Gemeente Ven ray Groot asfaltonderhoud Collectes Infoblad centrumbewoners vernieuwd Openbare bekendmakingen Deze week Evenementen Lege petfles levert 50 euro op Trouwen in Venray PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Deze week is de vernieuwde nieuwsbrief van het Wijkplatform Venray Centrum verschenen. Een initiatief dat de gemeente graag ondersteunt. Het wijkplatform is immers als vertegenwoordiger van inwoners van het centrum de officiële gesprekspartner voor de gemeente. Zo is het Wijkplatform Venray Centrum een van de partners van de gemeente in het gebiedspanel. Het gebiedspanel maakt onderdeel uit van het gebiedsgericht werken in de gemeente Venray, waarbij de gemeente structureel samenwerkt met part ners als Wonen Venray, de wijk- of dorpsraad, Synthese en de politie. Het gaat dan met name om producten en/of diensten die het individuele belang overstijgen en waarvoor een gebiedsgerichte aanpak meerwaarde heeft. Het gebiedspanel heeft een vaste plek in de vernieuwde nieuwsbrief van het Wijkplatform Venray Centrum. In elke uitgave komt een van de partners uit gebreid aan het woord. Die partners zijn overigens ook regelmatig aanwezig in het informatiecentrum van het wijkplatform, elke maandag en vrijdag van 14.00 tot 15.30 uur in de Openbare Bibliotheek Venray. Verkeerszaken Evenementenvergunning Straatnaamgeving Bouwplannen Uitwegvergunning Wet milieubeheer Aanvragen en afhalen van reisdocumenten op afspraak kan nu ook op woensdagmiddag; bel voor een afspraak met de afdeling Publieksdiensten Ontheffing stookverbod Donderdag 6 september 2007 - Pagina 20 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 36 De gemeente voert deze week op diverse plaatsen onderhoud uit aan de asfaltwegen. Het zijn allemaal kortlopende werkzaamheden waarvoor de straten nooit langer dan een dag zijn afgesloten. Indien noodzakelijk worden ter plaatse omleidingen aangegeven. In Ysselsteyn krijgt de Peter Janssen- weg tussen de Heidsepeelweg en de Kerkweg een nieuwe deklaag. Bovendien worden de parkeerplaat sen ter hoogte van Landbouw belang aangepast. Ook de openbare verlichting wordt aangepast. De Pionierstraat krijgt een nieuwe asfaltdeklaag en de klinkerverhar ding wordt herstraat. Het Peelken wordt over de eerste 200 meter van een asfaltverharding voorzien. Buitengebied Een aantal wegen in het buiten gebied krijgt, na reparatie van diverse slechte plekken in het asfalt, een slijtlaag. Het gaat om de Drabbelsweg, Bremmenkamp, Rieversweg, Meterikseweg, Daland en Teeuwenhofweg. Castenray en Oostrum In Castenray wordt gewerkt op de Lollebeekweg. Het asfalt wordt gerepareerd en van een slijtlaag voorzien. In de Matthiasstraat komt voor de school een verhoogd plateau. Deze straat krijgt tevens, evenals de Campagnestraat, een nieuwe slijtlaag. In Oostrum wordt een deel van het Buskensven van een asfaltverharding voorzien. Venray Ook in Venray komt een aantal wegen aan de beurt. Het fietspad Kiosk vanaf het winkelcentrum richting Mambostraat krijgt een nieuwe asfaltdeklaag. Het fietspad Parkweg krijgt na asfaltreparatie een nieuwe slijtlaag. De parallelweg aan de Westsingel tussen de nieuwe rotonde Langstraat en huisnummer Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van Verkeersmaatregelen Besluiten - Pettenmakerstraat - Gedeeltelijke afsluiting ter hoogte van de Langstraat m.u.v. voetgangers en (brom)fietsers. U kunt de desbetreffende stukken van 7 september 2007 t/m 18 oktober 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Verleend (art. 2.2.2 APV) De burgemeester van Venray heeft vergunning verleend voor het houden van het - openluchtevenement aan de Kruisstraat - ter hoogte van Café 't Podium op zaterdag 15 september 2007. Aan genoemde vergunning zijn voorschriften verbonden om de overlast voor de omgeving zoveel als mogelijk te beperken. U kunt de vergunning en de bijbehorende stukken zes weken inzien. Wanneer u belangheb bende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van bekendmaking - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Verkeerszaken. Vastgesteld Burgemeester en Wethouders hebben besloten de onderstaande straatnaam vast te stellen: - Beckershof te Leunen - voor het inbreidingsplan Graanhuizen van 11 woningen nabij de Van Beriostraat. U kunt de desbetreffende stukken van 7 september tot en met 19 oktober 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u binnen zes weken na deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indie nen van een bezwaarschrift zie onder Verkeerszaken. Aangevraagd Bouwvergunningen - De Hulst 22 - het bouwen van een chalet (nr. ba070415) - Hofstraat 6 - veranderen van de winkel (nr. ba070416) - Grootdorp 56 - bouwen van een carport (nr. ba070417) - Oostsingel 44 - veranderen van de woning (nr. ba070418) - Van Beriostraat 1 - het veranderen van de gevel (nr. ba070419). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Uniforme openbare voorbereidingsprocedure (UOV) Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voorbereidingsprocedure, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding - Spurkterweg 81 - tijdelijk plaatsen van units (nr. ba070200) - De Horik 5 - plaatsen van een dakkapel (nr. ba070317) - Grootdorp 56 - bouwen van een carport (nr. ba070417). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 7 september 2007 t/m 18 oktober 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzage termijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelin ge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Tegen het definitieve besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijker wijs niet in staat bent geweest. Procedure vrijstelling art. 15 Wro en/of art. 50 lid 4, Woningwet Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen voor: - Raadhuisstraat 13 - vergroten kantoorruimte (nr. ba070365). U kunt de betreffende stukken van 7 september 2007 t/m 25 oktober 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzage termijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Vrijstellingen en bouwvergunningen zonder UOV - Wethouder Reintjesstraat 17 - bouwen van een carport (nr. ba070411, verzenddatum 30/08) - Wester Thienweg 5 - bouwen van een carport (nr. ba070413, verzenddatum 30/08) - Ranonkel 25 - bouwen van een duivenhok (nr. ba070412, verzenddatum 30/08) - zijstraat van de Van Beriostraat - plaatsen van een projectbord (nr. ba070301, verzenddatum 29/08) - Grotestraat 26-28 - veranderen van gevel reclame/zijgevel (nr. ba070393, verzenddatum 30/08) - Schoolstraat 10 - vernieuwen van lichtreclame (nr. ba070382, verzenddatum 30/08) - Keizersveld 21a - gewijzigd uitvoeren van verleende bouwvergunning ba030020 (bouwen bedrijfsruimte en kantoor) (nr. ba070333, verzenddatum 30/08). Sloopvergunningen - Oostsingel 36 - slopen van de woning (nr. slp070048, verzenddatum 29/08) - Buitenweg 3 - slopen van een bijgebouw (nr. sp070070, verzenddatum 29/08) - Zeilbergseweg 11 - slopen van twee varkensstallen (nr. slp070058, verzenddatum 30/08). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Verkeerszaken. Vrijstellingen en bouwvergunningen met UOV - Bershof 4 - bouwen van een terrasoverkapping (nr. ba070315), verzenddatum 29/08) - Langeweg ÏOO - bouwen van een garage/berging en carport (nr. ba070321), verzenddatum 30/08) - Vloetweg 14 t/m 22 (even) en 19 t/m 25 (oneven) - bouwen van drie huur- en zes koopwoningen (nr. ba070356), verzenddatum 30/08). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. Besluiten - Stationsweg 197 te Oostrum verlening uitwegvergunning. U kunt de desbetreffende stukken van 7 september 2007 tot en met 18 oktober 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Verkeerszaken. Ontwerpbesluit Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Volen 7 en 9 te Heide - een revisievergunning te verlenen aan J. Michels, Volen 7 te Heide voor een varkensvermeerderings-, vleesvarkens-, akkerbouw- en boomteeltbedrijf. Aan de vergunning worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te 8 sept. - Dag van het Wijkplatform, Kiosk 8 t/m 11 sept. - Kermis, Oostrum 9 sept. - Rayonkampioenschappen veldschieten, bossen Paardekopweg Ysselsteyn t/m 8 sept. - Stichting KWF Kankerbestrijding 9 t/m 15 sept. - Stichting Prinses Beatrix Fonds Verleend Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden; voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Brienshoekweg 3 te Leunen - verleend aan dhr. R.H.E.M. Hendrix - Blakterweg 1 te Oirlo - verleend aan Maatschap Camps-Jacobs. voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbedrijven en boom- en rozenkwekerijen op de locatie: - Scheiweg 25 te Leunen - verleend aan dhr. MJ.G. van Kempen. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 7 september 2007 t/m 18 oktober 2007 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. 6 september 2007 Burgemeester en Wethouders van Venray Op maandagochtend is de publieks hal van het gemeentehuis gesloten. Deze ruimte, inclusief een meer pri vacy biedende ruime spreekkamer, staat dan volledig ter beschikking voor het sluiten van huwelijken. De bruidsparen zijn over het algemeen redelijk tevreden over deze gratis voorziening. Eigen locatie Voor stellen die veel gasten uitnodi- 12 wordt voorzien van een nieuwe asfaltdeklaag. De Hoenderstraat tus sen Westsingel en Gemmadal wordt na diverse asfaltreparaties van een nieuwe slijtlaag voorzien. De Kemp- weg tussen de Weg in den Berg en de Hardeweg krijgt een nieuwe slijt laag. De Hiept wordt voorzien van een dubbele slijtlaag. Aanneming- bedrijf Heijmans uit Eindhoven tekent voor de werkzaamheden, die vóór 1 oktober zijn afgerond. het gemeentehuis in Venray. voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 7 september 2007 t/m 18 oktober 2007 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tij dig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluit Burgemeester en Wethouders hebben besloten voorde inrichting gelegen aan: - Puttenweg 110 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan J.H.G. van der Staak, Puttenweg 110 te Ysselsteyn vooreen opfokkippen- en melkrundveehouderij. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 7 september 2007 t/m 18 oktober 2007 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van dinsdag 4 september gevallen op lotnummer 2006389 bij VIP Ysselsteyn (COOP) De bon kan worden ingewisseld bij deze COOP. Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het ge meentehuis. U krijgt de loten als u lege petflessen of lege drankblikjes inlevert bij de VIP-terminals. Elke week wordt een levensmiddelenbon van 50 euro verloot en eenmaal per maand 1 minuut gratis winkelen. Elke maandagmorgen kunnen stellen gratis trouwen in Venray. Deze voorziening is bestemd voor iedereen die zich een huwelijk financieel moeilijk kan veroorloven. Of die het als een puur formele stap ziet waarbij, buiten de getuigen, geen of weinig gasten worden uitgenodigd. gen en meer uitstraling aan hun huwelijk willen geven, staat de raadszaal ter beschikking. Een huwelijk in de raadszaal kost 267,70 (inclusief de kosten voor een trouwambtenaar). Een huwe lijk op een eigen locatie buiten het gemeentehuis kost 201,- (inclusief de kosten voor een trouwambte naar). Het nieuwe beleid, waarbij stellen sinds 1 januari 2006 een eigen trouwlocatie kunnen uitkiezen, is succesvol. Steeds meer paren kiezen voor een huwelijk buiten het gemeentehuis. Veel gekozen locaties zijn het Theehuis, De Witte Hoeve, de Rooijerie en een feesttent in de eigen achtertuin. Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 20