Kermis in de Uitmarkt Feestweek in De Koets Kermis in café De Tijd 'j, Plein 14 blijft eigenzinnig Peel en Maas en de kermis Peel en Maas wenst u prettige kermisdagen! PVyers Gunhoek ook voor üw tuin ff ff PEEL EN MAAS Donderdag 2 augustus 2007 - Pagina 7 De Uitmarkt biedt elke avond live muziek. Geert Pelzer zingt en ontvangt elke avond een artiest. Naast de Venrayse zanger Gert Janssen komen nog vijf andere artiesten: Tante Annie is in de zes tiger jaren geboren in de Amster damse Jordaan. Zelf houdt zij krampachtig vast aan haar 40-ste verjaardag; bij ieder optreden, tel kens weer! Als kind van een groot gezin groeide zij enerzijds op met het Amsterdamse lied en omarm de net als iedere andere puber de swingende disco-seventies. Tante Annie is meer dan zang alleen! Veel humor en cabaret maken haar optreden een feest voor iedereen Crist Coppens is de bekendste slager van Horst. Waar hij ook komt hij weet altijd de tent op z n kop te zetten met zijn aantrekke lijk programma van onvervalste feestmuziek. René van Wegberg stond in 2002 in de finale van de Soundmixshow. Hij won in 2004 Avro s Sterrenjacht. Verder stond hij in 2005 in de finale van het nationale songfestival en speelde hij afgelopen seizoen een van de hoofdrollen in de musical Annie in de Efteling. Marloes is een veel gevraagde zangeres uit Eindhoven. Haar krachtige stemgeluid en haar niets verhullende uitstraling zor gen voor een goed stuk entertain ment. Marloes weet haar publiek altijd in de juiste sfeer te brengen met een uitgekiend repertoire. Willy aus Kevelaer is net zo bekend in Venray als in Kevelaer. 'Mit Grossem Power' wist hij de laatste keer de Uitmarkt op z n kop te zetten. Met onvervalste Duitse schlagers en feestnum mers. KTussendoor draaien de deejays tot in de late uurtjes. Voor eten bij de Uitmarkt kan men tot 18.00 uur terecht en het terras is overdekt. Muziek, acties en flirten Eindelijk is het weer zover, ker mis in Venray. En dat betekent dat het Schoutenstraatje bij feestcafé De Koets een complete metamor fose ondergaat. Compleet met tenten, een podium, toplicht en -geluid en natuurlijk een aantal fantastische feestartiesten en de leukste dj's. Zo zal op vrijdag 3 augustus de spits afgebeten wor den door feest-dj nummer 1 van Nederland: dj Cor. Je komt hem in heel veel bekende feestcafés in Europa tegen, maar voor de Venrayse Koets heeft hij toch een gaatje in zijn drukke agenda weten vrij te maken. Op zaterdag staat een groot aanstormend zang talent uit Limburg bij De Koets op de planken: Roy v/d Broek. Zijn repertoire bevat de beste meezin gers van dit moment, van topar tiesten als Jan Smit en Frans Bauer. Zondag 5 augustus komt een van de betere feestzangers uit Duitsland Venray gek maken. Willy aus Kevelaer. Vastelaovend vierend Venray kent hem nog van de boerenbruiloft, toen hij ook al de tent plat zong. Maandag is het absoluut feesten met De Foppers. Deze leuke variant op de Toppers mag je zeker niet missen. Dinsdag 7 augustus staat een van de popu lairste feestduo's van dit moment op het podium,The Partyjocks. De twee zangers hebben een tijdje op nummer 1 gestaan in de par tyhits top 20 met het nummer Sweet Caroline.. Maar misschien ken je ze van It takes two, of van hun allernieuwste, Beach baby beach baby. De hekkensluiter van de Koets-kermis-zesdaagse is dus op woensdag aan de beurt en is zeker niet de minste. Het wordt een echte Amsterdamse avond met Lesley Wiliams, de allerbeste André Hazes look-a-like die er op dit moment is. Zijn uiterlijk, stem en manieren lijken gewoon echt. Hits zoals Zij geloofd in mij, Klei ne jongen en Geef mij je angst, ze komen allemaal voorbij.Terwijl er boven op het podium van alles gebeurt, is er in de straat en het café ook van alles te beleven. Er komen verschillende promoteams hun drankjes aanprijzen met aan trekkelijke acties. En er zijn dage lijks heel veel leuke cadeaus te verdienen, zoals heel veel T-shirts, sleutelhangers etc. Als extraatje organiseert Feestcafé De Koets op de allerlaatste avond (Amster damse avond) in samenwerking met WKD bleu een echte flirt avond. Een team van WKD komt proberen om mensen die nog vrijgezel zijn aan de man of vrouw te krijgen op een leuke manier. Of dit gaat lukken, is natuurlijk geen garantie, maar lachen wordt het zeker wel. Buiten gaat de muziek elke dag door tot 01.00 uur, en op zaterdag zelfs tot 02.00 uur, waar na de tap gewoon openblijft en je gezellig buiten kunt blijven staan. Als je dan toch nog muziek wilt horen en wilt feesten, zul je naar binnen moeten, want daar gaan onze dj's Björn, Leon, Izzy en Cor dan nog een tijdje door. Café De Tijd begint het ker- misprogramma vrijdags met een optreden van de coverband Zen- zation. Deze regioband speelt covers van onder meer U2, Live, The Cure, Kane en Red Hot Chili Peppers. Zenzation is een krach tige en enthousiaste band die het publiek uitstekend weet te verma ken. Zaterdag staat de eigen Ven rayse feestband BOB (Band op Bezoek)op het podium van café De Tijd. Deze zeer ervaren groep heeft eigenlijk geen enkele toelich ting nodig. Met rock, disco, dance en Nederlandse meezingcovers staat BOB namelijk voor kwaliteit, een goede presentatie, spektakel, professionaliteit en energie. Deze band speelt nummers van onder meer Anouk, Robbie Williams, Patti Labelle, Wild Cherry, De Dijk en zelfs Frans B. Zondag is het tijd voor April Fools. Deze band tim mert sinds 2001 stevig aan de weg en is een graag geziene gast op de podia. De bandleden staan garant voor een gevarieerd en gewaagd repertoire met onder meer ste vige nummers uit de jaren 80 van toppers zoals Bon Jovi, Vitesse, aangevuld met huidige kanjers als Robbie Williams en The Rasmus. Ook schuwen de vijf heren de Nederlandse popmuziek niet. Maandag is het de beurt aan Rooy2U. Wat een geweldige kri tiek kregen de heren over zich heen voor hun presentatie op Koninginnenacht! Er was alleen maar lof voor hun U2-tribute. Dit optreden wordt op kermismaan- dag nog eens herhaald. In het voorprogramma staat niemand minder danAnouk! Dinsdag wordt het weer ouderwets springen en meezingen met de Leunse feest band De Puppies. Woensdag eindigt de kermis in De Tijd met Overloons vuurwerk. De band Random staat op het podium en zal in het café de ker mis afsluiten Na de optredens kunnen de lief hebbers tot diep in de nacht lek ker blijven dansen op de muziek van de dansend eigen dj's van De Tijd. Kermis bij de Rooijerie Tijdens de kermisdagen is men welkom op het overdekte terras van de Rooijerie in Venray. Vanaf 22.00 uur is men ook welkom in het Grand Café op de eerste ver dieping. Hier trakteren deejays de bezoekers op een onvervalste danceparty.Tijdens de kermis is er een aangepaste kermis diner- en lunchkaart. De keuken is tot 19.00 uur open. Donderdag is De Rooijerie weer gewoon open. Zie ook www. rooijerie.nl. 'Fraayste ondernemerke' Op Koninginnedag is Lotte Man- ders na een stemming via www. fraayvenray.nl uitgeroepen tot 'fraayste ondernemerke' Natuur lijk kregen ook de andere geno mineerden een pluim; Mette v/d Bekerom, Jort Janssen, Isa Janssen en Boy Alards hebben geruime tijd de site van Venray Centraal verfraaid! Lotte won uiteindelijk de prijs: een dagje gratis kermis. Gesierd in een T-shirt van Fraay zal zij op kermisdinsdag van haar prijs gaan genieten. Venray staat van vrijdag 3 tot en met woensdag 8 augus tus weer in het teken van de jaarlijkse kermis, die dit jaar 59 attracties telt en op vrijdag 3 augustus om 15.00 uur bij de Real Action Show op het Raad huisplein door Patrick van der Broeck feestelijk wordt geopend. De populariteit van de Venrayse kermis lijkt groter dan ooit, maar is onze enige echte kermiswethouder ook helemaal gek van de kermis? Peel en Maas legde Patrick van der Broeck een aantal kennis vragen voor. Dag Patrick, heb je de ope ningsspeech al geschreven? "Ja, in grote lijnen wel, maar helemaal af is-ie nog niet. De inspi ratie voor een speech komt bij mij sowieso vaak op het laatste moment, als er druk op de ketel zit. Maar waar ik het zeker over zal hebben bij de opening van de kermis, is de ontwerpwedstrijd voor een kermislogo. Dat vind ik een bijzonder leuk initiatief. Alle kinderen tot en met 12 jaar kun nen aan deze wedstrijd meedoen en het ontwerp zal door een gra fisch vormgever worden omgezet naar een logo. De bedoeling is dat dit logo de komende jaren onder meer wordt gebruikt in de kennis krant en op affiches. Het ontwerp mag geen tekening zijn en in het logo moeten de woorden Venray en kermis voorkomen. Ik hoop dat veel kinderen hun ontwerp inzen den. Op kermisdinsdag wordt de uitslag bekendgemaakt." Ben je trots op Venrayse ker mis? "Natuurlijk! Venrayse kermis is een echt volksfeest dat duizenden mensen trekt. Maar waar ik dit jaar Wethouder Patrick van der Broeck verricht ook dit jaar weer de opening van de kermis. Foto: archief Peel en Maas. echt apetrots op ben, is dat we ook nu weer kunnen genieten van kermisvuurwerk. Want het wordt steeds moeilij ker om een geschikte en vooral veilige locatie dicht bij het cen trum te vinden voor het afsteken van het siervuurwerk. Door de bouw van de parkeerkelder op De Gouden Leeuw is het niet meer mogelijk om daar het vuurwerk af te steken. Ik ben blij met dat we met het voorterrein van St. Anna aan de Noordsingel toch weer een goede plek nabij het centrum hebben gevonden. Met dank aan directeur Toine van der Sanden van de GGZ Groep, die eigenaar van het terrein is. De mensen moeten er echter wel rekening mee houden dat het vuurwerk is verhuisd van de traditionele dinsdagavond naar de woensdag avond. We hebben dit jaar dus een echte knallende afsluiting van de kermis. Het vuurwerk gaat woens dagavond vanaf 22.30 uur de lucht in." Hoeveel dagen vier je zelf kermis? "Nou, eigenlijk alle dagen. Ik heb twee kinderen die graag naar de kermis willen, maar loop ook graag zonder kinderen over het terrein om bijvoorbeeld te praten met de exploitanten. Dat begint eigenlijk al op de woensdag voor de kermis, als de kermisexploi tanten allemaal aankomen en hun attracties op gaan bouwen. Ja, dan begint het kermisgevoel ook bij mij te komen. Ik was vroe ger niet zo'n kermisvierder, maar dat ben ik inmiddels wel gewor den. Als je zo nauw betrokken bent bij de kermis, word je vanzelf enthousiast door al die mensen om je heen die er elk jaar weer in slagen om van de kermis een groot feest te maken. Ja, inderdaad. Ook ik ben besmet geraakt met het Venrayse kermisvirus!" Wat vind je de mooiste en/of beste attractie? "Nou, eigenlijk heb ik geen voor keur. Maar waar ik bijvoorbeeld dit jaar nieuwsgierig naar ben, is Real Action Show, de nieuwste griezel attractie. In deze attractie worden door acteurs scènes nagespeeld uit beroemde horrorfilms. Dat lijkt me wel iets aparts. Maar de bots auto's en de draaimolen blijven natuurlijk ook schitterend. Voor elke leeftijdsgroep staat er wel iets leuks op de kermis, de bezoekers kunnen uit 59 prachtige attracties kiezen." Wanneer is de kermis voor jou geslaagd? "Een moeilijk vraag, waarop je eigenlijk het standaard antwoord krijgt. De kermis is voor mij als wethouder en kermisliefhebber geslaagd als het weer goed is, er geen ongeregeldheden plaatsvin den en iedereen heeft genoten." Kan de Venrayse kermis in de toekomst nog verder groei en? "Moet dat dan? Het is voor de pers natuurlijk wel leuk als we kunnen zeggen dat Venrayse ker mis een nieuw recordaantal attrac ties telt. Maar volgens mij hebben we nu een kermis die past bij de schaal van Venray. Venray is geen Tilburg, wij heb ben een compact centrum dat uniek is door de drie pleinen die met elkaar verbonden zijn door winkelstraten. Verder kunnen de mensen het geld maar één keer uitgeven, dus als er meer attrac ties komen, zal dat logischerwijs ten koste gaan van de inkomsten van de kermisexploitanten. Nee, ik denk dat 59 attracties wel zo ongeveer de limiet zal zijn, de kermis is groot genoeg. We kun nen beter kijken naar hoe we de kwaliteit van de kermis kunnen verbeteren. Die is natuurlijk al uit stekend, maar het kan altijd beter." De kermis wordt op vrijdag 3 augustus feestelijk geopend door kermiswethouder Patrick van der Broeck. Voor deze openingshande ling luiden de klokken van de Grote Kerk. Waarom is dat eigenlijk? En wat heeft de ker mis met de kerk te maken? Peel en Maas vroeg een expert op dit gebied, deken Harrie Smeets, om uitleg. Dag meneer Smeets. Ja, wat hebben de kermis en de kerk eigenlijk met elkaar te maken? "De kermis stamt eigenlijk af van de dag waarop het feest van de beschermheilige van de plaat selijke parochie gevierd wordt. Dat hoor je ook nog aan het woord: kermis' komt van het woord 'kerkmis' In Merselo bijvoorbeeld, waarvan St Jan de Doper patroon heilige is, wordt de kermis gehou den rond zijn feestdag, 24 juni. Voor Venray is het feest van St.Petrus' Banden de gelegenheid om een groot volksfeest te vieren. Dat feest werd vroeger gevierd op de eerste zondag van augus tus. Vroeger trok op die zondag na de hoogmis de processie door de straten en als de processie bin nen was, barstte de kermis los. De kermis is van oudsher een goede manier om de dankbaarheid om ons leven te vieren." Waarom luiden de klokken van de kerk eigenlijk? "Met dat luiden van de klokken bij de opening van de kermis, zijn we een paar jaar geleden begon nen. Zowel bij het kerkbestuur als bij de gemeente leefde de gedachte om de traditionele band tussen kerk en kermis weer aan te halen. Daarom dat luiden van de klokken. De kerk staat letterlijk midden tussen de kermisattracties in: ons geloof in de Levende God en het vieren van ons leven, staan elkaar niet in de weg. In zekere zin liggen ze in het verlengde van elkaar." Is er ook dit jaar weer een inzegening van de kermis? "Ja, onder de bescherming en begeleiding van onze schutterij en gewapend met wijwater en wierook, gaan vrijdagmiddag rond twee uur ondergetekende met een aantal misdienaars, wethouder Van der Broeck en andere belangstel lenden de diverse pleinen na om de kermis te zegenen. We vragen om Gods zegen voor alle mensen die er komen om feest te vieren en zeker ook voor de mensen die er werken." Is een kermis belangrijk? "Vroeger hoorden kermissen tot de weinige gelegenheden die mensen hadden om feest te vie ren. Tegenwoordig is dat aanbod veel ruimer. Toch is de kermis van Venray tegen de tand des tijds bestand gebleken. Niet alleen voor mensen die hier wonen is het een festijn, maar vaak hoor je ook dat kinderen die "uitgevlogen zijn" juist met deze dagen weer hier terugkomen. Het is een feest dat de onderlinge band en de ver bondenheid met de eigen 'roots' verstevigt. Voor veel mensen is die kermis belangrijk: probeert u zich maar eens voor te stellen wat er zou gebeuren wanneer de gemeente zou zeggen: "Dit jaar geen kermis." De Peel zou te klein zijn, denk ik." Welke attractie heeft u hart gestolen? "Mijn hart laat ik niet zo gauw stelen, maar de snoepkraam op het Henseniusplein was wel de eerste die zich ooit aanmeldde voor de inzegening: één dag nadat de uitnodigingen de deur waren uitgegaan!" Wilt u nog iets zeggen tegen kermisvierend Venray? "Hopelijk wordt ook deze ker mis weer een mooi feest voor alle mensen: van de kinderen die in de carrousel ronddraaien tot de mensen op leeftijd die rustig in de poffertjeskraam zitten te genieten van het bruisende leven. En ver geet niet dat dat bruisende leven, dat we mogen vieren, uiteindelijk uit de bron komt van Hem, van wie het huis midden tussen de kermisattracties in staat." Dealer van Gazelle, Batavus, Sparta, Grandeur. Electro-fiestenservice en verkoop Fietswereld Frank Welles, Eindstraat 12, Venray, Tel: 0478 - 581553 Het is bijna twee jaar geleden dat Paul Hulsman en Marco Hen driks zijn gestart met Plein 14. Een totaal nieuw concept in het pand aan het Henseniusplein 14. Een combinatie van een loungecafé en een restaurant, die zeer enthousi ast werd ontvangen. Op de eerste verdieping kwam een kwalitatief goed restaurant met betaalbare prijzen. Voor grote groepen is het mogelijk om gebruik te maken van diverse samengestelde menu's. Op de begane vloer werd met het lounge café een sfeer gecreëerd waarin je heerlijk kon lunchen en 's avonds een lekkere drankje kon nuttigen, al dan niet onder het genot van lekkere tapas. In de kelder is een fraaie ruimte ingericht voor verga deringen, feestjes en presentaties. De afgelopen twee jaar heeft met name het restaurant zich goed ontwikkeld en is ervoor gekozen om ook het cafégedeelte bij het restaurant te trekken. De lounge- stoelen zijn vervangen door com fortabele lekker zittende stoelen. Paul en Marco hebben weliswaar besloten om zich te richten op de lunch en het restaurant, maar dat neemt niet weg dat er natuurlijk nog altijd de mogelijkheid bestaat om bij Plein 14 lekker te borrelen. De mogelijkheid voor bedrijven om ook overdag in het restaurant besloten te vergaderen, is even eens een optie. En dat dan natuur lijk gecombineerd worden met een heerlijke lunch en/of diner. Waar Plein 14 zich mee onder scheidt, is de eigenzinnige manier van bereiden van gerechten. Alles wordt zelf gemaakt zonder gebruikmaking van kant-en-klare producten, dus eerlijk en betaal baar eten. Ook de lunchkaart biedt voor iedereen wat wils en men is ook heel flexibel in het aanpassen van gerechten. In de kelder is een goede ruimte om te vergaderen voor groepen tot maximaal 25 personen met de mogelijkheid om presentaties te geven via de computer. Ook is het mogelijk om er een leuk feestje te organiseren voor 50 a 60 per sonen met allerlei soorten van muziek uit een muziekcomputer. Er kan gebruikgemaakt worden van drankarrangementen, hapjes, of diverse keuze uit verschillende buffetten. Zelfs karaoke behoort tot de opties. Ook het geheel ver nieuwde eigentijds terras geeft een verfraaide uitstraling aan het geheel. Wat is er dan mooier dan bij mooi weer heerlijk buiten je lunch of diner nuttigen? Kortom, het is zeker de moeite waard om je lekker te laten ver wennen door de creatieve koks en vriendelijke bediening van Plein 14. Plein 14 is op maandag en dinsdag gesloten. Op andere dagen kan men tot 17.00 uur terecht voor een lunch (vrijdag 19.00 uur), en voor de grote kaart is de keuken geopend tot 21.00 uur (vrijdag en zaterdag 21.30 uur). Voor meer informatie, tel: 0478-532582 of kijk op www. pleinl4.nl bezoek onze site: www.gunhock.nl Venray De Hoveniers 0478-57wo Ook dit jaar wordt een inmiddels veertigjarige traditie in stand gehou den: Peel en Maas verschijnt niet tijdens de Venrayse kermis. Dat bete kent dat u daar met uw nieuwtjes, sport- en verenigingsnieuws, even als kerkberichten, rekening mee dient te houden. Tijdens de Venrayse kermis is onze boekhandel op vrijdag 3 augustus reeds om 18.00 uur gesloten. Op kermismaandag, dinsdag en -woensdag is de boekhandel eveneens gesloten. Voor drukwerk kunt op deze dagen wel terecht in onze drukkerij (ingang achterzijde vanuit Schoolstraat via bedrijfsstraat- je langs de Eetkamer). Onze medewerkers zijn die dagen van 9 00 tot 13 00 uur aanwezig om u van dienst te zijn. Vanaf donderdag 9 augus tus zijn onze openingstijden weer normaal. De redactie van Kabelkrant Venray en Peel en Maas is tijdens de kermisdagen normaal bereikbaar. Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl De kermis is bij uitstek een familiefeest. Ouders en kinde ren genieten met volle teugen van de sfeer in het centrum van Venray. Maar wat kost de kermis een gemiddeld gezin in Venray? En wat vinden de papa's en mama's van de ker mis in Venray. Peel en Maas vroeg het aan een echte Ven rayse papa, Frank van Zwa- men, vader van een doch ter (Demmy) en een zoon (Lenno). Dag Frank. Ja, wat vind je eigenlijk van de kermis in Venray? "Nou, op de eerste plaats ben ik een echt buitenmens. Als de eer ste mooie dag in het voorjaar zich aandient, ben ik buiten te vinden. Wat rommelen in de tuin, klussen om het huis, met z'n allen op de fiets eropuit. Kortom, ik probeer zoveel mogelijk van het leven te genieten. Maar natuurlijk speelt het weer een grote rol als je in Nederland iets in de buitenlucht wilt onder nemen. Dat geldt ook voor de Venrayse kermis, die in de warme periode van het jaar valt en voor ons gezin elke dag z'n eigen, unieke verhaaltje heeft. De vrijdag staat in het teken van het tradi- tionele stappen met collega's, op zaterdag gaan we voor het eerst met de kinderen naar de kermis en op maandagmorgen slenteren we over de markt om daarna een terrasje te pikken en te genieten van alle bedrijvigheid in het cen- Frank van Zwamen: "De vragende ogen van de kinderen kun je echt niet ontwijken trum. En ook op zondag, dinsdag en woensdag zijn we op de ker mis te vinden. Wat ik van de ker mis vind? Wel leuk hè!... Hoeveel dagen gaan jullie naar de kermis toe? "Elk jaar weer spreken mijn vrouw Adrie en ik weer af om niet elke dag te gaan, maar 'slechts' drie dagen. En elk jaar weer zijn we toch weer alle zes de dagen op de kermis te vinden. Ook dit jaar weer hebben we 'duidelijke' afspraken gemaakt, maar de kinde ren hebben volgens mij alle dagen al vol gepland. En die vragende ogen van de kinderen kun je echt niet ontwijken.Ik laat het maar op me afkomen en zie wel wat er gebeurt." Wat kost de kermis jullie gezin ongeveer? "Natuurlijk is zo'n kermis verhaal wel duur, alhoewel het systeem van de vastgestelde attractieprijzen goed geregeld is in Venray. Demmy is nu tien jaar en vindt elke attractie, waarvan de gemiddelde snelheid hoger is dan de draaimolen, de moeite waard om in te gaan. Lenno met zijn vier jaar kijkt het liever allemaal rustig aan. Een ritje in de draaimolen is voor hem wel leuk, maar veel ver der of harder moet het voor hem niet gaan. Ik zie hem wel genieten van het hele gebeuren om zich heen. We pikken op z'n tijd een terrasje, eten ons visje en snoepen een sui kerspinnetje. Je moet dan toch al gauw op een 80 euro per dag rekenen, dus tel maar uit." Wat vinden de kinderen de leukste attractie? "Bij Demmy is de Turbo-Polyp met voorsprong favoriet.Als grote zus ziet ze er natuurlijk op toe dat haar kleine broertje ook veel ple zier heeft en ze gaat samen met hem in attracties om hem 'geeste lijk' te ondersteunen/Hij durft nog niet zo goed papa, ik ga wel samen met hem!', zegt ze dan altijd. Moet de kermis nog verder uitbreiden? "De charme van onze kermis is volgens mij dat je lekker aan het lopen bent van plein naar plein en onderweg veel praatjes kan maken met bekenden die je tegenkomt. We klagen wel eens dat het weer druk was en er geen doorkomen aan was, maar het zou toch ook niks zijn als in de Grotestraat geen mens tegenkomt? De kermis heeft een regionale functie en voldoet daar volgens mij prima aan. Willen we een tweede 'Tilburg' worden, dan moeten we uitbrei den. Maar ik denk dat de kermis zoals we die nu hebben meer dan voldoende is om er elk jaar weer een waar volksfeest van te maken." "Kermis past bij de schaal van Venray" "Kermis verstevigt onderlinge band' oohic' 'nfernet Elke dag een uniek verhaaltje

Peel en Maas | 2007 | | pagina 7