo hebben ze toch mooi een paar extra ver koopdagen per jaar.Terwijl ze wel het Winterfestival dwarszitten", zei Lamers. De drie martkverko- pers bevestigen dat ze maandag ochtend inderdaad al ruim voor de opening met de verkoop star ten. "Maar we zijn geen winkel die om twaalf uur de deur kan open doen", roepen ze in koor. "Als we 's ochtends de kraam opbouwen en inruimen, en er komen klanten dan jagen we ze niet weg. We pro beren ze tussendoor toch te hel pen. Anders komen ze echt niet terug. Als dit niet meer mag, dan betekent dit de doodsteek voor de markt", zegt Jan Zwarthoed. Maar in de gemeentelijke marktveror dening staat dat de kramen tus sen 12.00 en 16.00 uur geopend mogen zijn. Volgens Zwarthoed is destijds met wethouder Jan Dries- sen afgesproken, dat de verkoop eerder mag starten. "Maar dit is nooit in de verordening opge nomen", aldus Zwarthoed die vorige week maandag nog door Bart van Dijk, bestuurslid van het Winterfestival, is benaderd voor een gesprek. "Zolang de ijsbaan er in Venray is, hebben we onze medewerking verleend. En ook nu zullen we meewerken. Want het zijn toch ook onze klanten die komen schaatsen." De marktcom missie wijst erop dat een goed draaiende weekmarkt, goed is voor alle Venrayse ondernemers. "Want op maandag ziet het zwart van de mensen in Venray. Dat zie je op geen enkele andere dag van de week. Daar profiteren alle win keliers van", zegt Wagenaar. munckhof bv www.vandenmunckhof.nl Fietser met letsel De politie kreeg zaterdagoch tend rond 7 uur een melding van een aanrijding met letsel op de Raadhuistraat in Venray. De bestuurder die het ongeluk ver moedelijk veroorzaakte, ging er na de aanrijding te voet vandoor. Getuigen verklaarden dat de ver dachte met hoge snelheid over de Julianasingel reed en in de bocht naar rechts de controle over de auto verloor. De auto schoof naar links, waar hij een 17-jarig meisje uit Venray raakte. De bestuurder kwam met zijn auto tegen een lantaarnpaal tot stilstand en ging er daarna te voet vandoor. Het Forensisch Onderzoeksteam van de politie is ter plaatse geweest om onderzoek te doen naar de toedracht van het ongeval en de identiteit van de bestuurder. Het letsel van het 17-jarige meisje uit Venray bleek mee te vallen; ze heeft letsel aan haar enkel en voet. Getuigen van het ongeval kunnen zich melden, tel: 0900-8844. bezoek otize site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers whsjwhi Mooi Functioneel High-tech Comfortabel Donderdag 6 september 2007 - Pagina 5 een abonnement waard Gratis ruitreparatie vanaf WA+, klaar terwijl u wacht! Als u door steenslag een kleine beschadiging (sterretje) in uw autoruit heeft en u bent minimaal WA+ verzekerd dan kunt u dit geheel kosteloos laten repareren, geen eigen risico en geen aantasting van uw no-claim. Door een kleine ruitreparatie d.m.v. een harsinjectie wordt verder scheuren van het sterretje voorkomen, uw voorruit krijgt weer zijn oorspronkelijke sterkte (veiligheid) terug en de beschadiging wordt vrijwel onzichtbaar. RS Autoruitservice zorgt voor de afwikkeling met alle verzeke raars behalve Centraal Beheer, U hoeft dus niets te regelen, wel de groene kaart of polis meebrengen s.v.p. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reclamestand. Zaterdag 8 september in Venray Sportcentrum-zwembad De Sprank van 10.00 -17.00uur Kenteken in de autoruiten graveren 15,- per auto van den Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONEN anpak

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5