Basiszorg in Venray, goed geregeld! 20.000 euro voor Anthoniushof Fietstocht Oostrum-Oostrum voor het goede doel Koester uw Monument Chantal Scherders winnaar fotowedstrijd Oost ru m PEEL EN MAAS Advertorial Ook s'avonds, s'nachts en in de weekenden zorgen wij, de huisartsen van Noord- Limburg in Venray en de omliggende dorpen voor onze patiënten die spoedeisende zorg nodig hebben. Op 20 juni hebben we een nieuwe huisartsenpost geopend in de Wieënhof aan de Leunseweg. Die post is voortreffelijk uitgerust; alle vormen van spoedeisende huisartsenzorg kunnen we daar leveren. Samen met de ambulancedienst, die in hetzelfde pand is gevestigd, rukken we uit als de nood aan de man is. Binnenkort wordt in hetzelfde gebouw ook een dienstapotheek gevestigd. Zo-doende kan een patiënt, die op de post is onderzocht, meteen zijn recept ophalen. De post ligt aan een uitvalsweg en is voor iedereen uit de regio uitstekend bereikbaar. Door de gunstige ligging zijn huisarts en ambulance bij spoed nog sneller ter plekke. De spoedzorg gaat ons zeer ter harte. Zo hebben wij bij de landelijke overheid hart stochtelijk gepleit voor de vestiging van een post in Venray, hoewel onze regio daar eigenlijk te klein voor is. Uiteindelijk hebben we de zorgverzekeraars ervan kunnen overtuigen dat voor onze post geld moest worden vrijgemaakt. Omdat het werkgebied relatief klein is doen wij nu gemiddeld 100 uur per jaar meer dienst dan onze collega's in de rest van Nederland. Het belang van u als patiënt staat en stond bij ons voorop. Onze post heeft het laagste aantal klachten van Zuid-Nederland. Bij herhaling wordt ons door de Stichting behoud basiszorg ziekenhuis Venray verweten dat we de nieuwe post niet bij het ziekenhuis hebben gevestigd. Laten we daar dit van zeggen: Bijdestartvandehuisartsenpost hebben we ons welbewust vlakbij het ziekenhuis gevestigd maar binnen een half jaar heeft het ziekenhuis zonder overleg met ons de EHBO gesloten. Alle eerste hulp functies worden uitsluitend in Venlo aangeboden. Maar een heel klein gedeelte van de patiënten die wij in de diensturen zien hoeft te worden verwezen. Het leeuwendeel wordt door ons zelf behandeld. De zogenaamde ondersteuning die het ziekenhuis ons zou kunnen bieden zoals laboratorium- of röntgenonder zoek heeft voor u en ons geen waarde, omdat u voor behandeling dan toch naar Venlo of Boxmeer moet. In Venray is geen specialist voor spoedeisende hulp aanwezig! Zodoende hebben bezoekers van de huisartsenpost de laatste vijf jaar al vrijwel geen gebruik meer gemaakt van de faciliteiten van het Venrayse ziekenhuis. Het is ook belangrijk om te vertellen dat er een uitstekende samenwerking is tussen ons als huisartsen en de specialisten in het ziekenhuis in Venlo. Samen met die specialisten verzorgen we waar nodig de samenhang in de keten al is dat niet op locatie in Venray. Huisartsen en ziekenhuis zijn op dit moment samen bezig grote investeringen te doen in ICT om tot een betere uitwisseling van berichten en inzage in de patiëntendossiers te komen. De stichting huisartsenposten Noord-Limburg heeft al in het najaar van 2006 een intentie verklaring afgegeven waaruit de wil spreekt om in de toekomst de samenwerking met het ziekenhuis opnieuw vorm te gaan geven. Wij hebben het bestuur van de stichting basiszorg ziekenhuis Venray uitgenodigd voor een gesprek. De reactie die wij op de uitnodiging ontvingen vinden wij teleurstellend. De stichting weigert naar de toekomst te kijken, blijft maar strooien met verwijten en slaat de uitnodiging af om met ons op de huisartsenpost te overleggen. Aan een gesprek met die insteek hebben wij geen behoefte maar wij staan open voor overleg met alle geledingen uit de Venrayse bevolking. De spoedeisende basiszorg is nu goed geregeld maar zorg kan immers altijd beter?! De huisartsen van Noord-Limburg. De Stichting Anthoniushof in Maashees heeft ten bate van de inrichting van de ontmoetings ruimte bij het WoZoCo (Woon- Zorg-Complex) in Maashees door het Oranje Fonds een financiële bijdrage toegezegd gekregen van 20.000 euro. Het Oranje Fonds is het grootste fonds op sociaal gebied. Per jaar besteedt het ruim 20 miljoen aan organisaties die werkzaam zijn aan de sociale kant van Nederland, Aruba en de Nederlandse Antillen. Door deze bijdragen stimuleren zij meer betrokkenheid in de samenleving, of zorgen we ervoor dat mensen een nieuwe plek vinden in de maatschappij. Het Oranje Fonds wordt gesteund door de Nationale Postcode Loterij en De Lotto. De Prins van Oranje en Prinses Maxi ma zijn beschermpaar van het Oranje Fonds. De Stichting Antho niushof gaat een ontmoetings ruimte inrichten in het WoZoCo zoals Pantein dat reeds aan het bouwen is. Later gaat dezelfde stichting deze ontmoetingsruimte exploiteren. Een extra faciliteit in de ontmoetingsruimte is een zoge naamd Service-punt; een koop cq bestelmogelijkheid voor levens middelen, maar ook bijvoorbeeld postzegels en vuilniszakken. Er is momenteel geen enkele levens middelenvoorziening meer in het dorp Maashees. Mede dankzij bovengenoemde subsidie kan de stichting haar geplande inrichting waarmaken. een abonnement waard Honderdachtentwintigste jaargang - week 33 - donderdag 16 augustus 2007 Acht enthousiaste fietsers uit Oostrum vertrekken vrij dag 17 augustus voor een fiets tocht van 280 kilometer naar het gelijknamige dorpje in Friesland. De groep heeft aan de fiets tocht een goed doel verbonden: de Stichting KiKa. KiKa (Kinde ren Kankervrij) werft fondsen, die ten goede komen aan de zeven kinderkankercentra in Nederland: Sophia in Rotterdam, Willem- Alexander in Leiden, VU medisch centrum en Emma in Amsterdam, Wilhelmina in Utrecht, Beatrix in Groningen en UMC St. Radboud in Nijmegen. Het geld komt ten goede aan onderzoek waarmee deze centra versneld therapieën beschikbaar willen maken voor een betere behandeling en gene zing van kinderkanker. Minder pijn en strijd. En meer genezing en kwaliteit. Dat is waarvoor KiKa steun vraagt. Want kinderen met kanker worden liever gisteren beter dan vandaag. Barry Cornelissen, een van de acht deelnemers, over het initia tief: "Vorig jaar is het hele verhaal eigenlijk begonnen toen vijf fana tieke wielrenners een wedden schap kregen aangeboden om bin nen negen uren 250 kilometer te fietsen. Die werd natuurlijk aange nomen en werd met enige moeite voltooid. Er werd toen eigenlijk meteen het idee geopperd om er volgend jaar een goed doel aan te verbinden. Zo ontstond het idee om van Oostrum naar Oostrum in Friesland te gaan fietsen, een tocht over zo'n kleine 280 kilome ter. Een hele afstand die we graag beloond zouden zien worden door een mooi geldbedrag voor de stichting KiKa." Het groepje van vijf wielrenners is inmiddels uitgebreid naar acht. Eigenlijk tien, maar door blessures zijn twee wielrenners afgevallen. De bedoeling is dat Bart Holtac- kers, Hans Holtackers, Noud van de Mortel, Rob Jeuken, Quinn Poels, Rick Gielens, Rien Janssen en Barry Cornelissen vrijdagmor gen om 07.00 uur richting Fries land vertrekken om rond de klok van 18.00 uur in Oostrum aan te komen. Cornelissen: "Zaterdag is er een rustdag met een barbecue en uitfietsen, waarna we zondag opnieuw rond 07.00 uur terugfiet- sen naar Oostrum. We hopen dan weer rond 18.00 uur thuis te zijn." De wielerliefhebbers uit Oostrum hebben plannen om van de fietstocht een jaarlijks terug kerend uitstapje te maken. "Vol gend jaar willen we er een goed doel aan koppelen uit het dorp Oostrum. Nu gaan we proberen om zoveel mogelijk geld voor KiKa in te zamelen. We hopen dat de mensen ons enorm steunen." Mensen die de sponsortocht wil len steunen, kunnen een bedrag over maken naar rekeningnum mer 173984843 onder vermelding van sponsoring KiKa. uitgeroepen (zie ook elders in de Peel en Maas). U kunt uw stem uitbrengen door een van de gese lecteerde foto's uit te roepen tot beste foto van 2007. Theo Klab- bers is uitermate tevreden over de fotowedstrijd: "Na het succes van dit jaar gaan we beslist door. Ook in 2008 is er vakantie fotowed strijd in Peel en Maas." Moedercentrum zoekt vrijwilligers Het Moedercentrum Venray aan de Paterslaan in Venray is een plek waar vrouwen, Nederlandse en niet-Nederlandse vrouwen, elkaar op allerlei manieren kunnen ont moeten. Het Moedercentrum Venray is op zoek naar vrijwilligsters voor de volgende taken: penningmees ter (bestuursfunctie), secretaris (bestuursfunctie), activiteiten organiseren samen met activitei- tengroep, publiciteit verzorgen (PR-medewerkster), geven van taalles en/of ondersteunen van een gespreksgroep, geven van fietsles, klussenvrouw, tuinvrouw. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Annie Korstjaans van Synthese via e-mail a.korstjaans@synthese.nl. of tel. (0478)517317. In Venray treft men nog enige Frankische of Merovingische drie hoeken aan, zoals aan de Eindstraat bij het Freulekeshuus, de zuidpunt aan het Henscheniusplein, aan de Heuvelstraat (nog gedeeltelijk zichtbaar),aan de Langstraat Vel- tumse kapel, en zoals hier te zien op de foto aan de Landweertweg. Zij maakten deel uit van een reeks kleine nederzettingen die zich uitstrekten van Veltum tot de Bos huizen. Deze groeiden uit tot een groot dorp. Dit noemt men een gefragmenteerde nederzetting. De meest voorkomende namen voor de genoemde driehoeken zijn Biest - Heuvel - Heem, ook woorddelen als Weer en Huizen. Zij allen stammen uit deze peri ode. De vorm van de ruimte is een gelijkbenige driehoek, vaak met bomen en een waterpoel. Soms is er bebouwing binnen de driehoek zoals bij de zuidpunt aan het Hen scheniusplein. Oorspronkelijk was deze punt onbebouwd en vormde met het huidige Henscheniusplein een grote driehoek Zandakkers genaamd, met de waterpoel in de N - O hoek. De driehoek aan de Eindstraat is kortgeleden gereno veerd. Het resultaat voldoet helaas niet aan de verwachtingen die tij- foto: Mijntje Wismans dens het debat over de Venrayse ruimte zijn gewekt. De revisie van het pleintje aan de Landweertweg is beter geslaagd. Het is een mooi speelterreintje geworden. De drie hoek is gemarkeerd door bomen en op een van de punten is de Venrayse Maagd geplaatst, een werk van de beeldhouwer Géne Eggen. Bron G. Lucassen. Wie wil reageren of suggesties heeft voor deze wekelijkse rubriek kan dit melden via e-mail koesteruwmo- nument@kpnplanet.nl.p/a Jerusa lem 7,5801 ML in Venray. Volgende week bekendmaking mooiste vakantiefoto 2007 Chantal Scherders uit Venray is de vierde weekwinnaar van de door Combi Dom Melskens en Nieuwsblad Peel en Maas uitgeschreven vakantiefoto wedstrijd. De juryleden Theo Klabbers van Combi Dom Melskens en Henk Lammen van nieuwsblad Peel en Maas waren unaniem in hun keuze voor de foto van Chantal. "Het is vooral een leuke en origine le foto", aldus Theo Klabbers van Combi Melskens. "De foto geeft een prima impressie van een vakantie met kinderen. Bovendien is het panorama fantastisch in beeld gebracht." Chantal Scherders is de laatste weekwinnaar van de fotowed strijd. Volgende week wordt de mooiste vakantiefoto van 2007 bekendgemaakt. Dat wordt nog een hele klus voor de jury. "De belangstelling voor de fotowed strijd is dit jaar enorm", zegt Henk Lammen van nieuwsblad Peel en Maas. Tot op heden zijn er ruim 500 foto's binnengekomen. Het feit dat mensen nu via email foto's kunnen inzenden, is een goede zet geweest. De drempel om een foto in te sturen is nu veel lager. Dat doet overigens niks af aan de kwaliteit. Er zijn werkelijk prach tige foto's ingestuurd. In vergelij king met de voorgaande jaren is de kwaliteit van de foto's dit jaar bijzonder hoog. We zullen ons er echt voor moeten gaan zitten om de beste vakantiefoto van 2007 te bepalen." Overigens kunnen er geen foto's meer worden ingezonden. Volgende week in Peel en Maas dus de winnaar van de vakantiefo towedstrijd, een week later wordt de winnaar van de publieksjury Venray EL EN MAAS ZONE

Peel en Maas | 2007 | | pagina 15