Clubtitels TC Venray Wouter van der Waerden derde op LK BRL-spektakel bij Champ Car GP Wanssum huldigt zwemmer John Wijers NK motorcross op De Peel Niets! Klinte de Rijck reservekampioen PEEL EN MAAS #1 Kantoorartikelen? PEEL EN MAAS Wat gebeurt er als U niet adverteert i.v# - -p f. r PEEL EN MAAS Donderdag 6 september 2007 - Pagina 25 V Triathlon Vereniging Venray TC Venray www.vandenmunckhof.nl Motorcrossers Regio Venray Nieuws uit Venray en omgeving leest U in I Paardensportvereniging Ysselsteyn Bij Tennisclub Venray zijn de afge lopen weken de clubkampioen schappen voor senioren en junioren gespeeld. In totaal was er een deelne mersveld van iets meer dan 130 spe lers en een kleine 190 inschrijvingen in de diverse onderdelen. Komende evenementen waarvoor men zich nu kan inschrijven zijn; Het Ouder-Kind toernooi op zaterdag 15 september en het Slottoernooi op zondag 30 september. In oktober starten het winterseizoen en de wintercompeti tie. Inschrijving voor winterlid staat ook open voor niet leden van TCV Alle informatie en voorwaarden over het komende winterseizoen staat op www.tcvenray.nl. Uitslagen finales: Je 10 Luuk Koenen-Ruben v.d. Waer- den 6-1 6-2. Jd 10 Ruben Ritman/Max Looman- Wouter Mulder/Ruben v.d. Waerden 7-6 3-6 6-3. Je 12 Mark Geurts-Bram Mulder 6-0 6-1. Me 12 Rosa de Weert-Ciska Peeters 6- 2 6-4. Md 14 Rosa de Weert/Tom Kessels- Michelle Ritman/Mark Geurts 6-2 6-4. Je 14 Tom Kessels-Corneil Schaminée 6-0 6-3. Md 14 Dorien v.d. Baan/Rosa de Wëert- Julia v.d. Heijden/Shaan Walia 6-3 6-3. Me 17 Sylvie Elise Schaminée-Emmy Vullings 6-2 6-1. He 3 Elroy Jansen-Paul Geurts 6-0 4-6 6-4. Hd 5 Paul Geurts/Floris Boers-Bernd Rottgering/Bjorn van Rijn 7-5 3-6 6-4. Md 5 Björn van Rijn/ Ingrid Steenbak- kers-Ruud Vermeer/Monique v.d. Hoff 6-1 7-6. He 7 Wilko van Kampen-Patrick Poels 6-1 7-5. Dd 7 Monique v.d. Waerden/Nicole Jeurissen-Karin van Heugten/Vivienne Mulder 6-4 7-5. Md 7 Roos Bockholts/Andre Maessen- Nicole Jeurissen/Jan Reintjes 6-1 6-0. He 8 Roel van Mil-Lars Velthuizen 6-3 6-3. Hd 8 Leo Verhaegh/Willy van Bakel- Henk v.d. Heuvel/ Lambert van Mil 7-6 6-3. Dd 8 Esther Luis/Franic Verkuijlen- Radjei Koebeer/Wilja Brokking 5-7 6-2 6-4. Md 8 Esther Luis/Jan Willem van Rens- Sanne Erps/ Chris Sysock 6-1 6-2. - -K": In Stein is de finale van de Limburg se Kampioenschappen minitennis gehouden. In het voorjaar zijn op ver schillende tennisparken in Limburg de voorrondes gehouden. Lars Mulder en Wouter van der Waerden (beiden zes jaar oud en pas sinds dit jaar lid van TC Venray) mochten aan deze finalewedstrijden deelnemen. Zij moesten drie partijen spelen. Mulder gaf zich niet zo maar gewon nen, maar helaas was het niet vol doende om door te mogen naar de volgende dag. Door de winstpartijen van Van der Waerden wist hij zich te plaatsen. Na opnieuw drie partijen werd Van der Waerden uiteindelijk derde op de Limburgse kampioenschappen mini 2007 in zijn leeftijdsklasse. De eerste Champ Car Grand Prix op TT Circuit Assen heeft in de Benelux Racing League twee spannende en spectaculaire races opgeleverd. Meer dan 60.000 toe schouwers waren getuige van het spektakel. In de eerste BRL-V6- race streden vier rijders voortdu rend om de zege waarbij Donny Crevels een dikverdiende over winning voor zich opeiste. Race twee kende een spectaculair begin waarna Donald Molenaar naar de zege reed. Nu was er echter volop strijd om de plaatsen twee tot vijf. In de BRL Light-klasse ging de winst in de eerste race naar de pas 16-jarige Joey Hanssen uit Horst terwijl race twee ten prooi viel aan de snelste dame in het veld: Gaby Uljee die uitkomt voor het Venrayse team van Active Per soneelsdiensten. Net als de kwalificatie werd ook de eerste race van de Benelux Racing League onder natte omstandigheden verreden. Er ontspon zich een strijd waarbij het regelmatig stuivertje wis selen werd. Uiteindelijk trok Donny Crevels aan het langste eind, pakte de kop om deze tot het vallen van de vlag niet meer af te staan. Leider in de tussenstand van het kampioenschap Sandor Van Es deed met zijn tweede plaats goede zaken. De tweede race kende na een spectaculaire start een enerverend verloop. In de eerste bocht werd pole- sitter Crevels geraakt en schoot door tegen Van Es en een snel vertrokken Barry Maessen uit Ysselsteyn. Daar van profiteerden Donald Molenaar en Jacky van der Ende van het Ven rayse Linder team, die als zevende en achtste gestart, na ÈÈn ronde als kop lopers doorkwamen. Molenaar was echter beduidend sneller en liep per ronde verder uit om onbedreigd naar de zege te rijden. Jacky van der Ende werd na een felle strijd fraai tweede. In de onder regenachtige omstan digheden verreden eerste race, bleken de BRL Light-autols goed met hun grotere broers mee te kunnen komen. Bij de start pakte Michel Schaap de verrassende poleman Joey Hanssen. Na een paar ronden heroverde het net 16-jarige talent uit Horst onder de moeilijke omstandigheden toch weer de kop. Vanaf een tegenvallende zesde kwalificatiepositie rukte de leider in de tussenstand van de titel strijd Henry Zumbrink snel op om in de laatste ronde zelfs nog de leidende Hanssen te bedreigen. Uiteindelijk bleef Zumbrink steken op 0,6 secon den. De derde positie ging naar Gaby Uljee van het Venrayse Active perso neelsdiensten-team De tweede race in de BRL Light leek een prooi te worden van Zum brink. Na een spin van de als tweede rondgaande Schaap leek de leider in het kampioenschap onbedreigd naar de zege te rijden. Een paar ron den voor het einde brak bij de leider echter de wielophanging en moest hij opgeven. Daarmee kreeg Uljee de leiding in de schoot geworpen om deze tot de finish ook niet meer af te staan. Schaap werd ondanks zijn spin toch nog als tweede afgevlagd terwijl RenÈ Zwikker de laatste podiumposi tie voor zich opeiste. De winnaar van race ÈÈn, Hanssen leek in de eerste ronden ook weer om de podiumpo sities mee te kunnen strijden maar een kleine aanraking van een BRL-V6 leverde voor het jonge talent een uit- valbeurt op. Uitslagen BRL-V6 kampioenschap, Champ Car Grand Prix Assen, TT Cir cuit Assen: le race 1Donny Crevels, 11 ronden; 2. San- dor van Es, op 2.409; 3. Junior Strous, op 2.801; 4. Mare Goossens, op 3.037; 5. Jaap van Lagen, op 5.3516. Nelson van der Pol, op 10.554. 2e race 1. Donald Molenaar, 14 ronden; 2. Jacky van der Ende, op 22.845; 3. Donny Crevels, op 29.677; 4. Christi- aan Frankenhout, op 30.035; 5. Dick Freebird.op 30.622; 6. Ferdinand Kool, op 31.264. Stand BRL-V6 na tien races: l.Van Es 173; 2. Molenaar 144; 3. Crevels 138; 4. Van der Ende 131; 5. Van der Pol 90; 6. Schryvers 73; 7. Van Dongen 66; 8. Frankenhout 54; 9. Bouwhuis 52; 10. Freebird 46. Uitslagen BRL Light kampioen schap, Champ Car Grand Prix Assen, TT Circuit Assen: le race 1 .Joey Hanssen, 11 ronden; 2Henry Zumbrink, op 0,686; 3. Gaby Uljee, op 14.434; 4. Michel Schaap, op 15.923; 5. RenÈ Zwikker, op 16.067; 6. Jochen Habets, op 22.566. 2e race 1. Gaby Uljee, 14 ronden; 2. Michel Schaap, op 6.347; 3. RenÈ Zwikker, op 10.220; 4. Eric van den Munckhof, op 1 ronde; 5. LloydTjon, op 1 ronde; 6. Theo Stor.op 1 ronde. Stand BRL Light na tien races: 1.Zumbrink 183; 2. Uljee 127;3.Van Kalmthout 112; 4. Schaap 102;5.Koop 77; 6. Zwikker 74; 7. Hartveldt 73; 8. Hanssen 67; 9. Habets 58; lO.Tjon 58; John Wijers heeft goed gepresteerd op de World Transplant Games in Bang kok (zie elders op deze pagina). De laatste wedstrijd van het Midden Lim burgs avondcircuit in Buggenum is gehouden. Marcel Meulendijks werd hier negende op de tien kilometer, in het klassement van het circuit is hij als vijfde geëindigd. Bart Schilders en Hans Pouls hebben zaterdag deelgenomen aan de triathlon in Eindhoven. Jo Klerken hield het wat dichter bij huis, hij ging van start in de Boekend. Aanstaande zondag vinden de jaarlijkse clubkampioen schappen plaats bij de Kasteelse Bossen in Horst. Iedereen kan hieraan mee doen én iedereen kan winnen. Voor zowel leden als niet-leden wordt er een klassement opgemaakt en diegene die het dichtste bij zijn/haar, van te voren, opgegeven eindtijd finished wint. Ook zijn diverse combinaties mogelijk, wat betreft afstanden en onderdelen, tot maximaal 700 meter zwemmen, 20 kilo meter fietsen en vijf kilometer lopen.Aanvang is om 10.00 uur. Zondag clubkampioenschappen. Programma: 9-9 Clubkampioenschappen TV Venray. Uitslagen: Sprinttriathlon Eindhoven (500m.-24km.-5km.): 13) Bart Schilders: l:15:46u. 17) Hans Pouls: l:19:54u. Buggenum, 10 km.: 9) Marcel Meulendijks: 36:15min. HoRa Run Bike Run, Boekend (5-20-2,5km.): Jo Klerken: l:l6:54u. Nieuws doorgeven via e-mail twenray@hotmail.com of tel. (077)4674070. Informatie over TV Venray e-mail info@twenray.nl of tel. (0478)511545. Zie ook www.twenray.nl Op het park vanTCV zijn de kwartfi nales, halve finales en finales gespeeld van het mini en driekwarttennis. Uit slagen: Clubkampioen 2007 mini: 1) Peter van Beek. 2) Luuk v.d. Heyden. Clubkampioen 2007 driekwart: 1) Vince Verkuijlen. 2) Jelle Kerstjens. Winnaars verliezersronde mini: 1) Jas per van Rijn. 2) Jarno Lamers. Winnaars verliezersronde drie kwart: 1) Willem Schaeffers. 2) Pien van Goinga. Voor het eerst heeft OMC Oploo een jeugdwedstrijd op het Radiocir cuit gehouden. Even zag er naar uit dat de wedstrijd geen doorgang kon vinden wegens het ontbreken van een vergunning, maar gelukkig kreeg OMC Oploo het voor elkaar en alles op orde te krijgen en konden er 194 rijders hun wedstrijd rijden. De club had flink de handen uit de mouwen gestoken om alles op tijd klaar te krijgen, maar de baan lag er dan ook prima bij. Er werd fel gestreden in de manches voor een plaats op het podi um op een beker. Bij de 65 versnellin gen grote wielen sloot Jules Deenen de manches op een 12e en een 10e plek af om een 1 le plaats in het dag klassement voor zich veilig te mogen stellen. Bart Pijpers eiste een 11e en een 12e stek op en wist toch nog een 12e plaats in het algemene klasse ment op zijn naam te schrijven. Door de beide manches bij de 85 grote wie len als 16e man te doen afsluiten wist Bryan Kersten ook een 16e plek voor zich veilig te stellen. Bij de liefhebbers eindigde Ferdy Kersten op een 7e en een 14e plaats en wist nog net een 10e plaats in het dagklassement op zijn naam te schrijven, terwijl Koen Heidens als 17e en als 11e de streep passeerde wat hem deed belanden op een 14e plek. Ook nu lag het Radio circuit er prima bij, morgens was het zwaar bewolkt en even viel er een drup regen, maar later op de dag brak het zonnetje door en worden ook de temperaturen aangenaam. Voor deze wedstrijd hadden zich in totaal 187 rijders aangemeld die fel streden voor een beker en hun punten.Alles verliep volgens een strak tijdschema en de laatste rijder passeerde dan ook rond de klok van 17.15uur de eindstreep. OMC Oploo kon terug kijken op een zeer geslaagd cross weekend. Bij de MX 1 Inters wist Marc Josephs beslag te leggen op een 19e plek door de manches als 17e en op een 18e stek te doen afsluiten. Bij de MX 2 Senioren wist Bernie Kuenen een de 10e plek op zijn naam te schrijven nadat hij een prachtige 10e en 11e stek op zijn naam wist te schrijven en kwam de 11e plek in handen van broer Werner die op een 8e en een 15e plaats werd afgevlagd. Voor de tweede keer dit sei zoen werden er motorcrosswedstrij den gehouden op het circuit de Lage Paarden. Het circuit lag er perfect bij en ook de club, MCC Neerijnen, had alles in het werk gesteld om het iedereen naar de zin te maken. Het is dan ook jammer dat de opkomst van rijders aan de lage kant was, want om een wedstrijd te organiseren vraagt veel tijd en energie van de club. Alles verliep op rolletjes en het was prach tige weer, het was nog aangenaam vertoeven in het zonnetje. Met een 4e plaats in het dagklassement viel Maar ten van der Aa net buiten de bekers en ook in de manches reed hij sterk door als 4e en 5e man de eindstreep te passeren. Bij de MX 2 Inters eindig de Emile Cox in de le manche op een 3e plek en in de 2e manche moest hij wegens problemen de strijd opgeven. Een 13e plaats bij de MX 3 junioren werd veilig gesteld door Han de Lange door beslag te leggen op een 11e en een 13e plek. Komende zaterdag is er een jeugdwedstrijd in Venray en zon dag zijn er nationale wedstrijden in Venray en Stein. Sportnieuws -info Wanssum haalde dorpsgenoot John Wijers maandagavond feestelijk in. Zwemmer en nierpatiënt Wijers, die op World Transplant Games in Thailand vijf gouden en een zilve ren medaille wist te winnen en drie wereldrecords verpulverde, werd tijdens een door de dorpsraad opge zette feestelijke bijeenkomst in Par tycentrum De Zandhoek in Wanssum in het zonnetje gezet. De Zandhoek puilde uit voor de succesvolle zwem mer, die door het plaatselijke muziek korps tijdens zijn 'zegetocht' door het dorp werd begeleid. dag maken zij hun rondjes op circuit De Peel. Nu gaat het er 'echt' om. De plaatselijke rijders Roel Hendrikx en Jack Maessen zullen alles in het werk stellen om de overige rijders voor te blijven. Maar de oud zijspan coureur Jack Maessen geeft vele nog crossles op zaterdag.Alle rijders zullen op deze zaterdag extra gemotiveerd zijn. Want winnen op het circuit waar daags daarna de NK wordt verreden geeft toch meer glans aan een overwinning. Op beide dagen vangen de trainingen aan om 9.30 uur. Vanaf 11.30 uur zul len de eerste wedstrijden van start gaan. Circuit De Peel is gelegen aan de N277 ter hoogte van de basis Groep Geleidewapens De Peel. Circuit De Peel staat in het weekeinde van 8 en 9 septem ber weer garant voor spannende motorcrosswedstrijden. Naast de wedstrijden staat ook de spanning van de toekomst van het alom bekende circuit hoop op het programma. Al meer dan twintig jaar komen uit vele landen motorcrossers naar Venray om op De Peel jaarlijks enkele weekenden motorsport te bedrijven. Een sluiting zou een grote aderlating voor motorcross Nederland betekenen. Het bestuur van MCC Ven ray hoopt dan ook dat de bestuurder die bij dit alles betrokken zijn alles in het werk zullen stellen om te voorko men dat Venray zonder circuit komt te zitten. Zondag strijden de coureurs uit de klasse MX 1 Inters voor punten voor het NK. Jarno Verhorevoort uit Helmond is leider in het kampioen schap gevolgd door Heikki van den Berg uit Oosterhout en Jimmy Kaal uit Groesbeek. Wellicht dan GP rijder Willam Saris uit Bakel ook in Venray aan de start zal verschijnen, naast zijn dorpsgenoot Ralph Sigmans. Wie uit eindelijk gaat winnen in deze klasse in onvoorspelbaar. Vele rijders zijn aan elkaar gewaagd en vorm van de dag is dan meestal beslissend. Naast de MX1 Inters komen ook de MX 3 Inters naar "De Peel". Wel niet voor NK punten maar wel voor veel sportieve strijd onderling. Maarten van der Aa uit Oirlo zal zeer zeker proberen aan te tonen voor zijn lokale sponsoren bij de top te horen in deze klasse. Maarten heeft deelname en sportiviteit heel hoog in het vaandel staan, maar wil hier langs ook gewoon weg goed presteren Naast de 2 Inter klasse komen de MX 1, MX 2, MX 3 senioren en de MX 3 Nationale klasse aan de start in Ven ray. In deze klasse natuurlijk vele rij ders uit de regio Venray en omgeving Mark v.d. Ven uit Ysselsteyn zal zeker proberen om een beker in eigen huis te houden. Alle vier de klasse kunnen in Venray punten verdienen voor het Kampioenschap. Dus het gashandel zal ver open gezet worden in Venray Zaterdag vooraf een het NK maakt de jeugd haar opwachting in Venray. Alle klasse van 50cc mini tot de veteranen klasse komen vanaf 12.00 uur aan de start. In alle klasse zijn punten te ver dienen voor het kampioenschap. Dus strijd is er voor elke plaats!. Boven dien staan ook de liefhebbers aan de start in Venray. Op een normale zater- Amazone Klinte de Rijck van PC Nobel uit Oostrum is reservekampi oen geworden tijdens de Nederlandse kampioenschappen in Ermelo. Ze behaalde met haar pony Omira 202 en 203 punten in de klasse DE-M2. In Gorssel is een SGW-wedstrijd gehouden. Kim Egelmeers werd hier vierde met haar paard Lady Chelsea in de klasse L

Peel en Maas | 2007 | | pagina 25