Waals bezorgd over veiligheid zorgwoningen RCG Venlo stopt met separatie ProRail ontruimt volkstuinen langs het spoor Ondernemersverenigingen Venray presenteren gezamenlijke nieuwsbrief Gestolen medicatie Voor een veilig Venray Acties bij Intratuin Venray Laat u inspireren door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 2 augustus 2007 - Pagina 4 Burgemeester Waals is bezorgd over de veiligheid van zorgwoningen waarbij gehan dicapten tot op zekere hoog te zelfstandig wonen. Dat schrijft hij in een brief aan het ministerie van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM). Waals wil dat het Rijk met een ade quate oplossing komt voor de problematiek. De Venrayse burgervader doelt vooral op de kleinschalige woon vormen, zoals appartementen gebouwtjes en zorgwoningen in woonwijken die worden bewoond door mensen die, volgens het zorginstituut, niet zelfredzaam zijn. Het bijzondere aan dit type zorgwoning is volgens Waals dat men de bewoners op bepaalde momenten wil opsluiten, soms zelfs op hun slaapkamer, zonder dat er personeel bij aanwezig is. Om te voorkomen dat de mensen gaan dwalen, gaat de voordeur en soms zelfs de slaapkamerdeur op slot. Het instituut houdt toezicht op afstand met de mogelijkheid de deuren centraal te ontgrendelen bij calamiteiten. Het opsluiten van bewoners zonder dat er personeel aanwezig is en waarbij de wonin gen zich op grote afstand van het zorginstituut bevinden, vindt Waals onverantwoord.'De wijze van ont grendelen heeft mijns inziens te veel faalkansen met alle gevolgen van dien', schrijft Waals in de brief die hij naar minister Jacqueline Cramer van VROM heeft gestuurd. 'In de gezondheidszorg komt het uiteraard vaker voor dat mensen verpleegd worden achter geslo ten deuren. Dan is er echter een interne organisatie achter de hand die binnen twee minuten na alar mering met tenminste twee hulp verleners aanwezig kan zijn in de ruimte waar de brand is gemeld. Dat is hier niet het geval'. Het brandveilig gebruik van deze zorgwoningen heeft voor Waals hoge prioriteit. Op basis van de huidige voorschriften is het volgens hem echter niet mogelijk om een verantwoord brandveilig heidniveau te realiseren. Dit type zorgwoningen is namelijk niet opgenomen in de wet- en regel geving rond brandveiligheid in gebouwen. Hierdoor ontbreken volgens de burgemeester pas sende voorschriften waarmee de brandveiligheid van dergelijke woon(zorg)voorzieningen kan worden geregeld. Zolang de oplos sing van het Rijk er niet is, weigert burgemeester Waals gebruiksver gunningen voor dergelijke zorg woningen af te geven. Psychiatrisch patiënten die een gevaar vormen voor zich zelf of voor anderen, worden in acute situaties veelal in een separeerruimte geplaatst. Dit levert hen en hun omgeving niet zelden een indringende en traumatische ervaring op. Separatie heeft echter geen therapeutische betekenis:het draagt niet bij aan de genezing van de patiënt. Voor GGZ Noord- en Midden- Limburg voldoende aanleiding om in 2006 te starten met het project SMAKK, waarbij SMAKK staat voor Separatie Minder Anders Kor ter en Kundiger. Het project SMAKK heeft als doel het separeerarm verplegen te bevorderen en de deskundigheid van medewerkers in het omgaan met separaties te vergroten. Met separeerarm verplegen wordt gedoeld op het minder vaak èn minder langdurig plaatsen van patiënten in separatieruimtes. RCG Venlo legt de lat echter nog wat hoger: voor hen staat SMAKK ook voor een andere benadering, een andere manier van denken over het bieden van zorg aan psy chiatrisch patiënten. Belangrijk uitgangspunt hierbij is het vroeg tijdig herkennen of zelfs voorko men van mogelijke escalaties en te zoeken naar alternatieven voor separeren. In dit kader worden er inmid dels allerlei veranderingen door gevoerd zoals het bieden van een duidelijkere dagstructuur en het begeleiden van de patiënten naar de therapieën. Daarnaast tonen de medewerkers meer betrokkenheid bij de bezigheden van de patiën ten en zorgt een gestructureerde taakverdeling voor meer ruimte om daadwerkelijk bij de patiënten in de groep te werken. Tot nu toe zijn de resultaten veelbelovend; er is intensiever contact met de patiënt waardoor agressie, stress en escalaties, met separatie als laatste noodgreep, naar verwachting steeds vaker voorkomen kunnen worden. Om treinvertragingen en gevaar door spoorlopen en vandalisme langs het spoor terug te dringen neemt ProRail tal van maatregelen. In gebie den waar onveilige situaties direct verband houden met tuinieren langs het spoor, gaat ProRail over tot ontruiming van tuinen. Ook in Limburg zal dit na het oogstseizoen van 2008 gebeuren. Om hoeveel tuintjes het in Limburg gaat, is nog niet bekend. Zuid-Holland kent de meeste volkstuinlocaties langs het spoor (zo'n 600) en het drukst bereden spoornet van Nederland. Bijna driekwart van de tuinen wordt illegaal gebruikt. In 2006 zijn in Zuid-Holland voor het eerst maat regelen genomen; toen zijn in Sliedrecht en Vlaardingen bijna 100 tuinen ontruimd. Dit jaar wor den 160 tuinen in onder andere Waddinxveen, Hardinxveld-Gies- sendam en Rotterdam-Noord ont ruimd. Tuinders met een huurcon tract hebben in juli - drie maanden van tevoren - een opzeggingsbrief ontvangen en op de tuinen zijn meertalige posters opgehangen. ProRail kiest voor ontruiming in het najaar om het de tuinders mogelijk te maken de meeste gewassen nog te oogsten. Gaan gewassen toch verloren, dan biedt ProRail legale tuinders een vergoe dingsregeling. Ook wordt informa tie verstrekt over volkstuinvereni gingen in de buurt. Steeds vaker komt ProRail op tuinen milieu- en andere delicten tegen, zoals illegaal lozen, opslag van gevaarlijke stoffen (asbest, bestrijdingsmiddelen en verfres- ten), veehouderij, overnachting door zwervers en illegale aanleg van elektriciteit. Verder kunnen aanwezige spullen, zoals schuur tjes, plastic en los bouwmateriaal de rails op waaien, of projectielen worden voor vandalen. Door maatregelen als hekwer ken, surveillance, cameratoezicht, voorlichting op scholen en cam pings nabij het spoor en door het ontruimen van onveilige volks- tuingebieden, is sinds 2002 de ver storing van het treinverkeer door buitenstaanders met 15% per jaar afgenomen. Het vandalisme is sindsdien gehalveerd. Niezen: ongeval De politie heeft donderdag avond omstreeks 23-30 uur geassi steerd bij een ongeval tussen twee personenauto's op de Stations weg. Een 62-jarige man uit Venray reed in de richting van het Ven- rays centrum toen hij kort achter elkaar enkele malen moest niezen. Hierdoor bemerkte hij niet dat hij op de weghelft van het tegemoet komende verkeer belandde en er ontstond een botsing met een 35- jarige automobiliste uit Venray. Beiden liepen geen letsel op. Omdat de man naar alcohol rook, is hij meegenomen naar het poli tiebureau, waar een bloedproef is gedaan. Afhankelijk van de uitslag wordt bekeken of de man nog vervolgd wordt. Senioren Sport Synthese Altijd al eens aan sport- en bewegingsactiviteiten willen doen, maar er tot nu toe nog niet aan toe gekomen? Nu heeft men de kans! Senioren Sport Synthese stelt ouderen in de gemeenten Venlo, Arcen-Velden, Sevenum, Horst, Meerlo-Wanssum, Venray en Bergen in september in de gele genheid om deze hele maand gra tis kennis te maken met sport- en bewegingsactiviteiten. Aanmelden is mogelijk op vrijdagmorgen 31 augustus en maandag 3 september (de hele dag) via tel.(0478)517317 of e-mail seniorensport@synthese. nl. Voor een overzicht van alle groepen kan men www.synthese. nl. raadplegen. Voorzitter Jan Kreutz: "Ik geef de medewerkers vijf sterren" Zelfs Jan Kreutz, de aimabele doch immer kalme 'spin in het web' van de Venrayse fietsvier daagse, ontkwam er niet aan: de sterrenkoorts. Uitgerekend woensdag, de meeste zonnige van de vier fietsdagen, kozen de controleurs van de Neder landse Toer- en Fietsunie uit voor een grondige inspectie. Zaken als inschrijvingen, con troleplaatsen, wegen, veilig heid en routebeschrijvingen werden beoordeeld. Het grote legioen van 125 vrijwilligers in de gele polo's hoefde niet eens het beste beentje voor te zetten. Want een perfecte organisatie, enthousiasme, degelijkheid en niets aan het toeval overlatend, staan altijd al synoniem voor vier dagen fietsplezier in Venray. Niet te veel loftuitingen voor een kleine week fietsgenot? Met de beste wil van de wereld: nee! Want als je vier dagen bij alle krui singen, bochten en T-splitsingen van de honderden in alle vroegte aangebrachte pijltjes, er met veel moeite ééntje ontwaart die moge lijk enige twijfel brengt, dan mag je gerust spreken van een droom- parcours. Tussen vijf uur en half acht 's ochtends worden de drie afstan den (30, 45 en 60 kilometer) uit gezet. Om zeven uur openen twee bestuursleden al De Wetteling. Een uur eerder dan ze eigenlijk verwacht worden. Dat de sfeer uit stekend is, blijkt ook uit vijf nieuw aangemelde vrijwilligers. Zo zijn er liefst 38 verkeersregelaars die vier uur per dag, telkens als duo, borg staan voor de veiligheid van de fietsers. Het verslag van de fietsende verslaggever Jan Leijsten van de eerste dag stond in Peel en Maas van vorige week. We beginnen nu bij woensdag. Een dag waarop de weergoden het fietspeloton goed gezind waren: een heerlijk zonnetje en een niet al te straffe wind. Kortom ideaal fietsweer. En dat bleek voor de start. Immers 958 deelnemers lieten zich nog bijschrijven voor een driedaagse. Waarmee het totaal aantal star ters over de drieduizend werd getild. Altijd welkom, zeker nu de al eerder gemelde 'controleur' zich tussen de fietsers voegde. Aan de Watervogelroute kan het ook nauwelijks hebben gelegen. Een prachtige fietstocht met om elf uur in Maashees de eerste con trolepost. Bij De Watervogel, met uitzicht op 'Mooder Maas' in het zonnetje, namen velen het er even goed van met koffie en vlaai. Wij fietsten meteen door met voor ons de scholieren Eva Jaegers en Kimberley Voermans die vaker een fietstochtje maken, iets wat hun nooit verveelt. Bij controle post De Witte Vennen, een week eerder nog het decor van een menigte zwemmers, was nu min der zwemanimo maar het was er evengoed gezellig. Genietend van de stralende zon arriveerden we via de Stationsweg, Henri Dunant- straat en Zuidsingel om 12.55 uur al bij eindpunt De Wetteling. Daar kregen we van stempelaar Joos Linskens uit Oostrum tot onze verbazing te horen dat er slechts vier deelnemers ons voor waren geweest. Tja, dat krijg je als je weing rust neemt onderweg. Donderdag is in vierdaagsewan- delkringen altijd de gevreesde dag. Een vroege fietser reageerde desgevraagd: "Een moeilijke fiets dag? Nee, geen sprake van." De Kasteelsebossenroute staat op het programma. De 30-kilometer- fietsers gaan via Leunen, Hoogrie- broekseweg, Molenhoek, een stuk je onverhard (Rieversweg), Klein Oirlo en de Kreuzelweg waar we oversteken naar de eerste post op het caféterras van Het Maasdal in Horst. Na veel straten doorkruist te hebben bereiken we de tweede controlepost: het knusse clubhuis van Davy Crocett. De allerlaatste keer want de schietvereniging sluit na augustus de accommoda tie. De vergunning loopt dan af en de vereniging kan niet meer aan de veiligheidseisen voldoen. Waar mee na 41 jaar een einde komt aan de schietactiviteiten in Mete- rik. We vervolgen de route via de Breevennenweg, Drabbelsweg en Veulenseweg naar het centrum van Leunen. Van waaruit via de rotonde en de Zuidsingel de basis weer bereikt wordt. Vrijdag is het weer een droge dag. Uiteindelijk heeft alleen het eerste fietsuur op dinsdag regen gebracht. Opnieuw om tien uur op de fiets voor de Plattelands route.Aan creativiteit geen gebrek bij de organisatie. Dus na tien kilo meter stempelen bij boerderijwin kel die, hoe kan het ook anders, 't Platteland heet. Alwaar Toon Kuij- pers met zijn accordeon zingend en jodelend Duitse volksmuziek ten gehore brengt. Afgewisseld met 'Daar bij die molen' en andere bekende oude deuntjes. Even ver derop bij de leghennenfarm is het zelfbediening. Tien scharreleitjes gekocht en weer op weg. Via de Laagheideweg, Middenpeelweg en Jaegerhofweg naar zaal 'tVeule met zijn mooie plankenvloer. Een stempeltje en over de Lem- menweg en Kiekweg fietsen we Venray binnen voor de laatste 6,7 kilometer van deze heerlijke fiets dagen. Om 12.25 uur maakt het laatste stempeltje de kaart vol. Het levert een fraaie herinneringsme daille op aan een geelblauw lintje. Om 15.00 uur ging in De Wette ling de slotmanifestatie van start, in samenwerking met Omroep Venray die het rechtstreeks uit zond. Jan Kreutz glundert: "Als u eens wist hoe vaak ik deze vier dagen gekust ben. Ik ben er vier kilo van afgevallen." Het rad van avontuur met fraaie prijzen ging draaien.Alles ten bate van de jeug- Aan de fietsvierdaagse in Ven ray deden dit jaar 3369 deelne mers mee. dige judoka's van Rudi Verhagen. Hij richtte een dankwoord tot de organisatie en natuurlijk de deel nemers. Het batig saldo zal later bekend worden. Wat resteert zijn de zonder uitzondering positieve reacties van de fietsers. Zoals van Rob en Agaath Vogelzang uit Zaan dam: "Het is ons eerste jaar hier. Noord-Limburg heeft prachtige fietsroutes." Ze wisten waar ze het over hadden. Immers na Assen en Lochem (Overijssel) fietsen ze de volgende vierdaagse in Appel scha in Groningen. Nee, Venray kon voor hen niet stuk. En Dirk en Lien Glas uit het Friese Gor- redijk die dagelijks 45 kilometer wegtrapten. "Het was prima. De tochten waren goed verzorgd. Een pluim voor alle vrijwilligers." Ook lof van dichterbij zoals van de Tegelenaren Herman en Jo Phi- lipsen-Schouenberg met Wiel en Tonny Janssen-Thoonen. Het eer ste paar verblijft op camping De Linde in Merselo. Herman geniet in zijn scootmobiel volop van de tochten. Tot slot reikte voorzitter Kreutz nog enkele presentjes uit aan een van de oudste deelnemers: Toon Knoops uit Bergen en de alleroudste Geert van Lin (85) eveneens uit Bergen die alle elf Venrayse edities en voorheen de vier tochten samen met Deurne uitfietste. Zijn vrouw Dora was in de rolstoel speciaal ter verwelko ming naar De Wetteling gekomen en kreeg een fraaie bloementuil. Muziek van Wil van Genezen uit Eersel 'Geneet van ut Laeve' sloot de in alle opzichten succesvolle vierdaagse af. Het totaalaantal deelnemers bedroeg exact 3369 deelnemers. Daarmee is het eve nement terug op het oude peil. 'Ondernemend Venray'. Dat is de naam van een gloed nieuwe nieuwsbrief van de gezamenlijke ondernemers verenigingen in Venray, Meer lo-Wanssum en omgeving. Ondernemend Venray timmert aan de weg. 'Als ondernemers doen wij ons best om een steen tje bij te dragen aan een aantrek kelijke regio om te wonen, wer ken en recreëren, stellen de tien ondernemersverenigingen in de nieuwsbrief. 'Of we nu winkelier zijn, agrariër, horecaondernemer of anderszins, en of we nu in Ven ray actief zijn of daarbuiten: we kunnen veel voor elkaar beteke nen.' De gezamenlijkheid van de ondernemersverenigingen blijkt elk jaar uit het zeer succesvolle Venrayse Ondernemers Evene ment. Ook met de nieuwsbrief 'Ondernemend Venray e.o.' willen de ondernemers hun gezamenlij ke belangen en inspanningen tot uitdrukking brengen. De gloednieuwe uitgave bevat natuurlijk nieuwsberichten van de ondernemersverenigingen. Zo is er de aankondiging dat in augus tus 2008 het Educatiecentrum Landbouw Natuur en Milieu zijn deuren zal openen. Het educatie centrum wordt gevestigd op het Servaashof-terrein in Venray en heeft als doel 'draagvlak, bewust wording en betrokkenheid te creëren voor onze leefomgeving'. Verder onder meer het nieuws dat de ondernemersvereniging Meerlo-Wanssum binnenkort samengaat met de ondernemers inWellerlooi. De nieuwsbrief bevat ook uit gebreide artikelen. De Venrayse 'wandelende coach' Victor Weijs en oud-ondernemer Cees Kok menen dat ondernemersvereni gingen meer kunnen doen met het thema 'leren van elkaar'. Harry Loozen - directeur van de Kamer van Koophandel Limburg Noord - is razend enthousiast over 'Cradle to Cradle': ontwerpers van een product zorgen dat elk onderdeel als grondstof kan dienen voor een nieuw product óf dat het kan wor den teruggegeven aan de aarde. Harry Loozen wil hierin samen met Noord-Limburgse onderne mers het voortouw nemen. Uiteraard besteedt de nieuws brief ook aandacht aan de Ven rayse Ondernemersprijzen 2008. Het thema is 'Ondernemerschap en verandering'. De ondernemers verenigingen nomineren in sep tember a.s. een ondernemer die dit thema volgens hen het beste inhoud geeft. De winnaars ont vangen op 3 januari 2008 de Loek Nelissen Prijs en de Rabobank Publieksprijs tijdens het Venrayse Ondernemers Evenement. In de nieuwsbrief lichten Bernadet Ver hoeven en Gé Peterink het thema toe namens het organisatiecomité. En tot slot vertelt Lei Heidens - wethouder van Economische Zaken van de gemeente Venray - hoe hij de kennisintensieve werkgelegenheid wil bevorderen. 'Venray is volop bezig zichzelf steeds interessanter te maken als vestigingsplaats voor mensen en bedrijven,' stelt de wethouder in de nieuwsbrief, die verspreid wordt in een oplage van 1000 exemplaren. 'Ondernemend Venray' is een uitgave van:Agri Business Groep Venray e.o., Business Vision Ven ray, Industriële Club Venray e.o., Koninklijk Horeca Nederland afd. Venray, LLTB Venray e.o., MKB Venray, OOZO Oostrum, Venray Centraal, VZO afd. Leunen-Heide- Vredepeel-Merselo-Veulen-Yssel- steyn, Ondernemersvereniging Meerlo-Wanssum. De politie heeft vrijdagavond in zijn woonplaats Eindhoven een 22-jarige man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de diefstal van een doos gevaar lijke medicijnen uit een bedrijfs wagen die vrijdagochtend op de Molenweg in Vierlingsbeek stond. De man is voor nader onderzoek in verzekering gesteld. Op de doos, die bestaat uit een tempex binnenverpakking met twee injectienaalden die het medicijn Neulasta bevatten, zit een label van TNT-Medizorg, dat is voorzien van de nummers 1931291 en 511290293- De doos is bruin van kleur. De kans is groot dat de doos ergens is weggegooid. De politie dringt erop aan dat een eventuele vinder de medicijnen zo snel mogelijk afgeeft bij de plaatselijke politie of apotheek. Eye Watch Security Group Ja, de wakende arend is steeds vaker te zien. De arend, dé blikvanger op het logo van beveiligingsbedrijf Eye Watch Security Group, spreidt zijn vleugels steeds verder uit. Want het klantenbestand van het beveiligingsbedrijf neemt gestaag toe. Inmiddels mag het bedrijf van directeur Dave van de Laar al honderden bedrij ven en particulieren in de regio Venray tot z'n klanten bestand rekenen. Begin 2008 vestigt Eye Watch Security Group zich in een nieuw kan toorpand op industrieterrein Keizers. "We zijn uit ons jasje aan het groeien", vertelt direc teur Van de Laar. Want, wat 2,5 jaar geleden klein begon in de woning van Van de Laar, is inmiddels uitgegroeid tot een professioneel beveiligingsbe drijf dat zo'n twintig beveiligings mensen telt. Alleen maar gecertifi ceerd personeel, dat onder meer bedrijven, industrieterreinen, kroegen, discotheken, festivals en huizen van particulieren bevei ligt. "We werken met mensen met ruime werkervaring en 100 pro cent betrouwbaarheid, mensen met wie ik zelf op de werkvloer heb gestaan en van wie ik gezien heb dat ze het vak beveiliging goed beheersen. Wij kiezen uitslui tend voor de beste beveiligers", zeggen Van de Laar en regiomana ger Marco Klemans. Ook gaan er steeds meer indu strieterreinen dan wel om liggen de bedrijven gebruikmaken van hun collectieve beveiliging. Het bedrijfsleven hoort steeds meer over de service en voordelen van het Venrayse beveiligingsbedrijf. De positieve uitwerking van de wakende adelaar met zijn opval lende surveillance auto's en zeer scherpe reactie tijden bij alarmop volgingen spelen hierbij een grote rol. Het Venrayse beveiligingsbedrijf timmert flink aan de weg en gaat binnenkort bijvoorbeeld ook de speeltuin in Venray in de gaten houden. "Maar wij verzorgen als echt Venrays beveiligingsbedrijf bijvoorbeeld ook de beveiliging van de festivals van jongerenorga nisatie V-Kick. We hebben klanten in de regio Venray, Venlo en Hel mond en het worden er steeds meer. Maar dat is in mijn ogen ook niet zo vreemd. Doordat wij onze grenzen erg hoog leggen op het gebied van service, kwaliteit en continuïteit willen steeds meer ondernemers als particulieren gebruikmaken van onze service en diensten. Maar ook in het Ven rayse heb je te maken met een stij gende lijn van criminaliteit. Hier door neemt het werk binnen de beveiligingsbranche steeds meer toe. Wij kunnen ondernemingen en particulieren niet alleen van tips voorzien over het beveiligen van hun eigendommen, maar met een mobiele surveillance ook echt een wakend oog zijn voor hun bezittingen. Ja, onze klanten zijn uiterst tevreden over ons werk." RITME ERVARING Dave van de Laar is zelf al jaren werkzaam in de beveiligingsbran che, net als Marco Klemans. "Wij hebben allebei alle facetten door lopen, of het nu gaat om objectbe veiliging, winkelsurveillance, hore- caportier of persoonsbeveiliging", legt Klemans uit. "Mijn ervaring is dat we steeds meer met inci denten en criminaliteit te maken krijgen en daar willen we met Eye Watch Security Group iets aan doen. Wij willen Venray veiliger maken. Wij nemen geen politieta ken over, maar werken geheel zelf standig en daar waar nodig samen met de politie." Eye Watch Security Group kan alle diensten voor bedrijven en particulieren op het gebied van beveiliging aanbieden tegen aan trekkelijke tarieven. Voor meer informatie over het bedrijf: www. eyewatchsecuritygroup.net of neem telefonisch contact op met Dave van de Laar, tel: 0478- 640781. Met het thema 'shop voor bijna nop' tijdens de actieperiode Nop- ruiming, nodigt Intratuin Venray iedereen uit gebruik te maken van veel aantrekkelijke koopjes. Van donderdag 9 tot en met zaterdag 18 augustus springt Intratuin Ven ray uit de band met een knalactie waarbij kortingen tot 60 procent worden gegeven op seizoensarti kelen. Naast grote kortingen op onder andere tuinmeubelen, barbecues, tuinhout, potterie, sfeerartikelen en diverse tuinplanten, worden tevens producten voor 'nop' weg gegeven, zoals een bosje rozen op 16, 17 en 18 augustus en een tweede tuinplant gedurende de Nopruimingperiode. In de Intra- tuinkrant die in de week van 6 augustus huis aan huis wordt ver spreid, zijn de aanbiedingen afge beeld. Maar ze zijn ook te vinden op www.intratuin.nl. Kortom een bezoek aan Intra tuin Venray is meer dan de moeite waard. Men is van harte welkom bij Intratuin Venray aan de Lang straat 133 in Venray. Fietsvierdaagse scheert hoge toppen Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL W0NENoawpo/r jatchsecurityqioup-

Peel en Maas | 2007 | | pagina 4