De onverwachte comeback van David Wijnands Programma zesde klasse E Paspoorten zesde klasse E PEEL EN MAAS Donderdag 30 augustus 2007 - Pagina 26 SVOC'01 wil geen degradatievoetbal meer spelen Ex-spits keert na tien jaar terug als trainer bij Ysselsteyn Doelman Gert Custers (Swolgense Boys) wil de titel in 5F KWAKKELS EIZOEN KAMPIOENSCHAP BVV'27 YSSELSTEYN HOLTHEES MERSELO Roy van de Ven schakelt het liefst spitsen uit Roy van de Ven lijkt zich wei nig aangetrokken te hebben van een bijna rampzalig seizoen voor SVOC'01. Pas op de allerlaatste wedstrijddag werd tegen Resia de dreigende degradatie uit de vijfde klasse afgewend. Een week later werd trainer John Geelen aan de kant gezet. De 22-jarige voorstop per kijkt desondanks met een redelijk goed gevoel terug. "Ik vind zelf dat ik geen minder jaar heb gehad. Ik heb best een lekker seizoen gevoetbald", zegt Roy van de Ven. "Ach, die perikelen met trainer John Geelen. Ik ben niet zo afhanke lijk van trainers. Het maakt mij alle maal niet zoveel uit. Maar een meer derheid van de groep vond dat het niet goed klikte. Het is een teambeslis sing geweest. Dan is het beter om uit elkaar te gaan." Roy van de Ven is afkomstig uit Oirlo. Onder trainer Ruud Vermeer verwierf hij een vaste plek in de basis elf. Hij kan op veel posities uit de voe ten op het middenveld of in de ach terste linie. Afgelopen seizoen vormde hij met Paul Büddiger het centrale ver dedigingsduo. "Dat is me goed beval len. Het klikte wel met Paul. Als voor stopper moet ik negentig minuten lang de spits uitschakelen. En als dat lukt dan heb ik voor mijn gevoel een goede wedstrijd gespeeld." Sinds een maand zwaait Marcel Lenssen de scepter bij SVOC'Ol.Van de Ven kan merken dat Lenssen op een hoger niveau gespeeld en getraind heeft. "Hij is ook ontzettend fanatiek. De trainerswissel is toch goed voor ons. Marcel heeft veel ervaring en hij werkt keihard aan het elftal maar toch op een persoonlijke manier. De eerste weken zijn me in ieder geval prima bevallen." Roy van de Ven, die werkzaam is als calculator bij Geelen Beton in Wans- sum, is een makkelijke speler voor iedere trainer. "Nee, het maakt me echt niet uit op welke positie ik kom te staan. Als ik maar lekker kan voet ballen. De trainer heeft er meer kijk op dan ik. Als hij me ergens neerzet, dan zal dat voor het teambelang wel het beste zijn." Hij hoopt dat SVOC'01 lering heeft getrokken uit het vorige seizoen. "We zijn toen goed begonnen en stonden zelfs een keer op de vierde plaats. Daarna is het alleen maar minder gegaan. We moeten ervan hebben geleerd. Ik hoop nu geen degradatie voetbal meer te hoeven spelen." Ondanks het tegenvallende sei zoen bleef de selectie van SVOC'01 helemaal intact. In tegenstelling tot voorgaande jaren toen het verloop vrij groot was. Bijna ieder seizoen haakten er wel een paar spelers af. Wellicht dat SVOC'01 daardoor nooit de weg omhoog heeft kunnen vin den. Sinds de fusie tussen Castenray en DIS in 2001 is SVOC een midden moter gebleven. Met de afgelopen Roy van de Ven hoopt dit jaar geen degradatievoetbal te hoeven spelen. jaargang als negatieve uitschieter. De club timmert nu flink aan de weg. Met het aantrekken van Henk Stiphout, ex- trainer van Holthees, moet de jeugd opleiding een flinke impuls krijgen. En het enthousiasme van hoofdtrainer Marcel Lenssen zal doorwerken in de gehele vereniging. Dit jaar maken al een vijftal talentvolle jongeren (Stef Hellegers, Bram Kusters, Bas Maas, Freek Steeghs en Maikel Wismans) de overstap naar de selectie. "We hadden al een vrij jonge groep. Met de jeugd spelers erbij kunnen we alleen maar beter worden. In de vijfde klasse zit ten de ploegen dicht bij elkaar. Het is belangrijk om de eerste wedstrijden goed door te komen. Als we een paar keer winnen dan geeft dat een goed gevoel. We moeten het in elk geval beter doen dan afgelopen jaar", vindt Roy van de Ven die ook trainer van de C-jeugd van SVOC'01 is. "Het sprookje is nog niet uit" Hij wordt een dag voor het begin van de competitie 37 jaar. Gert Custers, de betrouwbare doelman van Swolgense Boys, kan er maar geen genoeg van krij gen. Ondanks de degradatie van de vierde naar de vijfde klasse, besloot de ervaren goalie om er nog een jaar aan vast te plakken. Tot verrassing van velen, maar niet van hemzelf. En al helemaal niet van zijn vrouw Karin, zo blijkt. "Gert kan helemaal niet stoppen", klinkt het kort maar krachtig vanuit de achterkamer van huize Custers. Gert grapt: "Ik ga door tot de fusie met TOP'27 een feit is." Wie kent hem niet? Gert Custers is een doelman met een erg goede repu tatie in de regio. De Swolgenaar begon zijn voetballoopbaan onder de lat bij Swolgense Boys, speelde bij profclub VW in Venlo, weer Swolgense Boys, Wilhelmina'08, Wittenhorst en Vol harding, om vijf jaar geleden terug te keren op het oude nest in zijn woon- en geboorteplaats Swolgen. Of hij alles uit zijn sportieve loop baan heeft gehaald? De varkenshou der, die momenteel druk bezig is om zijn bedrijf aan de Legert in Swolgen uit te breiden, is even stil."Nee. Ik had Gert Custers/'Swolgense Boys moet kampioen worden." op 21-jarig leeftijd bij VW moeten blijven. Maar op dat moment werd de combinatie voetbal-bedrijf steeds moeilijker. Ik was tweede keeper ach ter John Roox en wilde van VW pre cies weten hoe mijn toekomst bij de club eruitzag.Toen VW maar niks van zich liet horen, besloot ik om terug gaan naar Swolgen. Achteraf kun je misschien zeggen dat ik te snel ben gestopt in Venlo, maar ik heb in Venlo zes jaar lang een mooie, leerzame tijd gehad en in zowel de eerste divisie als de eredivisie gespeeld. Tegen Sparta en FC Twente, met Ronald de Boer en Youri Mulder, stond ik onder de lat bij VW" Maar, genoeg over zijn tijd bij WV Wat verwacht hij van het nieuwe sei zoen met Swolgense Boys, dat vorig jaar na een kwakkelseizoen afscheid nam van de vierde klasse? En dat ter wijl de talentvolle ploeg de afgelopen jaren soms tot grote hoogten steeg en vanuit de zesde klasse in een mum van tijd met technisch verzorgd voetbal naar de vierde klasse promoveerde. Een seizoen eerder eindigde de Swol gense ploeg nog op een fraaie vierde plaats, maar het afgelopen voetbaljaar brak vooral de schotloosheid de rood zwarten op. Is het voetbalsprookje van Swolgense Boys uit? "Nee, dat sprookje is zeker niet uit", zegt Gert Custers beslist. "Het afgelopen sei zoen in de Venlose klasse hebben we gewoon veel te weinig gewonnen en vaak in de laatste minuten knullig ver loren. Kwalitatief waren we echt niet minder, maar we scoorden gewoon moeilijk. Vooral door blessures heb ben we eigenlijk nooit in onze sterk ste opstelling kunnen spelen." Voor het afgelopen seizoen volgde Ruud Vermeer Fred Donkers op als trainer van Swolgense Boys. Vermeer dacht met dezelfde selectie aan de slag te kunnen gaan. Maar doordat enkele belangrijke spelers (langdurig) geblesseerd raakten, werd de spoe ling steeds dunner. De broers Kevin en vooral Robin Tissen zijn blessure- gevoelig en omdat Bas Heijnen een paar maanden niet beschikbaar was, kampten de Swolgenaren vooral in aanvallend opzicht met personele problemen. Voeg daarbij de langdu rige absentie van Paul Kursten, Niels Heijnen en Thijs van Mierlo en de degradatie is verklaard. Gert Custers weet het zeker, als de selectie van Swolgense Boys, die dit seizoen onder leiding staat van trainer Henk de Bijl uit Venlo, fit blijft, dan kan de kampi- oensvlag na dit seizoen weer in top bij de dorpsclub. "Want het voetballen zijn we echt niet verleerd, Swolgense Boys moet kampioen worden." En dat zou dan meteen ook een waardige afsluiting zijn van zijn loop baan? Custers lacht. "Ik bekijk het van jaar tot jaar. Van der Sar is ook 37 jaar en die wordt volgens mij alleen nog maar beter. Keepers kunnen veel lan ger mee, maar natuurlijk kan ik mer ken dat ik ouder word. 's Morgens na een wedstrijd of training kom je toch wat moeilijker je bed uit. De sleet zit er ook bij mij wel op. Maar ik heb er nog veel plezier in en denk dat wij samen met Montagnards de grote kanshebbers zijn op de titel in de vijfde klasse F. Het wordt een mooi seizoen, met derby's tegen SV United en SVOC'01." Ondanks zijn onregelmatige diensten kan hij het trainerschap combineren met de cursus. "Ja, ik krijg van Paul Hulsman alle medewerking. We heb ben het gelukkig zo kunnen regelen David Wijnands begint aan zijn eerste seizoen als hoofdtrainer. dat ik op maandag, dinsdag en donder dag geen avonddienst heb." Sportpark 't Hoogveld (Blitterswijck). Opgericht 19 september 1927. Klassering vorig seizoen Elfde plaats in zesde klasse E. Trainer Leon van Rengs (Horst) le seizoen. Nieuwe spelers Marco Jacobs (Venray-jeugd). Vertrokken Joris Speijcken en Matthé Wijnhoven (gestopt) en Collin Wille (lager). Selectie Jean Arts, Mike Franssen, Hans Hen- drickx, Stijn Hendriks, Pascal Hen- drix, Ralf Hendrix, Ronny Holtackers, Marco Jacobs (keeper), Constantijn Jeuken, Marco Linskens, Sander Lomme, Marco Rutten (keeper), Hans Tax, René Tissen, Paul Wilmer en Ralph Wo Iters. Verwachting Elftalleider Roel Hendriks:"Geen al te hoge verwachtingen; een goede mid denmoter te worden." Titelfavorieten Hegelsom enYsselsteyn. Opgericht 18 juli 1959. Klassering vorig seizoen Zesde plaats in zesde klasse E. Trainer Math Denissen (Heide) 2e seizoen. Nieuwe spelers Thijs Hendriks (Venray 2) en Bas Lit- jens (Volharding 2). Vertrokken Eric Baten (lager elftal), Ronald Bonants en Frank Egelmeers (gestopt). Selectie Maikel Beerkens, Marcel Bos, Dirk de Brouwer, Thijs Hendriks, Paul Kop- pes, Bas Litjens, Johan Loonen (kee per), Mark Maassen, Carst Numan, Pieter-Paul Rieter, Roy Swinkels, Wim van Tilburg, Martijn Wilms en Stefan Wilms (keeper). Verwachting Trainer Math Denissen: "We heb ben een vrij smalle groep. Als we compleet blijven kunnen we bij de bovenste vijf eindigen." Titelfavorieten GFC'33 en Hegelsom. Sportpark De Halt (Holthees). Opgericht 26 juli 1936. Klassering vorig seizoen Zevende plaats in zesde klasse E. Trainer Hans Winkelhag (Tegelen) le sei zoen. Nieuwe spelers Denny Loenen en Stijn Voermans (Volharding-jeugd) en Ivo van Tonge ren (Venray 9). Vertrokken niemand. Selectie Sander Arts, Nico Cox, Geert Geurts, Ludo Gommans, Ferry Heijl.Tim van Houdt, Denny Loenen, Eric Pingen, Jos Pingen (keeper), Michiel Sante- goeds, Hakan Sazak, Ivo van Tongeren, Martien Vermeulen, Stijn Voermans, Bram van Wees, Jos van de Winkel, CoenWijenberg, Patrick Wijnen (kee per) en Loek Zegers. Verwachting Voorzitter Ed Poels: "We hebben een bredere selectie en hopen op een periodetitel." Titelfavorieten GFC'33 enYsselsteyn. Sportpark DeVloet (Merselo). Sportpark De Vlies (Ysselsteyn). Opgericht 1 augustus 1929. Klassering vorig seizoen Twaalfde plaats in vijfde klasse F en degradatie. Trainer David Wijnands (Venray) le seizoen. Nieuwe spelers Mark Christiaans en Jeffrey Verstee- gen (Venray 2), Ronnie Oomen, Mar tin Pouwels, Robin Pouwels en Ruud Sanders (tweede elftal) Vertrokken Frank Geurts, Ramon Kuunders, Ronnie Peeters en Dirk Scheepens (gestopt). Selectie Rob Berkers (keeper), Ronnie Bovee, Erwin Brouwer, Mark Christiaans, Boy Geerets, Miel Hendriks (keeper), Peter Jaspers, Paul Jeurissen, Hamed Kakar, Ronnie Oomen, René van de Pas, Alex Peerlings, Sander Peeters, Martin Pouwels, Robin Pouwels, Jeroen Sanders, Ruud Sanders, Jeffrey Versteegen en PhilVersteegen. Verwachting Elftalleider Ger Spreeuwenberg: "Na jaren vechten tegen degradatie moe ten we weer met plezier gaan voet ballen. Dan komt de rest vanzelf." Titelfavoriet Hegelsom. Indeling Griendtsveen-America ACVW AC VW-RKDSO America Holthees-BW'27 BW'27 Hegelsom-Meterik GFC'33 Griendtsveen Zondag 21 oktober Hegelsom beker/inhaal Holthees Lottum Zondag 28 oktober Merselo Y sselsteyn-GFC3 3 Meterik America-Merselo RKDSO RKDSO-Griendtsveen Ysselsteyn BW'27-ACVW Meterik-Holthees Lottum-Hegelsom Zondag 2 september ACVW-Lottum Zondag 4 november Holthees-Griendtsveen Y sselsteyn-Lottum Hegelsom-Merselo GFC'33-America Meterik-GFC'33 Merselo-RKDSO BW' 27-Ysselsteyn Griendtsveen-BW' 27 RKDSO-America AC VW-Meterik Holthees-Hegelsom Zondag 9 september Griendtsveen-AC VW Zondag 11 november Merselo-Holthees America-Y sselsteyn GFC'33-Hegelsom RKDSO-GFC'33 Y sselsteyn-Meterik BW'27-Merselo America-BW'27 Meterik-Griendtsveen Lottum-RKDSO Hegelsom-AC VW Holthees-Lottum Zondag 16 september Griendtsveen-Lottum Zondag 18 november ACVW-Merselo Lottum-America Holthees-GFC'33 Y sselsteyn-RKDSO Hegelsom-Y sselsteyn GFC'33-BW'27 Meterik-America Merselo-Meterik BW' 27-RKDSO Griendtsveen-Hegelsom AC VW-Holthees Zondag 23 september Merselo-Griendtsveen Zondag 25 november GFC'33-ACVW beker/inhaal Y sselsteyn-Holthees America-Hegelsom Zondag 2 december RKDSO-Meterik Lottum-ACVW Lottum-BW'27 Griendtsveen-Holthees Merselo-Hegelsom Zondag 30 september GFC'33-Meterik Merselo-Lottum Ysselsteyn-BW' 27 Griendtsveen-GFC3 3 America-RKDSO AC VW-Y sselsteyn Holthees-America Zondag 9 december Hegelsom-RKDSO AC VW-Griendtsveen Meterik-BW'27 Holthees-Merselo Hegelsom-GFC'33 Zondag 7 oktober Meterik-Y sselsteyn GFC'33-Merselo BW'27-America Y sselsteyn-Griendtsveen RKDSO-Lottum America-ACVW RKDSO-Holthees Zondag 16 december BW'27-Hegelsom Lottum-Griendtsveen Lottum-Meterik Merselo-ACVW GFC'33-Holthees Zondag 14 oktober Y sselsteyn-Hegelsom GFC'33-Lottum America-Meterik Merselo-Y sselsteyn RKDSO-BW'27 David Wijnands was midden jaren negentig een veel belo vende en veel scorende spits van Ysselsteyn. Hij had met twaalf treffers een groot aandeel in het kampioenschap in 1997 toen de Ysselsteynse ploeg na een seizoen terugkeerde in de vierde klasse. Voor Wijnands betekende de titel tevens het einde van een nog pril le voetballoopbaan. Op 22-jarige leeftijd moest hij na twee zware knieblessures abrupt stoppen. Tien jaar later is hij terug. Na de breuk met trainer Hans Winkelhag in april nam hij het roer over. "In de afgelopen vijf jaar ben ik alweer zeven keer geopereerd aan de knie. Ik heb het voetballen de afgelopen jaren wel gevolgd. Ik ging regelmatig bij Yssel steyn kijken en later ook bij Venray toen mijn broer Daniël daar speelde." Ook was hij enkele jaren trainer van de D- en C-jeugd van Ysselsteyn. "Jongens die ik toen in mijn jeugdelftal had, zie ik nu weer terug in de selectie." Een jaar geleden werd David Wijnands door het bestuur gepolst om assistent-trainer te worden. "Ik wilde weer wat gaan doen in de voetballerij. Het is me altijd blijven trekken." Het lag in de bedoeling om na een paar jaar door te schuiven naar de post van hoofdtrainer. Komende maand start hij met de cursus trainer-coach III die van wege de vele aanmeldingen op maan dagavond in Venray wordt gegeven. "Ik ben anderhalf jaar eerder hoofdtrai ner geworden dan de planning was. Toch heb ik er niet lang over hoeven nadenken om Hans tussentijds op te volgen." Maar de positie van Ysselsteyn was vier wedstrijden voor het einde zo uitzichtloos dat aan degradatie niet meer te voorkomen viel. Toch denkt Wijnands dat handhaving mogelijk was geweest. "Want we hebben wed strijden verloren die we helemaal niet hadden hoeven verliezen." Ysselsteyn staat na dertig jaar weer in de zesde klasse. Een niveau dat de club eigen lijk onwaardig is. Toch roept David Wijnands niet datYsselsteyn weer snel zal terugkeren op een hoger plan. Over promotie wordt in het Ysselsteynse kamp niet gesproken. Hij vindt andere zaken belangrijker. Vooral omdat de club jarenlang tegen degradatie heeft moeten vechten. Dat heeft zijn sporen nagelaten. Enkele spelers waren niet meer gemotiveerd om voor het eerste elftal uit te komen. Bij degenen die overbleven was het vertrouwen vaak zoek. Routiniers als Frank Geurts, Ramon Kuunders en Ronnie Peeters zijn afge haakt. Doelman Rob Berkers is met zijn 28 jaar nu de oudste selectiespeler. Trainer Wijnands wil met een schone lei beginnen. "Jongens moeten weer trots zijn om bij de selectie te horen. Het eerste en tweede elftal moeten weer samen één groep worden. Het allerbelangrijkste is dat het plezier terugkomt en dat de spelers zich goed ontwikkelen. Ik zal ze daarom veel vertrouwen geven." In de voorbereidingsperiode lijkt Ysselsteyn de twee degradaties op rij van zich af te hebben geschud. "De opkomst is heel goed en iedereen wil erg graag. Het trainen bevalt me prima. We moeten dit jaar iets moois neerzet ten. En dan zien we straks wel hoe hoog we eindigen." David Wijnands werkt al elf jaar in het bekende Venrayse café Hulsman.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 26