lim JAARMARKT VENRAY 3000 euro voor manege Onthulling plattegrond Ysselsteyn Flyers Gunhoek =i PEEL EN MAAS ook voor üw tuin PEEL EN MAAS Donderdag 12 juli 2007 - Pagina 7 e-mail: Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl 9 en 16 juli FEESTMflRKT - doe mee aan de loterij! Besluit Brukske in december De definitieve besluitvorming over het opknappen van de Venrayse wijk Brukske vindt in december plaats. Aanvankelijk was het de bedoeling dat het wijkontwikkelingsplan Brukske tegelijkertijd met het wijkont wikkelingsplan Centrum en het Dorpsontwikkelingsplan Oostrum in juni door de gemeenteraad zou worden vastgesteld, maar die ter mijn is volgens het college van B en W door de complexiteit van de wijk niet haalbaar gebleken. De gemeente Venray presen teerde het eerste plan in maart aan de bewoners van de wijk. Al tijdens het ontwikkelingstraject bleek volgens het college van B en W dat deze volkswijk meer aandacht verdient gezien de pro blematiek van Brukske. De wijk wordt volgens burgemeester en wethouders 'gekenmerkt door vele kwaliteiten, maar tegelijker tijd bedreigd door problemen die liggen op sociaal-maatschappelijk gebied'. Ook is het woningaanbod in de wijk eenzijdig, het steden bouwkundig concept gedateerd en de wijkeconomie achterge bleven. Dit heeft ertoe geleid dat van besluitvorming in juni 2007 is afgezien. In augustus 2005 komt een groep belanghebbenden bij elkaar. Zoals het schoolbestuur, politie, bewonerscommissie, wijkplat- form, de Marokkaanse en Turkse gemeenschap, kinderopvang en de zorggroep. Ze delen hun zor gen over de wijk en richten het OGB (Ondernemend Gezelschap Brukske) op. Inmiddels is dit het wijkpanel geworden dat de gesprekspartner van de gemeente is bij de ontwikkeling van de wijk. Ook Wonen Venray en SPOV, de overkoepelende onderwijsorga nisatie, zijn nauw betrokken bij het opstellen van het masterplan. Het ontwikkelen van het totaal plan project kost zoveel uren van de ambtenaren, dat de gemeente Venray zich genoodzaakt ziet om externe mankracht in te huren. De totale kosten van de ontwikke lingsfase worden geschat op ruim 594.000 euro. In de eerste opzet is onder meer gesproken over verplaatsing van de basisscholen en het winkelcentrum naar de rand van de Henri Dunantstraat. Daarmee worden de twee delen van Brukske met elkaar ver bon den en wordt het centrum van de wijk ruimtelijker van opzet. Op 6 november neemt het college een besluit over het conceptontwikke lingsplan Brukske en het master plan Brukske, op 3 december wor den de plannen besproken in de commissie Stedelijk Beheer en op 18 december neemt de gemeente raad een definitief besluit over de opknapbeurt van Brukske. Ron van der Hoff stelt teleur Tijdens het WK outdoor in Leip zig is handboogschutter Ron van der Hoff uit Ysselsteyn er met het Nederlands recurveteam er niet in geslaagd om zich bij de beste zestien landen van de wereld te plaatsen. Van der Hoff, lid van Ons Genoegen uit Ysselsteyn, kwam slechts drie puntjes te kort en eindigde met de Oranje-equipe op een zeventiende plaats. Het WK geldt als een belangrijk kwa lificatietoernooi voor de Olympi sche Spelen in 2008 in Beijing. Bij kwalificatie voor de laatste zestien en winst in de achtste finales zou het Nederlands team automatisch geplaatst zijn voor Beijing. In het individuele toernooi overleefde Van der Hoff wel het kwalificatie toernooi. Hij stelde met 1251 pun ten wel teleur en eindigde slechts op een 103e positie. Het WK duurt nog tot en met zondag en Van der Hoff kan dan nog wel, net als zijn ploeggenoten Wietse van Alten en Pieter Custers, Olympische deel name voor het individuele toer nooi afdwingen. Geen nieuwe burgerwoning in buitengebied Aan de 'buitenzijde' van de Molenhofweg in Leunen mag geen nieuwe woning komen. Na de rechtbank in Roermond stelde ook de Raad van State in Den Haag de gemeente Venray in het gelijk. De zaak was aangespannen door aannemer J. van Ooi uit Leu nen, die aan de Molenhofweg een woning wil neerzetten voor zijn oude dag. Oorspronkelijk leek de gemeente graag te willen mee werken. Maar toen Van Ooi een paar jaar terug aanstalten maakte om de daad bij het woord te voe gen, bleek de benodigde vrijstel ling van het bestemmingsplan opeens geen haalbare kaart meer. De provincie Limburg is namelijk geen voorstander van meer bur gerwoningen in het agrarische buitengebied. Van Ooi beriep zich op de eerder gewekte verwach tingen, maar tevergeefs. De hoog ste bestuursrechter had evenmin oren naar het argument dat die extra woning er best bij kan, aan gezien op een steenworp afstand een complete nieuwbouwwijk uit de grond wordt gestampt. Voor het perceel van Van Ooi geldt namelijk een afwijkend regi me. Extra zuur is dat de aannemer hoogstwaarschijnlijk niets in de weg was gelegd indien hij inder tijd meer vaart achter zijn bouw plannen had gezet. Lionsclub Venray Peelparel heeft een cheque ter waarde van 3000 euro uitgereikt aan Stich ting manage Seurenheide op de manage in Well. De heer Win- tels nam namens de stichting de cheque in ontvangst, in het bij zijn van een groep kinderen die net van hun wekelijkse uitstapje met de paarden terug waren. De opbrengst zal bijdragen aan de aanschaf van een nieuw paard. De opbrengst is het resultaat van de Carbootsale die in mei door LC Venral Peelparel georganiseerd was op het Schouwburgplein in Venray. Tijdens deze regenachtige en soms zelf stormachtige car bootsale werden allerlei tweede hands artikelen verkocht. Naast de verkoop was er een rad van fortuin waarbij mensen voor een kleine bijdrage een gok konden wagen en kans maakten op leuke prijzen. De prachtige prijzen waren geheel gesponsord door lokale ondernemers. Stichting Manege Seurenheide heeft als doel het bevorderen van het paardrij den voor invalide ruiters en het bewerkstelligen van de integratie tussen validen en mindervaliden ruiters. LC Venray Peelparel is een jonge Lionsclub in Venray en bestaat uit 24 enthousiaste dames. Ze organiseren elk jaar een aantal activiteiten waarbij de opbrengst aan goede doelen wordt geschon ken. LC Venray Peelparel vindt het erg belangrijk om lokale projek- ten te steunen die zich bezig hou den met vrouwen en kinderen, en voor financi?le steun mede afhan kelijk zijn van onze inzet en uw bijdrage hieraan. De bekendste voorbeelden zijn de carbootsale in mei en de kerst bomenverkoop in december. Voor meer informatie: www.lcvenray- peelparel.nl Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Schutterij 't Zandakker vroeg uitgeschoten op tweede OLS-dag Ook vorig jaar, toen op zondag veel schutterijen afvielen, werd de tweede dag gehaald. Een pres tatie die vorige week zondag in Nederweert werd herhaald door na twee kavelronden nog foutloos te zijn. Na een week van oefenen en veel publiciteit was het zater dag de grote dag. LI maakte zelfs tv-opnamen bij de thuishaven aan de Endepoel die vrijdagavond meermaals werden uitgezonden. Dit bewees eens temeer: Limburg houdt rekening met de Venrayna- ren. Bernie van Lierop is alweer vier jaar voorzitter. "Bij de bondscon- coursen zijn we schier onklop- baar. En nu hebben we al voor het derde jaar op rij de laatste OLS- dag bereikt. Inderdaad ook door mijn commissiewerk bij de Fede ratie van Limburgse Schutterijen merk ik dat 't Zandakker meetelt." Waarbij 'meesterschutter' Henk de Klein een grote rol vervuld. Hij is al toe aan zijn 27e OLS en erkent de onmiskenbare opmars van de laatste jaren. "We heb ben nu de wind mee. Daar gaat ook veel werk achter schuil." Van Lierop vervolgt: "We hebben voor een schutterij een hoog aantal van zestig leden. Drie keer per jaar tre den we aan bij bondsconcoursen. Naast het OLS hebben we in mei het koningsschieten. Daarbij luis teren we Venrayse festiviteiten op zoals het inhalen van Sinterklaas, de Avondvierdaagse en het ver zorgen van de levende kerststal op de Grote Markt.Afgelopen zon dag waren vijf nieuwe leden voor het eerst van de partij. Ook zijn we actief bij de Noord-Limburgse schuttersbond Juliana die volgend jaar haar eeuwfeest viert." De naar schatting ruim tiendui zend kijklustigen - en dat voor de tweede dag van het OLS - moes ten zaterdag in Nederweert hun aandacht verdelen over 42 harken. Iedere schiethoorn telt tien latten van achttien blokjes, dus 180 'böl- kes' voor iedere schutterij. Rond de klok van elf uur is de spanning voelbaar. De start wordt vijf minuten uitgesteld, vanwege het anp-nieuws, want Ll-radio doet de gehele dag live verslag. Giel Krijnen wrijft met speciaal spul zijn brillenglazen glashelder. De vijf Zandakker-schutters zitten in opperste concentratie dichtbij elkaar met Henk de Klein als een veldheer ervoor. De captain én eerste schutter toont zich vooraf een ware ambassadeur voor zijn schutterij."Door de steeds strenge re milieueisen moeten we volgend jaar voor het bondsfeest zes kogel vangers van 15.000 euro per stuk plaatsen. Mocht er geen andere oplossing komen." Terug naar het schieten. Henk: "Iedereen moet je anders benaderen. Zo is Hans van Rltee een slowstarter terwijl Giel Krijnen met een bemoedi gend woord op zijn gemak wordt gesteld." Het openingswoord is van Fede ratiepresident de Belg Jos Michels. "Heren schutters, jullie krijgen tot half een de tijd om vier ronden van achttien schoten de plaatsen." De 53-jarige Henk de Klein bijt de spits af. Binnen drie minuten haalt hij zijn drie blokjes keurig omlaag. De spanning was de gelouterde schutter van het gezicht af te lezen. Zijn zoon Pascal (32) volgt zelfverzekerd en knalt eveneens drie keer raak. Ofschoon het niet zo vanzelfsprekend is want De Klein junior bewaart bij zijn derde schot ruim een minuut zijn geduld. Hij wacht tot de windvlagen zijn verdwenen. Over stalen zenuwen gesproken. Nummer drie in de derde De Klein. Neef Paul is met 28 jaar de benjamin van het zestal. Hij heeft weinig moeite met zijn drie vol treffers. Terwijl de vierde schutter Hans van Rltee (42) aanlegt voor zijn eerste schot, klinkt er bij de schiethoorn naast hem beroering als een iemand van het gelouterde Dieteren mist. Wellicht dat Hans, een secure boekhouder, daardoor even van zijn a propos is gebracht. Want hij knalt mis terwijl hij zich van de prins geen kwaad weet. "Ik dacht dat ie raak was." Ook buksmeester Alex Lamers heeft het niet direct in de peiling. Maar Bernie van Lierop ziet het wel en zegt: "Dit was 't dan." Ron Linders (31) en Giel Krijnen (37) kunnen zonder spanning de resterende 'bölkes' neerhalen. Dat doen ze dan ook maar de lol is er na de fatale misser vanaf. Van Rltee wordt door zijn schuttersbroeders getroost. "Waarom ik", vraagt Van Rltee die in zijn 12 OLS-deelna- mes pas zijn derde misser noteert. "Ik had 't bölke goed in het vizier en was ervan overtuigd het naar beneden te halen", zegt Hans. Hij was vorig jaar nog de vijfde beste individuele schutter van de Noord- Limburgse bond Juliana. Een uurtje later staat de feest tent vol met drinkers en er klinkt vrolijke muziek. Hans van Rltee kan het nog steeds niet bevatten. Henk de Klein analyseert:"De hark ging door de wind iets op en neer. Maar er was geen enkele tijdsdruk want we zaten ruimschoots bin nen de limiet. Het moet buiten zijn vizier zijn gegaan." Giel Krijnen relativeert de vroege uitschake ling: "Dit is het eerlijkste spelletje dat er bestaat. Raak is gewonnen en mis verloren." Zo liggen al om zeventien minuten over elf alle Venrayse illusies aan diggelen. Wat rest zijn de bondsconcoursen. Uiteindelijk lost het Belgische St. Dionysius uit Opoeteren om half vier het winnende schot. Na drie Nederlandse jaren vindt in 2008 het OLS weer in België plaats. Ook dit jaar viert op het gebied van oude en mooie auto's de nos talgie weer hoogtij in Venray. De activiteiten van dit jaar zijn: de Asteria Knapzakken Toer op zater dag 28 juli, de Venrayse Oldtimer Toertocht op zondag 29 juli en The Night of the Roaring Oldies op zondag 16 september. De stichting Venrayse Oldtimer Toertocht werkt voor de Asteria Knapzakken Toer sinds enkele jaren samen met hotel Asteria in Venray. In de vorm van een eendaags of driedaags arran gement kan men zich hiervoor vooraf inschrijven voor een 155 kilometer lange oldtimertoertocht door de Peel en Noord-Lintburg, gekoppeld aan een aangenaam ver blijf bij hotel Asteria. Voor inschrij ving en gedetailleerde informatie zie www.venrayoldtimercity.nl. De Venrayse Oldtimer Toertocht op 29 juli is na bijna drie decennia uitge groeid tot een van de grootste eve nementen in zijn soort in Neder land. De deelnemers komen niet alleen uit Limburg, Brabant en Gel derland, maar ook uit vele andere plaatsen in Nederland, België en Duitsland. Deze dag verzamelen zich weer honderden oldtimers op de pleinen in het centrum van Venray.Al rijdende kunnen de deel nemers genieten van de omgeving in Noord Limburg en de Peel. De deelnemers kunnen ook dit jaar weer tussen 11.00 en 15.00 uur starten. Er kan gekozen worden uit twee routes: 50 of 80 km. Alle ingeschreven oldtimers dingen mee naar een aantal prijzen. De publieksjury met ondersteuning van vakkundige mensen uit de oldtimerwereld gaan beoordelen welke eigenaren de bekers en de wisselbeker mee mogen nemen voor de meest mooie en originele oldtimer. Daarnaast maakt elke deelnemer kans om een gratis autokeuring te winnen. De prijs uitreiking wordt rond 16.30 uur gehouden. Aparte aandacht is er dit jaar ook voor de kinderen. Voor hen staat er een springkussen klaar en is er een ballonnenwedstrijd. Evenals de afgelopen jaren vinden de start-, rust- en finishactiviteiten plaats op het Schouwburgplein, Henseniusplein, Grote Markt en de omliggende straten in het centrum van Venray. Deelname aan de toer tocht staat open voor klassieke personenauto's met een bouwjaar van 1975 of eerder. Voor deel name aan de toertocht kan men inschrijven op de dag van de tocht zelf, 29 juli, vanaf 11.00 uur op het Schouwburgplein. Voor aanvul lende informatie kan men contact opnemen met Henk Achten via tel. (0478)585140, Henk Willems via tel. (0478)586329 of info@venray- oldtimercity.nl. The Night of the Roaring Oldies op 16 september is een nachtrit. De deelnemers zullen te maken krijgen met een donkere nacht en het langzaam weer licht worden in de vroege ochtend. De tocht wordt rond 09-00 uur afge sloten met een gezamenlijk Engels ontbijt. De start van de tocht is 's morgens om 04.00 uur Hiervoor worden de deelnemers verwacht bij het benzinestation Romeinse Put aan de A73, in noordelijke richting gelegen tussen de afslag nr. 10, Horst-Noord en de afslag nr. 9 Venray. Inschrijven voor 15 augustus. Zie ook www.venrayold- timercity.nl. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Ben Roelofs via tel. (0478)510831 of met Patrick Willems via tel. (0478)586329. Venray De Hoveniers 0478-571800 Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Toch prijs na juryfout De Venrayse schutterij ging zaterdag bij het OLS niet hele maal met lege handen naar huis. De tienkoppige drumband was zondag 1 juli bij de marswedstrij den aanvankelijk als laatste van de veertien drumbands geklasseerd. Vol onbegrip vernamen de Venray se drummers de uitslag. Temeer het Zandakkersgilde steevast in de top van de tweede divisie mee- trommelt. De jury bleek een duur telfoutje te hebben gemaakt en was niet te beroerd dit achteraf te bekennen. Het Venrayse tamboers, onder lei ding van Wiel Peeters uit Melder- slo, werd alsnog de derde prijs toegekend met 168,3 punten. Slechts 1,2 punt minder dan de kampioen. En heel wat meer dan de eerder per abuis toegekende schamele 141 punten. Inbrekers aangehouden Dinsdag heeft de Bovenre gionale Recherche Noord- en Oost-Nederland, onder leiding van het Openbaar Ministerie in Zwolle-Lelystad, zes mannen en twee vrouwen aangehouden uit Nijmegen en omgeving. Ze wor den verdacht van een groot aantal (woning)inbraken en autodief stallen in Gelderland, Brabant en Noord-Limburg. De waarde van de gestolen goederen wordt geschat op honderdduizenden euro's. Op het moment zijn er ruim 80 aan giften in onderzoek, gepleegd in de periode april 2007 tot en met heden, waarvan wordt bekeken of de aangehouden verdachten daar voor verantwoordelijk zijn. In Nij megen werden vijf mannen van respectievelijk 18, 23, 24, 26 en 36 jaar en twee vrouwen van 20 en 22 jaar uit deze stad aangehou den. Tevens is een 4l-jarige man uit Afferden in zijn woonplaats aangehouden. De twee vrouwe lijke verdachten zijn aangehouden voor heling en witwassen van cri mineel verkregen geld. Alle man nelijke verdachten zijn aangehou den voor de inbraken. De 4l-jarige man uit Afferden wordt naast de inbraken ook verdacht van heling. Meerdere aanhoudingen worden niet uitgesloten. Op zondag 15 juli wordt met een verkorte puzzelwandel route (3km) in de omgeving van Ysselsteyn de nieuwe route Heden en verleden offi cieel geopend en in gebruik genomen. Ook zal de nieuwe dorpsplattegrond worden onthuld. Dit zal gebeuren in samenwerking met de Ver eniging voor Zelfstandige Ondernemers (VZO) Heide- Leunen-Merselo-Veulen-Vrede- peel-Ysselsteyn en de Dorps raad van Ysselsteyn. Enkele leden van de dorpsraad hebben in samenwerking met enkele andere dorpen via het Dorpsradenoverleg een knoop punten wandelroute uitgezet binnen de gemeente Venray. De wandelroute die zich in Yssel steyn bevindt, maakt hier deel van uit. De financiering van deze knooppuntenwandelroute is geregeld door de gemeente Ven ray en de Provincie Limburg. Het toeval mocht zijn dat de Dorps raad Ysselsteyn en de VZO op hetzelfde moment plannen voor een plattegrond van Ysselsteyn en omgeving hadden. Een nieuw idee is ontstaan om hierin samen te werken. Nu bevinden de ver schillende plattegronden zich op dezelfde locatie op het Lovinck- plein in Ysselsteyn. De dorpsraad heeft een plattegrond ontwikkeld van de omgeving van Ysselsteyn met hierop de wandelroute, de VZO heeft een dorpsplattegrond van Ysselsteyn ontwikkeld met hierop aangegeven de locaties van de bedrijven die aangesloten zijn bij de VZO. De VZO ondersteunt het initiatief van de wandelroute in Ysselsteyn en zorgt mede voor het onderhoud hiervan. Zondag 15 juli om 10.00 uur wordt het bord met de plattegronden op het Lovinckplein onthuld. Daarna wordt gezamenlijk een verkorte route gelopen van ongeveer drie kilometer in de vorm van een puz zelwandeltocht. Dit kan alleen of met de hele familie (dus ook voor kinderen). Halverwege de route is er een rustplaats en voor een versnapering wordt verzorgd. Bij terugkomst zal joekskapel Die junge Leute voor een feeste lijke en muzikale inhaal zorgen. Aan deze wandelpuzzeltocht zijn enkele mooie prijzen verbonden. De prijzen zijn door de VZO ter beschikking gesteld. De eerste prijs is een waardebon van 30 euro in te leveren bij één van de bedrijven die lid van de VZO. De tweede en derde prijs zijn 20 euro respectievelijk 10 euro. Die kun nen eveneens besteed worden bij één van de leden van de VZO. Dinsdagmorgen is in Pan- ningen pastoor Piet Hoede maeckers overleden. Hoe demaeckers was van 200 tot 2005 actief als pastoor van Oostrum. Pastoor Hoedemaeckers was voorheen pater bij de Fransisca- nen en gaf onder meer levensbe schouwing en godsdienst op het voormalige Boschveld College in Venray. In 1998 werd hij tot pries ter gewijd, een voor hem lang gekoesterde wens die alsnog in vervulling kon gaan. Vanaf 1998 was Hoedemaeckers als assistent actief in het dekenaat Venray en hij werd in 2000 aangesteld als pastoor van Oostrum. Daarnaast kon men in tal van andere paro chies een beroep op hem doen. In 2005 legde hij om gezondheids redenen het ambt van pastoor in Oostrum neer. Wel bleef hij nog diensten verzorgen in deze paro chie totdat zijn gezondheid hem een jaar geleden noopte tot stop pen. Daarna verhuisde de pastoor verzorgingshuis werd verpleegd, naar Panningen, waar hij in een De laatste twee weken verbleef Hoedemaeckers in het ziekenhuis, waar hij vorige week door deken Smeets werd bediend. Afgelopen maandag werd hij teruggebracht naar het verzorgingshuis in Pan ningen, waar hij in de nacht van maandag op dinsdag overleed. "Pastoor Hoedemaeckers was iemand waar je altijd een beroep op kon doen" aldus deken Smeets. "Iemand die zicht tot het laatste inzette en iemand met een sterke wil." De late roeping, hij werd pas op 63-jarige leeftijd tot priester gewijd, noemt de deken een persoonlijke wens van de pastoor. "Hij heeft mij laatst laten weten dat die jaren voor hem een rijke toegift op zijn leven waren." Pastoor Hoedemaeckers werd 72 jaar. Zaterdag vindt in Pannin gen de uitvaart plaats, waarna de pastoor gecremeerd zal worden. Op zondag 22 juli zal de pastoor tijdens de Heilige Mis in Oostrum bijzonder worden herdacht. De mis begint om 9-30 uur. 't Zandakker Gilde St. Jan begint mee te tellen in de Lim burgse schutterswereld. Drie jaar geleden begon de opmars nadat de Venrayse schutterij bij de regionale bondsconcour sen al diverse seizoenen in de hogere prijzen viel. Tussen de jaarlijks ruim 180 schutterijen uit beide Limburgsen - circa 30 procent is Belgisch - werd in 2005 na zeventien kavel ronden een schitterende zesde plaats gehaald bij het Oud Lim burgs Schuttersfeest (OLS). Dit is nog altijd het hoogtepunt uit de 581-jarige historie van het Venrayse schuttersgilde. Zater dag was de Venrayse ploeg in Nederweert echter al vroeg uitgeschoten. Onze verslag gever Jan Leijsten was getuige van de slotdag van het OLS. redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl Venray Oldtimer City bezoek otize site: www.gunhoek.nl Pastoor Hoedemaeckers overleden sCMurTLnu cVlEOUAfUXJS P1NNIHGEN Venrayse schutters snel over domper heen

Peel en Maas | 2007 | | pagina 7