t i Wie heeft de beste voetbaltechniek? Sportverslagen in Peel en Maas Ivo van der (SV Venraj 'J9B7 feu,: PP PEEL EN MAAS Donderdag 30 augustus 2007 - Pagina 27 Roy Swinkels (Merselo) voetbalt pas vanaf zijn zestiende Ralf Hendrix begint vol vertrouwen aan nieuw seizoen in 6E tëïs "^y STUNT Doelman Patrick Wijnen wil nog graag hogerop De Schijnwerper op: top inn town 'Voetbal leuker dan paardrijden' De meeste jongens gaan bij de voetbalclub zodra ze zes jaar zijn. Roy Swinkels, speler van Merselo 1, is een uitzondering. Hij meldde zich pas op zijn zestiende aan bij SV Venray waar de A3 zijn eer ste elftal was. "Het was helemaal nieuw. Ik kende niemand en ik had nooit in teamverband gevoet bald", zegt Roy Swinkels (24) die daarvoor paardrijden als zijn grote hobby had. Zijn vader is een fervent paarden liefhebber en was lid van ruiterver- eniging St. Jan in Merselo. Roy kreeg thuis het paardrijden met de paplepel ingegoten. Zijn ouders hebben aan de Spurkt, tussen Venray en Smakt, een rundveebedrijf. Op zijn achtste begon hij bij St. Jan. Aanvankelijk met veel plezier maar in de loop der jaren won de liefde voor de bal het van het paard. "Thuis in de wei voetbalde ik vaak. Op een knollenveld met zelf gemaakte doeltjes. Ik had er nooit eer der aan gedacht bij een voetbalclub te gaan. Na een jaar A3 kwam ik in Ven ray Al maar dat kon ik conditioneel niet aan. Het laatste jaar in de jeugd heb ik in de A2 gespeeld." Na twee jaar moest hij over naar de senioren. Roy zag het niet zitten om in Venray in een derde elftal of zo te voetballen. Hij had Merselonaar Mark Maassen leren kennen die ook in de A-jeugd van Venray speelde. Maassen keerde terug naar Merselo en Roy Swinkels ging met hem mee. "Ik wilde graag ergens in een dorp voetballen. We wonen dichtbij Smakt en mijn vrien din komt van Holthees. Ik twijfelde eraan om naar Holthees te gaan maar uiteindelijk heb ik toch voor Merselo gekozen." Spijt van zijn verandering van hobby heeft hij nooit gehad."Nee, ik vind voetballen leuker. Ik met niets meer met paardrijden. Ik kom thuis ook bijna nooit meer in de stal." Hij speelt nu al vijf jaar met veel plezier in het geel-zwarte vaandel team. Zijn binding met Merselo is zo sterk geworden dat hij er zelfs gaat wonen. In oktober hoopt hij zijn nieu we woning, op tweehonderd meter van het sportpark, te betrekken "Het is me heel goed bevallen bij Merselo. Ik wil graag lekker voetbal len maar toch dat het ergens omgaat. Alhoewel de overschakeling naar de senioren best groot was. Ik merk dat ik nog steeds vooruitga en constan ter wordt in mijn spel." Roy Swinkels heeft op bijna alle posities gespeeld totdat trainer Ger Delauw hem als vleugelverdediger inzette. Het kampi oenschap in 2005 was ook voor hem het hoogtepunt. "Alleen het seizoen erop in de vijfde klasse werd een tra gisch jaar. We verloren veel en er ont stonden irritaties. De Venrayse spelers Roel Biezenaar, Nick van Hoek en Wil lem Koenen vertrokken. En Ger is na de degradatie ook op een nare manier weggegaan." Afgelopen seizoen betekende een nieuw begin in de zesde klasse. Elftal leider Math Denissen nam het roer over. Na een slechte start begon Mer selo steeds beter te draaien en pakte zelfs de tweede periodetitel. Opval lend was dat Merselo als enige twee keer wist te winnen van kampioen EWC, beide malen met de minimale cijfers 1-0. Nog bijzonderer is dat Roy Swinkels in beide wedstrijden de win nende treffer scoorde. Het betekende voor hem ook een kleine persoonlijke triomf want zijn zus Kelly is fysiothera peute bij EWC."Na de eerste zege heb Roy Swinkels speelt al vijf jaar in de hoofdmacht van Merselo. ik mijn zus goed uitgelachen. 'Maar de tweede keer winnen jullie niet meer', zei ze. Ik zei 'let maar op, wij winnen opnieuw en ik ga weer scoren'. EWC was inmiddels al kampioen maar we wonnen weer. In de zeventigste minuut scoorde ik het doelpunt. Maar tien minuten later kreeg ik een flinke trap tegen mijn enkel. Ik heb nog een paar dagen op krukken gelopen. En het ergste was dat ik daardoor de nacompetitie miste. Daar heb ik flink van gebaald." Inmiddels is hij weer bijna hele maal fit. Een nieuw seizoen staat voor de deur. Enkele ploeggenoten roepen lachend dat hij moet vertellen dat Merselo voor het kampioenschap gaat. Maar hij laat zich niet verleiden. "We moeten streven naar de top vijf en opnieuw de nacompetitie pro beren te halen. En wie weet zit er nog meer in. Voor mij is Ysselsteyn de grote titelfavoriet. Dat zullen nog twee leuke derby's worden. En ook de wedstrijden tegen Holthees zijn altijd "BVV'27 een stevige middenmotor" 1 Nee, hij wordt niet graag herin nerd aan vorig seizoen. Ralf Hen drix, de 24-jarige middenvelder van BW27, praat liever over de start van de nieuwe voetbaljaar gang. Want hij wil beter presteren dan vorig jaar, toen de Blitterswij- ckse ploeg als een na laatste ein digde in de zesde klasse E. "Het was een echt kwakkelseizoen. Alleen Lottum was slechter", zegt Ralf Hendrix, die erop rekent dat BW'27 dit jaar een stuk beter voor de dag zal komen. "Een titelkandi daat zijn we niet, het belangrijk ste is dat we weer een stevige mid denmotor worden." De Blitterwijckse voetbaltrots begint aan het seizoen 2007-2008 met een nieuwe trainer aan het roer. Alhoewel, zo nieuw is trainer Leon van Rengs uit Melderslo niet voor de spelers van BW De oud-voetbal ler van Meterik was tijdens de voet baljaargang 1999-2000 ook al eens trainer in Blitterswijck. "Onder Leon heb ik als jeugdspeler mijn debuut gemaakt in het eerste elftal van BW Belangrijk is dat hij de club, het dorp en bijna alle spelers kent. Hij past bij BW'27. Net als Hans de Ruiter overi gens, die lag ook goed in de groep. Dat zag je wel aan de trainingsopkomst, die was ondanks de slechte prestaties erg hoog." Ralf Hendrix is niet meer weg te denken uit het eerste elftal van BW'27. Als centrale middenvelder is hij een van de betere spelers van de Blitterswijckse ploeg. "Ik ben tech nisch best goed, maar dat komt ook doordat ik in de jeugd eigenlijk altijd in de spits heb gespeeld. Dat zie je nog aan het nummer op mijn shirt.Want ik speel als centrale middenvelder nog altijd met het mooie nummer 9 De ene keer wordt Hendrix opgesteld als centrale man achter de aanvallers, de andere keer als verdedigende mid denvelder. "Maar altijd in de as, ik ben iemand die veel de bal wil hebben." STREEKDERBY'S Ralf Hendrix, die als verkoopmede werker binnendienst werkt bij Office Depot in Venlo, heeft zin in het nieu we seizoen in de 6E, een klasse die bol staat van de streekderby's."De ver schillen tussen de ploegen zijn dit jaar erg klein", denkt Hendrix. "Vorig jaar waren EWC en Quick Boys veruit de beste ploegen, maar een echte favo riet voor dit seizoen heb ik niet. Of Ysselsteyn, Hegelsom en Griendsveen sterk zijn? Ik zou het echt niet weten. Het kan volgens mij alle kanten op." Maar één ding weet de Blitterswij- ckenaar wél zeker: BW'27 gaat beter presteren dan vorig seizoen. Want de selectie is vrijwel intact gebleven en geheel fit. "Alleen routinier Mathé Wijnhoven is gestopt. Het belangrijk ste voor ons is dat we meer aan het voetballen komen. Vorig jaar stonden we eigenlijk constant onder druk, we willen dit seizoen meer op de helft van de tegenstander voetballen." Belangrijk is volgens Ralf Hendrix dat Ralph Wolters weer fit is. "Ralph is onze beste speler, maar hij was vorig Ralf Hendrix: "We willen dit sei zoen meer op de helft van de tegen stander voetballen." jaar lang geblesseerd aan zijn knie. Ja, dat scheelt veel. Als dragende spelers als Paul Wilmer, René Tissen, Ralph Wolters en Hans Tax fit zijn, dan draait het team direct een stuk beter. Het is belangrijk dat we met de sterkste opstelling aan het seizoen kunnen beginnen. Dat zag je aan het eind van het vorige seizoen, toen we plotseling wél wedstrijden konden winnen. Die stijgende lijn willen we dit seizoen doorzetten. Misschien dat we een voor een stunt kunnen zorgen door een periodetitel te pakken." De in Blitterswijck geboren en geto gen Hendrix voelt zich bij BW'27 als een vis in het water. "Het is een hech te, gezellige club. Zelfs als het minder gaat met het eerste elftal, zit iedereen tot aan sluitingstijd in de kantine. Dat is bij andere clubs volgens mij wel anders. Prestaties en plezier gaan hier hand in hand, de derde helft telt bij BW net zo hard mee." 'Holthees had twee jaar geleden moeten promoveren' Een gesprek met de gedreven doelman Patrick Wijnen (29) gaat vooral over het seizoen 2005/06 toen Holthees een uitzonderlijk goed jaar beleefde. Uiteindelijk greep de zesdeklasser overal naast. De titelstrijd werd gewon nen door Oostrum en in de nacompetitie werden de blauw- witten door strafschoppen uit geschakeld door Spel. Leeuwen. Ruim een jaar later baalt Wijnen nog altijd als een stekker. "Toen hadden we moeten promoveren. We zijn 21 duels lang ongeslagen gebleven. En dan was Jelle van Tilburg ook niet naar Oostrum gegaan.." Wijnen steekt de hand ook in eigen boezem. Bij Holthees was het teveel vrijheid, blijheid. "Ik weet het zeker. Als we iedere training met veertien man waren geweest, dan waren we kampioen geworden." Het mocht niet zo zijn. Topscorer Van Tilburg vertrok naar Oostrum en trainer Roeland van Oudenhoven verliet na drie jaar de club. Hij werd opgevolgd door Henk Stiphout die inmiddels alweer van het toneel verdwenen is. Na afloop van het seizoen werd hij weggestemd door de spelersgroep. Patrick Wijnen was een van de spelers die dreigde naar een andere club te gaan als Stiphout zou aanblijven. Het klinkt vreemdt maar de doelman vindt Stip hout juist een uitstekende trainer. "Zo'n goede heeft Holthees al lang niet meer gehad. Maar hij eiste teveel. Henk was te fanatiek terwijl daarvoor de middelen ontbraken. Hij voerde in dat we ons moesten afmelden als we niet kwamen trainen. Prima, maar hij wilde altijd weten waarom. En hij pro beerde het zo te draaien of we toch niet konden komen. Als ik een avond geen zin heb en op de bank wil blij ven liggen, dan is dat toch mijn zaak." Op het eind van het seizoen dreig de het eerste elftal uit elkaar te val len. Patrick Wijnen zou naar Oostrum vertrekken. "Er zijn inderdaad contac ten geweest, maar dat was niet echt serieus. Een aantal jongens wilde lager gaan voetballen of stoppen. Het bestuur heeft toen een moeilijke maar wel een juiste beslissing genomen door de trainer te ontslaan. Het heeft echt niet alleen aan Henk gelegen. Het lag aan beide partijen." Patrick Wijnen heeft verdeeld over twee periodes in totaal tien jaar bij Volharding doorgebracht. Drie jaar geleden keerde hij terug bij de club waar hij als F-pupil begon. Het niveauverschil van Volharding 2, uit komend in de reservehoofdklasse, met de zesde klasse waarin Holthees acteert ervaarde hij als enorm groot. "Ik heb bij Volharding een geweldige tijd gehad. Ik ben toen nog benaderd door Olympia Boxmeer waar Peter Nabbe wegging. Maar dat heb ik niet gedaan. Bij Holthees word je toch meegesleurd naar het niveau waarop je speelt. Ik weet dat ik beter kan. Of ik nog ooit hogerop ga? Dat sluit ik zeker niet uit." Wijnen zou graag met Holthees naar de vijfde klasse gaan. Maar dat lijkt er nu niet meer in te zitten. "Twee seizoenen terug hadden we een heel leuk jaar. Roeland van Oudenhoven is puur als trainer wat minder maar qua omgang is het een geweldige vent. Hij staat middenin de groep en vindt de gezelligheid na afloop ook heel belangrijk. Henk Stiphout ook wel maar hij kon alleen maar over voet ballen praten. Hij had zich wat losser moeten opstellen, dan was het veel beter gegaan." Inmiddels heeft Hans Winkelhag het roer overgenomen. De Tegelenaar heeft bij Ysselsteyn eveneens een Patrick Wijnen is al jaren de betrouwbare doelman van Holthees. negatieve ervaring achter de rug. De eerste indrukken zijn positief. "Het is een heel rustige man. Hij wil na zijn periode bij Ysselsteyn ook weer het voetbalplezier zien terug te krijgen. Hij is wat minder strak. Laatst had een speler vanwege overwerk niet kun nen trainen. Hij kwam later nog wel even in de kantine wat drinken. Hans Winkelhag vroeg direct: heb je hard gewerkt? Terwijl Stiphout zou hebben gezegd: 'had je niet wat eerder kun nen komen.' In de herfstvakantie worden de Nederlandse techniek kampioen schappen Moves Skills gehouden. Voetballers in de leeftijdcategorie 7 tot en met 18 jaar krijgen onder ande re een profcontract, bal, shirt, media aandacht, techniektraining, wedstrijd en competitievormen en een Moves Skills diploma. De landelijke win naars mogen zich de beste Nederland se techniekspelers van 2007 van hun leeftijdscategorie noemen. De lande lijke winnaars in hun leeftijdscatego rie bezoeken twee dagen de grootste voetbalclub van de wereld Manches ter United. Daar gaan ze meetrainen met leeftijdsgenoten. Ook gaan ze naar Old Trafford voor het bekijken van een wedstrijd uit de Premier ship. En natuurlijk brengen ze een bezoek aan de Hall of Fame en gaan ze naar de fanshop van The Theater of Dreams. Tijdens de Moves Skills dagen is er de hele dag voetval, 's Och tends worden de teams ingedeeld in teams van maximaal 12 tot 14 spelers. Onder begeleiding van de opgeleide techniektrainers Moves Skills ga je trainen op techniek (Skills) en oefen vormen (Moves), 's Middags is er een Moves Skills competitie. Die bestaat uit allerlei wedstrijdvormen 1:1, 2:2, 3:3 etc. waarbij uitsluitend gelet zal wordt op techniek. De beste tech niekspelers uit hun leeftijdscategorie gaan op het Nationaal Sportcentrum Papendal op de finaledag strijden wie de beste van Nederland is in zijn of haar leeftijdscategorie. De voorronden in deze regio zijn in Gemert en Tegelen. Zie voor meer informatie www.moves-skills.nl. In nieuwsblad Peel en Maas kunt u wekelijks verslagen lezen van tal van sportclubs uit de regio. Jammer genoeg ontvangen we niet van alle eerste teams van verenigingen uit de gemeenten Venray en Meerlo-Wans- sum en de dorpen Holthees, Over- loon en Vierlingsbeek een verslag. Bij het begin van het nieuwe sport- seizoen willen we ook uw vereni ging vragen om wekelijks een (kort) wedstrijdverslag naar de redactie van Peel en Maas te mailen/ faxen. Ook tips en suggesties voor een item zijn altijd van harte welkom. De redactie van Peel en Maas wil de sportpagina's zo compleet mogelijk aan de lezers presenteren, zodat de sportliefhebbers uit de streek goed op de hoogte blijven van het wel en wee van alle clubs. Graag in het verslag van de wedstrijd de eind stand, ruststand, doelpuntenmakers en eventuele gele en rode kaarten vermelden. We hopen dat u iemand kunt vinden binnen uw vereniging die wekelijks een (kort) verslag van de wedstrijd van het eerste team zou willen maken. Bedankt, redactie Peel en Maas, De redactie van Peel en Maa^èt ook in het voetbalseizoen 2007-2008 wd ke- lijks een speler, trainer of ander 'voetbaldier' van een amateurvereniging uil de gemeenten Venray en Mpdrlo-Wanssum in de schijnwerpers. Ook spelers SSS'18, Volharding erufiolthees worden in de rubriek 'De schijnwerper p...' aan de tand gexod/T De gastspeler voorspelt net als de voetbalkenners ran het Venrayse niedwsblad ook nu weer de uitslagen van tien amateurduels die dat weekemL^espeeld worden. Zijn de voorspellingen van de gastspeler b :ter, dan wint hrfj of zij een bal voor de jeugdafdeling van zijn voetbalverenij ing, die besamkbaar wordt gesteld door Sport-Inn aan het Henseniusplein in Ve ray. Ook dingen de deelnemers met hun totaalscore mee naar enkele prachtige prijzen. De redactie van Peel en Maas doet mee om de eer. Aan de start van het nieuwe seizoen in de Schijnwer per: Ivo van der Weerden van eerste klasser SV Venray. Naam: Ivo van der Weerden Leeftijd: 27 Geboren in: Cuijk Woonplaats: Cuijk Partner: vriendin Christel Kinderen: geen Beroep: consultant bancair en assuran tie Club: SV Venray Positie: rechtshalf Hoogtepunt: kampioenschap met JVC in de hoofdklasse Dieptepunt: genoeg blessures Vorige clubs: JVC,VW-Venlo en PSV Beste trainer: Willy van der Kuijlen (PSV) Slechtste trainer: alle trainers hebben hun positieve kanten Grootste ergernis: scheidsrechters die het niveau niet aankunnen Beste boek/tijdschrift:VI Beste film: zou ik zo niet weten Andere hobby's: lekker op stap, leuke dingen doen met vrienden Lievelingseten: sushi Drank: biertje Mooiste vrouw: die heb ik al Opwindend: een mooie goal scoren Favoriete tv-programma: De Wedstrijden Favoriete club:Ajax Favoriete speler: Mark van Bommel Favoriete vakantieland: Italië Wie wordt kampioen in jullie klasse?: SVVenray Wie wordt laatste in jullie klasse?: Heerlen of Panningen SV Venray-GSV' 28 Volharding-NWC MVC'19-Leunen TOP'27-Oostrum Swolgense Boys-FCV S VOC01 -Melderslo SV United-VCH Holthees-Griendtsveen Hegelsom-Merselo BW'27-Ysselsteyn Ivo van der Weerden 2-0 1-1 2-1 0-2 2-0 2-1 0-1 2-0 0-1 0-2 redactie 3-1 1-2 1-2 1-1 1-0 1-0 1-1 3-1 2-1 1-1 Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099

Peel en Maas | 2007 | | pagina 27