VZO fietstocht een succes Wijkhoofd Kankerbestrijding 3900 euro voor KiKa Loopbaanadvies vanuit voormalige bakkerij groeien Droom van het Drie keer goud voor John Wijers Henk de Klein succesvol oeigoed Eva nieuwe naam Moedercentrum PEEL EN MAAS Donderdag 30 augustus 2007 - Pagina 9 De jaarlijkse VZO fiets puz- zeltocht was afgelopen zondag een groot succes. Met de zon op het bolletje en de wind in de rug waren het ideale omstandigheden om te fietsen. Er hebben bijna 250 mensen deelgenomen aan de fiets puzzeltocht: in Ysselsteyn stapten 114 mensen op de fiets, in Leu nen 106 mensen en in Merselo 25 mensen. De tocht begon met een bezoekje richting Ysselsteyn waar de tentoonstelling van Stich ting Historie Ysselsteyn plaats vond. Deze werd dan ook druk bezocht. Van hieruit ging de tocht door de bossen en over mooie paadjes naar de Meterik. Bij rust plaats Paardenmelkerij 't Vöske in Meterik kregen de fietsers koffie en vlaai. Verder konden de deel nemers kijken bij demonstraties van het paardenmelken en kre gen ze een uitleg over wat er van de paardenmelk gemaakt werd. Na de rustplaats kon men een langere of kortere route richting huiswaarts kiezen. Onderweg en bij de rustplaats werd veel gepuz zeld. De moeilijkheidsgraad lag dit jaar een stuk hoger: er werd onderling druk gespeculeerd over wat de antwoorden konden zijn. 's Avonds bij het beoordelen van de ingevulde formulieren bleek dat één echtpaar alles goed had. Dit waren de heer en mevrouw Van Vegchel uit Leunen. Zij kregen de hoofdprijs: een huifkartocht. De troostprijs ging dit jaar naar Netje van Well uit Ysselsteyn, een trou we fietser van de VZO fiets puz zeltocht. Zij mocht een tegoedbon 'goed voor een Limburgse vlaai'. De fiets puzzeltocht werd door de horecagroep van de Vereniging van Zelfstandige Ondernemers Heide, Leunen, Merselo, Veulen, Vredepeel en Ysselsteyn georgani seerd. De opbrengst van 500 euro gaat naar Marjo Jenniskens en haar project in Nepal waar zij werkt in een tehuis voor de opvang, verzor ging en onderwijs van straatkinde ren. Kijk voor foto's van de fiets puzzeltocht en de juiste antwoor den op de puzzelvragen op www. vzoysselsteyn.nl. Passiflora Hoveniers Venray 06 - 20 43 99 57 www.passiflorahoveniers.nl Het was zondag gezellig in het Moedercentrum tijdens de viering van het eenjarige bestaan van het centrum. Veel mensen die ook een jaar gele den de opening meemaakten, waren ook nu van de partij. Maar er liepen ook veel nieuwe mensen rond die een kijkje kwa men nemen of die nieuwsgierig waren naar het programma voor het komende seizoen. De bezoekers konden onder meer genieten van de fraaie tuin, levendige muziek en lekker hapjes en drankjes. Rond 15-30 uur werd de nieuwe naam bekendgemaakt: Eva (Elke Vrouw Anders). Vervol gens werd naast de voordeur het naambord onthuld. Er waren drie mensen die in de prijsvraag deze naam voorspeld hadden. Uit die drie trok een kleine Eva de win nares. Deze mag komend seizoen een gratis cursus of workshop naar keuze gaan volgen. De nieuwbouw in Venray vormt een uitdaging voor KWF Kanker bestrijding. Tijdens de jaarlijkse collecte in de eerste week van september gaat een groot aantal vrijwilligers langs de deuren om geld op te halen ten behoeve van het onderzoek naar de oorzaken en de genezing van Kanker. Ook verzorgt KWF Kankerbestrijding voorlichting over kanker en wor den patiëntenverenigingen onder steunt. Dit jaar is de collecte van maandag 3 tot en met zaterdag 8 september. Medio augustus heeft Lies Stocks-Steijvers aan Dilian Jan sen, als het eerste wijkhoofd van de wijk de Brabander, het mate riaal voor de collecte 2007 over handigd. Jansen heeft inmiddels zes medewijkbewoners bereid gevonden om te collecteren. Het bestuur van de afdeling Venray is blij met de nieuwe wijkhoofd en collectanten in de Brabander te meer omdat in andere delen van Venray steeds meer collectanten, na vele jaren van inzet, vanwege hun hoge leeftijd moeten afha ken. Dit uitvallen van collectanten wordt deels opgevangen door een verhoogde inzet van anderen maar desondanks heeft de afdeling Ven ray dringend behoefte aan nieuwe collectanten. Voor inlichtingen en aanmelding kan men contact opnemen met mevrouw Stoks- Steijvers via tel. (0478)586659) of met de heer M. van Dijk via tel. (0478)550395). Aostrum-Eastrum-Aostrum geslaagd De fietsactie van Oostrumse fietsers en hun begeleiders van en naar het Oostrumse Friesland is geslaagd. Op vrij dagmorgen vertrokken in alle vroegte acht fietsers en twee begeleiders vanuit Oostrum voor een fietstocht van onge veer 270 kilometer naar het Friese plaatsje Oostrum. Dit was echter pas de helft van de totale af te leggen afstand, omdat er op zondagmorgen ook nog teruggefietst zou gaan worden naar Oostrum Limburg. Dit alles om een mooi bedrag bij elkaar te fietsen voor het goede doel, name lijk de stichting KiKa (Kinderen Kankervrij). Na een tocht van 277 kilometer en drie ontzettende hoosbuien kwamen de fietsers aan in het noordelijkste Oostrum. Onthaald door een flink deel van de in totaal tweehonderd mensen tellende bevolking, werden zij naast een prachtige bijdrage voor KiKa ook nog getrakteerd op een goede maaltijd. Zaterdag was er een rustdag ingepland en werden de benen nog even los gefietst op 'een rondje waddenzee' van zo'n 40 kilometer, waarna er 's mid dags een gezellige middag werd doorgebracht in café Friesland in Oostrum. Op zondagmorgen lie pen de wekkers alweer om 05.30 uur af, om na een goed ontbijt weer de fiets op te stappen! Het laatste en zeker niet minder zware gedeelte stond namelijk nog op de fietsers te wachten. Na een kleine routeaanpassing resteerde nog 262 kilometer richting het zuide lijke Oostrum, echter wel volledig wind in. De tocht verliep echter zeer voorspoedig en met een mentaal ruggensteuntje van enke le Aostrumse inwoners onderweg, telden de kilometers richting huis hard af. Om 18.10 uur reden de wielrenners de mooiste straat van de hele tocht binnen, name lijk de Mgr. Hanssenstraat in hun eigen Oostrum, waarna bij het Allemanscafe tal van mensen de renners op overweldigende wijze binnenhaalde. Al snel bleek dat de actie ook in Aostrum erg was gaan leven en dit resulteerde in een aantal zeer mooie schenkin gen. Op dit moment is er een fan tastisch bedrag binnengehaald (er zijn nog steeds een aantal toezeg gingen onderweg) maar de voor lopige tussenstand is 3900 euro voor KiKa. De renners, begelei ding en partners gaan op 5 okto ber aanstaande nog genieten van een diner in hotel Asteria en dan zal tevens de definitieve cheque aan de stichting KiKa overhandigd worden. Nard Kronenberg terug op oude nest De 4l-jarige Nard Kronen berg uit Overloon is eigenlijk een ervaringsdeskundige. Het traject dat hij momenteel uit zet als loopbaanadviseur heeft hij enige tijd geleden zelf ook doorlopen. Met een baan in het onderwijs was er toch de drang naar iets zelfstandigs. Dat werd Kronenberg colle ga's, een nieuw bedrijf op een voor Nard oude en vertrouwde locatie, de voormalige bakkerij 't Kroontje aan de Eindstraat in Venray, waar zijn ouders vroeger letterlijk voor brood op de plank zorgden. Twaalf jaar na sluiting van de bakke rij opent Nard daar volgende week zijn deuren. In die oude bakkerij heeft Nard ook het aanpakken en communi ceren met klanten geleerd. Mee helpen was meer regelmaat dan uitzondering. En in zijn schooltijd was het ook meehelpen met het Cursisten van Theaterschool T'extpierement van (P)uur Natuur geven op basis van improvisatie op zondag 2 september vanaf 14.00 uur een korte voorstelling in het bos van Vlakwater. Na de voorstelling worden de toeschou wers uitgedaagd om in korte spel- improvisaties te ervaren hoe men in de natuur een plek kan vinden! De speloefeningen vragen niets anders dan het plezier om, onder deskundige leiding van de drama- docent, te werken aan een korte presentatie. Kijk voor meer infor matie op www.textpierement. nl. Het is natuurlijk niet verplicht verkopen van broodjes met koe- tjesrepen en halve warme witte 'mikken' met fritessticks aan zijn medescholieren. "Het is heel bij zonder om in diezelfde ruimte iets nieuws te beginnen", stelt Nard. Na de lerarenopleiding heeft hij 10 jaar in het beroepsonderwijs gewerkt, waarna hij accountmana ger werd bij een grote educatieve uitgever. Met zijn werkervaring kwam hij toch weer terug in het beroepsonderwijs, nu als directeur van de afdeling ICT-opleidingen bij ROC de Leijgraaf. "Die afdeling staat nu en voor mij was het een moment om me eens te bezin nen op de toekomst. Ik wilde een functie die mij volledig op het lijf geschreven is en aansluit bij mijn specifieke competenties en erva ringen. Uit een talentenanalyse bleek dat coaching, training, advies geven, communicatie en loop baanbegeleiding steekwoorden waren die op mij van toepassing zijn. Dat heeft er toe geleid dat ik om mee te doen, kijken mag ook. Theatervoorstelling Droom van het groeien duurt, inclusief de eigen spelimprovisaties van de toeschouwers, ongeveer een uur. Iedereen kan deelnemen aan deze belevenis. Voor leden van (P)uur Natuur is deelname gratis. Aanmelden kan via www. demarke-puurnatuur.nl. Als er te weinig aanmeldingen zijn, gaat het niet door. Droom van het groeien vindt plaats in het bos van Vlak water dat grenst aan het Odapark. De Puur Natuur borden wijzen de weg naar deze belevenis. via Heidi Jansen uit Amersfoort particulier ben opgeleid tot loop baanadviseur. Tegelijkertijd heb ik de opleiding Oplossingsgericht coachen bij Fontys Hogeschool in Amsterdam gevolgd. Items die hij nu als zelfstandig ondernemer toepast op zijn klanten. "Een van mijn sterke kanten is uit te gaan van het positieve. Niet denken vanuit problemen maar vanuit oplossingen. Het verleden kun je nl. niet meer veranderen, de toekomst kun je wel beïnvloe den. Bij loopbaanbegeleiding is dat een eigenschap die zeer goed toegepast kan worden." Loopbaanbegeleiding of -advi sering komt steeds meer in beeld. "De tijd dat iemand een vak leerde en veertig jaar hetzelfde ging doen, is voorbij. Mensen staan steeds vaker, gewild of ongewild, op een kruispunt van keuzes. Daar pro beren wij gericht te helpen. Niet door zaken voor te kauwen, maar door te begeleiden en te coachen. De klant geeft uiteindelijk zelf de richting aan. Daarbij wordt gestart door enerzijds te kijken naar de capaciteiten en eigenschappen van de klant wat leidt tot een per soonsprofiel. Vervolgens stellen we de vraag wat de klant zelf wil. Hier staan we lang bij stil om er achter te komen welke drive ze hebben. Een groot misverstand is namelijk dat men er vanuit gaat dat datgene dat iemand kan ook hetgeen is wat iemand wil. Dat is niet per definitie zo. Slechts in een enkel geval maken we daar bij gebruik van testen maar het merendeel komt bovendrijven na een aantal gesprekken. Die gesprekken en specifieke werk vormen maken onze werkwijze uniek. Die exclusieve aandacht voor de klant is in de huidige hec tische tijd en maatschappij vrij uit zonderlijk en wordt era gewaar deerd", aldus Nard. Uit een door de cliënt zelf gevulde trechter van kernwoor den komen uiteindelijk een paar beroepen bovendrijven waarmee de klant zelf aan de slag gaat. "Wij laten hem of haar zelf ori ënterende bezoeken plannen en gesprekken voeren. Voor de klant de fase om er achter te komen of het daadwerkelijk dat is wat hij zoekt." Vervolgens kan Kronenberg collega's de klant nog helpen bij het opzetten en benutten van eigen bestaande netwerken, bij sollicitatiebrieven en -gesprek ken en bij het opstellen van een cv etc. Nard Kronenberg geeft aan dat een korte heroriëntatie, een loopbaanbegeleidingstraject een outplacementtraject, coaching en training tot het aanbod behoren, waarbij klanten niet per definitie het hele traject hoeven door te lopen. "Bepaalde facetten uit het proces zijn ook mogelijk." Daar naast wijst hij op het woord col lega's in de bedrijfsnaam. Nard is zelfstandig ondernemer maar kan bij bepaalde specifieke expertise gebruik maken van een netwerk aan collega's die elkaar ondersteu nen. Daarnaast vormt hij samen met enkele collega-loopbaanadvi seurs een stevig landelijk netwerk, dat werkt volgens de methodiek van Heidi Jansen. "Ik start in ieder geval met veel passie en energie aan deze klus. Wat dat betreft gun ik iedereen wat ik zelf heb erva ren door deze stap te zetten." Voor meer informatie of een vrijblijvend gesprek kunnen bedrijven, organisaties, instellin gen, maar ook zelfbewuste parti culieren, terecht bij Kronenberg collega's, Eindstraat 21 Venray, tel. 06-25040276 of via www.nard- kronenbera.nl John Wijers (20) uit Wans- sum heeft op de eerste dag van de World Transplant Games in Bangkok drie keer goud gewonnen, op de 100 meter vrije slag, de 400 meter vrije slag en de 50 meter vlinder. Hij zwom op de 400 meter ook nog eens een wereldrecord. Met het Nederlands estafette team pakte hij ook nog zilver op de 200 meter wisselslag. John Wijers komt deze week op nog meer afstanden in actie. John Wijers (20) uit Wanssum neemt van 25 augustus tot en met 2 september deel aan de World Transplant Games (WTG) in Bang kok. De WTG is een tweejaarlijks sportevenement waaraan mannen en vrouwen, jongens en meisjes uit de hele wereld kunnen deelne men. De belangrijkste voorwaarde om te mogen starten op de WTG is dat de deelnemer een trans plantatie heeft moeten ondergaan. John Wijers is al sinds zijn geboor te nierpatiënt en heeft inmiddels drie transplantaties ondergaan. De World Transplant Games vinden dit jaar plaats in Bangkok, Thai land. Voor John Wijers zijn dit na Nancy in Frankrijk en London in Canada de derde wereldspelen. In totaal zwemt hij zeven wedstrij den in twee dagen. De zwemmer uit Wanssum doet mee aan de 100, 200 en 400 meter vrije slag, de 50 meter vlinderslag, de 200 meter wisselslag en aan twee estafettes. Henk de Klein is winnaar gewor den van het persoonlijk kampioen schap van Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray. Aan de eind strijd hebben 31 actieve schut ters van de vereniging gestreden voor het persoonlijk kampioen schap. Na de pauze begonnen twaalf schutters aan de strijd op de kleinere blokjes, alwaar het uiteindelijk een strijd werd tus sen de twee buksmeesters Henk de Klein en Sjaak van Rliee. Deze strijd werd uiteindelijk gewonnen door De Klein. Een dubbel succes, aangezien hij in het voorjaar zich reeds tot de nieuwe koning van de schutterij mocht schieten. Het eindklassement: 1) Henk de Klein. 2) Sjaak van Rliee. 3) Peter Henssen. 4) Mary Stiphout-Graat. 5) Stefan van Lierop. 6) Bianca Krijnen-de Klein 7) Joop Lin- ders. 8) Patrick de Klein. 9) Mario Cornelissen. 10) Pierre Lenssen. 11) Bernie van Lierop en Lisette van Rliee-van den Broek. 13)Anne- mie Nooijen. 14) Toos Linders-Ver- haeg. 15) Ron Linders. 16) Ria de Klein-Peters. 17) Elize Ijszenga en Geert Hendriks. 19) Piet van Lier- ot>. 20) Hans van Rliee. 21f Paul de Klein en Natascha de Klein-Hen- drickx. 23) Huub Jacobs 24) Harry Puyn en Jo Lenssen. 26) Martien Lenssen en Math Wilm- sen. 28) Marian van Lierop-Rooy- ackers. 29) Giel Krijnen. 30) Resi Hendriks. 31) Alex Lamers. De familie Lenssen heeft in 1986 een beker in het leven geroe pen ter herinnering aan de ere voorzitter Piet Lenssen. Jaarlijks wordt er door de leden van de Venrayse schutterij gestreden om deze beker. Deze beker is wegge legd voor die schutter, die zich in een heel seizoen de beste schut ter heeft getoond tijdens diverse geselecteerde wedstrijden. Uitein delijk waren, voor aanvang van dit kampioenschap, nog elf schutters kansrijk voor de eindzege. Na een lange strijd wist Henk de Klein deze beker eveneens voor zich op te eisen, gevolgd door Sjaak van Rliee en Stefan van Lierop. Het eindklassement van de Piet Lenssen Memorialbeker: 1) Henk de Klein. 2) Sjaak van Rliee. 3) Ste fan van Lierop. 4) Bianca Krijnen- de Klein. 5) Toos Linders-Verhaeg. 6) Ron Linders. 7) Ria de Klein- Peters. Het meeste snoeiwerk is vakwerk. Kennis van de groeiwijze van de bomen en struiken is hiervoor van essentieel belang. Bel nu alvast voor een af spraak, want goed snoeiwerk is de basis voor een gezonde tuin. tuinontwerp tuinaanleg tuinonderhoud FEEST if AUGUSTUS BU HE MOEOCHCEXTRUM

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9