Luxor - Studio 1+2 - Select theaters Venray oen 't PiepvHeshuis *0 'ANSSENl HUPPEN (3 -w Aflevering 5: laparoscopische chirurgie J i Adecca XEROX Van Leendert b.v. Heeft u vragen PEEL EN MAAS Dromen Shipping Officer Franse Taal MA/ What do you do? Manpower' Aanbiedingen geldig van 12 t/m 17 Juli 2007 Mini flipper 16 stuks Van €6,75 VOOT 5,50 Goulash/ragout broodjes 6 stuks Van €3,95 VOOT 2,95 Pinoccio ijs 20 stuks van €4,60 Voor 3,50 Kroepia (loempia met rijst) 4 Stuks Van €4,35 VOOT 2,95 Soepballetjes 1 Kg Van €6,95 Voor 5,75 Frikandel extra v. lieshout 40 stuks van €11,65 Voor 9,50 Soepgroenten 1 Kg Van €1,99 VOOT 1,40 Dobben kroketten 25% 7 stuks Van €5,15 VOOI" 4,00 '/KOEL- EN ELEKTROTECHNIEK Bedrijfskoeling Reparatie Onderhoud Airconditioning utobed rijf Onderhoud, reparatie en APK van alle merken auto's. Voorzien van de modernste apparatuur, voor perfect onderhoud tegen een scherpe prijs. Zuivelweg 2d - 5809 EA Leunen Uw partner voor onder andere: Ooyenseweg 14 5871 CA Broekhuizenvorst Telefoon 077-320 97 00 Telefax 077-463 21 44 E-mail info@vanleendertbv.nl Kijk ook eens op www.vanleendertbv.nl Terminalwerker Lader Losser Voor een bedrijf in de omgeving. Laden en lossen van vrachtschepen, vrachtwagens laden en lossen. Alle voorkomende werkzaamheden bij de opslag van zeecontainers. Je werkt de hele dag buiten. Wij zoeken een jongen met twee rechterhanden (enig technisch inzicht) met een groot verantwoordelijkheidsgevoel. Fulltime baan, voor onbepaalde tijd, in verschoven dagdienst. Je bent in het bezit van rijbewijs B. Voor meer info: Erica Coenders (erica.coenders@adecco.nl) Désirée van Helmond (desiree.van.helmond@adecco.nl) Werkplaatschef Voor een relatie in Venray zijn we op zoek naar een werkplaatschef die de CNC frezers en draaiers gaat aansturen, begeleiden, motiveren. Hierbij sta je tussen de operators en de bedrijfsleider. Er wordt in 2 ploegen gewerkt, in iedere ploeg werken 8 mensen, als werkplaatschef werk je in dagdienst. Je gaat voorbereidende werkzaamheden doen, orders controleren, plannen. Het betreft een fulltime baan voor onbepaalde tijd. Voor meer info: Kitty Gossens (kitty.gossens@adecco.nl) Medisch Centrum voor Noord-Limburg Advertorial De zwangerschap is een spannende en mooie tijd. Er zijn veel onzekerheden. Zijn er geen speciale risico's, dan laten echtparen zich begeleiden door de verloskundige. Bij een verhoogd risico leggen steeds meer echtparen de begeleiding van 'hun' zwanger schap in de deskundige handen van de gynaecologen van VieCuri Medisch Centrum locatie Venray. In zes afleveringen volgen we de eerste zwangerschap van Lianne en Simon uit Venray. De gynaecologen beantwoorden veelgestelde vragen over hun vakgebied. Lianne en Simon Lianne (36) en Simon (38) uit Venray verwachten hun eerste kindje. Lianne is werkzaam bij een reclamebureau, waar ze 32 uur in de week als account manager werkt. Simon heeft een fulltime managementfunctie bij een accountantskantoor. Voor Peel Maas houdt Lianne een dagboek bij, waarin ze vertelt over het verloop vair haar zwangerschap en de begeleiding door de afdeling gynaecologie vair VieCuri Medisch Centrum in Venray. Mijn zwangerschapsverlof is be gonnen. Gelukkig maar, want ik werd erg moe. Het slapen gaat niet meer zo lekker en dat begon me op te breken. Met een goed gevoel heb ik mijn collega's achtergelaten. Ik heb afgespro ken dat ik na mijn zwanger schapsverlof nog drie dagen in de week ga werken. Ik vind mijn werk namelijk heel leuk, en ik ben ook best ambitieus. Al is dat tijdens de zwanger schap wel minder geworden. Ik heb met het idee gespeeld om minder dan drie dagen te gaan werken. Gelukkig heb ik een goede band met mijn werkgever en we hebben het samen be sproken. Hij stelde mij gerust en gaf aan dat ik na mijn zwanger schapsverlof gewoon eerst moest proberen om weer te gaan werken. Na een paar weken zouden we gaan evalueren. De Dr. J.J. van Beek mogelijkheid om iets minder te gaan werken staat gelukkig open. Ik moest vandaag voor controle naar het ziekenhuis. Alles was goed, en ik besloot om even naar een vriendin te gaan die in het ziekenhuis ligt. Zij is geope reerd aan haar baarmoeder, om dat er een vleesboom zat. Toen ik haar zag, was ik erg verbaasd. Ik was in de veronderstelling dat het een zware operatie was en ze veel pijn had, maar niets was minder waar. Ze hoefde maar een paar dagen in het ziekenhuis te blijven en had erg weinig last van haar wond en haar buik. Je staat dan toch wel echt van de medische wetenschap te kijken. Ze hadden haar geopereerd aan de hand van een laparoscopi sche ingreep. Dat betekent dat ze drie kleine sneetjes in de buik maken, waarin de instrumenten om te opereren worden inge bracht. Aan de hand van beelden op een monitor van de handelin gen in de buik, wordt de ingreep uitgevoerd. Alles was goed gegaan en ze kan overmorgen alweer naar huis. Vraag en antwoord Wat zijn de voordelen van een laparoscopische operatie? Bij een laparoscopische operatie is er sprake van minder wond- pijn, minder irritatie bij het buikvlies en een kortere her stelperiode. Dit betekent dat u minder lang in het ziekenhuis hoeft te verblijven. Bovendien wordt er op een weefselvrien- delijke manier geopereerd, het geen het risico op verklevingen verkleint. Kan iedereen in aanmerking komen voor een laparoscopi sche operatie bij opereerbare problemen in de buik? Nee, dit is afhankelijk van ver schillende factoren, waaronder de ernst van de aandoening, de plaats van de aandoening en de gezondheid van de patiënt. Wordt deze operatietechniek ook toegepast bij het ongedaan maken van sterilisatie? Ja, maar dit is afhankelijk van hoe de sterilisatie toen is uit gevoerd. Er moet hoe dan ook voldoende eileider over zijn om de sterilisatie ongedaan te kun nen maken. Kan deze operatietechniek ook worden gebruikt bij kwaad aardige aandoeningen? Over het algemeen wordt een laparoscopische operatie uitgevoerd bij goedaardige aan doeningen. Maar door de snelle ontwikkelingen wordt deze vorm van opereren ook steeds gangbaarder bij kwaadaardige aandoeningen. Dit is echter wel afhankelijk van de ge zondheid van de patiënt en de plaats, grootte en ernst van de kwaadaardige aandoening. Bovendien kan de chirurg tijdens een laparoscopische operatie alsnog besluiten over te gaan op een 'gewone' buik operatie. Laparoscopische chirurgie in Venray Een laparoscopic betekent: in de buik (laparo) kijken (sco- pie). Door middel van kleine sneetjes van ongeveer 1 cm in de buikwand wordt er door de gynaecoloog een operatie in de buik onder algehele narcose uitgevoerd. Daarvoor wordt de buik gevuld met een onschade lijk koolzuurgas, dat ervoor zorgt dat er om de verschillende organen ruimte ontstaat. Door één van deze sneetjes brengt de arts een laparoscoop in de buik: een lange, dunne buis waar hij doorheen kijkt. Het beeld ver schijnt meestal op een monitor. Via de andere sneetjes brengt de gynaecoloog instrumenten in, waarmee hij opereert. De operatie is voor de medewer kers te volgen op de monitor. Bij een laparoscopische operatie blijft de buikholte afgesloten. In vergelijking met een buikopera tie vindt er minder prikkeling plaats bij het buikvlies en werken de darmen na afloop sneller. Bovendien veroorzaken de kleine wondjes minder wond- pijn. Hierdoor is het verblijf in het ziekenhuis korter en gaat het herstel thuis doorgaans sneller. Wel duurt de operatie langer, waardoor je dus ook langer onder narcose bent. Een laparoscopische operatie kan niet altijd. Als de aandoe ning te ernstig van aard is of als er te weinig overzicht is in de buik, is een laparoscopische operatie uitgesloten. Voor waarde is altijd dat het resultaat minstens hetzelfde, zo niet beter is dan bij een buikoperatie. Bij de volgende afwijkingen kan een laparoscopische operatie een oplossing bieden: - Een cyste van de eierstok of een vergrote eierstok - Het verwijderen van normale eierstokken - Het verhelpen van endome - triose. Dit is een chronische ziekte waarbij het weefsel dat normaal de binnenkant van de baarmoeder bekleedt (endometrium), groeit op plaatsen buiten de baar moeder. - Het verhelpen van een af gesloten eileider gevuld met vocht (hydrosalpinx) - Een buitenbaarmoederlijke zwangerschap - Het verwijderen van vlees bomen (myomen) - Het verwijderen van verklevingen die zijn ontstaan door ontstekingen, vroegere operaties of endometriose - Het verhelpen van ongewild urineverlies - Het verwijderen van de baar moeder of eierstokken - Het verhelpen van vruchtbaar heidsproblemen - Het ongedaan maken van sterilisatie Alleen als iemand niet volledig gezond is of flink overgewicht heeft, is het noodzakelijk deze operatie in Venlo uit te voeren. De patiënt moet dan bijvoor beeld na de operatie een tijd op de afdeling hartbewaking blij ven. Alle overige laparoscopi sche operaties kunnen in Venray worden uitgevoerd. Stuur een email naar: infogy naecologie@ viecuri.nl fRAnSpCRIflEClS Donderdag 12 juli 2007 - Pagina 24 De baan je bent verantwoordelijk voor het volgen van binnengekomen orders, plaatsen van bestellin gen bij derden, voorbereiden van orders voor trans portplanning, het maken van (export)documenten, onderhouden van klantencontacten, toezien op levertij den, partnershipments, mode- of transportwijzigingen, afhandelen van prioriteitsverzoeken, de voorraden en alle specifieke klantenwensen. Jij MBO+ werk- en denkniveau stressbestendig en flexibel in hectische werkomgeving coördinerende capaciteiten prioriteiten kunnen stellen en bepalen uitstekende communicatieve en sociale vaardigheden teamplayer goede uitdrukkingsvaardigheid in woord en geschrift in de Nederlandse, Engelse en Franse taal. Wij Een uitdagende baan binnen een internationaal bedrijf werk voor lange tijd. Wij Manpower Venray, Schoolstraat 1 (0478) 51 09 09, venray.181@manpower.nl www.manpower.nl Luxor Studio 1 2 Select Theaters in Venray. Programma van 12 t/m 18 juli 2007 Telefoon informatie 0478 581567 Telefoon reservering 0478 513890 Donderdag t/m Zaterdag 14.00-18.45-21.30 u Zondag 13.30-16.00-18.45-21.30 Maandag t/m Woensdag 14.00-18.45-21.30 u Première Nederland HARRY POTTER 5 (OV) De originele versie van de span nendste Harry potter tot nu toe. Harry Potter wordt groter en zo ook zijn avonturen. Reserveer vanaf nu uw kaarten voor het langverwachte 5e deel van Harry Potter. (Engels gesproken) kijkwijzer: 12 jaar, Donderdag t/m Zaterdag 14.00-18.45 u Zondag 13.30-16.00 u Maandag t/m Woensdag 14.00-18.45 u De Nederlandse versie van de spannendste Harry Potter tot nu toe. Harry wordt groter en zo ook zijn avonturen. Reserveer vanaf nu uw kaarten voor het langver wachte 5e deel van Harry Potter. (Nederlands gesproken) kijkwijzer: 12 jaar, Donderdag t/m Zaterdag 18.30-21.30 u Zondag 16.00-18.30-21.30 Maandag t/m Woensdag 18.30-21.30 u 2e Overdonderende Week TRANSFORMERS Dé zomerhit van dit jaar! Micheal Bay, producent van onder andere Bad Boys en The Rock brengt nu de spectaculairste actie film van dit jaar op het grote witte doek. Transformers komen hier om hun onderlinge strijd uit te vechten. 'Their War, our World" kijkwijzer: 12 jaar, Donderdag t/m Zaterdag 21.30 u Zondag 18.45-21.30 u Maandag t/m Woensdag 21.30 u 3e Spectaculaire Week DIE HARD 4.0 LIVE FREE OR DIE HARD - Bruce Willis komt opnieuw in actie als een groep internet terroristen heel Amerika plat willen leggen. Uiteraard was hij weer op de ver keerde plaats op het verkeerde moment en moet hij er alles aan doen, om naast zijn land, ook nog zijn dochter te redden. Super spektakel met Bruce Willis. kijkwijzer: 12 jaar, Donderdag t/m Zaterdag 14.15-21.30 u Zondag 13.30-21.30 u Maandag alléén 14.15 u Dinsdag 14.15-21.30 u Woensdag alléén om 21.30 u 4e Komische Week SHREK 3 (O.V.) J'ihiii Omdat alle goede dingen in drie- en komen, keert ook Shrek het groene moerasmonster dit jaar weer met veel plezier terug in de bioscoop. Uiteraard met erg veel scherpzinnige humor die het derde deel nog leuker maken dan de vorige twee. Een aanrader dus voor jong en oud! kijkwijzer: 6 jaar, Donderdag t/m Zaterdag 18.30 u Zondag 18.30 u Maandag en Dinsdag 18.30 u 7e Overweldigende Week PIRATES OF THE CARIBBEAN 3 T^iWTES.yfjfGr RJDIÏ&1K Hét filmspektakel van het jaar.... Johnny Depp, Orlando Bloom en Keira Knightley zeilen naar het einde van de wereld om Jack Sparrow terug te halen. Na de gigantische successen van deel 1 en 2 nu eindelijk het langver wachte 3e deel! kijkwijzer: 12 jaar, Donderdag t/m Zaterdag 14.15 u Zondag 13.30-16.00 u Maandag t/m Woensdag 14.15 u Nederlandse Versie 4e Komische Week SHREK 3 Omdat alle goede dingen in drie- en komen, keert ook Shrek het groene moerasmonster dit jaar weer met veel plezier terug in de bioscoop. Uiteraard met erg veel scherpzinnige humor die het derde deel nog leuker maken dan de vorige twee. Een aanrader dus voor jong en oud! (Nederlands Gesproken) kijkwijzer: 6 jaar, Woensdag 18 juli 14.15-18.45 u De Nederlande Voor Première ZOOP IN ZUID AMERIKA Na Afrika en India brengen de Zoop Rangers nu een bezoek aan Zuid Amerika en beleven ook hier weer de spannendste avonturen Nederlands Gesproken kijkwijzer: 6 jaar, Sneak Previewiedere maandag tijdens de zomervakantie om 21.30 u. Entree voor de Sneak Preview 5,00. Het reserveren van kaarten is mogelijk op telefoonnummer: 0478-513890 dagelijks tijdens openingstijden, en via het internet op www.luxorvenray.nl! Eenmalig registreren en u kunt reserveren waneer u maar wilt! Telefonisch zijn wij bereikbaar op Maandag t/m Donderdag van 19.45 tot 22.00 u Vrijdag en Zaterdag van 18.30 tot 22.00 u en op Zondag kunt u reserveren van 13.00 u t/m 22.00 u. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk twintig minuten voor aanvang van de film te zijn afgehaald. Zo niet, behouden wij het recht de reservering te laten vervallen, www.luxorvenray.nl DEURNESEWEG 134 YSSELSTEYN TEL: 0478 - 541513 Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden Ruime parkeer plaats Openingstijden: Maandag: 13.00 -18.00 uur Dinsdag t/m Vrijdag: 09.00 -12.00 uur en van: 13.00 -18.00 uur Zaterdag: 09.00 -17.00 uur HORST, TEL. 0478-579025 www.janssenkoeltechniek.nl tel. (0478) 51 40 53 fax.|0478) 51 49 93 HUVAIi email: autobedri jfcuppen@plane1.nl De volgende stap is een implanteerbare kunstnier. Dialyse is een briljante uitvinding van een briljante Nederlander. Professor Kolft. Zijn apparaat redt nierpatiënten het leven. De volgende stap is een implanteerbare kunstnier. De Nierstichting gaat ervoor. De Nierstichting zoekt naast de implanteerbare kunstnier naar andere structurele oplossingen voor nierziekten. Ook zetten we ons in voor verbetering van i' kwaliteit van leven van nierpatiënten en werken we aan de preventie van nierziekten. Meer weten over ons werk? Kijkopwww.nierstichting.nl NIERSTICHTING GIRO 88000 GEEFT TOEKOMST. Wt meer dan 90 soorten zand en (sier)grind Wi containers voor diverse doeleinden met een inhoud van 6 t/m 30 m3 V afvoeren van diverse afval Wi transport van (bouw)materialen met containerauto met kraan verplaatsen van (bouw)materialen op de bouwplaats m.b.v. een verreiker V diverse (internationaal transport Flexible won? «SlL» Adecco is sponsor van de KNvl ADECCO Venray - Schoolstraat 29 - 5801 BN Venray Telefoonnummer: 0478-58 67 70 - Fax 0478-511575 Openingstijden: Maandag t/m vrijdag: 08.30 - 17.30 uur. T VieCuri Zwanger! Fotos: Studio Fleur Janssen Première Nederland HARRY POTTER 5 (NL) 'H I W PROTECT X, JjtóüiLtó 'Zuid Arfekaj

Peel en Maas | 2007 | | pagina 24