Holthees tegen forse uitbreiding varkensbedrijf zorgvoorziening De Nissehoff mag blijven op Smakterheide Toezicht van beveiligingsbedrijf in omgeving 't Podium Parkeerbureau duurder Ernstig ongeluk met brommobiel op A73 Veltum krijgt toch geluidswal Jeugd Veulen wil pannakooi Geld gemeente voor bovenschoolse Laat u inspireren PEEL EN MAAS door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Het college van burgemeester en wethouders van Venray heeft ingestemd met het voorstel om vanaf 2008 jaarlijks 35.125 euro beschikbaar te stellen voor Boven schoolse Zorgvoorziening (BZV). Deze zorgvoorziening is bedoeld voor jongeren met gedragspro blemen of sociaal en emotionele problemen die op school moeilijk te handhaven zijn. Deze jongeren komen niet meer in aanmerking voor speciaal onderwijs omdat de wettelijke plaatsingscriteria recentelijk zijn aangescherpt. Uit een inventarisatie bij Noord-Lim burgse scholen voor voortgezet onderwijs (waaronder ook het Venrayse Raayland College) blijkt dat deze scholen aan ongeveer 40 leerlingen in de leeftijd van 12 tot 18 jaar geen passend onderwijs en zorg kunnen bieden. Deze jonge ren zijn met hun problematiek "te licht" voor het speciaal onderwijs. Zij voldoen namelijk niet aan de aangescherpte wettelijke plaat singcriteria. Binnen het voortge zet onderwijs zijn ze echter der mate nadrukkelijk aanwezig dat dit een negatieve uitwerking heeft op de totale schoolorganisatie. De gemeente Venray vindt dat aan alle jongeren passend onderwijs gebo den moet worden. Een BZV kan, in aansluiting op de zorgstruc- tuur van de school, tijdelijk een passend onderwijs en zorgarran- gement bieden aan leerlingen die binnen de reguliere school niet de zorg krijgen die ze nodig heb ben. Met de genoemde bijdrage maakt de gemeente de plaatsing van Venrayse leerlingen in de BZV mogelijk. Tijdens de dorpsraadvergade- aan Gerrit Linders van de gemeen- ring in het Veulen hebben enkele te Venray. jongeren dinsdagavond een pak- De jongeren hadden spontaan ket handtekeningen overhandigd een handtekeningactie op touw Antroposofisch kindercen trum De Nissehoff zit niemand in de weg op industrieterrein Smakterheide. Dit heeft de Raad van State bepaald in een bodemprocedure die was aan gespannen door de eigenaar van een nabijgelegen beton- centrale. Dat die betoncentrale allang niet meer als zodanig in bedrijf is, heeft uiteraard ook meegewo gen. Op het betreffende perceel is tegenwoordig een steenhan- del actief, en die maakt een stuk minder lawaai. Eigenaar J. Willems beweert echter dat hij op basis van zijn oude hinderwetvergun ning opnieuw een betoncentrale of steenbrekerij kan beginnen. Volgens de Raad van State snijdt dat argument echter geen hout, omdat de betreffende vergunning allang vervallen is. Ook andere grote lawaaimakers ontbreken in de omgeving van De Nissehoff. Al met al was er geen reden waarom de gemeente Venray geen bouw vergunning voor het kinderdag verblijf plus de benodigde vrijstel ling van het bestemmingsplan kon verlenen. Het kinderdagverblijf met dienstwoning mag dus blij ven aan de Bosweg. Een schrale troost voor de bezwaarmaker is dat hij het betaalde griffierecht terugkrijgt, aangezien hij in een eerder stadium van de procedure ten onrechte door de rechter in Roermond als niet-belanghebbend buitenspel was gezet. Open dag omroep Omroep Venray houdt op zaterdag 15 september een open dag. Van 10.00 tot 17.00 uur is men welkom in de studio's aan de Langeweg 92 in Venray. Er is van alles te beleven. Er zijn workshops, er wordt tekst en uitleg gegeven over de nieuwste technieken zoals Podcast, Livestream en Web-TV en uiteraard kan men kennismaken met de medewerkers die dagelijks te horen zijn via Omroep Venray. Er zijn ook liveoptredens. Er is gekozen voor de diverse genres van muziek die veelal te horen zijn via Omroep Venray zoals, dialect, country, volksmuziek, streektaal, blues, en top-40 werk. Wie deze dag niet in de gelegenheid is de open dag te bezoeken kan via de radio alles volgen, want de open dag wordt rechtstreeks uitgezonden via 90.2 FM en 87.5 via de kabel. Dertig buurtbewoners, de dorpsraad en milieuvereniging Land van Cuijk hebben bij het college van de gemeente Box meer bezwaar aangetekend tegen de forse uitbreiding van een varkensbedrijf in Hol thees. Het fokvarkensbedrijf De Groot-Niessen aan de Vlie- genberg wil uitbreiden met 2020 biggen en 814 zeugen. Daarmee wordt de bedrijfsom vang bijna verdubbeld tot 4760 biggen en 1753 zeugen. De buurt heeft massaal bezwaar gemaakt. De bewoners vrezen de toename van stankoverlast en lawaai. De dorpsraad ziet de uitbreiding dichtbij de dorpskern niet zitten vanwege mogelijke belemmering van woningbouw en een toename van de verkeersintensiteit. De milieuvereniging Land van Cuijk ondersteunt in haar bezwaarschrift de klachten van de omwonenden. Het college heeft eerder beslo ten medewerking te verlenen aan de bedrijfsuitbreiding door een nieuwe milieuvergunning af te geven. Een milieueffectrappor tage (mer) werd niet direct nodig geacht. De buurtbewoners wijzen erop dat het bedrijf is gelegen in een zogeheten extensiveringsgebied. Hierin mogen veehouderijen niet meer uitbreiden. Willen ze dit toch, dan zullen ze moeten uitwij ken naar een landbouwontwik- kelingsgebied. Daarnaast zouden twee nieuwe stallen deels gesi tueerd zijn buiten het bestaande bouwblok. De bewoners van Vliegenberg en de Sleijbergweg hebben nu al vaak hinder van stankoverlast. Ze vrezen voor een sterke toename als de uitbreiding doorgaat. Daar door zal ook de waarde van de huizen verminderen. De omwo nenden dringen bij B en W daarom aan op het toch laten uitvoeren van een milieueffectrapportage. Hierin worden zaken als stank- hinder, transport van voer, mest en dieren, uitstoot van fijnstof en geluidsoverlast meegenomen. Uit akoestisch onderzoek blijkt dat de geluidsoverlast nu al te hoog is. Tevens zou bij de milieuaanvraag zijn uitgegaan van verkeerde gegevens bij emissie- punten en afstanden tot wonin gen. Ook worden in een stal, die bestemd is voor voeropslag, nog steeds varkens gehouden. De milieuvereniging wijst op de ligging nabij de ecologische hoofdstructuur (EHS) en vindt dat er genoeg bijzondere omstandig heden voor een milieueffectrap portage zijnn. De bezwaarmakers vinden de uitbreiding zeer onge wenst en eisen dat de milieuver gunning niet verleend wordt. Iedere vrijdagavond van half elf tot zaterdagochtend half vier houdt een beveiligingsbu reau toezicht in de omgeving van jongerencafé 't Podium. Het gaat om de straten Pas toor Wijnhovenpark, Mgr. Ver- rietstraat tot de hoek bij huis nummer 17, St. Antoniusstraat en de kop van de Kruisstraat vanaf het speelveldje en de verbinding met de St. Antoni usstraat. Ook parkeerterreinen, binnen plaatsen en het speelveldje wor den bij de inspectieronde meege nomen. De kosten van 8.000 euro per jaar komen voor rekening van de gemeente Venray die met beveiligingsbedrijf W van Hoek een contract voor vijf jaar heeft afgesloten. Indien nodig is er ook op drukke zaterdagen toezicht op straat. Dit zal ongeveer tien keer per jaar het geval zijn. Na klachten en overleg met de buurt heeft de gemeente het toezicht op straat opgenomen in de overeenkomst met de exploi tant van 't Podium. Burgemeester Waals heeft eerder toegezegd dat het extra toezicht in de buurt voor rekening komt van de gemeente. Het toezicht binnen de accommo datie en in de directe omgeving is een taak van de exploitant. Het vestigen van het parkeerbu reau van het Goumansplein/Eind- straat naar de parkeergarage in De Gouden Leeuw valt 244.000 euro duurder uit dan tot dusver was gereserveerd. Dit komt onder andere vanwege de inflatie door de latere start van de bouw van de parkeergarage. Daarnaast waren de kosten voor de verhuizing en inrichting en de voorzieningen voor de parkeerapparatuur deels nog niet meegenomen in de oor spronkelijke begroting. In maart 2007 is gestart met de bouw van de parkeergarage de Gouden Leeuw. Die biedt straks plaats aan 500 auto's, waarvan 376 op open bare plaatsen. De openbare garage Nieuws uit Venray en omgeving leest U in is in eigendom van de gemeente, die ook de exploitatie heeft. Het dagelijks beheer van de parkeer garage besteedt de gemeente uit, zoals dat nu ook met beheer van het straat- en terreinparkeren gebeurt. Door de ligging van het parkeerbureau direct naast de entree van de parkeergarage, kan het beheer van de parkeergarage worden gecombineerd met het straat- en terreinparkeren. gezet om een pannakooi naar het Veulen te halen. In totaal hebben ze 150 handtekeningen opge haald. Volgens Gerrit Linders heeft de gemeente Venray het idee al opgepakt om in de kerkdorpen mobiele pannakooien te gaan plaatsen De dorpsraad is ook blij met het initiatief van de jongeren en hoopt dat de pannakooi snel een plek krijgt in Veulen. Een 73-jarige vrouw uit Venray is zondagmiddag ernstig gewond geraakt bij een ongeluk op de snelweg A73 tussen Venray en Vierlingsbeek. De vrouw reed over vluchtstrook richting Nij megen toen ze plots besloot te keren. Daarbij reed ze de rijbaan op met als gevolg dat een achter opkomende automobilist (51) uit Cuijk frontaal tegen de flank van haar wagentje reed. De bestuur der van een tweede personenauto wist de beide eerst voertuigen te ontwijken, maar botste wel tegen de verhoogde zijkant van de weg, waardoor zijn auto schade opliep aan de wielen. Een derde perso nenauto kon niet meer tijdig rem men en botste tegen het voertuig van de man uit Cuijk. De bestuur ster van het invalidenwagentje werd uit het voertuig geslingerd. Het personeel van een ingezette traumahelikopter verleende eerste hulp, waarna de vrouw met onbe kend letsel naar het ziekenhuis in Nijmegen vervoerd is. Van de drie andere automobilisten raakte nie mand gewond. Aanleg start komend najaar De bewoners van Veltum zien een lang gekoesterde wens in vervulling gaan. Komend najaar start de gemeente met de aanleg van een geluidswal langs de Deurneseweg. De wal wordt 350 meter lang en loopt vanaf het tankstation tot aan de afslag naar de Kiekweg bij Boer Hans. De aanleg zal anderhalf tot twee jaar in beslag nemen. De geluidswal wordt vrijwel identiek aan die langs de wijk Brukske. Met als enige verschil dat de wal op enkele plekken moet worden onderbroken voor de vier huizen die op dit stuk aan de Deurnese weg staan. Tijdens een informatieavond over wegwerkzaamheden aan Laurahof en omgeving, uitten de bewoners opnieuw de wens voor een aarden wal. De drukke Deur neseweg zorgt voor nogal wat ver keerslawaai. De gemeente erkent dat door de aanleg van de wal het leefklimaat in Veltum zal verbe teren. De voormalige wethouder Driessen verklaarde voorheen dat er in tegenstelling tot Brukske geen ruimte was om de wal aan de leggen. De Deurneseweg is een provincialeweg en ook de berm en de ventweg zijn eigendom van de provincie. Alhoewel het onder houd wordt uitgevoerd door de gemeente Venray, die er nu in is geslaagd de ventweg en de berm over te nemen van de provincie. Met uitzondering van de notaris- kosten gebeurt dit met gesloten beurzen. "Want de provincie wil zich graag ontdoen van Teststro ken en ventwegen", zegt ambte naar Erik Weijzen. Wethouder Van der Broeck (CDA) is blij dat nu eindelijk tege moet kan worden gekomen aan de wens van de wijkbewoners. Voor de aanleg moeten wel bomen van de huidige groenwal gerooid wor den. Dit zal gebeuren buiten het broedseizoen. De uitvoering zal in fases plaatsvinden want de gemeente is afhankelijk van grond die vrij komt bij andere infrastructurele projecten. Het gaat net als bij de aanleg in Brukske om licht ver ontreinigde (categorie I) grond. Van der Broeck spreekt van een win-win-situatie. "Er zijn veel werkzaamheden waarbij grond vrijkomt. De gemeente heeft geen eigen depotruime en de kosten van grondafvoer naar een verwer ker zijn hoog. Ook kunnen we zo de aankoop van grond voor de geluidswal uitsparen." De wal wordt ongeveer vier meter hoog en zal met groen beplant worden. Komend najaar hoopt de gemeente al 150 meter te kunnen aanleggen uit overtol lige grond van wegwerkzaamhe den aan de Langstraat, Laurahof en Akelei. Feest bij Moedercentrum Het is al weer een jaar geleden dat het Moedercentrum Venray zijn deuren opende voor alle vrou wen uit Venray en omgeving. Intus sen hebben vele vrouwen hun weg gevonden naar dit centrum. Hier kunnen ze op een actieve en creatieve met elkaar omgaan, leren van en met elkaar en deel nemen aan diverse interessante workshops, informatieavonden of cursussen. Op zondag 26 augustus is er van 14.00 tot 16.30 uur een feestelijke bijeenkomst. Tevens wordt deze middag de naam voor het centrum onthuld. Iedereen is deze middag welkom op de Pater- slaan 12 in Venray. een nieuw gezicht een nieuw interieur een nieuwe collectie vanaf dinsdag 14 augustus Grotestraat 34 - 5801 BH -Venray - 0478-583917 Wnet Co**"' Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl Donderdag 16 augustus 2007 - Pagina 5 Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL W0NENaanpcr/( l-RIS

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5