Dierenkliniek De oude melkfabriek geopend "Ik slaap al vier maanden met dopjes in mijn oren" Laat u inspireren Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Na een periode van ver bouwen en moderniseren heeft Dierenkliniek De Oude Melkfabriek deze week haar deuren geopend. Deze, voor Venray, nieuwe dierenkliniek is een fullservice gezondheids centrum dat een compleet gezondheidszorgpakket biedt voor huisdieren. De kliniek maakt deel uit van Dierenart senpraktijk Horst e.o die met haar goed geoutilleerde klinie ken in Horst, Blerick, Grub- benvorst, Sevenum en nu dus ook Venray, een sterk regio nale functie heeft ontwikkeld. De kliniek is voorzien van de meest moderne apparatuur en er worden de nieuwste behan delmethodes toegepast. Behalve de reguliere dierge neeskunde biedt de kliniek aan de Leunseweg een uitgebreid pakket aan specialistische behandelingen zoals orthopaedische chirurgie en acupunctuur. Met acupunc tuur kunnen, als aanvulling op de reguliere diergeneeskunde, goede resultaten bereikt worden bij pijnbestrijding van aandoenin gen van gewrichten en spieren, huidproblemen, neurologische uitvalsverschijnselen, maagdarm-, vruchtbaarheids- en ademhalings problemen. De kliniek is ook een samenwerkingsverband aange gaan met de gediplomeerd dier- fysiotherapeute Marion van Hoof (www.marionvanhoof.nl). Op ver wijzing van de dierenarts behan delt zij huisdieren in De Oude Melkfabriek. Na orthopaedische operaties betekent dit een ver snelling van het genezingsproces en bij chronische klachten van het bewegingsapparaat geeft dit in veel gevallen een verbetering en verlichting van de pijn. De kliniek is ook als één van de weinige praktijken in de Benelux gecertificeerd om het PennHIP® onderzoek uit voeren. PennHIP® is een belangrijk instrument bij de vroegtijdige opsporing van heupdysplasie (HD) bij honden. De kliniek beschikt ook over een gecertificeerde diergeneesmidde lenapotheek met thuisbezorgser- vice (o.a. Hill's huisdierenvoeders) en een eigen laboratorium, waar door wachttijden voor uitslagen sterk worden teruggebracht. Op termijn worden nog meer activi teiten ondergebracht bij "De Oude Melkfabriek", zoals een trimsalon, dierfltness, hydrotherapie en een dierenfunshop. De Oude Melkfabriek is toege rust met de meest geavanceerde apparatuur zowel op het gebied van diagnostiek als behandeling. De kliniek beschikt, net als de hoofdvestiging in Horst, als enige in de regio over digitale r?ntgen. De voordelen zijn legio. Zoals tijd winst, betere beoordeling en bete re archivering. Voor elk dier wordt een digitaal dossier aangelegd met alle gegevens van belang voor de behandeling, fokwaarde en verze kering. Eigenaren kunnen boven dien ook via email of cd-rom zelf beschikken over de foto's. Bij de vruchtbaarheidsbegeleiding van fokteven wordt gebruik gemaakt van Immulite®, een belangrijk instrument bij de bepaling van het optimale moment van dekking. De kliniek beschikt verder over all round echoscopie en werkt met gasanaesthesie en optimale pijn bestrijding. De Oude Melkfabriek heeft persoonlijk contact met zowel de eigenaren als de huis dieren hoog in het vaandel staan. Clienten kunnen op verzoek bij elk consult geholpen worden door een vaste dierenarts en aan gezien er altijd op afspraak wordt gewerkt zijn de wachttijden mini maal. Huisdieren met overgewicht of specifieke klachten kunnen er terecht voor een persoonlijk gratis dieetvoedings-advies en verdere begeleiding hierin en op verzoek wordt een zorgverzekeringsad vies op maat gegeven. De (gratis) puppy en kitten party's zijn een aanrader voor de nieuwe huisdie reneigenaar. Als één van de wei nige praktijken werkt de kliniek met twee gescheiden wacht- en behandelruimtes. Hierdoor kun nen bijvoorbeeld katten geschei den worden van honden. De kliniek is inmiddels op afspraak geopend van maandag t/ m zaterdag en voor spoedgevallen uiteraard 24 uur per dag bereik baar. Tel 0478-582690 of www. vooralledierenlietbeste.nl Op dierendag (4 oktober) wordt de kliniek officieel geopend met een feestelijke open dag. Poolse man overleden Dinsdagavond omstreeks 22.30 uur is een 20-jarige Poolse man op de A73, ter hoogte van de afrit Vierlingsbeek/Overloon om het leven gekomen. De man was van het viaduct op de rijbaan Nijme- gen-Venlo van de A73 gesprongen. De man werd vervolgens door vier voertuigen overreden. Het slachtoffer overleed ter plaatse. Door de technische recherche is ter plekke een onder zoek ingesteld, waaruit is gebleken dat het om een zelfdoding gaat. Er zijn geen aanwijzingen gevonden die duiden op een misdrijf. De weg was tot ongeveer 02.00 uur afgesloten voor verkeer. Blijf meedoen en maak kans op mooie prijzen! Hein Bogaers geniet van klassieke auto's Bistro Gossimijne aan de Schoolstraat in Venray moet de geluidsoverlast binnen de perken houden. Ook mag de horecazaak aan de zijkant van het pand, aan de zijde van het Schoutenstraatje, de terras stoelen en parasols niet te ver op straat zetten. Dat heeft de gemeente Venray de eigenaar van Gossimijne laten weten na klachten van een buurtbewo ner. En deze buurtbewoner, Joep Reinhoud, stond maandagmorgen voor de commissie Bezwaarschrif ten van de gemeente Venray. Rein houd tekende onlangs bezwaar aan tegen door B en W aan Gossi mijne verleende vergunning voor het exploiteren van een horeca bedrijf en de exploitatie van een terras op de openbare weg. De buurman wordt naar eigen zeggen horendol van het lawaai sinds de bar-bistro de deuren opende. Hij heeft niet alleen last van de muziek, maar ook van de afzuig- en aircoapparatuur van het bedrijf. "Van dat 'getok' word ik stapelgek. Ik slaap al vier maanden met dopjes in mijn oren en kan de ramen niet meer openzetten 's nachts. In de straat zit al een bar (De Koets, red.) en daar heeft de buurt in de weekenden al behoor lijk last van." Als de Venraynaar had gewe ten dat in het gebouw, waarin voorheen een makelaarskantoor zat, een horecazaak geopend zou worden, dan had hij ook bezwaar aangetekend tegen de bouwver gunning die door de gemeente aan de eigenaar van Gossimijne is verleend, zo verklaarde Reinhoud. "Maar de publicatie van die bouw vergunning heb ik niet gezien in Peel en Maas." MAATREGELEN De geluidsoverlast die Joep Reinhoud ervaart, is overigens niet zijn enige bezwaar. Ook de terrasstoelen en parasols staan in zijn ogen te ver op straat. "Een veilige doorgang van de brand weer is bijvoorbeeld niet moge lijk. Dat moet toch niet kunnen?", stelde hij. Bezwaarmaker Rein houd werd tijdens de behande ling van zijn bezwaarschrift door woordvoerder Frank Verspa van Ben Loonen uit Venray is de tweede weekwinnaar van de door Combi Dom Melskens en Nieuwsblad Peel en Maas uitgeschreven vakantie foto wedstrijd. De juryleden Theo Clabbers van Combi Dom Melskens en Henk Lammen van nieuwsblad Peel en Maas waren onder de indruk van de winnende foto. "Een bijna per fecte plaat", aldus Clabbers. "De sfeer is uitstekend gevan gen, vooral door de prachtige kleurstelling. Als de molen iets minder centraal had gestaan, was de foto nog beter geweest. Maar het blijft een uitzonder lijk mooie foto." De fotowedstrijd breekt ove rigens alle records. Het feit dat foto's nu ook per email kunnen worden ingezonden, is duidelijk merkbaar aan het aantal inzendin gen. In de eerste weken mochten Combi Dom Melskens en Nieuws blad Peel en Maas al enkele hon derden foto's ontvangen. "De reacties overtreffen onze stoutste verwachtingen", aldus redacteur/ fotograaf Henk Lammen van Peel en Maas. "We hadden meer inzen dingen verwacht, maar de animo om mee te doen is in de eerste weken enorm. Het is telkens opnieuw een hele klus om de mooiste foto uit te zoeken." In het kort nog een keer de spelregels. Wat kun je nu eigenlijk winnen? Bij deze wedstrijd horen natuurlijk leuke prijzen, beschik baar gesteld door Combi Dom Melskens en uitgeverij/boekhan del Van den Munckhof, beide in Venray. Er worden nog op twee donderdagen weekprijzen verge ven: namelijk op 2 en 16 augustus. De inzender van de mooiste foto krijgt een boekenbon ter waarde van 12,50 euro, een gratis waar debon voor een felicitatie op de Kabelkrant Venray ter waarde van 12,50 euro en 100 gratis afdrukken op het formaat 10x15 centime ter bij Dom Melskens. Drie leuke prijzen dus voor de inzender van de beste foto. De vier week prijs winnaars dingen overigens, net als alle andere inzendingen, gewoon mee naar de hoofdprijs die op donderdag 23 augustus bekend wordt gemaakt in Peel en Maas. De hoofdprijs is een jaar lang gra tis fotograferen tot maximaal 420 afdrukken van 10x15 centimeter. Deze hoofdprijs wordt door de vakjury,Theo Clabbers van Combi Dom Melskens en Henk Lammen, Als op zondag 29 juli het startschot wordt gegeven voor de Venrayse Oldtimer Toer tocht is Hein Bogaers (64 jaar) uit Arcen voor de negende keer van de partij. Zijn rode Triumph TR2 uit 1954 is onge twijfeld een van de blikvangers in een lange stoet van honder den prachtige bolides van 25 jaar en ouder. Zijn vader Pieter was autogek, reed altijd open auto's. Bij voorkeur Engelse auto's. Hein Bogaers kreeg de liefde voor automobielen dan ook met de paplepel ingegoten. Zijn liefde voor klassiekers kreeg hij pas echt toen hij zijn vriend Henk Achten, de Venraynaar is een van de organisatoren van de Ven rayse Oldtimer Toertocht, aan het werk zag met de restauratie van een klassieke Wolseley. ""Prachtig, zo knap als dat hij die auto hele maal opnieuw heeft opgebouwd." Bogaers, destijds verkoopdirecteur van Vollenhoven Olie in Tilburg, kocht in 1990 zijn eerste klassie ker. Een MG B. Daarna volgden een MGTD en een eiergele MGTC uit 1946, allemaal auto's met een eigen verhaal. "Die TC heb ik tien jaar geleden gekocht. De eigenaar was de enige overlevende van een peloton soldaten dat in de Tweede Wereldoorlog op Ohama Beach in Normandië was geland. Via Enge land keerde die man weer terug naar Los Angeles en nam de TC mee. Via zijn butler heb ik gepro beerd de auto te kopen. Ik kreeg telkens nul op het rekest. Pas bij de ebde poging was het raak. De auto heeft 4047 mijl gelopen. Hij is vanwege uv-straling een keer over gespoten, in de originele kleur." Inmiddels telt zijn collectie tien oldtimers. Voornamelijk van Engel se makelij. Een Mercedes 300 SL is een vreemde eend in de bijt. "De Engelsen weten als geen ander sportieve cabrio's te bouwen. Ze hebben een typische stijl waar automakers uit andere landen niet aan kunnen tippen." Een juweeltje is een Singer Le Mans, een Engelse sportauto uit 1935."Iedereen kent Singer van de naaimachines, maar ze hebben ook ontzettend mooie sportauto's gemaakt." Ook de Jagu ar ontbreekt niet tussen de klassie kers. Een XK 140 uit 1956 en een XK 120 drophead coupé uit 1954. "De laatste is een coupé die ik hele maal heb laten opknappen. Moto risch was de auto perfect, maar op het moment dat je een auto koopt, weet je niet wat je tegenkomt." Perfectionist als Bogaers is, werd de XK 120 in een uitmuntende staat teruggebracht. Op de vraag hoeveel dat grapje heeft gekost, lacht hij. "Laten we het er maar op houden dat het niet goedkoop was." Sleutelen doet hij nauwelijks aan zijn auto. Hij rijdt liever in zijn juweeltjes. "Een accu, bougies of contactpuntjes vervangen doe ik zelf. De rest laat ik aan Henk (Ach ten, red.) over. Het afstellen van bijvoorbeeld de carburateurs is precisiewerk, daar heb je ook het materiaal voor nodig. Daar begin ik niet aan." Met tien oldtimers tot zijn beschikking heeft Hein Bogaers de weelde om te kiezen in welke auto hij in de zomermaanden rijdt. Hij lost het 'probleem' praktisch op. "Ik rij ieder jaar zo'n 5000 kilometers in drie oldtimers. Van toertochten tot rally's. Daar blijft het bij. Ik ben wel eens met een van de auto's op vakantie geweest in Frankrijk. Het probleem is dat je weinig bagage mee kunt nemen en waar zet je zo'n auto neer. Ja, ik ben heel zuinig op de auto's." Zo ook op de rode MG L2 uit 1933, waarvan er slechts 89 ooit zijn gefabriceerd. Ook een auto met een eigen verhaal. "Ik zag de auto op de oldtimerbeurs in Essen. Op honderd meter afstand zag ik hem staan, ik was meteen ver kocht. Van deze MG zijn er door Molenaar in Amersfoort slechts twee in 1933 naar Nederland geïmporteerd. Eentje is gecrasht op Zandvoort, dit is nu nog het enige type dat via de importeur rechtstreeks uit Engeland is geïm porteerd." De MG maakte een hele zwerftocht alvorens hij door Hein Bogaers werd gekocht.' Opa Kees' van de Havam in Venlo kocht hem voor zijn dochter. Later ging hij over naar een gemeenteambte naar uit Venlo die hem meenam naar Heerlen. Hij heeft de auto helemaal laten restaureren. Toen het geld op was, moest hij de auto gedwongen verkopen aan iemand uit Solingen. De nieuwe eigenaar onderging hetzelfde lot, waarna de auto verkaste naar de omgeving van Dortmund. Uiteindelijk heb ik hem via de beurs in Essen gekocht. Hein Bogaers neemt zondag in zijn Triumph TR2waarop een Fiva racelicentie van de FEHAC zitdeel aan de Venrayse Oldti mer Toertocht. Deze auto nam al eens deel aan een rally naar de Noordkaap. Na lang onderhandelen werd ik het met de eigenaar eens over de prijs." Spijt van die beslissing heeft hij nooit gehad. "Nee, integendeel. Het is een prachtauto. Een van de weinige in Nederland, over de hele wereld rijden er nog maar een stuk of vijftien van dit model/Hij ver heugt zich al op de Venrayse Oldti mer Toertocht zondag. "Het is een ontzettend leuke toertocht. Veel sfeer, gezellig. Je ontmoet er vrien den en bekenden die ook gek zijn met klassieke auto's. Dat schept een band. Het wordt ongetwijfeld weer een gezellig dagje uit." de gemeente Venray deels in het gelijk gesteld. Deels, want volgens hem is de vestiging van een hore cabedrijf aan de Schoolstraat niet in strijd met het geldende bestem mingsplan en voldoet de aan Gos simijne verleende vergunning aan alle eisen. Maar uit een meting is wel gebleken dat het bedrijf in de avond- en nachtperiode inderdaad de geluidsnormen overschreed. Minimaal, maar genoeg om de ondernemer op de vingers te tik ken en eind juni te manen om bin nen twee maanden met maatrege len te komen die ervoor zorgen dat het geluid beneden de wette lijk norm blijft. Ook is de onder nemer te kennen gegeven dat hij zijn terrasstoelen, -tafels en para sols alleen in de aan hem vergun de ruimte mag neerzetten. Doet hij dat niet, dan zal de gemeente Venray handhavend tegen hem optreden. Eigenaar Ivo Goslinga van Gossimijne vertelde al druk bezig te zijn met het nemen van maatregelen tegen de in zijn ogen 'minimale' geluidsoverlast. Ook is de opstelling van het terras al aan gepast aan de door de gemeente Venray gestelde normen. Bezwaar maker Reinhoud heeft zijn pand inmiddels te koop gezet. Maar dat heeft volgens hem niks te maken met de komst van Gossimijne. "Ik heb gewoon genoeg van het cen trum", verklaarde hij op een vraag van een van de juristen van de bezwarencommissie. Overigens is het niet zo vreemd dat Reinhoud de publicatie over de verleende bouwvergunning voor het verbouwen van een kantoorruimte tot restaurant nog niet had gezien, blijkt een dag later. Die publicatie staat name lijk deze week op de gemeente pagina in Peel en Maas. De aan vraag is wel gepubliceerd, op donderdag 12 april. Tegen deze aangevraagde bouwvergunning kan echter geen bezwaar aange tekend worden, laat woordvoer der Remco Hoogstraaten van de gemeente Venray in een reactie weten. "Pas als een bouwvergun ning wordt verleend of geweigerd, kan bezwaar gemaakt worden." Ook komt het volgens de woord voerder van de gemeente Venray 'wel eens' voor dat bedrijven al starten met bouwen ondanks dat ze nog geen bouwvergunning hebben. Beleid in de gemeente Venray is dat onder bepaalde voorwaarden een ondernemer op eigen risico al kan starten met het exploiteren van een horeca bedrijf. De voorwaarden hiervoor zijn dat er een ontvankelijke en kansrijke aanvraag in behandeling is bij de gemeente. Verder geldt de voorwaarde dat er tijdens de openingsuren een van de leiding gevenden aanwezig moet zijn in de zaak. "De gemeente zal echter altijd handhaven indien bekend is dat er zonder vergunning wordt gebouwd. Handhaven is echter ook het afwegen van belangen." In het geval van Gossimijne spe len volgens Hoogstraaten twee factoren een rol, namelijk dat de eigenaar als zo goed als klaar was met de werkzaamheden waardoor het stopleggen van de bouw niet meer relevant was en het feit dat het hele lichte werkzaamheden betrof. "Maar het bouwen zonder bouwvergunning gebeurt op risi co van de bouwer." journalist/fotograaf van Peel en Maas, bekendgemaakt. Daarnaast is er dit jaar voor het eerst een publieksprijs. De lezers van Peel en Maas kunnen aan het einde van de fotowedstrijd uit een aan tal vooraf geselecteerde foto's, die worden gepubliceerd in Peel en Maas en op de website van De winnende foto (boven). Ben Loonen ontvangt de prijs van Theo Gabbers van Combi Dom Melskens. Van den Munckhof, kiezen wie de publieksprijs wint. De winnaar krijgt een prachtige digitale came ra ter waarde van 200 euro, even eens beschikbaar gesteld door Combi Dom Melskens. De win naar van de publieksprijs wordt op donderdag 30 augustus in Peel en Maas bekendgemaakt. Dit jaar mogen foto's ook digitaal via email worden ingezonden. Iedere inzender mag ten hoogste drie foto's inzenden. Bij de mail wel naam, adres, woonplaats en tele foonnummer (eventueel mobiel) vermelden, zodat we altijd met u contact op kunnen nemen. Ook voor de digitaal ingezonden foto's geldt hetzelfde als voor afdrukken: de aangeleverde foto's moeten minimaal 10x15 centimeter en maximaal 20x30 centimeter zijn bij een resolutie van minimaal 300 dpi. De foto's kunnen worden ingezonden naar redactie@van- denmunckliof.nl huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Mooi Functioneel High-tech Comfortabel Donderdag 26 juli 2007 - Pagina 7 Ben Loonen weekwinnaar fotowedstrijd Peel en Maas "De Venrayse Oldtimer Toertocht schept een band" Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONENoanpo/r

Peel en Maas | 2007 | | pagina 7