1 Indeling zaalvoetbal TV/Sportijn in onzekerheid over promotie Derde seizoen Biljartbond Horst-Venray .Q t PEEL EN MAAS Donderdag 30 augustus 2007 - Pagina 29 Werken op maandag vlot beter na overwinning eerste elftal A viSSSr Venrayse zaalvoetballers klaar voor sprong naar eredivisie Niels Hermsen: "Coach Paul Janssen heeft basis succes gelegd" v. - - Paspoort hoofdklasse LAKE VALLEY Paspoort eerste divisie D TV/SPORTIJN Onderhoudsploeg SV Venray: clubmensen door dik en dun "Ik ga nooit kijken naar een andere vereniging. Wij hebben alles over voor onze voetbalclub SV Venray." Jan Bonants ten voe ten uit. Samen met zijn kompa nen van SWs onderhoudsploeg is Jan ook op kermiswoensdag in touw op het ruime sportcomplex. Een uurtje kan er wel vanaf voor een gesprekje voor de 'voetbal krant'. Want het seizoen nadert met rasse schreden en er is nog veel te doen. Ofschoon de werkers de voet balschoenen al vele jaren niet meer hebben aan gehad, blijven het echte voetbaldieren. Jan Bonants begon als twaalfjarige bij de jeugd van Servaas. Tweeëntwintig jaar geleden startte hij als vrijwilliger bij de inmiddels over leden Jan van den Heuvel. "Een echte opleider. Hij was heel secuur. Hij leer de mij het vak wat hij iedere ochtend, vijf keer per week, ten dienst van SW uitoefende." Rinus Swinkels zit al in zijn 74e levensjaar maar is nog zeer kwiek. Hij is al negentien jaar een trouwe werkman voor zijn club.Als Oirlonaar van huis uit, trok hij zijn kicksen voor het eerst aan op het DIS-terrein. Hij haalde af en toe het eerste ('het was me teveel trainen') maar merendeels voetbalde hij in het tweede elftal. Iedereen die wel een met SV Venray in aanraking komt, kan niet langs hem heen: Bert Winkens. In 1932 stond in Helmond zijn wieg. "Ik ben een echte kattenmepper", lacht hij. Bert reikte als voetballer hoog. Hij speelde bij Helmondia'55 in het eerste maar meestal in het tweede elftal. "Als laat ste man. Ze noemden mij Jantje Beton. Ja, ik was een harde", vertelt Bert die nog feilloos de verdiensten opsomt van zijn jaar als profvoetballer. "Bij winst kregen we 7,50 gulden. Bij een gelijkspel 5 gulden en bij verlies 'unne knaak'." Ofwel 2 gulden en 50 cent. Bert doet ook al achttien jaar dienst als vrijwilliger. "We zijn allemaal voet balfanaten. Het is gewoon een hobby geworden. Je meent dat je steeds naar De Wieën toe moet. Om eerlijk te zijn, ik ben ook trots op ons sportpark. Én ik werk er graag aan mee om het zo in stand te houden. Ik kijk ook op ande re plaatsen hoe zij het doen zoals met de belijning en de boarding" Op maandag is het de doelnetten ophangen zodat de grasmaaiers onbe lemmerd hun werk kunnen doen. Zon dag gaan de vlaggen in top. De Neder landse driekleur, de KNVB-vlag en ook die van de afdeling Limburg. Daarnaast zijn er de sponsors met hun vlaggen. Zo wapperen iedere zondag tien banieren aan de rand van het hoofd- veld. Bert doet het werk samen met Theo Cox. "Om op de netten terug te komen. Ze gaan twee seizoenen lang mee. Daarna worden ze gebruikt voor de verplaatsbare doelen. Ook voor de trainingsgoaltjes van de jeugd hebben we netten."Voetbalduizendpoot Jan de Bruijn, nooit te beroerd voor hand- en spandiensten, maakt overal passende doelnetten van. Hij maakt ook werk schema's, overlegt en informeert naar de toestand van de velden. Jan Jeuken is ook een vaste man van de werkploeg. Hij belijnt samen met Rinus alle velden. Jo Smits is nog zo'n oudgediende. Hij maakt na ieder gebruik de kleedlokalen weer schoon. De doelen die worden aangetast door aanslag van de bomen, worden door Bert met een bezem weer schoon gesopt. Er valt wel eens een sponsor weg en er komen nieuwe bij. "Wij maken de borden klaar voor de belet tering", zegt Rinus. En als Venray 1 nu eens verloren heeft? Dan gaan ze maandag even goed aan de slag. Rinus: De onderhoudsploeg van SV Ven ray is onmisbaar voor de club. "Maar dan denken we wel eens: waar doen we dit werk voor." Jan reageert: "Ik denk dan wel eens: wij hebben er alles aan gedaan maar zij willen er niet voor voetballen. Ach, dat is de teleurstelling. We krijgen zeker van de eerste elftalspelers waardering. Rob Scholten zei laatst nog 'wat ziet het er hier allemaal mooi uit' Rinus zei afgelopen seizoen eens tegen aanvoerder Rob Scholten. "Durf zondag niet te verliezen want anders krijg je een schop onder je achterste." Ze verloren spijtig genoeg en Swin- kels voegde dinsdag de daad bij het woord. "Niet te hard en lachend. Want ik kan Rob hoch niet blesseren." Zijn er verder nog wensen? De vraag was eigenlijk bedoeld in de trand van materialen of werkomstandigheden. Nee, dat zit blijkbaar allemaal goed. Toch leeft er één grote wens bij de clubmensen door dik en dun: 'We wil len naar de hoofdklasse!Hun wens is in goed gezelschap. Immers voorzit ter Sjef Keijzers steekt dat verlangen ook niet onder stoelen of banken. Eén ding is zeker: de accommodatie De Wieën is al hoofdklasserijp! TV/Sportijn: het jaar van de waarheid Twee jaar op rij lukte het TV/ Sportijn net niet de stap naar de eredivisie te maken. Met de terug keer van Frank en Ruud Brands, de broers hebben een paar jaar eredivisie-ervaring, is alles erop gericht de sprong omhoog te maken. Nog nooit eerder lukte het een Venrayse zaalvoetbalclub het allerhoogste platform te berei ken. Aanvoerder Freek Thoone (22) blikt optimistisch vooruit naar het komende seizoen. "We zijn kwalitatief veel sterker geworden. Ons manco was dat we teveel doelpunten tegen kregen. Met de komst van Frank Brands hebben we achterin nu eindelijk de leider die we voorheen zo misten. Met zijn coa ching is hij van grote waarde. Ik vind het super met hem te kunnen spelen." Afgelopen seizoen haalde TV/Spor tijn met hangen en wurgen de play offs. De tweestrijd met Amicitia lever de niet het gewenste resultaat op. Niet kampioen FSG maar Amicitia kwam uiteindelijk als winnaar uit de bus. Freek Thoone heeft het niet zo begre pen op de play-offs. "Het is eigenlijk een waardeloos iets. De ploeg die op het einde bovenaan staat is kampioen en zou moeten promoveren. FSG was vorig de beste ploeg. Maar ze kenden tegen Fermonia Boys een slechte dag en dat werd ze fataal. Dat kan ons ook gebeuren. Je kunt niet een hele com petitie lang goed zijn. Je hebt er altijd mindere wedstrijden tussen zitten. Daarom zouden de play-offs alleen voor de plaatsen twee tot en met vijf moeten gelden als extra promotiekans. Terwijl de kampioen automatisch pro moveert. Dat is het eerlijkste." Vorig jaar bungelde TV/Sportijn steeds rond de vierde plek. Op de slot dag finishte het Venrayse team nog als derde. Halverwege het seizoen ont stond een breuk met coach Edward Linskens die Paul Janssen was opge volgd. Linskens koos in tegenstelling tot zijn voorganger voor een meer aanvallende speelstijl."Vanaf het begin stond de groep er niet volledig achter. Edward wilde echter aan zijn ideeën vasthouden. Het was een levensgroot verschil met het spel onder Paul Jans sen. We moesten telkens volop druk zetten op de tegenstander. Dan wordt het spel in balbezit heel statisch en voorspelbaar. Dat paste niet bij onze groep. Het is beter soms in te zakken en dan de momenten te kiezen om naar voren te gaan. We waren ook gewend om veel te bewegen." Freek Thoone heeft de breuk met Linskens zien aankomen. Jeugdcoach Jos van Gerven werd zijn opvolger. Door de wisseling van de wacht ver beterden de prestaties niet. "Maar we speelden wel het spel waar we als groep achterstonden. Ik voelde me er zelf ook prettiger bij. Jos houdt van meer beweging in het spel. Hij staat ook open voor de mening van de spe lers. Bij Edward was dat anders. Hij wilde geen concessies doen en was daar ook heel duidelijk in. De trainin gen werden gevarieerder en er werd scherper getraind. Nee, de sfeer is niet veranderd. Die is altijd goed geweest." Twee jaar geleden kwam Freek Thoone over van ZW Leunen. Hij kijkt al uit naar de eredivisie. De eer ste divisie met veel Zuid-Limburgse opponenten heeft hij wel gezien. "Het is niet echt een leuke competi tie. In de eredivisie tref je heel andere tegenstanders en je speelt op een Freek Thoone: "We zijn kwalitatief veel sterker geworden." veel hoger niveau. Promotie moet dit jaar lukken. Onze selectie is er sterk genoeg voor." Thoone hoopt veld- en zaalvoetbal nog lang te blijven combineren. "Ik vind dat het goed te doen is. Zaal voetbal wil ik heel graag blijven doen. We hebben een leuk team. Het is een echte vriendengroep. Ik heb geen voorkeur voor veld of zaal. Het gaat meestal in fases. Als je ergens lekker speelt en de resultaten zijn goed, dan heb je het vanzelf goed naar de zin." Vorig seizoen speelde SV Venray een paar wedstrijden op zaterdag avond terwijlThoone de avond ervoor met TV/Sportijn competitie speelde. Hij weet dat trainer Jan Poels niet gelukkig is met combi-voetballers. "Het is natuurlijk niet ideaal om op vrijdag én zaterdag te spelen. Maar ik heb er geen hinder van ondervonden. Ik heb daardoor geen spierblessures of zo opgelopen. Ik vind het zelfs leuk om op zaterdagavond te voetballen. Dan komt er meer publiek. Daar hou ik wel van." Lake Valley debutant in hoofdklasse Lake Valley won afgelopen sei zoen twintig van de 24 competitie duels in de eerste klasse A. Toch zag het Venrayse zaalvoetbalteam de grote wens - promotie naar de hoofdklasse - aanvankelijk niet in vervulling gaan. Het beslissings duel om het kampioenschap met TFH/Pet's Place ging verloren en ook in de nacompetitie wist Lake Valley het niet te redden. De nieuwe coach Paul Janssen ver klaarde bij zijn aantreden in het eerste jaar per se naar de hoofdklasse te wil len. "Linksom of rechtsom. Het maakt niet uit hoe", verklaarde de ex-coach van TV/Sportijn. Het betekende dan ook een grote teleurstelling toen de promotiedroom vervloog. Het hele seizoen was de Venrayse ploeg in een felle nek-aan-nekrace gewikkeld met de Helmondse titelconcurrent. Terwijl Lake Valley een jaar eerder nog op een kleurloze tiende plaats was geëindigd. De ambitieuze club had zich neer gelegd bij opnieuw een jaar eerste klasse. Totdat de Deurnese hoofd klasser AJ Deurne zich meldde. De vereniging hield op te bestaan. "We hebben altijd goede contacten gehad metAJ Deurne", zegt aanvoerder Niels Hermsen (28). "Ze vonden het zonde om hun licentie zomaar weg te gooi en. We hebben de kans op een fusie direct aangegrepen." Lake Valley 'pro moveerde' dus alsnog naar de hoofd klasse .Tevens zouden de overgebleven Deurne-spelers bij de selectie worden gevoegd. "Helaas is er niemand van overgebleven. Enkelen hebben wel met ons meegetraind maar ze zij toch allemaal gestopt. Ze vonden het te ver of ze hadden andere redenen." Een jaar geleden sloeg Lake Valley een nieuwe weg in. Paul Janssen, die vijf jaar aan het roer stond bij TV/Spor tijn, werd als coach gestrikt. "Daarvoor hebben we eigenlijk maar wat aange hobbeld", vindt Niels Hermsen. "Met Paul zijn we serieus gaan trainen. Hij heeft de basis gelegd. Voorheen incasseerden we heel veel treffers terwijl we ook altijd veel scoorden. We speelden eigenlijk met vier aanval lers of vier verdedigers.Afgelopen jaar hebben we weinig tegendoelpunten gehad. Het belangrijkste was om eerst de verdediging goed neer te zetten." Hermsen is de samenwerking met Paul Janssen uitstekend bevallen. Alhoewel de meeste spelers al jaren lang in de zaal voetballen, hebben ze nu pas het spelletje echt geleerd. "Het is inderdaad een wereld van verschil. Met Paul hebben we gewoon de beste coach van Venray en omgeving." Toch baalt Niels Hermsen er nog altijd van dat het seizoen sportief niet geslaagd is. "Het is toch ongelooflijk. We winnen bijna alles. We hadden de pech dat er nog een ploeg supergoed was.Vergeet niet dat Pet's Place terug kwam van de eredivisie. Ze waren technisch ook beter terwijl wij het meer van ons collectief moeten heb ben." De basis van Lake Valley is nog steeds een vriendengroep die al jaren lang ook buiten de zaal met elkaar optrekt. "Er zijn enkele spelers afge vallen en er zijn nieuwe bijgekomen. De coach laat gewoon de besten spe len. Alleen is de groep in de breedte J- - -« -r. «OT5lM3¥ v v «cV v -\ s-'i. te smal. Wat we vooral missen is een sterke balvaste spits", meent Niels Hermsen. De groep van afgelopen seizoen is intact gebleven. Farid Idrissi wil eerst helemaal fit worden en zal wellicht later in het seizoen nog aansluiten. Enige nieuwkomer is Daniël Wijnands. Alhoewel hij een oude bekende is want na twee seizoenen maakt hij zijn rentree bij Lake Valley. Wijnands is net als Sjoerd van der Coelen en Bart Linders gestopt met veldvoetbal bij Venray 1 Enig minpunt van de hoofdklasse is dat maandag de vast speelavond is. Daardoor moet Lake Valley de favoriete vrijdagavond opgeven. Het Venrayse team heeft bewust 21.30 uur als aanvangstijdstip gekozen zodat alle spelers op tijd in de sport hal kunnen zijn. Voor Niels Hermsen wordt maandag een hectische dag. Hij werkt voor Puma Benelux en is veel onderweg. "Op maandag zit ik op het hoofdkantoor in Leusden bij Utrecht. Als we dan een verre uitwedstrijd in Zuid-Limburg, is het een lange reis." Toch kijkt hij uit naar de hoofdklasse. "We streven naar het hoogst haalbare. We hebben een leuk team, een fantas tische trainer en de voorwaarden zijn goed. Alleen moeten we als vereni ging nog groeien en meer uitstraling krijgen. Zodat we ook andere men sen enthousiast maken om bij ons te komen voetballen." Hermsen hoopt in het debuutjaar een middenmoter te worden in de Eerste divisie D Arcan (Maastricht) Bende'92 (Landgraaf) FV Dreamers (Geleen) FCH/Decora Houkes (Heerlen) FSG/Ben Mesters (Heerlen) 't Kesjotje (Swalmen) ODVYerna (Maastricht) De Sjötter (Maastricht) TV/Sportijn (Venray) TZR/Fermonia Boys (Roermond) ZW Roerdalen (Melick) ZWM/Campus (Maastricht) Hoofdklasse Altweerterheide 2 (Weert) Amicitia 2 (Montfort) FCH/Decora Houkes 2 (Heerlen) Fortuna'71 (Kerkrade) FSG/Ben Mesters 2 (Heerlen) Haelen (Horn) De Kilo (Berg enTerblijt) Koutenveld (Brunssum) Lake Valley (Venray) Reuver (Reuver) Schaesberg (Landgraaf) TFH/Select Logistics (Helmond) TV/Sportijn 2 (Venray) TZR/Fermonia Boys 2 (Roermond) Eerste klasse A Beringe (Panningen) 't Brökske (Nederweert) BZW (Swalmen) Gallus/Café de Tijd (Venray) De Gastronoom (Neer) 't Kesjotje 2 (Swalmen) Lake Valley 2 (Venray) ZW Leunen (Venray) Panningen (Panningen) SV United (Meerlo) TFH/Select Logistics 2 (Helmond) Tornado (Swalmen) TV/Sportijn 3 (Venray) TZR/Fermonia Boys 3 (Roermond) TV/Sportijn, uitkomend in de lan delijke eerste divisie D, weet nog niet waar het aan toe is. Het is allerminst zeker dat er dit seizoen opnieuw play offs komen. De KNVB heeft namelijk nog geen promotie- en degradatierege ling bekendgemaakt voor de top van het zaalvoetbal. Sinds vorig seizoen bestaat die uit twee eredivies en zes eerste divisies. De bovenste vier clubs van iedere eerste divisie speelden in de play-offs voor één promotieplaats. Er gaan nu weer stemmen op om terug te keren naar één eredivisie. Dat heeft uiteraard gevolgen voor het aantal promovendi. De voetbal bond broedt nog op een voorstel dat komend najaar tijdens de regioverga- deringen aan de clubs gepresenteerd wordt. Het definitieve besluit valt op de algemene vergadering amateur voetbal op 1 december 2007. Pas medio december weten de clubs waar ze aan toe zijn. Eén ding is wel zeker, de nieuwe competitieopzet zal ingaan in het seizoen 2008/09. Thuiswedstrijd Maandag 21.30 uur in DeWétteling. Klassering vorig seizoen Tweede plaats in eerste klasse A. Promotie door fusie metAJ Deurne. Coach Paul Janssen (Malden) 2e seizoen. Nieuwe spelers Daniël Wijnands (weer begonnen). Vertrokken Niemand. Selectie Sjoerd van der Coelen, Luciën Con- jaerts, Niels Hermsen, Lennard Jan sen, Bart Linders, Paul Rutten, Arjan Schatorjé (keeper), Ron Spruit, Ruud Vermeer en Daniël Wijnands. Verwachting Teamleider Jeroen van Stokkem: "Handhaven. We proberen de stij gende lijn van vorig seizoen door te trekken". Niels Hermsen hoopt in het debuu tjaar een middenmoter te worden in de hoofdklasse. "Het uiteindelijke doel is bovenin mee te doen." hoofdklasse. "Het uiteindelijke doel is bovenin mee te doen." Thuiswedstrijd Vrijdag 20.45 uur in DeWétteling. Klassering vorig seizoen Derde plaats in eerste divisie D. Coach Jos van Gerven en Gert-Jan Wismans (Venray) 2e seizoen. Nieuwe spelers Frank Brands en Ruud Brands (SK Konica), Ajmal Ehsan, Wesley Groe nendijk en Yusuf Jarasevic (Bergen), Yilmaz Durgun (A-jeugd) en Nick van Hoek (3e team). Vertrokken Niels Dekkers (gestopt), Said Yahia en Roel Mocking (TFH/Select), Gert- Jan Spee (Gallus/Café de Tijd). Selectie Tim van den Bekerom, Frank Brands, Ruud Brands, Yilmaz Durgun, Ajmal Ehsan, Wesley Groenendijk, Nick van Hoek, Martijn Houwen (keeper), Robert-Jan Hulsman, Yusuf Jarasevic, Fred Jeuken, Frank van Kempen, Thijs Lenders (keeper), Coen Lins kens, Frits Lucassen, Martin Michels (keeper), Gijs Mooren, Dick Saame- na, Mahbod Tahsini, Freek Thoone en EricTroisfontaine. Verwachting Coach Jos van Gerven: "We gaan voor promotie". Na een succesvol verlopen tweede seizoen van de fusiebiljartbond Horst- Venray gaat in week 36 de biljartcom petitie voor de verenigingen aange sloten bij de biljartbond Horst-Venray weer van start. In het competitiejaar 2007-2008 zullen er 87 teams deelne men aan de competitie libre en zeven teams aan de drie banden competitie. De teams zijn onderverdeeld in acht klassen. In de A-klasse speelt men mini maal 65 caramboles, de beste spelers spelen hier kader en maken dan maxi maal 270 caramboles in 20 beurten. In de B-klasse maakt men 50 caramboles in 25 beurten. In de C-klasse speelt men 25 beurten met een minimum van 40 caramboles. In de D-klasse maakt men 30 caramboles in 25 beurten. In de E-klasse maakt men 25 caramboles in 25 beurten. In de F-klasse maakt men 20 caramboles in 25 beurten. In de G- klasse maakt men 15 caramboles in 25 beurten en tenslotte in het driebanden maakt men minimaal 13 caramboles over 50 beurten. De beste driebanders spelen boven een gemiddeld. Bij biljart bond Horst-Venray zijn 37 verenigingen aangesloten met in totaal vijfhonderd leden. Voor deze leden worden na de competitie nog de persoonlijke kam pioenschappen gehouden. Voor meer informatie kan men kijken op www. bilj artbond-horst-venray. nl

Peel en Maas | 2007 | | pagina 29