Buren ageren tegen illegale aardappeloverslag Verzin naam voor nieuwe speeltuin Venray! Ja Prinsenhof eindelijk vereeuwigd Venray verbetert parkeren centrum Subsidie voor afkoppelen regenwaterafvoer Dronken bestuurder maakt amok VERKEERSONGEVAL? Advocaten SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN PEEL EN MAAS VAN DER PUTT PEEL EN MAAS Donderdag 16 augustus 2007 - Pagina 3 De buren van een aardap pelteler aan de Van Broekhui- zenstraat in Oostrum zijn er niet zo gelukkig mee dat hun buurman zonder vergunning aardappels wast en sorteert op zijn bedrijf. De gemeente is er echter van overtuigd dat een en ander binnenkort kan worden gelegaliseerd, en wil de situatie in de tussentijd gedogen. Op zich lijkt het wassen en sorteren van aardappels een stuk onschuldiger dan bijvoor beeld een varkenshouderij naast de deur, ware het niet dat al die aardappels ook aan- en afgevoerd moeten worden. In totaal betreft het ruim tienduizend ton per jaar, en volgens de bezwaarmakers - het echtpaar Willems - vermoe delijk zelfs veel meer. Sterker nog: het zou gaan om een 'grootschalig industrieel aardappelop- en over slagbedrijf', dat uit de toon valt in de agrarische omgeving. De tegenpartij, de maatschap Janssen, bezweert echter dat vrijwel alle verwerkte aardappels van eigen kweek zijn. Hoewel deze activiteiten strikt genomen illegaal zijn en gepaard zouden gaan met de nodige over last, ziet de gemeente Venray geen reden om in te grijpen. Op termijn moet Janssen een nieuwe milieu vergunning krijgen, waarin een en ander is gelegaliseerd.Ter over brugging heeft de gemeente tot tweemaal toe een gedoogbeschik- king afgegeven. De buren zijn het daar uitdrukkelijk niet mee eens, en stapten beide keren naar de Raad van State. Dinsdag vond voor de tweede maal een spoedzitting plaats. De eerste keer, in januari dit jaar, vin gen de bezwaarmakers bot, en staatsraad Brink was nieuwsgierig wat er in de tussentijd was ver anderd. Volgens de gemeente zijn de voorschriften alleen nog maar strenger geworden, wat een aan vaardbaar woon- en leefklimaat voor de omwonenden garandeert. Een volwaardige vergunning is bovendien in de maak, zodat er alleen nog maar meer reden is om voorlopig te gedogen. Temeer daar er sinds januari geen nieuwe klachten over overlast waren bin nengekomen. De raadsman van de familie Wil lems is niet helemaal overtuigd. Hij is bang voor een 'openeindere- geling' indien de vergunning niet bijtijds klaar is. Bovendien snapt hij niet waarom de maatschap investeringen wil doen aan de Van Broekhuizenstraat terwijl het hele bedrijf op niet al te lange termijn naar De Zomp wil verhuizen. Jans sen wil naar eigen zeggen wel weg, maar zolang niet alles rond is, kan hij bezwaarlijk achterover gaan leunen. De nieuwe milieuvergunning moet op 1 september rond zijn. De Raad van State bepaalt zeer binnenkort of het wassen en sor teren van aardappels in de tussen tijd mag worden gedoogd. Tien gratis kaarten voor Movieworld Op zaterdag 1 september wordt de nieuwe speeltuin in de bossen van Vlakwater offi cieel geopend. Met een span nende openingsact en het bekendmaken van de nieuwe naam voor de gratis toeganke lijke speeltuin in Venray krijgt de opening extra cachet. Half juni stond de opening van de speeltuin gepland, maar doordat de speeltoestellen pas later konden worden geplaatst vanwege het broedseizoen werd de opening uitgesteld naar de eerste zaterdag in september. De initiatiefnemers, de leden van de Juniorkamer in Venray, zijn er niet minder trots op. "Het wordt een juweeltje", aldus projectleider Marc Puyn van de Juniorkamer. "Er zijn op dit moment al verschil lende toestellen geplaatst en de komende weken komen de ove rige op hun plaats van bestem ming." Kinderen en hun ouders hebben inmiddels de weg naar Vlakwater gevonden om al op de eerste toestellen te spelen. Als op zaterdag 1 september de speeltuin officieel wordt geopend, kunnen de kinderen zich helemaal uitle ven. Dan staan er in het prachtige Venrayse natuurgebied maar liefst vijftien toestellen. Een kraaien nest, een kabelbaan, verschillende klimtorens en schommels, een zandbak, picknickbanken, kortom een speeltuin met alle toeters en bellen, mogelijk gemaakt door de inzet van de Juniorkamer Venray en sponsoren. Marc Puyn: "Met de speeltuin is een investering gemoeid van zo'n 100.000 euro, deels opgebracht door de Junior kamer die de opbrengsten van hun activiteiten voor dit doel beschik baar stelt, en deels door sponsors die zich achter dit project hebben geschaard. Zonder hun steun had den we een zo'n mooie speeltuin nooit kunnen realiseren." Jeannette van der Werf van de Juniorkamer Venray en Moniek Faas, die voorzitter wordt van de Stichting Speeltuin Venray, hebben het openingsprogramma inmid dels rond. Het feest start om 14.30 uur met de officiële opening mid dels een spannende openingsact en vervolgens wordt de nieuwe naam van de speeltuin bekend gemaakt. Voor de eerste 200 kin deren is er een gratis ijsje, terwijl (strip)tekenaar Ted Lenssen een workshop striptekenen. Uiter aard kunnen de kinderen en hun ouders voor de eerste keer genie ten van de nieuwe speeltuin in zijn volle glorie. Rond 16.00 uur wordt het officiële programma afgesloten. De beide dames van het ope ningsprogramma zitten echter ik neem deel aan de kleurplatenwedstrijd van de Stichting Vrienden van de Speeltuin. Naam: Adres: Telefoonnummer: Leeftijd: De naam van de nieuwe speeltuin is: (ook invullen op tekening) De winnaar krijgt een waardebon voor tien personen naar attractiepark Warner Bross Movieworld in heli Duitse Bottrop. De kleurplaat voor zondag 26 augustus afgeven bij boekhandel Van den Munckhof aan de Grotestraat 68 in Venray. Opsturen kan natuurlijk ook: Uitgeverij Van den Munckhof, postbus 1, 5800 AA in Venray. met een heel groot probleem. "De speeltuin heeft nog geen naam. Daarom heeft tekenaar Ted Lens sen een mooie kleurplaat gemaakt die kinderen in kunnen kleuren. Het belangrijkste is echter om in de balk boven de entree de nieu we naam voor de speeltuin in te vullen. Uit alle inzendingen kiezen we uiteindelijk de mooiste, beste of origineelste naam", aldus Jean nette van der Werf."En, niet geheel onbelangrijk", vult Moniek Faas aan, "de bedenker van de nieuwe naam van de speeltuin krijgt een hele mooie prijs, een waardebon voor tien personen die gratis naar Warner Bross Movieworld in het Duitse Bottrop kunnen. Heerlijk met familie, vriendjes of vrien dinnetjes naar dit prachtige amu sementspark dat helemaal in het teken staat van de film." De kleurplaten dienen uiterlijk zondag 26 augustus te zijn ingele verd. Dit kan bij boekhandel Van den Munckhof aan de Grotestraat 68 in Venray. De winnaar krijgt later die week bericht en wordt uitgenodigd voor de officiële ope ning van de speeltuin. Mensen die Stichting Speeltuin Venray willen steunen, kunnen dit doen door een bijdrage over te maken naar rekeningnummer 126016518 ten name van Stichting Speeltuin Venray. "Alle bijdragen zijn welkom", zegt Mare Puyn."Er is met de realisatie een eerste, heel belangrijke impuls gegeven voor de nieuwe speeltuin. De speeltoe stellen staan er op 1 september, nu dragen we als Juniorkamer de speeltuin over aan de stichting die zich bezig gaat houden met het beheer, toezicht en onderhoud. Dat kost natuurlijk geld, ondanks het feit dat zich vrijwilligers voor de speeltuin gaan inzetten. We wil len dat de speeltuin uitgroeit naar een gratis toegankelijke attractie voor ouders en hun kinderen. Van daar dat iedere financiële steun van harte welkom is." In de Oranjebuurt wordt een nieuwe straatnaam ingevoerd. De straat tussen de Wilhelmi- nastraat en de Dr. Poelsstraat waar woningen worden gere aliseerd had nog geen naam. Nu er een begin is gemaakt met de bouw van de woningen is dit nodig. Het college van B en W komt met de naam Prin senhof tegemoet aan de wens van de buurtbewoners van de Oranjebuurt. Het college komt tegemoet aan de wens van de 260 bewoners van de Oranjebuurt om de straatnaam Prinsenhof vast te stellen voor de nieuwbouw tussen de Wilhel- minastraat en de Dr. Poelsstraat. Precies op de plaats waar vroeger het populaire danscafé Prinsenhof stond. De naam Prinsenhof heeft een historische waarde voor de wijk. Het was vroeger een populair danscafé in Venray. Het danscafé aan de Wilhelminastraat genoot in de jaren vijftig en zestig faam in het Venrayse. Veel Venraynaren hebben nog plezierige herinne ringen aan de Prinsenhof-tijden van weleer. In juni 2005 stelde het college voor het plangedeelte De Gouden Leeuw de straatnaam Prinsenhof vast. Naar aanleiding van publicatie over dit college- besluit hebben destijds ruim 260 bewoners van de Oranjebuurt een petitie ondertekend tegen dit besluit. Het college heeft daarop uitgesproken aan dit bezwaar tegemoet te komen en heeft des tijds de naam Prinsenhof gereser veerd voor de Oranjebuurt. De gemeente Venray wil de parkeerverwijzingen in het cen trum van Venray vervangen door een digitaal verwijzingssy steem. Dit systeem vermeldt bijvoorbeeld op de verwijsborden hoeveel plaatsen nog beschikbaar zijn. Als een parkeerterrein vol is kan het systeem bezoekers doorverwijzen naar een ande re parkeerlocatie. In september zal de raad hierover een besluit nemen. Het verwijssysteem zal beheerd worden door het parkeerbureau. Dit bureau is nu ook al verantwoordelijk voor het beheer en onderhoud van de parkeerterreinen in Venray. De invoering van het nieuwe ver wijssysteem is gekoppeld aan de aanvraag voor het krediet voor de ver huizing van het parkeerbureau omdat de verwijzingen vanuit het par keerbureau worden aangestuurd en systeem daar wordt bewaakt. Als de gemeenteraad met het voorstel instemt streeft de gemeente ernaar het systeem tegelijk met de openstelling van parkeergarage de Gouden Leeuw in gebruik te nemen. Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek DE SCHEIDINGSWEG Burgers die de regenpijpen afzagen en het hemelwater laten afvloeien naar een grind- koffer in de tuin, kunnen rekenen op een flinke bijdrage van de gemeente. Met ingang van volgend jaar verstrekt de gemeente Venray een subsi die van 8 euro per vierkante meter verhard oppervlak dat wordt afgekoppeld van de rio lering. Het dak, de oprit en de stoep zijn samen goed voor 100 tot 150 vierkante meter. Waardoor de eigenaar van een gemiddelde woning al gauw zo'n 1000 euro subsidie kan krijgen. In nieuwbouwwijken zoals Bra bander worden de regenpijpen al automatisch afgekoppeld van de riolering. "Het is zonde dat rede lijk schoon regenwater wordt gemengd met vuil huishoudelijk afvalwater. Wat vervolgens naar de zuiveringsinstallatie getrans porteerd wordt", zegt wethouder Van der Broeck (CDA). "Door het hemelwater te scheiden en in de bodem te infiltreren, kunnen we veel kosten besparen." Met de subsidie hoopt de gemeente de burgers te motive ren tot zelfwerkzaamheid. Voor de regeling is vier jaar lang 100.000 euro beschikbaar. Waardoor jaar lijks een kleine honderd huishou dens een bijdrage kunnen krijgen. "Het grindkoffer kan het beste onder het gazon ingegraven wor den. Je legt er weer graszoden overheen, en je ziet er niets meer van. Wie het eerste komt, wie het eerst maalt", zegt de wethou der die vele voordelen ziet. "Het bespaart de gemeente en dus ook de burgers geld. Bovendien is het beter voor het milieu en helpt het de verdroging tegen te gaan." De subsidieregeling is nieuw en moet nog door de gemeente raad worden goedgekeurd. Venray hoopt er in 2008 mee te kunnen starten. In 2005 is een afkoppel- programma afgesproken. De gemeente wilde binnen vijf jaar een milieurendement halen van 5 procent minder water dat naar de zuiveringsinstallatie vloeit. De opzet was dat 2,5 procent gehaald wordt door verhard oppervlak - zowel particulier terrein als open bare ruimte - af te koppelen plus de aanleg van een bergbezinkbas- sin in Venrays Broek die voor de andere 2,5 procent moest zorgen. Voor het bezinkbassin was een investeringsbedrag van 907.500 euro uitgetrokken. Na amper twee jaar blijkt dat het afkoppeltempo hoger is dan verwacht. Als op de huidige voet wordt doorgegaan, dan zal eind 2009 de 5 procent worden gehaald. Waardoor de bouw van het dure bergbezinkbas- sin overbodig is geworden. "Dit is eigenlijk ook een klassieke oplos sing. We dachten toen het bassin nodig te hebben om onze doelen te halen. Maar er zijn ook andere oplossingen zoals het regenwater rechtstreeks infiltreren door straat stenen die water doorlaten. Zoals in de Mambostraat is gebeurd", verklaart Van der Broeck. Het vervallen van de investering van ruim negen ton, betekent niet dat de rioolheffing voor de bur gers omlaag kan. Van der Broeck en ambtenaar Erik Weijzen vertel len dat de gemeente de komende jaren nog veel grote investeringen moet doen aan het rioleringstelsel. Dit heeft te maken met de nieuwe wet gemeentelijke watertaken die per 1 januari 2008 ingaat plus de Europese kaderrichtlijn water die een jaar later van kracht wordt. "We hebben de negen ton bespa ring hard nodig om in de toe komst de kosten goed in de hand te houden", aldus de wethouder. Weijzen zegt dat Venray met de subsidieregeling voorop loopt. Hij wijst erop dat bij particulieren de grootste winst behaald kan wor den. "Want van het totale verharde oppervlak behoort slechts 25 procent tot de openbare ruimte, terwijl 75 procent particulier ter rein is." niet ontvangen? Bel 582877! De politie heeft zaterdagnacht een 25-jarige Poolse man aan gehouden voor het dronken besturen van een personenauto op de Leunseweg. De man viel op vanwege zijn rijgedrag en omdat zijn koplamp kapot was. Nadat de bestuurder een stopteken had gekregen, stopte hij niet. Hij moest worden klem gereden. De bestuurder bleek zwaar dronken te zijn en werd voor onderzoek naar het politiebureau in Venray overge bracht. Hij beledigde de agenten en weigerde alle medewerking aan het onderzoek. Ook probeerde hij de agenten een kopstoot te geven en te slaan. De man werd ter ontnuchtering en voor verder verhoor ingesloten. De auto waarin hij reed verkeerde in zodanig slechte staat, dat die in beslag genomen werd. Ook bleek dat de auto waarschijnlijk niet verzekerd was.Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M.ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gratis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Puft Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax:0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl Vervolg voorpagina Consternatie over vuurwerkopslag De bezoekers reageerden scep tisch. Ze konden niet geloven dat een afstand van acht meter een veilige marge is. De vuurwer kramp in Enschede werd er tel kens bijgehaald. "Een vergelijking met Enschede is niet reëel", zei Rahmouni. Brandweerman Van Rooy beweerde dat een ramp als in Enschede 'nooit meer voorkomt in Nederland'. "Deze containers zijn absoluut veilig. Ze zijn zeer streng getest. Ze hebben een zelfblussende installatie en ze zijn zestig minuten lang absoluut brandwerend. Ze zullen echt niet exploderen of de lucht in vliegen", beweerde Van Rooy, die verklaarde dat het om opslag van consumen tenvuurwerk gaat. "Dat is lang niet zo zwaar als het professionele vuurwerk dat in Enschede lag opgeslagen." Er zijn in Venray nog drie ande re locaties (Intratuin, Boerenbond en Eurodump) waar meer dan dui zend kilo vuurwerk aanwezig is. Beneden de duizend kilo is geen vergunning verplicht en kan met een melding worden volstaan. De meeste kou werd uit de lucht genomen toen bekend werd dat het slechts om een paar dagen per jaar gaat. Wel werd erop aange drongen om dit regelmatig te con- troleren."Want deze mensen zitten in de handel Als ze tijdens het jaar ergens een restpartij op de kop kunnen tikken, zullen ze het zeker doen", merkte Ton Alders van het nabijgelegen bedrijfVera op. Anderhalf uur later was de sfeer flink opgeklaard. Na alle spanning en onrust in het begin, werden er aan het eind van de avond zelfs grapjes gemaakt. Voor Petra van Duijnhoven een mooi moment om de bijeenkomst af te sluiten. Daarvoor meldde ambtenaar Pas cal Reijnaerdts dat hij zich alle kritiek aantrok. "Maar als wij iets publiceren in de krant, dan is in principe iedereen geïnformeerd." Renovatie oorlogsmonument Op donderdag 16 augustus (vandaag) start de renovatie van het dak van het oorlogsmonument aan het Kerkpad. Het dak dient gerenoveerd te worden omdat de dakconstructie en de dakbedek king in slechte staat verkeren. De renovatie wordt gedaan door het bedrijf BouwAd en zal minimaal een maand in beslag nemen. Het dak wordt in de werkplaats gere noveerd. Daarom moet de dak constructie in zijn geheel wor den weggehaald. Eind september wordt de nieuwe kap weer terug geplaatst. Doorgereden De politie heeft vrijdagavond een 39-jarige man uit Ysselsteyn aangehouden op verdenking van het doorrijden na een aanrijding op een parkeerplaats aan het Ble- kersveld. De man reed achteruit tegen een geparkeerde auto aan. Hij gaf aan niet gezien te hebben dat hij schade had veroorzaakt. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. Bekeuring De politie heeft maandagmiddag een 21-jarige bromfietsbestuurder uit Venray bekeurd. De man reed door het rode verkeerslicht op de kruising Venrayseweg-Noord- singel. Toen de agenten de man staande hielden, bleek dat hij niet in het bezit was van een rijbewijs. Tevens bleek dat de bromfiets niet verzekerd was. Tegen hem wordt proces verbaal opgemaakt. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,95 (postcode 58..) 35,50 (overige binnenland) De juiste weg in de goede richting Hans Peeters 077 3523359 of 06 53264978 Bezoek onze websitewww.scheidingsweg.nl vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2007 | | pagina 3