Cor Paint is kleurenparadijs Podotherapeut in Antoniusveld Peel en Maas en de Venrayse kermis Troy-effect goed merkbaar Boekenmarkt EXTRA KORTING OP DE REEDS AFGEPRIJSDE PRIJS ff PEEL EN MAAS Donderdag 26 juli 2007 - Pagina 5 Indrukwekkende winkelpresentatie Cor Paint aan de Paterslaan heeft een ware metamorfose ondergaan met de nieuwe kleurpresentatiewand van Flexa. De winkel is zo een waar kleurenparadijs gewor den voor klanten die op zoek zijn naar de mooiste kleuren voor hun interieur. Voor die winkelmetamorfose is het nieuwe Pure-concept van Flexa verantwoordelijk. Een inno vatieve kleurenwand met 224 handgeschilderde kleurstalen op A4-formaat. De presentatie van de grote kleurenstalen is indruk wekkend. "De kleurpresentatie inspireert vooral klanten die vaak moeite hebben met het kiezen van kleuren op hun wand", aldus Stan Reijnders van Cor Paint. Volgens hem komen klanten inmiddels ook vaker de winkel binnen om even wat kleurideeën op te doen. De kleurstalen kosten gemiddeld een euro per stuk. Na de aankoop van verf krijgt de consument de kosten terug als vorm van statie geld. In de praktijk blijkt dat veel mensen die verf nodig hebben, geen idee hebben welke kleur het exact moet gaan worden. Met de grootformaat kleurstalen wordt het voor hen veel makkelijker om vooraf te beoordelen of het de juiste kleur is. Stan Reijnders; "Wij presenteren ons met de Pure-kleu- renwand steeds meer als een kleu- renwinkel. Het kiezen van kleuren voor wanden en plafonds wordt voor klanten zo steeds makkelij ker. We kunnen aan de hand van de wand ook makkelijker onze klant adviseren en laten kijken naar kleurgebruik, de effecten en de combinatiemogelijkheden. De wand geeft de consument het gevoel enorm te kunnen spelen met zijn interieur", aldus Stan, die u van harte welkom heet in zijn winkel aan de Paterslaan 7. Deze zomer wordt Medisch Centrum Antoniusveld uitgebreid met een podotherapeut. Karin de Corte heeft vier jaar geleden de opleiding tot podotherapeut aan de Fontys Hogeschool in Eindho ven afgerond. Na haar afstuderen is zij meteen als podotherapeut aan het werk gegaan. Per 1 augustus start zij binnen het centrum haar eigen praktijk. Een podotherapeut behandelt mensen met voetklach ten of klachten die voortvloeien uit het niet goed functioneren van de voeten. Hierbij valt te denken aan klachten aan het bewegings apparaat, zoals de voeten, maar ook aan enkel-, knie-, heup- of (lage) rugklachten. Daarnaast kan een podotherapeut ook hulp bie den bij huidproblemen zoals over matige eeltvorming en likdoorns, maar ook bij ingegroeide nagels. Ook mensen met specifieke voet problemen bij diabetes en reuma kunnen bij een podotherapeut terecht. In deze praktijk wordt gewerkt met de nieuwste technie ken, waaronder het digitaal analy seren van het looppatroon. Voor het Medisch Centrum Antonius veld is de komst van de podothe rapeut een goede aanvulling. Het centrum wil zich profileren door een grote verscheidenheid aan (para)medische disciplines onder één dak. Dit biedt veel mogelijk heden voor intensieve multidis ciplinaire samenwerking, wat de behandeling van de patiënt ten goede komt. Het medisch centrum omvat op dit moment een huisartsenprak tijk, een apotheek, fysiotherapie, het groene kruis (CB en diëtisten), logopedie, psychologie, verloskun de, pedagogie, maatschappelijk werk en vanaf 1 augustus dus ook een podotherapeut. Meer informatie over de podo- therapie praktijk staat op www. podotherapievenray.nl. Ook dit jaar wordt een inmiddels veertigjarige traditie in stand gehouden: Peel en Maas verschijnt niet tijdens de Ven rayse kermis. Dat betekent dat u daar met uw nieuwtjes, sport en verenigingsnieuws, evenals kerkberichten, rekening mee dient te houden. Tijdens de Venrayse kermis is onze boekhandel op vrijdag 3 augustus reeds om 18.00 uur gesloten. Op kermismaandag, dinsdag en -woens dag is de boekhandel eveneens gesloten. Voor drukwerk kunt op deze dagen wel terecht in onze drukkerij (ingang achterzijde vanuit School straat via bedrijfsstraatje langs de Eetkamer). Onze medewerkers zijn die dagen van 9 00 tot 13.00 uur aanwezig om u van dienst te zijn. Vanaf donderdag 9 augustus zijn onze openingstijden weer normaal. De redactie van Kabelkrant Venray en Peel en Maas is tijdens de ker misdagen normaal bereikbaar. Jaarmarkt: druk, gezellig en tevreden kooplui Vorig jaar vielen bij 32 gra den de mussen van het dak. De nu voorspelde twintig graden met weinig zon is het wens- weer voor de marktkoopman, een enkele ijs- of frisdrankver koper uitgezonderd. Zo vertelt marktmeester Arie van Bok hoven, die sinds twee jaar in Venray de scepter zwaait. Jan Zwarthoed, zijn vader kwam zestig jaar geleden al als visver- koper naar Venray, verwoordt het duidelijk. "De markt geeft extra sfeer, kwaliteit en het is een sociaal ontmoetings centrum." De jaarmarkt was maandag weer gezellig en trok zeker tienduizend bezoekers tot uit de verre omgeving. Onze verslaggever Jan Leijsten ging ook een kijkje nemen. De vader van Zwarthoed kwam destijds niet zo riant naar Venray als Jan met zijn prachtige, royale verkoopwagen. Maar het vakman schap heeft senior overgedragen. Samen met vrouw en dochter is Jan iedere maandag present bij het postkantoor aan de kop van de Grotestraat. "De jaarmarkt is voor de mensen uit Venray en omgeving iets speciaals. Een hoog tepunt in de vakantieperiode. De marktcommissie probeert er ieder jaar iets bijzonders van te maken. Zoals de standwerkers die toch symbool staan voor de markt van vroeger. Mijn vader prees ook de gehele dag zijn waren aan." Alex Kersten is sinds drie jaar via de NLW-bedrijven fulltime 'schoonhouder' in Venrays cen trum. Hij beleeft ook een andere werkdag. "Nee, in die drukte kan ik niet veel uitrichten. Na afloop van de markt komen twee colle ga's met de veegwagen van Thijs- sen de grote schoonmaak doen." Om half elf stelt Van Bokhoven tevreden vast dat alles op rolle tjes loopt. De 29 standwerkers hebben door middel van loting hun plek toegewezen gekregen. De kramen zijn gecontroleerd of er geen andere handel gedreven wordt. "Want de inschrijving gaat per artikel. Op een normale maan dag hebben we zeventig stands. Nu zijn het er tien meer, exclusief de standwerkers." Fruitkoopman Hans Dam uit Mierlo-Hout staat al zo'n 25 jaar op het Henseniusplein. "De jaar markt heeft meestal goed weer", weet hij."Als het maar droog blijft." Hij was vanochtend al om zes uur bij de veiling en klokslag tien uur startte hij de verkoop."De markt is hier goed georganiseerd. Er loopt veel volk rond en in Venray heb ik tevreden klanten." Voor eieren- verkoper André van Horssen uit Bakel hoeft daarentegen de jaar markt niet zo nodig. "Het is vooral mooi voor de vakantiegangers. Wij maken een veel langere dag, maar ik ben solidair met mijn collega's dus ik doe volop mee." Een manu- facturenverkoper is uitgesproken. "De jaarmarkt?" Er volgt een drie- letterig schuttingwoord. Hij heeft geen zin om Peel en Maas meer mede te delen. Het is overigens de enige echt negatieve reactie uit de kringen van de kooplui. Tilburger Jan Mijland staat op het Schouwburgplein met textiel als koopwaar. "Ik kom al 36 jaar naar de Venrayse markt. De jaar markt is echt speciaal. Het eve nement trekt veel meer volk en we maken wel wat langere werk tijden. Maar mij hoor je echt niet klagen." Venraynaar Theo van Gerven is iedere maandag present. "Och, je maakt een praatje en koopt wat fruit. Ik geniet vandaag. Je ziet van alles lopen", aldus Theo die denkt: "Er zijn zeker tienduizend men sen op de markt afgekomen." Een schatting die later door meerdere betrokkenen bevestigd wordt. Diny Classens-de Mulder is een fervent bezoekster met de fiets vanuit Castenray. "Ik doe het om er even 'uit' te zijn. Ik hou van de drukte en de jaarmarkt is toch iets bijzonders. Ik tref dan mijn vader Teng die 86 jaar is. Hij komt met de fiets uit Merselo. We drinken dan ergens waar nog plaats is samen een kopje koffie." Clown Annette Vrolijk deelt gekleurde ballonnen uit aan de jeugd. Als de heliumfles leeg is, gaat ze op eigen kracht blazend door! Jan Aarts van rottisserie de Kukuluku heeft geen tijd voor een praatje. De haantjes vliegen de grill uit"", aldus de zeer con tente Astenaar. De Grotestraat is het domein van de standwerkers. Eén ding hebben ze gemeen: ze weten het publiek te boeien. Of het nu de vrouw is met de zoet waterparels of de Belg met spray voor schone spiegels en ramen. Zooltjes voor de schoenen of glas snijders die ook als messenslijper dienst doen. Of de mevrouw met de parfumflesjes. "Onze parfum blijft zonder garantie acht tot tien uur origineel geuren." Aan het einde van de Gro testraat aangekomen, blijkt ook de Grote Markt volop mee te profite ren. De terrassen zijn goed bezet en er staat een kindattractie. Bij de man met de strijkplankhoezen is er bijna geen doorkomen aan. De Grotestraat lijkt wel als op een kermisavond, zo druk. Dit beamen ook de twee vrouwelijke agenten die overigens een rustige middag De jaarmarkt in hartje Venray trok maandag duizenden bezoe kers.. beleven. Vorig jaar was het vanwege de hitte om 14.00 uur grotendeels gedaan met de verkoop. De ijs coman 'Ijs van Gijs' hoort het met lede ogen aan. Hij en de fris drankverkopers komen er zeker na 14.45 uur, als de regen aarze lend op gang komt, bekaaid van af. Terwijl cateraar de Kannelust uit Aarle-Rixtel - Venray blijkt een eldorado voor Brabantse kooplie den - alleen nog hamburgers bakt. De saté en andere lekkernijen zijn al uitverkocht. Traditioneel zijn er twee prijs winnaars bij de kooplui. Bij de standwerkers wint Wilma Janssen met de Börner groentenschaaf die zij al twintig jaar aanbiedt. De groenten voor de demonstra tie met de schaaf gaan mee terug naar huis. "Morgen staat mijn zoon Alex in Groesbeek en woensdag ben ik in Mill." De kramenwissel- trofee gaat naar Christ en Mirande van der Steen uit Schijndel die beiden zeer verheugd zijn. Vorig jaar werden ze al eens tweede met hun prachtige textielwagen die ook nog vier paskamers telt. Ze staan op het Schouwburg plein tegenover de Rabobank en de speelgoedwinkel. Miranda showde twee weken geleden nog badkleding met jeugdige model len. Ook toen hielpen de weergo den niet mee. "Wij komen al sinds 1989 hier. Eerst samen met mijn jongere broer Mari die helaas is overleden. Venray heeft een fijne markt waar je ook steeds meer toeristen ziet. Mensen, bedankt! Mijn dag kan niet meer stuk", zegt de opgetogen Miranda. Museumzicht staat al sinds jaren bekend als het kindvriendelijkste pannenkoekenhuis in de regio. Naast pannenkoeken kon men daar ook terecht voor een traditi oneel schepijsje. Maar Roland Beu- kema van Museumzicht wilde iets heel speciaals als het om ijs gaat en gaat een nieuw concept, 'Pluk de dag', in zijn bedrijf toepassen. "Met Pluk de dag heb ik een nieuw concept en uniek voor Overloon. Heerlijk softijs wordt gecombineerd met vers fruit, likeurtjes, echte slagroom en geserveerd in schitterende ijs coupes. Daarnaast is er ijs met warme poffertjes, tutti frutti met bierlikeur, aardbeien met verse peper en anisette, boerenjongens op brandewijn etc. Bij Museumzicht kan een kind nog steeds een kind zijn en mag dat nog steeds met binnen een speelhoek en buiten een speel- tuintje. Kindermenu's tegen kind vriendelijke prijzen (5,50 euro), kortom lekker met het gezin uit eten tegen betaalbare prijzen. Daarbij keuze uit maar liefst 90 verschillende pannenkoeken met daarnaast frites, broodjes, soep, vlaai etc. Kijk ook eens op www. museumzicht.nl voor diverse aanbiedingen en de mogelijkheid voor het geven van feesten, koffie tafels etc. Voor meer informatie bel 0478- 649029 of info@museumzicht.nl Eis: Vijftien maanden cel voor oplichting en diefstal Het Openbaar Ministerie (OM) heeft dinsdag voor de rechtbank in Roermond vijftien maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf geëist tegen de 53-jarige Francisca D. uit Venray voor oplichting en diefstal. Volgens Justitie heeft de vrouw zich schuldig gemaakt aan vijf vergrijpen. Zo kocht ze vorig jaar bij VOF Tudor Meubelen slaapkamermeu belen ter waarde van ongeveer 3150 euro en woonkamermeu belen ter waarde van zo'n 6800 euro, maar betaalde ze de meu belen niet. Ook bij de firma Auto verhuur de Mulder voldeed ze een openstaande rekening niet. Verder pinde ze in februari dit jaar met een bankpas van GGZ NML in Roermond, Venray en Nijmegen voor in totaal 1850 euro. Die bank pas en pincode had ze ontvreemd. De rechtbank doet op dinsdag 7 augustus uitspraak. Spectaculaire kortingen tijdens de Summersale Zoals elk jaar organiseert Dai hatsu ook dit jaar weer een spet terende Summersale-actie. Tijdens de Summersale kunt u profiteren van vele interessante aanbiedin gen. Neem bijvoorbeeld de Cuore 100th Anniversary edition, die slechts in gelimiteerde oplage gebouwd is. Of het Earth-pakket voor slechts 229 euro, inclusief navigatie. Ook bijzonder is de spe ciale Sirion 2 Chromium, met een accessoirepakket van 2.750 euro, voor slechts 1.375 euro.. Verder nodigen de Daihatsu-dealers u graag uit voor de Materia Expe rience: een unieke mogelijkheid om 24 uur lang deze bijzondere verschijning op de weg zelf te ervaren en willen ze u graag wij zen op de aantrekkelijke, nieuwe 3-stappen financieringsvorm van Daihatsu.Kortom, de Summersale van Daihatsu staat weer bol van aantrekkelijke aanbiedingen! Met de opening van de nieuwe houten achtbaan Troy, 35 meter hoog, heeft Attractiepark Tover land tenminste tien procent extra bezoekersaantallen op het ver langlijstje gezet voor 2007. Dit percentage wordt momenteel ruimschoots overschreden, mede door het succes en de aantrek kingskracht van Troy, alsook de bijzondere combinatie van groots binnen- én buitenaanbod, waar door het weer geen bepalende factor is tijdens het dagje-uit. Begin juli 2007 heeft Attrac tiepark Toverland haar nieuwste paradepaard geopend, een houten achtbaan. De coaster, genaamd Troy, is maar liefst 35 meter hoog en heeft een tracklengte van ruim 1.000 meter. Met de opening van Troy is de derde houten achtbaan in een Nederlands attractiepark een feit. Qua hoogte, snelheid en tracklengte staat de achtbaan in Nederland op de eerste plaats en is het één van de snelste en grootste houten achtbanen in Europa. Met de komst van Troy heeft het Lim burgse Attractiepark al rekening gehouden met een stijging van de bezoekersaantallen van tenminste tien procent, hetgeen een bezoe kersaantal van 465.000 voor 2007 zou betekenen. De komst van Troy is duidelijk merkbaar, eveneens de combinatie van grootschalig bin nen- én buitenaanbod, waardoor onder alle weersomstandigheden een dagje-uit niet in het spreek woordelijke water valt. De voor sprong bedraagt op dit moment nog eens vijftien procent boven op de reeds geprognosticeerde extra tien procent bezoekersaan tallen. De jaarlijkse Kiwanis boeken markt van Kiwanisclub Schieë- persland Venray wordt dit jaar gehouden op 16 september. Tij dens deze open zondag, waarbij de winkels in Venray geopend zijn, staan op het Schouwburgplein meer dan veertig kramen opge steld, waar niet alleen Kiwanis boeken verkoopt voor het goede doel, maar ook allerlei vereni gingen en professionele boeken verkopers hun waar aan de man proberen te brengen. Deze zon dag wordt ook de derde wereld dag gehouden. Hun kramen staan opgesteld op het Henseniusplein. De organisatie hiervan berust bij het Mondiaal Platform. De boe kenmarkt krijgt dit jaar een extra accent door een voorleesstand, diverse muziekjes, een proeve- rij met streekgerechten en een schrijversstand waarin een drietal Venrayse schrijvers hun boeken signeren. Wie nog goede boeken kwijt wil, kan deze deponeren in de grote boekenkist in de hal van het Kunstencentrum van Jerusa lem in Venray. Grote partijen wor den aan huis opgehaald. Hiervoor kan men zich melden bij Frans van Hooft via tel. (0478)585881 of bij Gerard Reynders via tel. (0478)586949-Wie nog een kraam wil huren om boeken, kaarten, prenten of aanverwante artikelen te verkopen kan zich melden bij Frans van Hooft via bovenstaand telefoonnummer. De opbrengst van de Kiwanis boekenmarkt gaat naar een goed doel. Alcoholcontrole De politie heeft bij een alco holcontrole zaterdagavond op de Rijksweg (N271) bij Well en op de Deurnseweg bij Venray van twee automobilisten het rijbewijs inge nomen. De politie constateerde bij een 35-jarige man uit Waldbeck ruim drie maal de toegestane hoeveelheid. Een 19-jarige auto mobilist uit Polen werd staande gehouden op de Deurnseweg en blies 700 ugl. Ook van hem werd het rijbewijs ingenomen. In totaal nam de politie met zes medewer kers tussen 21.00 uur en 5.00 uur 463 blaastesten af. Zes daarvan leverde een positief resultaat. /tparfe' c>c/wmwp t? fofiretp De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 - www.capretto.nl HIP wiHErvy -,! "De haantjes vliegen de grill uit Museumzicht is 20°/( M de lekkerste (,H\rAouv

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5