inZicht ^Ingezonden Digitale fotocamera Jonge hondendag voor rashonden Kunst, caravans en educatie Berden Mode: afdeling voor hippe dames Dance Masters nu ook in Venray "Empoweren" 1+1=3 PEEL EN MAAS Vanuit eigen kracht op weg naar succes! Regelmatig krijgen wij de vraag van werkgevers hoe werknemers gestimuleerd kunnen worden zodat zij hun functie zinvol en met plezier uit kunnen voeren. Het hebben van plezier in het werk en het zinvol uitvoeren hiervan beïnvloed het functioneren. Zowel de werkgever als de werknemer zijn hier verantwoordelijk voor. Om het werk met plezier te kunnen uitvoeren is het belangrijk om precies te weten wat dat plezier biedt. Dat kunnen allerlei zaken zijn, maar gebruik maken van het potentieel maakt hier een groot onderdeel van uit. Om dit te kunnen bereiken is een dosis zelfinzicht nodig. Bij het optimaal functioneren is het belangrijk dat men bewust is van eigen capaciteiten. Kennis van eigen kunnen is belangrijk zodat men autonoom kan beslissen over de manier waarop je je werk uitvoert of hoe je in het leven staat. Ook hier telt dat 'groei' vooruitgang betekent en 'stilstand' achteruitgang. Vanuit de werkgever gezien is het belangrijk dat iedere werknemer zich kan ontwikkelen op de manier die past bij de organisatie zonder dat de werknemers hun authenciteit verhezen. Voor de werknemer is het belangrijk dat hij functioneert en zich ontwikkelt op de manier die het beste bij hem/haar past. Het volledig gebruik maken van het persoonlijk potentieel en het potentieel van de groep/organisatie brengt de werknemer naar ongekende 'hoogten'. Wij zijn allen een product van onze opvoeding, onze samenleving en daardoor in mindere mate een product van onze eigen authentieke persoonlijke ontwikkeling. Hierdoor komen we steeds verder van onszelf af te staan en laten we kansen liggen waarin we volledig tot ons recht kunnen komen. Wij maken maar voor een klein deel gebruik van onze echte competenties. Zoals onze unieke kemnerken verscholen liggen in ons DNA, zo liggen onze capaciteiten en kwaliteiten verscholen in onze UPP Uniek Persoonlijk Product). Bij empowennent wordt er gezocht naar het persoonlijke product. Door middel van begeleiding door een persoonlijke coach kan er gekeken worden hoe en wanneer je je potentieel volledig benutten kan. Een manier waarop je als persoon/ werknemer volledig tot je recht komt. Bij organisaties waarbij er aan de werknemers ruimte geboden wordt voor persoonlijke ontwikkeling zie je dat de werknemers elkaar bestuiven met "begeestering". Een geringe investering lijdt in de praktijk tot een behoorlijke meerwaarde voor een organisatie. Dan is er sprake van een fonnule waarin 1+1 drie wordt. jO/fifoWL Jamara Buytendijk is counsellor/coach bij inZichtadvies in Venray (www.inzichtadvies.nl). Maandelijks schrijft ze over onderwerpen uit de praktijk. Voor reacties en/of vragen: jamara@inzichtadvies.nl In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Knallen (1) Vakantietijd is komkommertijd zegt men altijd. Maar niet bij de gemeente Venray. Daar hebben ze ineens regels verzonnen voor het gebruik van kanonnen. Land bouwers mogen die voortaan van 6.00 tot 22.00 uur gaan gebrui ken. En het maakt blijkbaar ook niet meer uit voor welk gewas.Als landbouwers het storend vinden dat er vogels bij hen in de wei zit ten, dan mogen zij daar een kanon voor gebruiken. En niemand doet wat, want ze houden zich aan de regels. Ze hebben nog wel een regeltje voor hoe vaak ze mogen knallen, maar hoe hard is blijkbaar niet zo belangrijk. Je mag in deze maatschappij nergens veel geluid maken, want dat is allemaal aan regels gebonden. Behalve in het buitengebied van Venray, daar gel den geen regels. Je mag 's avonds na een avondje stappen niet lal lend over straat gaan, wat dat is dan geluidsoverlast en daar krijg je een bekeuring voor. C.Janssen, Leunen Knallen (2) Tot mijn verbazing lees ik in Peel en Maas dat er in de gemeen te Venray regels zijn voor het gebruik van kanonnen.Al jaren op rij heb ik last van dergelijks kanon nen als ik in het buitengebied van Venray fiets. Nu blijken er regels te zijn. Ik vraag me af; waar komen die regels vandaan en wie heeft zulke regels verzonnen? Ze mogen van 6.00 uur tot zonsondergang knallen. In de zomerperiode is dit dan van 6.00 uur tot 22.00 uur. En vanaf 7.00 uur zelfs tien keer per uur. Dat betekent dat er elke zes minuten geknald mag worden. Ik heb al ergens een veld gezien waar twee kanonnen stonden die in werking waren. Dus daar knalt met deze regels elke drie minuten een kanon. En ongeveer een kilo meter verder stond op een ander perceel nog een kanon te knallen. Zo'n knal is tot ver in de omtrek goed te horen. Wat een geluk dat ik er alleen geregeld ga fietsen, maar jammer voor de omwonen den in dit gebied die met deze overlast worden opgezadeld. Ik vind het een waardeloos beleid en hoop dat de gemeente Venray tot andere regels komt, zodat ik weer rustig kan fietsen in het buitenge bied van ons mooie Venray. M. Keunen, Venray Knallen (3) De gemeente Venray regels heeft opgesteld voor het gebruik van kanonnen. Eenieder die denkt dat het nodig is om een kanon te gebruiken om vogels en wild de stuipen op het lijf te jagen mag dit gewoon doen. Je hebt geen ver gunning nodig en je hoeft niets te melden. Wat mij in het bijzonder opvalt is dat er geen grens voor decibels zijn. Uit onderzoeksge gevens van zo'n kanon blijkt dat deze ongesteld kan worden tot +/- 150 decibels (wat dus ook gewoon gebeurt). Dit is verge lijkbaar met donderslag of het afschieten van een zwaar geweer. Zo'n knal is over kilometers goed te horen. Racecircuit De Peel moet in december gesloten wor den omdat er teveel geluidsover last zou zijn voor de vogels en het wild. Door deze regels mag er wél een kanon bij het racecircuit neergezet worden, dat knalt met +/- 150 decibel en dat tien keer per uur van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Over geluidsover last gesproken! Hoe krom kunnen de regels zijn! Je kunt beter langs racecircuit De Peel wonen. Dan woon je vele malen rustiger dan in de buurt van zo'n rotkanon. B. Rutten, Castenray Knallen (4) Met grote verwondering zie ik in de Peel en Maas dat er regels in Venray zijn voor het gebruik van kanonnen. Het blijkt nu dat ik al diverse malen ben voorge logen door de gemeente. Ik heb namelijk al verschillende keren geklaagd over de geluidsoverlast hiervan. Elke keer hebben ze mij verteld dat de gebruikers hiervan vergunningen hebben met de bij behorende regels. Die blijken er dus nog nooit geweest te zijn! Ze hebben mij ook altijd verteld dat ze mogen knallen van 8.00 tot 20.00 uur. Nu blijken ze vanaf 6.00 uur te mogen knallen tot zonson dergang. Ze mogen zelfs tien keer per uur knallen en dit gedurende het hele seizoen, van april tot oktober, zeven maanden conti nue overlast. Wie verzint zoiets? Een ambtenaar die zeker niet in het buitengebied woont. Makke lijk om zoiets te verzinnen achter een bureau. Deze ambtenaar heeft er zelf geen last van. Degene die zo'n beleid maken moeten zelf maar eens zeven maanden bij zo'n kanon gaan wonen, dan verzint hij vast wel betere regels. M. v.d. Bersen. Venrav Circuit De Peel Circuit De Peel moet op 1 december van dit jaar dicht op last van de provincie Limburg. Maar als alles meezit zou het in juli 2009 al weer open kunnen zijn pal naast de huidige locatie. Na anderhalf jaar zou er dus weer een volledig nieuw circuit kun nen zijn geheel voldoende aan alle wettelijke en milieutechnische eisen. Voorwaar een droomscena- rio waar menig particulier huizen bouwer of bedrijfsontwikkelaar zo voor zou tekenen. Dit alles is mogelijk gemaakt door de inzet van de gemeente Venray die heeft aangegeven het circuit van groot maatschappelijk belang te vinden. Het College van B en W zet al zeer lang zwaar in op behoud van het circuit. De Venrayse gemeente raad heeft talloze malen vrijwel unaniem zijn steun uitgesproken. Er is zelfs een referendum georga niseerd om het maatschappelijk belang van het circuit voor de Venrayse bevolking aan te tonen. Ondernemer Maessen en MSS De Peel zijn door de Venrayse gemeenschap als het ware in een luxe zetel geplaatst bij de realise ring van het nieuwe circuit. En dan spreken we nog niet eens over de ambtelijke ondersteuning vanuit het ambtelijk apparaat, de vele uren die daar zijn gemaakt niet alleen door de Venrayse ambtena ren maar ook door die van de Pro vincie. Zij hebben tal van notities, plannen en studies verzorgd, tallo ze vergader- en reisuren gemaakt. Samen met de kosten voor het referendum moet het hier om honderdduizenden Euro's gaan. Let wel gelden die niet besteed zijn aan een van de kerntaken van de gemeente Venray maar aan pure vrijetijdsbesteding van een club van enkele honderden men sen. Bovendien komt een deel daarvan niet eens uit de gemeen te Venray. Waar bij bejaarde men sen in het kader van de wetWMO elke Euro teveel is bij huishoude lijke hulp kan het bij het circuit De Peel niet op. Voor ondernemer Maessen is dit droomscenario ech ter niet voldoende. In de Peel en Maas (26 juli) en De Limburger (28 juli) geeft hij aan zijn over eenkomst met de gemeente Ven ray en de provincie Limburg over realisering van het nieuwe circuit eenzijdig op te zeggen als hij niet ononderbroken door kan gaan met racen op het huidige circuit tot de nieuwbouw klaar is. Verba zingwekkend hoe snel de onder nemer afhaakt. Het lijkt wel of hij niet in zijn idealen gelooft, of heeft hij geen idealen gezien zijn opstel ling waarin alleen maar zakelijke belangen aan de orde komen. Het is goed om even de Venrayse Vre- deskerk in herinnering te halen. Wijlen pastoor Geerits ging vanuit een kansloze positie en gedreven door een tomeloos enthousiasme voor de realisering van deze kerk en wel vanuit het niets. En die kerk kwam er, idealen maakten de financiering en bouw ervan moge lijk. De ondernemer klaagt in De Limburger ook dat in de korte periode van sluiting de racers en het publiek naar elders zullen ver kassen en niet zomaar weer zullen terug keren.Treffender kan hij het de betrokkenheid naar en de ide alen van zijn mensen inzake reali satie van het nieuwe circuit niet onderstrepen. Ernstig is boven dien dat Maessen aangeeft bij stopzetting eind van dit jaar van het racen niet van plan te zijn het terrein van het circuit te saneren. Met andere woorden de verontrei niging die de ondernemer en zijn club tientallen jaren lang onge straft (want vergunningloos) heb ben kunnen veroorzaken wil hij ook nog ten laste van de Venrayse gemeenschap laten komen. Een merkwaardige opstelling voor de grootste afvalverwerker in de regio die naar we kunnen aannemen toch als een betrouwbare partner voor opdrachtgevers wil overko men en een naam op afvalgebied heeft hoog te houden. Geldt voor hem het principe de vervuiler betaalt niet? Voor de gemeente Venray dreigen nog meer negatie ve financiële gevolgen. Omdat de gemeente de illegale situatie van het circuit in het algemeen belang heeft gedoogd en dit ook steeds de algemene beleidslijn is geweest kunnen omwonenden en al dege nen die direct schade ondervin den van het circuit volgens juris prudentie nadeelcompensatie bij de gemeente Venray eisen. Er zijn gevallen bekend waarin dit enorm kan oplopen. De gemeente Venray zou over het dreigement van de ondernemer een duidelijk bestuursstandpunt moeten inne men want het is niet mis wat er wordt gezegd. Niets van dit alles. De enige stap die wordt gezet is het maar weer eens aantekenen van beroep bij de Provincie tegen de sluiting. Een totaal gebrek aan ruggengraat. Waar blijft een krach tige bestuurlijke opstelling. Het dossier circuit De Peel begint langzamerhand een onfrisse geur te verspreiden. C. de Vocht. Venrav Foto Hoedemaekers in Venray hield de afgelopen maanden een actie voor zijn Staatsloterijklanten. Diegenen die niets gewonnen had den, maakten nog kans op 10x1/5 Staatsloten en als grote klapper werd een digitale camera verloot. Op bijgaande foto overhandigt Saskia Hoedemaekers aan de win naar, de heer Stoks, de camera. Kynologenclub Venray e.o. houdt op zondag 19 augustus een outdoor jonge hondendag voor rashonden op oefenterrein De Versen in Oirlo. De aanvang is om circa 9-30 uur. Het is een keuring voor honden in de leeftijd van vier maanden tot twee jaar. Er zijn 120 honden inge schreven. De mooiste jonge hon den uit Venray en omgeving strij den om de titel; Wie is de mooiste. Tijdens deze dag zijn allerlei ras sen vertegenwoordigd. Men kan zich niet meer inschrijven met de hond. Wel kan men komen kijken en de hond meenemen, want er is een kraampjesstraat met aller lei hebbedingetjes voor de vier voeter. Ook is er een behendig heidswedstrijd. Men ziet honden over hindernissen springen door tunnels rennen, slalommen, door banden springen en een steiger op en af rennen. Ook aan de kin deren is gedacht. Eind augustus beginnen de cursussen weer. Het is belangrijk een goed opgevoede hond te hebben. Ook de honden vinden het vaak leuk om met het baasje bezig te zijn. Er zijn veel verschillende cursussen, van soci- alisatiecursus tot behendigheids cursus. De cursussen starten op donderdag 30 augustus om 19-30 en op zondag 2 september om 8.45 uur, 10.00 uur en 11.25 uur. Informatie is verkrijgbaar via tel. (077)4673198 of kijk op www. kcvenray.nl. Tentoonstelling Rock My Religion in Odapark Kermiswoensdag rond het middaguur in het Odapark leg gen drie jonge kunstenaars de laatste hand aan hun project Rock My Religion. Het zijn Venlonaar Daan de Haan, die werkt in het kunstenaarscen trum Q4, Tijmen Cieraad uit Sevenum en onze plaatsgenoot Jaap de Maat. De laatste twee zijn inmiddels woonachtig in Rotterdam. Een onderdeel van Rock My Religion is een mobiele tentoon stelling met vijf caravans. In de caravans worden korte videofilms getoond. Met een knipoog naar clichés van diverse geloofsovertui gingen zullen uiteenlopende the ma's belicht worden. De thema's gaan over massaconsumptie, voet- balfanatisme en reclame-iconen als hedendaagse vervanging voor religie. Rock My Religion stamt uit de zestiger jaren. Graham Smith cre- eerde een 'nieuwe Jezus' in de vorm van een rockster. De drie jongemannen zijn druk doende met het aanbrengen van schilderingen in figuurvorm die de buitenkanten van de caravans sieren. De caravans doen tijdens de manifestatie dienst als rondrei zende ruimte voor kunsteducatie. Tijmen Cieraad: "Het Odapark draagt het thema aan en haalt vervolgens de kunstenaars erbij die het project ontwikkelen." Vijf caravans met kunst die een link heeft met religie zullen vanaf zon dag 9 september tot 25 november op de route tussen Odapark en St. Anna staan. Ze staan op verschil lende locaties zoals bij de Grote Kerk, de moskee en ook bij kapel letjes. Verder worden er scholen bezocht. Het gehele project heeft duidelijk een educatief karakter. Zo is er ook een voettocht tussen Odapark en St.Anna. De tentoonstelling is telkens geopend van donderdag tot en met zondag. Het concept van reli gie is naar Graham Smith vertaald: elke religie heeft een plek ik het clubhonk, de caravan. Zo heeft de groene caravan logo's - van fraaie makelij - van Sesamstraat, Pathé, een bioscoopketen uit West- Nederland, Pinkpop, Amsterdam Arena, McDonalds en Holiday Inn. Een andere caravan'club after live' laat wezens uit het hiernamaals zien als ook logo's van Dela, Oase reisbureau of Resy (recycling). De welbekende mannen met de para plu van RVS ontbreken evenmin evenals de Sony spelcomputer. Boven de caravans fungeren drie ënhalve meter hoge lichtbakken als blikvangers op de locaties. Kinderen zullen op school controversiële filmpjes voorge schoteld krijgen. Jaap de Maat: "De bedoeling is dat de kinde ren in plaats van de verschillen, de overeenkomsten tussen de wereldgodsdiensten zien. Voor ons is het bovendien handig hier in de nabijheid van vrienden, bekenden en familie ons werk te laten zien. Kijk, dit is geen galerij waar je kunst kunt kopen. Dat vinden we alledrie prima." De Haan: "Normaal werken we meer met een opdracht. Nu hebben we alle vrijheid." Tijmen Cieraad: "De vraag was helemaal open: je hebt vijf caravans en geef die het beste vorm." Daan de Haan kende zijn twee collega's voorheen niet. "Maar het Odapark bracht ons samen. Nu vormen we een team. Wat een team? Vrienden voor het leven!". Er is ook overeenstemming over het resultaat waarin de kleuren rood en blauw domineren. "We zijn op kermismaandag begon nen. Vandaag komen we een heel eind. We zitten op schema", ver telt Daan. "Kantoortijden zijn ons vreemd. Vanavond gaan we weer naar huis." En de caravans dan? "Die worden door vrijwilligers geplaatst. Ook voor de lichtinstal laties en het vervoer naar de scho len wordt gezorgd. En natuurlijk gaan we straks ook zelf kijken op locatie." Tijmen en Jaap, beiden van Studio Joep Jacobs, knikken instemmend terwijl het volgende bord met Big brother, Story, Goo gle, CNN en MTV logo's zijn vol tooiing nadert. Berden Mode Venray opent op donderdag 16 augus tus (vandaag) het Basement department. Een afdeling voor hippe en jonge dames waar verschillende trendy merken zich op een eigentijdse manier presenteren. In het mooie, sfeervolle pand midden in de Grotestraat is de kel der geheel opnieuw ingericht. Met veel kleur en moderne materialen is het een afdeling geworden met een geheel eigen gezicht. Desge vraagd laat Roland Bloemen van Berden Mode weten dat zij ervoor gekozen hebben om een industri eel opgebouwd ontwerp te com bineren met warme elementen. "Omdat de lingerieafdeling onder deel uitmaakt van de nieuwe afde ling vonden wij het belangrijk om toch ook voldoende warmte en gezelligheid aan te brengen". Monique Bloemen vult aan "We hebben afgelopen periode met alle medewerkers enorm hard gewerkt om de Basement te reali seren. Een afdeling met een stads karakter maar toch met de gezel ligheid van Venray. Het is al met al een afdeling geworden waar we trots op zijn". De Basement afdeling is te vinden in de kelder bij Berden Mode. Tijdens de ope ningsweek van 16 tot en met 25 augustus krijgt men bij besteding van ten minste 25 euro een hippe tas cadeau. De danscursussen bij Danscen trum Janssen zijn voor volwasse nen en scholieren. Vele jeugdigen hebben de gang naar de dans school weer gevonden. Speciaal voor scholieren start er een begin nerscursus. Inschrijven kun je doen met of zonder partner. Naast stijldansen is er ook kidsdance vanaf 3 jaar en streetdance vanaf 8 jaar. Voor scholieren en niet te vergeten 20-plussers is streetdan ce ook een ware rage. Alle inter nationale toppers maken gebruik van streetdance in hun videoclips. Streetdance is hip, cool en een trendy dansvorm waarbij je hele maal uit je dak kunt gaan. Op zon dag 26 augustus is er vanaf 16.00 uur Jumpbattle en van 18.00 tot 20.00 uur open huis met aanslui tend een dansavond. Op zondag 2 september van 14.00 tot 16.00 uur vindt er een open huis plaats met diverse workshops. Als primeur voor Venray worden er workshops flamenco en Salsa verzorgd. U bent van harte welkom op Raadhuisstraat 6 in Venray, tele foon 0478-510500. Kopen van een bedrijf Uit onderzoek van de Kamer van Koophandel blijkt dat een op de twaalf Nederlanders wel eens heeft overwogen om een bedrijf over te nemen. Het onderzoek is gehouden in het kader van de KvK-themadagen en speelt in op de verwachte golf aan bedrijfs- overdrachten de komende vijf jaar. Tijdens het seminar Het kopen van een Bedrijf worden de belang rijkste aspecten van een bedrijfs overname behandeld. Het seminar vindt plaats op dinsdag 28 augus tus in het gebouw van de Kamer van Koophandel inVenlo en duurt van 19.00 tot 22.00 uur. Geïnteres seerden kunnen zich aanmelden via www.kvk.nl/seminars. Danscentrum Janssen Raadhuis straat 6 is vanaf nu aangesloten bij vakorganisatie Dance Masters. Die organisatie is inmiddels breed bekend na het succesvolle RTL 4 programma Dancing with the Stars. Dance Masters is een kwali teitskeurmerk dat niet voor ieder danscentrum is weggelegd. Zo bent u verzekerd van het beste. Ken je dat gevoel? Op een feest je zitten en niet kunnen dansen? Het komt nog maar al te vaak voor op vele bruiloften en feesten.Wan neer er een wisseldans gespeeld wordt zoekt menigeen als excuus snel het toilet op. Dansen is nog steeds de leukste manier van uit gaan, ontdek het zelf. Een weke lijkse avond uit is toch een wel kome afwisseling in een drukke week. In een starterscursus komt een aantal dansen aan bod; natuur lijk de foxtrot die in de praktijk de nummer een is. Maar ook de Engelse wals, tango, cha cha en niet te vergeten de swingende jive. Janssen Dance Masters is een moderne dansschool met muziek van deze tijd. De sfeervol ingerich te zalen zijn voorzien van rookaf- zuiging, airconditioning en een prachtige houten dansvloer. Donderdag 16 augustus 2007 - Pagina 23 Dealer van Gazelle, Batavus, Sparta, Grandeur. Electro-fiestenservice en verkoop Fietswereld Frank Welles, Eindstraat 12, Venray, Tel: 0478 - 581553 PENTAX

Peel en Maas | 2007 | | pagina 23