Negen nieuwe woningen in Merselo Kookdemonstratie barbecues bij Mari Landmacht op missie bij kinderen Swolgen Een goedkoop driegangenmenu, bij u in de buurt ZORG GROEP Uitslagen Zomerbridge Dineren in de wijk GROENEKRUIS Zorg aan Huis www.zgnl.nl klantenservice 077 320 95 95 PEEL EN MAAS Kantoorartikelen? r T 1 PEEL EN MAAS Voor starters, doorstromers en senioren in Merselo is er goed nieuws. Vlakbij de molen ontwikkelt Wonen Venray negen grondgebonden wonin gen. Wonen op deze unieke plek in Merselo betekent genieten van rust en ruimte en dat in een prima nieuwbouw woning. Het plan bestaat uit twee woon blokken, een van vier en een van vijf woningen. Het eerste blok bestaat uit vier patiowoningen in de koopsfeer. Deze patiowonin- Overloonse Bridgeclub Op de vrije zomerbridgeavond waren de beste in de gele lijn Boy en Jos Linssen met 69-79 procent, gevolgd door Bert en Nelly Vloet met 60.94 procent. Derde waren Harry en Riet Willems met 53-13 procent. In de rode lijn waren met 61.46 procent Riet Dobbe en Mien Kuenen de winnaars. Tweede met 57.29 procent waren Els Kremers en Riet Wolvers en de derde plek was voor Toon den Brok en Jaqueline v.d. Slik met 55.73 procent. In de groene lijn waren de hoogst geplaatsten Irma Huijs enAdele van Leuken met 65 procent. Mieke Stappers en Nel wolvers waren tweede met 65.17 procent en derde waren Maria Willems en Ali Raaymakers met 60.83 procent. Op een vrije zomerbridgeavond waren de beste in de gele lijn Jac Huijs en Hans Aerts met 59-58 procent. Tweede waren Mientje Wester en Ria Liebrand met 56.67 procent. De derde plek was met 55 procent voor Maria Willems en Ali Raaymakers. In de rode lijn waren het hoogst geëindigd Toon den Brok en Jaqueline v.d. Slik met 60.83 procent. Jan v.d. Heuvel en Tonny Voordewind bezetten met 59-17 procent de tweede plaats. Derde waren Wiel en Miny Ver hoeven met 57.50 procent. In de groene lijn waren met 67,61 pro cent Frans van Lieshout en Karei Jagers de winnaars, gevolgd door Mia Koopman en Herma Darm stadt met 59-38 procent. Met 54,69 procent ging de derde plek naar Ad van Hedel en Ben Yssel- dijk. gen hebben een ideale indeling omdat alle ruimtes (inclusief twee slaapkamers) op de begane grond liggen. Het tweede blok bestaat uit vijf woningen. De twee hoekwo ningen zijn koopwoningen en de drie tussenwoningen zijn voor de huur beschikbaar. Deze woningen kennen een prima indeling en hebben naast een slaapkamer en badkamer op de begane grond ook nog twee slaapkamers op de verdieping. De woningen zijn ontwikkeld door architectenburo de Loods uit Aarle-Rixtel. De visie 'vorm geven - ruimte creëren' lijkt naadloos te passen in het ontwerp dat zij in Merselo presenteren. Met kavels tussen de 165 en 265 m? en een inhoud die varieert tussen de 315 en 450 m?, is er echt sprake van het creëren van ruimte. Ook de combinatie van huur- en koop woningen zorgt voor een goed samenspel op deze unieke locatie. De verkoopprijzen zijn thans nog niet definitief maar zullen waar schijnlijk tussen de 210.000 en 240.000 euro liggen. Heeft u inte resse? De voorinschrijving voor de koopwoningen is intussen gestart. Belangstellenden kunnen zich melden bij InterMakelaars BV in Venray. U vindt InterMakelaars aan de Patersstraat 21 in Venray. Loop eens vrijblijvend binnen of bel, telefoon (0478)516605 voor meer informatie. Voor meer informatie over de huurwoningen kunt u bel len met Wonen Venray, telefoon (0478)554600. Zomerbridge in Overloon In Landal Greenpark De Vers in Overloon wordt iedere woens dagavond tot en met 29 augustus zomerbridge gehouden. Aanvang 19.30 uur. Aanmelden voor 19-15 uur, per paar, bij De Vers. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Gerda Crooijmans via tel.(0478)641265. Op zaterdag 18 augustus houdt Mari Wanssum - All about pools leisure - van 13.00 uur tot 17.00 uur een kookdemonstratie voor koken op de barbecue. Voor iedereen die graag wil weten hoe je lek kere gerechten kunt bereiden op een barbecue, staat de deur bij Mari (gratis) open. Tijdens deze kookdemonstratie zal Rob Frenken oftewel Chez- BC Venray Het nieuwe seizoen start op don derdag 23 augustus en er is ruimte voor nieuwe leden. Wie het gezel lig lijkt om op de donderdagavon den in de Witte Hoeve samen met anderen te bridgen, is van harte welkom. Voor wie alleen is wordt geprobeerd een geschikte partner te vinden. Wanneer men samen met een partner komt is dat nog prettiger. Men speelt ongeveer 44 weken van 19-30 uur tot ongeveer 23.00 uur met de mogelijkheid om na afloop nog wat na te kletsen. Een voorwaarde is wel dat men enige kennis heeft van het spel en in dertig minuten vier spellen kan spelen. Voor aanmelden of meer informatie kan men terecht bij secretaris Ger Keizers via tel. (0478)512381, e-mail g.keizers@ orange.nl. of bij voorzitter Herman Verheijen via tel. (0478)584292, e- mail hj.verheijen@planet.nl. Anders zijn kookkunsten vertonen en daarvan kunt u meegenieten. Diverse etenswaren zullen op de barbecues voor u worden bereid. Hierbij moet u denken aan berei ding van bijvoorbeeld groente garnituren en aardappelen. Maar natuurlijk ook rund -en varkens vlees, vis, gevogelte en overheer lijke marinades en sauzen. Gedu rende deze kookdemonstratie laat men zien welke bereidingswijzen er mogelijk zijn op een professio nele Patton-barbecue. En natuur lijk mag u zelf ook lekker proeven. Mari - All about pools leisure -is al jaren een toonaangevend bedrijf in de Wellness Leisure markt en heeft hiervoor een uitgekiend product assortiment. Kwaliteit en service staan bij Mari hoog in het vaandel.Tevens verzorgt Mari voor u projecten van A tot Zwemmen. Mari Wanssum By Stayerhofweg 2c, 5861 EJ, Wanssum. Tel: 53 27 47, website: www.mari.nl Zaden in de natuur Staatsbosbeheer houdt op zon dag 19 augustus een excursie met als thema de verspreiding van zaden in de natuur. De excursie is geschikt voor het hele gezin en start om 11.00 uur bij bezoe kerscentrum Mijl op Zeven aan de Moostdijk 15 in Ospel. De kinde ren krijgen een zoekkaart cadeau. Woensdag 22 augustus vanaf 19 00 uur is er weer een zomer avondwandeling. Bij deze activi teit gaan de kinderen met hun eigen gids op pad voor een tocht vol leuke spellen. Voor beide acti viteiten is opgave vooraf gewenst. Dit kan bij Mijl op Zeven via tel. (0495)641497. Voor alle activiteiten dient men zich aan te melden bij het bezoe kerscentrum Mijl op Zeven via bovenstaand telefoonnummer. Het bezoekerscentrum van Staatsbos beheer ligt aan de Moostdijk 15 in Ospel en is in augustus op maan dag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Op woens dagavond tot 19.00 uur.Voor meer informatie en een compleet acti viteitenoverzicht zie www.staats- bosbeheer.nl. van den munckhof bv www.vandenmunckhof.nl Zomernachttocht Bij Informatieruimte De Zeven boom van Staatsbosbeheer aan de Kapelstraat 71 inAfferden, start op zaterdag 25 augustus een zomer nachttocht. Om 20.30 uur is het vertrek en de gratis zomernacht- tocht duurt tot 22.30 uur. Kinde ren in de leeftijd van zeven tot en met tien jaar en het 'heidspook' gaan het bos in om de nacht te ontdekken. In het donker gebeurt van alles met de geuren, kleuren en geluiden van het bos. Aanmel den voor donderdag 23 augustus bij stichting het Limburgs Land schap via e-mail info@limburgs- landschap.nl. Kijk ook eens op www.nationaal-parkdemaasdui- nen.nl. 's Avonds is het spannend om buiten te zijn en daarom heeft Nationaal Park De Maasduinen dit kinderprogramma ontwikkeld. Deze tocht is de derde van vier tochten, er volgt in oktober nog een herfsttocht. Per tocht kunnen maximaal 24 kinderen mee. Tijdens de laatste week van de schoolvakantie genoten de Swol- gense basisschoolkinderen van een speciale 'landmachtmissie'. De oudste kinderen begonnen met het bouwen van een bivak, waarna zij rond middernacht op patrouille gingen in de Swol- gense bossen. De vrijdagochtend stond in het teken van spellen zoals levend stratego en zeeslag. Daarnaast gingen alle kinderen al tokkelend naar beneden vanaf de kerktoren van Swolgen, nadat pas toor Verheggen hen een voorbeeld PC St. Jan Merselo Bij een paardenspringwedstrijd in Horst startte Rick Janssen zijn Ups in de klasse L en behaalde een prachtige tweede plaats. Ook startte hij met Time Out in deze klasse en behaalde hiermee een mooie elfde plaats. Verder reed Janssen nog met Pointer in de klasse ZZ en behaalde in deze zware klasse maar liefst een schit terende tweede plaats. Bij de dressuur reed Esther Boumans met haar Vico in de klasse B en behaalde met maar liefst 197 pun ten een mooie vijdde plaats. Karin Winnen startte haar Winter in de klasse LI en met maar liefst 203 punten behaalde ze een prachtige derde plaats. Ook Esther van Don gen startte in deze klasse. Samen met haar Wiona behaalde ze met 185 punten een hele mooie vijfde plaats. Brigitte Kreuzer startte haar Tsarina in de klasse Z1 en met een prachtige score van 421 punten mocht ze de vierde plaats mee naar huis nemen. gegeven had. Dit was voor de kin deren een geweldige belevenis! De jongere basisschoolkinde ren liepen 's middags een foto speurtocht door het dorp, waarbij zij allerlei landmachtactiviteiten ondernamen. Zaterdag werd het tweede gedeelte van de missie afgewerkt in de Swolgense bos sen. Met een heuse mijndetector zochten de kinderen een gebied af naar landmijnen. Van een ander gedeelte van het bos werd door hen een maquette gemaakt. Kort om, de kinderen hebben deze dagen met vele facetten van de landmacht kennisgemaakt. Stichting Kindervakantiewerk Swolgen, die jaarlijks zomeractivi- teiten rondom een bepaald thema organiseert, kan met de kinderen terugkijken op een geslaagde mis sie! Streetdance Bij Opanka starten op maan dag 27 augustus nieuwe cursus sen voor de jeugd in Venray. Kom gezellig eens kijken of meedoen! Streetdance en Kidsdance wordt gegeven op de maandagen: Kids dance en streetdance tot twaalf jaar in basisschool De Vlaswei en Streetdance vanaf twaalf jaar in wijkcentrum Veltum. Breakdance start op dinsdag 28 augustus in basisschool Petrus Banden. Neem voor meer informatie contact op met Jolanda Jaspers via tel. (0478)510995 of e-mail naar info@opanka.nl. De zesde en laatste avond van het zomerbridgen, georganiseerd door Klavertje Vier, werd door 32 paren bezocht. In de A-lijn kwamen het echtpaar Vloet en de dames Baak en Buyssen op een gedeelde eerste plaats terecht. Hun score was 60,12 procent. Goede tweede werden de dames Bisscheroux en Kooien met 56,25 procent en de derde plaats was voor het paar Den Brok-Ottenheim met 55,95 procent. In de B-lijn was het echtpaar Karagozyan de beste met 66.79 procent, gevolgd door de heren van Lieshout en Manders met 62,08 procent. Met 61,79 procent was de derde plaats voor het echtpaar v.d. Heyden. De wisselbeker, beschikbaar gesteld en vernoemd naar Arie Vermeu len, werd na de spannende laatste avond nipt gewonnen door het echt paar Karagozyan met een totaal van 255,99 procent, gerekend over de beste vier avonden. De tweede plaats was voor het echtpaar Vloet met 254,99 procent en de derde plaats was voor de dames Koopman en Manders met 240,19 procent. Het paar Corzilius en De Weert kwam met 238,59 procent op de vierde plaats, terwijl de vijfde plaats ging naar de dames Baak en Buyssen met 231,75 procent. Gemiddeld waren er 32 paren per avond en in totaal hebben 87 paren eens of meerdere keren de weg naar De Kiosk gemaakt om daar te komen bridgen. Fien (73) en Rinus (84) Janssen uit Horst Hoewel Fien Janssen (73) graag zelf kookt, dineert zij sinds enkele weken samen met haar man Rinus Janssen (84) in het restaurant van verpleeghuis Elzenhorst van Zorggroep Noord-Limburg. "Een uitkomst, echt waar. Nu ik mijn arm een poosje niet kan gebruiken, laten we ons hier bijna dagelijks verwennen." Noord-Limburg Donderdag 16 augustus 2007 - Pagina 24 niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Fien is een actieve vrouw die graag tennist en zwemt. Een half jaar geleden kreeg zij last van haar schouder. Eerst werd er gedacht aan een slijmbeursontsteking maar na een poos wordt duidelijk dat het gaat om een gescheurd 'kapsel'. Enkele weken geleden is zij hieraan geopereerd en sindsdien zijn de kleinste klusjes bijzonder lastig. Ze heeft persoonlijke en huishoudelijke verzorging nodig, maar daarnaast blijken ook koken en afwassen een probleem. Het paar heeft samen tien kinderen waarvan er enkele in de buurt wonen. Daar zouden ze makkelijk bij aan tafel mogen schuiven. "Toch zien wij dat niet zo zitten." zegt Fien. "Zolang je de dingen zelf kunt regelen en doen, moetje dat ook blijven doen. Onze kinderen hebben net als wij, hun eigen leven. Ze eten soms op wisselende tijden en het tijdstip waarop wij bij Elzenhorst terecht kunnen is voor ons veel gunstiger." Rinus maakt nu elke ochtend ontbijt met vers sinaasappelsap voor Fien. "Mijn vrouw kookte altijd het eten, en eigenlijk kan niemand tippen aan haar kookkunsten. Maar het moet gezegd, hier op Elzenhorst smaakt het me ook erg lekker." Rinus is de oprichter van Janssen Horst B.V. en heeft een rijk verenigingsleven gehad. Onder meer bij carnavalsvereniging d'n Dreumel waar hij de eerste prins was. Fien werkte samen met haar eerste man, die jong overleed, in familiebedrijf Van den Munckhof B.V. Horst kent Fien en Rinus, en Fien en Rinus kennen Horst. Op zoek naar een oplossing, was het voor Fien dan ook een logische stap om even binnen te lopen bij verpleeghuis Elzenhorst. "Ik ben er gewoon gaan vragen wat er voor ons mogelijk was. Toen bleek dat we daar iedere dag terecht konden in het restaurant." Het echtpaar maakt gebruik van de service 'dineren in de wijk' van Zorggroep Noord-Limburg. Elke dag kunnen 55-plussers, voor zo'n zeven euro, genieten van een driegangendiner. De Zorggroep heeft zo'n 20 gezellige restaurants in haar verpleeg- en verzorgingshuizen die verspreid zijn over heel Noord-Limburg. Er is er dus altijd wel ééntje in de buurt. Een compleet overzicht hiervan kan worden opgevraagd via Klantenservice (tel. 077-320 95 95). "Rond twaalf uur wandelen we iedere dag naar Elzen horst. Meestal zitten we fijn aan het raam waar Rinus steevast eerst een borreltje drinkt. Daarna gaan we lekker eten, elke dag staan er andere dingen op het menu. Het is heel gevarieerd. En de bediening is enorm hartelijk en warm. Ze zijn heel behulpzaam en snijden het vlees voor me in stukjes. Dat kan ik nu zelf niet." Fien en Rinus zijn dik tevreden. Zelf bezorgde Fien als vrijwilliger maaltijden bij mensen thuis. "Maar nu ik weet dat het ook mogelijk is om op deze manier te eten zou ik het eigenlijk veel meer mensen willen aanraden. Zeker zij die alleen moeten eten. Meestal koken ze dan niet, of niet voldoende gevarieerd voor zichzelf. Het eten hier is heel smakelijk en je komt ook nog eens op een gezellige manier onder de mensen." Hoe lang het duurt voordat Fien hersteld zal zijn, is niet precies te zeggen. Tot die tijd dineren ze gewoon in Elzen horst. En wat als Fien zelf weer vooruit kan? "Dan ga ik weer lekker zelf koken. Maar ik denk dat we dan soms toch nog hier een hapje komen eten. Dat is gewoon heel handig."

Peel en Maas | 2007 | | pagina 24