Ki ndervakantiewerk 'dorpshappening' imm Mariafeesten in Tienray €19, X Eigenaar molen gaat woning slopen Buurt Wanssum stapt naar rechter Gouden Wilde Ganzen Kerk van Wanssum I M Oude foto Service rubriek PEEL EN MAAS Straattheater op dinsdag 7 augustus op sportpark De Broekberg in Wanssum Ook dit jaar staat de laatste week van de schoolvakantie in Wanssum en Geijsteren weer in het teken van kindervakan tiewerk. Alle basisschoolleer lingen kunnen van dinsdag 7 tot en met vrijdag 10 augustus genieten van een zeer divers programma. Tevens biedt deze week de kinderen de kans om bij te kletsen met klasge nootjes, na een aantal weken vakantie. Voorzitter Peter Zegers over het grote succes van kindervakantiewerk in Wanssum en Geijsteren: "Jaar lijks doet 90 procent van alle basisschoolleerlingen mee aan deze week. Dit jaar zijn er zelfs 161 aanmeldingen, een abso luut record." "Het thema van de 27ste kin dervakantiewerk is piraten. Ieder jaar is het onderwerp anders, maar het concept er omheen blijft hetzelfde. Piraten is een zeer divers thema, waaraan heel veel verschillende activiteiten zijn gekoppeld. Op dinsdag 7 augus tus beginnen we om 9-00 uur met een opening, met de groeps indeling en het groepsspel. Na de lunchpauze start het creatieve middagprogramma, waarin het maken van een vlag en de groeps foto centraal staan. De woensdag is de bosdag, waarvoor we afrei zen naar Geijsteren. De groepen lopen een wandelroute en krijgen onderweg vragen. Er wordt voor friet gezorgd en er zal een spel- lencircuit aanwezig zijn. Op don derdag is het sport- en spellendag, waarbij de kinderen best wel eens nat en vies kunnen worden. Ik kan alvast verklappen dat we in ieder geval gaan jeepduwen! De vrijdag is de laatste dag van kindervakan tiewerk. 's Morgens is er een spe ciaal programma voor peuters en kleuters.Tussen 9-00 en 12.00 uur zijn alle kinderen van 0 tot 4 jaar uitgenodigd in de kantine van de Broekberg, waar een poppenkast voorstelling zal plaatsvinden. Ook voor de kinderen van groep 8 is er een speciaal programma, omdat zij voor het laatste jaar mogen deel nemen. Dit jaar is gekozen voor een schietactiviteit. 's Middags zijn alle basisschoolleerlingen weer welkom voor de creatieve middag, met onder meer pannenkoeken bakken. Om 18.30 uur begint de optocht, waarbij de fanfare zorgt voor de muzikale begeleiding. Om 19 00 uur wordt kindervakantie werk afgesloten met een knette rend kampvuur. Hiervoor zijn alle ouders, broers, zussen, vrienden, vriendinnen en oma's en opa's van harte uitgenodigd." GROOT SUCCES Kindervakantiewerk in Wans sum en Geijsteren is een groot succes. Jaarlijks doet 90 procent van alle basisschoolleerlingen mee aan deze week. Er zijn zelfs gezin nen die hun vakantieplannen aan passen aan kindervakantiewerk. In totaal zijn er dit jaar 161 deelne mers en ruim 70 vrijwilligers. "De 161 deelnemers is een absoluut record, zoveel zijn er nog nooit geweest. Ook het aantal vrijwilli gers is heel groot. In tegenstelling tot sommige andere verenigingen hebben wij absoluut geen moeite met het vinden van leiding. We hebben twee leiders per groep, met een minimumleeftijd van 16 jaar. Onze vrijwilligers vinden het heel leuk om mee te doen. Ieder jaar is er weer een grote opkomst en het is altijd gezellig. De afslui ting op vrijdagavond is een grote dorpshappening. Het is een avondje uit. Kindervakantiewerk in Wanssum en Geijsteren leeft volop." Ook dit jaar staat de laatste week van de schoolvakantie in Wanssum en Geijsteren weer in het teken van kindervakantie werk. STRAATTHEATER Op dinsdag 7 augustus vindt er tijdens kindervakantiewerk Wanssum/Geijsteren straatthea ter plaats. Het theater begint om 14.00 uur op sportpark De Broek berg in Wanssum. Het straatthe ater is een initiatief van het Lim burg-festival. Kindervakantiewerk Wanssum/Geijsteren heeft het opgenomen in haar programma. Het theater wordt verzorgd door Byron Bertram. Ooit begonnen als stand-up comedian is deze spraak waterval uit Canada niet bang voor de confrontatie. Integen deel. En als dat nog niet genoeg is, dan zorgen zijn ludieke acties wel voor betrokkenheid bij de zaken om hem heen. Van ontsnap pingstrucs tot jongleerprestaties, niets is deze sympathieke vlerk te dol. Uiteraard zal hij af en toe een beroep doen op het publiek om de helpende hand toe te ste ken. "Vet straattheater zoals het ooit bedoeld is", stelt Peter Zegers. "Kom dus kijken." Op zondag 12 en woensdag 15 augustus In Tienray vinden op zon dag 12 en woensdag 15 augus tus weer de jaarlijkse Maria feesten plaats. Bent u ooit in Lourdes geweest, dan zult u zeker ook onder de indruk zijn geweest van de vieringen en processies. Gelukkig kunt u die sfeer opnieuw beleven tij dens de Mariafeesten in Tien ray. Tijdens de Mariafeesten zijn er verschillende plechtige vieringen, een sacramentspro cessie en een lichtprocessie. De kaarsjes hiervoor zijn in de kerk te verkrijgen. Tienray heeft een lange tradi tie als bedevaartsplaats. Al aan het einde van de vijftiende eeuw bestond er een Mariakapel. Vanaf het midden van de achttiende eeuw kwamen grote groepen pelgrims hier bidden tot Maria Troosteres der Bedrukten. De ver ering van O.L. Vrouw van Lourdes in Tienray dateert uit het laatste kwart van de negentiende eeuw. In 1858 was Maria in het Zuid- Franse Lourdes verschenen aan Bernadette Soubirous. Vrijwel onmiddellijk daarna ontstond er De Lourdesgrot in Tienray wordt jaarlijks door veel bede vaartgangers bezocht. in heel Europa een verering van O.L.Vrouw van Lourdes. InTienray Een jaarabonnement kost u slechts Naam: richtte pastoor Maessen in 1874 een Broederschap van de Onbe vlekte Ontvangenis der Allerhei ligste Maagd Maria op. De pastoor plaatste ook een beeld van O.L. Vrouw van Lourdes op een zijal taar en stelde water uit de bron van Lourdes beschikbaar. In 1877 liet pastoor Maessen een nieuwe kapel bouwen, toegewijd aan de Onbevlekte Maagd van Lourdes en de Troosteres der Bedrukten. Nog datzelfde jaar verleende paus Pius IX de kapel de eretitel Klein- Lourdes. De Swolgense parochie was op 15 augustus 1877 de eer ste die een bedevaartsprocessie naar de nieuwe kapel ondernam. In 1888 werd de kapel uitgebreid met een Lourdesgrot. Zo groeide Tienray in de eerste decennia van de twintigste eeuw uit tot een bedevaartsoord dat jaarlijks vele pelgrims mocht begroeten. De Tweede Wereldoorlog en de naoorlogse ontkerkelijking deden het bedevaartskarakter vanTienray wat verbleken. Maar verdwenen is de Mariaverering er absoluut niet. Nog altijd komen er jaarlijks tallo ze bedevaartgangers naar Tienray. Het programma: Zondag 12 augustus om 15.00 uur: Marialof met aanslui tend sacramentsprocessie (zang: Gemengd Koor Tienray) Woensdag 15 augustus om 20.00 uur: plechtige hoogmis met aansluitend een lichtprocessie (zang: Gemengd Koor Tienray). Op zondag en woensdag is er na de vieringen de mogelijkheid om de relikwie van de H. Berna dette te vereren. Verder is de kerk dagelijks altijd geopend voor een persoonlijk gebed. Er bestaat altijd de mogelijkheid om een kaarsje op te steken of een intentie in het intentieboek te schrijven. Tijdens de Mariafeesten zijn er een aantal kleine devotionalia te koop. Twan Wijnhoven, eigenaar van forellenkwekerij Keijzers- berg in Blitterswijck, heeft een sloopvergunning aangevraagd voor het slopen van de woning aan de Ooijensweg 20 in Blit terswijck. De vergunning is inmiddels in behandeling bij de gemeente, die de Blitters- wijckse ondernemer onlangs maande om haast te maken met het verwijderen van de woning. Zodra de vergunning is verleend, kan Wijnhoven de woning slopen, meldt een woordvoerster van de gemeen te Meerlo-Wanssum. Van de gemeente Meerlo-Wans sum moest Wijnhoven de woning uiterlijk op 1 juni 2007 hebben gesloopt. Toen dat niet het geval was, maande de gemeente de Blit- terswijckse ondernemer om haast te maken met het verwijderen van de woning. De gemeente dreigde zelfs om de afspraak die eerder met hem was gemaakt, terug te draaien. En die afspraak hield kort gezegd in dat het gezin in ruil voor het slopen van de woning in de molen aan de Boltweg mag blijven wonen. Volgens Wijnhoven was er echter sprake van een mis verstand en wist hij niet dat hij zelf de sloopvergunning moest aanvragen. EIND IN ZICHT Met dit akkoord wil de gemeen te een einde maken aan de kwes tie, die jaren terug begon toen Wijnhoven samen met zijn gezin tegen de regels in ging wonen in de molen. De provincie wei gerde aanvankelijk een woonbe stemming op de molen te geven omdat ze niet meer woningen in het buitengebied wil en er al een bedrijfswoning bij de forellenkwe kerij is, die wordt bewoond door Wijnhovens zus en haar gezin. Een tweede bedrijfswoning op het perceel is niet toegestaan. Wijnhoven bouwde de molen bij forellenkwekerij Keijzersberg met de bedoeling er groepen te mogen ontvangen en presentaties over het forellenkweken te geven. Gaandeweg bleek echter dat het gebouw aan te veel veiligheids eisen moest voldoen om er groe pen te mogen ontvangen, waarop Wijnhoven besloot er een woning van te maken. Het college kneep een hele poos een oogje dicht, in afwachting van het definitieve oordeel van de provincie over de woonbestemming. De provincie kwam daarop met het voorstel om in ruil voor het slopen van de burgerwoning aan de Ooijenseweg de wijziging van bestemming van de molen, van bedrijfswoning in burgerwoning, toe te staan. In augustus vindt er in het gemeentehuis in Meerlo nog een gesprek plaats met Wijn hoven om 'de laatste puntjes op de i te zetten', aldus de gemeente woordvoerster. In bouwkwestie Postbaan-Beemdweg De bewoners van de Post- baan en Beemdweg gaan in hoger beroep bij de rechtbank in Roermond. Onlangs wees de commissie Bezwaarschrif ten van de gemeente Venray hun bezwaren tegen de ver leende bouwvergunning van de gemeente Meerlo-Wanssum aan projectontwikkelaar Theo Vissers van de hand. Dit advies werd overgenomen door het college van B en W. "Wij zijn natuurlijk teleurgesteld over de gang van zaken, maar we gaan vol goede moed werken aan ons beroepschrift", zegt woordvoerder Jan Lensen. Met hulp van hun raadsman hopen de bewoners in Roermond meer steun te krijgen voor hun bezwaren tegen het bouwplan. Als er geen beroep wordt aange tekend tegen het besluit van het college van B en W, dan zou de bouwvergunning onherroepe lijk worden en dat wil de buurt natuurlijk koste wat het kost voorkomen. Zoals bekend wil de gemeente Meerlo-Wanssum het bouwplan, ondanks alle tegen stand vanuit de buurt, voortzetten. De gemeente vindt dat ze vol doende tegemoet is gekomen aan de wensen van de buurtbewoners. Van de eerder geplande zeventien woningen zijn er twee geschrapt. De plannen werden volgens de gemeente uitvoerig besproken tij dens een informatieavond en drie commissievergaderingen. Dat de woonomgeving wordt aangetast, ontkent de gemeente niet. Maar Meerlo-Wanssum zegt in de plannen zoveel mogelijk reke ning te hebben gehouden met de wensen van de omwonenden. Het argument dat er in Wanssum ande re locaties zijn voor woningbouw, wordt door de gemeente onder schreven. Maar dat neemt volgens Meerlo-Wanssum niet weg dat de locatie Postbaan-Beemdweg ook geschikt is voor woningbouw. De buurt is het daar niet mee eens en wil op z'n minst dat het woning bouwplan wordt aangepast. De buurt vindt het schrappen van twee huizen niet voldoende en pleit voor een nieuw woning bouwplan met minder en lagere huizen, een betere verdeling van de parkeerplaatsen, meer groen en ruimte voor speelplekken voor de jeugd. De landelijke televisieorganisa tie Wilde Ganzen viert rond deze tijd het gouden jubileum. Dat gebeurde onder meer met een theatershow in theater Orpheus in Apeldoorn, een show die werd gepresenteerd werd door Leonie Janssen. Aan deze show van dans, muziek, theater en informatie werd ook medewerking verleend door SOS Meerlo-Wanssum. De show is inmiddels uitgezonden op IKON TV. Veel verenigingen en scholen uit Venray en Meerlo-Wanssum werken samen met Wilde ganzen of hebben er mee samengewerkt. De Venrayse stichting Helpende Handen van het echtpaar Bart en Marijke Veldpaus en SOS Meerlo- Wanssum zijn er daar twee van. Vertegenwoordigers van deze twee stichtingen waren aanwe zig bij de televisieopnames van de theatershow, als gasten en als figuranten van de show. De Wilde Ganzen willen net als echte gan zen hun nek uitsteken en initia tieven nemen. Ze werken daarbij hecht samen met andere organi saties en kunnen met vereende krachten grote uitdagingen aan. Wilde Ganzen ontvangt het geld via donateurs uit het hele land en maakt onder andere promotie via de wekelijkse zogeheten Gan- zenvluchten op de zondagavond. Organisaties als Helpende Handen en SOS Meerlo-Wanssum hebben projecten in India en Zambia en moeten daarvoor geld inzamelen. Het mooie van de samenwerking met Wilde Ganzen is dat elke euro die wordt ingezameld met 70 pro cent wordt vermeerderd. En, zoals bij SOS Meerlo-Wanssum thans het geval is, verdubbeld een andere landelijke organisatie -NCDO- dat bedrag weer zodat die ene euro uiteindelijk 2.50 euro wordt.Wilde Ganzen steunt daarbij vooral een malige, kleinschalige en concrete projecten die uitsluitend kansar me mensen ten goede komen. Het feit dat Wilde Ganzen een project ondersteunt is ook en soort kwa liteitsmerk dat het project goed in elkaar zit. Bij gelegenheid van het jubileum presenteerde direc trice Josine Westerbeek-Huitink van Wilde Ganzen ook het nieuwe logo van deze organisaties. Een logo dat Helpende Handen en SOS Meerlo-Wanssum met trots zullen blijven uitdragen. Geen automaten in hotel Tienray Er komt geen speelautomaten- hal in hotel St.-Joseph in Tienray. Het college van B en W geeft eigenaar Patrick van Soest geen toestemming voor het exploite ren van een speelautomatenhal in het hotel. Van Soest wilde vijftig kansspelautomaten en vijf behen digheidsautomaten in het recent geopende restaurant-hotel plaat sen. Omdat de gemeente echter geen verordening heeft vastge steld op grond waarvan de exploi tatie van een automatenhal is toe gestaan, is het exploiteren van een dergelijke hal in Meerlo-Wanssum verboden. Een oude foto van de rooms- katholieke parochiekerk van de Heilige Michaël te Wanssum. Rechts de boerderij van de familie Rutten, die in de beginjaren I960 is afgebroken. Links de voormalige pastorie van de parochie Wanssum die door de toenmalige pastoor Slots is verkocht. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: F.J.R vanArensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Donderdag 2 augustus 2007 - Pagina 5 B8HaiBEl.-fel.!.BSEEl Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uitVenray en Meerlo-Wanssum. Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5