Camping 't Karrewiel Meerlo start sfeervolle vakantiemarkt Woonboerderijen passen in straatbeeld ml Nieuwe rivier tussen Ooijen en Wanssum wordt nader bekeken Bezwaren tegen bouwplan Wanssum afgewezen Reindonk lanceert nieuwe website Schuur Tienray Oude foto Service rubriek ii ff PEEL EN MAAS Donderdag 12 juli 2007 - Pagina 9 Meerlo krijgt er met ingang van vrijdag een nieuwe toe ristische attractie bij. Op camping 't Karrewiel Meerlo wordt dan voor de eerste keer een sfeervolle vakantiemarkt gehouden. Het is de bedoe ling om op de vrijdagen in de maand juli deze markt te hou den. De eerste drie markten zijn op 13, 20 en 27 juli telkens van 12.00 tot 17.00 uur. De nieuwe vakantiemarkt in Meerlo is een kopie van de vakan tiemarkt zoals die al enkele jaren wordt gehouden op camping De Schatberg in Sevenum. De markt is een soort braderie met enkele tientallen kramen en stands van diverse curiosa hobbyisten, kle ding en speelgoed. Daarnaast is er een kleine kermis met een draaimolen en ander kinderamu sement. De markt wordt geor ganiseerd door het evenemen tenbureau Eeri Vof gevestigd te Sevenum. Dit bureau heeft veel ervaringen op die gebied. Alleen al in de maand juli organiseren ze markten en braderieën in Horst, Helden, Overloon, Well,Afferden, Sevenum en nu dus ook in Meerlo. De vakantiemarkt is een initiatief van de nieuwe eigenaren Jan-Wil lem en Marianka Sibering. Dit echtpaar heeft de camping begin januari overgenomen van de fami lie Verhoogt. In januari kondigden Jan-Willem en Marianka aan dat ze de Meerlose camping nieuw leven willen inblazen door ook andere activiteiten op touw te gaan zet ten die ook toegankelijk zijn voor de inwoners van Meerlo-Wanssum en mensen uit de regio en toeris ten die Noord-Limburg bezoeken. Ook het restaurant en de kantine van de camping worden in de toekomst opengesteld voor brui loften, partijen en vergaderingen van verenigingen. De nieuwe eige naren van de Meerlose camping waren zeer nauw betrokken bij camping 't Karrewiel in Sevenum. Marianka Sibering is de zus van mede-eigenaar Hoppzak jr. en des tijds ook nog mede-eigenaar van de Sevenumse camping. Jan-Wil lem Sibering, haar man, was er al die tijd hoofd van de technische dienst. Met het organiseren van de vakantiemarkt wil de nieuwe De nieuwe eigenaren van cam ping 't Karrewiel: Marianka en Jean-Willem Sibering eigenaar meer mensen van buiten af binnenhalen. De markt is name lijk niet alleen bedoeld voor de campinggasten, maar ook voor de mensen in de regio en toeristen. "We willen de campingvoorzienin gen op deze wijze ook openstel len voor niet campinggasten", legt Marianka Sibering van camping 't Karrewiel uit. De camping was jarenlang een overwegend door Duitse gasten bewoonde kam peerplaats. Door de uitbreiding van de camping met een ruimte voor toeristen en trekkers logeren ook steeds meer andere nationali teiten op de Meerlose camping. Nieuwbouwplan aan Spoorstraat in Tienray Het toekomstig straatbeeld met rechts de voormalige Versboerderij en links de twee nieuwe woningen. Tekening bouwburo Van Loo, Broekhuizen. De sloop van de schuur en de opstallen achter en naast het pand van de voormalige Versboerde rij aan de Spoorstraat in Tienray is in volle gang. Op het perceel van ruim één hectare aan de rand van het dorp wordt ruimte gemaakt voor de bouw van twee karakteristieke woonhuizen. De bouwplaatsen zijn beide ruim 1000 m2 groot, zeventig meter diep en twintig meter breed. "Het worden twee ruime woningen met een landelijke uitstraling, die uitstekend passen bij Tienray en omgeving", vertelt makelaar Coen Absil uit Broekhuizen. De boerde rij van de voormalige Versboerde rij wordt niet gesloopt, maar gaat apart in de verkoop." Trots legt Absil de bouwschet- sen van bouwburo Van Loo uit Broekhuizen op tafel. Naast het gebouw van de voormalige Vers boerderij, waarin tot voor kort de stichting Kunst Is Passie (SKIP) huisde, worden volgens de make laar twee ruime bouwplaatsen gecreëerd. "Ik heb van de gemeen te Meerlo-Wanssum alle medewer king gekregen en inmiddels is het ontwerp ook door de commissie Welstand goedgekeurd. Belang stellenden kunnen de twee bouw plaatsen samen met het bouwplan kopen en mogen zelf bepalen of ze de woningen zelf bouwen of daarvoor een bouwbedrijf inscha kelen." Bij de bouw moet echter reke ning gehouden met de tekenin gen die er nu liggen, want die zijn goedgekeurd door Welstand. "De inhoud van de twee vrijstaande woningen is ruim 600 kuub en achter de woningen heb je een vrij uitzicht. De woningen pas sen uitstekend in het straatbeeld en gaan samen een mooie entree van het dorp vormen", aldus Coen Absil. De boerderij van de voorma lige Versboerderij blijft behouden. Wél zijn in de afgelopen week een aantal bouwwerken die aan de boerderij vastzaten gesloopt. Voordat het bewoonbaar is, zal dit pand een opknapbeurt moe ten krijgen, weet de makelaar. "Maar het is een karakteristieke boerderij waar je zeker wat moois van kunt maken." De twee bouw plaatsen, inclusief het bouwplan, kosten 175.000 euro k.k..De boer derij van de voormalige Versboer derij gaat voor 305.000 euro k.k. in de verkoop. Voor meer informatie over het bouwplan kunnen belangstel lenden contact opnemen met makelaar Coen Absil, telefoon: 077-4633987, e-mail: coenabsil@ planet.nl. Burgemeester en wethouders van de gemeente Meerlo-Wans- sum voelen er wel iets voor om het plan om de oude Maasarm tussen Ooijen (Broekhuizen- vorst) en Wanssum te herstel len. Samen met de gemeente Horst aan de Maas, rijkswater staat, de provincie Limburg en het waterschap Peel en Maas vallei is onlangs besloten om een van drie varianten binnen vier maanden te toetsen op haalbaarheid. Als daaruit de conclusie wordt getrokken dat dit een haalbaar plan is, dan wordt het idee ook echt uitge werkt. Zoals bekend zijn er plannen om de droge oude Maasarm uit te diepen waardoor een tien kilo meter lange nieuwe rivier ontstaat tussen Kasteel Ooijen in Broekhui- zenvorst en de Molenbeek tussen de dorpen Meerlo en Wanssum. Er is veel onderzoek gedaan naar de mogelijkheid om de oude Maas arm te actief te krijgen. Bij hoog water in de Maas stond het gebied van de oude Maasarm vroeger vaak onder water en tijdens de overstromingen van 1993 en 1995 was de wateroverlast in dat gebied zo hoog dat besloten werd kades aan te leggen langs de Maas. Het gebied van de oude Maasarm bleef droog. De aanleg van allemaal die kades heeft ook en keerzijde omdat het water in de Maas stroomopwaarts bij Arcen en Broekhuizen steeg met tientallen centimeters. En om daar weer het water tegen te houden zouden de bestaande kades nog hoger moeten worden. Als het water in de rivier hoog is, is het zaak dat het water vlot kan doorstromen en er op sommige plaatsen extra ruimtes komen of extra geulen zijn om het water op te vangen. Samen met verte genwoordigers van de overheid, de LLTB, staatsbosbeheer, bewo ners en gebruikers van het gebied zijn enkele varianten uitgewerkt en besproken. Het wachten is nu op het nader onderzoek, maar de overheden zijn optimistisch gestemd. Buurt Postbaan-Beemdweg teleurgesteld Weer een tegenvaller voor de bewoners van de Postbaan en Beemdweg in Wanssum. De commissie Bezwaarschriften heeft hun bezwaren tegen de verleende bouwvergunning van de gemeente Meerlo-Wans sum aan projectontwikkelaar Theo Vissers uit Wanssum ongegrond verklaard. Dit advies is inmiddels overgeno men door het college van B en W. Tot 2 augustus kan de buurt tegen dit besluit in beroep gaan bij de rechtbank in Roer mond. Als er geen beroep wordt ingediend, dan is ver volgens de bouwvergunning onherroepelij k. De commissie Bezwaarschriften wijst de bezwaren van de buurt tegen onder meer de procedure, de ruimtelijke onderbouwing en het type en de hoeveelheid woningen die in het gebied wor den gebouwd resoluut van de hand. Slechts bij één punt plaat sen de juristen een kanttekening: de ruimtelijke onderbouwing van het plan moet worden aangepast om de onduidelijkheid over het archeologische regime dat geldt in de kern Wanssum weg te nemen. In een passage staat namelijk dat Wanssum in een gebied ligt met een hoge archeologische ver- wachtingswaarde. Dat op zich is correct, met uitzondering echter van het dorp Wanssum. Doordat het gebied geen hoge archeologi sche verwachtingswaarde heeft, hoeft er volgens de gemeente Meerlo-Wanssum en de commissie Bezwaarschriften geen verklaring van geen bezwaar van de provin cie aangevraagd te worden, zoals de omwonenden hadden geëist. TWEEDE TEGENVALLER Het besluit van de commissie Bezwaarschriften is de tweede tegenvaller in korte tijd voor de bewoners, die onlangs al onaan genaam werden verrast door een brief van het ministerie van Land bouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV), waarin werd gemeld dat het bouwplan niet in strijd is met de Flora- en Faunawet. Er hoeft dus geen aanvullend natuurwaar- denonderzoek in het plangebied uitgevoerd te worden, zoals LNV eerder had gesteld toen het col lege van B en W wilde beginnen met het ontruimen van de tuinen en de bewoners hiertegen in het geweer kwamen. Tegen het laatste besluit van het ministerie van LNV is door de buurt geen bezwaar aangetekend, waardoor de tuinen na het broedseizoen ontruimd mogen worden. "De datum van de ontruiming is nog niet vastge steld, maar dat wordt het najaar", vertelt een woordvoerster van de gemeente Venray. NIEUW BOUWPLAN Zoals bekend wil de gemeente Meerlo-Wanssum ondanks alle tegenstand vanuit de buurt het bouwplan doorzetten. Ze vindt dat ze voldoende tegemoet is gekomen aan de wensen van de omwonenden. Van de eerder geplande zeventien huizen zijn er twee geschrapt. De plannen werden volgens de gemeente uitvoerig besproken tijdens een informatieavond en een aantal commissievergaderingen. Dat de woonomgeving van de mensen wordt aangetast door het bouw plan, ontkent de gemeente niet. Maar volgens het college van B en W wordt in de plannen zoveel mogelijk rekening gehouden met de wensen van de buurt. Natuur lijk zijn er in Wanssum ook andere locaties voor woningbouw, maar ook het gebied tussen de Postbaan en de Beemdweg is volgens burge meester en wethouders geschikt voor het bouwen van vijftien hui zen. De buurt is het daar niet mee. Het oorspronkelijke plan voor de bouw van zeventien huizen is wel iswaar aangepast, maar volgens de bewoners zijn de percelen en de woningen wel groter geworden. De buurt vindt het schrappen van de twee woningen niet voldoende en pleit voor een nieuw bouwplan met minder en lagere huizen, een betere verdeling van parkeerplaat sen, meer groen en ruimte voor speelplekken voor de jeugd. Som mige omwonenden hebben grote moeite met de toename van het verkeer, de afname van het groen en de privacy, andere bewoners verliezen een groot deel van hun tuin die ze van de gemeente in bruikleen hadden. De gemeente vindt dat de gekozen oplossing in het midden ligt. Doordat de tuinen groter worden, is er ook minder behoefte aan openbaar groen. Het aantal parkeerplaatsen voldoet aan de normen en inwoners van Wanssum krijgen voorrang bij toe wijzing. Projectontwikkelaar Theo Vissers wil in het gebied vijftien woningen bouwen. Die huizen worden gedeeltelijk gebouwd in de tuinen van de bewoners, die deze grond jarenlang in bruikleen hadden van de gemeente Meerlo- Wanssum. De buurt is teleurgesteld over het advies van de commissie Bezwaarschrift en het besluit van B en W "We zijn ons aan het bera den op welke volgende stappen we nu gaan nemen", laat woord voerder Jan Lensen weten. Eerder lieten de bewoners al weten dat de projectontwikkelaar kan reke nen op forse planschadeclaims als er woningen in het gebied worden gebouwd en dat ze alle rechtswegen zullen bewandelen om realisatie van het bouwplan tegen te houden. Sinds kort heeft Streekom- roep Reindonk haar website geheel vernieuwd. In samen werking met Forwart Design uit Horst heeft de lokale omroep voor Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum en Sevenum gekozen voor een eigentijds nieuw ontwerp. Via www.reindonk.nl kunnen de bezoekers voortaan het laat ste actuele regionale nieuws lezen. Er is informatie te vin den over de programma's van radio en televisie, over tekst- TV, teletekst en de diverse reclamemogelijkheden bij de omroep. De teletekstpagina's van de streekomroep zijn zelfs online leesbaar; en hiermee is Reindonk uniek in z'n soort waarbij tele tekstpagina's van een lokale omroep in Nederland via internet te raadplegen zijn. Vanaf nu kun je ook zelf een bij drage leveren aan de inhoud van de programma's op Streekomroep Reindonk. Door het aanleveren van (pers)berichten en fotoma teriaal via de website bepaal je onder meer het beeld en geluid op radio en (tekst-)televisie. Ver der kun je stemmen op de poll die online staat, en je aanmelden voor de Reindonk Nieuwsbrief, waarbij je regelmatig op de hoogte wordt gehouden van de diverse program ma's en nieuwe ontwikkelingen bij de omroep. Radio Reindonk is sinds 1 juli tevens overal buiten de Reindonkregio te beluisteren via een zogenaamde audiostream op Internet. Via www.reindonk. nl kun je overal ter wereld waar je ook bent luisteren naar je favoriete programma. Al is het op je vakantieadres, of thuis ach ter de computer; Streekomroep Reindonk is nu ook voortaan 'Dé stem van de wereld!'. En mocht je een uitzending gemist hebben, dan kun je altijd een programma op cd (radio) of dvd (tv) aanvragen. Bezoek en ontdek www.reindonk.nl! Streek omroep Reindonk, dé stem van de regio! Aan de Kloosterstraat in Tienray staat een Saksische oogstschuur met één wagenpoort onder een ter plaatse opgetrokken dak. De topgevel was voorheen gebroken, zoals blijkt uit de vlechtingen tot halve hoogte (18e eeuw). Het woonhuis is goed van verhoudin gen, maar niet monumentaal 1900). De foto dateert van omstreeks 1966. Wie zijn de kinderen op deze foto? Hun namen kunt u e- mailen: jacobsaaf@hetnet.nl of telefonisch doorgeven aan Arnold Jacobs, tel: 692526, of Arie Snel len, tel: 692196. Foto: Collectie Heemkundevereniging Meerlo- Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: F.J.P vanArensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Meerlo-Wanssum r~v .*£- j».

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9